xe X I SK. Beveren en het imago van provincieploegn Dat was nipt! DIRK MAES: Dure spelers kopen kan al JAN VAN USSEL: Beter voetballen dan lang niet meer! de buren! m Jaspers en Christiaens bewijzen de Beverse mogelijkheden Met de hakken over de sloot! EETHIELS De Groote met problemen mm GEMATIGD OPTIMISME BIJ EENDRACHT AALST - 26 - 31.8.1984 - De Voorpost VOETBAL Nationale BEVEREN-LOMMEL 3-2 Voor een erg matige opkomst heeft SK Beveren vorige week zaterdag voor de 32' finales van de Beker van België de goeie indruk die het had geschapen na de eerste kompetitiematch tegen Beerschot, niet kunnen bevestigen. Tegen derdeklasser Lommei, dat over erg luidruchtige en talrijk meegereisde supporters kon beschikken, raakten de geelblauwen van het trainersduo Matthys-Pauwels immers slechts met hakken over de bekende sloot. Pas op 3 minuten voor het einde van de tweede verlenging en op een moment dat iedereen met zijn hoofd bij strafschoppen zat, kon Paul Lambrichts met een kopbaldoelpunt zijn ploeg naar de zestiende finales brengen. Beveren - Lommei SK. Beveren begint het nieuwe voetbalseizoen als titelvoe- rend landskampioen maar wanneer men op Freethiel over de vloer komt is daarvan weinig te merken. Het zal nog wel een tydje duren voor de Wase topploeg het imago van provincieploeg zal afwerpen, en bU het bestuur lijkt daar ook niemand bijzonder scheutig naar. De werkwijze die jaren geleden werd uitgetekend wordt verder gevolgd. Beveren blyft Beveren, zowel op als naar het veld. En idereen is daar gelukkig mee. Zeker voorzitter Jan Van Ussel, ook P.R.-man Dirk Maes. Nationaal is Beveren de meest s'uksesrijke formatie van de voorbije zes seizoenen. De Waaslanders speelden in die periode drie keer de bekerfinale, won er twee en dwong twee landstitels af. Slechts Standard komt met een beker zege en twee titels in de buurt, maar ondertussen weten we ook al hoe de Luikenaars daarvoor «arrangeerden». En dat Beveren blijkt nog steeds vastgeklonken aan het semi- professionalisme. Kan dat dan nog wel? WAREGEM 0 - BEVEREN' 3 Hans Christiaens begint door te breken dit jaar. Figuurtijk althans (Iv) De kompetitie is nog maar twee wedstryden ver en SK. Beveren, regerend landskampioen, staat weer op kop. De Waaslanders demonstreren een uitstekende konditie en zyn samen met Anderlecht - de vierde kompetitiedag brengt de twee leiders tegen elkaar - de enige ploeg dié nog geen punten verloor. Voor de verplaatsing naar Waregem, men herinnerde zich de finale om de beker van Vlaanderen waarin Waregem Beveren echt overspeelde, had trainer Rik Pauwels noch tans een verliespuntje ingekalkuleerd. De spelers van Freethiel zorgden echter voor een komplete sportieve revanche. Zonder Schönberger of Kusto stoomde de kampioenentrein onhoudbaar over de Gaverbeek. De motor ontbrak dus bij Be- Beveren was echter ruim ver veren maar de Waaslanders diend. hadden daar nooit last van. Net na de rust was Waregem Het waren de vleugelverdedi- de onrustigste ploeg en Armin ST«r«C gers Baecke en vooral Eddy Görtz, vorig jaar door Beveren Jaspers die de ploeg op dreef uit Duitsland geïmporteerd, brachten en negentig minuten noopte De Wilde tot een ster- lang hielden. De wedstrijd was ke tussenkomst. Een kwartier immers pas een minuut ver lang bleef SV jagen op het toen Eddy op rechts de eerste aansluitingsdoelpunt maar Be- aanval opzette, de bal bij veren plooide niet al hielden Theunis bracht die keurig naar Theunis en Stalmans er wel Albert doorspeelde en.. Beve- gele kaarten aan over. Nog ren stond voor. even sensatie een kwartier De Waaslanders gingen door voor slot toen Filip De Wilde met hun fris aanvallend voet- zich licht blesseerde, en door balwerk en Waregem mocht Dendermondenaar Dirk Rosez zich gelukkig achten toen drie werd vervangen, minuten later een ver schot Christiaens, biezonder aktief van Jaspers tegen de dwarslig- en gevaarlijk, kreeg nog twee- ger te pletter sloeg Waregem maal de kans Beveren verder stelde aanvankelijk niets voor, op voorsprong te brengen kwam in het eerste halfuur tot maar onkans en De Coninck geen gebonden aktie, en Beve- verhinderden hem dat. Toch ren kon rustig verder kombine- werd het verdikt voor Ware- ren. Rond het half uur was er gem nog zwaarder toeq verde- een prachtaktie Baecke-Jas- diger Patrick Gorez een solo pers waarbij ook nog Erwin nummertje opzette en dat hard Albert als aflossingspunt werd in doel besloot, betrokken en Eddy Jaspers Beveren bewees op Waregem, zelf schoot nummer twee voor- ook met een enigzins 'gehandi- bij De Coninck. Toen ging het capte' ploeg, ook in deze kom- even beter met de thuisploeg petitie een vooraanstaande rol die massaal ten aanval trok. te kunnen spelen. Wie dacht Beveren ging meer behoudend dat de Waaslanders in een spelen, en Peter Crève moest mindere periode verkeerden, doelman De Wilde op de lijn had het totaal verkeerd voor. komen bijstaan. De 0-2 voor H.A. - lei Sioes g'jferd erle itt 1 «k d4dt dielee lei ente J1 laan 't* ter Pubtic-relationsman Dirk Maes spreekt het bestuur toe, terwijl voorzitter van Jan Van Ussel aandachtig luistert (dw) Dirk Maes: Twee jaar geleden legde het bestuur, de zeven beheerders in feite, de kracht lijnen voor de volgende vijf jaar vast. Daar werd toen ook geopteerd voor het semi-pro- fessionalisme. Men hield het bij één training per dag, ook nu nog geleid door mensen die buiten het voetbal een vaste baan hebben. We opteerden voor een klub waar de spelers de gelegenheid krijgen een job uit te oefenen en de klub helpt hen daarbij waar het ook mo gelijk is. Daarnaast vragen we aan onze spelers redelijk te blijven wat betreft hun finan ciële eisen. Wc kunnen geen zware kontrakten meesleuren. Dat hebben we ook bij het einde van vorig seizoen nog eens duidelijk gesteld. Veel mensen zeggen dat Beve ren te weinig ambitie heeft. Grote namen zou moeten aan trekken om ook Europees een woord mee te praten. Men stelt dan dat een ploeg die zo goed speelt toch ook centen moet hebben? Dirk Maes: De centen... Jan Van Ussel: SK. Beveren is gezond. Dat is trouwens maar normaal. Wanneer je niet kan rondkomen als je eerste staat, wat moet het dan zijn wanneer je halfweg de rangschikking hangt. Maar er is geen weelde in ons voetbal. Hier niet en nergens. Dirk Maes: Inderdaad en ik vraag me af hoe sommige an dere ploegen het doen. Beve ren haalt een gemiddelde van iets boven de 9000 toeschou- Beveren - Lommei. Albert was niet in zijn dagje. Toch blijft zo iemand drukken op een verdediging (Iv) Beker van België Beveren - Lommei: In het begin van de wedstrijd gaat Mark Baecke eens gewoon door, en knal.' Nummer één zit erin flv) E. Aalst zal het ter gelegen heid van de openingswedstrijd op St. Truiden zaterdagavond moeten stellen zonder Geert Van Roy. De gevaarlijke Aal- sterse spits werd tijdens de bekerwedstrijd op Gerhees het slachtoffer van een voetver zwikking. Dit letsel is onder tussen erger geworden dan het op het eerste zicht leek, want ook de enkelgewrichten wer den beschadigd en het aan brengen van een gipsverband bleek noodzakelijk Een handikap voor oefen- meester De Groote die met Van Roy een belangrijke pion moet missen. Langs de andere kant zal middenvelder De- bougnoux kunnen gerekupe- reerd worden en heeft ook Deroy de trainingen hervat. Welk taktisch plan Gilbert De Groote gaat uitdokteren om b.v. de Hongaarse grootmees ter Laszlo Fazekas die norma liter achter de Trudospitsen opereert, lam te leggen, dat is nog niet geweten. Het wordt in ieder geval op St. Truiden een wedstrijd met veel vraagtekens. Zo kan men zich afvragen of het met de aanko pen van al die nieuwe jonge spelers al zal «klikken» in het Ecndrachtteam. Het wordt in ieder geval een zware opdracht voor Limpcns en co als men weet dat St. Truiden zich aan zienlijk heeft versterkt en door insiders wordt beschouwd als een van de grote kandidaten voor promotie. Als we een analyse maken van de gesprek ken die we voerden met enkele Eendrachtdirigenten, komen we tot de konklusie dat die zich zeer gelukkig achten met de aanwinst van één punt. (abl) wers. En dat is niet slecht alleen Anderlecht, Standi en Club Brugge doen het ter. Maar Beveren zit ong£( twijfeld aan zijn maksimun misschien tot 10.000. Beti dan een vol seizoen op kc staan, kan niet en het pees voetbal kost in de begi j( fase, zoals nu voor onze w« strijd tegen Akranes, meer di het opbrengt. Men moet al heel grote aantrekken en nog. En dus is het normaal we ons budget op die bas r. opstellen. We blijven met oi twee voeten op de grond proberen met ons jeugdbel de ploeg verder op niveau houden. Dure spelers koj kan al lang niet meer. In het Waasland is SK. Beve veruit de populairste balklub. Waar werft SK publiek. En kan de komst SK Sint-Niklaas de belanj ling op Freethiel aantasteni Jan Van Ussel: Men vergelij Beveren meestal met buur keren. Bij Lokeren dacht in de goede periode het schouwersaantal op te trel van 7000 naar 12.000 Mai bleven hangen en later ging nog naar beneden. Dat is drama voor Lokeren. 9000 toeschouwers. Van Ze komen van de omliggei gemeenten, de streek van Sil Niklaas tot Dendermonde, Linkeroever en Antwei En de komst van Sint-Niklaa Ik geloof niet dat dat ons kla ten zal kosten. Ik hoop zelf d Sint-Niklaas goed presteert, Lokeren ook. De konkurrenl onder de streekklubs kan belangstelling ook stimulere Wie het dan het best zal dot hangt van de voetballers Beveren moet gewoon prob ren beter te voetballen als buren. De nationale titel biedt toch w wat voordelen maar bij Be* ren wordt dan even snel naar nadelen verwezen. De titel kt ook een belasting zijn. Jan Van Ussel: Een titel is de eerste plaats een beloni voor de spelers, de trainei het bestuur, dc supporters iedereen die zich voer de heeft ingespannen. En er natuurlijk de financiële delen: Europees voetbal, hoogde publicitaire in! sten. Maar vaak kent een kam| nenploeg ook problemen, moet redelijk blijven, op grond met beide voeten spelers van een eerstekli ploeg moeten goed beti worden maar geheel het get mag er niet heen gaan. hebben onze spelers trom iets te bieden: ze spelen kampioenenploeg en kui Europees aan de slag ti klubs van wereldformaat. En is het dan zoveel beter klubs als Anderlecht? Vi dat bij gelegenheid maar aan Bert Cluytcns. Voet moet eerlijk blijven. Ge: tijdverdrijf voor de mensen komen kijken. Driehoni' miljoen voor een voetbi Zot toch he. Pure onzin, krijgt men ook het voet stuk. Vóór de wedstrijd was men bij onder wie ook Paul Lam- geel-blauw nochtans vrij opti- brichts die het leder vrij onge- mistisch Enkel van Public Re- lukkig in eigen doel verwerkte lations man Dirk Maes hoor- Beveren werd meteen weer den we toch zachtjes de woor- wakker maar aan aanvallen den «Ik zou die Limburgers werd vooralsnog niet gedacht, maar niet onderschatten, zeker Janssen ging op zijn eentje als je weet dat die al enkele voorbij de voltallige Beverse jaren op het nippertje de pro- verdediging en leek op weg motie naar tweede missen». naar een oog-in-oog situatie De woorden van Maes waren met doelman De Wilde Gorez echter nog niet koud of de stak daar op het randje van het thuisploeg stond al op de strafschopgebied echter nog winst. Na amper vier minuten zijn voetje tussen. De vrije kon Mare Baeke dankbaar ge- trap voor Lommei leverde ech- bruik maken van de twijfel in ter niets op. de Limburgse verdediging om Aan de overzijde kopte Erwin op zijn eentje de Lommelse Albert over, terwijl een één doelman Maes te verslaan, twee-beweging tussen Schön- Iedereen dacht dus meteen aan berger en Crève beslist meer een echte walk-over van de verdiende dan een goedkope landskampioenen. Niets was hoekschop, echter minder waar. Na de Het zou echter maar even openingstreffer wiegde Beve- wachten zijn voor de lokalen, ren zichzelf immers in slaap en Erwin Albert bediende Eddy dat liet Lommei toe om lang- Jaspers die kon uithalen, maar zaam maar zeker dieper in de zijn poging via een Limburgs stellingen van Sportkring te been in hoekschop zag veran- komen tasten op gebeurlijke deren. Peter Crève zette zich fouten. achter de bal, en de pas naar achter werd door Paul Theunis Beveren was slechts bij flarden keihard ingekopt (2-1). gevaarlijk Na 10 minuten no- Met die voorsprong op 8 minu- teerden we een schermutseling ten van de rust dacht de thuis- voor het doel; Sulmans schoot ploeg opnieuw dat de buit bin- naast. Even later kon Crève ei nen was. Dat bleek echter zo na skoren. maar de beste weer misrekening te zijn want kans uit het eerste kwartier Lommei, dat nu duidelijk in de was voor de bezoekers die gaten had dat de landskam- Janssens naast zag koppen na pioenen beslist met zo gevaar- hoekschop. lijk waren, toog in het tegenof fensief. Wat hadden ze immers te verliezen? Aan de overkant kon Crève nog eens uithalen en was AI- Op de 44ste minuut was het bert te verrast om een voorzet dan ook zover. Een schitte- van Schönberger op een or- rende aanval van Janssen, die dentelijke manier te verwer- op rechts helemaal kon door ken. Op de 23' minuut kon gaan, hij speelde de verdedi- Lommel zelfs op gelijke hoog- ging van geel-blauw totaal uit te komen. Mertens trapte een zijn verband. De afwerking hoekschop die naar de tweede was maar een koud kunstje paal waaide Daar stonden een meer. heel pak spelers te wachten In de tweede helft was het spelpeil van beide ploegen zo mogelijk nog flauwer. We no teerden de meeste kansen voor Beveren maar echt gevaar was er zelden. Albert was enkele keren schutter maar vooral een vinnige Hans Christiaens liet zich in gunstige zin opmerken. Gevaar was er echter maar zelden bij en langs de overzij de was het dikwijls opletten voor Limburgse tegenstoten waarbij vooral Janssen, Van den Boer en Schrooten een erg belangrijke rol speelden. Na 90 minuten speeltijd gingen we dan ook de verlengingen in, en dat was voor Lommei zeker niet onverdiend. De Limbur gers opteerden in die verlen gingen trouwens voor een af wachtende houding, want eens dat de gelijke stand op het bord zou blijven was bij het nemen van strafschoppen alles mogelijk. Ei zo na lukte deze taktiek ook nog. Patrick Stalmans nam in de 117' minuut een hoekschop, zowat de laatste mogelijkheid voor SK om iets te proberen, en Paul Lambrichts kon de bal met het hoofd verlengen. Hier mee maakte Paul meteen zijn foutje van de eerste helft goed en schonk hij zijn ploeg uitein delijk nog de zege na een wed strijd waarin de bezoekers minstens evenveel verdiensten hadden dan de thuisploeg. Na afloop werd dan ook druk gepalaberd over wat de wed strijd op Waregem zou brengen. Gelukkig herpakten de Waas landers zich aan de Gaverbeek zodat de matige bedoening te gen Lommei waarschijnlijk (en gelukkig) maar een uitzonder ing zal zijn geweest... Ivan Elegeert GERHEES-E. AALST: 2-2 (STRAFSCHOPPEN 2-4) Eendracht heeft zich te Ger hees nipt gekwalificeerd voor de volgende ronde. De jon gens van oefenmeester De Groote hadden zelfs extra-ti mes en strafschoppen nodig om de Limburgse derdenatio- naler uit te schakelen. De ont moeting had veel weg van een slijtageslag. Dc Limburgse zon brandde ongenadig en vele spelers hadden hiervan steeds meer last naarmate de minuten wegtikten. Aalst startte op Gerhees niet temin zeer snel, en dat sneed lang de adem af van dc thuis ploeg. Helaas werden enorme kansen verknoeid. Eendracht kwam dan toch wel op voor sprong, zij het via een flodder goal van Droessaert. Enkele minuten vóór de rust echter liet De Bolle een steek vallen en Gerhees kwam op gelijke hoogte van de Ajuinen. Dat bleek een gunstig psycho logisch moment te zijn voor het thuisteam. Inderdaad Ger hees groeide naarmate de tweede helft vorderde en Aalst geraakte nooit meer op het peil van zijn eerste periode. Men kon nog nauwelijks van klasseverschil spreken. De thuisploeg kwam zeker niet onverdiend op voorsprong dankzij een vrije trap die niet korrekt werd gegeven, maar tijdens dewelke we bij de Aal- sterse verdediging een zeker gemis aan koncentratie zagen. Het zag er dus naar uit dat Aalst, zoals vorig jaar te Eek- lo, vanin de eerste ronde uit de bekerkompetitie zou gewipt worden. Gelukkig kon Ferrer- ra een strafschop versieren en werd de jonge Moock - een van de uitblinkers in het Aal- sters team - bereid gevonden om het vonnis uit te voeren. Tijdens de extra-times sleep ten de 22 akteurs zich doodver moeid naar het einde en de penalties moesten uitsluitsel brengen. Crahay zag zijn elf meter gestopt, maar doelman Moyson kon op zijn beurt een strafschop blokkeren. Gerhees miste nadien nog een, maar Moerman, Moock, Droessaert en De Bolle troffen raak, zo dat Aalst zonder veel glans verder kon doorstoten naar de zestiende finales. Vermelden we nog dat De- bougnoux op het appel ont brak wegens een tendinitis en Geert Van Roy na een uur ingevolge een voetverzwikking moest vervangen worden door de jonge Moerman. Alles bij eengenomen was de wedstrijd in Gerhees een slappe algeme ne repetitie voor de Eendrach- ters. (abl) Eendracht Aalst kan vanaf 1 september beschikken over een nieuwe zittribune. Dat is voor een groot deel te danken aan de onverdroten inspanningen van oud-klubvoorzitter Frans Dae- leman. Verdwijnen de akkomo- datieproblemen dan blijft het uitkijken of den lendracht het tijdens het nieuwe seizoen gaat waarmaken op sportief gebied. Dankzij de financiële inspan ningen van de nieuwe voorzit ter, in casu Alfons Jules Mat- thijs, is men erin geslaagd een nieuwe ploeg op te bouwen van jonge spelers rondom een kern van roetiniers die al enkele ja ren het klappen van de zweep in tweede nationale kennen. In feite zou men kunnen gewagen van een overgangsjaar waarbij de spelers dienen 'ingepast' te worden. Tijdens de Beker van Vlaande ren en de reeks oefenwedstrij den erna heeft de nieuwe oefen- meester Gilbert De Groote zon der twijfel al enkele markante vaststellingen kunnen doen. Het zal hem opgevallen zijn dat spitsloper Geert Van Roy in de aanval veel steun krijgt van neofiet Patrick De Moor. Rondom de middencirkel schij nen Limpens, Debougnoux, De Winne en Droessaert me kaar iedere week beter te vin den. Achteraan blijft het zwaar ste gewicht rusten op de schou ders van Eddy De Bolle, on dertussen weer een jaartje ou der geworden, maar als sluit stuk van de A als terse defensie in vele ogen nog een onvervangbare pion. Normaal bekeken beschikt Eendracht o.i. over een betere kern dan vorig seizoen. Om meteen naar eerste nationale te promoveren? Daarover zijn de meningen verschillend in de schoot van de klub zelf. Voor zitter Matthijs is zeer optimis tisch en verklaart onomwonden dat zijn team voldoende matu riteit en talent bezit om zeker de eindronden te bereiken. Men zou een slecht zakenman zijn indien men niet in de geboden kansen geloofde. Langs de an dere kant is iemand als beheer der Roger Van de Wester, ge promoveerd tot public-relatio- nsman, eerder gematigd opti mistisch als hij zegt: Ik heb de indruk dat we heden over een ploeg beschikken die volledig in opbouw is, maar sterk genoeg om post te vatten bij de subtop. Het jong talent valt mee en ik hoop dat ons tiende seizoen in tweede natio nale zal meevallen voor ons trouw supporterspubliek, dat de laatste twee jaar tegen een serie ontgoochelende prestaties moest aankijken. Het zal er dus in de eerste plaats op aan ko men om in ons eigen stadion spektakel te brengen. De Aal- sterse voetbalharten moeten weer opgewarmd worden, en het grote publiek weer naar de gelokt. Gelukkig is het vertrouwen in eigen rangen na de troebelen van het voorjaar weer hersteld. Bovendien werden voldoende financiële inspanningen gedaan om de kern uit te breiden. Maar ik zeg het eerlijk: we moeten de traditie van thuis verliezen, en kampioen van de gelijkspelen absoluut kwijt om de financiële balans in evenwicht te houden. Aalst heeft dus ambitie, maar niettemin moeten we nuchter blijven en iedere gelegenheid I d baat nemen om ons trouw p bliek topwedstrijden voor schotelen. Het mag niet bij vrome wensen of dagdromerij!» Zo sprak Van de Waeter. ian' tot de gematigde optimist! *u mag gerekend worden. Ilij 'm tenslotte al ettelijke jaren b em stuurslid, en hij weet hoe e 1 zaken staan in het P. Cornd |a, stadion. (af STEEKKAART: Stichtingsjaar: 1919. Voorzitter: Alfons Jules M thijs. Hoofdsponsor: Arzoni. Trainer: Gilbert De Groote Kemspelers: Joël rah v, (14.07.62) - Jozef Corm nE (10.11.55) - Eddy De Ba (26.09.49) - Jacky Debm y,, noux (11.10.54) - Patrick n Moor (13.03.56) - Milkv fill rijck (16.03.63) - Gerard Dei p c (08.10.59) - Roland De Win j;c (19.01.60) - Guy Droesst w. (18.06.62) - Manu Fem n (21.10.58) - Luc Limpi ar (03.04.62) - Eddy Moerm M (21.04.66) - Yves Moo (18.06.64) - Wim Moys (13.02.63) - Rudy Pin *et (26.03.63) - Van den Ren :rk Rudiger (01.09.60) - Geert V Roy (05.03.56) - Alain V Kemseke (29.06.54) - Ha Van Wilderen (28.03.63) (al

De Voorpost | 1984 | | pagina 26