I •C DUIVEN - QUIEVRAIN DUIVEN - HALVE FOND Duiven-Quiévrain: Hoger Van Doorslaer (rechts) en Johannes Dieriekx spelen een sterk seizoen in Buggenhoul-Den Belg (c) DUIVENSPORT Van Nieuwenhuyze en zoon, Etienne Verwaeren, Roger Van Goethem, Louis Vastemeer, Louis Dieriekx, Camiel Van Herreweghe, Remi Verhelst, Arthur Van Malderen, Jozef Debbaut, Theofiel Segers, Cyriel Abbeloos, René Vermeir, Theo Van Elsuweghe, Urbain Bracke, Eddy Govaert, Ivo Buyst, Theofiel Van Mol, Albert Kockelkoren, Van Damme-Steels, Paul Bosteels, Jozef en zn De Nul, Maurits Vlaeminck, Louis Dhondt, Gilbert De Witte. Te Denderbelle won Roger Van Goethem voor Edward Peelman (2e en 5e), Philips-De Sitter, Robert Decock. Julien Van den Bouwheede, Albert Van Nuffel, Guido Van der Poten, Alfons Van den Broeck en Amede Vera. Te Appels ging de ereprijs bij Te Baasrode-St.Gillis-Moerze- ke mikte René Verhelst in de roos bij de jonge duiven voor Jozef Debbaut, Wilfried Cos ters, Francois Van Keer, Ro bert Rochtus, Van Schoor- Dierickx, Michel Van Damme, Van Landeghem-Jacobs, Da- miaan David en Frans Veyt. Bij de oude duiven de twee eerste voor Mechant-Van den Driessche. Ereplaatsen voor Van Riet-De Ridder en Louis Van Vossel. Bij de jaarlingen klokten Adriaanssens-Van der Sypt de le en 6e. Mechant- Van den Briessche waren goed voor de 2e en 3e en vroege duiven voor Louis Van Vossel, Willy Vercauteren, Van Riet- De Ridder en Jozef Debbaut. Duiven-Quié rain: Na zijn suksessen bij de oude en de jaarduiven, begint Jozef Debbaut nu al aan een reeks eerste prijzen met de jonge (gvie) Clement Van Driessche, en Vinck en zn. In De Ware Dendervallei duld de Clement Van Driessche geen tegenstand en met veel zwier won hij de hoofdprijs. Clement speelde al een heel sterk seizoen, en hij blonk zo wel uit op Noyon als nu met zijn jongen op de halve fond. Vroege duiven waren er voor de gebroeders Michiels, Frans Pauwels (3' en 5'), Cyriel Pop- pe, Constant Hooft, De Deij- cker en zn. Louis Goossens, Frans Moortgat, Te Dendermonde wonnen Jo zef en zn. Vinck de vlucht met daarbij nog de 9C, 12% 15' als vroege vermeldingen. Georges Roels speelde sterk met de 2', 4% 10*, 13% 14% 19%of 6 op 7. Frans en zn. Buyst met de 3', 7', 8e wonnen ook hun deel van de prijzenkoek. Vroege duiven voor Daman - Dieriekx, Alois Geldof. Duiven-halve I BENO Schouwer (c) meir de hoofdrol voor Henri Van den Broeck (2c en 10e), René Van Haver, Roger Van den Eynde, Clement Meert, Cyriel Ivcns, Remi De Ruys- scher en Luden Wouters. Bij de oude duiven was Luden Wouters de nummer 1 voor Richard Vermeir, Oscar De Winter, Roger Van den Eyn de, Albert Van Hoey, Ray mond Scrtijn. De jaarlingen vlucht ging ook naar Maurice Wouters voor Oscar De Win ter, Luden Wouters, en De Decker en zn. Te Oudegem kwam Cyriel Ab beloos goed aan zijn trekken bij.de jonge duiven met de le Duiven-Quiévrain: Theo Van Elsuweghe, primus te Overme- re (gvw) Cannaert en M. Blondeel. O Te Lebbeke Verbroedering haalde Van Nieuwenhuyze en zn. de kop voor Raveyts, Frans Bourgeois (3e en 8e), Roger Meskens (Buggenhout) 3e en 9e, P. Wauters, J. Van den Bossche, A. De Mulder en A. Schel kens. Aan de 33e prijs klokte Ch. Wauters de eerste- bonserie. Een dubbelslag voor Jozef Uyttersprot met een ge dobbelde jaarling en bij de oude duiven er nog de 4e prijs bovenop. Kopduiven voor Jean Marie Van Peteghem (2e en 7e), D. Eeckhoudt, A. Ver- eecken, Henri Verdoodt (6e en 8e), Roger-Van Doorslaer en M. en zn. Van Heygem. Duiven-Quiévrain: Vermeir (c) Tc Berlare was Arthur Van Malderen de zegekaper voor Jean Valck, Albert Pletinck, Maurice Poppe, Jozef Uytten- daele, Leo Cattoir, Gaston Colman, Dhooghe-Helaert, Philip Van Migerode en Ri chard Roggeman. Gaston Col man won bij de oude duiven voor Victor Blondeel (2e en 5e), Maurice Poppe (3e en 4e). Bij de jaarlingen de le en 4e prijs voor Patrick Hillaert en Achiel vcr£ler Maurice Poppe, Leo Cattoir en Gaston Colman. de jonge duiven naar Etienne Verwaeren i voor Alfons Burms, Alois Van Hauwe, Jo zef Dierick, Cammerman en zn, Fr. en zn. De Smet, Jan Van Dooren, Frangois Van Hauwe, Frangois Kinders en Frans Muysewinkel. Bij oude duiven klokte Frangois Van Hauwe de snelste duif voor L. en zn Vinck, Alfons Burms en Jan Van Dooren. Te Buggenhout-Den Belg de le en 10e prijs voor Jozef Deb baut en vroege duiven voor De Keersmaecker, Julien Ivens (3e en 9e), Van Cleempoel, J. Roelandt, Caluwaert, M. Ja cobs en De Vos. Bij de oude duiven de le en 2e prijs voor Jozef Debbaut, de 3e en 4e voor Gilbert Tilburg en de 5e prijs voor Emicl Jacobs. Bij de jaarlingen de le prijs voor H. Te Baardegem luisterde de winnaar naar de naam van Se- rafien Coppens en op de ere plaatsen noteerden wc Gustaaf Van Ransbeeck, Petrus Pic- ters, A. Van Lembergen. Bij de jaarlingen hernieuwde Se- rafien Coppens zijn zege voor Frans Van der Jeught, Petrus Pieters (3e en 4e) en Pierre Van Gijseghem. De hoofdtro- fec bij de jonge duiven ging naar Louis Dieriekx voor Leo Segers (2c en 4e), Jimmy Obus (3e en 9e), Karei Van den Eede, Frans Van Malderen, Karei Van Ransbeeck. Frans Van der Jeught en G. Van den Broeck. Te Buggehout-Opdorp klokte Louis Vastemeer de snelste jonge duif voor Marcel Muys, Albert Van Riet (3e en 4e), René De Boelpacpc, Karei Goossens, Alfons Van den Berghe, Jos Van den Bossche, Frans Wijns en Marcel Leroy. Bij de oude duiven haalde Al fons Van den Berghc de kop voor Petrus Van den Broeck (2e en 8e), Karei De Bleser (3e en ,6e), Jozef De Meyer, Jan Van Achter, Jozef Van Ach ter, Jan Bettens, Karei Goossens. Dc jaarlingcnvlucht was een sukses voor Petrus Van den Broeck, en verder opduivcn voor Van Esbroeck (2e en 3e), Eric De Saeger (4e en 6e), Karei De Bleser, Fran- gois Van Hauwe, Jan Van den Broeck, L. De Bondt en Karei Goossens. Te Buggcnhout-Dcn Belg een overwinning voor Camiel Van Herreweghe voor Pierre Van der Vreken, Cesar Peelman (3e en 9c), Roger Van Door slaer. Van Spitael G., Pierre Van Ransbeeck, F. Van Dam me, Jos Vos en Leon Wille- kens. Bij de oude duiven en de jaarlingen de eerste twee voor Frans Dubois. Frans Maes was de derde en Cesar Peelman was de 4e bij dc jaarlingen. Duiven-Quiévrain: Paul Bosteels, eerste prijs te Gijzegem (gvw) en L. Van Hoorebeeck en vroege duiven voor Van Cleempoel, Jozef Debbaut (3e en 5e), en Emiel Jacobs. Te Grembergen zwaaide Theo fiel Segers met de bloemen voor Clement Van Driessche, Jozef De Munek (3e en 5c), William Van Driessche. Ste- faan Seghers, Picter De Bra bander, Gustaaf Verberck- moes, Ronny Peelman en ge broeders Willaert. Tc Moerzeke-Kastel speelde bij dc jonge duiven René Ver en 3c prijs. Hij werd het dichtst benaderd door Geert Philips, Paul De Wit, Jozef Van den Brempt, Felix De Trogh (6c en 8e), Alfons Spa- noghe (7c en 9c), Alfons Van den Abbccle. Bij dc oude dui ven en dc jaarlingen een dub belslag voor Alfons Spanoghc, Theofiel Segers, E. en J. Die rick, Willy Geerinck, André Van Uytfanghe, H. Van Nuf fel, André Van Hautte, Jean Bccqué, Verhelst en zn., Al fons Spanoghe, Gustaaf Wclle- kens. Hector Van Nuffel, E. en J. Dierick, Willy Geerinck, De Rigger en R. Maes. Duiven-Quiévrain: Kamiel Dhooghe (rechts) en Maurits Van Hove aan de top te Denderbelle Te Overmere won Theo Van Elsuweghe voor Etienne Ro giers, Maurits Pensaert, Leo nard Mariman en Gustaaf Van Hespen. Te Schellebelle werd bij de jon ge duiven de hoofdrol vertolkt door Urbain Bracke voor De Ceukelare-Praet, Roland Jans- sens, Erauw-Brondeel (4e en 6e), Marcel Smekens, Albert De Both, Herman Van Boven en Abel en zn. Verhofstadt. In de kategorie oude duiven wa ren Van Wauwe en zn. goed voor de le en 3e prijs. Vroege duiven voor Odilon De Vijl- dcr, Florent Van Gendt (4e en 8e), Roelandt en zn. (5e en 10e), Edmond De Pauw, Praet-De Rocker, Cyrie! Van Leuven. Jozef Poppe maakte een goede beurt bij de jaarlin gen met de le en 6e prijs. Kopduiven voor Emiel Van den Abbeele, Veldeman en zn., Roger De Langhe (4e en 9e), Odilon De Vijlder, Erauw-Brondeel (7e en 10e), Herman Van Boven. Te Schoonaarde stond er geen maat op Eddy Govaert, die in alle reeksen als primus naar voor kwam en bij de oude de 6e en bij dc jaarlingen de 8e prijs won. Vroege jonge dui ven voor de hokken Van Me- degael, Lucien De Kimpe (3e en 5e), A. Janssens, M Van Extergem, Kamiel Cool, Willy Geerinck, Remi Ruysbergh, Raymond Cool. Bij de oude duiven was Maurits Van Swalm goed voor de 2e en 3c prijs. Vroege vermeldingen ook voor Frangois Schelfaut, Alfons Van den Abbeele, Vincke en zn. (7e en 8e), Paul Bceckman en Oscar en zn. Van Rillaert. Vroege duiven voor Frans Ringoot, Cyriel Heloot, gebroeders Govaert, Frangois Schelfaut, Alfons Van den Abbeele, Oscar en zn. Van Rillaer, L. en zn Vinck en Jan Luyckx. Sme3t, Theo De Meyst, L. De Vijlder. Bij de oude duiven won Clement De Smedt voor Gaston Van Hoof. Bij de jaar lingen waren aller ogen gericht op de zeer uitzonderlijke pres tatie van Paul De Koning. Plots schoot hij als een pijl de hoogte in. Zijn zeer sterk jaar lingen zorgden voor de le en 4e prijs. In het lokaal werd alleen daarover gesproken. De schatbewaarder moest zijn ei gen het grootste deel van de prijzenkoek uitbetalen. Spui ters, maar er was wel wat ja- louzie bij, beweerden dat De Koning duiven dat niet kon den. Hij bewees hen het tegen deel en degenen die jongskens voor volgend seizoen willen, zullen er rap moeten bijzijn. Hij klopte voor Clement De Smedt, G. Van Hoof en Paul Bosteels. Te Hamme-Elversele was Van Damme-Steels de winnende tandem voor A. D'Hollander, Emiel Naudts, René Van Cau- wenberghe, W. Heirman, A. De Geest, Frans Van Hoey- weghen, Jozef Laureys, Albert Verbeke. Te Hamme-Zogge stond er geen maat op de kolonie van Albert Kockelkoren met de le, 2e en 6e prijs. Vroege duiven voor Albert Huyle- broeck, Isidoor Cuepers, An- toine Vercammen, Hector De Rechter, Luc Dieleman, en Achiel Kockelkoren. De snel ste oude duif kwam van Albert Huylebroeck voor Achiel Koe- ckelkoren. Edward De Waele. Benoit De Waele won bij de jaarlingen voor Achiel Koe- ckelkoren on Edward De Waele. Te Hamme-Hooirt won Mauri ce De Ridder bij de jonge voor August Roef, Emiel Verbeke, Jozef Moeseke en Leon Raem- donck. Bij de oude duiven was Jozef Moeseke de winnaar en de volgende vier prijzen gin gen naar Frangois De Clercq. Raymond Peelman won bij de jaarlingen voor Frangois De Clercq (2e en 4e), Charel De Geest, en Jozef Colman. Ray mond Peelman was de num mers 1 bij de duivinnen en dan volgden opnieuw vier duiven van Frangois De Clercq. Duiven-Quiévrain: Henri Verdoodt (c) Te Uitbergen kwam Ivo Buyst met zijn jonge duiven op het voorplan., Hij klokte de le en 5e. Raf Van der Sypt was goed voor de 2e en 4e en verder vermelden we Sylvain Ras- schaert, Madeleine Piscador, William Boone, Hippoliet De Thaeyc. Bij de oude duiven was René De Cock de eerste voor William Boone. Cyriel De Schoenmaeckcr (3e en 4e), Paul Christiaens (5e en 6e), Raf Van der Sypt. René Dc Doek werd de eerste bij de jaarlingen voor William Bonne (2c en 7e), Etienne Van Hau- wermeiren, Van der Sypt (5e en 6e), en Madeleine Piscador. Te Wieze haalde Theofiel Van Mol het hoogste podium bij de jonge duiven voor Paul Bos teels (2e en 5e), Karei De Smet, Remi Cami (6e en 8c). Pierre De Wolf, Clement De Te Gijzegem mikte Paul Bos teels in de roos voor Willy De Wever-, Gustaaf Sterckx (3e en 10e), Frans De Smedt, Paul Albrecht (5e en 6e), Patrick Van der Cruyssen, M. Gee- raert, Peter Dc Visscher. Bij de oude duiven won Karei Van Limbergen voor Frans Van Royen, Patrick Van der Cruy- sen (3e en 5e), Gustaaf Sterckx. Frans Ledegen won voor A. De Trogh, Omer Van den Bossche, Patrick Van der Cruyssen en Gustaaf Merckx. Te Lebbeke centrum waren Jo zef en zn. De Nul die wonnen voor Emanuel De Backer, Flo De Vos, Van Damme en zn., Pierre Vermeire, Frangois Hoofteern. Pierre Cooreman. Paul Van Nieuwenhove, V. Van Biesen en Jean Marie Van Peteghem. Te Zele Eerlijk Duurt Langst won Gilbert De Witte bij de jonge duiven de le en 7e prijs voor Maurice Dhondt, Emiel Haentjens (3e en 5e), William Vcrlaeckt (4e cn 10e), Albert Haentjens cn Jules Boone. Bij de oude duiven was Marcel Wouters goed voor de le, 4e en 6e prijs. Vroege duiven voor Georgeos Christiaens, Petrus Steeman, Jaak De Mal- Te Wichelen speelde Maurits Vlaeminck zich in de kijker met de le en 6e prijs bij de jonge duiven. Kopprijzen voor gebroeders Geeraert, Freddy Moerman, Norbert De Jon- ghe, P. en zn. Janssens, Remi Van den Abbeele, Georges Van Steendam, Willim Van de Vijver en Frans Hendrickx. Bij de oude duiven opnieuw Mau rits Vlaeminck als crack met de le, 4e en 9e prijs. Herman Van der Sypt op de Quiévraintoer en de 3e, 5e en 6e prijs was een knap resultaat. Vroege duiven voor Jean Melis, Frangois Schelfaut, Willy De Pauw. Met de jaarlingen de le en 8e voor Maurits Stevens en ereplaatsen voor Jan Van Waeyenberghe, P. en zn. Janssens, Jan Melis, Frans Van Hauwermeiren', Duiven-Quiévrain: Albert Kockelkoren, kamoioen 'e Ham- Willem Van de Vijver, Cyriel me-Zogge (gvw) Poppe, Cyriel Poppe, José Vroege jaarlingen voor Jean Marie Van Peteghem (2e en 7e), J. Tilburgh, A. Veree- cken, Jules en zn. Callaert, Roger Meskens (Lebbeke), Alfons De Vis en Adolf Legroux. Te Zele De Snelvliegers maakte Louis Dhondt een goede beurt met de eerste twee prijzen. Kopduiven voor Gilbert De Vijlder, Christiaens-De Ko ning, Dierickx-Vissers (5e, 6e en 10e), G. en A. De Maes- schalck, A. Van Puyenbroeck en Bob De Brabander. Bij de oude duiven de le en 4e prijs voor Clement Philips en kop prijzen voor Luc De Maes- schalck, Gilbert Temmerman. Kamiel Heirman., Leo De Schrijder was de nummer 1 bij de jaarlingen voor Leonard Christiaens, Clement Philips, Albert Rombaut en Luc De Maesschalck. Te Zele-Huivelde haalde Alois Temmerman de meest begeer de plaats voor Emy Geerinck, Carlos De Schepper, André Van Avermaet, Pauwels en zn. (5e, 6e en 7e), en het eerste koppel volgduiven en meteen de eerste serie. Verder in de toptien De Corte en zn. Phile mon Staes, Aimé Van Aver maet. Hubert Temmerman klokte bij de oude duiven de le en 6e prijs en Aviel Thaey. Jozef Van Bogaert, Alois Van der Stricht en André Van Avermaet stonden bovenaan. Bij de jaarlingen won Remy Geerinck voor Hubert Tem merman, Aviel Thaey, Alois Van de Cauter (4e en 5e). De duivinnenvlucht ging naar Gregoire Bocklandt (le en sche, August De Backer. Bij de jaarlingen was Petrus Steeman nummer 1 voor Leo nard Christiaens, Georges Christiaens (3e, 5e en 6e), Raymond Goossens (4e en 7e), Petrus Steeman stond ook op kop bij de duivinnen voor Georges Christiaens (2e en 5e), August De Backer en Marcel De Schoemacker. ie

De Voorpost | 1984 | | pagina 39