Scheidsrechter had zich vergist atig tweede bedrijf Koud stortbad van goed afwerkende bezoekers Nipt maar verdiend Jweede provinciale niet onderschatten ST.; Sterke eerste helft - Waar komen de schutters vandaan Produktieve tweede helft 5# VOETBAL Provinciale taan* ST.-GiLUS-DEND. - RONSE 2-4 I Meldert-KerkskenVan Mol breekt alleen door en schiet nipt naast, (per) MELDERT - KERKSKEN: 1-1 Ihi SCh, il t vo kom| ®ZI ns) ndracht Meldert heeft tij- ns zijn avondwedstrijd tegen irksken verre van goed geak- rd. De derby viel duidelijk twee stukken uiteen. Tij de eerste helft werden de geboeid en vie- ook de doelpunten, terwijl de tweede helft de wedstrijd :gzonk naar een onverklaar- ar laag peil. Die eerste helft, :1, die mocht er wezen. Bei- ploegen streden met veel tet voor de eerste kompeti- puntjes. De lokalen speel- n sterk gegroepeerd en :rksken had eerst wat last met deze felle aanpak. Doch de bezoekers klommen het eerst op voorsprong. Verve- eken mocht een hoekschop trappen en laatstgenoemde deed het zo goed dat hij on middellijk Van Driessche in gelegenheid bracht om in te knikken. Meldert bleef onver droten verder aanvallen. Dit doelpunt had werkelijk niet zoveel sporen nagelaten op het moreel van de Eendrachters. De wedstrijd werd er natuur lijk niet gemakkelijker op. Meldert kwam echter voor de rust nog verdiend op gelijke hoogte. Maes speelde te kort terug op zijn doelman en De Pril was er als de pinken bij om te skoren. Na de rust taande het wedstrijdbeeld Beide ploegen akteerden nauwelijks op een aanvaardbaar peil. Wij hadden het beste nu werkelijk gezien. Doelkansen werden te schaars om de skore nog te wijzigen. Een goede eerste helft was voor de supporters echter niet voldoende om vol ledig tevreden te zijn over deze derby. De eindstand is echter een korrekte weergave van het gebeuren. De wedstrijd tussen Sint- Gillis-Dendermonde en Ronse is later begonnen dan was ge pland. De scheidsrechter van dienst kwam niet opdagen. Wel waren er twee grensrech ters aanwezig. Ook zij wisten niet waar de fluitenier zich be vond. Even na vijven, de wed strijd zou o'm 17 uur beginnen, rinkelde de telefoon vanuit het Soete Waasland. De scheids rechter was naar Sint-Gillis- Waas gegaan. Het zou dus nog een tijdje duren vooraleer hij op de juiste bestemming zou aankomen. Met een vertra ging, en onder de leiding van de grensrechter, kon de wed strijd beginnen. Pas na 18 uur verscheen de ref in de Van Langenhovestraat. nadat hij zich eerst nog een weg had moeten banen doorheen het Bloemencorso. Onder zijn lei ding werd dan de tweede helft aangevat. Vroege voorsprong De bezoekers hebben in ie der geval niet op de officiële spelleider gewacht om te sko ren. Na tien minuten hadden zij al tweemaal in de roos ge prikt. Zeggen dat de gasten beter waren dan de thuisploeg, is de waarheid gebeld aan doen. Feit is dat Ronse zijn kansen maximaal heeft benut. iets wat bij de lokalen niet het geval was. Onmiddellijk na de rust bracht Eendracht direkt offen sief voetbal, hetgeen in twee doelpunten resulteerde langs Tony Collewaert en Remi De Brandt. De thuisploeg nam toen de wedstrijd stevig in han den. Tot een overwinning heeft dat niet geleid. Toen bin nen het strafschopgebied de ball tegen de arm van Erik Van de Voorde sloeg, wees de ref onverbiddelijk naar de witte stip. Langs Sint-Gillisse kant oordeelde men de beslissing te lichtzinnig. In ieder geval sproot uit die elfmetertrap een derde doelpunt voort. Collewaert en zijn maats na men toen risiko's en joegen achter de gelijkmaker. Een tegenstoot in de laatste minu ten werd de thuisploeg fataal. In de Sint-Gillisse voetbalmid dens oordeelde men dat een puntendeling een logischer weergave was geweest. Men riep er ook verzachtende om standigheden in. Drie kernspe lers ontbraken: Dumortier. Etienne Schatteman en Mare De Backer. Zondag tegen Gavere moet Eendracht in staat zijn om een vuist te maken. (e.d.m.) ^^,lll8'Waas Melsele. De defensie schoot duidelijk te kort tegen de Svelta-aanvallers SPORTING SINT-GILLIS - SVELTA MELSELE: 1 -4 SK AALST - NEVELE: 1-0 SK Aalst heeft zijn entree in tweede provinciale niet gemist. De tegenstander was er noch tans één die er mocht zijn. Nevele stond voor de aanvang van de kompetitie namelijk hoog aangeschreven. De loka len wisten echter met degelijk spel de bezoekers in bedwang te houden. Trainer Coopman had zijn spe lers verwittigd. Aalst diende agressiever te spelen daar men niet te braafjes mag voetballen in deze reeks. De lokale aanpak was goed. In de eerste helft kregen de Ajui nen een mooie kans langs Spa- nooghe Jammer genoeg voor de lokalen werd deze kans ver kwanseld. Aalst kon dit doel punt zeker gebruiken om het vertrouwen in eigen kunnen nog meer glans te geven. Ne vele liet zich voor rust ook niet volledig onbetuigd. D'Herdc diende een bal onder de lat weg te boksen om een achter stand bij de rust te verhin deren. In de tweede helft wist Aalst iedereen te overtuigen van zijn kracht. De lokalen vormden nu duidelijk de sterkste ploeg; Nevele kreeg het stilaan moei lijk. De bezoekers gingen nu reeds denken aan het beveiligen van het gelijke spel. Aalst kreeg er zin in en werd, geruggesteund door zijn publiek, gedreven naar de overwinning. Tien mi nuten voor afsluiten geschied de er gerechtigheid. De loka len skoorden een eerste en zeer belangrijk doelpunt langs De Jaegher. Hij kopte een in zenden van Spanooghe on houdbaar binnen Een leuke kennismaking dus voor SK Aalst njet zijn nieuwe reeks. Meteen heeft het wind in de zeilen en is het. afgaand op de prestatie tegen Nevele, tot veel in staat. (gdt) Het moet vele jaren geleden zijn dat de blauw-witten zulk een zware nederlaag moesten slikken, aan eigen huis dan nog tegen een tegenstander die niet zo formidabel van wal stak in de onderscheiden oefenbeur ten en dat tijdens de Gillisse kermisperiode Klubdiri- gent Vanoppen had naderhand geen afdoende explikatie voor het gebeurde hoewel hij wel enkele steekhoudende argu menten vooruitschoof zoals ve le nieuwe spelers die in de ploeg nog moeten worden in gepast. bovendien een bijna geforceerde overschakeling naar té jonge elementen - vorig jaar nog juniores - en tenslotte het zo onvermijdelijke ver schijnsel van pech waardoor een voetbalpartij nu eenmaal in grote mate wordt beïnvloed. Aan de voorbereiding schortte het volgens de Sportingkinesist niet want deze verliep bijzon der goed. Zo mocht voor het eerst sinds lang een overwin ning tegen Kemzeke worden opgetekend, weliswaar na strafschoppen maar toch. Terugkomend op de partij van zondag was het zondermeer stuitend te herinneren aan de manier waarop de eerste goal van de Melsclenaars toch werd toegekend bij buitcnspelstand van zomaar eventjes drie Svel- tanen. De repliek van de thuis ploeg liet nog geen minuut op zich wachten want bij een hoekschop werd de bal goed voor de kooi gezwierd door De Baere, de goede positie kie zende en hoog opverende Dauwe had helemaal geen moeite om doelman Smits het nakijken te geven. Nog voor rust klommen de Sveltanen ten tweede male op winst omdat een vrijschop, die lichtjes af week maar wel houdbaar leek door doelman Openeer, slecht werd ingeschot en verrassend in de netten uitstierf. Sporting was hert aan zijn reputatie na tuurlijk verplicht orde op za ken te stellen na de pauze, maar dat viel achteraf bekeken helemaal anders uit. Het scenario waarin een en ander gebeurde ligt natuurlijk voor de hand: Sporting erop uit om zo rap mogelijk een gelijksteller aan te tekenen, gaten achteraan en dan een sterk counterende ploegf als deze van oefenmeestër Robert Rogiers tegenover zich. Bij een verre doorsteek vanuit het Melseclse overbevolkte hinter land liepen twee spitsen in, met Jos Openeer was toen ai geen rekening te houden want de Nederlander had zondag nu eenmaal een offday zoals men op twee jaar maar eentje kan of mag hebben. Met tweeén naar de bal en thuisverdediger Paul De Bruyne schoof het leder in eigen doel, waar schijnlijk omdat hij iemand achter zich vermoedde. Met nog een tiental minuten te gaan wou Sporting met deze 1- 3 stand in gedachten nog enigs zins het gezicht redden. Zo liep men nogmaals op een Melseelse mijn, bereid door Bosman en op keurige wijze afgeleverd door Patrick Waem. Laatstgenoemde luis terde hiermee zijn wederoptre- den in kompetitie op met twee doelpunten en zal een bepa lend speler in hetgeen trainer Rogiers in gedachten heeft. Sporting Sint-Gillis weet met een reeds waar het staat, kreeg nog bericht dat een handvol spelers zoals Eddy Franckaert (operatie), Luk Van Lierop (drie maanden gips aan de, pols) en andere Mark Yze- wijns en Dirk De Rechter bui tenspel staan, maar zal zeker tegen Kemzeke alles uit de kan halen om een slechte seizoen- start uit te wissen. Mare Naudts t »eldcrl-Kerk,kun. Be Vijs wordt korrekt getackled. maar hij gaat toch door tper) .VENNE-SK LEBBEKE 2-1 bereikt zijn. Bij een tegenaan- len een vuist maken tegen dit val kregen wc echter een doel- team dat uit de hoogste provin- punt Dat was een koude dou- ciale afdeling is getuimeld. Nu che! De nederlaag was meteen zondag wordt Lebbeke gekon- cen realiteit.» fronteerd met Qlsene. Ook SK Lebbeke kan als ver- een ploeg die vorig seizoen zachtende omstandigheid in- uitkwam in eerste provinciale, roepen dat het geen beroep Het is dus voor Jansegers en kon doen op Danny Vermeir zijn maats geen onbekende (geschorst) en Herman Van tegenstander. Deze keer mag Langcnhove (geblesseerd). SK Lebbeke zich geen punten- Toch moet de tweede provin- verlies veroorloven. Alleen al cialer deze nederlaag ervaren om zijn entoesiast publick niet als een ernstige waarschuwing, vroegtijdig te ontgoochelen. Nog veel andere ploegen zul- (e d m Lebbeke werd in Dikkel- gekonfrontccrd met de werkelijkheid. Ook in provinciale wordt wel :lijk voor de punten ge- De Konkclgoedplocg op een geestdriftig waarbij in hoofd- werklust als devies De thuisploeg, bcvoor- door zijn veld met mini- speelde zeer Iets wat de mannen oefenmeester Wanderstein zullen moeten aanleren, punten halen. De :ekse trainer ervaardc na de nederlaag als een ng. Hij had één nt vooropgesteld «Wij hebben zeker geen thte verrichting geleverd,» ;t klublcider Willy Meert e eerste helft verliep gelijk- igaand. Wij dden op een rgclijk veld een aanpassing ccc idig. In het begin liep het al verkeerd, om de juiste de gepaste voet te leidelijk alan heb- wc meer initiatieven geno- Na zowat een halfuur het erop dat we de match in handen gingen nemen. Wat niemand had verwacht, irde toch: twee minuten de rust werden we op hterstand geplaatst, en dat een psychologisch ROBUR MOERZEKE-ST.-AMANDSBERG 1-0 op de Gelei c t Tijdens de tweede helft heb- wc vijfentwintig minuten lomineerd. en brachten we gelijkmaker tot stand uit i aktie van Filip Hcirbaut, door Eddy De Malschc met hoofd werd afgerond. Wij >bcn toen een periode lang bal laten cirkulcrcn en ia! )ondcn op technisch vlak bo- ku n de tegenstander uit. Het inbrengen van Dirk Dc- gfrrcrc onmiddellijk na de her- n i tting, had een gunstige in- oed op het spclpatroon. Dirk de plaats in van Jan Ver- Met nog een kwartier de boeg zag het er naar iat we een punt gingen en, en zo zou de doelstel van trainer Wanderstein Met het kleinste verschil maar oververdiend heeft Ro- bur Mocrzeke de openings wedstrijd gewonnen. De thuis ploeg domineerde tijdens de eerste helft en skoordc. Na de rust namen de bezoekers het initiatief, maar konden dat in geen doelpunten verzilveren. Klubleidcr Freddy De Mac- re over het verloop van de wedstrijd: «Wc zijn snel van stapel ge lopen. Dat leidde na vier mi nuten tot de openingstreffer. Het doelpunt kwam tot stand na een aktie De Dccker-Sae- rens, waarbij laatstgenoemde de bal tegen de touwen tikte. Tijdens het verdere verloop van de eerste helft zijn we blijven domineren. Leo Wuy- tack kreeg de kan som de cij fers te verdubbelen, maar op het laatste ogenblik botste de bal verkeerd Na de pauze betaalden wc de tol van de vele inspannin gen in de eerste helft. De be zoekers namen het initiatief. Na tien minuten werd René Vlaminck gewond. Theo No bels moest zijn plaats in de dcfcnsiclinic innemen. Intus sen bleven de gasten het hoge woord voeren en had men bij ons de handen vol om hen in hun opmars te stuiten Tien minuten voor tijd werd er een zware overtreding be gaan op Luc Vercautcrcn. Hij werd als het ware van het ter rein gestampt. Ik heb trouwens nooit begrepen waarom de overtreder door de scheids rechter niet de laan werd uitge stuurd: het was een zwaar ver grijp waarvoor alleen de zwaarste sanktic op zijn plaats was. Onze trainer Walter Cocn heeft tijdens de laatste minu ten de rol van Vercautercn overgenomen. Naarmate de wedstrijd naar zijn einde liep verminderde de druk van de bezoekers. In de laatste vijf minuten konden er nog twee doelpunten gekomen zijn. Langs onze kant verhin derde Theo Nobels op de doel lijn een treffer. Kort daarop gebeurde haast identiek het zelfde aan de overkant. Toch ben ik uiteindelijk te vreden over de eerste verrich ting. Ik ben de mening toege daan dat we over een sterkere kern beschikken in vergelij king met vorig jaar. Toen was vooral doelpunten skoren een enorme moeilijkheid.» (K.D.M.) Sportief Stekene - SLV Zelzate: 2-0 onze or'g'ne'e titel stond misten de goede richting (dat is eigenlijk zijn er nog goeie café- zelfs een verbloeming) en Ste- voetballers in Stekene en om- kene sleepte zich naar het ein- geving? maar dat zou wel iets de In de 75e min werd te nadrukkelijk geweest zijn. Schaep vervangen door Erwin Wc verklaren ons nader: zoals De Clercq en deze stond nog wc reeds eind juni mochten geen minuut op het veld of hij konden doen bleef Sportief zorgde voor de eindskore. Een Stekene ondanks de promotie goede doorsteek van achterin naar tweede provinciale uiterst werd door hem keurig en klas- passief qua transfers en ver- rijk meegepikt en met de lin- lcngde men alleen het kontrakt ker schoot hij puik binnen, van Patrick De Boom Maar Een gelijkspel ware op dat mo- dat was eigenlijk niet volledig ment juister maar dat was de want woordvoerder (PR-man) messenvechters natuurlijk een Wilfried Persoon zei ons ook zorg. dat er enkele mensen waren Met deze twee bekeerlingen die verschillende jaren van de wordt meteen een ferme neus klub weggeweest waren en die gezet naar de heren die toch de nu weer een nieuwe aanslui- echte voetbalbond verdedigen tingskaart hadden getekend. of trachten tc verdedigen. Een Onder dit aantal de gebroeders overduidelijk bewijs dat er in Declercq, waarbij de jongste het zogenaamde cafévoetbal. Erwin eventjes een toekomst want liefhebbersvoetbal is nu leek tc gaan maken als wiel- eenmaal een geschikter naam, renner op de weg, én ook heel wat kundige elementen Yvan Stroobant. Deze laatste schuilen. En dat is nog niet 22-jarige leek volgens trainer alles. Sportief Stekene heeft Van Goethem al goed genoeg immers ook nog wat jeugdige op dreef om zondag van dc spelers achter de hand. Een fanionopstclling deel uit te ma- minder aspekt is dat wat de ken en dat heeft Freddy zich keepers aangaat Van de Wiele geenszins beklaagd. blijft inderdaad eerste keus. Terug naar het feitenmateriaal wat met zich meebrengt dat de met in dc eerste helft een hard lange tijd geschorste De Roos opzittend Zelzate en een al zich niet meer beschikbaar even gemotiveerde Wase for- stelt en dat ook Patrick Jans- matie. Dat alles bracht echter sens die aan de vooravond van niet zoveel frappante fazen de kompetitie bleek te hervat- mee aan beide doelen, hoewel ten, ook definitief afzegde, bezoeker Lambrechts toch een Een probleem dat wellicht wenkende kans naast lepelde middels jonge doelwachters zal en ettelijke kansen via De opgelost worden. Wat er ook Boom, Merckx en Danny De van zij dc komende uitop- Ruytte werden gemist. Even dracht naar Destclbergen, dat na het halfuur klom de thuis- door nogal wat insiders als één ploeg toch wat verrassend op van de te duchten tegenstan- winst doordat een hoekschop ders binnen dc reeks fungeert, van Lieven De Cock verrader- kondigt zich niet als makkelijk lijk voor doel draaide. Patrick aan maar dat kan voor de mes- De Boom liet het leder lichtjes scnvechtersformatie juist dé afwijken met het hoofd en dat stimulans betekenen om op dat was voor Stroobandt dé kans puntje te spelen, om keihard op halve hoogte in de netten te trappen. M.N. Met deze voorsprong leek Ste kene pas goed gelanceerd maar daar was in het vierde en vijfde kwartuur van dc match bijna niks van te merken. In tegendeel. na de kampwisse ling bewezen de Zelzatcnaars slag om slinger dat ze niet voor niets gepromoveerd waren en bleef het enkel verwondering losweken dat dit alles niet FC Heikant startte werd bewezen in harde cijfers. Scholen van in volgorde Lam- m" de=' brcchts, Gybels en De Vos overwinning (gvw) mtSAiLI.fi WÊBÊÊÊBSi mm i ww >iwHi iiiiii ui 11 iii iFramrrTfiTf Heikant-Ol. Gent: Noré sneed als boter door de vijandelijke verdediging (gvw) HEIKANT ZELE - OLYMPIA GENT: 6-2 De Zeelse tweedeprovincialers hebben in hun eerste thuiswed strijd zwaar uitgehaald. Een prestatie die helemaal in de lijn lag van de taktiek die uit voerig uitgestippeld werd door de nieuwe trainer Hervé Van Lerberghe Heikant zou het seizoen met offensieve presta ties uitpakken, en met een to taal van acht doelpunten heb ben de aanwezigen waar waar voor hun geld gekregen. Een vinnig gestarte thuisploeg kwam via Van Doorsselaere op voorsprong en Noré zorgde voor een 2-0 na een strafschop. De lokalen dachten even dat de schaapjes al op het droge waren en dit gaf aan Olympia de gelegenheid om nog voor de rust op gelijke hoogte te klimmen. Trainer Van Lerberghe wees zijn discipelen terecht en het resultaat liet tijdens de tweede helft niet op zich wachten. Vercauteren, de ingekomen Van Driessche en Van Eetvel- de joegen de skore de hoogte Aanwinst Guy Noré maakte zijn tweede treffer na een nieu we strafschop. Hervé Van Lerberghe genoot blijkbaar van het spektakel en prees zich gelukkig met deze uitstekende start. «Ik denk dat wij onze suppor ters een aantrekkelijke wed strijd hebben aangeboden. Even zag het er naar uit dat de ploeg wat overmoedig tewerk ging, wat uitmondde in een terugkeer van Olympia. Na de rust hebben de spelers echter getoond dat zij over karakter en taktische discipline beschik ten om het werk af te maken.» (ajz)

De Voorpost | 1984 | | pagina 31