r •c I I Waasmunsterse wielertoeristen beginnen FIETSCROSS IN KAMERSHOEK zele zaterdag aan hun achtlandentocht KKSFB maakt zich startklaar WIE WORDT HET SUPERTEAM VAN DE STAD LOKEREN? ■éi Hengelwedstrijd in De Ster TENNIS KAVD wint Dendermonds Tiende wandeltopper van De Lachende Klomp 75 km van het Waasland Visserskampioenschap van Dendermonde «ar De Voorpost - 31.8.1984 - 3 WIELERTOERISME FIETSCROSS Een groep vrienden uit Waas munster en omliggende ge meenten heeft voor de derde keer een wielertoeristenweek gepland, die hun in zeven rit ten van Waasmunster naar de Stelvio in Italië zal brengen. Beslist een zware dobber die ze allen tot een goed einde willen brengen. Organisator Herman Hulpiau met wie we hierover een vraaggesprek hadden, heeft reeds lange tijd het idee vooropgezet om deze krachttoer te ondernemen. «Het is steeds mijn vurigste wens geweest in het jaar dat ik vijftig zou worden de tiercé van de wielertoeristen, zoals wij dat noemen, te organise ren. Na Lourdes-Frankrijk in 1982, de zes ritten van Waas munster naar Alpe d'Huez in Frankrijk vorig jaar staat nu de achtlandentocht op ons pro gramma, aldus Herman Hulpiau. De Stelvio 2.757m die de hoogste top van Italië is, kan mogelijks het eindpunt beteke nen van onze buitenlandse trips. Familiale omstandighe den, het zich kunnen vrij ma ken op het werk gedurende een week in september, zijn moeilijkheden waarmee men steeds meer en meer rekening dient te houden. Vooral onze echtgenote moet er in de eer ste plaats mee akkoord gaan om hieraan te a.w.-ien deelne men. Het i^dan ook juist dat we die eerst in de bloeme tjes zetten, vooral om de ont vangst die ze ons gezamenlijk bezorgen bij onze terugkeer te Waasmunster in de Korte Heesdonkstraat». Parijs - Roubaix «Als voorbereiding op deze zware wielertoeristenweek hebben de Waasmunsterse wielertoeristen deelgenomen aan Parijs - Roubaix over 250 km. waar ze ruim drie-vierden van de dag in de regen dienden te rijden en in totaal met 29 platte banden hadden af te rekenen», stelde Herman Hul piau. «Daarop behaalden we het brevet in de Ardennen in een tocht van 222 km. Verder namen we deel aan een drietal organisaties waar we telkens een 200 km voor de wielen kregen geschoven». Elf deelnemers De deelnemers aan deze krachttoer zijn ondermeer: Fi- lip Bruneel uit Hamme, Her man Hulpiau, Leon Van Buy- ten en Guido Buyle uit Waas munster, Kamiel Meul uit Bel- sele. Marcel Rombout uit Ze le, Willy Goossens uit Aartse- laar, André Steels en Maurice Engels uit Hamme, Luc Maes uit Nieuwkerken-Waas en de oudste deelnemer Jozef Van Houtte uit Kemzeke. Herman Hulpiau onderstreep te dat het beslist een onderne ming is, tenminste als wij er in slagen, waarop we terecht fier mogen zijn. Dank zij de inzet van 13 mensen zijn we er in geslaagd deze achtlandentocht op een perfekte wijze voor te bereiden. Willy Goossens hoofdverpleger zal instaan voor de eventuele verzorging van de deelnemers en Maurice Engels voor de fïetsdefekten. De deelnemers worden bege leid door een motorhome be stuurd door Eddy Vansant- voet. Deelnemer Philippe Bru neel zorgde daarbij voor een tweede wagen, vermits het on mogelijk bleek deelnemers en hun uitrusting in de motorho me bij de terugkeer te vervoe ren. De nacht wordt doorge bracht in zeven verschillende landen. Wat de kosten van deze zevendaagse betreft, die werden grotendeels gedekt door het inrichten van een tombola en een dia-avond, die op de wijk Ruiter een grote belangstelling had. Tijdens de derde rit bij hun doortocht in Frankrijk brengen de wieler toeristen een kort bezoek bij de tweevoudige Tour de Fran- ce-winnaar, Nicolas Frantz. Volgens Herman Hulpiau wordt de vierde rit de zwaarste en de moeilijkste uit de zeven geplande ritten. Dan staat de beklimming van de col de la Schlucht 1139 m en de Wiede- ner-Eck top 1.035 m op het programma. Via de Vogezen en het Zwarte Woud komen ze na een tocht van 176 km in Bad Sackingen terecht. Programma van de achtlanden tocht De wielertoeristen vertrekken zaterdag 1 september in de Korte Heesdonkstraat 16 te Waasmunster naar Sougne - Remouchamps over een af stand van 178 km. De tweede rit gaat van Remouchamps naar Mondorf les-Bains 169 km, de derde rit naar Bruyères - Frankrijk over 190 km., de vierde rit naar Bad Sackingen 189 km., de vijfde rit naar Triesen, dwars door Noord Zwitserland over 176 km, de zesde rit naar Landeck Oos tenrijk over 114 km. Vrijdag 7 september staat de beklim ming van de Stelvio op het programma. Van Landeck wordt er via de Finstermun- spass 1188 m en Passo di Resia 1507 m naar de Passo Dello Stelvio gereden. Wij hopen al leen maar dat de weergoden ons beter gezind zijn dan vorig jaar, merkte organisator Her man Hulpiau hierbij op. Ge heel sportief Waasmunster kijkt inmiddels uit naar het verloop van deze krachttoer. Zondag 9 september worden de elf dapperen verwacht in lokaal Onder den Toren, Kerkstraat Waasmunster, waar ze omstreeks 12 u 's mid dags zullen arriveren. Op het terrein van Julien De Meuleneir gelegen aan de weg Berlare-Zele was er een twee daagse fietscro'ss georgani seerd door BOCB, voor jaar- vergunningen en dagvergun ningen. We kregen er volgen de uitslagen: Bij de gebroeders Rony en Dirk de Meuleneir uit Zele staat er geen maat op hun meesterschap. Ze werden dan ook nummer één en twee bij de meer dan 16-jarigen. Uitslagen: 16-jaar: 1. De Meuleneir Ron- ny, 2. De Meuleneir Dirk en 3. Van Weynsbergen Kurt. 15-jarigen: 1. Selleslag Dany, 2. De Paul Peter en 3. Danny Spitael. 14-jarigen: 1. Mertens Thierry, 2. De Clercq Luc en 3. Spitael Danny. 13-jarigen: 1. Cardon Lucho, 2. V.d. Berghe Tommy, 3. Kinderman Gunther. 12-jarigen: 1. Victor Andy, 2. Van Landeghem G., 3. Selle slag Kurt. 11-jarigen: 1. Mathijs Sjaco, 2. Ingels Dirk en 3. Rijkaert Randall. 10-jarigen: 1. De Blieck E., 2. Vereecken G. en 3. Geert Ver- braeckel. 9-jarigen: 1. Vervaet Geert, 2. Mathijs Frank, 3. Coppens Peter. 8-jarigen: 1. Van de Walle Sam, 2. Kroon Patrick, 3. Van Fietscroas Kamershoek: De start van de kategorie 16 jaar en meer (jj) Acker Jurgen. 7-jarigen: 1. Eeckhout Marina, 2. Van de Walle Sandra, 3. Bonamie Robby. 6-jarigen: 1. Ingels Dany, 2. Robby Vereecken, 3. Buyse Bruno. 5-jarigen: 1. Van de Walle Bart, 2. Van der Ween Kurt, 3. Willems Tomy. Eendagrijders: Bij de 5-jarigen werd Van Gucht Christoph uit Baasrode 2de. Bij de 6-jarigen werd Mario Lemout uit Berlare 3de. Bij de 8-jarigen werd Fany De Brouwer uit Aalst eerste, en Ignace Baeyens uit Berlare was 3de. Bij de 9-jarigen won Mario Van Gucht uit Baasrode. Da vid Vehent en Hein Verstuyft, beiden van Zele, werden 2de en 3e. Bij de 10-jarigen werd Ovlad- Omar-Nadir uit Berlare 3de. Bij de ll-|angen werd Chris- tophe De Geest uit Overmere eerste. Bernardo Lemout uit Berlare was 4de. In deze reeks startte zelfs een Amerikaantje: Chris Kidwell (3de). Bij de 12-jarigen werd Patrick Baeyens uit Zele 4de. Bij de 13-jarigen was er terug een Amerikaan bij: Scott Kid well (3de). Bij de 14-jarigen won Orrion Van der Leiden uit Berlare. TAFELTENNIS In september start het KKSFB-Tafeltennis weer in onze streek Verleden jaar lie ten zich daarvoor een zestigtal klubs inschrijven. Ze waren afkomstig uit Hamme, Grem- bergen. Baasrode, Dender- monde, Lebbeke, Baardegem, Waasmunster, Lokeren, Si- naai, Kruibeke, Bazel, enz. Er was verleden seizoen niet alleen een herenkompetitie, maar ook de dames en de jeugd hadden een speciale reeks. Op het laatst van het seizoen was er nog een debu tantenkompetitie voor ploegen die voor het eerst aantraden. Het is de bedoeling van het KKSFB een tafeltenniskompe- titie te organiseren met zo wei nig mogelijk kosten en admini stratie, en zo klein mogelijke verplaatsingen. De hoofdbe doeling blijft: in een geest van kameraadschap aan tafeltennis doen, en nieuwe vrienden maken. Er zijn ongetwijfeld in dit ge west nog ploegen die aan tafel tennis doen. Is de tijd dan niet gekomen om eens kontakt op tc nemen? Het zal je ongetwij feld genoegen doen kennis te kunnen maken met het KKSFB De sportieve geest is et geweldig- Inlichtingen vra gen kost je niks en verplicht je nergens toe. We komen echt niet aandringen. Ben je nieuwsgierig, schrijf eens naar Henry Van Couwen- berghe. Broekstraat 3 A te 9160 Hamme of telefoneer 052/47.00.88. De stedelijke sportraad van de stad Lokeren organiseert dige ploeg. Men start telkens ploeg dient onaer de vorm van op zaterdag 1 september vanaf 13 uur bepaalde proeven in met 2 ploegen die door loting aflossing een hindemiskoers zo de stedelijke sporthal, het stedelijk zwembad, op de aangeduid worden. Bij even- snel mogelijk af te leggen, sportpleinen naast de sporthal en op de Durme, om zo het 111616 onPare deelname kan de 'Superteam van de Stad Lokeren 1984' te kunnen aan duiden. Tafeltennis: De jeugdploeg TTC Vlierkouter (vh) spelen een volleybalwedstrijd van 5 minuten. Het aantal set- punten bepaalt de plaats. 8. Handbal: de volledige ploeg geeft 2 strafworpen. Daar men met 2 ploegen (aan duiding door loting) tegen el kaar speelt kan elke klub zijn doelverdediger aanduiden. Wie kan deelnemen? Proeven Elke bestaande sportvereni- 1- Voetbal: 3 koppels nemen 2 ging of sportgroep. Deze strafcomers (minivoetbal). Per sportverenigingen of koppel mag men onderling sportgroepen dienen niet aan- verwisselen. Het aantal geluk- gesloten te zijn bij de stedelij- te strafcomers van de volledige ke sportraad. Vrouwelijke ploeg bepaalt de plaats, deelneemsters zijn eveneens 2. Basketbal: 2 volledige ploe- toegelaten. Elke klub wordt gen (aanduiding door loting) verzocht om op te treden in de spelen een basketbalwedstrijd eigen kleuren, en met tumpan- van 5 minuten. Het aantal kor- toffels. Worden uitgesloten: ven bepaalt de plaats, leden van diverse sportvereni- 3. Atletiek: 6 x 100 m estafet- gingen die zich okkasioneel te-lopen (aflossing), verenigen voor deze sportma- 4. Kanovaren: een afstand van nifestatie. 200 m om ter snelst afvaren Ploegen van 6 leden, doch er met een rubberboot door de kan voorzien worden in even- volledige ploeg. Men start tel- tuele vervanging. De ploeg kens met 2 ploegen die door dient aan alle proeven deel te loting aangeduid worden. Men nemen. De hoogste en de laag- dient te peddelen met de Aan de hengelwedstriid geor- ste skore worden geschrapt. handen. ganiseerd door het overkoepe- 5. Touwtrekken: met de volle- lpnd visserskomitee van Sint- Niklaas, werd er slechts deel genomen door twee aangeslo ten klubs, nl. LVK De Ster, als verantwoordelijke klub en De Zeester. Samen slechts 67 deelnemers. Er werd nochtans verwacht dat elke klub, die subsidies ont vangt langs het VISOKS, zijn klub zou laten vertegenwoor digen door enkele leden op wedstrijden door VISOKS georganiseerd. Hoe dan ook, de afwezigen beste verliezer terug worden Toekenning der punten opgenomen. Voorbeeld: 15 ploegen 15 6. Zwemmen: aflossingswed strijd 25 m door de volledige punten. ploeg. Ie ploeg: 15 punten, 2e ploeg: 7. Volleybal: 2 volledige ploe- 14 punten, enz. gen (aanduiding door loting) ie en 2e ploeg gelijk: 15 14 p 29 p: 2 14,5 punten. Inschrijvingen: tegen uiterlijk 28 augustus p.a. De Nul Wer ner, Koning Albertlaan 2W4, Lokeren, tel. 48.33.88. Pry zen: Superteam: herinneringsplaket 6 etsen van de heer H. Verbaere. Per deelnemende Het aantal gelukte strafworpen klub: herinneringsmedaille, bepaaltde plaats Het wordt best leuk. Kijken 9. Emdproef: de volledige dus. Oprechte dank aan de steeds bereidwillige Fl. Lissens die deelnam met de Zeester met 18 leden. UITSLAG 1. ManpayeEm. 2. DeCaluwéG. 3. De Paepe M. 4. Van Spitael J. 5. NachtegaelD. 6. MichielsJ. 7. Van Spitael A. 8. Van Haelst T. 9. De Mulder A. 10. BaetensG. Tafeltennis: De eerste seniorenploeg van TTC Vlierkouter Hamme (vh) Het is een traditie geworden dat Nieuwkerken-kermis wordt ingezet door honderden wandelaars die ofwel voor een 75 km- of een 10 km tocht vertrekken vanuit dit Wase wandeldorp. Op vrijdag 7 september om 21 uur zal dit evenement voor de tiende maal plaatsgrijpen De inrichtende klub, wan- delklub De Lachende Klomp, heeft zich deze maal kosten noch moeite gespaard om van deze lustrumuitgave voor de wandelaars een onvergetelijk evenement te maken. Het par koers dat over rustige en goed- verlichtc wandelwegen loopt via Vrascne, Beveren, Melse- le, Kruibeke, Steendorp, Tem- se, Sint-Niklaas en Bclselc zal zeker de goedkeuring wegdra gen van de ervaren en minder ervaren lange-afstandwande- laars. Het is inderdaad een juweeltje Op regelmatige af standen zullen de wandelaars kontrolepunten bereiken waar hen gratis versnaperingen en warme dranken zullen aange boden worden. Aan elk van deze elf rust- en kontrolepos- tcn kan men ook een beroep doen op de mensen van het Vlaamse Kruis die instaan voor de medische begeleiding van de wandelaars. De centra le eetplaats wordt ingericht te Kruibeke na 32,5 km. Tussen Nieuwkerken en Kruibeke wordt door de inrichters een bagagetransportdienst voor zien, ook kan men daar warme soep bekomen naast de beleg de broodjes die op elke kon trolepost voorhanden zijn. El ke wandelaar die deze 75 km tocht uitstapt en een volledig afgestempelde kontrolekaart voorlegt, zal een mooi wandel brevet en de nieuwe luxeme daille die voor deze tiende uit gave werd ontworpen overhan digd krijgen. Een spiksplinternieuwe me daille, ontwerp van de firma W. Kraft uit Eupen waarop behalve het welbekende em bleem van het Waasland ook alle wapenschilden staan van de gemeenten waar men tij dens de 75 km lange tocht heeft doorgewandeld. Voor de wandelboekjes wordt een keu rige afstempeling gewaarborgd en verder is I.V.V.-afstempe ling voorzien. Van de deelne mende groepen en klubs wordt een klassement opgemaakt en de winnende groep ontvangt de mooie Wisselbeker Krediet bank voor één jaar. Wie deze beker driemaal heeft veroverd mag dit prachtexemplaar defi nitief houden. Wandelklub De Kleitrappers uit Terhagen was al tweemaal laureaat. Men is benieuwd wie het dit jaar zal zijn? Ook voor de andere klubs en groeperingen zijn prijzen voorzien. Men kan ook nog inschrijven na 30 augustus en zelfs nog op de avond van de start in de jongensschool - Gijzelstraat te Nieuwkerken-Waas, de start en aankomstplaats van deze tiende uitgave, tegen 300 frank. Op dezelfde avond kan ieder een die 75 km te ver vindt ook nog op weg voor een 10 km avondwandeling; de prijs hier voor bedraagt 30 frank. In schrijving hiervoor op 7 sep tember aan de startplaats. Voor verdere inlichtingen en inschrijvingen kan je terecht bij: De Maere Franqois, Rog geveld 43, 9180 Belsele (tel. 03/772.49.07); Luc Weemaes, Hemelsbreedte 55, 9190 Sinaai (tel. 03/772.28.90); P. Van Wiele, Wallenhof 11, 2770 Nieuwkerken (tel. 03/ 777.16.04); Etienne Van A- cker, Gaverlanddam 50, 2750 Beveren (tel. 03/775.53.76); F. Vercruyssen, Verbindingstraat 44, 2720 Burcht (tel. 03/ 252.91.92); Fr. Van de Stecnc, Drickoningenstraat 139, 2700 St.-Niklaas (tel. 03/776.97.29); R. Macs, H. Mertensstraat 68, 2760 Kruibeke (tel. 03/ 774.25.82). 16.250 kg. 9.200 kg. 8.350 kg. 7.400 kg. 5.075 kg. 4.950 kg. 4.400 kg. 3.725 kg. 3.500 kg. kormictnrnnni Hoe'dan ook, de afwezigen 10' Bac,ensG 3.100kg. iVwl I IIIOIUI I Iwwl hadden ongelijk. Het was le veteraan Van Cauwenber- Gedurende drte d.gon had op he, terrein van TC PEi'iS'&e Mar, 825 Vlaskia te Vlassenbroek het Dendermondse drie- het stadsplakket, werd gewon- k8 hoekstornool plaats. Elk jaar opnieuw wordt de nen door Em. Manpaye van l' junior Van Spitael J.: 7.400 wisselbeker «Schepen Luc Wiemeersch» betwist LVK Ster. kg. tussen de drie Dendermondse klubs, Scheldedreef, KAVD en Vlaskia. vastgesteld. Het aantal sets was. dat ze onderling gewonnen Voorzitter De Gendt van Omdat de Vlassenbroekse Ondertussen hadden de Den- hadden zou dus in aanmerking KAVD dankte uiteraard voor klub slechts over twee terrei- dermondse tennissers echter komen en daardoor werd Vlas- de mooie trofee die hij echter nen beschikt moest reeds op ai heel wat kermis gevierd en kia tweede met 12 sets en "iet meekrijgt, maar wel de vrijdagavond worden gestart, toen het na het dreigend weer Scheldedreef derde met 10. familie Pelicaen omdat die zes Het aantal inschrijvingen was van zaterdagavond op zondag Een criterium zoals een ander, punten wist te laten noteren, dan ook zeer belangrijk. Voor opnieuw heet werd, zagen we maar zoals het in een vriend- De voorzitter van Schelde- de organisatoren wordt het het spelpeil snel dalen. KAVD s?riappelijk tomooi past, werd dreef, Roland De Corte, kwam echter steeds moeilijker: de bleef echter in dezelfde lijn dit systeem niet aangevoch- wel met enige toelichting op de stedelijke subsidies slinken doorgaan en zou uiteindelijk ,en- °at mochten we verne- proppen. Wij hebben deze immers zienderogen. de overwinning behalen met „van Vlaskia's voorzitter keer verloren, zei hij, maar dat Zaterdag werd er gestart om 24 gewonnen sets tegen Vlas- 14.00 uur, onder een werkelijk kia en Scheldedreef, elk 15. loden zon. Reeds na deze Toen moest een systeem uit- zestien wedstrijden was duide- gedokterd worden om de lijk te zien dat KAVD momen- tweede en de derde te ken- teel over de beste dubbels nen. Bob Seghers die de proklama- komt omdat onze klub van tie deed. Hij dankte daarbij mentaliteit veranderd is. Vroe- iedereen uiteraard voor de 9er waren wij erop uit om ten sportiviteit, de mensen die drie koste van alles te winnen, nu dagen lang hebben gewerkt echter willen wij al onze leden aan de organisatie en de de kans geven om aan bod te beschikt. De organisatoren van Vlaskia voedselvoorziening en TC komen, zeker in vriendschap- Zondag werd er vroeger ge- hebben zich over dit wiskundig Scheldedreef die de wisselbe- pelijke tomooien. Zowaar een start, met de eerste matchen probleem gebogen; zeer ob- ker met man en macht had mooie belijdenis. Enfin, het om 10.30 u. jektief hebben ze de normen Qekuist, wat blijkbaar nodig ganse tomooi was goed en dat telt. 1Caron Francis 3450 gr. 2. Mariën Aimé 2600 3. Garré Alfons 2400 4. Francois Goossens 2380 5. Van Cauwenberghe A. 2370 6. Vercauteren Danny 2210 7. Wouters Jean-Pierre 2200 8. Quintelier Justin 2090 9 De Bisschop Eric 2050 10. Van den Eynde Marcel 2050 11. Withaegels Jozef 1950 12. Schietecatte Remy 1910 13. De Clippeleir Jozef 1870 14. Verhulst Gustaaf 1810 15. Van Spitael Johan 1750 ló.PinoyErik 1700 17Roman Flor ent 1670 18. De Block Georges 1650 19. Peelman Willy 1630 20. Verschueren Danny 1600 21. Van den Sande Charel 1590 22. Vercauteren Roger 1560 23. Van Haul Tony 1550 24. Verbeeck Leon 1510 25. Van Humbeeck Eddy 1500 26. Ver/eysen Jean 1480 27. Vercammen Hugo 1460 28. Vincke Karei 1450 29. Geeraert Freddy 1450 30. Ringoot Pierre 1450 dwrRod'andt'fvh/ KW° Groot-Hamme vierde zijn 35-jarig bestaan en organizeerde een groots tomooi dat gewonnen werd

De Voorpost | 1984 | | pagina 37