C tart Heirewegh >ehaalt een dozijn overwinningen n nog geen twee maanden! Waar blijft Hoogenboom? [ven kennismaken met Pat Van den Hauwe De teleurgang van de Durmehoek ieboren Dendermondenaar en nu speler van FC. Birmingham De Voorpost - 31.8.1984 - 25 De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Oendermonde. TeL 052y21.40.60 WIELRENNEN Nieuwelingen VOETBAL laterdag in Moerzeke start hij als junior (art Heirewegh kan het winnen niet laten. Eind juni had (j luidop geroepen, tien, misschien wel twaalf overwin- lingen te willen behalen. Op dat ogenblik was de Hamme- laar nog geen enkele keer op het ereschavotje verschenen! liet iedereen geloofde zomaar zyn woorden. Maar de lammenaar, die vorige dinsdag jarig was, en nu junior is tworden, voegde de daad by het woord. In Hofstade- alst toonde hy zich de sterkste over meer dan zestig eel nemers. lij behaalde daar zyn tiende overwinning. Twee dagen urna versloeg hy in Verrebroek zkjn vluchtgezel Pascal auwens. Meteen schreef hy nummer elf op zyn palma- es. Vorige maandag zette hy in Geraardsbergen voor de utste keer ^an als nieuweling. Het werd er den «boekee!» iet een voorsprong van pakweg drie minuten kwam hy Deen aan! Het dozyn was rond. )e huidige reglementering it een nieuweling maar aan «e wedstrijden per week ug deelnemen heeft mij van overwinningen gehou- en» zegt Bart lakoniek. Iforig jaar mocht ik als knaap an vijftien drie keer per week inzetten. Ik behaalde vijf pal len. De eerste overwinning nam pas in juli tot stand, ijdens de vakantiemaanden in ik voluit gaan. Dat is niet ct geval tijdens het school- tar. Ik studeerde tot voor kort in bet Koninklijk Atheneum Gent Dagelijks nam ik de is naar Lokeren en vandaar trein op. Dat maakte dat ik morgens vroeg uit de veren nest en pas tegen halfzeven 's onds thuiskwam. Van intens linen was dus geen sprake. e avonduren had ik broodno- g om te studeren. Alleen op woensdagnamiddag be- hikte ik over een paar vrije tn en dat was voldoende om dens het weekeinde met kans op een zege aan een wed strijd te beginnen Ik legde verschillende keren beslag op een plaats binnen de eerste vijf. Gebrek aan training wa ren er de oorzaak van dat ik in de ultieme sprint telkens de duimen moest leggen». Pas waren de examens achter de rug, of Bart Heirewegh be gon aan een intense voorberei ding. Een paar dagen later volgde er een eerste sukses. In minder dan twee maanden greep de Hammenaar twaalf keer de bloemen. In Hofstade was hij weer bij de zaak. Lauwers en Geert Bulteel zijn vroeg in de aanval gegaan» zegt Bart. «Ik heb de achtervolging inge zet. In een later stadium zijn Hans Goessens, Tony De Leeuw. Filip De Backer en Christof Feys ons komen ver voegen. Met de finale in zicht hebben Feys en Goessens ge poogd om weg te geraken. Ik was niet zinnens om mij te laten ringeloren en spurtte de vluchters achterna. Vanaf dan ben ik het kommando gaan voeren en hield het tempo zo hoog dat niemand vanuit de achtergrond nog kon weglo pen. Hans Goessens moest achterblijven. Samen met Christof Feys stevende ik naar de streep en won gemakke lijk». In het Wase Verrebroek was Bart Heirewegh andermaal de meest opmerkelijke renner. Twintig kilometer lang ging hij op de solotoer. Later kreeg hij het gezelschap van zes renners, waaronder Gerry Van Lierop en de snelle Pascal Bauwens. «Ik heb toen het tempo blijven opdrijven en stond recht op de pedalen tot de finale in zicht kwam. Alleen Pascal Bauwens is mij blijven volgen. In de laatste rechte lijn zette ik van ver de sprint in. Met suk ses overigens». «In Geraardsbergen ben ik nog voor halfwedstrijd in de aanval gegaan», vervolgt Bart Heire wegh zijn verhaal. De voorsprong groeide stelsel matig. Achteraf werd mij ge zegd dat ik per ronde dertig sekonden won op de achtervol gers. Ik was dolgelukkig toen ik het spandoek ontwaarde en zekerheid kreeg over de over winning. Een mooier afscheid aan de nieuwelingen kon ik niet dromen». Het nieuwelingentijdperk ligt voor Bart Heirewegh nu voor altijd achter de rug. Morgen zaterdag verschijnt hij in Moerzeke voor het eerst als junior aan de start. 1* Nationale Bart Heirewegh «Alhoewel het aantal kilome ters hoger ligt, veronderstel ik dat ik met de anderen zal kun nen wedijveren» zegt Bart Heirewegh. «Wanneer ik merk dat renners als Stefan De Beleyr, Tonny Thieleman bekwaam zijn om overwinningen te behalen, meen ik dat ook aan te kun nen. Zij werden een paar maanden geleden lid van de juniores. Aan een zege denk ik voorlopig nog niet. Een paar ereprijzen moet ik toch kun nen behalen». Bart Heirewegh zet maandag zijn studies verder. Deze keer aan het Koninklijk Atheneum in Dendermonde. Dat maakt dat hij minder lang onderweg zal zijn, als toen hij naar Gent moest. Bovendien zal hij dage lijks het trajekt tussen Hamme en de Ros Beiaardstad met de fiets afleggen. Dat is al een mini-training op zichzelf. E.D.M. Wat is er nu aan de hand in Daknam? Dit wordt een regelrecht drama. Na de wedstryd tegen KV Mechelen dacht iedereen in de trant van, «nou ja een slechte start, een beetje pech, op elkaar nog niet ingespeeld, en we zullen wel zien». Maar wat zien we in Brussel: het roemrucht Lokeren, tien jaar lang in de subtop van het Belgische voetbal, giant-killer by uitstek, en boeman van het zichzelf opblazende Anderlecht, krijgt daar van Scifo en co een sigaar van 7 tegen 1! Dat is in die tien jaar Lokers eersteklassevoetbal nooit gebeurd! Nog nooit zyn de Sportingers zo vernederd geweest als vorige zaterdag. Ze hebben daar in de pretentieuze hoofdstad nogal wat gelachen met die boeren van Lokeren. En c^n mag je nog zeggen dat Anderlecht niet eens zo reusachtig goed speelde. Het eerste doelpunt kwam uit handspel, het tweede uit buitenspel en de volgende waren bijna allemaal ge- luks- of buitenspeldoelpun- ten, vooral toe te schrijven aan een slechte uitverdedi ging van de Durmeploeg en de archislechte leiding van scheidsrechter Van Den Wijngaert, die weer eens bewees dat er wat Ander lecht betreft nog altijd ge meten wordt met twee ma ten en twee gewichten. Maar let op mijn woorden: dit Anderlecht speelde on danks zijn overvloed aan talent in zijn rangen niet eens zo sterk en op Sclessin zullen zij waarschijnlijk een klopping krijgen. Zij zijn té nonchalant. Maar dat is des te erger voor de beoordeling van de Lokerse prestaties, want dat betekent dat de zwakte in de ploeg zelf zit. Want Bomem-Lokeren: De derde treffer u nauwelijks waren we beko- nen okb men van drama nummer één, of het volgende diep tepunt kwam al af: de be kerkompetitie, waarin Lo keren het doorgaans tame- het enige supertalent dat Lokeren nog bezit, Bob Hoogenboom, niet doen vergeten. Al jaren is wat voor iedere buitenstaander buitenge woon lijkt voor de door- snee-Daknambezoeker dagelijkse kost: de onbe- s meteen de genadeslag voor de vermoeide Durmezo- REPORTAGE Bomem-Lokeren: De lokale virtuoos Jacobs rusht moeiteloos voorbij Bett en Vujkov (okb) lijk ver brengt, bracht ons de tweede opstopper van formaat: de derdeklasser Bomem wipte Sporting Lo keren er gewoon uit alsof het hier om een bevorde- ringsploegje ging! Lofom- bo een donkere Belg, wan delde met zwier doorheen de Lokerse linies, en knal de alle illusies stuk. Geen enkele bewoner van de Durmestad durft gids in Klein-Brabant nu nog zeg gen waar hij vandaan komt. En elders in België ook niet meer. Je kan je beter Waaslander noemen, dat geeft het voordeel van de twijfel. Hoe het nu verder moet, ik weet het niet, maar één ding is zeker: er scheelt wat met de Lokerse ploeg. De soep is te dun, er zitten geen supertalenten meer in. De jaren van Lubanski en Lato zijn al lang voorbij. Verheyen is niet serieus vervangen geweest, want Van der Eist heeft nog niks laten zien. Een werker als Gudjonsson hebben ze niet meer bij Sporting, en de lastige maar kreatieve per soonlijkheid van Larsen ontbreekt nu in de ploeg. Het vet is eraf en daar kunnen de gigantische in spanningen van James Bett, Vujkov en ook Mom mens niets aan veranderen. Een man als De Vriese kan het alleen ook niet meer bolwerken en Van Raem- donck is best een waarde vol element, maar die kan sproken, als normaal be schouwde reddingen die Hoogenboom al jaren ver richtte met zijn spektaku- laire ingrepen, die hebben Sporting al veel punten op gebracht. En nu Bob er niet is, merk je eens goed het verschil. Hij mag dan al geen lieverdje zijn, klasse heeft hij wel, een goeie kijk op het spel zeker. Het wordt wel eens tijd om die «disciplinaire» maatregelen eens te relativeren. Dit weekend gaan ze naar nieuweling Racing Jet. Die hebben zelf een rammeling gehad van Anderlecht, met nog twee doelpunten meer dan Lokeren. Als Sporting tegen hen verliest, dan is verdere kommentaar over bodig. Pat Van den Hauwe, de rising star in de Engelse kompetitie? we was als laatste man op links inderdaad sekuur en lako niek. Pat leek wel niet ingeno men met de verwijzing naar de last die hij ondervond van zijn direkte tegenstander Bevers, maar voegt er wel aan toe dat heel zijn ploeg maar op slappe benen stond. Na een oefenpar tij in Nederland en deze in Sint-Niklaas, vliegen de spe lers van manager Ron Saun ders weer regelrecht naar de Midlands, en zullen dan hun lange aanloop tot de kompeti tie afronden met enkele par tijtjes tegen lager gekwoteerde tegenstanders. Het lijdt overi gens geen twijfel dat F.C. Bir- oals ons langs alle kanten werd verteld voetbalde er een geboren en getogen Vlaming in e rood-witte kleuren van de Engelse opponent van vorige woensdag(avond). Het was iderhand wel hardstikke - is er een Nederlander in de zaal? - moeilijk om Patrick Van tn Hauwe, zoals zyn identity-card vermeld, te pakken te krygen maar met de Rdewerking van enkele Sportkringverantwoordelyken en van fotograaf Lyssens, lukte M toch. We troffen blonde Pat aan in het gezelschap van een troep fans en zyn vader, >n wie we nogal wat informatie kregen over zoonlief. üendermondse Engelsman met zijn vader en zijn nonkel. Even over de plas, om te zien het vroeger was? (dw) ader René was zoals gezegd n echte Dendermondenaar kns naam aan de lokale voet- lmilieus nogal wat «ha's» en o's» van herkenning zal ont- kken. Van den Hauwe senior s inderdaad aktief bij Een- I; >cht St.-Gillis - Dendcrmon- ging daarna bij Sparta Bug- j ihout en verdedigde twee Boenen lang het doel van A.V. Dendermonde. Dat B volgens zijn memorie in de iroenen 1964-65 en '65-'66. it laatste seizoen werd ab- uil pt afgebroken door een bles- iie ft. hetgeen een voortijdig en icst einde stelde aan zijn j ttballoopbaan. Even ter si tting meegeven dat René als fcgmakkers Miel Marien en Ferre De Coster had en dat hij getraind werd door de bij S.K Sint-Niklaas niet onbekende Soit De Bruyne Toen Patrick vijf jaar oud was, verhuisde de familie naar En geland en ging in Londen pleis teren. René werd 'engineer' bij de welbekende 'Observer', één der (zoals door de lezer geweten) grootste Britse zon dagsbladen. Pat had van zijn papa waar schijnlijk de voetbalmikrobe te pakken en raakte op twaalfja rige leeftijd verzeild bij Arse nal. Daar speelde hij anderhalf jaar en werd toen overgedaan aan aartsrivaal Chelsea waar hij meestal ook als middenvel der werd uitgespeeld. Dat was ook slechts een tussenstation, want toen Pat nauwelijks 16 jaar was, werd hij al gevolgd door verantwoordelijken van F.C. Birmingham, en die bo den hem een profkontrakt aan. Zijn jeugdige leeftijd verhin derde met dat hij bijna onmid dellijk doorstroomde naar het eerste elftal, doch een vaste plaats kreeg hij niet toebe deeld. Vader René zegt dan ook dat zijn zoon bijna alle posities in de ploeg heeft be kleed behalve keeper, Patrick lijkt sedert het seizoen 1982-'83 wel een vaste plaats veroverd te hebben in de Bir- mingham-formatie, en speelde dus ook op het «Puyenbeke»- sportkompleks. Van den Hau- mingham erop gebrand is om de in het vorige seizoen verlo ren gegane League-positie te heroveren, maar dan moet er kennelijk heel wat beter ge voetbald worden dan nu. Vooral vooraan ontbreekt alle scherpte en dat is zelfs Van den Hauwe niet onbekend. Niettemin blijft Pat minzaam voor zijn makkers. Hij is ervan overtuigd dat het kontinentaal voetbal niet bepaald te door gronden is in enkele matchen. Tot daar onze kennismaking met het Dcndcrmonds aksent van de Britse ploeg.

De Voorpost | 1984 | | pagina 25