Gewijzigd plan Belseledorp leidt tot koncensus Kasteel Walburg (Sint-Niklaas) epicentrum van Wase ambachtelijk weekend igd mi Nieuwe Sint-Niklase begraafplaats klaar tegen 1986 Vier vreemdelingen op honderd in Sint-Niklaas Oldtimer-défilé in Temse Wase nierpatiënten op reis Tenoren uit Vlaamse Beweging in retrospektieve te Sint-Niklaas Begonia's vormen vredesduif in Sint-Niklaas Stoetenstad Sint-Niklaas «Sint-Niklase Feesten» zijn géén utopie De Voorpost - 24.8.1984 - 7 neer zo «Wij respekl leren! lymbool sen die :t een door tal van ïnngen - pries- >e Wil- ste van n bod, Karei n nog er zijn jeugd- z'n in werk Kareis ok de Het nieuwe kerkhof aan de Roskam in Sint-Niklaas, aan de grens met Elversele en Waasmunster, krijgt stilaan z'n definitieve gestalte. Er is al een hele poos een ploeg tewerkgestelde werklozen aan de slag die zich bezighoudt met de aanleg van een verantwoorde groenvoorziening. Als er geen onvoorziene vertraging meer optreedt is de kans reëel dat de nieuwe begraafplaats tegen 1986 in gebruik kan genomen worden. Meer naar het eind van dat jaar toe, of wellicht in 1987. Noteer ook dat het aantal krematies in Sint-Niklaas stijgt. In 1983 waren dat 17,5 procent van de overleden stadsbe woners tegenover 16 procent in 1982. (vw) Ambachtslui, volkskunstgroepen, musea, horecabedrij- Oud Gelaag in de Nieuwstraat ven' gemeentelijke instanties uit zowel het Land van Waas ®6b in Stekene of in de Bistro als Klein-Brabant werken intens toe naar het welslagen aan de Wilfordkaai 18 in Tem- van de vijfde editie van het ambachtelijk opendeurweek- se Hongerstillers of dorsties- end, dat op 25 en 26 oogst plaatsvindt op initiatief van de SC? *orden ,°°k aangeboden \r\nr wi lil - in t Kunstatelier van flirt- Ui. in 't Kunstatelier van Dirk Ma- ris aan de Ster 64 in Sint- Niklaas, in het orgelmuseum Prinsen, in 't Vossenhol van Reintje Vos aan de Sint-Jan- jlaats ievie- Eind december woonden in groot-Sint-Niklaas precies 68.277 inwoners, van wie 34.897 vrouwen en 33.380 mannen. T.o.v. 1982 steeg het aantal inwoners in 1983 met 120 eenheden. Die stijging vloeit voort uit een geboorte overschot (73) en een migratie-overschot (47). De stijging van het bevolkingscijfer is in Sint-Niklaas vrijwel uitsluitend te danken (te wijten?) aan de toename van het aantal vreemdelingen: 2.803 zijn het er nu (4,10 procent), tegenover 2.698 (3,95 procent) in 1982. Onder die 2.803 vooral veel Marokkanen (1.205). Turken (518) en ook wel Nederlanders (542). Het aantal echtscheidingen neemt toe in Sint-Niklaas, 141 in 1983 tegenover 124 in 1982. Ten overstaan van de in 1983 afgesloten huwelijken (453) werd al een percentage van ruim 31 bereikt: drie trouwers, één uit de echt scheidende dus. Er wordt door De Wazenaren dapper verhuisd binnen het Land van Waar. Naar Sint-Niklaas zakken vooral veel Temsenaren, mensen uit Beveren en ook uit Sint-Gillis- Waas af. Bij de Sint-Nikiazenaren is, als nieuwe woon plaats, Temse het meest in trek, maar ook naar Stekene blijken heel wat ingezetenen van de Wase hoofdstad graag te verhuizen. Eind 1983 woonden in de kernstad Sint-Niklaas 48.765 mensen, in Nieuwkerken 5.469, in Belsele 8.703 en in Sinaai 5.379. Alleen in Sinaai wonen meer mannen dan vrouwen. Per 31 december 1983 werden in Sint-Niklaas 16 mensen geregistreerd in de leeftijdskategorie 95 tot 100 en méér, op twee na waren het vrouwen. De grootste groep Sint- Niklazenaren situeerde zich in 1983 in de leeftijdskatego- rie 20-25 jaar: 5.599 inwoners. De inbreng van de vreem delingen is het talrijkste in de leeftijdskategorie onder de vijf jaar, bij peuters en zuigelingen dus. (wv) WV-Land van Waas. De Voorpost besteedde aan dit toeristisch-kulturele evenement al enkele bgdragen, signa leerde ook dat voor het eerst over 'de Wase schreve' ambachtelijke aktiviteiten op het getouw worden gezet, van Bornem tot Puurs voorbij. Dit is dus een geheugen- steenstraat 12 in Kemzeke, bij steuntje, een korte rekapitulatie van wat je zaterdag en mandenmaker Karei Van zondag te wachten staat als je in het Land van Waas en R°yen aan de Gelaagstraat 186 Klein-Brabant rondkuiert. 'n Steendorp en bij klompen maker Marcel Vercauteren Klompenmakers, kantklosters, Gastronomie aan de Smesstraat 57 in Temse mandenmakers. Ze vormen een vertrouwd beeld bij dit Dit ambachtelijke weekend Siertuin soort manifestaties. Maar het ontleent z'n charme ook aan M- Wase ambachtelijk weekend de intense wijze waarop pro- uLi' heeft duidelijk méér te bieden, motie gevoerd wordt voor eten RrJufn[°!: £f 5!?" Haar dynamiek ontleent deze en drinken van bij ons. In heel u I u natuurlijk, happening aan het samenwer- wat horeca-instellingen kan je aksent op vlechtwerk ken van privémensen en open- «egen een zéér schappelijk X °»k bare besturen, aan het koppc- prijsje een of ander gerecht k"J aa? len van volkse toestanden aan krijgen, lekkers van bij ons bijvoorbeeld is kulturele bekommernis, aan wordt ook aangeboden (tegen ee" onunet|e waard, de vlotte wijze waarop de betaling natuurlijk) bij enkele Over koffiebranderij Esterella streekgastronomie geïnteg- ambachtslui, en vooral in en in Eksaarde had ik het al reerd wordt ook. om het Walburgkasteel in Sint- Eksaarde is overigens, zoals vflf'u jIJVOOr^eld' kan n ^k'i, vorige week gemeld, volop in halt houden op Cortewalle-Be- De lekkerbekken onder ons feest- de Gzoarse Feesten woe- veren, waar het heemkundig krijgen enkele suggesties mee. den volop. Dat de Rooman- museum oude landbouw- en In het Centrum van de Loker- molen een bezoek overwaard ambachtelijke materialen pre- se deelgemeente Eksaarde is kunnen de mensen die van zenteert. Of in Lokeren aan de wordt koffie gebrand bij Este- de partij waren op Sint-Pau- Grote Markt, waar een oude rella, daar zijn rondleidingen wels' jubileumweekend ten handdrukpers in het museum zaterdagnamiddag om 15 uur volle getuigen; gediplomeerd voor folklore en plaataelijke en zondag om 10.30 uur en 15 molenaar Guy Suy verwacht geschiedenis een traditionele uur- Maak beslist eens een om- je. Het vak, de stiel van trekpleister is. Wip eens bin- metje langs de Wareslagedreef schaapherder 'is bijna uitge- nen in het orgelmuseum Prin- m Waasmunster, waar je de storven in 't Waasland, rep je sen aan het Oostjachtpark aan gelegenheid krijgt om slijtpap dus naar het Hendersstraatje 8 de grens Smt-Niklaas-Tielro- te proeven; de pap werd des- i„ Stekene waar Herder Fons de, vergeet in Temse niet het tijds steevast geserveerd nadat Vercruyssen nog de zorg heeft zo unieke Museum Heraldiek de oogst was binnengehaald, over een kudde. Benelux in de Kasteelstraat te Wie in Haasdonk aan de Per- bezoeken. In Hingene vind je straat 33 halt houdt kan een Natuurliefhebbers vinden ga de Havesdonckhocve, op Nat- heuse mosterdfabriek bezoe- d'n8 in de siertuin van Athy tenhaasdonk, waar oud land- ken: Marcel Moortgats etablis- Kayser-Maas aan de Voort- bouwalaam en volkshuisraad sement De Kroon is een vaste |,oekstraat 65 in Stekene. Vijf te kijk zijn. En ook naar het waarde op het Wase ambach- jaar ge'eden tierde het onkruid telijke trajekt. Streekbieren en tammeletten liggen voor je ge- streekmuseum De Zilverreiger in Weert, net Temse voorbij, moet je nodig toe. hier nog welig, nu werd oppervlakte van wel 4.500 m2 reed in 't lokaal van Drieske yrijgemaakt voor bloemen, Nijpers aan de Kronenhoek- f?.eesters en bomen. Aan de ijgenl kenij ifwel voorÉ sten) 1 ruys-f 2792 straat 8 in Sint-Gillis-Waas. Paling eet je bij voorkeur aan 't Keysershof in Sinaai, in 't Engelse tuin paalt een mooie vijver, in het komplex werd ook een heidetuin ingericht. Walburg Kasteel Walburg in Sint-Ni- klaas, te oereiken via o.m. de Parklaan, is het epicentrum van dit am. htelijke week end. Hier demonstreren am bachtslui, hier vertrekken de huifwagentochten, hier wordt zaterdagavond volksmuziek aangeboden, hier kan je proe ven van streekdranken en - hapjes, want de VW-Waas- land baat voor de gelegenheid een afspanning uit. Braadvlees met pruimen die in bier gedrenkt zijn plus boeren brood, hoe het smaakt ervaar je in 't stadspark van Sint- Niklaas. Een rondrit per huif wagen maken is een unieke belevenis. Telkens om 10 uur rijdt de wagen naar beeldhou wer André De Smedt, om 11 uur naar hoefsmid Marcel De Corte, om 14 uur naar hout- skulpteur Bruno De Smedt, om 15 uur naar het orgelmu seum Prinsen, om 16 uur naar het atelier van Dirk Maris, om 17 uur naar pottenbakker Henk Cruyssaert in Tielrode. De tochtjes duren één uur. Het programma kan echter nog worden aangepast. Meer dan enkele suggesties voorschotelen kon ik binnen dit korte bestek niet. Er is immers zoveel te doen, ook buiten het ambachtelijke weekend. Ik noem maar wat: kermis in Beveren, braderie op de Kokkelbeek en aan de Gau- di in Sint-Niklaas, apotheoze van de Sint-Niklase volks kunstweek, feest in Eksaarde, etc. De ambachtelijkheid van toen volop in het zonnetje, dit weekend: van de Stekense pie- peldansers (demonstraties zon dag) via rietmatvlechters en pottenbakkers, een koorden- vlechter, een boekbindster, een imker. Deze volks-artistie- ke tweedaagse, doordrenkt met veel streekgastronomie, wordt zeer de moeite waard. W.V. Het lykt erop dat de bewoners van Belseledorp (Belsele, Sint-Niklaas) aangaande de gedeeltelijke herinrichting van hun straat spoedig tot een vergelijk zullen komen met de betrokken beleidsmensen. Over het plan van 1 februari 1983 getekend door de stedelijke ontwerpdienst, in sep tember van datzelfde jaar door de gemeenteraad goedge keurd en in december via de Stadskroniek bekendge maakt, is flink wat te doen geweest. De bewoners die te laat en nauwelijks gekonsulteerd werden, zo vonden z(j zelf, uitten tijdens een op 3 mei jl. door schepen van openbare werken en verkeer Mare Huys (VU) belegde informatievergadering en na een geschiedenis van vruch teloos weg- en weergepraat en loze beloften, vinnig kritiek op een aantal belangrijke impiikaties van het plan, zoals b.v. de rechtlijnigheid van het projekt en de vermeende invloed daarvan op de snelheid in de dorpskom, de geringe breedte van het voetpad langs één zyde van de rijweg, het gebruik van betonklinkers en zeker ook de vooropgestelde duurtgd (130 werkdagen) van de werk zaamheden. Uiteindelijk beloofde de schepen rekening te zullen houden met een alternatief plan dat zo vlug mogelijk door de bewoners moest worden uitgewerkt. Een belofte die hjj heeft gehouden: donderdag 16 augustus jl. legde Mare Huys vertegenwoordigers van het aktieko- mitee SOS Veilig Verkeer en Middenstand Belsele een gewijzigd plan voor. Het betreft een plan waarvoor de essentie uit de vorige tekening zonder meer werd geko pieerd, maar dat toch ten eerste meer ruimt? biedt voor latere experimentele wijzigingen i.v.m. o.m. het parkeren van zowel auto's als fietsen en ten tweede enkele niet onbelangrijke toegevingen inhoudt. Zo werd bv. met het oog op een minimale verkeersonderbreking een fazering volgens lengtedoorsneden van de werken ingeschreven. SOS Veilig Verkeer en Mid denstand Belsele die zich al sinds december van vorig jaar intensief met de zaak bezig houden, hebben vorige don derdag met de schepen nog een aantal aanpassingen be sproken die, wanneer alles vol gens afspraak is verlopen, tij dens de gemeenteraadszitting van gisterenavond, aan de or de waren. Het stadsbestuur zou bovendien principieel be sloten hebben, het effekt van de wegverbeteringswerken in een tweede, met een tussentijd van enkele maanden volgende faze, tot het kruispunt Belsele- dorp-Eyndcstraat uit te breiden. Gewijzigd plan In welke mate nu, is het gewij zigd plan dat werd voorgelegd een gewijzigd plan? Het is zo veel als vragen: in welke mate werd met de wensen van de bewoners rekening gehouden? Op verkeerstechnisch vlak springen slechts drie wijzigin gen van enig belang in het oog: de vluchtheuvel in de Kerk straat werd weggehaald, het voetpad voorbij de meubel zaak Deba (richting Lokeren) werd verbreed, niet echter ten koste van de rijweg, maar ten koste van het voetpad aan de overzijde, het zebrapad aan Hof van Belsele tenslotte, werd verkort i.f.v. een even tueel later haaks parkeren. Voor het overige blijven de kontouren van het plan van 1 februari 1983 behouden. De betonklinkers, de fietspaden, de zebrapaden, de insteek aan de hoek Bclseledorp-Kerk- straat tegenover het Bazarken, de breedte van het voetpad aan de overzijde, de rechtlij nigheid, het blijft allemaal. Belangrijk van de andere kant is de opsplitsing van de werk zaamheden. In afspraak met de aannemer werd het deel van Belseledorp (nrs 95 tot voorbij 123) dat voor herinrichting in aanmerking komt, volgens de lengte en richting Lokeren op gesplitst in zes aaneensluitende delen. Voor het eerste deel Sint-Niklaas-Belsele. In het kader van de volkskunstweek vond op de Landelingen in de voor^he tiC" Gentstraat het oogstfeest plaats. Veel zang, dans en animatie door o.m. volkskunstgroe pen Boerke Naas en Ossaert (Iv) Sint-Niklaas-Belsele. Op de Landelingen in de Gentstraat werden vertegenwoordigers m de gastgroèpen uit diverse Europese landen en ook de plaatselijke verenigingen bedacht met een kunstschotel. (Iv) voorbij zebrapad, kruispunt gens de draaicirkel van een zelf dus) eveneens twaalf; de zware vrachtwagen, m.a.w. duur van het vierde deel (tot dat van deze uitstekende stoep voorbij nr. 119) raamt men op eventueel wat wordt afge- 25 dagen, het vijfde deel snoept. Het zebrapad daar (kruispunt met Kasteeldreef) wordt i.f.v. paaltjes het liefst staat ingeschreven voor zes en één tot twee meter richting het zesde (Kasteeldreef tot Kerkstraat verschoven. Er einde werken) voor 35 dagen, moet onderzocht worden of In het totaal zal het verkeer het verhogen van de stoepran- slechts veertig dagen onder- den technisch mogelijk is, broken zijn: vijftien van de 35 vindt men, het Betspad moet tijdens de laatste faze en dc Ifger liggen dan het voetpad en volledige vierde faze. Voor ook is het om veiligheidsrede wat betreft de derde faze zal nen wenselijk dat het Betspad het doorgaand verkeer via de op voorhand wordt aangekon- nabije parking worden omge- digd door een inleidende mar- leid. In overleg met de belan- kering. Aan de kant van de genorganizatie Middenstand plaatselijke supermarkt moet Belsele er wonen nl. ver- de ontwerpdienst de verbre- houdingsgewijs veel midden- ding van het voetpad overwe- standers in Belseledorp zal gen. Daar staan nl. altijd een de meest gunstige periode ge- pak fietsen, terwijl kinderen kozen worden. Theoretisch van de gemeenteschool daar kan eind dit jaar reeds een toch dageUjks voorbij moeten, begin gemaakt worden met de Tenslotte stellen SOS Veilig wegverbeteringswerken. Verkeer en Middenstand Bcl- Gewyzigd plan sele v°or, het zebrapad tegen- Om de vizie die ten grondslag over H°f van Belsele naar de ligt ook aan het gewijzigd plan Kerkstraat te verplaatsen. Zij voor Belseledorp te argumen- opteren in die zin voor een teren, roept men nogal eens de s'a,us quo. Het zebrapad typevoorbeelden Ankerstraat tegenover Hof Van Belsele en Kokkelbcekstraat te Sint- le8Sen- is de psychologie van Niklaas in. In dié straten is de voetganger negeren, argu- alles toch o.k.? Dèèr hebben menteren zij: die neemt altijd de middenstanders, dank zij de de. k9rls,e we8 Een moeilijk- inzet van gespecializeerd en ^5'd 's d9n we' de vluchtheuvel aangepast materiaal, de minst d'e vanuit de richting Lokeren mogelijke last gehad van de naar d'* Pad toeloopt en bij werken. Dèèr ook neemt men een verschuiving van dit pad toch vrede met betonklinkers? ziin ^"ktie verliest en een her- Mare Huys drukte er vorige tekening vereist. Over de ge- week ook op dat het plan deels meenteraadszitting van giste- experimenteel van opzet is. De renavond houden wij u verder ruimte schuin tegenover het op de hoogte. Zeker is nu alvast Bazarken kan een Betsenpar- dat spoed geboden is. De uiter- king worden b.v., het alterne- ste datum van aanbesteding rend links en rechts parkeren is voor de werken aan Belsele- een vorm van verkeersrem- dorp is vastgesteld op 23 no- ming die uit te proberen valt, vember 1984. Het stadsbestuur paaltjes op kruispunthoeken had haar plan beter eerder kunnen ook: om de voetgan- kond gemaakt, dan was deze gers te beschermen. Tenmin- rush nu overbodig. Toch is er ste, als men dat in Belseledorp hoop dat bewoners en manda- zo wenst. tarissen in de zaak Belseledorp Maar de bewoners verkiezen uiteindelijk op een volwassen dat een aantal aanpassingen in manier tot een zinvolle konsen- kaart gebracht worden. Zo cus zullen komen. Het zou één wensen zij dat het voetpad van van die zeldzame breekpunten het kruispunt Belseledorp- in een traag leerproces zijn. Kerkstraat (tegenover het Ba- Leo De Bock zarken) aangepast wordt vol- werkdagen, voor het tweede (tot kruispunt Kerkstraat) twaalf, voor het derde (tot Zondag 26 augustus organizeert Spirit op de Grote Markt te Temse een oldtimerdéfilé. Programma: 11.30 u. old-timer optocht door Groot-Temse. 14.00 u. individuele voorstelling van de deelnemende old timers op een podium met verkiezing van het populairste vehikel door het publiek. Tal van prijzen zijn hieraan verbonden voor deelnemers en publiek. Na voorstelling vertrekken de deelnemers voor een zoektocht van ca. 1 uur. Vanaf 14 u. in de feestzaal van het gemeentehuis een doorlopende tentoonstelling van miniatuurwagens, foto's, dia's en noem maar op. Tevens een doorlopende filmten toonstelling. 18.00 u. Prijsuitreiking op het gemeentehuis met receptie. Gedurende al deze activiteiten zullen er op de markt in een speciaal hiervoor opgerichte tent frisdranken, brood jes, enz... te verkrijgen zijn. Tevens zullen tal van standen met oude auto-onderdelen e.d. voor de pui van het gemeentehuis opgesteld staan. Op 9 september organiseert de Wase zelfhulpgroep voor nierpatiënten «Hawa», een eendagstrip naar de Arden nen. De reis gaat naar de prachtige tuinen van Annevoie en in de namiddag is er de mogelijkheid om in Namen - Dinant de Maas af te varen. Als de tijd en het weer het' toelaat zakt men af langs Maredsous en de prachtige omgeving en kasteel van Veves. De reis is voor iedereen bestemd en men nodigt graag alle sympathisanten uit. Starten stipt op zondag 9 september om 9 uur op de Grote Markt te Sint-Niklaas. De prijs bedraagt 250 ff. voor leden en kinderen beneden de 12 jaar en 450 fr. voor niet-leden. In deze prijs is begrepen: busreis, de inkom voor de tuinen van Annevoie en de vergoeding voor de busbestuurder. Er kan betaald worden voor 24 oogst op rek. nr. 293- 0516510-40 of op volgende adressen: Van de Poel J., Veldstraat 24, 9170 Waasmunster; Van Geertruyen G., Raapstraat 141, 2700 Sint-Niklaas; Can- tens G., Smesstraat 8, 2690 Temse. Ter gelegenheid van de braderie van de Nieuwstraat te Sint-Niklaas op 1 en 2 september organiseert de Gebroe ders Van Raemdonckkring Waasland een tentoonstelling in de kantine van de Broederschool (tegenover lokaal). Ze is toegankelijk op zaterdag 1 september om 14 u, zondag 2 september vanaf 11 u, telkens tot 19 u. Deze tentoonstelling bestaat uit twee luiken, nl.: vrijetijdsbesteding van de leden; dokumentatie over «Honderd figuren uit de Vlaamse Beweging». Deze belangrijke tentoonstelling geeft een overzicht van 150 jaar Vlaamse Strijd zowel op taalkundig, kultureel aociaal en politiek vlak. Van de dichterlijka Gezelle, de strijdende Rodenbach en een Conscience die zijn volk leerde lezen, leidt de galerij tot een vlaams sociaal geëngageerde Priester Daens. Een kijk op iemand als Lodewijk De Raet, grondlegger van Vlaanderens ekonomische bewustwording, terwijl August Vermeylen bekendheid verwierf door zijn kritiek op de Vlaamse Beweging. Tijdens de wereldoorlog '14-'18 ont stond de Frontbeweging waarin De Pillecijn, Debeucke- 'aere en Borginon een grote rol speelden. Terwijl in het bezette gebied het aktivisme ontstond onder het impuls van dr. August Borms. De passivisten onder leiding van Van Cauwelaert sluiten in deze tentoonstelling de periode 14-18 af. De jaren '20 zijn voor de Vlaamse Beweging een periode van verdeeldheid waarin de Frontpartij onder leiding van Herman Vos een grote rol speelde. Van Severen verliet de Frontpartij om het Verdinaso te stichten, terwijl in 1933 Staf De Clercq het VNV leidde. Op kultureel vlak is deze periode zeer produktief geweest. Schrijvers als Ernest Claes, Stijn Streuvels, Willem Elsschot en nog vele anderen hebben hun bijdrage geleverd tot de bewustwor ding in Vlaanderen. De tweede wereldoorlog dan: kolla- boratie en verzet hebben hun idealisten gekend. Elias, Tollenaere streden voor «hun Vlaanderen». Van Hoorick en Huysmans streden eveneens voor «hun Vlaanderen». Na deze oorlog werd de Vlaamse Beweging volledig lamgelegd. De Katholieke Partij nam terug de draad op met figuren als Victor Leemans. Het Vlaams nationalisme herpakte zich in de Vlaamse Concentratie en later de Volksunie, waarin Vanderelst en Schilz een grote rol zouden spelen. Het archiefmateriaal is van Gilbert Devriendt uit Oost- duinkerke. Zondag 2 september om 10 u: h. mis gecele breerd door e.h. Georges Mees, ter nagedachtenis van de ovèrleden leden. Op 1 en 2 september tooit een begoniatapijt van 14 x 57 meter de Grote Markt in Sint-Niklaas. Dit kunstwerk kan je bekijken t.g.v. de vredefeesten, die dit jaar een extra dimensie krijgen omdat we aan de veertigste jaarlijkse herdenking van de bevrijding toezijn. Belangeloos en gratis werd het tapijt ontworpen door Etienne Stautemas, direkteur van het tuinbouw-proefsta- tion in Wetteren. Liefst 251.000 bloemen worden in elkaar gevlochten. Als hoofdmotief werd geopteerd voor een vredesduif. Het woord 'vrede' wordt in de taal van elke stad waarmee Sint-Niklaas is verzusterd, fleurig gevormd. Om praktische redenen werd het tapijt eerst op reële grootte uitgetekend op plastiekfolie. Het Verbond van Bloemisten van Gent zal met een team van 35 man instaan voor de realisatie van het tapijt, met behulp natuurlijk van de Sint-Niklase plantsoendienst. Vrijdag 31 oogst in de late namiddag gaat men aan de slag. Een tapijt van wel 800 m2 dus, je krijgt het niet alle dagen te zien. (wv) Optochtennieuws uit de Wase hoofdstad. De Sinterklaas stoet, kan je zondagnamiddag 28 oktober zien voorbijtrek ken. Voor januari '85 wordt gedacht aan het organizeren van een Driekoningenfeest in Sint-Niklaas (de Driekonin genstoet t.v.v. de missies, op initiatief van pater Joos e.a., was een jarenlange traditie). Sint-Niklaas is nog géén Reynaertstoet rijk (daarvoor moet je in september naar Hulst), maar voor september '85 wordt dus wel toegewerkt naar de organizatie van een Reynaertspel, parallel overigens met een tweede editie van een massaspel in Beveren. (wv) Zo tussen halfoogst en begin september zou, bijvoorbeeld volgend jaar, wat je de «Sint-Niklase Feesten» kan noe men kunnen georganizeerd worden. Braderieën plus am bachtelijk weekend plus Terekenkermis plus feest in de Baenslandwijk plus Klokkenlappers Belsele plus feest op 't Kon. Elisabethplein plus Kalseitjeskermis, allemaal (en nog veel meer) aaneen te rijgen tot één happening met allure. Met als apotheoze bijvoorbeeld de vredefeesten. Al wie betrokken is bij het organizeren van een of andere wijkkermis Lijkt wel wat te voelen voor die ene, allesom vattende «Sint-Niklase Feesten». De idee slaat aan, dat merk je. Maar er moet nog veel overleg gepleegd worden eer men tot een echte krachtenbundeling kan komen. In Sint-Niklaas is men algemeen van oordeel dat zo'n totaal manifestatie beslist lukken zou. Wat Gent en Lokeren vermogen, vermag men in Sint-Niklaas óók. Volgend jaar wellicht eerste poging? (wv)

De Voorpost | 1984 | | pagina 7