I 5 Men snakt naar het einde mSÊÊÊmm I" fi UithetWase wielervaatje Dirk Raeymaecker met voorspro: Sparta wint derby Junioren te Moerzeke En dat geldt vooraL voor de profs die dan wel nog enkele blijkbaar gedevalueerde eindeseizoensklassiekers voor de wielen krijgen maar waarbij velen reeds aan afhaken denken. Natuurlijk moeten we wel nog even terugkomen op de bevestiging van onze pronostiek ais zou een Belg wel eens voor een verrassing kunnen zorgen op Montjuich. Niemand had Claude Criquielion een kansje toegedicht op de regenboogtrui maar de man uit Deux-Acren net aan de taalgrens flikte het toch maar op indrukwekkende wijze. Voor Zeienaar William Tackaert was de rol van koerskontroleur in de eerste koershelft weggelegd omdat onze streekgenoot nu eenmaal ook wel weet dat hij op dergelijk zwaar parkoers nauwelijks uit de verf komt. Hoe het ook zij, de Belgische wielersport zet zich stukje bij beetje weer recht en dat kan de jonge wielertalenten alleen maar een hart onder de riem steken. Terug naar meer bescheiden niveau en dan mag de overwin ning van Dirk Heirweg wel on middellijk worden vermeld. In Wetteren was Dirk aan zijn tiende overwinning van het jaar toe en dat fikste hij door op de gepaste momenten te profiteren van het labeur van anderen - met name Colijn en De Nul - en op het gepaste moment in het zicht van de meet weg te springen en aan de aankomst nog een voorsprong van 20 sekonden bijeen te trappen. Dirk lijkt meteen pa raat om de laatste grote natio nale opdracht van woensdag 12 september op zich te nemen, en reken maar dat Heirweg zich in Parijs-Brussel zal laten opmerken. Frans Van Vlier- berghe werd in Wetteren als 18de af gevlagd. Donderdag was er al een zesde plaats ge weest voor Jan Bogaert in Rummen en versierde Ronald Van Avermaet een 15de prijs in Kortemark. Vrijdag was er dan nog een derde plaats voor Mark Dienckx in Roeselare. waar Dirk Heirweg als 17de doorkwam. En tenslotte was er nog de profkoers van gisteren, woensdag in Melsele. 65 deel nemers kozen daar het vertrek en dat betekende bijna doorlo pend spanning en schermutse lingen. De énige onvervalste en beslissende onstnapping kwam een dertigtal kilometer voor het eind tot stand wan neer een zevental het hazepad koos. De Nederlanders Van de Poel en Van Gerwen alsook onze landgenoten Louis Luy- ten, Jos Jacobs, Guido Van Calster, Gerry Verlinden en Jos Haex waren bij de laatste zifting. Louis Luyten viel wel nog uit door materiaalpech en daar waar iedereen op een spannende sprint hoopte om de bloemen toe te kennen, sprong Adri Van der Poel er op verrassende wijze alleen tussenuit om op zulke wijze zijn vierde zege van het sei zoen te veroveren. In de ach tergrond probeerden de Wase broodrenners nog wel te red den wat kon, onder andere Jan Bogaert maakte nogal wat in druk, maar moest steeds in gedachten houden dat hij met zijn ploegmakker Jacobs voor aan een fikse kansmaker had. In de einduitslag vinden we Ronald Van Avermaet terug op 13, Frans Van Vlierberghe op 15, Ronan Onghena op 20, Jan Bogaert op 21 en Etienne De Beule op 26. Mn. Met een lichte voorsprong won Dirk Raeymaeckers uit Ranst de wedstrijd te Moerzeke. Ne gentwintig renners warén aan de start verschenen. Reeds bij het einde van de eerste, van elf af te leggen ronden, poogde Dirk Raeymaeckers aan de haal te gaan. Hij werd echter opnieuw bijgehaald door het peloton. In de derde ronde geraakte hij dan toch voorop, maar kreeg het gezelschap van Hans Devers. Onder hun bei den bouwden ze een voor sprong op, die half wedstrijd 35 sekonden bedroeg. Ondertussen kwam er reaktie in de grote groep waarin voor al Bart Heirewegh en Erik Colman het kommando voer den. Halfwedstrijd splitsten zich zes renners van het pelo ton af en gingen in de achter volging: Patrick Van de Velde, Bart Heirewegh, Gunther Van Hove, Geert Brochoven, Geert Bulteel en Erik Colman. Even verkleinde de sprong van de koplopers tot twintig sekonden. Toen kreeg Bart Heirewegh bij de achter volgers met mechanisch pech af te rekenen. Hij kreeg wel nog een andere fiets ter be schikking, maar kon de aan sluiting niet meer tot stand brengen. Junioren te Melsele. Van Hooydonck klopt De Witte (Id) Liefhebbers: Walter De Veerman, Francis Coucke en Luk Beniers delen de verdiensten Bij eerstgenoemde is er na tuurlijk nog nauwelijks ver wondering maar bij de laatste twee mag toch wel eens wenk- brauwgefrons volgen. Francis was door studies namelijk lan ge tijd inaktief en Luk heeft dit seizoen een abonnement op dichte ereplaatsen maar moest tot op heden slechts met één echte zegepraal kontent zijn. Bekijken we het een en ander eens van dichtbij. Vrijdaga vond in Wetteren werd een spetterende wedstrijd geleverd door 44 vertrekkers. Na heel wat strovuur kwam er dan toch een ontsnapping met 10 men sen tot stand en uit dit pak trad Lokemaar Walter De Veerman als meest gewiekste naar vo ren. Walter wachtte de ultieme rechte lijn niet af en zette iedereen met een kurkdroge demarrage buitenspel. Walter Ongenae was vierde, Patrick Mettepenningen zesde en Ronny Westelinck tiende. Daags tevoren, donderdag dus. een amateurswedstrijd in Moerbeke-Waas waarbij het Wase wielerheir stevig voor de dag kwam. In de laatste meters stond er nu eens geen maat op een zelfverzekerde Luk Be niers die in volgorde Stephaan Van Leeuwe (2de). Francois Nauts (3de), Mark Meuleman (4de), Ivan Vereecken (5de), Mark Macharis (6de), Rudy Heyns (9de), Francis Coucke (14de), Franky Wielandt (18de) en André Verhelst (19de) in de wind zette. Verder met het derde feestvar ken van deze week, en die kwam zondag in Daknam-Lo- keren op het podium. Met niet minder dan 48 renners gingen ze daar van start en het werd ondanks het drukkende weer een bijzonder kleurrijke be doening omdat vooral Mare Macharis doorlopend in de aanval ging. Bij één van zijn vluchten leek het alsof de Lo keraar samen met kompag- nons Erik Wuytack en Patrick Van der Vloet de beslissing ontketende maar dat was zon der een sterk jagend peloton gerekend. Bij de hergroepe ring koos Francis Coucke uit De Klinge bijna dadelijk de vrije ruimte en versierde aldus zijn allereerste sukses bij de liefhebbers. Erik Wuytack (2de), Frangois Nauts (3de), Benno Present (5de), Walter De Veerman (6de), Franky Wielandt (7de), Mark Macha ris (8ste), Patrick Van der Vloet (15de), Benny Van Buynder (16de) en Luk Joos (2Óste), waren er meteen aan voor hun moeite. Naast deze drie zegepralen nog een resem ereplaatsen. Te be ginnen op zaterdag met een zevende prijs voor Patrick Van Wetter in Duffel, een achtste voor Filip Van Walle in Hc- miksem en een 18de voor Pe ter Van Duyse in Eke-Naza- reth. In Deurne werd Erik Wuytack achtste. Guido Junioren in Sint-Gillis-Waas. De Volder wint de spurt voor de zesde plaats (dw) Haentjens 13de en Patrick Smet 14de. Johan Koppen was zesde in Kaprijke, waar Fran cois Nauts 8ste finishte. Dirk Ongcna 12de werd en Johan De Prekel als 19de aantikte. In Maldcgem strandde- Stephaan Van Leeuwe op de tweede plaats achter Marnix Lameire, was Patrick Van der Vloet ne gende en Stefaan Wauman vijfde. In Denderwindeke ten slotte een zesde prijs voor Pa trick De Waegemaecker. een tiende voor Ronny Mettepen ningen en een 13de voor John ny De Dobbelaere. Op zondag enkel noteringen voor Patrick Van Dutse (12de) en Dirk On- gena (18de) in Zwalm. Maandag in Erpe-Merc een derde stek voor Johnny De Dobbelaere, een achtste voor Patrick Mettepenningen en een tiende voor Ronny Van Kerckhove. Verder dan met dinsdag wanneer Ronny Wes telinck op de dichtste ereplaats uitkwam in Smetlede ten voor dele van Johan De Mesmae- cker. Walter Onghenac was in deze koers vierde en Ronny Mettepenningen zevende. In Basseveldc was Patrick Van Duyse vijfde en Johan Koppen 20ste In St.-Maria-Oudenho- ve eindigde Yvan Vereecken als achtste, en in Evergem was Bij de juniores maakt Didier De Witte op zijn eentje de (winnaars-)dienst uit Het werden 'slechts' twee weekoverwinningen voor de Sintniklazenaar en we zetten hierbij een bepaald woord tus sen haakjes omdat naast dui delijke overwinningen in Sint- Gillis (Waas) en Oudegem, Didier enkel door een onstuit bare Van Hooydonck kon af geremd worden in de zondagse koers te Melsele. Op zaterdag was het dus al goed raak in St,-Gillis, omdat De Witte geen moeite had om in een spannende zij-aan-zij met Gino Verbraeken (2de) de bloemen op te eisen. Mark Laureys was vierde, Guy Van Hese vijfde, Patrick Van de Ven zesde, Guy Verberck- moes zevende, Gino De Munck achtste, Gino Van Steenlandt negende. Mark Galle elfde, Patrick Suy twaalfde, en Edwin Enthoven 14de. De dag daarna was er dus een juniorenafspraak in Melsele en daar werd de wed strijd pigment gegeven door het tweetal De Witte-Van Hooydonck. De laatste - ove rigens Belgisch kampioen - forceerde samen met dc Wase crack een ontsnapping die goedschiks-kwaadschiks door de konkurrentie werd toege staan. Didier had wel nog af te rekenen met een weinig tegen slag maar zelfs in normale om standigheden moet De Witte zijn meester erkennen in de sprintkwaliteiten van Edwig Van Hooydonck. In het ach terland werd Guy Van Hese derde, Franky Polfiiet vijfde, Patrick Van de Ven achtste, Patrick Suy negende, Luk Gal le elfde, Patrick D'Hooghe 12de, Tony Tielemans 13de, Gerry Van Raemdonck 14de en Mark Galle 15de. Maar ge lukkig leverde De Wjttc woensdag nog een goeie pres tatie af in Oudegem, met een naar onze telling 14de over winning van het seizoen. Daar bleef hij baas over Erik Goossens en Patrick Adriaens- sens. terwijl José Rooms hier als vijfde eindigde. Naast deze prestatielijst van één renner natuurlijk nog andere ere plaatsen: zoals op zaterdag de zevende prijs van Guy De Jonghe in Erpe-Mere, en de vijfde van Geert Bulteel in Moerzeke, waar Bart Heir- wegh (niet onverdienstelijk als nieuwbakken junior) als acht ste binnenkwam en Albert Geysels 15de werd. Op zondag werd Emmanuel Cornu dertiende in Antwer pen, en eindigde Stefaan De Beleyr als vijfde in Lede. In deze laatste wedstrijd werd Ondertussen verkleinde voorsprong van dc twee vl ters. Bij de achtervol moesten Gunther Van Patrick Van de Velde g lossen. Hoewel de drie c blijvende renners de I vluchters op de hielen slaagden zij er niet om die bij te halen laatste kilometers ging Raeymaeckers alleen haal. Hij bereikte aankomst voor Hans Be Van de drie achtervolgers Geert Brochoven de vóór Erik Colman en Buil f - I Junioren te Moerzeke. Dirk De Ramaecker won overtuigend (v) er Franky Wielandt voor de Junioren te Moerzeke. Voor de laatste keer rijdt de grote groep door het dorp tv) zoveelste keer dit seizoen met H H een tweede plaats achter een met te grijpen Gino De Ba cker Woensdag was er dan nog een koers in Dendermon- dc waar de Nederlander Mark Mandcrs alle streekmensen een neus zette met name Pa trick Mettepenningen op twee. Rony Westelinck op drie. Wal ter De Veerman op zeven, Erik Wuytack op tien, Erik Van Moerzeke op elf, Ronny Mettepenningen op 14 en Filip Van Walle op 19. Mn. Edwin Enthoven negende en Herman Ferket elfder Vorige donderdag was Didier De Witte nog eens tweede in Buggenhout omdat hij tegen Wachtebekenaar Patrick Buys- ggyng se geen verhaal had. In Beerse was Gino Verbraeken toen nog zevende en op vrijdag werd Patrick D'Hooghe twaalfde in Kalfort-Puurs. Junioren te Moerzeke. Eerste en tweede, broederlijk verenigd naast mekaar (v) Woensdag (eergisteren dus) waren Gunther Van Steelandt en Patrick Van de Ven respek- tievelijk negende en tiende in Bassemvelde. Mn. Pascal Bauwens kroont zich tweemaal bij de nieuwelingen VOETBAL Provincial OPDORP - SP. BUGGENHOUT: 0-3 Junioren te Melsele. De nationale kampioen lledwig Va naar huis (lo) De Temsenaar is daarmee Kegels tiende, flink op weg om dc man van Op zaterdag nog een dichte het naseizoen te worden. Don- ereplaats voor Geert Persoon derdag was Pascal al sneller in Sint-Katelijne-Waver achter dan dc Brit Casseth Turbous in thuisrenncr Erik Mets. Daags Kalfort-Puurs, waar Gary Dc daarna alweer een tweede po- Cock als tiende aantikte en op sitic in de notities: Gery De zaterdag pikte hij de eerste Cock moest het inderdaad af- plaats in te Melsele. Pascal leggen tegen Sigi Ghcsquière regelde het daar allemaal zelf, in Eeklo. met verder nog Gino hij nam deel aan alle ontsnap- Vcrcautercn op vier. In Ncvele pingen en raakte uiteindelijk was Albert Stevens zevende en samen met Bevernaar Werner Bruno Verwulgcn achtste. In Van Brocck voorop. In dc be- Zarlardinge nabij Geraards- slisscndc rush naar de eind- bergen, fietste Patrick Heir- strecp toe stond er werkelijk wegh zich nog naar een ver geen maat op Bauwens die dicnstclijkc vierde plaats En Van Broeck dus naar dc twee- dan was er nog een achtste de plaats verwees. Chris Brys- plaats voor Gunther De Bauw sinck werd derde, Ivan Smet in Andcrlucs dinsdag jongst- vijfdc, Gunther De Bauw zes- leden. Hooydonck ging met de bloemen de. Martin Smet zevende, Gcr- Mn. ry Van Licrop negende. Geert De droom die sommigen in Opdorp koesterden om het «grote» Sparta van weleer een rammeling toe te dienen, is niet in vervulling gegaan. De jongens uit het centrum domi neerden de wijkboys van begin tot het einde. Vooral in de eerste helft lag de thuisploeg volledig lam. De Spartanen overtroefden hun tegenstan der. en skoorden in die perio de drie keer. Public-relations Jos Crets over het verloop van het derby. «Wij wisten vooraf dat dc thuisploeg tot het uiterste zou zijn gegaan, om ons te kort wieken. Begrijpelijk! Het was trouwens de eerste keer in de geschiedenis van het Buggcn- houts voetbal dat beide ploe gen in kompetiticverband tegenover mekaar stonden. Sparta heeft altijd hoger ge speeld. Het is ook normaal, dat wie altijd in dc schaduw heeft geleefd, ook eens in het licht wil staan, als hij dc kans krijgt. Wij hebben Red Star die gele genheid echter niet gegund. Vooraf was gesteld dat we of fensief zouden voetballen. Na een kwartier hadden we al ge luk. Op een aangeven van Lu- do Pissens bracht Kris Van den Bcrghe de openingstreffer tot stand. Zes minuten later ver scheen er een tweede doelpunt op het bord, waarvan Kris De Mars dc auteur werd. Op dat ogenblik voelden we de zege binnen bereik, vooral omdat dc thuisploeg er maar niet in slaagde om ons af te weren. Net voorbij het halfuur kwa men wc een derde keer tot skoren. Naar mijn mening ging het hier om het mooiste doel punt van dc wedstrijd Kris Van den Bcrghe rukte op van uit het centrum, schakelde een paar tegenstrevers uit. omzeil de de doelman en schoot t ncn. Meteen was ook de rusj| zicht. De tweede helft verliep i denderend, maar we hadti geen moeite om de verwon! voorsprong te behoudt! Langs Opdorpse kant werd *1 een paar keer gepoogd om I tij te keren, duidelijk bleek ze daardoor te weinig talent huis hadden. In ieder ge ben ik tevreden over de eer verrichting. Dirk Van den I de en Kris De Mars lieten r een goede indruk. Zone i daarmee de prestaties van tU andere spelers in de schadi te stellen. Het komt er nu aan om verder in gunstige i te bevestigen. Zondag spel! we op Tielrode, en dan wctl we allicht weer wat mef Sparta Buggenhout wil in gel geval voor ecuwig een vïeiT provincialer blijven».

De Voorpost | 1984 | | pagina 36