■tr f in het nieuw naar een beter seizoen Tevreden met de twee punten ft Spartaanse stijd in voordeel van bezoekers beslecht Woël Symon terug van weggeweest Na amper twintig minuten was 't al 0-4!!! Puntendeling: juiste uitslag Blik op vierde ^Provinciale Moeilijker dan gedacht provinciale - Aalst VOETBAL E. OPSTAL - RS. HAASDONK 1 -O (3eProvincialë^ Red Star Haasdonk Opstal-Haasdonk. De Opstalse verdediging is stabiel genoeg (adw) Wie deze wedstrijd heeft bij gewoond, trok de konklusie dat de partij best op een pun- tendeling had kunnen aflopen. Dat zou in ieder geval de meest logische weergave zijn geweestMaar in voetbal is het niet altijd de logica die zege viert. Dit wil nu niet zeggen dat we afbreuk willen doen aan de verrichting van Eendracht Opstal De wedstrijd was als een dubbeltje op zijn kant, dat uiteindelijk in het voordeel van de thuisploeg is getuimeld. Sekretaris Emiel Van Mol is het eens met deze zienswijze: «Wij hadden hier te maken met een serieuze tegenstander. die algemeen als titelkandidaat wordt aangezien. De wedstrijd verliep meestal vrij evenwich tig. Wij zijn ten slotte op voor sprong gekomen op twee mi nuten van het einde, maar ik geef toe dat het om een geluks- doelpunt ging. Ronny De Fey- ter schoot de bal voor doel, waar een verdediger hem on gelukkig op de slof nam, en de bal in de eigen netten jaste. Jammer voor de Waaslanders. maar gelukkig voor ons. Het gaat immers om twee punten die we rijker zijn». Eendracht Opstal is geha vend uit de strijd gekomen. Na twintig minuten kwam Mare Van der Jeugt in botsing met een tegenstrever en liep daar bij een neusbreuk op. De Op stalse speler-trainer werd in zijn rol vervangen door Pascal De Ridder. Waarschijnlijk zal hij drie speeldagen niet kun nen aantreden. Voor Eendracht Opstal wenken thans belangrijke streekderby's: nu zondag is men te gast in Appels. Daarna komt SK Grembergen op be zoek. Misschien zal de Bug- genhoutse derde provincialer na deze wedstrijden al een eer ste evaluatie kunnen maken. (e.d.m.) X Voor enkele weken maakte u middels een van onz. bijdragen reeds kennis met het toch wel vernieuwde Ren Star en ter dier gelegenheid zeiden we reeds met recht en reden dat er weer heel wat nieuws bij de Sterploeg te rapen was. Op de laatste zaterdag van augustus werd de kabine of liever kantine van de jeugdploeg ook daadwer kelijk opengesteld én werden tevens de nieuwe spelersuit rustingen aangeboden aan de diverse ploegverantwoorde- lijken door de respektieve nieuwe sponsors. dit onderhoud was afwachtend en voorzichtig optimist. Vier oefenmatchen werden immers afgewerkt. Eerst werd er ge wonnen tegen Sparta Waas munster met 2-0 via doelpun ten van Van Leughenaeghe en Schelfhout. Vervolgens werd er met wat overtrokken 5-2 cijfers verlo ren van Sporting Sint-Gillis. Een nederlaag, die pas gestalte kreeg (na 2-2 ruststand) door de talrijke vervangingen waar door trainer Samson eens wou weten en wegen hoe zwar iedereen wel uitviel. Ook hier zorgde het duo Van Leughen- haeghe en Schelfhout voor de produktie. Tegen Svelta Mel- sele ging men op 19 augustus de boot in met 1-3 cijfers, een verlies dat vooral moest toege schreven worden aan de cap riolen van de bal: er was inder daad nauwelijks klasseverschil maar na een trefer van alweer Van Leughenhaeghe toonde Svelta zich bijzonder sterk in de afwerking via Van de Vel de, Van Mieghem en Smet. En dan volgde nog een match bij de Antwerpse tweedeprovin- cialer Sint-Anneke die het mo reel zeker goed van pas kwam en met een gelijke stand van 2- 2 werd afgesloten. Eerst doel de Schelfhout, - Erik is duide lijk terug naar een betere for me aan het toegroeien - en na een gelijkmaker uit vrijschop scoorde de vroegere speler van sporting Sint-Gillis nogmaals. Met het beschikbare potentieel lijkt trainer Samson normaler wijs weinig problemen te heb ben friet betrekking tot degra datie maar anderzijds denkr hij dat de nodige dosis chance - geen kwetsuren en goeie thuis- matchen- zal moeten hebben om met Red Star een rol van betekenis te kunnen spelen in derde provinciale. Zondag jongstleden moest Red Star reeds via een ongelukkige goal in Opdorp de volle inzet laten maar zondag denken ze reeds orde op zaken te kunnen stellen. Mare Naudts Na een korte maar daarom niet minder gesmaakte verwel koming van algemeen voorzit ter Robert Waterschoot, bekl om jeugdvoorzitter Marcel Waterschoot he twat lage spreekgestoelte en nadat hij na enkele vergeefse pogingen toch stilte had verkregen wees hij alle aanwezigen erop dat het werkelijk een feestelijke dag was voor de rood-gele ver eniging. Hij somde alle mede werkers op die met raad en vooral daad de jeugdkantine. die oorspronkelijk van Yerse- ke (Nederland) moest komen, hielpen overbrengen en afwer ken. Marcel Smet, Gerard Clippeleyr, René De Jonghe en Mon Lyssens kregen een speciale vermelding. Dat een en ander in de gezelligheid van louter eigen gezichten gebeur de was volgens spreker alleen maar een voordeel. Dan de voorstelling van de nieuwe sponsors met Reizen Van Laere gevestigd in resi dentie Baudelo te Sint-Niklaas voorop. Georges Van Laere - tot voor kort nog garagist geeft zodoende de fakkel als sponsor over aan zijn dochter die zaak- voerste is van dit reisbureau. Reizen Van Laere staat in voor de sportuitrusting van eerste ploeg en reserven. Voor de scholieren mocht ploegverantwoordelijke Mar cel Steenssens de nieuwe trui en in ontvangst nemen van groothandel Verhelst (glaswerk en verven) gevestigd in Nieuw- kerken. Zowel de junioren, kadetten als miniemen werden door transportbedrijf Rooms uit Haasdonk bedacht met nieuwe zaken en dat zal het bijhorende embleem wel dui delijk maken tijdens de pas begonnen kompetitie. Een korte babbel met trainer Norbert Samson In de rand van dit feestelijk gebeuren was het aan onze joernalistiekenaar natuurlijk verplicht om eventjes met fa- niontrainer Samson de oefen matchen en dergelijke te bekij ken. De algmene teneur van SPARTA WAASMUNSTER - SPARTA APPELS 0-2 De strijd tussen de twee Sparta's uit derde provinciale E is na 90 min. knokken uiteindelijk in het voordeel van de nieuwkomers in de reeks uitgedraaid. Daarvoor hadden de bezoekers nochtans heel wat zweet moeten laten want over het geheel van de wedstrijd gezien verdiende de thuisploeg toch wel een puntje. Doch in voetbal moet je nu éénmaal skoren wil je winnen en dat was nu net wat er bij de thuisploeg ontbrak. In de eerste helft waren de op de loer liggende Praet ging doelpunt aande overzijde. 5 Heidejongens veruit de betere aan de haal en zette Appels op minuten voor tijd werd de par- ploeg. Met snedig aanvalswerk voorsprong. tij 'immersm beslecht toen Ro- werd de Dendermondse verde- Na de kampwisseling zette de sez op een nieuwe snelle en diging enkele keren knap uit thuisploeg alles in het werk om verrassende tegenaanval de verband gespeeld maar de kan- de bakens te verzetten. De stand op 0-2 bracht, sen die er kwamen voor onder aanvallen verliepen meestal te andere Peter Van Bossche, Jos ordeloos om voor enig echt Hoe Sparta (Waasmunster Van Cleemput, Frank Van doelgevaar te kunnen zorgen dan. nog trachtte om in die Bocxelaer en De Beule werden en de versterkte Appels-defen- laatste vijf minuten nog iets te sie had dan ook maar weinig ondernemen, de twee punten ,rh,. gingen onvenvach, „aar de bE_ één na één gemist. Na 10 min. reeds zou een echte problemen meer. counter van de bezoekers wel Zoals pessimisten dan ook zoekers, resultaat opleveren. De steeds reeds voorspelden viel het Waasmunster-Appels. Een ware akrobaat, die doelman van Waasmunster. Hij staat buiten zijn doelgebied, dus kopt hij de bal weg.' (dw) 1 Opstal-HaasdonkDe bezoekers schoppen er eentje gewoon neer; de ref haalt natuurlijk de mgele kaart boven (adw) d St cop 'g OJ L-r no| WIEZE - HAASDONK 2-0. Wieze is goed gestart. Het won zijn eerste wedstrijd in derde provinciale. Voorzitter Dolf Moens noemt het een verdiende zege, maar onder schrijft toch wel de verdienste de Waaslanders. «Over het algemeen verliep om dc wedstrijd gelijkopgaand, rf k( n'ettegenstaandc wij toch dc beste kansen afdwongen. Na een halfuur hebben we ge- skoord via Marc De Wolf. die voordien door Michel Hey- vaert was aangespeeld ge worden. Tijdens de tweede helft ke ken we naar een haast identiek spd vertoon. Tien minuten voor tijd zorgde Noël Symoen voor geruststellende cijfers toen hij de stand verdubbelde. Noël is opnieuw in onze rangen. Drie seizoenen geleden was hij bij FC Wieze. maar toen heeft hij zijn voetballoopbaan enige tijd onderbroken. Ik moet zeggen dat de be zoekers in de slotminuten de kans kregen om de eer te red den. maar Danny Matthijs heeft hen dat niet gegund, want hij kwam gepast tussen beide. Alles samen genomen ben ik tevreden over de gang van zaken. De sfeer in de klub is goed, ons eerste elftal telt haast allemaal spelers uit de eigen rangen, ook dat is veel betekenend. Wat ook positief is, is het feit dat we over een jonge kern beschikken Wij zien de toekomst dus hoopvol tegemoet. Zondag reizen we naar De Klinge. Daar azen we op één punt. Afwachten dus wat het zal worden. Het meest positie ve feit dat ik uit de jongste wedstrijd konkludeer, is dat we geen doelpunten hebben moeten toestaan. Hopelijk is dat zondag weer het geval.» (e.d.m.) BURST - BERLARE: 1 -1 De eerste kompetitiewedstrijd van Burst en Berlare heeft aangetoond dat beide ploegen degelijk kunnen kombineren, maar nogal eens problemen hebben als de geschapen kan sen ook in doelpunten moeten omgezet worden. Reeds in de beginfaze werd het duidelijk dat voorzichtigheid het eerste gebod was. In het middenveld werd hard voor de bal gevochten en tijdens het eerste halfuur was Berlare aan vallend iets sterker en gevaar lijker. Zo was er een ultieme redding nodig van Werner Volckaert na een gekraakt schot. Met de rust in het zicht herstelde Burst het evenwicht, echter zonder rechtstreeks doelgevaar. Na de rust kon Burst aanvan kelijk Berlare op dc eigen helft terugdrijven. Het vertrouwen groeide en de supporters ver wachtten een thuisdoelpunt. Maar bij een van dè schaarse bezoekende aanvallen gebeur- Waasmunster-Appels. De bezoekers, net gepromoveerd uit vierde, en nu al direkt winnen buitenhuis, zoals de groten (dw) de het omgekeerde: Vander- meersch schakelde in een rechtstreeks duel libero Frans De Bruyne uit en klopte zeer nauwkeurig een nochtans sterk spelende lokale doelman Volckaert. Burst verloor tot overmaat van ramp zijn libero en Gert De Clercq moest de voor hem to taal onbekende voorstoppers- plaats innemen. Berlare zocht naar een tweede doelpunt, maar werd door een sekure doelman en het doelhout gestopt. Naar het einde van de wed strijd toe, moest Burst meer risiko gaan nemen en dat werd beloond met een doelpunt van Geert Van Herreweghe die om zijn as draaide en zacht bin nenschoot. De bal verdween naast een verbauwereerde doelman keu rig in de benedenhoek. Misschien wel een billijk resul taat, hoewel de thuisploeg toch zwarte sneeuw heeft gezien. fedt) Waasmunster-ADoels. De thuisoloea verloor met een heleboel tegenslag, (dw) WHrTE BOYS - F.C. MOERBEKE: 2-4 En probeer dan maar nog eens Moerbeekse doelman maar de zogenaamde bakens te ver- kon niet intikken. Doelman zetten. En dat komt er nog bij: Danny Van Ruyskensvelde die Het was tot viermaal toe de- momenteel de voorkeur geniet zelfde Moerbckenaar (de En- moest zich in tien minuten tijd gelse spits wiens naam osn niet nog eens tot twee keer toe bekend is) die voor evenveel gewonnen geven omdat Moer- treffers zorgde, met medewcr- beke tegen honderd procent king van de thuisspelers die bleef afwerken en voor het hun dekking totaal verwaar- eerst sedert lang een ruime loosden en in samenspel na- uitzege liet inschrijven. Met tuurlijk met eigen ploegmaats, deze riante 0-4 stand op het bord werd er gedraaid en nu «ikerjongcns d,c zelf zeg- was het v00r dc groe„-wi[ten gen mei zo een hechte ploeg Ie zaak om 10ch „og e„igszi„s hct ben als vorig jaar. kenden moreel op peil Ie houden en op overigens een vliegensvlugge te krikke„ mel goed s e, D>, hart Na amper zeven minuien was niel bepaaid makke|ijk was hei warempel reeds 0-2 na want de gansc bezoekende for- «ee suksesvollc invallen over malic ging op „„zondering van links van voormelde Brit. dc v«?voLdige goalgeller voor Nu eigen doel postvatten zodat en- m n crs kwa" kcl scho,en ui« de ,wecde 'ün men de Sintniklazenaare even- uits|uilse| en sukses konden kenHp i "I"* T hC' beZOC~ bijbrengen, kende doel steken met een 6 Eerst kogelde Guy ot van Verbeeck net over Verbeeck succesrijk binnen en e warsligger en een knal van achteraf deed voorstopper Waa 5 ^V?rbeeck. °P d« Bruno Verschaffeit hem dat «in ''j Gerrit Rooms prachtig na zodat een juister stormde in zijn eentje voor de beeld op de tabellen ver scheen. André Van der Aa forceerde van zijn kant bijna nog een aansluitingstreffer maar liet zich op het beslissen de moment al te duidelijk neervallen. De kansen waren er zodoende geweest maar de betere afwerkers gingen in blauw-witte kleuren gehuld. Sekretaris Thomaes was na af loop dan ook eerlijk in zijn kommentaar en was er zicht baar het hart van in dat zijn ploeg de goeie resultaten uit de aanloopperiode niet in het minst had bevestigd. Toch heeft William goeie hoop dat zijn ploeg in Hoogeindc een ander gezicht opzet en daar met slimmer spel aan de eerste puntjes van het seizoen raakt... Mare Naudts GERDA - HOOGEINDE: 2-2 Het derby tussen SK Erembo- degem en Doggen is een partij geworden die alle beloften is nagekomen. Er heerste een echte derbysfeer en alle spelers hebben zich verbeten ingezet om er een aangename wed strijd van te maken. Voor de rust was SK Erembodegem de beste ploeg en zorgde ervoor voorsprong te nemen. Vander- veecken bediende met een goede doorsteekpass Meert. Laatstgenoemde liet de kans niet onbenut om te skoren. In de tweede helft wisselde het spelbeeld volledig. Doggen was nu de attraktiefste ploeg. Jos Callebaut nette de gelijk maker ook al weerde doelman Marcoen zich als een duivel in een wijwatervat. In een warri ge fase zou diezelfde Callebaut de verdiende eindcijfers vast leggen na een aantrekkelijk en leuk derby. TK Meldert heeft Boonwijk geen schijn van kans gelaten. Voor de rust wisten de bezoe kers nog enigszins gelijke tred te houden met de thuisploeg. Ruststand was echter wel 2-0. Na de rust was de suprematie van Meldert overgroot. Erwin De Smet en Dirk Leroy skoor- den beiden tweemaal, terwijl Spinois en Alain Spaans de andere treffers voor hun reke ning namen. Orai\je F.rpe heeft op een een voudige wijze maat kunnen ne men van een matig Smetlede Rudy Meuleman en Guido Lauwereys zorgden voor een 3-0 overwinning Hofstade kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Baardegem terwijl Terjoden in eigen ves ting verloor van Scrskamp met 0-1. (gdt) Maar de punten zijn binnen, voegde trainer De Wale bij de nababbel erbij. De omstandig heden waarin de wijkjongens van stapel liepen waren im mers van dien aard om erger te vrezen. Een supervlug doel punt van Erik Verlackt haalde met andere woorden de lokale plannen deerlijk overhoop en degradeerde Gerda tot hopelo ze achtervolger. Aan de twintigste minuut bracht de thuisploeg pas de stand weer gelijk. Pros Bar- thier wriemelde zich dan met enorm veel kracht en inzet voorbij de Gillisse defensie en viseerde het hoofd van Van de Neucker. Yves, die volgens de visie van de gasten, duidelijk buitenspel stond, had helemaal geen moeite om de gelijkma ker in te knikken. Wie gedacht had dat de Terekenaars nu definitief de ban zouden bre ken. kwam niet totaal aan zijn trekken want om een of andere reden bleef Gerda krampach tig voetballen en het kwam tot uiting dat men node de rust- brengende invallen van Guy Van Cleemput miste. Bij die gelijke stand liet Yves Van de Neucker zich meermaals op merken en dan niet steeds ten gunste, voor hem persoonlijk dan. Bij een schermutseling voor doel kwam de bal weer hoog boven doel zweven, Yves kwam sterk in maar kreeg in de hitte van de strijd een fikse klop van de Hoogeindekeeper. Yves liet zich, ondanks wat naderhand een hersenschud ding zou blijken, niet uit zijn lood slaan en bleef onverdro ten in het offensief stormen. Op dat moment schrijven we reeds tweede helft en in de loop van die periode werd Yves ook (wijselijk) vervangen door zijn jongere broer Thier ry, terwijl voorstopper Van Geyt de plaats moest voor Johan Mervaillie. Met nog goed dertig minuten te gaan werd de winninggoal aan getekend door Dirk De Bruy ne die daarmee een persoonlij ke poging verzilverde. Naar het einde toe verscheen Mark Heirbaut met een goed schot en belandde een kopstoot van Thierry Van de Neucker ter nauwernood nog in de reik wijdte van de Hoogeinde- doelman. Gerda heeft dus de zo sterk betrachte overwinning binnen en reist zondag af naar Sinaai om daar het zonder punten zittende Herleving van ant woord te dienen Een punt moet zowiezo bereikbaar zijn en wie weet kan er rond Si- naaikermis geen volle punten- buit uit de kast komen rollen. M.N.

De Voorpost | 1984 | | pagina 33