't Klieksken voor de tiende maal blikvanger op Faubourgfeesten te Baardegem Koolstraat met Jubileum programma: Braderij en Zomerkarnaval te Aalst Herdersemse reuzen Benedickt en Falie in huwelijksbootje Metersdikke betonnen muur Bloementapijt met Oordegem-Kermis De Voorpost - 31.8.1984 - 9 uiteindelijk in extremis tot voor de jury kon worden ge bracht. Ook «de Dorsers» en hun «Gemeenteschool», een klas uit de tijd van toen, oogst ten veel sukses metludieke ta fereeltjes? De muziekwagen met Faluintjesmusici en de De 97* editie van de Baardegemse Faubourgjaarmarkt- feesten werd een meevaller van belang ai waren er uiteraard wel enkele schoonheidsfouten te betreuren. «Den Berg» deed niet mede alhoewel deze wijk anders steeds zeer valabele en massale prestaties leverde. Wel licht onenigheid in het huidig bestuur of is men er minder Faubourg-minded? Er waren geen kandidaten voor de titels Faluinboer en •boerin. Wellicht gaat de trend om prinsen, feeën, konin gen en noem maar op zowat alom in dalende Ijjn. Ook het aantal wagens en groepen in de stoet verminderde. Komt de krisis daarbij kijken? Deze schaduwzijden buiten Faubourg! beschouwing gelaten werd het Hoogdag van het hele gebeu- meevaller van belang zoals ren werd uiteraard de dinsdag, alleen Baardegem kan organi seren. Een echte kermis uit de een zonovergoten heerlijke dag waarop het dorpscentrum tijd van toen waarbij zowat de eivol liep. hele gemeente betrokken was Van vóór 10 uur zag men kin- en waar ook stedeüngen zich deren opstappen met dieren kostelijk amuseerden. allerhande, van goudvissen tot Op zaterdag kende «De Vlie- en met honden, geiten en scha- gende Spaak» sukses met zijn pc. Honderden dieren en wielertochten voor jong en diertjes waarbij de keurende Aalst. De winnaars in de groep show: 't Klieksken (a) oud al kwam een geduchte re- veeartsen het heel druk kre- genvlaag even roet in het eten gen. Onder de tentoongestelde gooien. Het dorpskntenum dieren zelf een wasbeertje en zelf werd con brio gewonnen door voorzitter Hubert Ruys- sinck die dagelijks ettelijke ki- zilvervos. Voor grootvee toonde Baarde gem voor zoveel als nog nodig lometer fietst. In de feesttent dat de gemeentelijke en ge- aan de Kerkhofbaan kende het westelijke prijskamp veruit de ttanhol. belang regio. met de formatie 83 heel wat sloet bijval wat zeker kan gezegd Onder de leiding van de Aal- «pottenbal» bloempotten belangrijkste is van de hele dan al werden ook andere «potten» er niet versmaad worden op het prachtig vuur werk op zondagavond. sterse feestkomiteevoorzitter Albert Cornand kreeg de jury Aan de senioren werd gedacht een niet makkelijke taak bij met een koffietafel waarop het beoordelen van de diverse voorzitter Marcel Van den groepen, al dan niet met wa- Broeck liefst 175 gegadigden gen, die werden gerangschikt mocht verwelkomen. onder de rubriek folklore. show en karnavalesk. In de reeks show behaalde «'t Klieksken» tijdens zijn 13-jarig bestaan voor de tiende maal de eerste prijs met een voorstel ling in «Movieland» waarbij wentelende figuren werden voorgesteld. De tweede plaats ging naar de «Pië-Amers» (naam komend van hun eerste optreden in «pyjama») met hun Heksenkring vóór «De Stormvogels» die een Spaanse groep met torero's, senoritas met alles derop en deraan voorstelden en waarbij een koe ijverde voor vrouwelijke emancipatie. Met Mexico, een Latijns-Amerikaans ensemble behaalden de Kerkstraatvrien den de 4de plaats. In de reeks folklore ging de hoofdvogel duidelijk naar «De Molenvrienden» die liefst twee groepen brachten. Met hun «Ode aan Meester Blinde man», de grondlegger van de snijbloemenkultuur in de streek, brachten ze een merk waardige prestatie waarbij een bijgaande tekst over deze dan toch belangrijke Baardegemse figuur er een kulturele dimen sie aan verleende. Een heuse bloemenwagen die een bloe misterij in al haar geledingen op een heuse wagen deponeer de; wagen die het echter begaf en die met kunst- en vliegwerk Aalst. De Stormvogels met Corrida Espanol» (a) Jozef De Smet wordt aangesteld tot nieuwe deken van Aalst Op zondag 9 september om 15.00 uur wordt in de Sint- Martinuskerk te Aalst Jozef De Smet aangesteld tot pastoor-deken van Aalst. Hij volgt in deze funktie Con stant De Vos op die op 9 juni plots overleed. Het spreekt vanzelf dat deze aanstelling luisterrijk zal worden gevierd in de Sint-Martinusparochie. De nieuwe deken zal aan de grens van zijn parochie (het rondpunt, afrit E5) worden opgewacht en van daar door de plaatselij ke politie en de vele parochianen naar zijn parochiekerk worden geleid. Maar eerst wordt de nieuwe deken nog op het stadhuis verwacht, waar de burgerlijke overheid haar opwachting maakt. In de feestzaal van het stadhuis zal de deken worden verwelkomd door burgemeester Uytter- sprot, waarna het gezelschap in stoet naar de Sint- Martinuskerk gaat. Daar zal de sleutel van de kerk aan de nieuwe deken worden overhandigd. Na een wel komstwoord door de voorzitter van de kerkfabriek zal de nieuwe deken worden aangesteld door vikaris-generaal W. De Smet. Daarop volgt een plechtige eucharistieviering, waarin de nieuwe deken zal voorgaan. De feestelijkheid wordt afgesloten met een receptie in het Sint-Jozefscolle- ge. Op deze receptie is iedereen van harte uitgenodigd. Opgericht in 1954 is de Dekeny Koolstraat Aalst aan haar 30-jarig jubileum toe. Wat ze dan ook speciaal in de verf wil zetten met een aantal nieu e attrakties. Een feestweek- einde van vrydag 7 tot en met zondag 9 september. Een adembenemende driedaagse met elk wat wils. Naast de traditionele braderydagen in Koolstraa* en aanpalende straten z(jn er doorlopend café-terras, L He- cue, autoshow, attrakties en... koopjes. Tentoonstelling In de Volvo-toonzalen stellen, naar aanleiding van 30 jaar Dekenij Koolstraat, Amanda Van den Steen, Julicn Van Puymbroeck, Door Thiry, Gaublomme, Frans Wauters en Krisztof Gorczynski hun te keningen cn schilderijen ten- loon. Tijdens de officiële ope ning op vrijdag 7 september te 19 u. zullen de kunstenaars torden voorgesteld. Bloemenhulde Marcel Bombeeck Na deze plechtigheid wordt in stille optocht gemarsjeerd naar de bronzen gedenkplaat van wijlen voorzitter Marcel Bom beeck, promotor van het zo merkarnaval, waar een bloem stuk zal worden neergelegd. O.l.v. It-kapelmeester Mare De Cock volgt dan op de kiosk door de muziekmaatschappij *an de stedelijke brandweer een gelegenheidskoncert. Loopwedstrijden voor de jeugd Uiteraard wordt de loopwed strijd voor de jeugd behouden maar door toedoen van Mauri ce Martens, Rupa en Een dracht Aalst wordt het nu een echte wedstrijd met rugnum mer cn welbepaald parkoers. Wellicht een eerste stap naar een later groots sporttornooi. Reizend Poppentheater «Klak» Op zaterdag 8 kan u vanaf 14 o. «Klak» bezig zien in een attraktief programma «Donke re wolken over Kaboutcrland» met klank- cn lichtspel. Ook een guitige klown zal van de partij zijn Jin-Jitsu-demonstratie Onmiddellijk na de poppen kast demonstreren jiu-jitsu- specialistcn de zelfverdedi- gingskunst der Oosterse lan den Zulks ter hoogte van café Roméo waar ze willen tonen Sjinsjippenworp Het weggeefprijzenspel dat vroeger op zondagavpnd werd gehouden wordt nu verscho ven naar zaterdagavond 18 u. Bestuursleden zullen van op de garage Volvo honderden «sjinsjippen» gooien al dan niet met een waardevolle prijs. De prijzen worden dezelfde avond te 19.45 u. afgehaald bij Henri Goethals, Koolstraat 11. Ruimte naar Mensenmaat Te 19 u. komt expressiegroep Vredon met de opvoering van «Ruimte naar Mensenmaat», een klank- en lichtspel met dans, mime, vlaggenspel en beweging. Dit ter hoogte van bakkerij Sanders en de BAC- gebouwen. Voil Jeannette Te 20 u. start de verkiezing van de Voil Jeanettc van de Kool- straat. De kandidaten defile ren op het podium muzikaal gesteund door D.J. Harry Ti ger en sluw aan de tand ge voeld door presentator Antoi- ne. De jury zal oordelen over kostumering en originaliteit maar ook grappen en verwij ten worden geapprecieerd. Er zijn 10.000 fr. aan geldprijzen te winnen plus de trofee 1984. het fanion en erelint. Inschrij ven van 19,30 u. tot 20 u Muzikale openluchtmis In Ingang De Prez wordt tradi tioneel op zondag 9 september een openluchtmis opgedragen door Pastoor Van Henden en de muziek wordt verzorgd door de FS Band met zang door Mare De Cock, o.m. het Ave Maria van Schubert. Verkleed kinderdeflles Op zondag 9 september wordt dan terug op zoek getrokken naar Miss en Mister Koolstraat 1984. Wie niet ouder is dan 15 jaar kan zich laten inschrijven vóór het podium van 14.30 u. tot 15 u. De verkiezing begint te 15 u. met muzikale onder steuning door D.J. Tiger. The ma is dit jaar «play-back- show». Er zijn prachtige ge schenken, een fanion en een erelint. 's Avonds kan mee opgestapt worden in de zomer- karnavalstoet te 18 u. Zomerkarnaval Verzekerde deelname van Aalsterse karnavalgroepcn, van Aalsterse en niet-Aalster- se karnavalprominenten cn van de muziekkorpsen St. Ce cilia Wieze en Erpe, het Klein Muzieksken van Gijzegem en «'t Klieksken» van Baar degem. Er wordt een nieuw parkoers gevolgd langsheen Volvo, Gentsesteenweg, St. Anna- laan, Vcrastcnstraat, Kool- straat, Vakschoolstraat, St. Annalaan, Steenstraat, Kool straat, Dirk Martensstraat, Kluiskcnsstraat, Meuleschette- straat en ontbinding aan 't Ka pelleken. Cérémonie protocolaire in café 't Kapelleken. Streetparade en tombola De fanfares uit Wieze en Erpe zorgen voor een streetparade door de aanpalende straten tot 20.30 uur. Trekking van de karnavaltom- bola te 20.30 uur. Hoofdprijs: «Leef een maand gratis op kos ten van de Koolstraat». Aan wezigheid van de winner of is wel vereist. Diversen AKV Weir organiseert in café 't Parksken op zaterdag 9 een ballonwedstrijd met mooie prijzen. D.J. The Lolmakers animeert op 8 en 9 september in de straten. De parkeertijd in de Verastenestraat zal beperkt worden. Er komen géén par- keermeters in Kool-, Dirk Martens- of Verastenstraat. De regeling met de parkecr- schijf blijft. LH Koninginnestuk van de Herdersemse kermisaktiviteiten is het huwelyk dat schepen Juliaan Vinck, voor de gelegen heid bevorderd tot ambtenaar van de burgerlijke stand, tussen reus Benedickt en de pas ontdekte reuzin Falie zal tot stand brengen. In aanwezigheid van Baardegemse getuigen in de personen van reus en reuzin Pië en Melle die hun kweleing, Kamilleken, zullen medebrengen naar de gemeente der Meiviskoppen. Op zaterdag t september is er de traditionele openstelling van de tentoonstelling groen ten en fruit der leden van het Werk der Volkstuinen. Zulks te 19 u. Steeds een zeer inte ressante bedoening waarbij vooral Pol Stockman telkens zijn beste beentje voorzet en zijn ongebreidelde fantasie vrije teugel laat. Vooraf is er te 14.30 u. een wielerwedstrijd voor cyclo- sportieven met vertrek en aan komst aan café St.-Antonius, Grote Baan. Te 20 u. kan U verder terecht voor belonin gen in café «'t Bolspel», Pont- weg of in café St.-Antonius. Beide met een som vooruit. Dansers kunnen zich demon streren in zaal «De Kletser» waar Radio Maëva vanaf 20 u. zorgt voor entertainment. Op zondag 2 september gaat te 14.30 u. het kampioenschap van België door voor Vetera nen kategorie C met vertrek en aankomst aan café «'t Klein Dorp» bij de Kapel. Hoofdge beuren wordt dan uiteraard het hierboven reeds vermelde huwelijk dat voorafgegaan wordt door een optocht vanaf 18 u. vanuit de Alfons De Cockstraat. Het toekomstige paar zorgde ook voor autentie- ke «trouwbrieven»... Op maandag 3 september is er te 18 u. de troeteldierenparade in het dorpscentrum met talrij ke geldprijzen en te 20 u. de openbare verkoop van de ten toongestelde groenten en het fruit door het Werk der Volks tuinen, het vroegere Werk van den Akker. Op vrijdag 7 september loopt in café St.-Antonius een simul- taanschaakavond georgani seerd door de lokale klub «De Toren» (vanaf 20 u.) en in café «'t Klein Dorp» is er een belot- ting met 2.000 fr. vooruit plus de inleg. Op zondag 9 september ten slotte komt de Hardingwijk in vedette. Spuiters die het vroe- ^J-alle - benedickt 2 SEPTEMBER 1984 ger bij de Kouterbaan reeds hadden over de «Krediet- straat» noemen de nieuwe wijk «de geleiwijk». De bewoners spelen er resoluut op in en bieden pannekoeken te koop aan, nu eens niet met het Her- dersems boerewormkruid maar wel met, ja, U raadt het, met gelei... Ondertussen gaat er een pron- delmarkt door en zorgt de BGJG voor een reeks aantrek kelijke en ludieke volksspelen waarna para's - hopelijk wor den ze dit jaar niet gestoord door onmogelijk weder - let terlijk en figuurlijk hun beste beentje zullen voorzetten. De organisatoren willen bo vendien nog een experiment wagen doch dat verklappen we liefst (nog) niet. Alleen dit; het staat in verband met «meivis koppen». (lh) in aanwezigheid van kollega De Maght en trok een vergelij king tussen de mini-beurs van Baardegem en de maxi-jaar- beurs van Aalst die tegelijk geopend werden doch dan wel in andere dimensies. Schepen Chris Lievens-Borms maakte er de uitslag bekend van de kindertekenwedstrijd waarbij in de diverse katego- rieën (volgens de leeftijd) de hoogste ogen werden gegooid door Kathy Simoen (5j.), Cin dy De Brandt (6j.) en Barbara Vermeiren (12j.) Op de avondmarkt die minder standhouders doch meer pu bliek aantrok werden «de Ro- meco-kes» de blikvanger. Broodjes die een variatie zijn van de Faluintjesovenkoek met gezieden geregeld doch dat er in de Romeco is inge bakken. Van waar deze naam komt? De meter ervan heet Juliette». Vandaar... L.H. Verleden maandag begon aannemer Troubleyn uit Oos- terzele aan de restauratie van de kerkhofmuur te Meldert, een oud zeer dat reeds jaren aansleept en niet zonder gevaar was voor voorbijgangers en verkeer. Vermits het hier om een geklasseerde muur ging had de procedure heel wat voeten in de aarde en kon een alternatief voorstel het niet halen vermits het de zegen niet kon krijgen van de Koninklijke Kommissie voor monumenten en Land schappen. Zowel het muurtje langsheen het dorpsplein, een Franki sche dries, als de hoge muur langsheen de Eeckhoutstraat die heel wat tonnen aarde moet tegenhouden, moeten totaal worden afgebroken en herrijzen op hun identieke inplantingsplaats. Achter de lage muur komt, vertrekkend van 1 m onder het niveau van het voetpad, een betonnen keermuur van 1,45 m dik doch achter de hoge muur langs de Eeckhoutstraat komt een betonnen keermuur, eveneens van uit 1 m onder het niveau, van liefst 4,5m dikte. Zulks werd mogelijk nadat in de nieuwjaarsperiode tien tallen stoffelijke resten werden overgebracht naar de nieuwe begraafplaats op de wijk Huizekens. Het werk zou dienen voltooid te zijn als de weermaker geen te erge parten speelt tegen maand januari. Het werd toegewezen voor zowat 5 miljoen. LH Vonckruiters werden op de 3de en 4de plaats geklasseerd. In de reeks «karnavales» had de andere groep van «De Mo lenvrienden» geen probleem om te winnen. Ze waren im mers alleen in hun kategorie en brachten met «Verkeersvei ligheid» 'heel wat jolijt met Baardegemse wegenpolitie, vrouwelijke agenten, uitzon derlijke verkeer, een ijscowa gen uit de tijd van toen e.d.m. Handelsexpo Vier dagen lang was er in de Parochiezaal een handelsexpo, knusjes en komfortabel inge richt. Schepen Robert De Pauw opende deze op zaterdae Aalst. De kerkmuur te Meldert ontmanteld (a) Voor reeds de 5de maal legt Meester Jozef De Brauwer ter gelegenheid van de Oordegemse gemeentekermis een keurig bloementapijt. Waar vroeger reeds de Oordegemse schandpaal, de molen, de vredesduif en een wereldbol werden gerealiseerd werd het nu voor J. De Brauwer met huisgenoten en leden van het zangkoor een vlinder in reliëf op een veelkleurige bloem. Op een hellend vlak op de trappen van de St.-Martinuskerk lag het tijdens de hete kermisdagen te pronken op zowat 10 m2. Een vlinder in oasis konrasteerde keurig met de witte, gele, roze en paarse bloemen die lokale bloemenkwekers voor de gelegenheid ter beschikking stelden. Alleszins een geslaagd staaltje van hobbywerk dat eerder naar het artisanale evolueert. (HO deelgemeenten bij het ge beuren te betrekken, bvb. de kerk van Nieuwerker- ken. Betreurd kan worden dat in het gepresenteerd programma met vier kon- certen geen lijn, geen tema te ontdekken is. Misschien is zulks wel niet haalbaar wanneer men op het finan cieel vlak beperkt is. De kwestie van de stadstakszegeltjes waarbij een diensthoofd werd ge schorst zou aanvankelijk haar oorzaak vinden in het willen dempen van een kastekort Op zeer oordeel kundige wijze zouden af kondigingen van huwelij ken in de stadskasjes op een band gedeeltelijk op elkaar gerijgd zijn zodat al leen de namen van de trouwlustigen leesbaar zouden zijn. Om plaats te winnen. Werkje dat dan tij dens rustige zaterdagvoor middaguren zou worden opgeknapt. Alleen aan het onderste bericht dat totaal zichtbaar was zou een ze geltje hebben gekleefd. De andere werden veronder steld er onder te zitten wat dan een valse veronder stelling» bleek te zijn. De bouw van het wa terzuiveringsstation te Hof- stade laat nog steeds op zich wachten alhoewel de toewijzing aan de firma De Nul reeds van een jaar te rug dateert. Het is momen teel wachten op ministe riële goedkeuring. De Firma De Geyndt aan de Industrie/aan te Erembodegem zou toela ting hebben gekregen voor de exploitatie van een ver brandingsoven voor hout afval. Dan wel met stren gereexploitatienorman. Werken die zouden ge pland zijn te Hofstade zijn het aanleggen van een voetpad in de Mottant- straat, borduren zetten en voetpad heraanleggen in de St.-Annastraat, de Zijp en Babbelaarstraat en ook 600 m2 in de Hoogstraat. Te Herdersem zou men er danig over verwon derd gaan dat ook het ge deelte aan de overkant van de Grote Baan tot de Pol der zou behoren. Zelfs de wijk Harding en tot aan de Boskant, al hoewel hoog gelegen, men spreekt van 15 m bo ven zeeniveau zou het Polder zijn. Wat dan impliceert dat er een polderbelasting dient betaald van minimaal 200 fr. per gezin en men schat dat 3/4 van de 870 Herdersemse woningen hierdoor zouden getroffen worden. Voor de landbouwers zou dat 10% van de per hectare vastgestelde be lasting bedragen. Een gelijkaardige toe stand zou gedeeltelijk voorkomen in Gijzegem en Hofstade die deel uitma ken van de Polder Bene- den-Dender samen met Wieze, Mespelare, Den derbelle en St.-Gillis-Den- dermonde. Een dagelijks bestuur van deze polder zou reeds gevormd zijn en bestaan uit 14 leden onder de lei ding van Dijkgraaf Gustaaf Vermeiren uit Denderbelle (potpolder) en adjunkt De Bièvre uit Wieze. Herdersem wil zijn be langen zien verdedigen door gemeenteraadslid Paul Stockman en voorzit ter van de Dorpsraad Louis Lockefeer. Alhoewel de gemeen teraad in 1980 dergelijke projekt negatief adviseer de werd de Polder van de Beneden-Dender op 4 juli II. een feit waarmede men ter plekke weinig ingeno men is. Zoals trouwens ook met de pylonen die het Denderland gaan schen den en waarvan de werken reeds aan gang zijn. Waar het Festival van Vlaanderen vorig jaar te Aalst slechts drie koncer- ten behelsde zijn er thans vier. Zulks niettegenstaan de de betrachting van het organiserend Dirk Mar- tenskomitee met Denise Van de Velde als afgevaar digd-beheerder, koördina- trice, om zelfbedruipend te reageren naast uiteraard de bestaande sponsoring. Getracht zal worden in de toekomst ook andere Aalst. Nieuw wegdek op ie Tragel (a)

De Voorpost | 1984 | | pagina 9