JEUGDHANDBAL HANDBALPROPAGANDA OP DE MARKT VAN LOKEREN Vermeir C° winnen voor eigen volk! H.B.C. Dendermonde B.D. LEBBEKE - GUADIA OPOLE (POLEN) De Zeelse rolstoelbasketbalclub begint onmiddellijk in de kompetitie Spring- en dressuurwedstrijd te Melsele De Voorpost - 31.8.1984 - 33 HANDBAL B.C. Lokeren is vorige zondag winnaar geworden van zyn eigen tornooi. Dat is meteen een aanwijzing dat Lokeren zeker zyn mannetje kan staan in de nakende kompetitie. Deze ploeg beschikt inderdaad over gestalte, kracht en afwerkers, en trainer P. Vermeir staat borg voor het taktisch doorzicht. Maar ook de andere streekploegen toonden zich van hun beste zyde in dit geslaagd tornooi dat op een ruime publieke belangstelling kon rekenen. Het totaal verjongde Brabo Denderbelle deed meer dan zich verdedigen, en met beloftevolle spelers als Y. Goeman kan Brabo met gerust gemoed de kompetitie aanvangen. Ook Temse pakte te Lokeren sterk uit. Atilla beschikt over een krachtige ploeg maar toch lijkt de kern ons enigszins beperkt. Temse zal niettemin zeer dicht eindigen in le provinciale. B.C. Waasmunster is duidelyk nog niet klaar met de opbouw van de vernieuwde ploeg. Bet rammelt nog, zowel in aanval als in verdediging al dient gezegd dat het gelijkspel tegen Temse toch enige perspektieven opent. Waasmunster was toen weliswaar versterkt T O met de Lokerse speler Van Hille maar over het gehele tornooi bleek de klasryke doelman J Q VjTlV0 01100 Willi tOmOOl Van Puyenbroeck toch de revelatie. Don Bosco Zwijnaarde daarentegen liet ons eerder een zwakke indruk na. De uitslagen: Waasmunster-Lokeren 4-9 (rust 3-3) Brabo Denderbelle-D.B. Zwijnaarde 9-8 (rust 5-2) Lokeren-Temse 12-6 (rust 9-3) D.B. Zwijnaarde-Waasmunster 3-3 (rust 2-1) Brabo Denderbelle-Temse 5-8 (rust 1-5) D.B. Zwijnaarde-Lokeren 8-9 (rust 7-4) Waasmunster-Brabo Denderbelle 2-9 (rust 1-6) Temse-D.B. Zwijnaarde 10-4 (rust 5-1) Lokeren-Brabo Denderbelle 12-10 (rust 5-3) Temse-Waasmunster 12-12 (rust 6-5) Rangschikking 1. H.C. Lokeren, 2. At. Temse, 3. Brabo Denderbelle, 4. Waasmunster, 5. D.B. Zwijnaarde. Handbaltomooi HBC Dender monde: de organiserende ploeg met een totaal verjongde kern (p. hermans) J.S. Grivegnée, de Waalse eerstenationaler, werd zoals verwacht winnaar van het perfekt georganiseerd tornooi van H.B.C. Dendermonde. De Walen kregen het nochtans erg moeilyk tegen het Nederlandse Geldrop en het ging er op een bepaald ogenblik bepaald zenuwachtig aan toe zodat de scheidsrechter enkel de rust kon herstellen met het trekken van een rode kaart. Dendermonde eindigde uiteindelijk maar vierde maar de jonge thuisploeg stelde zeker niet teleur in dit toch wel sterke gezelschap. Tijdens het Seniorentomooi van H.K. Lokeren kwam het ook tot een burenkonfrontatie Lokeren-Waasmunster bij de pupillen en de miniemen. Bei de wedstrijden werden gewon nen door de «heide»jongens en telkens kregen we hetzelfde scenario te zien. Pupillen Lokeren-Waasmunster: 7-13 De goeie start van Lokeren (3- 1) werd teniet gedaan door Vermeulen en De Meersch- man (3-4) bij rust. Nadien zou den de bezoekers via Temest, Desseaux en De Grave de thuisploeg ter plaatse laten Miniemen Lokeren, andermaal best ver trokken (3-0), liet zich bijbe nen door Leunis en Van Dam me (5-5 ruststand). Na rust konden Zaman en Van den Berghe de thuisploeg lang in de wedstrijd houden maar Roels en andermaal Leunis be zorgden Waasmunster de zege. Lokeren Zaman 5, Van den Berghe 3. Waasmunster: Desseaux-De Grave, Verdur- men, Dutré, Roels 2, De Bo de, Leunis 5, Van Damme 4, Van Bauwel. H.B.C. Dendermonde- Ajax Lebbeke: 12-22 In het kader van het tornooi georganiseerd door H.B.C. Dendermonde heeft werd er een jeugdwedstrijd betwist tus sen de organisatoren en Ajax Lebbeke. De sterke Ajaxleden wonnen met duidelijke 12-22 cijfers. Het toch wel onervaren Dendermonde hield een tien tal minuten gelijke tred maar moest bij de rust toch reeds genoegen nemen met een 3-8 achterstand. Ook na de rust bleef Ajax de sterkere ploeg en vooral het duo Parewijck- Bosman betekenden een be stendig gevaar voor de Den- dermondse doelman. Voor Ajax skoorden: W. Moens 2, B. Cooreman 4, St. Parewijck 7, Bosman 6, St. Van Acker 1, Cleymans 2. Eva De wedstrijden H.B.C. Dendermonde- Geldrop: 6-17 Al dadelijk bleek Geldrop een te sterke tegenstander voor de totaal verjongde thuisploeg die via 0-4 met 2-7 achter raakte bij de rust. Voor H.B.C. skoorden P. De Swaef 1Krog- werd 5-5 bij de rust en Dender- tweede helft 10-13 voor, Gel- monde bleef aanklampen tot 7- drop naderde nog tot 13-14 8. Skoorden voor Dendermon- maar moest uiteindelijk met de: K. Sanders 4, P. De Swaef 14-15 de tomooizege aan Gri- 1, Krogstrup 2, Gyssels 1. vegnée laten. Gddrop-Terneuzen: 22-7 Ook tijdens de tweede wed strijd toonde Geldrop dat het strup 2, Verhaevert 2, Gyssels naar Dendermonde was geko men om als tornooiwinnaar ge- J.S. Grlvegnée- Terneuzen: 14-9 Temeuzen viel totaal stil tij dens het wedstrijdeinde. Via 5- 5 waren zij 6' na de rust 5-7 voorgeraakt maar via 9-9 6' voor het einde werd het nog 14-9 voor de sterke Walen. H.B.C. Dendermonde- Grivcgnée: 8-12 kroond te worden. Via een 9-2 H.B.C. Dendermonde- Terneuzen: 13-16 H.B.C. Dendermonde startte erg moeilijk en stond met 8-2 achter na 17'. R. Asaert zorg- 2" d" tot 11-9 ton de vroege ach! terstand nooit meer opgehaald worden. Handbaltomooi Lokeren: de lokale ploeg die geen enkele wedstrijd verloor en dus logischerwijze met de trofee ging lopen (polo) Geldrop-Grivegnée: 13-15 Deze wedstrijd die de tomooi- winnaar moest aanduiden werd hard, te hard betwist. - Eén speler van elke ploeg werd 5^? gyssels 2, PGrijp 2. Langs Koen Sanders hield terecht uitgesloten. Bij de rust Eindstand: 1. Grivegnée, 2. H.B.C. verrassend gelijke tred stonden de ploegen nog gelijk Jjeldrop, 3. Temeuzen, 4. met de eerstenationalers. Het (8-8). Grivegnée raakte in de Voor Dendermonde skoorden: Sanders 1, P. De Swaef 1, R. Asaert 5, M. Claesen 1, St. De H.B.C. Dendermonde. Het voorbereidingsprogramma van B. D. Lebbeke gaat zijn gangetje. Nadat tijdens de maand augustus reeds 7 oefen wedstrijden werden afgewerkt - het werden evenveel over winningen - wordt het in de maand september echt serieus. Daarmee bedoelen wij dat trainer E. De Smedt nu wellicht zijn ploeg in een definitieve vorm kan gieten. Zowel Vermoesen als doelman C. Vinck hebben aangepikt na blessuren en ook nieuwe kernspelers zoals B. Van Ransbeeck, Ch. Agneessens en P. De Smedt konden al overtuigen. H. Maes en J. Van Onsem presteerden opval lend knap en zowel A. Maes als F. Cornells zijn duidelijk naar hun beste vorm aan het toegroeien. Woensdag 5 september om 19 u. speelt Boule d'Or - ondertussen ook gesponsord door Groep De Cuyper - een wedstrijd tegen het sterke OPOLE uit Polen, zaterdag 8/9 volgt dan een wedstrijd tegen de Nederlandse le nationaler Swift Roermond in het kader van de handbalmarathon. Ook de Avanti Femina dames zijn vrij ver gevorderd met hun voorbereiding. De integratie van het jeugdig trio A. Maes, Y. Van Den Meersch en A. Segers verloopt pro bleemloos en met overwinningen tegen Sasja en Tongeren lijkt Avanti Femina op weg naar een veelbelovend seizoen. De belangrijkste uitslagen van de herenploeg op een rijtje: Boule d'Or-Mechelen 31-9 Blauw-Wit (Hol)-Boule d'Or 18-13 Boule d'Or-E. V. Aalst 22-14 Boule d'Or-Kraainem 29-16 Boule d'Or-Sasja 20-17 Boule d'Or-Evere 32-28 BASKETBAL Handbaltomooi Lokeren: Waasmunster heeft nog werk voor geheel om te smeden (polo) Enkele maanden geleden werd te Zele een nieuwe rolstoel- basketbalklub opgericht. De evolutie van deze nieuwe klub is al zo ver gevorderd dat begin september al aan de Hp hnpn «m nationale rolstoelbasketbalkompetitie wordt meegedaan. de boeg om de ploeg tot een N> he, voorb(je 53.54 he, d„|de|(jk d8, Fe„iks Lokeren een te ruime spelerskern had, zodat er voor verschillende spelers geen spelgelegenheid was. Een zeer goede oplossing werd gevonden door de oprich ting van een nieuwe klub te Zele. Het "harde werk van enkele minder-validen en de medewerking van de verant woordelijken van sportcentrum V.H.V.D. te Zele onder impuls van Roger Van Hecke en het bestuur van basket- balklub Zele leidde tot de passende oplossing. Handbaltomooi Lokeren: Tweede werden de jongens van Attila Temse (polo) De laatste jaren dus de natio nale rolstoelbasketbalkompeti tie eerder gestagneerd. Een gevolg is dat de besten zich zoveel mogelijk bij de sterke kiubs aansluiten. Zó Omstaat er bij andere klubs een te groot klasseverschil hetgeen tot ontgoochelingen leidt en het verlaten van de kompetitie is daarvan een direkt gevolg. De stichters van R.B.B.C. Ze le willen aantonen dat het an ders kan en met hun voorbeeld willen ze iedereen aanzetten om hun voorbeeld te volgen en te ijveren om de minder-vali- densport vooruit te helpen. De nieuwe klub is een apolitie ke verenging die streeft om tussen de minder-validen de gedachte en de beoefening van de sport en lichamelijke oefe ningen in het algemeen te be de revalidatie van de fysieke en mentale gezondheid van haar leden verbeteren en hun integratie in de maatschappij bevorderen. De klub wil haar aangeslotenen trainen en hier voor vragen ze materiële en morele steun van privé-instel- lingen en openbare machten. Ze willen deelnemen aan indi viduele-, ploeg-, interklub- en zelfs internationale wed strijden. Dit zijn geen ijdele woorden van de minder-validen en ze refereren naar de resultaten van o.a. Pol Van Winkel en Mare De Vos. R.B.B.C. Zele wil in die voet sporen verdergaan. Op dit ogenblik zijn ze alleen aktief op het gebied van de rolstoel basket. In hun achterhoofd groeit echter de idee om vol gend jaar er ook de atletiek bij te nemen. De reden ligt voor de hand. De basketbalspelers zitten in de zomerperiode in de atletieksport om hun konditie te onderhouden. Het grootste probleem zijn de rolstoelen, die enkele tienduizenden kos ten. De nieuwe klub aanvaardt graag steun op rekening 444- 2609881-84 met vermelding R.B.B.C. Zele - Frank Roels, Bosstraatje 11, 9288 Kalken. Basketbal was de keuze omdat de stichters met die discipline vertrouwd waren. Ze speelden in sporthal V.H.V.D. al enke le oefenmatchen. Ze namen deel aan demonstratiematchen te Bredene en Koksijde en aan een tomooi te Gent. Op zaterdag 1 september in het kader van de basketbal- Enkel voor ex-K.A.V. Dendermonde spelers Ex-K.A.V.D.-ers die zich nog in staat achten op een handbal- terrein rond te stoeien worden verzocht kontakt op te nemen met E. Van Aerschot, Kerk plein 19 te Dendermonde, tel. 21.67.48. Spelers die 15 jaar geleden of vroeger deel uit maakten van het in le nationa le spelende K.A.V.D. kunnen nog eens aan de slag zaterdag 8 september te Lebbeke waar gespeeld wordt tegen ex-Avan- ti spelers. Samenkomst is voorzien in het Avanti lokaal Vieux-Temps, Leo Duboisstraat om 17 u. Er wordt gespeeld om 18 u. in de Lebbeekse sporthal. Eva Handbalmarathon van Avanti Lebbeke: Zaterdag 8 september viert Avanti Lebbeke zijn 15-jarig be staan met een 11 uur lang du rende handbalmarathon die als enig in de analen van de hand balsport mag geboekt worden. Vanaf 9u45 start in het Lebbeek se sportkompleks een reeks wed strijden waaraan alle Avanti ploegen deelnemen. Naast kwantiteit is er ook kwaliteit met het bezoek van Swift Roermond dat met 3 ploegen aanwezig zal zün. Het handbalfestijn zal be sloten worden met een wedstrijd tussen de oude gloriën van Avanti en K.A.V. Dendermonde met de Beker A. Abbeloos als uizet. Gans de dag is er barbe cue voorzien. Volgende week publiceren wij het gedetailleerde programma van deze handbalmarathon. opendeurdagen speelt de ploeg om 17 uur een vriendschappe lijke wedstrijd tegen A.S.L.N. Luik. Dc grote uitdaging begint pas 's anderendaags op zondag 2 september om 14 uur speelt R.B.B.C. Zele de eerste kom petitiematch in sporthal V.H.V.D., Langenakker, en de tegenstander is de titelver dediger St.-Jan-Brugge. De kern van R.B.B.C. Zele bestaat uit Ludo Bauwens, Frank Roels, Daniël Dierickx. Rudy Van Boxelaer (ex-inter nationaal), Tony Vermoens. aiien afkomstig van rëriiks Lo keren; verder Ronny Beernes (Doska Leuven), Mare Van- heule (SRUG Gent) en de eni ge debutant is Luc Leys. B)ENO PONYSPORT Ruitersklub De Vrije Teugel in samen werking met manége Damhoeve (St.- Niklaas) organiseerde een spring- en dressurwedstrijd. Dresuur Viertallen BI 1. Viertal Inge Carton, 102 p., Damhoeve 2. Van de Muysenberg, 97 p., Damhoeve 3. Bart Verlent, 91 p., Vrije Teugel B2 1. Viertal Christel Stuer, 101 p., Vrije Teugel 2. Viertal Maddy Soetens, 98 p., Damhoeve 3. Viertal Ann Carton, 93 p., Damhoeve Individueel Initiatie 1. Peggy Van De Vijver, Shadow, 87 p. Vrije Teugel 1. Nancy Apers, Djahil, 87 p. Vrije Teugel 3. Nancy Apers, Konink, 86 p. Vrije Teugel 4. Freddy Van Hoyweghen, Afrodite, 84 p. Vrije Teugel 5. Marianne De Bruyn, Tornado, 83 p.. Vrije Teugel 5. Veerle Van Camp, Uli, 83 p., Vrije Teugel 7. Katrien De Jonghe, Sultan, 82 p., Damhoeve 8. Kurt De Wreede, Tobi, 81 p., Vrije Teugel 8. Inge Karton, Su Edwin, 81 p. Damhoeve Voorbereidende 1. Betty Dentant, Uli, 83 p. Vrije Teugel 2. Johan Vekeman, Winston, 81 p. Vrije Teugel 2. Peggy Van De Viver, Pampero, 81 p., Vrije Teugel 4. Katrien Anseeuw, Djahil, 80 p. Vrije Teugel 4. Isabetle De Bruyn, Afrodite, 80 p. Vrije Teugel 1. Christ'l Stuer, Valet, 128 p., Vrije Teugel Springen Reeks 1: 60/70 1. Katrien Anseeuw, Uli, Vrije Teugel 2. Marianne De Bruyn, Balder. Vrije Teugel 3. Johan Vekeman, Pampero, Vrije Teugel 4. Gert Van Der Venne, Feldberg, Paardesport: Ruitersklub De Vrije Teugel organizeerde een dressuur- Vrije Teugel en springwedstrijd 5- Peggy Van De Vijver, Shadow, Vrije peu8e' Teugel Teugel Reeks 2: 80/100 2. Inge Carton, Hero, Damhoeve Reeks 3: 100/110 1. Johan Vekeman, Winston, Vrije 3. Katrien Anseeuw, Urano, Vrije 1. Nady Soetens, Foska, Damhoeve. Handbaltomooi Lokeren: Deze mooie worp van Waasmunsteraar Güssels op (polo) leverde toch niets Handbaltomooi Lokeren: Brabo Denderbelle kan met zijn jogn team de toekomst vol oertrouwen tegemoet zien (polo)

De Voorpost | 1984 | | pagina 33