"-Jaste i'AfcSw l _q£ j'yJB&tff» WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST Ivo Asselman en Frank Van Den Abeele Gunther Van Impe in de voetsporen van broer Peter? UIT HET WASE WIELERVAATJE Wieleruitslagen van het voorbije weekend bij de amateurs 30 - 31.8.1984 - De Voorpost Tweeluik Erembodegem: Het wat Ivot eerste overwinning en dan gemeente! (per) nog in zijn eig\ Dendermonds kriterium: Walter De Veerman, zelfbewust met de palm in de hand (v) If - 1 *~~Hf ywin» fjM'ovTlik Dendermonds kriterium: Een groepje vluchters dokkert over de Bogaerdbrug v) stadhuis (o) Dendermonds kntenum: de grote groep SB Wielertweeluik te Erembodegem De Fommvrienden te Erem bodegem brachten voor de twee wielerwedstrijden res- pektievelijk 9000 en 11.500 frank prijzen op tafel. Onder een stralend zomerzonnetje kwamen daar 26 nieuwelingen en 27 juniores op af, en onder hen een resem streekrenners, die bereid waren op -de vrij lastige omloop «koers» te leveren. Was het de prachtige beker, geschonken door minister Mark Galle, die de jonge rij- dertjes zo strijdlustig maakte, of hadden ze er gewoon zin in? Feit was, dat al na de eerste van de 10 af te leggen ronden, een vijftal aan de haal ging en zonder op of omkijken een voorsprong begon op te bou wen. Grote smaakmaker bij de wedstrijdaanvang was tweede jaarsjunior Yvo Asselman, die naar eigen zeggen in bijzonder goede doen was. Hij legde de basis voor de vroege uitval, waarin ook Aalstenaar Dirk Van Mossevelde, tot nu toe goed voor vier overwinningen, Bart De Wolf uit Erpe-Mere, Gert Maes en Daniël Verhelst zich bevonden. Achter dit vijftal bleef men ook niet bij de pakken zitten en half wedstrijd kwam een ander vijftal in de achtervol- gingsreaktie. Dat waren Erik De Wilde, Frank Van Lippe- velde uit Lede, Kris Claessens, Mare Bracke en Erik Mincke. Het werd ^een spannende strijd, vijf tegen vijf, maar blijkbaar was de samenwer king van een groter gehalte bij 3e leiders dan bij de achtervol gers, want de eersten liepen reeds verder uit: we konden een voorsprong van om en bij de minuut noteren en het pelo ton hield het voor bekeken wat de ereplaatsen betof. Erik Mincke probeerde dan maar op zijn eentje de vijf leiders bij te benen, maar daarvoor was het te laat. Hij diende zich tevreden te stellen met een 6e plaats. Frank Van Lippevelde won de spurt voor de 7e plaats vóór De Wilde, 8e, Bracke 9e, en Kris Claes sens 10e. Vooraan bleef men ook niet bij mekaar zitten. Veel men sen tipten op Aalstenaar Van Mossevelde die mogelijks zijn 5e overwinning van het seizoen kon behalen, maar dat was zonder een sterk fietsende Yvo Asselman gerekend. Die was beresterk, want twee ronden voor het einde, kwam hij al leen door en wist zijn vier naaste belagers op veilige af stand te houden. Daarmee haalde de Erembodegemnaar die voor eigen volk fietste, zijn eerste palm binnen. Een deugddoende zege allicht voor de 16-jarige knaap die de rest van het seizoen nieuweling blijft en nog enige suksessen wil boeken voor hij op 29 no vember overstapt naar de ju nioren. De verwachte favoriet Van Mossevelde kwam ook nog al leen binnen, terwijl Gert Maes het haalde in een spurt voor de 3e plaats, tegen een (proteste rende) Daniël Verhelst en een verdienstelijke Bart De Wolf. Bij de junioren een gelijkaar dig wedstrijdverloop. Zij kre gen 16 ronden voor de wielen geschoven, goed voor zo'n 80 km. En ook hier van in de eerste ronde 4 man onverdro ten in de aanval. Daar waren o.m. Peter De Muynck, Tonny Thieleman en Peter Thien- pond bij. Zij hadden een mi nieme voorsprong van een vijf tiental sekonden, maar het pe loton slaagde er niet meer in de vluchters te pakken. Wel maakten zich in de achtervol ging een aantal renners los uit bet peloton. Johan Heymans, Mare Idens, Gino Primo, Pa trick De Munck, Moorselnaar Geert Ebraert daags te vo ren nog winnaar voor eigen volk en de man uit Schoon- aardc. Frank Van Den Abee le. Dat was in de tweede ronde maar voor hardfietser Van Den Abeele ging bet niet snel genoeg en in een prachtige stijl ging hij alleen op zoek naar de vier leiders, achterna gezet door het trio Heymans, E- braert en Primo. Het kwam tot een gedeeltelij ke hergroepering. Maar niet voor lang. Daarvoor zorgde opnieuw Frank Van Den Abeele. De renner van Merel- bcke-Scheldestrceksprong weg kort na de aansluiting en ging zo'n honderd meter voor de anderen uit rijden. We za ten toen in de 6e ronde, en half wedstrijd zag de situatie er als volgt uit: Van Den Abeele op kop, op zowat 15 sekonden gevolgd door Benny Rouckens en Gino Primo. Achter dit duo volgde op een kleine honderd meter een vijftal met Ebraert, Heynjans, Thieleman, Peter Thienpond en Peter De Munck. Op 1 minuut 50 kwam lokale man Gunther Arijs, met in zijn gezelschap Kris Van Den Bergh, door. Het peloton was toen al geheel verbrokkeld. Patrick De Munck, Filip Pat- teeuw. Luk De Vrieze, Patrick Haubourdin en Mare Idens waren de voorlopers van een vergeefs achtervolgend pelo ton, of wat daar nog van over bleef. Rondenlang bleef Frank Van Den Abeele laag over het stuur gebogen tegen de rest van het deelnemersveld op boksen. Maar zijn inspannin gen werden beloond. De snelle mannen moesten zich tevreden stellen met de spurt om de tweede plaats. Die was wegge legd voor Gunther Van Stee land dit seizoen al zes over winningen vóór Ronny Thielemans 3e, Geert Ebraert, 4e, Benny Rouckens 5e en Gi no Primo 6e. Deze laatste twee waren immers door de vijf ach tervolgers nog gepakt, maar het zevental kreeg de 20-se- kondenkloof met de leider niet meer dicht. Patrick Suy werd 8e, voor Peter Thiendpont 9e en Gunther Suy 10e. VNF Nieuwelingen te Erembodegem: Op de nieuwelingenwedstrijd te Erembodegem troffen we ook de amateur Peter Van Im pe aan. De reden voor zijn korte kompetitiestop leest u elders in dit blad. Maar Peter was niet zonder bijbedoelingen naar deze wedstrijd gekomen. Met in elk hand een reserve wiel, moedigde hij zijn broer Gunther aan. Sinds juni dit jaar, neemt Gun ther deel aan wedstrijden. En met niet onaardige resultaten. Tot nu toe eindigde hij al 3 maal 9e en 2 maal 10e. Niet slecht voor iemand wiens spurtkapaciteiten door broer Peter nog iets minder aange schreven worden dan de eigen sprintgaven. Want van Peter van Impe is algemeen geweten dat hij het liefst van al zonder snelle mannen naar de meet gaat. En dat gebrek aan de nodige snelheid is ook kenmer kend voor mijn jongere broer, zo stelde Peter. Maar in Erem bodegem zagen we Gunther als 3e van de grote groep eindi gen. Toch niet zo slecht dus. Een naam om te volgen? VNF Tweeluik Erembodegem: of de agent hem aanmaande om te vertragen weten we niet, maar een feit is dat Ivo Asselman op de pedalen duwde en de spurt won (per) Mare Verhasselt «out» met sleutelbeenbreuk Van zijn vurigste supporter, zijn nonkel Jef de fakteur, kwamen we te weten dat de Baardegemse amateur Mare Verhasselt een veertiental da gen geleden zijn sleutelbeen brak. Een domper op de ambi ties van de jongere broer van Gino Verhasselt, die amper een goede maand heeft kun nen meerijden in het peloton. Dit omdat hij zijn licentieaan- vraag had uitgesteld tot na de examens, teneinde zijn studies niet in het gedrang te brengen. VNF In de jongste kategorieën wordt Hink gereden en dat is een konstatatie die we u erg graag meegeven omdat daar om geloven wij dat de Belgi sche wielersport uit de malaise zal geraken. Daaruit kan en mag niet afgeleid worden dat wij denken dat een of andere Waaslander nationaal of inter nationaal zo'n weerklank zal krijgen dat er geen houden meer aan is, maar de jongste weken blijkt toch wel dat na de onverwachte gouden medaille van Roger Illegems in Los An geles. En het zeker niet te versmaden presteren van onze junioren in de wereldkam pioenschappen, weer enig licht in de duisternis schijnt. Het begon vrijdag al met een 16e plaats voor Jan Bogaert in de vierde rit van de Ronde van Nederland, en via een over winning van Dirk Heirwegh op maandag in Mere bereiken we dinsdag de schaal Seis in Merksem waar Jan Bogaert als tiende werd afgevlagd en Luk Beniers zich als een van de weinige amateurs vooraan kon handhaven, op een uiteindelij ke 21e positie. Ook de Leeuwse Pijl verdient enige aandacht met de zevende plaats van Dirk Heirwegh en een 17e van William Tackaert. En dan is het gewoonte nog eens nader in te gaan op een winnaar en i an die uit Montjuich afzakt. Dirk Heirwegh ver overde zoals eerder reeds aan- ge in Mere waar hij enkel strijkijzer Ferdi Van den Hau te moest vloeren in de sprint naar het erepodium. William Tackaert was daar overigens nog elfde en verdient onze aandacht omdat hij dus op zoodag aanstaande het vaandel hoog moet houden in de we reldkampioenschappen voor profs op de weg. Naar onze mening niet direkt spek naar Williams bek, maar wellicht een mogelijkheid om in dienst van Peetere-Criquilion-Van Nieuwelingen Verrebroek: Bart met zijn zoveelste bloemenruiker (da) Nieuwelingen Verrebroek: Bart Heirewegh klopt Pascal Bauwens (dew) Impe en anderen een goeie wedstrijdaanhef te verzekeren. En waarom zouden de Belgen nu eens niet kunnen ver rassen? AMATEURS: Danny Janssens, Stefaan Van Leeuwe en Walter De Veirman een niet onaardig winnerstrio Het begon vorige donderdag al goed voor Stefaan Van Leeuwe in Waasmunster waar hij ei genlijk enkel op streekrivali- teit stuitte. Eens te meer was Luk Beniers er aan voor de betoonde moeite en klasseerde Franky Wielandt zich als vier de, Patrick Mettepenningen als vijfde, Walter Ongenae als derde, Ronny Mettepenningen als zesde, Erik Wuytack als zevende, Patrick De Waege- maecker als achtste. Peter Van Huffel als negende, Benny Van Buynder als elfde en Jan Joos als twaalfde. In Lochristi-Zaffelare bewees Walter De Veerman eens te meer dat hij door de jaren heen is uitgegroeid als welis waar beperkt maar bijzonder gewiekst renner. Vanuit verlo ren positie lukte hij inderdaad een bezienswaardige remonte die hem uiteindelijk een derde positie opleverde. Yvan Ver- cecken was vierde, Beno Pre sent achtste; Rudy Heyns elfde en Roger Schelfhout 14e. Met de neus in de lucht eiste Walter De Veerman een vijfde positie op daags daarna in Wondelgem-Gent met Mark Macharis verder als negende en Johan Kippen als twintig ste. In Kalfort-Puurs was Pa trick Van Wetter zesde en in Vorselaar werd Paul Van Vlierberghe twaalfde. In Ruisbroek was Filip Van Walle die iets tragere finishte dan Alex De Bremaecker maar mocht hij ondanks legcr- problemcn en dergelijke op een fraaie prestatie terugblik ken. En dan was er nog een wedstrijd in Melsele met Mark Van Lacr alweer als triomfator (hij is van Borsbcck) voor dc Nederlander Joop Broeymans. Mark Meuleman was goeie derde. Dirk Ongena vierde. Peter Van Dugse zesde, Yvan Vereecken zevende, Patrick Mettepenningen achtste. John ny Dc Dobbelaer tiende. Ben ny Van Buynder elfde, Guido Haantjcns dertiende. Jan Joos veertiende, Patrick Van Wet ter 15e. Over naar zondag met nie mand minder dan Stekenaar Danny Janssens nog eens in de bloemen en dat in Sint-Niklaas waar hij plaatselijk renner Ste faan Wauman (duidelijk op snee de laatste tijd) verslag. Franqois Nauts was vierde, Luk Beniers vijfde, Erik Wuy tack zesde, Rudy Heyns acht ste, Patrick Van der Vloet tiende, Gunther D'Hooghe 12e en Erik Verheyen 15e. Op diezelfde zondag een vier de plaats voor Stefaan Van Leeuw in Oordegem en Guy Rooms raakte evenmin verder dan vier (dus niet op het scha vot) in Ottergem, waar Patrick De Waegcmaecker als negen de finishte. Op maandag sneuvelde Ste faan Van Leeuwe overigens alweer voorin, nu als derde in Wambeke achter Mare De Vis- scher en Leopold Huybrechts. Op dinsdag dan een vierde positie voor Rudy Heyns in Destelbergen, met Guy Rooms op zes en Beno Present op negen. In St.-Martens-La- tem werden Patrick Van Wet ter en Johny De. Dobbelaer respektievelijk negende en dertiende. Woensdag dan toch uiteinde lijk bekroning voor Walter De Veerman in Dcndermonde. De Lokeraar bleef baas over Rudy Dexters en Willy De Backer en zag verder nog Erik Wuytak als zesde. Dirk Ongena als zes de en Patnck Mettepenningen als tiende eindigen ln Erwete- gem werd Patnck De Waege- maccker vierde en in Kaprijke vier mensen van bij ons in de eerste twintig. Hun namen Wielandt als vierde. Koppen als negende, Coucke als elfde en Macharis als 17e. MN Dendermonds kriterium: het was uitkijken met al die korte bochten van deze r. omloop v) Geen zegebloemen deze week voor de streekrenners in de kategorie der (internationale) liefhebbers BWB. Wel een re sem ereplaatsen ai zijn die van sommige namen meer gewoon. In het avondkriterium te Voor de kon William Goessens be slag leggen op de 5e plaats. Winnaar was Patrick Cheva lier Guido Van Tittelboom was er 6e, voor Rudy Van Impe uit Erembodegem. Goessens reed ook de lastige koers te Gooik, 124 km, en schoof daar een plaatsje op in de uitslag: 4e. Een andere oud gediende, Jean-Paul Verstrae- tcn, nam de 5c plaats in. Daags tevoren was hij in Wambeek aan de slag geweest, waar hij 13c werd. Gcmccntegenoot Jean-Marie De Nil versierde daar een 8e plaats. Luc Van Geyt ging te Dorde- gem in het avondkriterium met de zware kanonnen in zee. In dit befaamd kriterium werd gouden medaillc-puntenkoers Roger Illegems de laureaat, maar Lucas liet zich in gunstige zin opmerken met een behoor lijke 6e plaats. Gino Verhas selt eindigde op diezelfde stek, maar dan in de wedstrijd te Waanrode Een aantal van onze renners vonden het in eigen streek niet lastig genoeg en trokken naar het Brabantse Ottignies. Daar won Rudy Brusselman voor Hendrik Redant. René Dc Breucker finishte als 5c en Mark Van Ghyseghcm werd als 8e opgetekend, 's Ande rendaags reed Van Ghyse- ghem in Ottergem en schoof 1 rang op: 7e. In deze streek- wedstrijd gewonnen door de Westvlaming Guido Ver- deyen, was Erwin Moock de beste lokale renner, met een 5e plaats. Wim Van Geyt was 8e en Ludwig van Tittelboom kreeg ditmaal niet zoveel be wegingsvrijheid als de week voordien en moest zich met een 10e plaats tevreden stel len. Ledenaar Wim Goossens eindigde net achter hem en Nieuwerkerkenaar Hedwig Bactcn strandde op het (on)geluksnummer 13. We vinden wel een aantal win naars bij de zgn. «toeristen bonden» AI wordt daar bijlan ge niet tegen het tempo van «toeristen» gekoerst. In Lede waar 66 C-renners van de WAOD startten, was Man Van Impe uit Mere na 63 de beste. André Van Der Hl gen werd daar 2c. DiczeH Van Der Haegcn uit Impe w dc WAOD-wedstrijd te Lol ren. En in diezelfde sport *ei meente haalde VUB-er Ed1 Kei Bloem bij de B's nog eens Alle perikelen in verband l zijn «tuimelperte» eerder seizoen schijnen daarmee de baan. Aalstenaar André Kerrcmi ln zegevierde in Brakcl bij str. wielersportieven BWB. 1 01j was daar de beste van 20 de nemers na een 69km lal wedstrijd over de Vlaamse A Mo dennen heuvels. In ber

De Voorpost | 1984 | | pagina 30