en speelgoedmarkt, goochelen, kabaret en muziek. Osselaer, tel. 777.64.93, adres Oude Molenstraat 67. 18 - 31.8.1984 - De Voorpost KA V-Don Bosco Bij KAV-Don Bosco starten de tumlessen opnieuw woensdag 5 e|c september om 20.30 u. Je bent welkom in de Don Boscoschool, Tulpenstraat 16. Maandag 10 september dagfietstocht, met vertrek om 9.45 u. aan de Don Boscokerk. Muco-fietstocht Lebbeke. Ook in Denderbelle is er een eind gekomen aan de vakantiepret. Op de laatste Lebbeke. De biljartclub De Zandmannetjes vierden hun kampioenen (c) dag werd er nog een nieuw vaandel ingewijd (v) barbecue van de Culturele Centrale van het ABW, vanaf 18 u. Feest in de Clementwijk Zaterdag 1 september feest in de Clementwijk. Van 10 tot 12 u. straattekenen in de Spechtstraat voor jongelui tot twaalf jaar. Van 13.30 u. tot 17.30 u. volksspelen in de wijk; de prijsuitrei king volgt rond 17.30 u. Begoniatapijt Op 1 en 2 september tooit een begoniatapijt van 14 bij 57 meter de Grote Markt van Sint-Niklaas. Het ontwerp is van Etienne Stautemans, direkteur van het tuinbouw-proefstation in Watte ren. Liefst 251.000 bloemen zijn in elkaar gevlochten. Het motiel kadert in de vredefeesten, want één grote vredesduif wordtf bloemenrijk uitgebeeld. Werkdag Saleghemkreek Zaterdag 1 september komt Wielewaal om 9 u. samen aan hetker stadhuis van Sint-Niklaas. In de Saleghemkreek (Meerdonk) (fj d wordt een werkdag georganiseerd. Opdracht is het maaien en hooien van oeverland. VP Blij en Trouw Vrijdag 31 oogst traditionele open deur bij het speelplein Blij en Trouw aan het industriepark. Om 15.30 u. zetten honderden kinderen hun beste beentje en danspasje voor. Verder Vlaamse |K- kermis, tombola, enz. Vanaf 16.30 u. eetmaal en 's avonds gezellig samenzijn. 11.11.11 in Nieuwkerken Maandag 3 september om 20 u. in de Katholieke Kring te Nieuwkerken bijeenkomst in het kader van 11.11.11. Het jaarthema en jaarprojekt voor '84 wordt voorgesteld en men lat maakt dan al konkrete afspraken. Bejaarden te voet en per fiets Dinsdag 4 september om 13.30 u. fiets- en wandeltocht voor deC derde leeftijd georganizeerd door het stadsbestuur Vertrek om 13.30 u. aan de bibliotheek, Heymanplein. De fietsers rijden Wg langs de Valk richting Belseledorp, Puivelde en Sinaai. De wandelaars kunnen op het Heymanplein de bus nemen richting Puivelde. Na beide evenementen gezellig samenzijn in het a klubhuis te Puivelde. rf0( Sint-Gillis-Waas. In het gemeentepark organizeerde het petanquetomooi (Iv) Davidsfonds een provinciaal Sint-Gillis-Waas. Op een rommelmarkt konden de jeugdverenigingen hun rommel te koop aanbieden (Iv) Lebbeke NIEUWE SPORTAKTiVITEfTEN Initiatie Kajak in samenwerking met de Kajakafdeling van WW terecht op de Nieuwstraat-braderie. ACW-vrijetljdsbeurs 1v6oorVe SS Velschillende oraties van de M*. arteidersbeweging De Wase Mucovrienden organizeren zondag 9 september voor de zevende keer een fietstocht. De Belseelse Trappers staan in voor de technische leiding. In de voormiddag, om 9 u vertrek aan zaal Van Remoortel van een 60-km tocht voor wielertoeris ten; in de namiddag om 14.30 u. start van een tocht voor groepen over 15 of 30 km. De opbrengst is bestemd voor de Belgische Vereniging voor Strijd tegen Mucoviscidose. kunnen iedere aalerdag gebeuren van f4.30 u. tol 16.30 u. op nemen deel aan de tweede i In.de gebouwen van he, sekrelariaat van IW Durmegeuzen ,n de H. Gees,molen- Sï. Lebbeke kermis Zaterdag 8 september. 14 uur: Demonstratietenniswedstrijd tussen Ilse De Ruysscher (B 15) en Roland D'Hondt (C 15) op de tennisterreinen van het sportkompleks. 15 uur: Grote finale van het open-tennistornooi «Kampioen schap van Lebbeke» eveneens op de tennisterreinen van het sportcentrum. 17 u. tot 21 u.: Rommelmarkt in de P. De Buckplaats, Laurier en Kerkstraat. 18 u. tot 21 u.: Taptoe met reuzenommegang. 21 uur: 8ste Gouden Voddenworp vanop de pui van het gemeentehuis, met tienduizenden frank prijzen. Zondag 9 september 10.30 uur: opening van de kermis. Dinsdag 11 sepgember Vanaf 9 uur: jaar- en veemarkt. Vanaf 10.30 u.: jaarmarkt voor kleinvee en huisdieren (Leo Duboisstraat en Oudstrijdersstraat) voorbehouden voor de kinderen van de gemeente. Vanaf 9 u. tot 14 u.: opendeurdag van de brandweer (Brand weerkazerne Brusselsesteenweg) 9.30 uur: Solemnele dienst voor de overleden parochianen Donderdag 13 september 16 uur: Grote kaatslutte tussen gemeenteschool en brandweer Tentoonstelling Kunstkring Als ich Can (gelijkvloers Huis Blanquoert) van 8 tot en met 11 september. Fotoclub Ontspanner (bovenzaal gemeentehuis) Groenkomitee (huis Sneeuwwitje) Ons Leefmilieu op 8, 9 en 11 september (Milieukwis, op vrijdag 7 september te 20 u. in zoal Lucia na. Grote Plaats). straat (zeilput). Nieuwstraat-braderie. Tegelijk stellen een dozijn kunstenaars K^innoiirwnorv QiivD HnnHorHan won 17 w io ,„,r m Ho tentoon. De beurs is toegankelijk van 10 tot 20 u. Voor de beginnelingen elke donderdag van 17 tot18 uur in de f nrnanizeert het ACW een ruilbeurs voor strios en stedelijke sporthal. De eerste lesdag is op 13 september. Tennis half gevorderden, elke vrijdag van 17 tot 18 u. in de stedelijke sporthal. De eerste lesdag is op 14 september. Badminton half gevorderden: elke woensdag van 15 tot 17 uur in de stedelijke sporthal. De eerste lesdag is op 5 september. - - - 0 Voor alle inlichtingen en inschrijvingen kin men terécht op de Gebroeders Van Raemdonckkring in de kantine van de Broe- stedelijke sportdlenst van de itad Lokeren, in zwembad ol derschool een tenjgbjlk geboden op flguran dte een Wangrtjke jongsten organizeert het ACW een ruilbeurs voor strips en speelgoed. Retrospektieve Vlaamse Beweging Nog in de marge van de Nieuwstraat-braderie wordt door c sporthal, Sportlaan 2 te Lokeren (tel. 48.31.91 VOORBEREIDING 11.11.11.-AKTIE rol hebben gespeeld in de Vlaamse Beweging. Zaterdag 1 september kan je vanaf 14 u. terecht, zondag 2 september van 11 tot 19 u. Ook vrijetijdswerk van de leden van de Van De werkgroep Ontwikkelingssamenwerking nodigt iedereen uit Raemd°nckkring wordt tentoongesteld. om mee te werken aan de'voorbereiding van de 11.11.11 ,-aktie 1984. Voorkeur en motivatie worden besproken op 6 september 1984 in de Torenstraat om 20 uur. Vanüit het NCOS, Nationaal Centrum voor Ontwikkelingssa menwerking, wordt een reeks projekten aangeboden. Wegens de omvangrijkheid daarvan maakte de werkgroep een eerste selektie. Zeven projekten werden weerhouden: Mozambique: Boerderij voor Zuid-Afrikaanse vluchtelingen, Guinee-Bissau: Rurale ontwikkeling en kredietverlening, Rwan da, Itari: Aangepaste technologie voor rurale ontwikkeling, Salvador: Globaal ontwikkelingsproject voor El Paisnal, Boliviö: Werkplaats metaalbewerking, Brazilië: Bewustmakingswerk in Beelden op 't O.L. Vrouwplein Zaterdag 1 september om 10 u. op het stadhuis akademische zitting en daarna aan het O.L. Vrouwplein onthulling van twee beelden: «Piëta» van René Smits, eigendom van de stad Sint- Niklaas, en «Kontemplatie» van Wemer Heyndrickx, eigendom van de vzw Stichting Kunst in de Stad. In het stadhuis zijn werken van Wemer Heyndrickx te bekijken, in de Bank Brussel Lambert (O.LV.-plein) werken van René Smits. Tuinfeest In 't stadspark Zaterdag 1 september vanaf 19 u. organizeert de vzw Muzop in de arbeidsbeweging en Filippijnen: Volwassenenvorming op het opdracht van het stadsbestuur en in het kader van de vrede- feesten een tuinfeest in het stadspark (Parklaan). Achtereenvol gens treden op: de Edelweiss Blaaskapel (kiosk), het ensemble Parisians (terras kasteel Walburg), de Wase Akkordeonisten. Er zijn stands waar je eten en drinken kan verkrijgen. eiland Mindana. AL DAN NIET TOEGELATEN HANDELSPRAKTIJKEN De Stedelijke Middenstandsraad van Lokeren nodigt iedere middenstander of geïnteresseerde uit op de informatie-avond op dinsdag 11 september 1984 om 20 uur, in de konferentie- zaal van het Cultureel Centrum. De heer De Paepe uit Aalst komt ons toelichten over «Al dan niet toegelaten handelspraktij ken». De toegang is kosteloos en iedereen is van harte welkom. J.V.L. Lede Sint-Gillis-Waas Onder of Boven? Op zaterdag 1 september begint het kaartersseizoen van -Onder of Boven?» Sponsors voor de maandelijkse kaartingen zijn steeds welkom. Kontakt opnemen met Jef Cobbaut, Br. De Saedeleerstr. 54 (053-77.82.10). Ontmoetingscentrum Elke vrijdag open voor een gezellig praatje, een frisse pint, een geurige koffie zonder gestoord te worden door luide popmuziek of luid diskussiërende tooghangers. Er kan steeds pitjesbak, poker, vogelpik (ook Dart) gespeeld worden en kaarters zijn er steeds voorhanden De andere dagen kan het centrum gebruikt worden voor vergaderingen of andere aktiviteiten van verenigingen en klubs. Kontakt opnemen met Albert Van Hove, Guchtstraat 32 (053- 21.60.37). Familiale uitstap Op zaterdag 1 september familiale uitstap naar de Diggie- boerderij te Brakel georganiseerd door de FW-afdeling Lede. Info en inschrijven bij FW-bestuursleden. Wielerwedstrijd Op zondag 2 september in de omgeving van het Leedse station, café Bierstube, 1ste Grote Prijs Gunther De Kerpel, Ereprijs Ghislain Henderickx - Romain Schollaert. Vzw Priester Daens Deze vzw, een socio-kulturele vereniging in de zuivere zin van het woord, doet aan kultureel werk, steunt en helpt individuên waar zulks nodig en mogelijk is en stelt haar centrum ter beschikking van andere verenigingen zowel sport- als wijkvere- nigingen en jeugdbewegingen. U kan lid worden door het storten van 100 fr, steunend lid 300 fr en erelid door minstens 500 fr over te schrijven op rekening 435-5145371-86 van vzw Priester Daensfonds, Lede. Vredefeestschietingen Boogschutters in aktie n.a.v de veertigste verjaardag van de bevrijding (vredefeesten). Vrijdag 31 oogst om 16 u. schieting op staande wip aan De Ster, het rekreatieoord, bij de Sint- Sebasbaangilde. Zondag 2 september van 9.30 u. tot 12 u. schieting op liggende wip op het terrein van de pistoolschutters aan het Europark of in café Commerce op de Grote Markt. Internationale taptoe Zondag 2 september vanaf 15 u. internationale taptoe op de Grote Markt in Sint-Niklaas, door Willem Laros georganizeerd in opdracht van het stadsbestuur. Medewerking wordt verleend door o.m. Jazzdansgroep Clapaja uit Sint-Niklaas, de vendel- Het grof huisvuil wordt in Sint-Gillis opgehaald op volgende zwaaiers van volkskunstgroep Boerke Naas, Thebaanse trom- maandagen. In Sint-Pauwels op 17 september, in Meerdonk op petters uit Sint-Niklaas, beiaardiers Jos en Geert D'hollander 24 september, in De Klinge en een deel van Sint-Gillis (Oude (Sint-Niklaas - Temse), de duivenmaatschappij Sint-Niklase Molenstraat) op 1 oktober en in Sint-Gillis zelf op 8 oktober Verbroedering en door nog een handvol showbands uit België gedeeltelijk en ook op 15 oktober. Je moet er zorg voor dragen en Nederland, dat het grof huisvuil tegen zeven uur 's morgens buiten staat. w i n» kii Oorlogsslachtoffers-herdenking Wandelen in De Klinge Zondag 2 september in het kader van de vredefeesten herden- Wielewaal organizeert zondag 2 september een wandeling in de king van de oorlogsslachtoffers tijdens een mis in de hoofdkerk, omgeving van fort Bedmar in De Klinge, op de grens met 9 u opgeluisterd door het Sint-Theresiakoor o.l.v. Jos Huisvuil ophalen Braderie Kokkelbeek-Gaudi in Sint-Niklaas. Stemmig, volks, authentiek (delro) Foto- en dlanleuws - Je kan nog tot 10 september meedoen aan een door Close Pn Up georganizeerde diawedstrijd. Info bij Danny en Caroline I» Spaenjers - De Voeght, Schoolstraat 272 in Sint-Niklaas, tel. 776.54.53. - Bij foto- en diaklub Don Bosco komt op 4 september spreken Ronald Cop, auteur van het boek «Fotograferen? Graag, maar hoe?» Braderie Ankerstraat Promotiedagen in de Ankerstraat, Truweelstraat, het Kard. Nederland. Afspraak om 14 u. achter de kerk van De Klinge. Sint-Niklaas Braderie Nleuwstraat Vanavond, vrijdag 31 oogst, wordt de Nieuwstraatbraderie om 19 u. geopend door de bewindslui van de stad. Harmonie De Kunstvrienden zorgt voor sfeer. De straat is verkeersvrij sedert 15 u. Er zijn heel wat attrakties: paardenmanège, ballenkraam, volksdans, bijenkorfvlechter, enz. Zaterdag treedt Maurice Ca rton op met z'n twee 'wonderfietsen'. Je kan ook zondag nog Smet. Zondag om 9.45 u. optocht naar het monument op het Kard. Merderplein en nadien optocht naar het Britse en Poolse gedenkteken; naderhand plechtigheid aan het monument van de gevallen weerstanders in Belsele. Harmonie De Kunstvrien den zorgt bij de optocht voor de muzikale omlijsting. Vuurwerk Zondagavond 2 september is er een en ander te doen op de Grote Markt in Sint-Niklaas. Na de taptoe optreden van hel showorkest Peter Meyers uit Fijnaart in Nederland en om 21.30 u. vuurwerk door de firma Boon uit Zele. Voor een 'vierhandig beiaardintermezzo' zorgen Jos en Geert D'hollander. Barbecue Culturele Centrale Zaterdag 1 september in lokaal Infrarood, Truweelstraat 9, Merderplein en op Klein Hulst op 6, 7, 8 en 9 september. Heel wat rekordpogingen worden ondernomen en in de lokalen van de Generale Bankmaatschappij (K. Merderplein) is een ten toonstelling te bekijken i.v.m. de historiek van de Ankerstraat. Klavecimbelrecital Vrijdag 7 september in de feestzaal van het stadhuis om 20.30 u. klavedmbelrecital, door Johan Huys, in het kader van hel Festival van Vlaanderen. Hij brengt werk van Storace, Marchand, JS Bach, Jones en Balbastre. De Kredietbank staal voor het mecenaat in. Feest Elisabethplein Zaterdag 15 september eerste «pleintjesfeest» op het Kon. Elisabethplein, op initiatief van de Culturele Centra rommel- Info: Jos Molsbroek verkennen Zondag 2 september organizeert het Centrum voor Natuurbe- schermingsedukatie een geleide wandeling in het Molsbroek. Afspraak om 9.30 uur aan het infopaviljoen, Molsbergenstraat. Wandelen in Daknam/Eksaarde Zondag 2 september organizeert Vakantiegenoegens een zo wat 2.30 u. durende wandeltocht, richting Daknam en Eksaarde. Vertrek om 14 u. Na de wandeling worden de deelnemers Braderie Kokkelbeek-Gaudi in Sint-Niklaas. Een fleurige bedoening in't centrum van de verwacht in zaal Het Volk voor een bescheiden etentie en een slad met relrosausje overgoten (dw) drankje. Info: tel. 772.53.11. 6 Sint-Niklaas. Pater Peer Joos, Scheutist, vierde z'n gouden priesterjubileum. Dit is eet impressie van tijdens de eucharistieviering (Iv) Kasteeldreef 4e Dekenijfeesten «Kasteeldreef» op 8, 9,10 en 11 september. Détails volgen. Biljartkoning De Oordegemse biljartldub «Onder de Toren» vierde in café Simonne haar kampioenen: koning Robert Van der Stuyft en pnns Patrick Van Trappen. Proficiat. Lokeren

De Voorpost | 1984 | | pagina 18