•c 1$ Goeie oefenwedstrijd Lebbeke heeft geleerd uit het verleden Bekerkompetities ideale aanloop voor de klubs Zondag start het voetbalseizoen in provinciale opnieui Berlare rekent op zijn jeugd Eendracht Opstal voorlopig zonder Wilfried Tilburg Wordt Wieze een goeie middenmoter? Oudegem verwacht veel van het nieuwe seizoen c 9' VOETBAL Provinciale LOKERSE SV KAV.D. 0-2 De toeschouwers konden eerst nauwelijks merken dat KAVD een klasse hoger speelde dan de lokalen. Lokerse SV pakte onmiddellijk uit met snelle aanvallen en de gebroeders Haverhals kregen al direkt en kele kansen voor de voeten. Die werden echter verknoeid. Daarentegen zorgde De Smet met een vroeg Dendermonds doelpunt voor een koud stort bad. Toch lieten de Lokeraars de armen niet zakken, maar zij stuitten op een extra-stevige achterhoede. De bezoekers schoten ook van tijd tot tijd uit hun krammen met enkele ver re doch gevaarlijke doelscho- ten. Doelman De Page was wel bij de zaak. Na de rust begon KAVD zelfs te domineren, maar de Loker se verdediging geraakte ze toch niet voorbij. Zij kwamen nu meer en meer in het spel en namen wat meer risico's om zelf te kunnen aanvallen. Dat had De Wolf goed gezien toen hij onverwachts de bal mee kreeg en hij in een tijd door naar doel schoot. De verraste De Page zag de bal voorbijsui- zen en het was 0-2. Bij een vrije trap van Van Rumst kwam de bal bij Costa Vervaet, die een harde lel op het leer gaf, maar doelman Verstrepen was niet te pakken. Van Rumst bleef voortdoen, maar in de lucht was KAVD heer en meester. Toch kopte De Kerf nog eens in de goeie richting, en Verstrepen was verslagen, maar daar stond verdediger Daman die met een mooie duikeling de bal weg- kopte. SV verdiende een doelpunt, maar zij hadden het geluk niet aan hun kant. Toen Vervaet alleen door was, leverde hij een te zwak schot af, en de laatste grote kans was ver keken. Toch kan Lokerse SV terug blikken op een goeie wed strijd, waaruit zij veel geleerd hebben, en waarin bleek dat de nieuw aangeworven spelers, zoals Arnold Van Puyen- broeck zeker nog meer zullen laten zien in de kompetitie. mb De nieuwe spelen van Lokene SV: Rechtop Yvan De Smet, Floris Ventraeten; zittend Raf Jansoone, Arnold Van Puyenbroeck en Geert Nimmegeen. Rechts bovenaan ziet u ook voorzitter Christian De Nul en president Antoine De Nul (polo) Lokene S.V. - K.A.V.U.: De Dendermondse verdediging was moeilijk te nemen (polo) De voltallige ploeg van Lokene SV (polo) 3eProvinciale FC Berlare ziet de toekomst rooskleurig in. De derde pro- vincialer spekuleert op de jeugd en verwacht daar veel van. Reserven, junioren en mi niemen speelden vorig seizoen kampioen. Wat dan toch veel betekenend is. «De reden waarom we niet te zien waren op de voetbalbeurs ligt hem hoofdzakelijk in het feit dat we in onze jeugd geloven,» zegt klubleider Mon Janssens. «Zij moeten zich verder ma nifesteren en de aflossing ver zekeren. Trainer Baert, de op volger van Kris Gabriels, zal hoogstwaarschijnlijk een be roep doen op verschillende jonge spelers. De enige voet baller die we aanwierven is Parmentier, een middenveld speler. Net als onze nieuwe oefenmeester is hij van Loke ren afkomstig. De voorbereiding op de kompetitie is naar wens verlo pen. Wij melden ons niet aan als titelkandidaat, maar wel willen we naar een plaats in de middenmoot. Misschien zien we later wel hoe de jeugd evo lueert.» Op het ogenblik dat deze bijdrage werd geschreven was het nog niet duidelijk hoe de opstelling er zou uitzien. De eerste opdracht die de ploeg van voorzitter Savré te verwer ken heeft, is een verplaatsing naar Burst. Een voor de Berla- renaars totaal onbekende ploeg. Racing Wetteren, die velen tot titelkandidaat be stempelen, is de week daarop te gast te Berlare. September wordt verder rondgemaakt met een verplaatsing naar Me re, een thuisontmoeting met Nieuwerkerken en een uitstap naar Gijzegem. Bijna allemaal ploegen uit de streek van Aalst. Vorig seizoen kreeg Berlare meer te maken met ploegen uit het Waasland. (e.d.m.) Luc Maes (Berlare) (arch) Frankie Van Hecke (SK Leb beke) (arch) De ontgoocheling na de degra datie is nu achter de rug in Lebbeke. Op het Konkelgoed hoopt men nu een totaal ande re weg in te slaan. Dat is maar best ook, want wat er de laat ste jaren allemaal bij blauw wit is gebeurd, was al te gortig. Trainers werden aangeworven en direkt weer de laan uitge stuurd. Toen er dan vorig jaar iemand aan het bewind kwam, die orde op zaken wou stellen, maakten de spelers het hem zo kotsbeu, dat hij zelf opstapte. Wie herinnert zich niet voor enkele jaren de fameuze spe lersstaking. Verder waren er geregeld ook konflikten op be stuursniveau. Het ene en het andere heeft ertoe geleid dat S.K. thans in tweede provin ciale staat. En dat was men niet gewoon in Lebbeke. «Tweede provinciale is te laag voor een ploeg als Lebbeke» zegt Willy Meert. «Maar er is de realiteit, en daar kan niemand buiten. Am bitieus zoals vorig jaar zijn we niet meer. Toch willen we bin nen de eerste vijf eindigen. De voorbereiding is tot nu toe goed verlopen. Alleen Dirk Deferrere is de enige speler op wie we op dit ogenblik nog geen beroep kunnen doen. Hij ondervindt nog steeds last van een blessure. Voor de rest gaat het vlot. Wij zijn zeer tevreden over spelers als een Eddy De Mal- sche en een Erik Boone. Zij hebben een voorbeeldige men taliteit. Dergelijke spelers heb ben we nodig. Hun ingesteld heid kan als voorbeeld voor de anderen worden gesteld. Wij hebben lessen getrokken uit het verleden. Onder oefen- meester Wanderstein zal er een strakker beleid worden ge voerd. Wij, als bestuur, heb ben de plicht om hem te steunen. Onze eerste kompetitiewed strijd spelen we nu zaterdag om 18.30 u. op Dikkelvennc. Gezien de konkurrentie van het wereldkampioenschap wielrennen op televisie, is de wedstrijd naar de zaterdag ver vroegd.» De enige speler die tot nu toe nog niet op het Konkelgoed is verschenen is Frank De Grauwe. Het is niet de eerste keer dat hij konflik ten heeft met zijn ploeg. S.K. Lebbeke hoeft dan ook geen knieval te doen. De kern waarop oefenmeester Wanderstein een beroep zal doen ziet er voorlopig als volgt uit: Rudy Janscgers, Eric Boone, Frans Peeleman, Jean- Pierre Hals, Staf Heyndrickx, Bruno Van Bladel, Gino Van den Berghe, Medard Van der Meersch, Danny Vermcir, Herman Van Langenhove, Fi- lip Heirbaut, Eddy De Mal- schc. Dirk Deferrere, Frankie Van Hecke en Johan Vinck. E.D.M. k\ Zondag (voor de meeste ploe gen) om 17 uur gaan we er weer voor een seizoen tegen aan. Na een onderbreking van enkele maanden, al werd dat door de meeste klubs sterk ingekort, begint immers op nieuw de provinciale voetbal kompetitie. Traditiegetrouw worden ook nu weer een hele reeks voor spellingen gemaakt over de ti telkandidaten en mogelijke de gradatiemogelijkheden. Wan neer we de reeksen een voor een overlopen merken we dat we er in de regio Waas-Dender eigenlijk vrij goed voorstaan. In eerste provinciale lijkt Den- dermonde dé te kloppen ploeg te gaan worden voor een plaats in vierde afdeling. In tweede provinciale moeten in de A reeks de Wase klubs Vrasene, Melsele, Sint-Gillis en Temse een vooraanstaande rol kunnen spelen. Als gevaar lijke outsiders kunnen vooral Lokerse, Robur Moerzeke en waarom ook niet Heikant Zele naar voorgeschoven worden. In de B-reeks lijkt SK Lebbeke een voorname rol te kunnen spelen terwijl Sint-Gillis-Den- dermonde ook tot vrij goede prestaties in staat moet worden geacht. In derde provinciale reeks E met uitsluitend ploegen uit Waasland en Denderstreek lijkt het een vrij opene strijd te gaai» worden. Kruibeke kan de mooie prestaties van vorig jaar verder doorzetten, terwijl ook nieuwkomer Kieldrecht voor een verrassing zou kunnen zor gen. Ook Oudegem moet in de eerste rangorde kunnen eindi gen terwijl een fel versterkt Red Star Haasdonk heel wat beter wil doen dan de zwakke verrichting van vorig seizoen. In vierdo provinciale üjkt Som- bcke op het eerste gezicht de te kloppen ploeg al zal met het jonge geweld van FC Gerda zeker en vast rekening moeten worden gehouden. De jongens uit de Klokkedreef misten vo rig jaar de promotie slechts op het allerlaarste nippertje en willen dergelijke ontgooche ling geen tweede keer mee maken. Bekers Intussen waren de meeste klubs uit de streek aktief in het Beker der Denderstreek of in de Beker van het Waasland. Deze twee kompetities worden door de deelnemende klubs erg gewaardeerd vooral om de sportieve waarde ervan. Vooral uit de Beker, van het Waasland viel reeds een en ander te leren. Vorige zondag ging SK Kallo immers met 1-4 winnen bij Sombeke dat nog niet genoeg gerodeerd bleek om de éen reeks hoger geklasseerde be zoekers degelijk te kunnen op vangen. Rupdmonde plukt nu reeds de vruchten van de jeugdpoiitiek die men de jongste jaren voer de. Bij Meerdonk werd met grote 2-6 cijfers gewonnen en Olympia kan dat ook als een belangrijke outsider naar voor worden geschoven in vierde provinciale in het Waasland. In diezelfde reeks spelen ook Sinaai en Klein Laar Vrasene. Twee ploegen die het vorige week tegen mekaar opnamen Sinaai bleek duidelijk sterker en haalde de zege dan ook verdiend binnen (3-0). Excelsior Sint-Nildaas ver nieuwde de hele kern maar dat blijkt nog niet meteen de ver wachte vruchten af te werpen. Tegen vierdeprovincialer Tlel- rode werd het vorige week slechts een nipte en hard be vochten zege (1-0). Gerda Sint-Niklaas van zijn kant deed het tegen SK De Klinge al niet veel beter en moest met een skoorloos gelijkspel vrede nemen. De verrassing van de dag kwam echter vanop de Puit voet in Sint-Niklaas waar Whi te Boys (vierde provincialer) SV Temse (tweede provinciale) met 3-2 versloeg. Alvast een erg gunstige morele aanzet voor het nieuwe seizoen voor de mannen van coach Lucien Behiels. Kruibeke kon het een reeks hoger geklasseerde Heikant Zele zonder veel moeilijkhe den van zich afhouden. Jong Vlaanderen onderstreepte nogmaals de konditie die het reeds in vorige wedstrijden aan de dag legde. Heikant was slechts sporadisch gevaarlijk en trainer Van Lerberghe zal beslist heel wat geleerd hebben na deze wedstrijd. De grootste skore van de dag kwam echter van Lokerse SV dat bij Herleving Sint-Pauwels met 1-7 ging winnen. SV, door voorzitter De Nul nochtans niet meteen genoemd als titel- pretendent, speelde een schit terende wedstrijd terwijl de thuisploeg het zeer dringend over een andere boeg zal moe ten gaan gooien wil men de degradatie van tweede provin ciale naar derde dit jaar nog eens willen overdoen, maar dan wel van derde naar vierde en nog lager zou dan niet meer kunnen. Ook dames: Dit weekeind gaat ook de kompetitie bij de dames van start. De eerste speeldag brengt meteen al het Wase derby op het programma. Red Star Haasdonk ontvangt im mers Lokerse SV. Red Sur zal dit seizoen beslist opnieuw proberen de titel te spelen om dan via de eindronde opnieuw een gooi te doen naar de pro motie naar tweede nationale. Beker van het Waasland: Ook de tegenstreven, FC Gerda, konden niet skoren (dw) Beker van het Waasland: Kruibeke kreeg Heikant op bezoek (dw) Beker van het Waasland: FC De Klinge geraakte niet aan een doelpunt (dw) Beker van het Waasland: De Kruibeekse doelman had zijn handen meer dan vol met de oproerige Heikantenaren (dw) Het verblijf van FC Wieze in tweede provinciale is tot twee seizoenen beperkt gebleven. De droom om ooit eens in kompetitieverband tegen SK Lebbeke te spelen is voorlopig vervlogen. Het ziet er immers niet naar uit dat Vermeir en zijn maats in een jaar tijd de terugkeer kunnen bewerkstel ligen. Daar gelooft ook de klubleiding niet in. Voorzitter Dolf Moens hier over: «We hopen ons in derde provinciale behoorlijk te rang schikken. Wij gaan in ieder geval niet te hard van stapel lopen. Het is onze betrachting om het met eigen middelen te rooien en voornamelijk een beroep te doen op de jeugd. Die krijgt nu volop zijn kans. Jan Vermeir en Luc De Meers man zijn de enige voetballers die geen Wiezenaars van af komst zijn. Al de andere spe lers zijn opgegroeid in de scha duw van de brouwerij. Onze akkomodatie is erop verbeterd. Wij hebben een tweede terrein aangelegd, waarrond de oude verlichting van ons eerste plein werd ge plaatst. Op het veld waar het eerste elftal zijn kompetitie wedstrijden betwist werd een nieuwe verlichting geplaatst, nu trainen wij in ideale om standigheden. Wij hopen dat de spelers deze inspanning naar waarde zullen schatten en op het sportieve vlak tot het uiterste zullen gaan.» FC Wieze wil een plaats in de middenmoot. De oefen wedstrijden zijn tot nu toe niet denderend verlopen. Maar een slechte repetitie heeft dikwijls een flinke uitvoering tot ge volg. Tegen Kallo moet Wieze bekwaam zijn om de eerste twee punten te vergaren. Daarna staat de verplaatsing naar het grensdorp Klinge op het programma. De daarop volgende thuiswedstrijd gaat tegen Red Star Haasdonk, waarna de derby tegen Sparta Appels wenkt. FC Wieze weet dan al waar het aan toe is. J (e.d.m.) Eendracht Opstal heeft geen te beste voorbereiding op de kompetitie achter de rug. In de beker van de Denderstreek verloor het tegen Sparta Bug- genhout en Baardegem. Niet fameus dus op het eerste zicht, alhoewel de klubleiding daar uit geen voorbarige konklusies trekt. «Wij hebben geen enke le keer voltallig kunnen aan treden», zegt sekretaris Emiel Van Mol. «Verschillende spelers wa ren op vakantie en hebben maar laat de trainingen hervat. Ook op Ronny De Feyter kon den we nog maar zelden be roep doen. Tijdens de zomer maanden doet hij aan pony- koersen, wat we hem zeker niet kwalijk kunnen nemen. Sedert deze week is hij paraat en zondag is hij waarschijnlijk lid van het eerste elftal. Op Wilfried Tilburg, onze nieuwe aanwinst, kunnen we voorlo pig geen beroep doen. In de eerste bekerwedstrijd tegen zijn vroegere ploeg Opdorp, viel hij en liep een sleutelbeen breuk op. Het zal dus nog wel een paar weken duren vooral eer hij weer fit zal zijn. Ik ben de mening toegedaan dat we, vergeleken met vorig seizoen, over sterkere troeven beschikken. Ik zou niet graag meemaken dat we dit seizoen opnieuw tot de laatste speel dag moeten knokken om ze kerheid te krijgen over het behoud. Met het spelersmate riaal waarover we thans be schikken, moeten wc be kwaam zijn om een plaats bin nen de eerste helft van de rangschikking af te dwingen.» In tegenstelling tot het verle den, toen er een selektiekomi- tee bestond, is het nu alleen de trainer die over de opstelling van de ploeg beslist In dit geval dus Marc Van der Jeugt. Mare kennende, mag men er van overtuigd zijn dat hij ziin Wilfried Tilburg (Opstal) (arch) keuze in alle objektiviteit zal doen. Niemand zal kunnen aanvoeren dat hij om een an dere dan sportieve reden door de trainer zal worden geweerd. Het ligt binnen de lijn van de verwachtingen dat Mare de beste resultaten zal nastreven met de volgens hem sterke op stelling. Dc eerste ploeg die Een dracht Opstal te bekampen krijgt, is Red Star Haasdonk. In de Buggenhoutse voet balkringen had men graag de wedstrijd naar zaterdag ver schoven, gezien de TV-uitzen- ding over het wereldkam pioenschap wielrennen. De Waaslanders zijn op dit ver zoek niet willen ingaan. Onbe grijpelijk. (E.D.M.) Goeie verwachtingen alom bij SK Oudegem. De voorberei ding is tot nu toe buitenge woon meegevallen. Oscar De Bleeckerc voert voor het ogenblik het bewind bij de derde provincialer. Het is niet waarschijnlijk dat hij nog vaak als speler op het veld zal rennen, tenzij de omstan digheden dat zouden vereisen. Tot nu toe is iedereen paraat bij SK Oudegem. Richard Kin dermans trad voorlopig nog niet aan met het eerste elftal. Dat komt omdat hij laat is begonnen met trainen door zijn vakantie. Eddy Van Rans- beeck liep onlangs een letsel op maar alles laat voorzien dat hij tijdig zal rekupereren en de start van de kompetitie niet zal Rudy Van Belle vertolkt de rol van stopper Hij moet be kwaam zijn om de verdediging naar behoren te organiseren en de doelman zoveel mogelijk te beschermen. Met Rudy Van Belle heeft Oudegem routine in de ploeg. Vooraan staat Mare Rom- baut om te skoren. Het talent van weleer komt thans tot bloei. Samen met Bert Vercau- teren moet hij in staat zijn om SK punten te doen winnen. De derde provincialer speelt op de eerste septemberzondag thuis tegen Sint-Pauwels. Toe vallig is het die dag kermis in het dorp. Een ovcrwinninE zou dus best op zijn plaats zijn. Een week later reizen zij naar Kruibeke, waarna men Bazel en Kallo moet bekampen. Te gen de Wase ploegen wordt het vast en zeker knokken. De kern van SK Oudegem ziet er uit als volgt: Herman Van Mossevelde, Renaat Van den Hooff, André Colman, Rudy Van Belle, Ludwig Gal- le, William Vereecken, Paul Van den Abbeele, Hans Hof man, Paul Van Hauwermei- ren, Marcel Geerinck, André Seghers, Nico Van Cakenber- ghe, Eddy Van Ransbccck, Mare Rombaut en Bert Ver- cauteren. (e.d.m.) De Bleeckere (Oudegem) (arch) 'In ii ij katep Face Velg Joos Van r Wpj

De Voorpost | 1984 | | pagina 28