KAATSEN TE BAASRODE Koningsvissen bij L.V.K. De Ster BASKETBAL ®(^_J<AATSËN__J J EINDRONDE JEUGDKAATSEN «KAMPIOENSCHAP VAN VLAANDEREN» Kastel (kadetten) en t Buggenhout (miniemen) r. zijn kampioen l BASKETBAL IN EEN ROLSTOEL Hoopvol debuut van R.B.B.C. Zele Onrustwekkende feiten TISSAC GENTBRUGGE (+5) - WERE Dl WAASLAND 61 -62 Tissac nam van bij de opworp het initiatief in handen en met Kigelie-De Muider achter het kanon stond heel vlug 13-8 (4e min.) op het bord. Moens zorgde voor tegenge- wicht maar omdat de bezoe kers steriel bleken in de aanval kon Tissac verder uitlopen tot 25-10 (9* min.). Toen kwam spelverdeler Marin in aktie en met een 3 op 3 was Were di gelanceerd. Ondanks de fou- tenlast ging Were di manver- dedigen en een steengoede Verbraeken kon vanop de vleugel het tij doen keren. Zijn 6 punten op een rijtje zorgden voor 30-26 (16e min.) zodat bij de rust Tissac was bijgebeend. De tweede periode bleven bei de ploegen zij aan zij strijden voor de overwinning. Trainer Moorthamer zorgde voor een stugge verdediging maar de 0-10, De Meyer 0-2. scheidsrechters gingen volledig Were di Waasland. Moens 10- op den dool. 2, Blanquaert 4-4. De Brant 4- Bij 46-46 (7* min.) kreeg de 4, Marin 10-6, Verbraeken 6-4, bezoekende bank twee techni- Moorthamer 2-2, Vercauteren Basketbal. Sint-Siklaas - Kaatsen. De pupillen van Kastel speelden zich kampioen op de rug van Idegem (v) sche fouten op een rijtje en na 0-4. 8 minuten werd de 8-fouten- grens al bereikt. Toch ging Were di door met zijn stugge mandekking en dit resulteerde in een verdiende zege waarbij Marin zeker het tempo in de ploeg bracht. Blanquaert zorg de naar het einde toe met een 2 op 2 voor de verdiende zege Vermelden wij nog dat Were di Waasland zonder de ge kwetsten Aerts-De Pauw in het strijdperk moest en hier mee rekening houdende krijgt de zege nog meer glans. Punten: Tissac: Rigelle M. 8-3, De Mulder 8-6, Gorlcer 8-0, De Munnynck 7-4, De Clercq (wega) 8 in de hoogte, (dw) Wasocub. De bezoekers waren Knappe eerste helft FALCO ST.-AMANDSBERG - HERMES: 61-74 De thuisploeg zonder Van Vooren-Beirnaert en waarbij de nieuw aangesloten Chris De Pauw nog met knieperikelen zat is veel te licht uitgevallen tegen Hermes. Na 4-12 (5C min.) werd onmiddellijk een kloof gemaakt en het was vooral Smit die aan het kanon stond. Hermes speelde een voortreffelijke eerste helft want bij 12-24 (101 min.) was de thuisploeg al in de vernie ling gespeeld. Hermes liep uit lot 30-50 rustcijfers en een late heropflakkering van Noben bracht Falco toch nog tot 46-56 (10c min.). Toen duwden de bezoekers even op de pedalen en in een ommezien was het verschil weer groot genoeg om zonder problemen naar een ge makkelijke zege te stevenen. Punten: Falco: Vincent 4-10. Noben 10-10, Bouderez 6-2, De Raedt 4-5, Servaes 4-2. Colle 0-2, Van de Velde 2-4 Hermes: Van Goethem 6-4. De Keyzer 4-2, Smit 16-8, De Cleene 6-4, Koekclcnbcrgh 6- Basketbaltweedaagse te Melsele. BC Melsele 4, Deprez 4-2, Maes 4-0. (wega) hun eigen kampioenschap. Iv GEYWA MOERZEKE ZWARE KLOPPING In de eerste ronde van de Be ker van Belgié kreeg Moerze- ke onmiddellijk een zware tegenstander voorgeschoven. Op verplaatsing bij Bavi Gent viel er niets te rapen. Ondanks de 10 punten voorgift keek de ploeg aan de rust reeds op een 48-28 achterstand Van enige repliek was er weinig sprake en bij het eindsignaal stond er 100-64 op het bord. Punten Moerzeke Van Cleemput 4-5. Simard 6-10, De Clercq 4-6, Mijs 4-1, Van Riet 0-14 RFNO Bevordering Opstal V.A. Baasrode 15 In haar laatste wedstrijd van het seizoen diende Baasrode V.A. nog een gevaarlijke ver plaatsing af te werken op het terrein van Opstal. Om haar tweede plaats veilig te stellen moesten de bezoekers een driepuntenzege behalen. Om door te stoten naar de eindron de was dit een noodzaak. Baasrode V.A. nam onmiddel lijk de wedstrijd in handen en ze lieten duidelijk hun inten ties blijken. Via een verzorgde opslag stelden de palingboeren de keerders van de thuisploeg voor problemen. Na een tus senstand van 1-3 domineerde V.A. op zeker ogenblik de ontmoeting met 2-6 cijfers. De ruststand werd bereikt met een 4-8 voorsprong. Onder im puls van grootmidden De Clercq, die uitstekend keerde bij Baasrode kwamen de be zoekers op een komfortabele ruststand. De tweede speelhelft bracht eenzelfde spelbeeld. De Boskrabbers konden de opsla gen moeilijk verwerken. De bezoekers liepen verder uit en via 5-11 werd het 6-12. De Opstalse ploegleiding had in tussen een vervanging doorge voerd en Scghers werd door Van Kerckhoven vervangen. Deze spelersomwisseling bij de thuisploeg betekende de dood doener van de Baasroodse ploeg. Want via een gocdspclcndc Van Kerckhoven slaagde Op stal er in de bezoekers een punt te ontfutselen. Onder zijn toedoen werd de stand op 7-12 gebracht. Eens een punt bin nen, was voor Opstal de kous af. Een verdiende 8-15 overwin ning voor een goed spelend V.A. verscheen op het skor bord. De ploeg draaide go< en met deze overwinning digt Baasrode op de den plaats van de rangschikkin Baasrode dat men met Terj den een strijd leverde v< tweede plaats heeft de duimi moeten leggen, aangezien Te joden zijn wedstrijd heeft g wonnen met een driepuntc zege. Wanneer we terugblikken ku ncn we het seizoen van V. Baasrode als geslaagd b schouwen. De titel was binnen bereik, maar werd ve speeld spijtig genoeg tcgt mindere ploegen. Als het b stuur van VA Baasrode er slaagt deze ploeg samen houden, wat volgens ingcw den de bedoeling is er dan ook alles zal voor gedai worden, is de titclkandida voor het volgend seizoen voorbaat gekend. Basketbaltweedaagse te Melsele. Bazel eindigde tweede in dit tornooi (Iv) Zevenenzestig leden var L.V.K. De Ster namen dec aan het koningsvissen, een ma rathonwedstrijd van 2x3 uur In de eerste reeks werd ei weinig gevangen. De tweede reeks was beter en daar waai de «brasem» op de voeder- plaats kwam werden vele kilo's gevangen! E. Mampay won. Hij werd voor het zomerkam- piocnschap echter door J. Staes door het gewicht ver slagen. Dit kon niemand hem van de koningstitel afhouden en hij werd dan ook met brio van L.V.K. De Ster met een vangst van 12.425 kg. Koningin werd M. De Cortc Bij de juniors werd J. Van Spitael koning en C. Anthcunis kreeg de titel bij de veteranen. En nu uitkijken naar het wintervissen, met de vaste hengel, waarvan de 3 beste in aanmerking komen voor het eindklassement. De eerste wedstrijd gaat door op zaterdag 15 september van 9 tot 12 u. Uitslag Koningsvissen 10 eerst- geklasseerden: 1. Em. Mampay 12.425 p. 2. Ed. Zaman 9.400 p. 3. G. Baetens 4. J Staes 5. D. Gecrinck 6. R. Meeusens 7 Passemicr 8 A. Van Spitael 9. F. Vercruysei) 10 G. De Caluwé le Junior J. Van Spitael 1.650 le Veteraan Antheunis 2.225 le Dame M. De Corte 1.100 6.100 5 4001 5.2751 5.150 5.100 4.475 4.150| 3.800] aa Basketbal. De rolstoelbasketbalklub van BBC Zele (gvw) De nieuw opgerichte rolstoelbasketbalklub had een zeer druk weekend, met ondermeer zondagnamiddag in sporthal V.H.V.D. het officieel kompetitiedebuut tegen de regeren de nationale kampioen St. Jan. Na een maand intense training eindelijk het wedstrijd ritme. Basketbal. Sint-.Xiklaas - Wasocub. Een mooie korf van de thuisploeg, maar het was al te laat (dw) Zaterdag traden ze aan ter ge legenheid van de Zeelse open- deur-basketbaldagen in een vriendschappelijk treffen te gen Luik. In de eerste helft hielden de Zeienaars goed stand tegen de agressief spelende Waaltjes, Het verschil werd beperkt tot zowat 8 punten, In de tweede helft kregen alle lokale spelers dan de gelegenheid hun moge lijkheden te tonen en ondanks de voortdurende spelerswisse lingen werd het nog een ver dienstelijk 32-47 als eindresul taat. Het kwam bij Zele aan het licht dat ze vooral een «langar mige» basketballer ontberen, die voor de rebounds kan in staan. Ook op het nemen van de vrijworpen zal nog duchtig moeten getraind worden. Zondag de grote uitdaging voor de nieuwe klub. De Zeie naars begonnen goed gekon- centreerd aan de match en op de 5e minuut wees het skore- bord nog altijd 8-12. De kam pioenen pakten dan uit met snel en attraktief rolstoelbas ketbal en bij de rust wees het bord 12-37 aan. De Bruggelingen pakten in de tweede helft uit met drukaktie, maar Zele kon het verschil intakt houden. In de eerste kompetitiematch kregen alle basketters speelgelegenheid en de eindstand met 36-78 is zeker geen vernedering, als je weet dat de kampioenen regelmatig met driecijferskores uitpak ken. Brugge skoorde tegen een hoog gemiddelde en Zele daar entegen lag op sommige mo menten overhoop met de af werking en miste vele gemak kelijke kansen onder de korf. Na de eerste kompetitiematch kan men verder trainen om de zwakke punten zoveel moge lijk weg te werken. Zondag, 9 september neemt R.B.B.C. Zele deel aan een tornooi te Overpelt en de week daarop moeten ze naar Doska Leu ven, ook één der sterke ploe gen in de reeks. Willaert alleen ST.-NIKLASE - WASOCUB WAASMUNSTER: 75 89 De bezoekers met een onuitge geven vijftal startten de match met De Kimpe - Steeman - Hofman - Van Damme - Acke, en speelden resoluut met hun jongeren. Deze deden het ver re van slecht want na 12 minu ten konden de Klaaskens slechts 21-18 laten noteren. Willaert zorgde voor de thuis- doelpunten en het was slechts even voor rust dat Wasocub dan toch de neus aan het ven ster stak. 38-41. De tweede helft tapten de keu kenjongens uit een ander vaat je. Van den Bossche zocht en vond Kinders en wanneer Ger- lo zich met de zaak ging be moeien was de kloof vlug ge maakt 49-68 (8* min.). Toen blies Wasocub terug stoom af en plaatste zich gemakkelijk voor de volgende ronde. Punten: SNBC: Vanderlinden 10 p., Van Uytfange 11 p., Willaert 28-p.. Sauviller 6 p., Corrijn 2 p.. De Poortere 10 p., Debbaut 7 p Roels 1 p. Wasocub: Kinders 23 p De Kimpe 4 p., Steeman 8 p.. Van Damme 4 p., Gerlo 2 p.. Hof man 6 p., Van den Bossche 12 p., Acke 17 p. (wega) In de kaatskompetitie voor jeugdploegen worden de kam pioenschappen van Vlaande ren betwist tussen de kampioe nen van het gewest Dender- monde-Aalst en die van het gewest Geraardsbergen-Nino- ve-Asse in heen- en terugwed strijden met optelling der ge wonnen punten. In het gewest Dendermonde- Aalst kwamen de vier kam- pioenenploegen uit het Den- dermondse: Denderbelle (ju niors), Kastel (kadetten). Bug genhout (miniemen) en Baas rode (pupillen) Bij de juniors Denderbelle uitgeschakeld Denderbelle - Zandbergen 7- 13 - Zandbergen - Denderbelle 13-9. Denderbelle dat weinig ol geen tegenstand kende in de gewestelijke kompetitie, liep nu tegen een zeer sterke tegen stander aan. Denderbelle, dat in de eerste wedstrijd nochtans hoopge vend was gestart, bleek te licht in de opslag en moest na lang aandringen toch het onderspit delven. De terugwedstrijd werd een formaliteit voor de Zandbergse jongens. Zowel in de opslag als de terugslag ble ken ze de sterksten en lieten de Denderbellenaars geen schijn van kans. Na een ruststand van 13-4 stevende Zandbergen op een vlotte overwinning af. Toch vocht Belle hardnekkig terug zodat het 13-9 werd. Bij de kadetten Kastel, kampioen Idegem - Kastel 10-13; Kastel - Idegem 13-2 Kastel is een van de beste kadettenploegen van het land. Dat bewees het ook deze keer. De eerste wedstrijd werd een spannend kijkstuk, want de ploegen waren aan mekaar ge waagd en na een nek-aan-nek- race kwam Kastel als winnaar uit de bus. De terugwedstrijd werd een klusje voor het supersterke Kastel. Niemand kon die snel trein tegenhouden. Onfeilbaar in de opslag en de terugslag, mocht het ook nog rekenen op uitblinker Hans Aubroeck die met zijn maats een vlotte 13-2 op het bord spijkerde. Bij de miniemen Buggenhout Toekomst kampioen Grimminge - Buggenhout 9-13 Buggenhout - Grimminge 13-7 Ondanks een slechte start kwam de Buggenhoutse ploeg terug van 4-2 naar 4-7. Het leek ernaar uit te zien dat Toe komst gemakkelijk ging win nen met een dergelijke rust stand. Maar toen het 6-11 stond sloeg Grimminge hard terug, vooral langs de beste speler Cardoen. De harde te rugslag van de Buggenhoute- naren zorgde echter voor een 9-13. Tegen alle verwachtingen in startten de Toekomstjongens zeer slecht in de terugwed strijd. Door hun slechte opslag stond het snel 1-4 en de span ning steeg. Onder impuls van een briljante Steven Coeck, die verschillende ballen over- keerde, werd het echter 4-4. Tot aan de rust en een 7-5 stand bleef Grimminge aan klampen, maar na rusten wa ren de jongens van Buggen hout gewoon fantastisch. Bal len werden zomaar overge- keerd alsof het om eén oroDa- gandawedstrijd ging en dat be koorde zeker de honderdvijfti| mensen die waren komen kij ken. Dit was nu al de 24< wedstrijd zonder nederlaag ei men hoopt deze reeks gedu rende het ganse jaar verder ti zetten. Na een klein halfuur in tweede helft was het 11 Grimminge, teneergeslage diir dit sterke Buggenhout. Ii< verstek gaan. International Cardon leverde nog een bal oj de achterlijn en met twee ovei gekeerde ballen van CoeC werd het 13-7. Buggenhout speelde met C Cardon, S. Coeck. C. Van dt Jeught, D. Marivoet. R Vei gauwen en De. Kinder (res.) Baasrode uitgeschakeld Baasrode - Kokejane 13-9 Kokejane - Baasrode 13-8 De eerste wedstrijd werd n een boeiende partij met steed wisselende standen door zeer goed spelend Baasrod met 13-9 gewonnen Baasrode moest dus in de tc rugwedstrijd tien spelen hale om kampioen te worden. N een ruststand van 8-7 geloofd iedereen in die kans omdat e maar twee spelletjes meer dig waren. De stand werd en wat niemand geloofde, gt beurde toch. Kokejane liep ui tot 11-8. Terwijl de spannin ten top steeg, werden de zenu wen fel op de proef gesteld. D klein mannen van Baasrod werden onkennelijk en hu beste man, Bart Claes sloe twee ballen binnen. Het wei 12-8. Het is vrijwel ongeloo lijk maar de sterke ploeg u Baasrode moest met 13-8 h« onderspit delven. De titel zi allicht voor volgend jaar zijn. PANTERS BAASRODE - SCHELDEJEUGD TEMSE: 58-79 Het bekerliedje is voor de thuisploeg vlug uitgezongen. Op zichzelf niet zo'n ramp, maar de wijze waarop het ge beurde moet bij de lokale aan hang toch weinig geruststel lend zijn overgekomen. Schel- dejeugd is nooit een boeman op verplaatsing, en Panters met zijn sterke afweer is in eigen zaal een moeilijk te over winnen tegenstander. De omgekeerde situatie deed zich voor. De thuisploeg werd onder de voet gelopen. Tot de 13e minuut kon de thuisploeg nog in het spoor van Schelde- jeugd blijven (24-23). Ze kre gen dan een -10 te inkasseren. Een gelanceerde bezoeker en een zwalpende thuisploeg was de vaststelling, en bij de rust was de match gepseeld: 29-41. Temse kon rekenen op een sterke Willy Van Damme. die vanop de baseline naar de ra ket indraaiend skoorde zoals hij wilde. Hij was met 32 pun ten de meest produktieve spe ler uit de wedstrijd. In de tweede helft lukte de thuisploeg de eerste korf en 31-41, maar de volgende 14 minuten skoorde het drie vrij worpen en 1 field goal en toen was het al lang bekeken met 36-68. Luc De Pauw en Luc Aerts de nieuwkomers in de Temsemse ploeg, gebruikten hun roetine om het verschil op het bord te houden. De konklusie is dat Temse over een voldoende sterkte be schikt om het kampioenschap hoopvol tegemoet te zien. Bij Panters heeft trainer Verhulst nog heel wat werk voor de boeg om de ploeg fysiek en mentaal klaar te stomen. PUNTEN: Panters Baasrode: Moens 13, Stevens 8, Vermeersch 4, Van Loey 10, Guido Verstappen 8, Mark Verstappen 11. Goos- sens 4 Scheldejeugd: Luc De Pauw 11, Van Damme 32, Aerts 10, Ivo De Pauw 6, De Maeyer 2, Gert De Pauw 2, Van Lomber- gen 8, Verpsecht 8.

De Voorpost | 1984 | | pagina 38