ViaanDeim t /Ixujuvtu van Festival van Vlaanderen Sint-Niklaas: zesluik start met klavecimbelrecital Jeggpap N.O. Jazzband op Herzeelse J azzkroegentocht Prof. Jan Briers stelt zijn Jong Festival van Vlaanderen voor in Dendermondse Honky Tonk Bunker Dirk Martenskomitee met 4 koncerten in Festival van Vlaanderen «Spaans koncert» in Melsele De Wase inbreng tot de muziekhappening die het ber om 20 u. het Ballet van vooral barok- en rokoko- Festival van Vlaanderen toch is, mag dit jaar groot Vlaanderen van de partij, werken kan het karmeror- worden genoemd. In Lokeren zijn er een drietal Uitgevoerd wordt «De dne kest, o.l.v. Patrick Peire, manifestaties, in Sint-Niklaas liefst zes. September- oktober zijn de Wase Festivalmaanden. De stad Sint-Niklaas heeft op. soepele wijze samen gewerkt met de organisatoren van het Festival. Men legde in Sint-Niklaas zélf kontakten en zorgde Festival van Vlaanderen Sinds 1975 brengt de v.z.w. Gamma in Herzele een gevarieerd oultureel programma, waaronder een muzi kaal aanbod zonder vooroordelen: klassieke muziek, kleinkunst, pop en jazz. Zowat jaarlijks pakte de vereni ging uit met optredens van de beste Vlaamse jazzgroepen. En dit jaar waagt men zich voor het eerst aan het in Nederland inrichten van een echte j azzkroegentocht; hiermee het goede voorbeeld volgend van Munte, Oudenaarde, Gent 1982 natuurlijk .trader Dendarmouda. Huidje Voor een eerste keer hou- leansmuziek naar voren te konservatorium in Gent, Gamma brengen met de klemtoon brengt in de feestzaal van 't -J minder gespeelde stadhuis om 20u30 werk zusters» van Tsjechov, op ook werk aan uit het klassi- muziek van Rachmaninov cisme, de romantiek en de en met Robert Groslot aan moderne periode. Het in de piano. Toegangsprijzen 1970 opgerichte gezelschap van 125 tot 150 frank. is een vaste waarde bij het Festival van Vlaanderen. van hier uit zélf voor de kontrakten. Die vorm van Trio Pasquier Het wordt beschouwd als autonomie staat enigermate borg voor een meer Liefhebbers van hoogstaan- ééo van de beste kameror- naar het Wase publiek gerichte programmatie. Klavecimbel De komst van de Gentse klavecinist Johan Huys, vrijdag 7 september, is b.v. niet louter toevallig. Tege lijk wordt dan het klave cimbel ingespeeld dat in op dracht van het Sint-Nik1a.se den de mensen het kwantitatief eerder be scheiden: acht ensembles in nummers, al laten ze de van Storace, Marchand, JS van het populaire slag de en de perfektie benader- kesten van ons land. Cellist ende kamermuziek komen is Roel Dieltiens. Toegangs deren van Béla Bartók. Vele donderdag 4 oktober aan prijzen die avond van 150 hedendaagse komponisten hun trekken, als om 20u30 tot 300 frank, schreven speciaal voor haar in de feestzaal van het stad- stem. Lucienne Van Deyck huis het Trio Pasquier is een graaggeziene gast op werk van Boccherini, Schu- Lokeren heel wat festivals en werkte bert en Mozart ten gehore in de Durmestad het al eer met vermaarde dirigenten, brengt. der vermelde optreden van Deyck- Het gezelschap is samenge- het BRT-Jazzorkest, op 12 steld uit Régis Pasquier oktober in 't kultureel cen- (viool), Bruno Pasquier (alt viool), allebei zoons van de beroemde Pierre Pasquier, en Roland Pidoux (cello). Lof voor het trio n.a. Liedrecital Van Truyts, met op het pro gramma werk van Wolf, Turina, Chopin Debussy. Etienne Verschueren trum. Op donderdag 27 september leidt Derek Wi- ckens in datzelfde gebouw het Blazersensemble van de Nationale Opera (20u30). Vrijdag 21 september, jazz derm eer de opname van het En in het stemmige O.L. nitrai^imantn V \T mn r. ri_ t Divertimento K.V. 563 van Vrouwkerkje van Daknam evenveel kroegen. Kwalita- echte klassiekers natuur- Bach, Jones en Balbastre. het BRT-Jazzorkest onder Mozart, bekroond door de verzorgt Jo Van Eetvelde, tief echter brengen ze gere- liik niet links liggen.-Zij De Kredietbank (zetel Sint- leiding van Etienne Ver- Académie du Disque Fran- Lokerens stadsbeiaardier, puteerde bands. Jazz van teisteren het podium van de Niklaas) levert de mece- schueren. Veel lof kreeg 5ais- Een kritikus schreef een orgelrecital onder het het Station tot de Markt. Postiljon. naatsbijdrage. Toegangs- het orkest op o.m. Jazz Mid- In het Judolokaal speelt de Een gezelschap dat zeker prijzen van 100 tot 200 fr. delheim. Verschueren, A.S.L.K. Rhythm Brass een jong publiek aan- Muziek uit de zeventiende Ronsenaar van geboorte, toen; «Deze drie musici zijn motto «Van Buus tot Bach». stuk voor stuk virtuozen op De Wazenaren mogen ook hun instrument en geven weten dat Jos en Geert Band. Deze jonge, uit 15 spreekt en furore maakte en achttiende eeuw dus als leidt het ensemble sedert intensiteit van stuk voor DTiollander, Sint-Niklase 1965. De formatie, onder nam enkele reizen naar Zaï re uzikanten bestaande for- op Jazz Middelheim '81 en aanhef van het Sint-Niklase matie ontstond twee jaar '83 is het Erik Melaerts Festivalluik. geleden onder impuls van Kwartet, bestaande uit Erik pianist Jo Deghorain. De Melaerts zelf op gitaar. Jan Eigen, goeie wijn bekende pianist, arrangeur Hautekiet aan de piano, Maandag 17 september, op en komponist Pol Quintens Michel Hatzigeorgiu als nieuw om 20u30 in de stad- nam de groep onder zijn elektrisch bassist en Mimi huisfeestzaal, zijn pianist Boone als solist aan. Aan de stuk virtuozen op hun in strument en geven de in- re en naar Rusland, Tune- tensiteit van de geest van de sië, Senegal, etc. Franse School weer». Voor de gelegenheid treedt Toegangsprijzen van zanger-trombonist Richard ^ot 300 frank. leiding en sindsdien werd Verderame opgetreden op verscheidene drums. achter de Frans Truyts en mezzoso- piano Mark Matthijs. Toe- C.I. Brugense praan Lucienne Van Deyck gangsprijzen van 100 tot Werk van Vivaldi, Monn, het Judolokaal deed in 't Uilekot. wijn behoefTgeen krans», de band een beroep op sak- In de Mergelhoek zitten de luidt de toelichting van kul- op vrijdag 12 oktober om sofonist Eddy House, trom- ambassadeurs van onze tuurattaché Jan Bral. Dat 20u30 te gast in het Loker- Temsenaren eigenlijk, vrij dag 21 september in het Gentse belfort (19u30 tot 20u30) een beiaardrecital ten gehore brengen met al leen Franse muziek. Kaarten Voor Sint-Niklaas kan je plaatsen. Voor hun optre- Zij zorgen voor de animatie te gast. «Eigen en goede 200 frank. Etienne Ver- Handel, Mozart en Benja- /lor, in ho» TnrfniAVoai HooH in iTiiob-nt - «- -•schueren en z'n orkest zijn min Britten is te besluiste- kaarten verkrijgen in de a op dinsdag 9 oktober in schouwburg, R. Van Brit- de stadsschouwburg, om 1 *-*-* 3 *- somstraat 19, telefonisch bonist Pal Bourdiaudhy en Dendermondse Ros heeft natuurlijk in allereer- se kultureel centrum. Daar 20u30. Dan treedt het Col- °P nrs- (03)776.35.75 of bassist André Appeldoorn. Beiaardstede: the Jeggpap ete instantie betrekking op liggen de toegangsprijzen legium Instrumentale Bru- "76.83.06. Voor Lokeren De in oude-stijlmiddens erg New Orleans Jazzband van Truyts, die direkteur is van een klein beetje hoger, bekende Retro Jazz Group Bert Heuvinck. Ontstaan in de Sint-Niklase muziekaka- musiceert in het Hof van 1962, kijkt de Jeggpap demie. Mezzo-alt Lucienne Ballet van Vlaanderen gense, een groot ensemble wend je je tot de VW-Cul- uit eigen land, in Sint-Ni- tuurgemeenschap, Toren- Weenen. Het tien jaar jonge sindsdien terug op een rijk Van Deyck is vooral bekend In de sporthal De Witte Mo- Naast een uitgebreid en ge- ensemble heeft prima muzi- gevuld palmares: optredens als interpretatrice van he- len is woensdag 26 septem- varieerd repertoire van straat 1, telefonisch via nr. (091)48.28.05. W.V. kanten, een zeer uitgebreid in de States en een goed repertoire, brengt tainment en sfeer. deel van Europa, erebur gers van New Orleans, be- De 20-koppige Bigband Zot- geleiders van tal van tegem uit de gelijknamige groten, makers van een res- gemeente ontstond uit de pektabel aantal elpees, stuk plaatselijke Harmonie voor stuk fantastische mu- doordat enkele leden na af- zi kanten en een der beste loop van de repetitie nog Europese oude-stijlbands. wat amusementsdeuntjes Een andere Belgische jazz- speelden, iets wat snel over- ambassadeur in het buiten- ging in jazz. De jongens lanri is zeker Milkshake Ba- «Dit Festival van Vlaanderen is heel iets anders dan een toeristisch elitair prestigegeval: het is een realisatie van een van leader Geo D"Hoker nana, weliswaar met een hele gemeenschap bestemd voor zoveel mogelijk mensen in die gemeenschap». Dit zijn woorden van Prof. Jan Briers, spelen in de Freeway ander repertoire: van de gedelegeerd-beheerder van de Festivalluiken Brussel-Leuven en Gent en Historische Steden, tijdens zijn perskonfe- Corner. klassieke jazzstandards tot rentie deze week. En hij zegde eveneens: «Door de regionale spreiding van het Festival over 35 steden en gemeenten en Waso, in 1975 opgericht meer eigentijdse rockjazz, wegens de vastberaden popularisering met jazzpartners, happenings, straatanimatie. Klapstuk en het Ballet der door Koen De Cauter (lea- funk en salsamuziek. 15.000 heeft geen krant nog een alibi om verstoppertje te spelen». der, klarinet, sax, vioo, gi- Zij waren o.m. overwin- Ons blad doet dit ook niet en brengt al jaren informatie en verslagen over het Festival, vooral maar niet uitsluitend; taar en vocals), Fapy Lafer- naars van het Hoeilaartse we kijken over onze regionale grenzen over de koncerten en manifestaties in onze regio. tin (gitaar, viool), Vivi Lim- Internationaal Jazzcon- De Dendermondse Honky paar honderdduizend bro- terdamse Ro-Teater en vóór venster, muziekfilms en berger (gitaar, zang) en coursin 1979 (dat dit jaar Tonk speelde gastheer voor chures, opname van het hij als «Schauspieldirek- kinder-en jeugdfilms. Voor Michel Verstraeten (bas), plaats heeft op 16 septem- de organisatoren van het programma in het grote tor» naar Berlijn trekt, inlichtingen: 091/25.25.12 zet in grote mate de muziek ber). Milkshake Banana jong Festival van Vlaande- programmaboek en de heeft het N.T.G hem als van de Hot Club de France musiceert in het kantientje. ren en voor de pers tijdens steedB lovende woorden van regisseur weten te engage- poème electronique verder; swing, gekruid met Jazz van station tot markt: de gezellige perskonferen- professor Briers (zoals van- ren voor deze makabere Eén van de meest fascine- zigeunerinvloedenIn fel nog geen twee kilometer en tie van dinsdag jl. avond nog op de T.V. in «"■«♦eoVo taamaa v/w oVimerimmt»» ti.o- ritmische jazzstijl brengt toch is er gratis busvervoer Kunstzaken). Om dit tien de groep tal van Rein hardt- voorzien tussen de verschil- Waarom in jaar lange partnership melodieën, maar speelt ook lende kroegen. Inlichtin- Honky Tonk? glans bij te zetten, had de eigen komposities en origi- gen en kaarten kun je ver- Tien jaar geleden werd het Honky Tonk Jazzklub zijn nele zigeunermuziek Te krijgen in het Gemeen- reeds suksesvolle Den- goede diensten aangeboden beluisteren in het To- te krediet, Kerkstraat 7 te dermondse Internationaal om de ontmoeting van de kreatie door het N.T.G. van een «synthese van licht en renhof. Herzele, telefonisch op het Jazzfestival opgenomen m organisatoren van het Jong «Liefde, lust en horens» van geluid (te) presenteren in De jongens van Alayos Van nummer 053-62.39.20. Een de programmatie van het Festival van Vlaanderen Gueulette, dat op 27 okto- een kompleet nieuwe Petegem en van The New toegangsticket kost je in Festival van Vlaanderen. Orleans Train Jazzband voorvdrkoop 180 fr. of 200 Deze samenwerking is streven ernaar de diverse fr. op de avond zelf vooral promotioneel erg in- elementen van de New Or- L. teressant. publiciteit in een met de persmeisjes en -jon gens te organiseren. Jan Briers: aandacht voor de jeugd Het Jong Festival van Vlaanderen groeit stilaan uit zijn voegen: van jaar tot groteske van Ionesco. Voor rende eksperimenten tus- meer informatie hierover sen architektuur en muziek verwijzen we naar ons re- is «Le poème electronique» pertoire-overzicht 1984-'85 ter gelegenheid van Expo dat eind juni verscheen. '58 gekreëerd: het Philipe- Ook zo trouwens voor de pavilmjoen ontworpen om ber van start gaat. Dit stuk moderne vorm» is eigenlijk een verzame- Het ontwerp ervoor is van ling commedia dell' arte- Le Corbusier en Iannis Xe- clownerieën, herontdekt nakis en de muziek werd door Jean-Louis Benoit, één gekomponeerd door Edgar van Frankrijks meest geta- Varèse. De tentoonstelling lenteerde jonge regisseurs over dit «poème electroni- die trouwens ook in het que» ontstond in de Techni- woorden van lof voor de ve le organisatoren en spe ciaal voor onze steden Aalst, Sint-Niklaas, Herzele jaar wordt het aantal mani- N.T.G. voor de regie tekent, sche Hogeschool te Eindho festaties talrijker en ver- J j jr w~1"" "fi scheidener. Nog nooit was het aanbod zo groot, ver scheiden en kwalitatief op hoog niveau als nu: klassie ke muziek, jazz, ballet, pop, p- teater, film, architektuur. Het Dirk Martenakomitee waarbij naar de eieen van hi 1te PansJan BrlerI overdadige brengt dit jaar vier koncer- de uit te voeren muziek ge- Op donderdag 4 oktober van lof voor de ve_ ten. Te Baardegem op zocht wordt naar gespecia- tenslotte brengt onder me- woensdag 12 september te liseerde instrumentalisten, cenaat van de G-bank zetel 20.30 u., gesponsord door Op donderdag 27 septem- Aalst het vierkoppige Cur- Zakenkantoor De Pauw ber te 20.30 u. speelt het rende te 20.30 u. in de 8t.- Baardegem en Intercom Strijkkwartet van de Natio- Martinuskerk een vokale Mechelen werken van 15de nale Opera in de Belfortzaal selektie uit de literatuur en 16de eeuwse meesters, onder mecenaat van de van de Renaissance tot het festival. Een formatie bestaande uit N.M.B.S. Werken van Ga- Vroeg-Klassiek Het en- Hij benadrukte sterk de po- twee tenoren, een bas, fluit, briël Piemé, Albert Rous- semble werd opgericht in utiek van ko-produktie tus- luit of gitaar en viola da sel, André Caplet, Claude 1974 en bestaat uit twee het Festival en andere gamba Ensemble zoals het Debussy en Maurice Ravel, zangers met begeleiding artistieke organisatoren, vaak terug te vinden is op De leden van dit kwartet van altviool o.l.v. Erik Van voorai rond de grote thema schilderijen uit die periode hebben een internationale Nevel. Het koor wil de oude 0 m de samenwer- Pro Musica is gespeciali- carrière achter de rug en vokale muziek doen herle- hing met het Nederlands _r seerd in Italiaanse muziek maakten deel uit van een ven met gevoel voor woord- Toneel Gent, het Arcateater wordt trouwens niet ge- Sint-Pietersabdij-happe- met typische schakeringen beroemde ensembles en or- en klankaffektie waarbij en het Internationaal Film- speeld in het Arcateater zelf ning van 8 september a s van gevoel en uitdrukking, kesten als het ABC Trio, de optimaal rekening wordt gebeuren rond het thema maar in loods 21 en 22 van Artiesten? Teveel om TT.,i_i Oiigta/*1r»rlru;Qrtpt enii1-+-..» a. ,r (Inlichtingen over deze ven en zal te bekijken zijn stukken: N.T.G. Sint-Baafs- in de Internationale Jaar plein 17, 9000 Gent; (091/ beurs van Vlaanderen te 25.12.02) Gent van 8 tot en met 23 september van 14 tot 19 Arcaschouwburg uur, behalve op vrijdag. Het Gentse Arcateater blijft evenmin achter en opent Happening het nieuwe teaterseizoen Tien ensembles van lichte met «Les My stères de l'A- en volksmuziek presente- mour» van de Franse au- ren, en tien van aangename teur Roger Vitrac. In dit klassieke en dan maar ho en natuurlijk ook voor het stuk uit 1924 portretteert pen dat de jonge bezoekers, dynamische Honky Tonk de auteur twee jonge men- ongetwijfeld ook beïnvloed met zijn hoogstaand jazz- sen, die brutaal bezeten zijn door de pracht van de abdij van een absolutq drang van de ene zaal naar de naar vrijheid, hun radikale andere zullen wandelen, credo luidt: leven zoals men van «Bacchus» naar Bach droomt, dromen zoals men en er het meest «promene- leeft De regie van Herman rend» van alle promenade- Gilis belooft volgens direk- concerten zullen van ma- teur Jo Decaluwe iets ken. Dit is de bedoeling vol- aparts te worden; het stuk gens Jan Briers van de Begin september start in de Beverse deelgemeente Melsele de zestiende orgelcyclus. Op 7 september speelt Gustav Leon hardt op het Spaans orgel van de kapel van Gaverland en op 21 september speelt Jan Van Landeghem op het orgel van de OLV-paro- chiekerk. Over de in oktober te houden koncerten volgt binnenkort wel nieuws. Gustav Leonhardt, te gast op 7 september, is verbon den aan het Sweelinckkonservatorium in Amster dam. Hij gaf koncerten in de hele wereld. In 1967 speelde hij de hoofdrol die van JS Bach in de film «Chronik der Anna Magdalena BacH» Hij reali- zeerde heel wat platen, verzorgde de uitgave van klavierwerken der «Opera Omnia» van Sweelinck en dirigeerde uitvoeringen van opera's van Monteverdi en Rameau. In 1980 ontving hij de Erasmusprijs en onlangs werd hij nog met twee eredoktoraten be dacht. In Melsele voert hij werk uit van William Byrd, John Bull, Giles Famaby, Frescobaldi, A. Van den Kerckhoven, Georg Muffat, Juan Cabanilles en Johann Kaspar Ferdinand Fischer. Jan Van Landeghem, Temsenaar van geboorte, der tig jaar, werd opgeleid aan de Sint-Niklase muziek- akademie en aan het konservatorium in Brussel. Hij studeerde orgel in Maastricht en vervolmaakte zich in o.m. Salzburg en Toulouse. Van Landeghem geeft nu les in Sint-Niklaas en Brussel en maakte opna men van hedendaagse Belgische orgelmuziek voor de NOS. Ook aan het BRT-programma Coda verleen de hij medewerking. In Melsele voert hij werk uit van Bach, Maki Ishii, Sweelinck, van Edgar Tinei en van Van landeghem zelf. Het Melseler Orgelkomité organizeert. Toegang voor het Leonhardtkoncert 150 frank, maar wie een reduktiekaart bezit betaalt minder. De andere kon certen kan je tegen maximaal 120 frank bijwonen. Op 5 oktober treedt Jos Peeters uit Schilde op en op 19 oktober Stanislas Deriemaeker uit Antwerpen, allebei in de Lievevrouwkerk. (wv) Het ensemble konserteerde Quatackerkwartet en gehouden met de karakter- trouwens reeds op grote «l'Orchestre de la Suisse ietieken van de verschillen- Europese festivals zoals dat Romande», Zygmunt Ko- de stijlperioden. Het ensem- van Bath, York, Innsbruck walski ^studeerde te ble realiseerde reeds opna- «Frankrijk». Gdansk, Timiko Shida te men Voor de BRT. Op vrijdag 21 september in Tokyo, Longrée Georges te de stadsfeestzalen te 20.30 Brussel en Gilbert Zanlong- u. komt Spaanse Barok aan bod door Hesperion XX met sopraan, klavecimbel, luit Diawedstrijd Close-Up Overbloed aan aktiviteiten In het bestek van deze bij- kjj drage kunnen we uiteraard geen gedetailleerde infor- matie brengen over de vele tientallen manifestaties die in het kader van het Jong het Internationaal Filmge- Munt. (maximum vijf en vrij on- Festival van Vlaanderen beuren van Vlaanderen en de Gentse Voorhaven ach- noemen: toch een greep uit ter het Muidestation. (Voor het aanbod: Mink Déville, meer informatie: Area- Simpletons, Philip Cathéri- schouwburg, Sint-Wido- ne. Milkshake Banana, straat 3. Gent). Claude Bolling, pianisten Pytha Shrager en Sylvia Filmgebeuren Traey en Vodenitcharov, van Vlaanderen Julveme, I Fiamminghi, De samenwerking tussen simfonieorkest van de (10.10). Bé j art, Rosas en Panov Een steeds maar groeiend sukses kennen de opvoe ringen te Gent van het Bal let van de XXste Eeuw van Béjart en van de Munt. Drie dagen na elkaar (11, 12 en 13.10) voert het Ballet, een van onze kulturele ambas sadeure in het buitenland, «Dionysos» op in kreatie voor België. Nadat het in het Milanese Sportpaleis voor de Scala van Milaan 15.000 toeschouwera een 10 minuten durende staan de ovatie ontlokte, nu voor het Festival te Gent in het Sportpaleis. Briers spreekt van het «ballet der 15.000» en het ziet ernaar uit dat de drie voorstellingen inder daad zullen uitverkocht zijn. Een bijzonder belangrijke produktie wordt ongetwij feld de kreatie van «Elena's Aria» van de groep Rosas, een koreografie van A.T. De Keeremaeker, een der be langrijkste vertegenwoor digers van de hedendaagse dans in heel Europa. Te be wonderen in Brussel (K.V.S. 18.10 t. e.m. 2110), Gent (K.N.S. 2, 3 en 4.11) en Leuven (Stads schouwburg 7 t em. 10.11). Het Koninklijk Ballet van Vlaanderen is in het Festi val aanwezig met de pro duktie «De drie Zustere» naar Anton Tsjechow op muziek van Rachmaninov en in een koreografie van zijn nieuwe artistiek direk teur Valery Panov (Gentse Opera, 24.9). Zwarte Zaal In koproduktie met de Gentse Zwarte Zaal organi seert het Festival een zeven tal manifestaties: fototen toonstelling «Op en rond de Bühne» (4.10), Compagnie Léveillé-Laurin met een dansprogramma (4.10), De Nacht van de Traan met een totaalprogramma van film. video, muziek (5.10), de Ar gentijnse tangozanger Ern esto Rondo (6.10), het solo- dansprogramma «Eureka» van de Amerikaanse Molis- sa Fenley (8.10), het En semble Musique Nouvelle met hedendaagse muziek (9.10) en het hedendaagse poppenteater Compagnie Daru met «Disparus dans la Lumière-temps» (10.10), Taptoe Vanaf 14.30 uur heeft op 1 september op het Gentse Sint-Pietersplein het eerste Show- en Drumbandfestival plaats. Niet minder dan acht internationale kor psen uit België, Nederland, Denemarken en de U.S.A. zullen tot 20 uur hun op wachting maken Kwalita tief een hoogstaand pro gramma voor wie van het genre houdt. Het jazzluik van het Festi val van Vlaanderen wont van jaar tot jaar uitgebrei der Er is vooreerst ha B.R.T. -Jazzorkest dat o.l.v Etienne Verschueren koncerten verzorgt waar van twee in onze regio. Ma chelen op 14.9, Sint-Ni klaas op 21.9 (hierover ko men we later nog terug) Lokeren op 12.10 en Ant werpen op 19.10. Voor de derde keer reedi organiseert Jean-Pierre De Smedt in de Gentse binnen stad een kroegentocht, met sukses! In 1982 met 16 orkesten in 16 kroegen, goed voor ca. 3.500 bezoe kers; een jaar later 20 or kesten en uiteraard even veel kroegen en ca. bezoekers. Voor dit jaar zijn 22 bands gekontrak- teerd en worden plus minui 4.500 jazzliefhebbers ver wacht Een brede waaier van muzikale genres staat borg voor variatie: oude stijljazz (uiteraard met onzt twee Dendermondse forma ties), zigeunerjazz, modern jazz, cajunmuziek, reggae, folk en country en western en eksotische ritmen uil Martinique. Een toegangs ticket in voorverkoop koe» slechts 150 fr. (Inlichtin gen: 091/22.17 76. 22.71.52). In Herzele wordt voor df eerste maal een kroegen tocht georganiseerd, dit op 7 september, met o.m. on» Jeggpap. Hierover leest u meer in een aparte bij drage. En dan is er Jazz Hoeilaart van Albert Michiels, reedi met zijn zesde In te matin naai Jazzoonooura voor jon geren-orkesten. 31 1 schreven in afkomstig uit 11 landen, de tien finalisten komen uit België, D B.R., Engeland, Polen en Zwe den. De finale heeft plaati op 16 september '8 Avonds is er naast het optreden van de nieuwe laureaat een koncert door het Jasper van 't Hof Quar tet (Info 02/657.09.76). En dan is er natuurlijk het 14de Internationaal Jazz festival van Dendermonde het beste, het goedkoopste, het puikst georganiseerde (we mogen voor één keer wel eens chauvinist zijnl) Vandaag 31 augustus en morgen 1 september op de terreinen van het V.P. aan de Gentsesteen weg Een gezellige receptie, ge volgd door een erg verzorg de barbecue besloot deze persontmoeting met de or ganisatoren van het Jong Festival van Vlaanderen Het aandeel van het Jong Festival in het geheel groeil gestaag, het aantal jonge ren dat de festivalmanifefr taties bezoekt eveneenn Ons volk heeft het belang van het festival begrepen. en gitaar en viola da gamba ai« je er nog bij wil zijn, gesponsord door NV Amy- j^Qg^ ja jg haasten: ten laat- derwerp) binnen lum en BBL Hesperion XX, ste Qp maandag 10 septem- eerste grote diawedstrijd ^,e trachten een summier ren blijft dit jaar beperkt tot koproduktie met de deze pia^ta hebben. Toch willen het Festival van Vlaande- Gentse Stadsanimatie gesticht in 1975 is gefasci- t>gr moeten de dia's binnen van dia- en filmklub Close- overzicht te bieden van wat de openingsmanifestatie op Dienst Kulturele Animatie neerd door de rijkdom en de zijn' Up in Sint-Niklaas verscheidenheid van de mu- Voor deelnemingsformulie- De prijzen pot is c ziek van voor 1800 ren kan je nog terecht bij aan het Vlaamse publiek moeite deze aktiviteiten zijn niet het deelnemen meer jQjeen voor jongeren be stemd aangeboden wordt vanaf nu tot half november. zich dan ook tot doel dit Foto Roland," Foto Bas- dan waard! enorme repertoire door op- tiaens, Werka (Koopcen- zoekingen, studie en inter- trum) en bij familie Spaen- De hoofdprijs bijvoorbeeld pretatie naar het grote pu- jer8 Schoolstraat 272 te is de gekende Metz 45 CTI N.T.G. bliek toe te brengen. Wat Sint-Niklaas (03/ flits met nikkel-cadmium- Het Nederlands Toneel hen reeds gedeeltelijk lukte 770.54.53). Qp dit adres batterijen! via konserten, opnamen en moeten trouwens alle in- radio- en televisieproduk- zendingen afgegeven wor- tie8. Hesperion XX evo- den lueert dan ook naar een in- Aarzel dus niet en geef en- temationaal ensemble kele van je 5^ werken Gent is met twee produtkies Iedere amateur mag deelne- betrokken bij het Festival. 19 oktober in de Gentse De- van de stad Gent, worden cascoop. De programmatie °P de Koornmarkt een van dit filmfestival is op dit unieke reeks van gratis ogenblik nog niet helemaal animatiemiddagen georga- rond, toch staan de grote niseerd Vanaf 5 september krachtlijnen reeds vast: tot en met 10 oktober, iede- films uit een 40-tal landen re woensdag van 12.30 tot met een belangrijke plaats 14 uur- Kronologisch voor Franse en Amerikaan- ziju volgende optredens ge- se films in de volgende lui- pland: T.C. Matie (5.9), Ar men: lid of geen lid van een Op 29 september gaat «De ken: avant-premières voor beid Adelt (12.9), The Ma- foto- of diaklub, doorwin- koning sterft» van Eugène ons land, het groot festival chines (19.9), The Scabs terd amateur of kieltjes- ionesco in première. Na met onuitgegeven films (26.9), La Cosa Nostra schieter zijn afscheid aan het Rot- met erin een Belgisch film- (3.10) en Jo Lemaire Strijkersensemble van Jeugd en Muziek te Aalst Het Strijkereensemble van de stadsschool. Vredeplein Jeugd en Muziek Aalst be- te 19.30 u., op zaterdag gint na 7 maand stilaan 15.9 en 22.9 te 10 u. in vorm te krijgen Veertien Netwerk, op vrijdag 28 9 in jonge mensen komen weke- de stadsschool, op 6.10 in lijks samen om te repe- Netwerk, op vrijdag 12.10 teren. en zaterdag 20.10 in Net- Er is echter nog nood aan werk en op vrijdag 26.10 in violisten, eerste violisten de stadsschool, dan. Info bij Frangois Schollaert, De verschillende instru- Rustoordstraat 8, 053 mentengroepen worden 21.81.07 of op het Net- o.l.v. Frangois Schollaert werksekretariaat 053 op de voet gevolgd wat het 78.89.81 op dins- en woenfr samenspel sterk bevordert, dag tussen 10 en 12 u en Repetities zijn voorzien pp op vrijdag tussen 13 en 15 vrijdag 7.9 in de refter van u.

De Voorpost | 1984 | | pagina 22