kaatsen Ze Ie Durmen kampioen! (adetten Rap en Vlug siopen op twee titels Nieuw reglement voor vrije trappen? tcrkc IAMSE KOMPETITIE Ei1 Vissershof op weg litiaar de titel! Sri™ Z" s, mmmmmammmmm Dorpstornooi te Buggenhout daarenboven ook nog beroep op Benny Van Laere (ook tweemaal ingevallen in kompe titie), Julien Elegeert en Wil- feestavonH. Jtipilgr SK ZELE DURMEN - MOORSEL STEVEN: 15-14 Vóór de wedstrijd werden de spelers van de kersverse kampioenenploeg zowat onder de bloemen bedolven, waarbij de bezoekers uit Moorsel zich niet onbetuigd lieten. Op het terrein dus veel bloemen, fotografen en niets dan lachende gezichten. idag jl. had in Graty de ïats voor de beker van kategorie kadetten. ir de 15-16-jarigen bete- t dat telkens een zware itige en slijtageslag tussen 8 beste kadettenploegen het land. Kastelse kadetten als ge- itelijk kampioen geselek- •rd voor dit treffen dienden de schifting aan te treden de Henegouwers uit ipion, een ploeg hen vrij- onbekend. De ploeg van h Leo De Keyzer heeft in soort van wedstrijden reeds :1 wat ervaring. Tegen ipion dat een knappe strijd leverde wonnen de tellenaars met 7-3. iteen lag de weg open naar halve finale, die men diende Ispelen tegen de Brabanders 'e Bal d'Or, allen 16-jarige :tten, die ook reeds heel overwinningen op hun ak- f hebben. Het feit dat zij er sterke Naamse Pesche in schiftingen onderhielden 5t genoeg. m kwikzilveren Dirk Van r Stock was er na de middag en onmiddellijk bewees de .ine opnieuw hoe er aan de lord vijftienen worden ge- mnen. Ondanks de verwoe- tegenstand van Rode larbij verschillende spelen 40-40 kwamen, werden zij jr de jonge kaatsers uit Kas tel teruggewezen met dezelfde 7-3 cijfers. Na deze twee zware konfronta- ties werd de finale betwist tus sen Naast en Kastel. Op schit terende wijze wonnen zij deze finale met 7-2. Volgende ploeg bewerkte deze overwinningen: Hans Aubroeck, Mario Rin- goot, Danny Van Duysen en koordspelers Dirk Van der Stock, Danny Peelman, Gina Oudenaert en Frank Hermans. Gino Audenaert en Mario Ringoot waren de grote uit blinkers bij Kastel Rap en Vlug. Laatstgenoemde kreeg de prijs van de beste opslager. Voor voorzitter Tony Baert en zijn bestuursploeg een heuglij ke dag en een nieuwe parel aan de reeds zo schitterende kaatskroon. Kampioen van Vlaanderen Op zaterdag 1 september te 14 u spelen de kadetten van Rap en Vlug Kastel thuis de terug wedstrijd tegen Idegem der de plaats in de beker van Bel gië. Met als inzet de titel van kampioen van Vlaanderen. In dien deze buit wordt binnenge rijfd, wenkt opnieuw de titel van kampioen van België. Dit is wel op de feiten vooruit lopen, alhoewel dit volgens voorzitter Tony Baert met zo een ploeg beloftevolle jonge kaatsers in hun mogelijkheid (P. Van Gendt) Bij het begin van de wedstrijd met de komst van Overboelare bleek echter al vlug dat men voor de heenwedstrijd van het met de huldiging meteen ook kampioenschap van Vlaande- het schoonste gezien had. De ren. Traditiegetrouw zijn de spelers waren blijkbaar met ploegen uit de streek van Ni- hun gedachten elders, wat nove-Geraardsbergen sterker, enigszins te begrijpen is omdat maar Durmen wil er toch alles de wedstrijd zelf geen enkel op zetten om te proberen die belang meer had voor de eind- titel van kampioen van Vlaan- rangschikking. De bezoekers deren toch naar Zele te halen. liepen dan ook zonder veel Dit zou natuurlijk een bekro- moeite uit tot 0-4. De thuisspe- ning zijn voor een seizoen dat teren MarcelSchietteca't Luc, Iers begrepen toen toch dat er nu reeds op alle manieren als Vercauteren Willy, Van Laere ook nog supporters bestaan en geslaagd mag genoemd - spanden zich meer in. Het re- worden, sultaat was dat ze bij 5-5 op Een zware kompetitie was het geüjke hoogte kwamen en aan anders wel. Reeds op de vijfde de rust zelfs een 8-6 voor- speeldag namen ze de leiding sprong op het bord hadden. in handen, waardoor men toch Nadat ze de twee eerste spelen steeds als een geviseerde ploeg na de rust wisten te winnen aan elke wedstrijd begint, namen ze als het ware weer Even verloren ze bij halfweg een rustpauze en kon Steven de pedalen met een één op zes, op gelijke hoogte komen (10- maar snel wisten ze die leiding 10). Er werd langs beide kan- te heroveren om ze tot op de ten nu echter aan de toeschou- meet te bewaren. Een geluk wers gedacht, die dan toch was zeker wel dat men gans de waar voor hun geld kregen van kompetitie over de vijf basis vooral Ronny Wauters bij de spelers konden beschikken. In- thuisploeg terwijl bij de bezoe- derdaad misten kapitein Ron- kers Hugo Steels zich niet on- ny Wauters, samen met Pierre betuigd liet. Het was vooral te De Block, Luc Thierens, Pa- wijten aan het veelvuldig bui- trick Lauwaert en Herman ten leveren van de thuisploeg Callaert geen enkele kam- dat de bezoekers tot 14-14 ge- pioenschapwedstrijd. In de be- lijke tred wisten te houden kerwedstrijden deed men alvorens toch nog te moeter daarenboven ook nog beroep plooien. °p Benny Van Laere (ook Nu zaterdag word het zekei tweemaal ingevallen in kompe- een heel wat zwaardere karwe titie). Julien Eleeeert en Wil liam Van Driessche. Welke als reserven steeds zonder morren klaarstonden om indien nodig him klub te hulp te komen. Voorzitter Emiel Van Laere mag dan ook met opgeheven hoofd, samen met zijn stille medewerkers van het bestuur: Hofman Willy, Van Laere Andre, Van Puyenbroeck Jo zef, Elegeert Julien, Van Cau- Alfred, Thienpondt Frans en Falnaey Antoine de balans van het voorbije seizoen aan Ere- voorzitter Roger Van Hecke speeldag namen ze de leiding en sponsors Paul Smet en Ju lien Van Driessche voor leggen. DE EINDSTAND 1. Zele Durmen 48 2. Terjoden 3. Baasrode VA 4. Hoké 5. Opstal 6. Moorsel Steven 7. Herdersem 8. Denderbelle 9. Puurs 10. Kerksken 11. Zele Lois 12. HammeSK Zaterdag 1 september te 15 u. Zele Durmen - Overboelare. Heenwedstrijd kampioenschap van Vlaanderen!! BENO Kaatstornooi Opdorp: Rap en Vlug Kastel (v) J:- Kaatsen: Het team van SK Hamme, met Mariën, speelde tsen te Lebbeke: De Keven Opwijk zijn met hun 23 punten nu al kampioen. Zij verloren tegen Puun (vh) it enkele wedstrijd v) Kaatsen te Lebbeke: De kaatsent van Moentraat Kaats - kampioenschap van Lebbeke voor liefhebbersploegen Voor de 4e opeenvolgende keer organiseren Franfois Perdaens, en zijn naaste medewerkers van kaatsklub 't Smisken uil Lebbe ke een kaalskampioen schap voor liefh ebbersploegenDe schiftingen hebben plaats op za terdag 1 september en 8 septem ber telkens vanaf 14 uur. Op kermismaandag 10 septem ber is er vanaf 14 uur de troos ting en daarna de grote finale. Voor zaterdag 1 september 1984 spelen volgende ploegen: Rapide Lebbeke, Moderna en Mole ken, op 8 september spelen: Ons Vermaak, Lindeken en Smisken hun schifting. Meer hierover in onze volgende uitgave. (A.T.) Vaak ontstaat er veel herrie en nodeloos oponthoud omdat voetballers bij een vrije trap de voorgeschre ven afstand van 9,15 meter (10 yards) niet willen bewa ren. De scheidsrechters hadden weinig verhaal daartegen en geboekt wordt zelden bij de overtreding op deze spelregel. Het Britse voetbal overweegt nu dras tische sankties tegen voet ballers die de voorgeschre ven afstand niet respekte- ren. Het ligt in de bedoeling de spelregel zo te wijzigen dat de scheidsrechters in ge val van overtreding de vrije trap op 9,15 meter dichter bij het doel van de in over- Kaatsen: schepen van sport Heymans ontvangt de miniemenploeg van Toekomst Buggen- hout in het gemeentehuis (v) treding zijnde ploeg kunnen laten nemen. Steeds bleken die Britten nochtans de hoe ders van de oorspronkelijke spelregels en werd ieder voorstel tot wijziging vanuit hei Europese kontinent, bij voorbeeld hel voorstel om een geblesseerde speler te laten vervangen, steevast af gewimpeld. Nu tonen de Britten zich de laatste jaren erg vooruitstrevend in de strijd tegen de plagen uit het moderne voetbal. De zoge naamde professionele fou- "n werden streng aange pakt. Er was de nieuwe doelmansregel, het neerleg gen van een naar doel stor mende aanvaller (wat in het Britse voetbal onmiddellij ke uitsluiting betekent) én nu de nieuwe vrijetrapregel De FIFA (wereldvoetbal bond) aarzelt om de nieuwe regel nu al in te voeren en waarschijnlijk wordt er eerst bij de jeugd gepro beerd. Men vreest dat deze regelwijziging onzekerheid zou doen rijzen maar dat lijkt onzin. De nieuwe doel mansregel bewees dat spe lers zich erg snel kunnen aanpassen. En die nieuwe regel heeft in ieder geval de kwaal van overdreven tijd winst vanwege de doelman opgelost. Eén bezwaar lijkt aan de nieuwe regel wel vast te zit ten: de bijkomende sanktie wordt door de scheidsrech ters al of niet getroffen. Ook hier zou dus weI eens met twee maten en twee ge wichten kunnen worden ge werkt. En dat kan het voet bal nu wel missen. Hugo Aerts unste Sinaa e kaatskompetitie in het ge- om de titel te halen. In de ;erkei est Hamme is in zijn beslis- komende zware wedstrijden liklaa nde faze gekomen. Na de mogen ze nu toch al eens een ;erkei edstrijd 't Vissershof - Van slippertje maken. De wedstrijd ammi lalderen. Sneeuwwitje heeft verliep zeer spannend en half- erkei trstgenoemde formatie nu de weg was er nog niemand in srste plaats bezet. Is dit de geslaagd een grote voorsprong amm< 'fenitieve stap naar de titel te nemen. 6-5. De bezoekers iergcc ie° brachten dan Moortgat in. jnstei®8ek Rik - Rodania (9-12). maar dat kon hun ook de over- oor de Rodania-jongens is winning niet schenken. De erker 1 zeker een moeilijke uitwed- Decker, Thierens, De Vroe, kcrei rijd geworden. De thuisspe- De Smedt en Van Haver kon- elscle n waren gestart met Blom- den blijven doordrukken. ,nstcr laerts. De Valck, Polfliet, KWB/Criva/Welkom-Toyota/ j^|aai fillaerts en De Clerck en E* Patrimoine (3-12). De thuis- ëmse toch wel het initiatief ploeg is er niet ingeslaagd enig •kene m bezoekers overlaten, verweer te brengen tegen deze klaas alfweE 3"6- In het tweede sterke tegenstrever. Halfweg uk was de lokale ploeg beter wedstrijd was het al duidelijk nstcI 1 ze konden stilaan maar ze- dat KWB weinig kansen zou- •rkener dichterbij komen. Een den hebben met De Malsche, inaaikcer scheelde het amper Walschap, Van Buyten, emse 'n 'Pd- maar °P gelijke Goossens en Claes. De stand ;ercn °°8lc komen zat er niet in. was toen al 1-6. Alhoewel het let werd uiteindelijk toch een iets beter ging na de verfrissing verwinning van de Rodania- konden ze toch Toyota/Le Pa- mgens. trimoine bedreigen. Vissershof - Van Malderen - Van Gaeveren - Dns Vermaak neeuwwitje (12-9). Voor de- (12-9). De jongens van B. De ezockers één van de laatste Brouwer hebben meer tegen- ansen om de titel te behalen, stand geboden dan algemeen daas 'ct wcrci ccn k'c'ne neder- verwacht werd. De lokalen tag, maar toch is het zo dat de met Ronsmans, Van Hoey, rken u'! Moerzeke-Kastel nu Van Haver, Boon en De Bock laas U"ne ,rocvcn 'n landen heeft hadden in het eerste gedeelte 7. KWBAVelkom/Criva 10 1 9 110 69 8. Ons Vermaak 10 2 8 117 58 weinig last met de bezoekers 4. Tegels De Rik (6-2). Daarna echter barstte 10 6 4 81 101 Ons Vermaak los en ze kwa- 5. Toyota/Le Patrimoine men meteen de thuisploeg be- 9 6 3 78 83 dreigen. Het werd een stukje 0. Van Gaveren achtervolgingswedstrijd. Van 9 3 6 93 74 Vermaak. Rangschikking 1't Vissershof 11 9 2 85 125 2. Rodania 11 9 2 82 116 3. Van Malderen/Sneeuw 10 5 5 87 108 Kaatstornooi Opdorp: Vrij en Blij Opdorp (v) n.™: Armur manen wera aoor net bestuur van BK Hamme in de bloemen gezet. Reeds vijftien jaar verdedigde hij de kleuren van de klub (vh) Vorig jaar, het eerste weekend van september, opende kracht- balklub 't Klaverken met de nodige luister en ruchtbaar heid de nieuwe en zelfopge- trokken akkomodatie met een zeer geslaagde Buggenhoutse land België-Nederland, en ook een aantal druk bezette kracht- baltornooien. De Buggenhoutse kracht- balklub heeft ondertussen een en ander gepresteerd: de eer ste ploeg behaalde de titel in de tweede afdeling, en promo veert dus naar eerste. De fina leplaats in de Beker van België was de bekroning van een suk- sesvol jaar. De dames misten op een haartje de titel in eerste afdeling, en onze kadetten werden nationaal kampioen. Het seizoen 84-85 (vour 'i Kla verken reeds hun zeventiende) staat voor de deur en met 'uitgcüéKen naar de eerste uitslagen van de nationale afdeling. Vooraleer daaraan te beginnenwillen de Buggenhoutse krachtballen, één jaar «klaverken» vieren met een tweede krachtbal- dorpstomooi. 16 Buggenhoutse herenploe- gen en 8 Buggenhoutse dames- ploegen schreven hiervoor in Allen ziin het amateursvereni gingen. Daarom zal er niet minder voor de zege gestreden worden. Het programma: Vrijdag 31 augustus: van 18.30 tot 20 u: eerste schif- vóöf Gc hè renploegen. Zaterdag 1 september: van 10 tot 17 u: verdere schif tingswedstrijden voor de da- mes- en herenploegen. Zondag 2 september: van 13 tot 17 u: halve finales en finales, daarna prijsuitreiking. Alle wedstrijden vinden plaats op het terrein van 't Klaver ken, Bovendonkstraat 141.

De Voorpost | 1984 | | pagina 35