EVEN VOORSTELLEN: Onze vier korfbalklubs Dendermondse rugbyklub organiseert internationaal rugbytornooi Knappe start KSA wint Buggenhouts dorpstornooi De Voorpost - 7.9.1984 - 35 KORFBAL RUGBY ij het begin van het nieuwe korfbalseizoen past het de klubs, aktief in de regio van Dender, Durme en Schelde, even voor te stellen. APPELS KORFBALKLUB, opgericht in de loop van 1970, komt uit in tweede klasse. Vorig seizoen sloot Appels de veldkompetitie af op een vijfde plaats. Het reserveteam eindigde zesde. In de zaalkompetitie kwam de klub van voorzitter Frans Van den Steen uit in reeks 2 A en eindigde daarin op een vierde plaats op zes. KORFBALKLUB ATLANTIS LEBBEKk, opgericht eind januari 1979, komt uit in vierde klasse. Tijdens het voorbije seizoen was de klub van voorzitter Cyriel Maes- schalck aan de slag in bevordering en eindigde daar op een zevende plaats. Het reserveteam moest zich eveneens met een zevende plaats tevreden stellen. De kadetten en miniemen van Atlantis deden het heel wat beter, want beide teams behaalden de kampioenstitel. Zowel op het veld als in de zaal. In de zaalkompetitie, in reeks 4 B, eindigde Atlantis, het fanionteam dan op de derde plaats. VOS REINAERT, opgericht in 1975, verenigt korfballiefhebbers uit het St.-Niklase en betwist zijn thuiswedstrijden in Sinaai. De klub van voorzitter Jacques De Witte speelt dit jaar in bevordering. Vorig seizoen eindigde Vos Reinaert tweede in overgangsafde ling B. In de zaalkompetitie, waarin de klub aktief was in reeks 5 A, eindigde ze vierde. Het reserveteam vijfde. KORFBALKLUB AGO AALST is de jongste klub uit de regio. Opgericht in de loop van 1982, komt zy uit in bevordering reserven. De klub van voorzitster Leslie betwist haar wedstrijden achter sporthal 'ten Rozen' te Aalst. Onbekend is onbemind zegt een Vlaams spreekwoord. Dat hoeft echter niet altijd zo te blijven! En de jongens van de Dendermondse Rugbyclub hebben gezworen om, wat rugby betreft althans, te bewijzen dat het ook anders kan. Inderdaad. Na de spijtige ontbinding van Rugbyclub Alfa (alweer meer dan tien jaar terug) zag het er niet al te best uit voor de rugbypromotie in het Dendermondse. De totale afwezigheid van deze prachtige spektakelsport in de Belgische media was daaraan uiteraard niet vreemd. Stilte alom dus, tot op de dag dat onder de impuls van het trio Michiels, Vandeputte en De Visser de toenmalige Rugbyclub Zenith werd uit de grond gestampt. Een voltreffer, zoals later zou blijken, want de kersverse Dendermondse ruggers promoveerden zo maar liefst drie opeenvolgende jaren, en bereikten op die manier de Belgische subtop in tweede nationale. Van in den beginne hadden de melden van de uitslagen in de noodzakelijk. En zo werd, vijf rugbyjongens begrepen dat plaatselijke pers. jaar terug, het jaarlijkse Inter- hun sport in het Dendermond- Neen. het werd vrij snel duide- nationaal Rugbytornooi se niet erg veel aan bekend- lijk dat, indien het rugby in de geboren, heid zou winnen louter en al- streek aan populariteit wou De bedoeling van dergelijk leen door het spelen van kom- winnen, dan was een bijzonde- tomooi is tweeledig, petitiewedstrijden, en het ver- re jaarlijkse attraktiepool Zoals gezegd is het een ideale Appels: dubbele zege Het korfbalseizoen is uifste- kend gestart voor de Appelse Korfbalclub Nadat het vorige week woensdag in de beker- kompetitic Vobako, niettegen staande de Lichtaartse klub een voorgift had van 3 korven, met 9-6 versloeg, won het vori- zondag ook zijn eerste kom- «titiewedstrijd tegen ilinerva. de rust van deze wedstrijd stond de skore nochtans in evenwicht: 3-3. Appels had in die eerste helft wel een dege lijk samenspel gedemon streerd, maar miste afwerking. De tweede speelhelft verliep volledig in het voordeel van de thuisklub. Naast een technisch overwicht toonde het zich ook fysiek de sterkste. De 7-3 eindstand belooft voor de toekomst. Vooral omdat deze overwinning behaald werd met een geheel verjong de ploeg. Skoordcn voor Ap pels Gisèle Van Hoorde (strafworp), Anneke Schud- dinck, Edwin Borms (straf worp), Noel Verstraetcn, Luc Eeckhoudt, Wim De Wilde en Dirk Van Roy. Zondag trekt Appels op bezoek bij Schoten. Met uitzicht op een overwin ning overigens, want tijdens de bekerkompetitie moest Scho ten de duimen leggen tegen Minerva, klub waarvan Appels won. Atlantis Lebbeke: dubbele ne derlaag Atlantis Lebbeke was vorige week zowel in de beker als in de gewone kompetitie aktief. In de bekerwedstrijd, vorige weck woensdag tegen Korf balclub Aarschot, een club die met Lebbeke in vierde klasse uitkomt, moest het de duimen leggen met 4-3. Het was een gclijkopgaande wedstrijd, uiteindelijk haalde de Aarschotsc jeugd de boven hand. Het feit dat het Atlantis- team drie strafworpen miste -zenuwen!- was evenmin vreemd aan deze nederlaag. Ook de veldkompetitie werd in mineur ingezet. Het Brusselse Olympia kwam vorige zondag op bezoek aan het Konkelgoed en dat betekent dat de zenu wen dubbel gespannen staan. Atlantis begon nochtans veel belovend. Reeds na een paar minuten wedstrijd slaagde Lie- Maesschalck erin te sko- ren, maar Olympia gaf lik op stuk en bracht de stand in een minimum van tijd op 1-2. Hu- bert Van Hauwermeiren poog de het tij te doen keren, maar zijn afstandsworpen misten de korf. Nadat Olympia. o.a. via een strafworp, zijn voorsprong nog opvoerde tot 1-4, kon Pierre Verhavert milderen tot 2-4. Bij de rust was Olympia echter opnieuw uitgelopen tot 2-5. Even zag het er naar uit dat Atlantis, na de rust, opnieuw in de match zou komen, dankzij een korf van Lieven Maesschalck. maar Olympia drukte door -en won de wed strijd uiteindelijk met 3-8. Het laatste kwartier van de wed strijd bleken beide klubs trou wens nog niet in staat zich 100% door te zetten. Positief was het geslaagd debuut van de amper 16-jarige Ronny Van Hamme. Het Atlantis reserveteam hield datzelfde Olympia in bedwang met 4-4-cijfcrs De Lebbeekse korven kwamen van Mare Dp- bois (2) en An De Leeuw (2). In het door Atlantis georgani seerde miniementornooi ein digden de Atlantisminiemcn op een tweede plaats. Na Bor- gerhout 1 en vóór Rapid Eeklo Borgerhout 2 en Neerlandia. Dit weekend trekt Atlantis op bezoek bij De Notelaer. Vos Reinaert: wisselend sukses Vos Reinaert was vorige week dubbel aktief. Woensdag was het team reeds aan de slag in de bekerkompetitie. Tegen stander was toen Zingem, een klub die twee reeksen hoger uitkomt dan de Wase. Die be kerwedstrijd, waarin Vos Rei naert startte met een voorgift van zes korven, uiteindelijk ook met een 9-8 score door de Wazcnaars gewonnen werd - zonder meer een prachtpres- tatic - had blijkbaar te veel krachten gevergd van de Rei naert dames en heren. In de eerste kompetitiewedstrijd, op zaterdag betwist tegen het Hasseltse Initia, moest Vos Reinaert immers het onderspit delven met 6-17. Te begrijpen, aldus Jacques Bogaert. Bij het begin van de kompetitie staat de fysieke konditie van de spe lers nog niet 100% op punt. Bovendien waren de heren, die tot het basisteam behoren, om diverse redenen - vakan tie, herexamen, enz. - niet be schikbaar. Bij de rust keken we dan ook reeds op een 2-9- achterstand. Tijdens de tweede vijfenveer tig minuten begon de ploeg duidelijk beter te draaien. Ze vonden mekaar heel wat beter. De wedstrijd was echter ge speeld. Initia dikte zijn voor sprong nog aan. Voor Vos Rei naert scoorden Veronique Van Haver, Jacques Bogaert, Ja cques De Wit, An en Filip De Wit en Lutgarde Van As- broeck. Dit weekend gaat Vos Rei naert op bezoek bij Meeuwen. Het reserveteam is aan de slag op het terrein van Catba. Wat de uitslag wordt is niet te voor spellen, vermits beide tegen standers - een gevolg van de herschikking van de klubs - voor Vos Reinaert totaal onbe kend zijn. De kadetten van Vos Reinaert nemen zaterdag deel aan het Nationaal Kadet- tentornooi te Schoten en de scholieren en juniores reizen naar Catba. AGO Aalst: afwerking ont breekt nog Ago Aalst moest voor zijn eer ste kompetitiewedstrijd in Be vordering reserven op bezoek bij het Antwerpse Voorwaarts. De Aalsterse dames en heren zagen zich reeds na enkele mi nuten op een 2-0 achterstand geplaatst De afstandworpen van Voorwaarts waren immers meteen raak. Ago reageerde echter prompt en kon de stand in gelijkheid brengen via een afstandworp van Joris Cop- pens en een mooi uitgespeelde kans van Martine Philips. De wedstrijd ging van toen af ge lijk op, maar toch was het Voorwaarts dat kort voor rust, via een strafworp, op voor sprong kwam. Na de rust nam Ago het initia tief in handen, maar faalde herhaaldelijk bij de afwerking, zodat Voorwaarts, dat afwerk te tegen 100%, uitliep tot 6-2. Vijf minuten voor het eindsig naal bracht Leslie Goossens de stajid nog op 6-3. De wedstrijd was echter verloren. Voorzitster Leslie Goossens: Ago was speltechnisch zeker niet de mindere van Voor waarts, maar verkwanselde veel kansen. Laten we hopen dat we komende zondag reeds revanche nemen in onze thuis wedstrijd tegen Vorselaar. De ze wedstrijd wordt betwist op zondag 9 september, te 14 u. Op het terrein achter de sporthal «Ten Rozen». Pierre Van Rossem Rugby. Dit tafereel kent iedereen: de scrum- Rugbyeen typische -try- (orfbal \ppels - Minerva 7-3 Dc kompetitie is voor de Ap- else Korfbalklub schitterend egonnen. De ploeg uit de Üjckelstraat won woensdag de erste wedstrijd voor de Beker tan België. Ze liet Vobaco een schijn van kans. Het wer en zware 9-3 cijfers tegen een ochtans goed aanklampende egenstandcr. let werd dan uitkijken naar ondag. Dan kwam immers en betere formatie op be- oek, maar ook de jongens en jeisjes van Minerva waren iet opgewassen tegen blauw- lanvankclijk werd het natuur- k even afwachten en Appels ing nooit voluit. Bij de rust ras het voor de bezoekers wel ekeken, want nadien zagen t Appels weer op volle toe- tn draaien. Het speelde korf- >al zoals het hoort: snel van erdediging naar middenvak n dan in één tijd naar de anval. Al was dit misschien iet het beste twaalftal dat Ap- els op het veld kan brengen, och verdient deze formatie al- lof en veel krediet, 'oël Verstraten en Erna Van kn Berghc hebben weer vaste oct in het fanionteam en ze logen op een goede match trugblikkcn, Erwin Borms, leeds met dezelfde inzet, wam ook aan zijn trekken, "rwijl Gisela Van Hoorde, 'et een overgave de Van loordes eigen, een prima ver- Jon bracht en beloond werd met een doelpunt. Ann Schud- lukt worden dankzij de betere dinck is steeds goed voor een fysiek van de thuisploeg. De korf, terwijl Luc Eeckhoudt reserven wonnen ook al hun ook zijn duit in het zakje deed. wedstrijd met 6-3. Niets dan Vergeten we zeker de jonge lof ook voor dit twaalftal dat Dirk Van Royen niet. Ook hij wel een beetje aan de afwer- lukte een korf als beloning king moet schaven in dit kom- voor zijn knap werk. petitiebegin Deze doelpunten konden ge- ADW Rugby. Als je wel eens wou weten wat een -line-out' is, wel dit is er een gelegenheid om ruchtbaarheid te geven aan een sport die de meeste mensen enkel kennen van de buitenlandse zenders. Het tweede motief ligt eerder op het sportieve vlak. Het rug- byseizoen begint immers eind september, en het Dender mondse Tornooi is dus voor de deelnemende ploegen een ideale gelegenheid om de kon ditie te testen. Het spreekt voor zichzelf dat juist om die reden spektakel gegarandeerd is. De eerste tornooien waren sportief zeer hoogstaand (de deelname van teams zoals Bri tish, Cramonciau, BUC e.d. stonden daarvoor garant) maar misten, voornamelijk omwille van het slechte weer, toch de grote publieke belangstelling. De grote doorbraak kwam dan eindelijk vorig jaar. Niet in het minst dankzij de inspanningen van de plaatselij ke pers, die ruime aandacht had besteed aan de perskonfe- rentie van de DRC, en ook dankzij het schitterende weer, verzamelden zich ongeveer een duizendtal kijklustigen langs de sportvelden in de Van Langenhovestraat. En ze kre gen waar voor hun geld! (fi guurlijk dan, want de toegang is steeds gratis). Het organiserend komitee, dat stilaan de kneep te pakken had, zorgde voor een aantal tenten waar hongerigen en dorstigen ruim aan bod kwa men, kraampjes met specifieke rugbyartikelen waren voorhan den en via de geluidsinstallatie werd het publiek nauwgezet op de hoogte gehouden van wat er op de rugbyterreinen gebeurde en van wat er nog te doen viel. En natuurlijk was er eveneens op sportief vlak het één en ander te beleven British had immers gezworen om voor de derde opeenvolgende maal het tornooi te winnen, en op die manier de wisseltrofee (een schitterend kunstwerk van Fritz Vertongen) pertnanent in de wacht te slepen. Het lukte hen uiteindelijk niet, wat maakt dat het dit jaar de beurt aan de Brussels University Club is om zijn kleuren te verdedigen. Van de Geelgroenen (Dender- monde) hoeven ze wellicht in dit stadium van de voorberei ding nog niet al te veel weer stand te verwachten, afgaande op het resultaat van een oefen wedstrijd tegen het Nederland se Etten-Lcur eind augustus (10-34). Het vijfde Internationaal Tor nooi (zowaar een jubileum jaar!) belooft werkelijk sportief een hoogstandje te worden. De degradatie van vo rig jaar indachtig (de reden was meer dan waarschijnlijk een te optimistische instelling na het tornooi) is de Dender mondse Rugbyclub er niet voor teruggedeinst om meer dan respectabele ploegen uit te nodigen. Het deelnemersveld ziet er dan ook meer dan in drukwekkend uit: - Uit ons eigenste Vlaanderen treden ploegen aan uit Leuven, Merksem en Brussel. De wed strijden van deze teams zullen van vrij groot belang zijn voor de DRC, gezien het alle drie ploegen zijn die dit jaar, sa men met de DRC aantreden in 3de Nationale Afdeling. Een ware barometer voor het ko mende seizoen dus! - De Engelse kleuren zullen, zoals steeds, met overtuiging worden verdedigd door Bri tish. Ondanks de zware tegen stand wordt dit team algemeen getipt als kandidaat voor de eindzege. - Onze Franstalige landgeno ten (die een veel langere rug- bytraditie hebben dan de Vla mingen) vaardigden dit keer twee klasseteams af. A via en Cramonciau zijn inderdaad ploegen die, dankzij een jaren lange aanwezigheid in Eerste Nationale, met de buitenland se teams kunnen wedijveren. - Frankrijk, een rugbyland in opkomst (denk maar aan de grand-slam-overwinning in het Vijflandentomooi van 1982), wordt dit jaar vertegenwoor digd door Dunkerque. Meteen is dit de enige totaal onbeken de in het tomooi. Misschien zorgt dit team wel voor de verrassing, en kan het als joker worden ingezet tegen het op permachtige British. Het be looft alleszins een interessante confrontatie te worden. - Oranje (Nederland dus) vaardigde voor het Vijfde In ternationaal Rugbytornooi een team uit Roosendaal af. Deze grensgemeente is de Geelgroe nen in het geheel niet onbe kend. Vorig jaar speelde de DRC immers verscheidene wedstrijden bij dit team, en de vriendschapsbanden zijn goed onderhouden. Men hoeft geen kenner te zijn om te begrijpen dat het Den dermondse Internationaal Rugbytornooi er eentje met klasse is. Kosten noch moeite werden gespaard om binnen de lokale grenzen de nodige er kenning en respect voor de DRC af te dwingen. In een tijdspanne van enkele jaren groeide deze vereniging im mers uit tot één van de meest bloeiende van de hele streek. En stilaan groeit de bekend heid uit tot ver buiten de Belgi sche grenzen, gezien de vele uitnodigingen voor de deelna me aan tornooien en diverse Europese landen (cfr. trips naar Wales, Bretagne, Neder land, etc...). Sedert enige jaren is de Den dermondse Rugbyclub ook één van de koplopers in België wat betreft de rekrutatie. Zo kon vorig jaar met geheven hoofd de BLOSO-Trofee voor de beste jeugdwerking in ont vangst worden genomen. De klub werd vooral bekroond voor haar doorgedreven wer king naar junioren, kadetten en miniemen toe. De trainin gen zijn drieledig: - Vooreerst is er de eigenlijke rugbytraining (techniek en conditie), elke vrijdag vanaf 19.30 u. - Een, specifiek op rugby ge richte, powertraining (voor iedereen gratis toegankelijk) gaat door elke dinsdag vanaf 20.00 u. - En voor de mannen met enig gebrek aan fysieke konditie is er elke woensdagavond (19.30 u.) een speciale looptraining. Al deze trainingsmogelijkhe den gaan door in het Sportcomplex in de Van Lan genhovestraat. Het spreekt vanzelf dat de leden naar eigen goeddunken en vermogen (ze worden wel in raad en daad bijgestaan door een aantal des kundigen) dié trainingen uit kiezen waaraan ze het meest behoefte hebben. Alle inlich tingen hierover op het perma nente sekrelariaat van de DRC, ten huize van Jozefa Moens, Otterstraat 71 te Den- dermonde (tel. 052/21.62.32), of in VZW Den Otter, St. Gillislaan 13 te St. Gillis-Den- dermonde. Zondag 9 september 1984: - schiftingswedstrijden: vanaf 10 u. - finales: vanaf 14 u. Sportcomplex 'Pierre Ver- helst', Van Langenhovestraat St. Gillis-Dendermonde. Inrichter: Dendermondse Rugbyclub. Deelnemende ploegen uit bin nen- en buitenland. Toegang gratis. Meer informa tie: tel. nr. 052/21.62.32. Kris. Van I)amme KRACHTBAL Hf''M V i' i afik,-- Dat Buggcnhout enkele Hm|fVR H ■I' y^. topklubs uit de nationale *w4ÊÊÈHBÈÉiCkrachtbalwercld m Ta 'an8 geweten. Maar dat ijl sport de populairste geworden ItwfJfm 1S ^e volledige lokale be- Vi vo'k'n8' kwam pas vorig wcek- v t! einde aan het licht. Voor het tweede dorpstornooi hadden twintig ploegen ingeschreven. M ij^HHH De 110 spelers werden ver- jjl dceld in een dames- en L k /Ra MBkHsRI herenreeks. ^^Hk^H jJH JfwÊSwÊ Het enthoesiasmc van dc dcel- W, Sfsjoip nemers bleek reeds op de F êk 1 voorafgaande trainingen. Na MMmÊ M fifi I VpT MgBr' de schiftingswedstrijden van F L Kjjgf- ||g vrijdag kwamen vier reckswin- v naars naar voor: Bobo, de atle ten, Buso en KSA. Bobo en KSA elimineerden hun tegen stander, en speelden bijgevolg dc finale Korfbal. Ook de Atlantisminiemcn toonden zich de sterksten op hel veld én in de zaal tijdens Aangemoedigd door een gc- het voorbije seizoen. Trainer is Lieve Maesschalck (p. hermans) wcldig talrijk opgekomen pu bliek, vol Braziliaans tempera ment, mocht KSA de eerste worp nemen. Filip Willems plaatste die, ver en onhoud baar. Lieven Van der Straeten verlengde de eerste aanval tot een doelpunt. Het werd een snelle en harde wedstrijd, waarin geen duimbreed werd toegegeven. De te verre en te hoge worpen van Rudi Brus selmans werden systematisch gestopt door jeugdleider Willems. Bij de rust had KSA een punt je voorsprong. Nu skoorden beide ploegen om de beurt. Naar het einde toe gooide Erik Vermorgen met overtuiging de bal en daarmee een unieke kans om terug te komen bui ten. Dc spanning steeg naar Beker-van-België - afmetin gen. en iedereen hield zijn hart vast. In dc laatste minuut legde Mark Van den Bossche de eindcijfers vast: 10-12. Bij de dames was de ploeg van dc gezusters Van Belle, Boule d'Or, duidelijk de beste. Dc teams van VKSJ en oud-VKSJ streden met drieën voor de tweede plaats. VKSJ 2 won het pleit. Wat wel opviel was het feit dat slechts na dc trainingen de ploegen in staat waren om 110 minuten genietbaar krachtbal te demonstreren. Eindrangschikking: Heren 1. K.S.A., 2. Bobo 1, 3. De Atleten, 4. Buso, 5. Bobo 2, 6. Pauwels 2, 7. Oud-KSA. 8. Pauwels 1, 9. Doms, 10. Dc Mosten, 11 Spelemee 2, 12. Spelemee 1, 13. College (St - Michiels) en 14. De Makkers. Dames 1. Boule d'Or, 2. VKSJ 2, 3. VKSJ 1, 4. Oud-VKSJ, 5. De Brabanders en 6. Doms. Sint-Gillis-Waas - Melsele: goalgetter Waem van Melsele heeft al twee doelpunten op zijn aktief (dw)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35