16 - 7.9.1984 - ue voorpost alst. Yvan De Boitselier kreeg de tweede prijs, (a) Aalst Zitdagen Vlaamse Simileskringen Als familielid van een psychiatrische patiënt of een mentaal gehandicapte die verblijft in een psychiatrisch ziekenhuis, stel je je vaak vragen omtrent je eigen situatie die soms erg verward is. Veel van die vragen hebben wat te maken met wetgeving, een vaak onbekend en ingewikkeld terrein. De Federatie van Vlaamse Simileskringen, een vereniging van en voor familiele den van psychiatrische patiënten en volwassen mentaal gehan dicapten, nam daarom het initiatief van het organizeren van zitdagen. Die hebben plaats van 14.00 tot 19.00 uur elke derde maandag van de maand in Aalsters Sociaal Overleg, Dirk Martensstraat 13 te Aalst. Voor meer informatie kan je terecht bij de Federatie van Vlaamse Simileskringen, Groeneweg 151 te 3030 Heverlee (016/23.23.82). Vergadering Belgische Vereniging voor Suiker zieken BVS Aalst, in samenwerking met het stadsbestuur van Aalst, organizeert op vrijdag 14 september om 19.30 uur in de feestzaal van het stadhuis van Aalst een informatievergadering met volgende sprekers: Dr. Lomoy over «diabetes en nierver wikkeling», de heer L. Vandenbossche over «hoe hanteer ik insuline- en glucagonspuit?» CMBV Aalst Op zaterdag 22 september om 17.30 u. in het Kas'eel Terlinde een gezellige familiale happening waar zeer zeker alle leden worden verwacht, desgevallend met man en kroost. Katanga's oktoberfeest Vrijdag 12 oktober om 20.00 u. heeft in de Nieuwe Madeion op de Grote Markt «Katanga's oktoberfeest» (met Katanga-bar) plaats. De toegang bedraagt in voorverkoop 40 fr., aan de kassa 60 fr. Vriendenkring Vola De Vriendenkring Vola opent op 9 september zijn deuren (Rijksbasisschool Arend. Binnestraat 308 te Aalst). Op het programma: sport, spel, knutselen, film, fietstochten, wandelen, enz. De aktiviteiten hebben plaats elke zondag van 13u30 tot 17 u. en op woensdag van 12 u. tot 17 u. Voor meer informatie: jeugdhuis Toeter, p a. P. De Waegeneer, Lange Zoutstraat 2 te Aalst. Tel. 053-78.31.41. The Jeggpap New Orleans Op zaterdag 8 september speelt de Dendermondse Jeggpap New Orleans Jazz Band in Netwerk, De Ridderstraat een van de meest populaire en bekendste bands van Europa die reeds 22 jaar steeds even begeesterend oude stijl-jazz brengt. Vier jaar terug waren ze reeds in Netwerk te gast wat elk jazzliefhebber zich nog wel herinnert. De opkomst was dan ook navenant. De band bestaat uit klarinet, sax en leader Bert Heuvinck, trompet en flugelhom Joris De Cock, trombone Dave Senior, piano- vocal Norbert Detaeye en bas Pol Van Durpel en drummer Miel Le/baert. Toegang 200 fr. In voorverkoop en leden 150 fr. Begin te 21 uur. Archeologische stadswandeling Het Daensmuseum en het Archief voor de Vlaamse sociale strijd organiseert voor de 2" maal een stadswandeling lang sheen het industrieel-archeologisch erfgoed van Aalst op zon dag 30 september. Vergaderen aan de ingang van het stadhuis te 14.30 uur. De wandeling wordt geleid door Adriaan Linters, beheerder van de Vlaamse Vereniging voor Industriële Archeologie. De eerste wandeling had veel sukses. De tweede gaat rond het Keizerlijk Plein en de Geraardsbergsestraat. Installatie Deken Jozef De Smedt De nieuwe Deken wordt te Aalst in St.-Martinus geïnstalleerd op zondag 9 september te 15 uur. ledereen is er welkom. «La Cage aux Folies» «PACT» pakt terug uit met de suksesrevue «La cage aux Folies» in zaal «De Nieuwe Madeion», Grote Markt, op 7, 8, 9, 10, 14, 16 en 17 september telkens te 20 uur. U kan reserveren tussen 9 en 12 en tussen 14 en 19 uur (niet op zon- en maandag) bij Serav, Molenstraat, tel.: 053/21.76.08. Voor het komend seizoen plant PACT verder «Weiere Aussichten» van Franz Xaver Kroetz, «La dame de chez Maxims» van Georges Feydeau en een teaterbewerking van «Schuld en boete» van Dostojewski. Netwerkkwis Vandaag vrijdag 7 september in Netwerk, De Ridderstraat, te 20 uur, kwis met Kwisterweemie als organiserend team. Toegang gratis. Pater Van Looy rektor Pater Robert Jansen s.j. jarenlang rektor van het St.-Jozefskol- lege te Aalst, wordt rektor aan het St.-Xaveriuskollege te Borgerhout. Alle belangrijke hervormingen der laatste beide decennia zijn van diens hand. Te Aalst wordt hij nu opgevolgd door leraar godsdienst pater Paul Van Looy s.j., tevens leider van het Moorsels zangkoor Canticorum. Ook de prefekt van de humaniora, pater Willy De Clercq stopt ermee wegens oppen- sioenstelling. Hij blijft in het kollege pastorale taken waarnemen. Als prefekt wordt hij opgevolgd door Jef De Ranter. De laatste Kapucijn in het kollege, pater Frans Vandeneeckhout, ging eveneens op 1 september met rust. Gewond Bromfietser Dirk Prgvost uit Aalst werd gewond bij een aanrij ding met de wagen bestuurd door Luc Willems uit Herdersem. Ongevallen Ongevallen deden zich te Aalst voor op de oude Dendermond- sesteenweg tussen fietster Nancy Van de Voorde die onder de wagen van Karei Ghyssens belandde en zwaar gekwetst werd, tussen de personenwagens van Carlos Rombaut en Maria Deneef op het kruispunt Leopoldlaan-Binnenstraat (beiden gewond), tussen de wagens van Pater Geubels (Aalst). Rita Jacob (Overijse), Frangoise Kiekens (S.A. Berchem) en Donald Robbertfroyt uit Heist op den Berg. Ook op het kruispunt Leopoldlaan-Binnenstraat (nog één) tussen Albert Redant (Baardegem) en Peter De Letter (Aalst). VKAJ Op zaterdag 15 september in de zaal van het Groen Kruis, St.- Jorisstraat ontmoetingsfeest georganiseerd door de VKAJ- Vriendenkring van het Verbond Aalst. Welkom te 15.30 u. Te 16 u. eucharistieviering en te 17 u. «De VKAJ vandaag». Te 17.30 u. broodmaaltijd, informatie, zangstonde en gezellig samenzijn. Nadere info en inschrijving in het sekretanaat. Kursussen werklozenwerking Deze kursussen hervatten op maandag 10 september. Kandi daat-lesgevers «Engels» en «Frans» zijn nog steeds welkom. Info in het sekretariaat Huis De Bolle, Molenstraat van 9 tot 12 en van 13 tot 16 uur. Naar Pajottenland Het ACV, afdeling St.-Anna, gaat op zaterdag 15 september naar het onvolprezen Pajottenland. Bezoek o.l.v. een plaatselij ke gids aan de abdijkerk te Bellingen, het kasteel Steenhault te Vollezelle en het baljuwhuis te Galmaarden. Prijs: 400 fr. voor bus, middagmaal en gids. Info: P. De Brauwer (Roklijf 19). P. Schotte (Raffelgemstraat 4) of A. Van Lil (Boudewijnlaan 79). Naar Kwaremont Met VTB-VAB op zondag 9 september onder leiding van Herman Talloen met eigen wagen naar Kwaremont (47 km) wandelen op de hellingen van de Kluisberg (13 km). Vertrek aan de kerk van Kwaremont te 14 uur. Info: Parklaan 93, tel.: 053/ 21.21.90. Danskursus Nog enkele plaatsen vrij voor de danskursus in zaal «De Koom- bloem» op dinsdag 11 september te 19.30 uur voor beginners, de 123"* kursus en te 20.45 u. voor gevorderden (124"°). Aan te leren dansen zijn jive, tango, fox, rumba, disco, Engelse en Weense wals enz. Benevens de 14 vaste lesavonden worden 4 kosteloze ingelast. Voor info: Geert Talloen, 053/78.59.33. Tarscople Voorspellen van de toekomst met kaarten wordt door Gerald Lambrecht besproken in het Stedelijk Trefcentrum, Driesleutel- straat 51 op woensdag 12 september te 20 uur. Toegang: 100 fr. Organisatie: Merlijn Oude Garde Op zaterdag 8 september te 16 uur op de kiosk op de Grote Markt konsert door «De Oude Gardeè o.l.v, Edgard Branckaert. Familiefeest Op zondag 9 september in het St.-Maarteninstituut, Esplanade 6, jaarlijks familiefeest vanaf 16.30 uur georganiseerd door de Oud-Leerlingenbond SMI. Barbecue en bodega In Kasteer Terlinden, Square Geerincks bij de Boudewijnlaan, op zaterdag 8 september vanaf 11.30 uur barbecue- en bodega namiddag. Drie vleessoorten, friet, sla en tomaten voor 200 fr. Inschrijven bij Raymond Van der Veken, 053/21.75.24 of Roger De Rijcke (77.62.50). Danskursus In «De Klup», Zonnestraat, de 20-en-zoveelste danskursus van «Kwiek in de maat» vanaf 15 september te 18 uur. 's Zondags telkens te 16 uur dezelfde les. Je hoeft niet met een partner te komen alhoewel er naar gestreefd wordt dat er eventueel dames als heren zijn. Tien samenkomsten met alle dansen. Op zaterdag 29 dezer extra danskursus vanaf 17 uur Ook op 3 november, eveneens te 17 uur. Voor info: 053/70.06.02. Baardegem Boek over Baardegem Alle teksten zijn klaar. Eerlang gaan teksten en foto's naar de drukker. Nog wit-zwart-foto's worden gezocht van openlucht missen, processie, kamp- en bivakmis, inhaling pastoor, Marga- reta-ommegang en kindermarkt. Het wordt een prettig kijk- en leesboek. Dankvergadering Wie meehielp tot het welslagen van de St.-Margrietfeesten wordt op vrijdag 28 september in de parochiale zaal verwacht te 20 uur. Ongeval Het kwam tot een aanrijding tussen de wagens bestuurd door Peter De Letter uit Aalst en Albert Redant uit Baardegem op het kruispunt Leopoldlaan-Binnenstraat. Inzittenden Peter Verhof- stadt en Marie-Rose Van Pottelberghe werden gewond. Zuster Lutgart Lutgart Blindeman werd onlangs aanvaard en geprofest in het klooster van de slotzusters van O.L.V. van Troost te Vilvoorde. Ze draagt de naam Lutgart van het Heilig Aanschijn. Van harte gefeliciteerd. Verloofdenkursus Baardegem neemt deel aan de in het Jeugdhuis georganiseer de verloofdenkursus. Het jeugdhuis is gelegen dicht bij het kruispunt Boudewijnlaan-Gentsesteenweg en St.-Annakerk. Op zaterdag 17 dezer kennismaking en zoeken naar een antwoord op vele vragen met Jos en Regine Langelet-Van Olsbeeck als inleiders. Op 24 september «leven als gehuwden en als kristen» met Maurits Temmerman en op 1 oktober een gesprek met arts Dr. Deneckere, psycholoog Dr. Dufour en het gehuwd echtpaar De Pourcq. Begin telkens te 20 uur. Info: Guido Debree, Begijnhof 1 (77.63.89 of 21.46.74). Ponykoers Prijzen van de tombola georganiseerd t.g.v. de ponykoers op 19 oogst af te halen bij Rita Hendrickx, Gevergemveldbaan 10 te Moorsel. Eerste prijs: 1431. Vrije beroepsleergangen Wie zich één dag per week van 9 tot 12 en van 13 tot 16.30 uur kan vrijmaken en graag de eigen kleding en die van huisgeno ten zelf maakt kan terecht bij Mw Van den Bossche. Iedere maandag van 14 tot 17 uur in de Molenstraat 12 (053/35.62.52). Dorpskwis Liefst elf ploegen van 5 man namen deel aan de tweed dorpskwis. Een denderend sukses waarbij de nummers 1 en haasje-over speelden t.o.v. 1983. De KSA won met 83 punten voor schaakklub De Toren (82 Familie De Witte (79), Chiromeisjes (64), Davidsfonds (62 KVLV (59), Expans Boys (47), De Vijnand (45), S.K. Vriende (42) en Extra-groep (25). Ongeval Aalstenaar Dirk Provost belandde met zijn bromfiets op d Grote Baan onder de personenwagen van Luc Willems Herdersem. De bromfietser liep verwondingen op. Gouden kloosterjubileum Zuster Simcr.z (Joanna Maria Moens, geboren te Herdersem o 24 februari 1908) vierde op zaterdag 1 september in dankbaa heid haar gouden kloosterjubileum. Van harte gefeliciteerd. Ontspanningsnamiddag Op het terrein van de wijk Harding op zondag 9 septemtx vanaf 14 uur jeugdspelen, prondelmarkt en parameeting Bote hammen met kop en pannekoeken te bekomen. Allerlei vermi kelijkheden. Toegang gratis. Organisatie: Dorpsraad i.s.m. o B.G.J.G. en de Hardingheimers. Wandelen Wandelen met VTB o.l.v. Maurice Lapauw op zondag september. Vertrek aan de kerk van Huisegem te Denderleeu te 15 uur. Fietstocht Laatste fietstocht van het seizoen met VTB op zondag 1 september met vertrek aan de kerk te Wieze te 15 uur o.l.v. K Lapauw. De Toren Simultaan-schaakavond van klub «De Toren» op vrijdag september te 20 uur in café St.-Antonius, Grote Baan. «'t Klein Dorp» Belotting met 2000 fr. vooruit plus inleg in café «'t Klein Dorp» I de Kapel op vnjdag 7 septeniber te 20 uur. Erembodegem Kennismaking met Jiu-Jltsuklub Akijama Aalst en Jeugdklub Eureka In Jeugdklub Eureka, Keppestraat 52, Erembodegem organise ren Jiu-Jitsuklub Akijama en de jeugdklub zelf een 2°* grote barbecue op zaterdag 8 september vanaf 18 uur en op zondag 9 september vanaf 12 uur tot 20 uur. Zaterdag optreden van St.-Cecilia Welle, zondag omstreeks 16 uur jiu-jitsu demonstratie. Brochetten: 150 fr., kip: 150 fr., worst: 130 fr. Zaterdag 8 september KWB-programmanamlddag: te 14 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Zondag 9 september Postzegelkring Dendrla: klubvergadering te 10 uur in het Parochiehuis. Maandag 10 september K.W.B.: Toneelherhaling in het Parochiehuis te 19.30 uur. Catechistenvergadering eerste jaar: te 20 uur in de boven zaal van het Parochiehuis Dinsdag 11 september Davidsfonds: bestuursvergadering te 20 uur in de wachtzaal van het Parochiehuis St.-Amandusmu8 en koekenbedeling: te 8 uur in de St.- Amanduskapel. Woensdag 12 september Toneelkring K.W.B.: te 19.30 uur in het Parochiehuis. A Blijf fit De gymklub van de B.G.J.G. start opnieuw met een gymuurtje HcrderSBfTI elke dinsdagavond van 20.30 tot 21.30 uur nu niet in sporthal C, Haeltermanstraat (Volksplein). Afwisselend fitheids- en ont spanningsoefeningen. Info: Esplanadestraat 15, tel.: 053/ 21.16.91 of bij de aanvang van de lessen op dinsdag 11 september. Jebron Op zaterdag 8 september leerhuis te 18.30 rond «Ik geloof» Op maandag 9 te 9 30 uur opentrekkersgroep over jeugdpastoraal. Op maandag 10 te 19.30 uur gespreksavond voor 18-jarigen en plussers, de 2* van de 4 vormingsavonden voor katechisten. Op donderdag 13 te 20 uur samenkomst in EGRA. Gespreks groep voor echtgescheidenen. Liniaal Vernissage van de kunsttentoonstelling in het Parochiaal Cen trum te Nieuwerkerken van werken van Annie Tas en Ferdi Parmentier te 20.30 uur. Deze tentoonstelling is verder toegan kelijk op zaterdag 15, zondag 16 en maandag 17 september van 16 tot 21 uur en bovendien op zondag 11 van 10 tot 12 uur. Basketbaltornooi BBC Cockpit - di Roma organiseert op de Hopmarkt op zondag 9 september een basketbaltornooi met te 10 uur BBC St.- Antoon Norge - BBC Cockpit diroma en te 11.30 uur BBC Berger du Nord - BBS Café de Paris. Te 15 uur troosting en te 17 uur finale. Prijsuitreiking te 19.30 uur Beiaardkoncerten Op zaterdag 8 september te 18 uur en op zondag 9 te 11 uur beiaardkoncert door Stadsbeiaardier P. De Smedt die U via een videoscherm vanuit de benedenzaal aan de taak kan zien. Namlddagkoncert Kristiaan Van Ingelgem (klavecimbel) en Frank Hendrickx (dwarsfluit) koncerteren in de belfortzaal op zondag 9 septem ber vanaf 16.30 uur. Kaarten te bekomen op de dienst toerisme. Mare Galle minister, gouverneur, ambassadeur? De huidige gemeenschapsminister en volksvertegenwoordiger Mare Galle zou voor een moeilijke keuze staan. Gemeen schapsminister blijven? Gouverneur van Oost-Vlaanderen wor den? Of ambassadeur in de Verenigde Staten? Keus te over. Indien hij zijn mandaten als volksvertegenwoordiger opgeeft wordt Eddie Monsieur parlementair en indien hij zijn mandaat als gemeenteraadslid opgeeft is Frans Wauters de eerste in aanmerking komende opvolger. Zwemmen U kan zwemmen met VTB elke donderdag van 17.45 tot 19.45 in het zwembad van het St.-Jozefskollege aan de Stoofstraat. Turnen De Aalsterse Turnkring start de lessen op maandag 10 septem ber. Nieuwe leden van de basisgroepen, 6 10-jarigen dienen eerst tests van fysische aard en motorische vaardigheden af te leggen op zaterdag 8 september te 14 uur in de gymzaal van de stadsmeisjesschool, 2°* verdieping, Vredeplein. Info bij R. Everaert (21.05.88) J Borms (66 71.08) of L. Verbestel (70.07.91) tussen 20 en 21 uur. Jogging 3d* jogging van Joggingklub Nieuwerkerken-Aalst op zondag F september tc 15 uur met start en aankomst achter de kerk Afstanden: 5, 10 en 15 km. Deelname in de kosten: 20 fr. Gratis tombolalot voor ieder deelnemer Trekking te 16.30 uur Voor nadere info: Emiel Van Biesbrouck, Kriekstraat 2c (053/ 21.80.05) Gepensioneerden Kaartnamiddagen in het parochiaal centrum op 18 september, 2, 6 en 30 oktober, 13 en 27 november, 4 en 8 december, 8 en 22 januari. 5 en 19 februari, 5 en 19 maart, 2, 16 en 30 april telkens op dinsdagnamiddag. Voetverzorging K.B.-Gepensioneerden kunnen terecht voor voetverzorging in het parochiaal centrum op 2 oktober, 4 december, 5 februari, 2 april. 4 juni en 6 augustus. Prondelmarkt Op zondag 9 september vanaf 14 uur grote prondelmarkt op het terrein Harding. Pannekoeken «met gelei» te bekomen en kof*ie. Je kan er ook een gokje wagen op de prachtige BMX- crossfiets. Centrumfeesten Prijzen van de tombola af te halen bij Piet Coppens, Kouterbaan 6 tot 22 september e.k. De damesfiets werd gewonnen door nr. 1078. Aalst. Odilon Mortier, pompier. a Aalst. Nicole Ringoir, stationschef bij de Intercity. a Meldert Plechtige Kommunie Op zondag 9 september lering 2" jaar na de hoogmis in de kert Op vrijdag 7 september te 20 uur in het parochiecentra samenkomst voor ouders van deze kinderen. Wandeltocht De Unie der Verzamelaars organiseert op zondag 15 septemtx een wandeltocht met vertrek aan café Sportwereld te Affligen tussen 13 en 15 uur. Inschrijfrecht 50 fr. per persoon. Prijsuitr* king in Sportwereld te 20 uur. Parochiecentrum Ontvangen U dit weekend Clement en Albertine Kindermans Van den Broeck. Dorpsbal Dansfeest georganiseerd door de lokale CVP (sektie op zate1 dag 29 september vanaf 21 uur in zaal «bij Herman», Dorp Voor animatie zorgt de Faluintjeskapel. Inkom: 50 fr. Eten voor de missie Eetfestijn voor de missie van Dom Tik in Noord-Transvaal in d abdij van Affligem op zaterdag 8 dezer vanaf 18 uur en ot zondag 9 vanaf 11 uur. Diamontage In het kultureel centrum Affligem op vrijdag 21 september te 't uur opening van het nieuwe werkjaar van de VTB diaklub rw een projektie van de montage «Centraal Massief en Frans Alpen» en geselekteerde dia's. Nievelkermis In de hovingen van «Den Ast», Nieveldriesweg, op zaterdag september dansfeest met «The Swinging Band» vanaf 21 uu Kalkoen- en Kipfestijn. Op zondag 30 van 12 tot 20 stemmingsmuziek, wijnkroeg en mosselfestijn. Moorsel Eksterkenkermis Op vrijdag 21 september grote kermisbelotting met liefst 4000 vooruit plus inleg en trofeeën. Op zaterdag 22 en zondag september kaatstornooi op het plein naast het lokaal m ploegen van Moorsel. Op maandag 24 september programma voor de dames: «egj slijpen», versnaperingen en verrasingen. Bal Louis Saerens Bal raadslid Louis Saerens op zaterdag 22 september vanaf i uur in zaal Breughel, steenweg op Aalst, met The Family Ban Toegang 60 fr. in voorverkoop 50 fr. Bal Oscar Redant Groot Bal van PVV-raadslid Oscar Redant op zaterdag oktober in zaal Breughel met «Charley and his Musicmakers Begin: 21 uur.

De Voorpost | 1984 | | pagina 16