Hans Christiaens schopt er niet naast at wordt het tegen Denderhoutem CHr^. De Voorpost SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 VOETBAL Provinciale 1e Nationale siisi1 riskant om nu, na de eerste kompetitiewedstryd, al te orakelen over de afloop van kampioenschap. Rekening gehouden met de verwachtingen in voetbalminnend Oost- landeren, lijkt Verbroedering Denderhoutem door te gaan voor de voornaamste Ipretendent. ervaring heeft ons geleerd, dat dergelijke verwachtingen niet altijd ingelost worden, e sprak er vorig seizoen by de aanhef van de kompetitie over St.-Lievens-Houtem? I Gentse Heirnis, en ook S.K. Lebbeke werden toen als toonaangevers bezongen. De rkelijkheid was anders. De Gentenaars vertolkten een figurantenrol en voor Lebbeke gde de komplete instorting met een degradatie als gevolg. Dendermonde stelt vooraf geen pretentieuze verwachtingen, hoopt wel mee te laien aan de top, en als de kans zich voordoet zal het ontegensprekelijk de titel jpen. Maar zo denken natuurlijk veel van onze eersteprovincialers. K.A.V.D. - ST. WETTEREN 2-0 BEVEREN-KV MECHELEN 1-1 Op de derde speeldag moest kampioen Beveren, thuis tegen KV Mechelen, een eerste puntje prijsgeven. Met dat gelijkspel mochten de Waaslanders zich dan nog gelukkig achten want zonder Schönberger en Kusto speelden ze te voorzichtig en te terughoudend om een snedig Mechelen echt in gevaar te brengen. De onbeschikbaarheid van spelmaker Heinz Schönberger speelde de landskampioen lelijk parten en ook aanvaller Marek Kusto werd vooral in de eerste helft gemist. Beveren vermeed elk risiko en van aangenaam voetbal was er voor de bijna 10.000 aanwezigen nauwelijks sprake. KV Mechelen moest het dan maar doen en de bezoekers kregen gans het middenveld in de schoot geworpen. JEN KAVD-Wetteren. De bezoekers houden De Wolf stevig in de klem. (p. hermans WD-Wetteren. Al Khalousi heeft geskoord, de Dendermondse spelers en het talrijk bliek juichen, de Wetteraars buigen het hoofd (p. hermans) ike start l.V. Dendermonde heeft in :r geval een flinke start ge ien. Pakweg duizend toe- Kiwers waren getuige van overwicht, dat slechts in e doelpunten werd uitge- kt. Standaard Wetteren liet grootse indruk. Het be kersteam nam zelden initia- en werd op technisch door K.A.V.D. over- cfd Dat het bij een 2-0 erlaag is gebleven, hebben bezoekers grotendeels te ken aan hun doelman, die zware schoten pareerde, to zijn ploeg behoedde voor vroegtijdige afgang, idermonde begon al van bij aanhef: Wim Waegeman Ide van ver uit, en alleen de vuisten kon keeper De pe het schot nog afweren die aktie ontstond een kschop die door Stefaan Wolf werd getrapt. De Ma- taanse aanwinst. Moha- A1 Kalousi stond bij de te paal, nam de bal op het 'd, en deed hem verras- in doel afwijken. Tegen treffer had de doelman verhaal. •V.D. liet het daar niet Bij een voorzet van De f, nam de Marokkaan an- naal de bal op het hoofd, r deze keer werd er iets te gemikt. Het Dender- dse offensief ging onder- verder. Wij noteerden :cn kwartier een schot van Wolf. dat de Wettcrse •er met de vuisten afwecr- Wat later kwam een kruis- van Dirk Catrysse bij ik Schepens die te zwak ukte, terwijl daarna ook ngevallen Dominique Pic- het op zijn beurt van ver •eerde. Ie rust nam Wetteren korte tijd het initiatief en poogde vooral de thuisploeg in de mid denlinie te overvleugelen. Dat was maar een voorlopig uitstel, want toen na een kwartier Robbie Smet van ver uithaal de, werd bij de thuisploeg het sein op groen gezet om initia tieven te nemen. Toen Al Ka lousi een tweede keer skoorde, was net daarvoor er een over treding begaan op Frank Sche pens. binnen de grote recht hoek. De scheidsrechter floot voor strafschop. Het tweede doelpunt was dus enkel maar uitgesteld, want de elfmeter- trap van Robbic Smet hing keurig tegen de netten. Die zelfde Robbie Smet stelde doelman De Paepc vijf minu ten voor tijd andermaal met een moordend schot op de proef. Weer kon hij het tij keren dank zij zijn vuisten. Knap vertoon In het Dendermondse team was de Marokkaan Mohamcd Al Kalousi een der grote figu ren. Heel toevallig sloot hij zich aan bij paars-blauw, die hem voor een te verwaarlozen bedrag aan de haak sloeg. Tij dens de voorbereiding kwam al tot uiting dat hij een basisspe ler zou worden Tegen Wette ren was hij voor de verdedi ging een zeer lastige klant. Niet alleen skoorde hij. maar ook daarna bleef hij de Wet tcrse doelmond bestendig be stoken. Voor K A.V.D. bete kent hij een belangrijke aan winst. Het hoeft niet gezegd dat oe- fenmeester Borré tevreden was. «Mijn ploeg heeft knap gepres teerd» meent de Dendermond se trainer. «Het tweede doelpunt dat er lang niet kwam. maakte ons tijdens de eerste helft wat ner veus. Bij de rust had het ge makkelijk 2-0 kunnen zijn. Tij dens het eerste kwartier van de tweede helft hebben we korte tijd het initiatief met de bezoe kers moeten delen, en kregen we het in de middenlinic even moeilijk. Lang heeft dat niet geduurd. Over de gehele wed strijd bekeken heeft Wetteren maar twee keer gedreigd. Daar tegenover kunnen wij minstens tien kansen plaatsen. Voorna melijk op technisch vlak troon den we boven. Maar dat is geen onaardigheid. Dender monde is altijd al een technisch verfijnde ploeg geweest. Ik. had vooraf taktische richtlij nen gegeven» vervolledigt Borré het verhaal. Stefaan De Wolf kreeg opdracht om de gevaarlijke Boudewijn te scha duwen en hem te beletten in de voorlinie door te dringen Stef is daar aardig in gelukt. Het heeft hem wel een gele kaart gekost, maar dat nemen wc er dan maar bij. Mohamed Al Kalousi heeft mij zeer aangenaam verrast. Het is een jongen die snelle aktics kan uitvoeren, negentig minu ten lang bedrijvig is. en nooit in ademnood verkeerd. Bo vendien beschikt hij over een gepaste timing en kan hij met het hoofd krachtig uithalen Ik had hem vooraf gezegd om bij iedere hoekschop bij de voor ste paal post te vatten. Vanuit die positie maakte hij de ope ningstreffer. Al bij al mag ik tevreden zijn over de eerste match. Ik kon niet op iedereen beroep doen: spelers als Eddy Belon, Guy Rodrigo. Dirk Van Der Putten en Walter Daman ontbraken door blessures Had ik vorig seizoen vier van dergelijke spelers moeten missen, dan was heel de ploeg onthoofd. Nu beschik ik echter over goeie vervangers. Dendermon de vormt dit seizoen trouwens geen elftal. Wij hebben vijftien tot achttien ongeveer even waardige voetballers die allen in aanmerking komen voor een plaats in de eerste ploeg, op voorwaarde er voor te knokken. Na een halfuur in" de eerste helft, moest K.A.V.D Wim Waegeman vervangen. «Ik kreeg een tik tegen de enkel, net op die plaats waar ik voor een paar weken in Lon- derzeel zwaard werd geraakt. Ik had ontzettend veel pijn. en verder spelen was totaal onmo gelijk. Het lichaamsdeel was echter niet gezwollen. Mis schien kan ik zondag opnieuw aantreden. Ik hoop het alvast. Trouwens dat ik de wedstrijd tegen Wetteren niet kon uit spelen. ervaarde ik al als even pijnlijk. Toch is de wedstrijd voor ons naar best vermogen verlopen. Wetteren speelde stereotiep, statisch en in hun opvattingen zat weinig diep gang Vandaar dat ze ons nooit konden bedreigen» K.A.V.D. dat volgende zon dag tegen Denderhoutem speelt heeft ook een midweek match in het vooruitzicht ge steld. Op donderdag 13 sep tember om 19 uur speelt het op Robur Moerzeke Deze wed strijd is vooral bedoeld om die spelers die vaak als invaller fungeren, de gelegenheid te geven om te voetballen. Het is evident, dat paars-blauw de tweede provincialer niet «au grand complet» zal komen re pliek geven. E.D.M. Beveren-K\' Mechelen. De strafschop v (dw) i Theunis werd door doelman Custers weggeduikeld KAATSEN JEUGDKAATSEN BELGISCH KAMPIOENSCHAP Mechelen deed het niet on aardig en vooral oud-Bevere naar Bert Cluytens verraste met snedige akties, heerlijke passen, sterk voetbal... Het Mechelsc overwicht bleef ech ter steriel en de versterkte Wa- se verdediging, met Danny Pfaff als libero en Patrick Go- rez als toch wel erg terugge trokken middenvelder, kwam in die eerste helft nooit in gevaar. Beveren zelf kreeg ook geen valabele kansen want de vele ballen voor doel van Cus ters werden door de stoere verdedigers van KV steeds weer weggekeerd. Een eerste helft met echt te weinig spekta kel dus Na de rust kwam er toch enig animo in de partij. Scheidsrechter Goris zorgde daarvoor: een aangeschoten bal van Peter Creve op het lichaam van verdediger Jaspers werd ten onrechte met straf schop bestraft. Doelman Cu sters stopte de penalty van Ed dy Jaspers en zorgde er voor dat Mechelen toch niet met lege handen uit Freethiel weg moest. Mechelen reageerde sterk en doelman De Wilde moest al zijn klasse tonen op een enig mooie poging van Bert Cluy tens. Theunis had onkans toen zijn kopbal tegen het kruishout sloeg. Beveren kreeg rond het uur trouwens meer vat op de wedstrijd maar precies op dat ogenblik kon Talbut hard bin nenschieten bij een verwarren de fase voor doel. Beveren gaf nu alles en de landskampioenen bewezen dat het voorbije uur ook heel an ders had gekund. Plots zagen we weer dat viriel spelend Be veren en bijna onmiddellijk werd die ommekeer beloond toen Christiaens zijn eerste kompetitiedoelpunt binnen schoot. Met het gelijkspel mochten de twee ploegen op dat ogen blik best tevreden zijn maar het was Beveren dat in de slotfase nog eens extra in de reserves ging. Mechelen werd toen vaak overspeeld en pogin gen van Baecke en Albert ver dienden beter. Mechelen kon nog slechts aan verdedigen denken maar behield toch zijn derde gelijkspel van de jonge kompetitie. Beveren besefte dat het met een andere aanpak wellicht verder was geraakt en iedereen hoopte maar dat veldheer Schönberger weer fit zijn manschappen zal kunnen aanvoeren voor de topper van zaterdag tegen Anderlecht. De winnaars van het «Kam pioenschap van Vlaanderen» gaan over naar het Nationaal Kampioenschap dat betwist wordt op 8 en 9 september. Voor ons gewest betekent dit dat Kastel de kadetten en Bug- genhout de miniemen zal af vaardigen. Op 9 september spelen de ka detten van Kastel om 15.00 u. tegen de Henegouwse kam pioen Meslin. Op 9 september om 15.00 u. is er dan de terugwedstrijd. Kampioen van Vlaanderen, Buggenhout Toekomst speelt op 8 september om 15.00 u. tegen de Brabantse kampioen Blammont. De volgende dag krijgen wc dan de terugwed strijd om 15.00 u. op de kaats baan in de Sint-Jozefstraat te Buggenhout. Hopend op een gunstige afloop voor beide ploegen, worden er uiteraard zeer veel supporters verwacht op zaterdag te Kastel en op zondag te Buggenhout. (LDM) WIELRENNEN Haasdonkse wielerpromotor, Flor Van Wassenbergh, overleden Beveren-KV Mechelen. Peter Creve's konditie gaat weer in stijgende lijn, dat merk je a zijn voorzetten (dw) tg zonder Bellon en Van der Putten, maar toch sterk genoeg t (p. hermans Zondag is Flor Van Wassen bergh aan een hartaanval over leden. Dat bericht schokte de voorbije dagen wielerminnend Waasland. Vooral in de Bever se deelgemeente Haasdonk was en is de ontsteltenis groot. Flor Van Wassenbergh, 61 jaar, ontpopte zich als een ge degen organisator van wieler wedstrijden. Van in de jaren vijftig al zette hij zich onver droten in ter promotie van de wielersport. Dat de Tassynsge- meente, een haast vergeten vlek op velerlei gebied, tot buiten de Wase kontreien faam verwierf als het op het inrichten van koersen aankwam, is in niet geringe mate aan Flor te danken. Flor maakte samen met z'n enkele jaren geleden gestorven broer Frans Van Haasdonk een wielergcniecnte. Onlangs nog werd hij in de bloemen gezet omdat hij 35 jaar lang als se- kretaris van wielerklub Excel sior aktief was. De vereniging bestaat overigens al ruim een halve eeuw. Flor werd ook tot «sportflguur van Haasdonk» voor 1983 uitgeroepen. Behalve bij Excelsior vervulde Flor Van Wassenbergh een toonaangevende rol in plaatse lijke verenigingen als fanfare Sint-Cccilia en karnavalvereni- ging De Nachtvlinders. Ook in de pers genoot hij aanzien: Flor Van Wassenbergh schreef by- dragen voor De Wase Klok, het vroegere Beverse weekblad dat in de jaren zestig door Het Vrije Waasland werd overge nomen, en voor Gazet Van Antwerpen. We hebben Flor leren waarde ren als minzame, volkse wieler fan, als toffe kollega ook. De skoort de gelijkmaker (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 29