I I RADIS I I •C JEAN Peter Van Impe doet het even rustig aan Prijs van de ongelukkigste voor Guy De Jonghe Sleutelbeenbreuk voor Peter Van Huffel »- [Danny Janssens I troont boven iedereen uit Stefan Van Leeuwe naar de Ronde van de Toekomst Al vier palmen voor Filip De Backer Nu weten zij waar ze staan! K.A.V.D. zonder Guy Rodrigo en met twijfels betreffende Waegeman en Schepens Wim De Waal met kleine voorsprong WIE WIL SCHEIDSRECHTER WORDEN? De Voorpost - 31.8.1984 - 31 WIELRENNEN Het ziet er niet naar uit dat Peter Van Huffel binnenkort nog aan wedstrijden gaat deelnemen. De amateur uit Hamme viel tijdens een wielerwedstrijd in Waasmunster. Hü moest met de hulpdiensten geëvakueerd worden. Uit een diagnose bleek dat Peter een sleutelbeenbreuk had opgelopen. Wij brachten hem een bezoek gen. Uit een onderzoek bleek in het ziekenhuis te Hamme, toen dat mijn bloed te weinig waar hij ons zijn verhaal deed. ijzer bevatte. Eens dat euvel «In de laatste rechte lijn voor verholpen begon ik te sukke- de aankomst wou ik wegspur- len met een tendinitis aan de ten. Plotseling sloeg de ver- pols. Die miserie werd gevolgd snelling over. Ik geraakte van door een ontsteking op mijn Ide weg, mijn wiel blokkeerde zitvlak I en ikzelf kwam met mijn In feite heb ik dit seizoen maar [schouder zwaar tegen het as- drie maanden gekoerst. Ik be- «falt terecht. Ik kroop moei- haalde vier overwinningen en I zaam recht en kon nog met een vijf tweede plaatsen. Veel te J andere fiets tot aan de aan- weinig naar mijn zin. Vorig J komst rijden. Daar was ik aan jaar boekte ik acht overwin- het einde van mijn krachten, ningen. Normaal gezien zou ik I Ik viel neer en werd later met anders deze week deelgeno- I de dienst 900 naar het zieken- men hebben aan het kriterium I huis overgebracht. Dit jaar in Dendermonde. In ieder ge- iheb ik al pech gehad. In het val hoop ik einde september- >orseizoen had ik geruime begin oktober nog een paar I tijd met een verkoudheid af te wedstrijden te rijden. Hopelijk I tekenen. Toen dat eindelijk is de revalisatie snel achter de jorbij was, begon ik opnieuw rug.» I te koersen, maar de resultaten ■bleven beneden de verwachtin- Indien er een wekelijkse prijs werd toegekend aan de onge lukkigste renner, dan zou Guy De Jonghe daar terecht aan spraak mogen op maken.kin Herzele reed hij ruim veertig kilometer alleen voorop. Stel selmatig dreef hij de voor sprong op. De overwinning kon hem niet meer ontglippen. Tijdens de voorlaatste ronde voelde de Waaslander dat zijn «tube» begon leeg te lopen. Spontaan kreeg hij van iemand een andere fiets aangeboden. Die was te klein voor zijn ge stalte. Langzaam maar zeker moest hij terrein prijsgeven. Hij hoopte tot het begin van de laatste ronde, waar een premie van duizend frank voor het grijpen lag, voorop te blijven. Net daarvoor werd hij door de achtervolgers ingehaald. Voor Guy De Jonghe werden de laatste kilometers een ware martelgang. Op de koop toe kreeg hij met krampen af te rekenen. Dat was het gevolg van de ongeschikte fiets. Uit eindelijk werd hij maar negende. «Wij voelden ons allemaal doodongelukkig» zegt moeder De Jonghe. «Guy is al wenend naar de aankomst gereden. Iedereen voelde medelijden. Hij heeft het al zo moeilijk om een overwinning te behalen, gezien hij over geen echte spurt beschikt. Nu wenkte de kans meer dan ooit. Hij had echt waat beter verdient. Wat hij voor het wielrennen over heeft is onvoorstelbaar». De woorden van moeder De Jonghe zijn geenszins over trokken. Ook de kollega's ren ners en de klubleiders spreken lovend over Guy De Jonghe, die op mentaal vlak als een voorbeeld mag worden ge steld. Misschien wat meer ge luk in Moerzeke volgende za- E.D.M. Guy De Jonghe (c) Een ware pechvogel, die Peter Van Huffel (arch) Tijdens het halfoogstweekend nam Danny Janssens deel aan een wedstrijd in Wieze Hij werd er verdienstelijk win naar. Normaal had hij een paar dagen daarna moeten starten in lyt naburige Den derbelle, maar de Waaslander werd het slachtoffer van een griepaanval, en moest enkele dagen het bed houden. Dat hij er weer bovenop is, bewees hij vorige zondag in Sint-Niklaas. Een hele wed strijd lang gaf hij «volle gas» en voerde hij het commando Dat hij op een zege belust was, leek voor iedereen duidelijk Danny draaide soepel rond en was in staat om met iedereen te wedijveren: «Bij het eerste emstig offensief was ik betrokken» zegt Danny Janssens. «Samen met Stefan Wauman, Peter Hoondaert, Francois Naudts, Luc Beniers, Erik Wuytack, Patrick De Beucke- laer, Rudy Heyns, Cyriel Hoefnagels, Patrick Van der Vliet, Filip Wytoeck, Gunther D'Hooghe en Piet Van Rey, geraakte ik voorop. Binnen de kortste keren realiseerden wij een voorsprong. Het peloton verdween zienderogen in de achtergrond. Bij het begin van de laatste ronde waagde ik mijn kans. In het begin werd ik bedreigd. Gaandeweg groeide de kloof. Ik voelde mij fit en draaide soepeler dan ooit. Ik was gelukkig toen ik de aan komst overschreed want dit was mijn derde zege binnen dit seizoen.» Danny Janssens moet er heel wat voor doen om er in de wielersport te komen. Als bouwvakker doet hij overdag zwaar werk. 's Avonds ver plicht hij zichzelf tot een zware training. Aan moed en wilskracht ontbreekt het sym- patieke Danny in geen geval. (edm) Danny Janssens (arch) Stefan Van Leeuwe uit Loke ren vertrekt volgende zondag naar Frankrijk, en een paar dagen later start hij daar in dc Ronde van de Toekomst. Dit betekent in feite een beloning voor de Lokerse amateur die tot op heden van een bijzonder geslaagd seizoen mag spreken. Op zijn erelijst staan er nu al tien overwinningen. Dc Loke raar blonk niet alleen uit in lermiskocrscn. Met de Om loop van Henegouwen en de Intematic te Rcningelst won hij twee belangrijke klassie kers. Voeg er dan nog de twee de plaats bij die Van Leeuwe behaalde in de tweedaagse van de Gaverstreek en je merkt dadelijk dat je met geen figu rant te maken hebt. Voor een paar dagen liep hij in Waasmunster gewoon van iedereen weg, en bereikte de finish met een riante voor sprong. «Na vijfentwintig kilometer ontstond er een vluchtersgroep waartoe ik behoorde, samen met Erik Wuytack, Luc Be niers, Ronny en Patrick Mette- penningen, Peter Van Haffel, Frankie Wielandt, Piet De Wilde, Walter Ongenae, en Patrick De Waegemaecker.» zegt Stefan Van Leeuwe. «Later zijn Van Huffel en Wie- landt weggesprongen. Ik ben in achtervolging gegaan met Beniers en Ongenae. Met vijf zijn we dan voorop gebleven, tot bij het begin van de laatste ronde. Daar ben ik op de pe dalen gaan staan.» Tijdens het criterium in Oor- degem werd Van Leeuwe vier de. Twee renners hadden zich vroegtijdig afgescheiden. De Lokeraar behoorde tot de ach tervolgers. Zondag vertrekt hij zoals ge zegd naar de Ronde van de Toekomst. «Ik voel mij nochtans niet meer zo fit» zegt Stefan Van Leeuwe. «Ik heb al een zwaar seizoen achter de rug. Nooit eerder nam ik aan zoveel wedstrijden deel. Ik weet niet wat de Ron de van de Toekomst zal bren gen.» Van Leeuwe is een rare vogel. Twee dagen voor de Omloop van Henegouwen verklapte hij ons geen schijn van kans te zullen hebben. Toch zorgde hij voor de verrassing. Wordt dat nu ook zo? (edm) Philip De Backer is meer dan ooit in konditie. De nieuweling uit Buggenhout nam onlangs aan* vier wedstrijden deel, waarvan hij er drie won! Dat was in Buggenhout, Zottegem en Gooik. In Namen legde hij beslag op een vierde plaats. Tijdens de laatste twee wed strijden waarin de Buggenhou- tenaar telkens de zege behaal de, onderstreepte hij zijn talent. «Ik ben op dit ogenblik in staat om met iedereen te wedijve ren» aldus Philip De Backer. «In Zottegem verschenen ver schillende favorieten aan dé' start. Ik was bij iedere ont snapping betrokken. We wer den een paar keer bijgehaald. Uiteindelijk geraakten we met negen man voorop. Wij reali seerden een boni van veertig sekonden. Anderhalve kilome ter voor de streep ben ik weg gesprongen. Drie renners volg den. Ik won de sprint. In Gooik bleef de groep bijna een Voor Filip De Backer rinkelt gehele wedstrijd gesloten. Het maandag de schoolbel. Tijdens kwam tot een massasprint. Ik de septemberweekeinden won voor sterke renners als hoopt hij in elk geval nog van een Van Der Massen en een zich te laten horen. Kurt Vertommen.» E.D.M. DAMESVOETBAL BEKER VAN BELGIE EKEREN - RED STAR HAASDONK: 3-0 De kunstmatig opgefokte kampioenenallures kregen ons inziens in de laatste weken al de vrye loop by de vereniging van voorzitter Coene, omdat alle oefenpartijen als een trein liepen en men nauwelyks op een tegenstand van betekenis botste. Tegen tweedeklasser Nijlen werd goed gevoetbald en 1-1 gelijkgespeeld, tegen de Antwerpse eerste provincialer Kapellen haalde men zonder noemens waardige moeilijkheden een 2-0 overwinning en ook Germinal Ekeren zou men wel als eerste klip in de bekerslalom nemen... Filip De Backer (arch) VOETBAL Provinciale Vorige week zondag zagen we de 21-jarige amateur uit Erpe-Mere, Peter Van Impe, als aandachtig volger van de nieuwelingenwedstrijd te Erembodegem. Hy fungeerde er als «stand-in»-mécanicien en hoeder van de reservewielen tan broer Gunther, die sedert een paar weken zyn eerste stappen op het wielerijs zet. Enigszins verwonderd omdat we de talentboy en naamge noot (maar geen familie) van Lucien Van Impe aldaar zagen vertoeven, vroegen we hem waarom hy zelf niet in hel zadel zat. ■Hij' vl.U. 63 1 Wl Het antwoord kwam verras send vlug: «Ik zit er een beetje door. en nu doe ik het een Iweekje kalmer aan,» zei de renner van KV Denderstreek- Aalst. Tijd dus voor een bab bel met de man die voor het ogenblik bij de beste amateurs van België gerekend wordt en erg hoog gerangschikt staat in de voorlopige zcgestandlijst, niet minder dan 11 over winningen Van in het begin van het izoen, dat is dus al van eind februari, met het klubkam- pioenschap, zit hij week-in- week-uit op de fiets en dat tekent dat Peter Van Impe ids een 70-tal wedstrijden betwist heeft tijdens dc voor bije maanden, waaronder twee erieuze» rondes, met name de Giro d'Italia voor amateurs, net de nationale selektie en meer recent de beruchte Ron de van dc Kempen in de Ant werpse en Limburgse Kempen. «De Ronde van Italië is lichtjes tegengevallen», vertelt Peter «Dat verklaart mis schien ten dele waarom ik uit eindelijk niet werd opgenomen in het kwartet dat dc wegwed strijd in Los Angeles tijdens de Olympische Spelen betwistte. e In Italië werd er in elk geval labj gevlamd dat de stukken eraf "•ogen. Zo was er o.m. een bergrit van 150 km die tegen een uurgemiddeldc van om en bij dc 48 km per uur werd verreden. Dat geeft natuurlijk wel gewijzigde koersmethodes en taktieken. Als we hier te lande een berg met de lastig heidsgraad van het niveau van ginder in Italië in koers zouden tegenkomen, dan zouden we even teruggeschakeld hebben vooraan naar «den 42». Maar aan schakelen vooraan moest je ginder niet denken. Als je niet op je «52» vooraan bleef liggen, moest je er onherroe pelijk af. In zo'n wedstrijden heb je dus ook nog een tikkel tje meeval nodig om je in de belangstelling te fietsen. De Ronde van de Kempen is nog zo'n kuitenbijter. Dat zijn voornamelijk vlakke étappes in kcrmiskoersstijl. Aanvanke lijk vlotte het daar uitstekend, ik finishte geregeld vooraan. En op een bepaald ogenblik reed ik met dc gele leiderstrui. Tot we op een dag, in tegen stelling met de doorsneeritten, een rit in lijn kregen. Ergens in de buurt van Olen maakt het parkoers een zijsprong langs een paar smalle wegen, temid den van de open velden, op het ogenblik dat er een serieuze wind stond. Vooraan begon nen er een aantal in waaiers te rijden en het hele peloton lag op een maar minuten tijd uit elkaar. 22 man weg, tegen zes tig per uur en alle blikken op de «leader» gericht, van wie men maar veronderstelde dat hij het zware werk zou doen in de achtervolging. Bijgevolg bleven de 22 weg en kregen de anderen pakweg 3 minuten aan hun been gesmeerd. Adieu, gele dromen. Uiteindelijk ben ik nog 20ste geworden in de eindstand. Vorige week dinsdag was mijn laatste wedstrijd in Mere, maar ik ben daar afgestapt. Maar na een weekje kalmer aan, wil ik terug herbeginnen, waarschijnlijk op 1 september te Denderwindeke en de maandag daarna op 3 septem ber te Erpe». Staan er nog andere wed strijden op je programma? «Nog een aantal koersen tot eind oktober, waaronder nog enkele streckwedstrijden en misschien ook nog de Ronde van Luxemburg, begin septem ber. De winter wordt dan voornamelijk een rustperiode na een zwaar seizoen». Peter Van Impe studeert handel. Voorlopig is hij werk loos. Volgend jaar is hij prof gerechtigd. Zijn er aanbie dingen? «Men is mij wel al komen polsen. Ik zou eventueel te rechtkunnen bij Safir of Per- lav. Men zou mij naar het schijnt vervroegd laten over stappen als ik dat zou aanvra gen, maar eigenlijk zou ik het liefst van al nog eën jaartje bij de amateurs rijden. Kwestie van nog een erelijst bijeen te rijden en eventueel een selek tie voor het WK af te dwingen. Ambitie te over blijkbaar bij de blonde Peter. Dit jaar is het eerste jaar dat hij echt door breekt. Als nieuweling won hij twee koersen, en bij de junio res voegde hij 5 zegeruikers aan zijn kollcklic toe. Als eer stejaarsliefhebber, en ook als tweedejaars, veroverde hij tel kens 1 overwinning. En nu, dit jaar al 11Vanwaar die omme keer? «In de jeugdkategorieën werd ik min of meer gehinderd door mijn studies aan dc han delsschool en het voorbije jaar ook door mijn legerdienst Dit is eigenlijk pas het eerste jaar dat ik mij volledig op het koer sen kan toeleggen, zoals het hoort. De supporters moeten dus niet wanhopen als ze hun kam pioen deze week niet in de uitslagen gevonden hebben. Vanaf volgende week mogen ze zich weer aan prestaties ver wachten. (V.N.F.) K.A.V. Dendermonde start de kompetitie in geen geval «au grand complet». De namen van enkele voetballers staan al op het ziekenrapport. Wat vast staat is, dat er geen beroep zal kunnen gedaan worden op Guy Rodrigo. Die sukkelt met een ontsteking aan de grote teen. Vanwege de dokter kreeg hij verbod om te trainen, laat staan te voetballen, en WAOD-liefhebbers in De Klinge: Naar aanleiding van het sluiten van de kermis hadden de grensmannen weer een beroep gedaan op de Wielerbond van Ambachten en Openbare Diensten om een goed ver zorgde wedstrijd op te zetten. Stiekem meenden de Klinge naars waarschijnlijk dat «hun» eigen Richard Buckacki er wel weer in zou slagen om de bloe metjes in eigen huis te houden, maar «den Richard» liet het zondag ietwat gehinderd door het té warme weer, eigenlijk totaal afweten. Buckacki was wel steeds bij de schermutse lingen aanwezig maar ver scheen nooit aan het comman do als het er echt om te doen was. Vijfenzestig deelnemers met een heel pak streekvertegen- woordigers gingen zodoende zondag van start en al in de eerste ronde mocht de eerste ontsnapping op papier. Ronny Van Raemdonck ging er in gezelschap van Julien De Mol en Theo Dekrijger vandoor en die drie versierden in minder dan geen tijd een bonus van 40 sekonden samen. Zo omstreeks halfkoers rea geerde de groep met een sper vuur aan demarrages en dat knaagde natuurlijk aan het tijdsverschil. De drie moedi gen werden dan ook bijge haald en in de steek gelaten. Bijna onmiddellijk ontstond een nieuwe vlucht van vijftien man. Dat werden er uiteinde lijk veertien omdat Stekenaar Lucien Van Goethem met ma- teriaalpe.ch uitviel Wim De Waal, de kwikzilve ren Hollander die eertijds een gerespekteerd prof was, over zag de situatie bijzonder scherp en pakte in de voorlaat ste toer een tweehonderdtal meter voorsprong. Doordat Wim nu eenmaal een bijzon der sterk temporijder is, en men achter hem niet zonder meer de kastanjes vanuit het vuur wou halen - om niet te veel spurtkansen te grabbel te gooien -, kon de man uit Axel met deze weliswaar minieme voorsprong de echte spurters bazen een neus zetten. Voor De Waal meteen de acht ste overwinning van het sei zoen. Patrick Van Renterghem behaalde pro forma voor de tweede plaats, net voor Serge Van Daele. Uitslag: 1. Wim De Waal (Axel) de 86 km. in 2 uur en 01'; 2. Patrick Van Renter ghem op 200 meter; 3. Serge Van Daele; 4. Raf Nobels; 5. Roger Seghers; 6. William Despecls; 7. Francois Caetho- ven; 8. Modest Smet; 9. Ro- main Steel; 10. Roger Bee- laert. (jn) voorlopig blijft dat zo tot 15 september. Dat is een flinke streep door de rekening van oefenmeester Etienne Borré. Wie vooraan gaat postvatten is een vraagte ken. Frank Schepens onder vindt nog altijd last aan de lies. De kans is groot dat hij niet zal aantreden tegen zijn vroegere ploeg. Blijft dan nog Wim Waegeman. Hij hervatte de trainingen. Of hij paraat zal zijn is voorlopig een onbeant woorde vraag. Ook Dirk Van Der Putten be gon deze week lichtjes te trai nen en Eddy Bellon mag dat volgende week doen. Van een wederoptreden van deze voet ballers is er voorlopig geen sprake. In het slechtste geval zou het wel eens kunnen dat K.A.V.D. zaterdagavond vijf kernspelers moet missen. Vijftien namen werden er voorlopig op papier gezet, met vraagtekens voor Schepens en Waegeman. Het zijn dus Ver strepen, Verstraeten, Michelet, Poppe, Segers, Wae geman Pieters, Toté, Schepens Daman, Smet, De Wolf, Catrysse, Al Kalous- si en De Blende. De eerste tegenstrever waar mee paarsblauw in de clinch gaat is Standaard Wetteren. De wedstrijd wordt, zoals eer der al eens gemeld op zater dagavond 1 september om 20 u. gespeeld. De twee volgende thuiswedstrijden hebben even eens op zaterdagavond plaats. E.DM. Dat laatste werd echter net bijtijds op de vooravond van de kompetitie (nota bene) een eerste Kalvarie in dit seizoen voor rood-geel. In de eerste periode konden de Wase vrouwtjes nog best weerwerk bieden met zelfs een beste kans voor Nadine De Meester bij kopbal, na een vrije trap van Els Van Daele. In de tweede helft voerde oe fenmeester Cap een nader hand niet zo beste ruil door: een lichtjes aangeslagen D'Hondt ruimde plaats voor Claudia Vonck, een speelster die zelf met een slepend knie letsel sukkelde en nu na een korte kuur terug voor kompe titie geschikt was. Claudia had daar echter niet van -tejug, want in de 6de minuut van deze tweede speelperiode snel de de sterke Ekerse aanval goed door en zag Vonck zich verplicht een overtreding te maken net buiten de carré. De goed ingebrachte vrijschop werd aan de tweede paal bin- nengekopt door Annick Man nekens (1-0). Twee minuten later raakte Germinal, aangevuurd door dit eerste sukses, op een hoge re skore omdat Vonck werke lijk aangeslagen een bal liet doorstuiteren, de rechterspits van de lokalen goed inpikte en een prima voorzet afleverden, die door Gerda Van Mengsel kansrijk werd ingekegeld (2- 0). De ongelukken kwamen voor Red Star zaterdag niet alleen want de tot dan toe puik spe lende Bourgeois raakte bij een balbetwisting geblesseerd en ruimde plaats voor Els Vlees houwer. Nog voor het eerste kwartier om was stond de eind stand al op de tabellen. Er werd immers een overtreding gekonstateerd ten nadele van de bijzonder onfortuinlijke Vonck en deze kans werd door Rosalinde Van Raemdonck benut, (3-0). Met de moed der wanhoop knokte Haasdonk dan terug en warempel, het aantal kansen was aanzienlijk. De zo brood nodige openingstreffer viel echter niet, omdat eerst Cleemput en dan Van Daele rakelings over of naast beslo ten. Zelfs de spreekwoordelij ke eer werd niet gered: Cleem put vond de keepster Struif dan wel voor een zeldzaam keertje in gebreke maar het leder sloeg via de paal terug in het veld. Els Van Daele pakte onbesuisd de rebound maar zag haar schot naast lopen. Naar het einde toe werd Lelie Vanhavere nog vervangen door Inès Philips en voor de volledigheid dient gezegd dat het geheime nieuwe wapen van de Red Star-formatie, in casu Anita Reyns werkelijk onder maats speelde. Deze 3-0 verliespartij stelt dus op een abrupte wijze een vlug einde aan de bekerillusies van de Wase dames, maar heeft niet alleen negatieve implika- ties. Het kan inderdaad een les inhouden, dat men ongeacht voorbije suksesvolle kampag- nes steeds weer za 1 moeten strijden voor de puntjes. Re vanche zaterdagmiddag aan staande dus al wanneer Red Star de kompetitie begint te gen rivaal.Lokerse. Aftrap om 15u30 aan de Pastoor Stepmanslaan. Mare Naudts Als je je geroepen voelt om scheidsrechter te worden, dan heb je nu geluk. De W.A.S.O. (Wase Algemene Scheids rechters Overeenkomst) organiseert immers een gratis kursus voor kandidaat scheidsrechters, vanaf zaterdag 1 september, zowel voor mannen als voor vrouwen. De kandidaten moeten minstens 16 jaar zijn, en een doktersattest meebrengen, plus een bewijs van goed zede lijk gedrag. Inschrijvingen vanaf 14 u. in het lokaal Hemelryk, Markt te St.-Niklaas. De kursus bestaat uit 6 lessen, inklusief een examen. De week voordien zal telkens uur en dag afgesproken worden van de volgende les. De dokumentatie is ook gratis, en zal tijdens de lessen overhandigd worden. Voordelen die je geniet als scheidsrechter zijn dat je een vergoeding krijgt, je verplaatsingskosten worden integraal terugbetaald, en je krygt een permanente uitnodigings kaart, waarmee je binnenmag op alle voetbalvelden van de K.B.V.B., voor wedstrijden van hogere afdelingen, UEFA- bekers en landcnwedstrljden. Meer informatie bij: - Dhr. Roger Van Acker, Spoorweglaan 149, Melsele: 775.77.79 - Dhr. Mare Maertens, Weynstraat 145, St.-Niklaas 776.59.55 - Dhr. Albert Pi esse ns. Van Landeghemstraat 97, St. Niklaas; 776.98.24 - Dhr. Jerome Callebaut, Brandstraat 2, Vrasene 775.64.32 - Dhr. Freddy Matthljssens, Hoge Wegel 1, Haasdonk 775.43.07 - Dhr. Luk Delombaerde, Vogelzang 19, Beveren 775.20.33.

De Voorpost | 1984 | | pagina 31