Liefhebbers sporten zo André Maes en Ronny Christiaens knallen Stnbe kampioen! Kliefhebbersvoetbal( TORNOOI DE VLASBLOEM Dartswedstrijd in Beveren m.n.voetbal WISSELBEKER BGJG BERLARE LOKERS ZAALVOETBAL Lebbeke Lucontainer en Concordia Lokeren al op volle toeren Het dartspel maakt furore in het Waasland. Nu organiseer den de Kobekes van Beveren een kampioenschap waaraan talrijke klubs uit de regio deel namen. Zo was er ook een zeer talrijke delegatie van Cambri- nus Lokeren op afgekomen. De 8e finales gaven volgende resultaten: (de eerst vermelde wint, de tweede verliest) Marcel Lintacker - Renaat Michiels Richard Van Bocxelaere Rudi Noppe Serge De Waele - Franky Van Wezemael Ronny Baratier - Gustaaf Lissens Rik De Bliet - Luc De Schepper Koen De Wilde - Dimitri Van Kerckhove Bart Van Aerde - Rudy De Cousemaeker René Scheers - Luc Van Broeck In de kwartfinales schakelde Lintacker Van Boxcelaere uit, Baratier wipte De Waele, De Bliet had geen problemen met De Wilde en Scheers plaatste rich ten nadele van Van Aerde. Die René Scheers ging voort op t(jn élan en toonde zich in de lalve finales sterker dan Rik De Bliet, terwijl Marcel Linta cker met veel moeite Ronny Baratier eronder kr(jgt, hoewel die zich verweerde als een dui veltje in een wijwatervat. In de finale stond er dan ge woon geen maat op het meesterschap van de Zeienaar, Lintacker van de Molenhoek, dat moest Scheers, de super man van de Kobekes toegeven. De Bliet werd derde, en Bara tier van Cambrinus vierde. B|j de dames won de lokale Gaby Fissers van Hilde Van Landeghem uit Lokeren-St. Elooi. De Zeelse Magda Poppe werd derde. Iedereen ging vreugde of ver driet gaan wegspoelen. Zo ook Davy Ivens die er in de eerste ronde al uitlag ondanks al zijn talent. Nog een plyimpje voor de prima organisatie. De Berlaarse Bond van Grote en Jonge Gezinnen organiseert een jaarlijks mini- voetbaltomooi, waaraan ze een wisselbekcr verbinden. 18 ploegen namen deel aan de eerste schiftingswedstrijden die doorgingen in de sporthal te Berlarc. - De uitslagen van deze schiftingwedstrijden zijn: Gredi Bauwens - Baer V.D. Meerssche 2-6 Bommenw. Vooruit - Minibond I 2-2 Pompierken - KLJ Hamme 5-4 Baert Appcla - Roef Droeshout 12-0 Eendracht Donk - Moerman Bommenw. 1-3 Hogeweg - Sportieven 3-2 Spectrum - Mekeno Schoonaarde 0-2 Baert Appels - Minobond II 19-2 Hogeweg - KLJ Hamme 2-4 Roef Droeshout - Minibond II 7-3 Den Draver - Sportieven 12-0 Gredi Bauwens - Landelijke Gilde 1-2 Baert V.D. Meerssche - Moriaens Baert 3-2 Bommenw. Vooruit - Eendracht Donk 7-4 Den Draver - Pompierken 8-1 Baert Appels - Spectrum 7-4 Minibond I - Moerman Bommenw. 2-4 Mekeno Schoonaarde - Roef Droeshout 3-2 Spectrum - Minibond II 9-0 Den Draver - Hogeweg 16-3 Baer V.D. Meerssche - Landelijke Gilde 5-1 Hogeweg - Pompierken 1-2 Mekeno Schoonaarde - Minibond II 2-3 Minibond I - Eendracht Dónk 6-1 Gredi Bauwens - Moriaens Baert Bommenw. Vooruit - Moerman Bom menw. Den Draver - KLJ Hamme 12-2 Sportieven - Pompierken 4-2 Baet Appels - Mekeno Schoonaarde 3-1 Roef Droeshout - Spectrum 5-2 Sportieven - KLJ Hamme 2-3 Uit deze uitslagen valt onmiddellijk op te merken dat twee ploegen boven de anderen uittornen o.a. Den Draver en Baert Ap pels. Zij hebben vorige keer ook de finale gespeeld. Wanneer we echter weten dat b.v. Den Draver zijn ploeg bijna volledig bestaat uit spelers van de Zeelse ploeg Pimpernel (na tionaal kampioen in de hoogste klasse) dan is het best aan te nemen dat de «beginne- lingskes» van Berlare niet aan bod komen. De 2de ronde geeft ondermeer volgende wedstrijden: Woensdag 29.8 Baert V.D. Mecrsche Bommenwerper Vooruit en Moerman Bommenwerper - Gredi Bauwens. Donderd. 30/8 Den Draver - Miceno Sch. en Baert Appels - Pompierken. Een mooi stukje minivoetbal zal er vast te zien zijn zaterdag 1 sept. te 20 uur tijdens de finale. AKTUEEL Tomooi De Vlasbloem: Stille Vrienden De teerlingen zijn geworpen in het zesde liefhebberstornooi van De Vlasbloem op een 0-0 zodat de strafschop- Grembergen. Het Zeelse team Stube dat algemeen als de grote kanshebber werd P60 uitsluitsel moesten bren- aangezien, voldeed aan de verwachtingen. Tijdens de finale hield het FC Klei uit Opwijk Sen- Kleinzand won met 3-5. op veilige afstand. André Maes en zijn maats werden meteen eigenaar van de beker. Tomooi De Vlasbloem: De Post. 7DE EN 8STE PLAATS PL.AZA 6 V.K. HAMME 1 De Hammenaars konden nooit een vuist maken. Reeds voor de rust had Etienne Sterckx al drie keer geskoord. In de tweede helft brachten Boone en Roger Sterckx de verstek- cijfers op het bord. Moeseke kon langs Hamse kant de eer redden. TROOSTING: OKAPI 0 STILLE VRIENDEN 3 De Stille Vrienden begonnen zeer offensief, en kwamen via Luc Claeyé (strafschop) op voorsprong. Paul Van Riet en Benny Van Buyten legden tij dens de tweede helft de eind cijfers vast. FINALE STUBE 3 KLEI 1 De Zeelse ploeg van de Stube werd reeds voor het tomooi getipt als de grootste kansheb ber De Zeienaars konden een beroep doen op een uitmun tende André Maes die vooral met afstandschoten het ver schil maakte. Vroeg in wed strijd skoorde hij al. Langs de overzijde miste Cor nel Saerens de kans om gelijk te stellen. Op de 25ste minuut verdubbelde André Maes de stand en net voor de rust be nutte Ronny Christiaens een kans. Na een kwartier in de tweede helft kon Lieven Goossens tegenskoren maar daar bleef het ook bij. De jongens van Stube wonnen oververdiend de beker. E.D.M. Tomooi De Vlasbloem: de Stube werd glansrijk eindoverwinnaar. OKAPI 0 SNUFFEL 0 STUBE 1 HOFVANGREMBERGEN 3 De Zeelse ploeg van de Stube Net voor de rust lukte De kon in deze wedstrijd nooit Vriendt de openingstreffer (0- echt overtuigen. Het was in- 1). Na de rust drukte 't Hof tegendeel Okapi dat met slaan- van Grembergen sterker en de trom ten aanval trok en Van Cauwenberghe verhoogde bijna op voorsprong kwam de voorsprong. Even later zou langs Benny Vercammen. De De Troyer een derde doelpunt spitsen van Okapi kregen nog skoren. een paar kansen, maar faalden POST 0 in de afwerking. Ook na de KLEINZAND 1 pauze bleef Okapi hel hoge Voor dc kltanl K|eiMand woord voeren. Tegen het spel- j-,e QerCn Dp voorsprong, beeld in kon André Maes na jn de f^ede helft reageerden een soloaktie het enige doel- de postjongens tevergeefs te- punt van de partij tot stand de sterkere opponenten, brengen. VOSSENHOEK 2 V.K. HAMME 0 PLAZA 0 HAGEWUKBOYS 2 Vossenhoek was konstant de Beide ploegen waren blijkbaar betere ploeg, maar kwam pas al tevreden om bij de eerste 113 de kampwisseling tot sko- Tomooi De Vlasbloem: De Hagewijkboys acht te behoren. I>e wedstrijd ren langs Praet en Guy Ver- startte in een laag tempo. Een schelden. De bezoekers had kans voor Luc Waterschoot, den nauwelijks kans om te rea- gestopt door de Hamse doel- geren, man De Wilde was het enig vermeldenswaardig wapenfeit symmri. 1 ïïi rt. H.O, POST 333333333333333333333 Na de rust namen de Hage wijkboys het initiatief. Dit le- V'a Vermeiren kwamen de be- verde sukses op, toen Luc Wa- zoekers tijdens de eerste helft terschoot een eerste keer °P voorsprong, maar binnen skoorde en De Ridder kort dezelfde minuut reageerde daarna alle onzekerheid Snuffel langs Decommer die wegnam. de gelijkmaker tot stand bracht. Net voor rust bracht STIII F VRIFNDFN 1 Vermeiren =Jn Ploc8 opnieuw ?r^7Vi op voorsprong. Dezelfde voet- baller werd later auteur van De hoge verwachtingen ge- het derde doelpunt. steld in deze wedstrijd werden volledig ingelost. F.C. Klei zorgde voor het eerste gevaar, 'DE EN' 10DE PLAATS maar kwam pas na rust op HOF V. GREMBERGEN 0 voorsprong via Cornel Sarens KLEINZAND 0 Aan de overkant bracht Louis Hof van Grembergen was Vlaminck onverwacht de stand doorlopend de betere ploeg in in evenwicht. Bij het nemen deze wedstrijd. Kleinzand was van strafschoppen toonde F.C. vooral op verdedigen aange- Klei zich preciezer (3-4) wezen. De wedstrijd eindigde Tomooi De Vlasbloem: Ticoli. Tomooi De Vlasbloem: mannen in het zwart. ZAALVOETBAL Het zaalvoetbalseizoen gaat pas op 17 en 18 september van start. Als voorbereiding spelen de eerste ploegen oefenwed strijden of wordt deelgenomen aan tornooien. Intussen werden ook de eerste twee ronden van de Beker van Oost-Vlaanderen uitgeloot. Van een drietal wedstrijden kregen we enige informatie door De grootste verrassing kwam wellicht van Lucontainer Lo keren, tot vorig jaar nog aktief onder de naam ZVC Spoelc B, en akterend in de hoogste reeks van de Lokerse zaalvoet balliga. Lucontainer slaagde er in om in de eerste ronde van de Be ker het gerennomeerdc Groe ne Duivels Ninqve uit te scha kelen. Bij de rust was de stand nog steeds 0-0 zodat alles nog mogelijk was Na de koffie kwam Lucontainer 2-0 voor, een stand die tot op enkele minuten van het einde werd behouden. De overwinning leek dus binnen, maar in plaats van meer balbezit te spelen trokken de Lokeraars steeds in de aanval met als gevolg dat Groene Duivels nog langszij kwam. Er kwamen dus strafschoppen - aan te pas. Hierin bleek dc thuisploeg niptjes sterker. Lu container speelde met: Guy Van Vaerenbergh, Johan Hof man, André Baeyens - De Bock, Willy Baeyens - De Bock, Roger Schalckens en Reginald Andries. Nog in de voorronde van de Oostvlaamse beker was De Vismijn veel te zwak voor een ontketend Concordia Lokeren dat Dij de rust reeds met 3-8 aan de winst stond. Voor de Vismijn skoorden Floré (2) en Segers terwijl bij Concordia De Vos (4), Van Boxcelaer, Meert en Vcrmeersch (2) ach ter het kanon stonden. Na de koffie zou de skore met Vis mijn treffers van Segers (3) en Flore en met bezoekende doel punten van De Vos (3), Meert (4) en Vcrmeersch nog oplo pen tot 7-17. Royal Lebbeke, dit seizoen in tweede provinciale uitkomend, deed het ook meer dan be hoorlijk door eerste provincia- lcr Raspoetin Gent uit te scha kelen. De mannen van kapi tein Goossens lijken dus de smaak te pakken te hebben Uit de kem van vorig seizoen verdween trouwens alleen Jan Brusselmans, terwijl Jan Lang been als versterking werd aan geworven. Beide ploegen begonnen vrij afwachtend aan de wedstrijd. Toch zouden de Gentenaars het eerst op voorsprong komen via Francis maar meteen daar op kon Andy Florijn gelijkstel len 1-1, was trouwens ook de ruststand. Na de rust kwam Raspoetin opnieuw aan de winst maar via Marnix Brussel mans kwam Royal alweer langszij. Diezelfde Brussel mans zette Royal op 7 minuten van het einde zelfs op voor sprong, maar net voor affluiten kon Johan Yterbeke voor Ras poetin nog penalty's afdwin gen. In de strafschoppen was Lebbeke doelman Dc Clercq ongetwijfeld de grote figuur. Hij stopte 4 van de 5 Gentse strafschoppen. Met 3-1 in de penaltyskore werd Royal dan ook de verdiende overwinnaar van deze spannende beker match. In de volgende ronde komen de Lebbekenaren uit tegen LUcontainer Lokeren. De twee verrassingen tegen me kaar dus. Wat daar van moet komen zien we nog wel.. Volgende week... Brengen we U de reeksinde ling voor het nieuwe zaaivoet- balseizoen van de Belgische Zaalvoetbalbond, afdeling Oost-Vlaanderen Verder gaan we dieper in op de evolu tie in de Lokerse Liga. Intus sen ging in de stedelijke sporthal ook de Lokerse mini voetbalkompetitie opnieuw van start. Dit jaar wordt er gespeeld in twee reeksen waar in heel wat nieuwe ploegen aantreden. Vanaf volgende week krijgt U net als vorig seizoen alle informatie over deze kernkompetitie.

De Voorpost | 1984 | | pagina 40