JEUGDTORNOOI VAN K.A.V.D. ornooi De Ster in St.-Niklaas eker van i Rozenstreek' tmes Kangoeroes Aalst gaan verder, tren misschien ook [JGDKAMPIOENSCHAPPEN tN OOST-VLAANDEREN Topdagen voor het streektennis VOLLEYBAL BEKER VAN OOST-VLAANDEREN TENNIS LEN de V.A. 13 ene 9 jonge knapen van Baas- jten ondergegaan in de che beker door de verra- te zenuwen, konden in ierste wedstrijd van het fioenschap de mentale niet weerstaan. Een ze- Ichtig gestart Baasrode je op een goed speldde Kokejane slaagde er in gevaarlijke spel van de ploeg te neutralizeren en 'iwam via een 0-2 en 1-3 tot 3-6 voorsprong. Deze d begon er voor de V.A. behoorlijk hachelijk uit te en de invallers werden het in opgestuurd. Met deze ïgwijziging ondergingen de •jongens een ware meta- foze en hun spelpeil ging hoogte in. Dank zij hun .sde opslag slaagde de loeg erin de terugkeer te rkstelligen en de rust bereikt met een 7-7 la de pauze bleef Baasrode opslag verzorgen, maar de ilag speelde hen parten, kon men de voorsprong r uitbouwen tot 10-7. De :rs op hoog niveau spelen- keerders Claes en Nobels ondermaats, hetgeen bezoekers toeliet enkele den op te halen en de stand 12-0 te brengen. Het vol- ide spel werd door Baasro- als voor VA op maat gego- binncngchaald, waarmee eindcijfers werden vastge legd. Kokejane 13 Baasrode V.A. 8 Baasrode, dat in de terug wedstrijd zeker 10 spelen moest ophalen om de titel van kampioen van Vlaanderen op zijn erelijst te krijgen, is ge strand in het zicht van de ha ven. De Baasroodsc trainer re kende op de harde opslagen van zijn jongens en hij hoopte tegelijkertijd dat de keerders in een uitstekende dag zouden verkeren. Indien alles meezat was het haalbaar. Daarop re kende tevens de grote schare supporters die waren meege reisd. Onmiddellijk was het voor eenieder duidelijk dat de be zoekers in een slechte dag ver keerden. Of was de mentale druk weer te zwaar? De thuis ploeg nam onmiddellijk het in itiatief en kwam met 2-0 aan de leiding. De V.A. jongens had den op twee spelen vier ballen binnengeleverd. Het derde spel, met Nobels aan de opslag die goed leverde, werd binnen gehaald. Zijn medespelers le verden ondermaats en in de eerste helft kwam Baasrode er niet aan te pas. De bezoekers werden op een 7-2 achterstand geplaatst. Tot aan de rust was Nobels de uitblinker bij de bezoekers. Kapitein Claes won tijdens de eerste helft geen enkel spel met zijn opslag en dit in tegenstelling met voor gaande wedstrijden waar hij geen enkel spel verloren had. Een ondermaats spelende Bart Claes kreeg maar vijf bal len binnen de lijnen wat onvol doende is voor een speler van zijn niveau. De trainer had de opdracht gegeven de ballen te steken, wat op de training pro bleemloos was verlopen maar tijdens de wedstrijd falikant uitliep. De tijdens de rust op gepepte VA-jongens gaven zich echter nog niet gewonnen. Aangemoedigd door de vele supporters slaagde men er in de opslag beter in het spel te brengen. De bezoekers slaag den er zelfs in de thuisploeg bij te benen en de bordjes wezen 8-8 aan. De kwalifïkatic wenk te en de Baasroodse supporj- ters waren bijna door het dolle heen. Deze stand was hoopgej- vend, want bij de bezoekers kwamen nu de twee sterke mannen van de ploeg aan de opslag. I Men had buiten de waard gerekend. Claes verspeelde zijn spel niettegenstaande het feit dat hij goed had geleverd. Geen paniek want de volgende die moest leveren was Nobels en die kon terugblikken op een goede prestatie. Ongelooflijk maar waar. Nobels flaterdc en faalde. Kokejane kwam met 10-8 aan de leiding en de thuis ploeg kreeg weer de moed te pakken, daar de sterkste sla gers van VA eruit waren. De bezoekers slaagden er met meer in het negende spel bin nen te halen en ze verloren uiteindelijk met 13-8 cijfers, zodat ze uitgesloten werden voor verdere deelname aan het kampioenschap van België. Na zo'n fantastische remonte is zo'n nederlaag uiterst spijtig voor de bezoekers. Toch is het risiko om uitgeschakeld te worden een onmisbaar ele ment van de sport. De in de tweede helft ingekomen Gun- ther Curinckx verrichtte een sterke prestatie aan de koord, waarbij hij de terugkeer van zijn ploeg hielp bewerkstel ligen. Voor de Baasroodsc pupil len is het seizoen ten einde Het VA-bestuur hoopte noch tans op een grote prestatie in het Belgisch kampioenschap, maar V.A Baasrode en Sol- lenbeemd Halle, de twee ploe gen die tot de beste van het land kunnen gerekend wor den, werden in hun provinciaal kampioenschap reeds uitge schakeld. De Baasroodse sa menstelling: Bert Claes, Johan Nobels, Timmy Joos. Jurgen •Verhulst. Gunther Curinckx, Manie David, Geert De Kimpe. Het verdere programma voor de V.A. Jeugdplocgen: Pupillen 15 september: Tornooi Kokejane 23 september, 10 uur: Heir baan Baasrode (VA-Wieze) 7 oktober, 13 uur: Tomooi Broekkant Baasrode. .Miniemen 30 september, 10 uur Heirbaan Baasrode (VA-Toe- komst Buggenhout) 7 oktober, 10 uur: Broekkant (VA-Buggenhout) 'Kadettcn 7 oktober, 10 uur: Broekkant (VA-Wieze) t]MES ENKEL finale Vacl Suzanne ;|iJl6-4) Nieuwkerken rldfj. Van Bruyssel Chantal na 1.6-0) Lokeren on Miste: Christine Drumont oj lisbroek) inares: Daisy Van Bruyssel 6-1) Lokeren finale _.Smct Koenraad 6-2) Sint-Niklaas i Ronnie (6-4, 6-1) Lokeren Bollé Jozef (6-1, 6-2) Londer- zeel Goris Gilbert (6-0, 6-3) Sint-Niklaas 1/2 finale uitgeschakeld Verhoeven Filemon (7-6, 6-1) Londerzcel De Langhc Patrick (6-3, 6-2) Lokeren Finele Finalist: Jansscns Luc (Liczcle) Winnaar: Tolner Eric (6-1, 6-2) Lokeren -16 JAAR HEREN ENKEL 1/4 finale Meersman Jan (3-6, 6-2, 6-2) Nieuwkerken Kegels Pascal (63, 63) Sint-Gillis-Waas Vermeulen Mario (6-0, 6-0) Sint-Niklaas Comelissen Yves (7-5, 1-0) Sint-Niklaas 1/2 finale Hcyninck Michael (6-4, 1-6, 0-6) Sint-Niklaas Van Cotthcm Guy (6-4, 6-1) Sint-Niklaas De Vrcese - Van Bruyssel .(63, 63) Lokeren, Lokeren Verlindcn - Verhoeven (6-0, 6 '3) Londerzeel, Londcrzeel .Finale Finalisten. Dhr. en mevr. Van Der Jcugt en Van Peteghem (Lokeren. Lokeren) Winnaars: De heer De Vijlder en juffrouw Van Brussel (6-4, 61) Lokeren, Lokcren HEREN DUBBEL +16 JAAR 1/4 finale Van Dacle - Van Daele (1-6, 6-3, 6-4) Sint-Niklaas Sint-Niklaas De Smet - Daems (6-2, 6-2) Sint-Niklaas Sint- Niklaas Van Damme - Geers (62, 6-1) Lokeren. Moerbeke Van Hillc - De Clercq (63, 6-3) Lokeren, Lokeren 1/2 finale Goris - De Pauw (7-5, 6-4) Sint-Niklaas, Tielrode Rombaut - Goussens (0-6, 2-6), Tielrode, Sint-Ni- klaas Het ganse programma stond onder het motto «Fair-play en hulpvaardigheid» en van de deelnemers werd niet alleen goed tennis, maar vooral veel sportiviteit op het veld en hulp aan de organisatie venvacht. Zo werden alle deelnemers in geschakeld als scheidsrechters, als helpers om de terreinen te besproeien of de lijnen te bor stelen, als hulp in de keuken voor de barbecue, enzovoort. Dit jonge volkje deed het alle maal spontaan, met de «smile»... De prijsuitreiking op woens dagavond betekende voor KAVD een van de hoogtepun ten van dit seizoen. Een massa volk, veel ambiance, genietba re finales, tevreden ouders, blije kinderen, fiere be stuursleden! De hoofdprijzen gingen niet naar de sterkste spelers, de snelste lopers, diegenen met de krachtigste opslag, de sterk ste drive of de mooiste backhand, mlaar helemaal in de geest van het tornooi naar de fairste en meest hulpvaardi ge. De prijs «Gaston Van Bie- sen» voor de meest hulpvaardi ge ging naar de hele ploeg van Savanti, naar spelers en be stuursleden die gedurende twee dagen op alle mogelijke manieren hun steentje bijdroe gen om het tornooi te doen lukken. De prijs «Guy Piret» voor de fair-play op het veld ging naar de eeuwig lachende Erik Van Marcke van Scheldedreef. Finalist: Rombaut Dirk. Tielrode Winnaar: De Vijlder Peter (6-0, 62) Lokeren Heren Enkel -16 jaar Finalist: Pauwels Guy Temse Winnaar: Quasten Tom (4-6, 62, 63) Sint-Niklaas Dames enkel Finaliste: Hermans Hilde Haasdonk Winnares: Schepens Linda (6-2, 6-4) Temse Heren Dubbel 16 jaar Finalisten, Valcke en Maere (Sint-Niklaas, Sint-Niklaas) Winnaars: Tolner en De Vijlder (beiden uit Lokcrcn) (6-0, 62) m NÊÊKm. Tennis. Voorzitter van TC Dendermonde, dr. De Gendt, dankte tijdens de prijsuitreiking van het KAVD-tornooi de jonge deelnemers voor hun sportiviteit. De andere resultaten: Juniors-jongens: Hugo De Vis- scher (KAVD) wint van Domi nique De Boeck (TC Galenus) Juniors-meisjes. Kristel Ver- helst (Scheldedreef) wint van Ann De Meester (KAVD) Scholieren-jongens: Gert Drieghe (Hof ter Burst) wint van Hans Van den Broeck (TC Hamme) Scholieren-meisjes: Karine Verhulst (Savanti) wint van Mireille De Bruyn (Vlaskia) Kadetten-jongens: Christoff Platteaux (TC Galenus) wint van Christoff Vermeir (TC Galenus) Kadetten-meisjes: Murielle Saerens (TC Vlaskia) wint van Inge Van den Breen (Vlaskia) Miniemen-jongens: Louis Walrave (Topspin) wint van Tom Roels (Scheldedreef) Miniemen-meisjes: Ilse Van den Berghe (Topspin) wint van Danielle Walraeve (Topspin) Tennis. Scholieren meisjes. Mireille De Bruyn (Vlaskia) Tennis. Junioren meisjesKrisU Verhelst (Scheldedreef) en Ann De Meester (KAVD) Heren dubbel -16 jaar Finalisten: Heyninck - De Schepper (Sint-Niklaas, Sint-Niklaas) Winnaars: Vertommen-Vcr- tommen (4-6, 6-4. 7-6) Haasdonk, Haasdonk Finale Dubbel gemengd Finalisten: Weyn - Marien Finalisten: Van Handenhove (Sint-Niklaas. Bevel) en mevrouw Van Beeck Winnaars: de heren Bollé en (Borgerhout, Merksem) Londerzeel, Verhoeven (6-2.' 5-7, 6-3) Londerzeel UITSLAGEN B-TORNOOI Heren Enkel -16 jaar Winnaars: De heer en me vrouw Bosman Van Stappen (6-0, 6-1) Opwijk, Opwijk der Tennis. Scholieren jongens: Hans Va Burst) den Broeck (TC Hammeen Gert Drieghe (Hof ter Préminiemen: Roel Vergau- wen (Topspin) wint van Jas- pert Rouffa (Scheldedreef) Alles bij mekaar werd het een zeer aangenaam en fair tor nooi, een sportmanifestatie zoals Guy Piret en Gaston Van Biesen het zich voorstelden. is. De laureaten van het tornooi in het rekreatiepark De in komt de inschrijvings- n in de zesde editie van de :r van de Rozenstreek' op Ongetwijfeld wordt de mbermaand opnieuw een Ie van jewelste, maar dat ganizator Geert Baeyens J gewoon geworden. ;cn die echter nog geen itief besluit omtrent deel hebben genomen, moe- ok de kalender in het oog en. want op 16 september sluit de inschrijvingspe- ngevat zou men deze zes- ekcr van de Rozenstreek |cn omschrijven als volgt: 'ige zaterdag moesten de van Kangoeroes Aalst iun eerste konfrontatie in ter van Oost-Vlaanderen is naar Sint-Gillis-Waas. genstanders waren bene- le lokale ploeg. Dender en Waasmunster. Kan ts heeft zich flink verde- maar had zienderogen et de konditie te pakken, de fysieke konditie I iun eerste wedstrijd te- Waasmunster verloor eroes met twee sets amper een totaal van nten werden geskoord: n 4-15. De tweede wed strijd ging tegen Denderleeuw en er werd gewonnen met 2-1. De setstanden waren 2-15, 15- 12 en 15-7. Dit gaf weer wat hoop voor de laatste wedstrijd tegen organisator Sint-Gillis- Waas. Doch {lier werd de Aal- sterse ploeg duidelijk geklopt met 1-2 setstanden en volgen de cijfers 1614, 615 en 10-15. Aalst heeft misschien nog een kans als beste verliezer om te worden aangeduid voor de vol gende ronde. De dames deden het zondag wel beter. Zij verloren welis waar slechts één wedstrijd te gen de ploeg van Sint-Niklaas. De uitslag was 1-2 met de vol gende cijfers: 11-15, 15-11 en 5-15 in haar tweede wedstrijd. Kangoeroes had de eerste wedstrijd tegen Kabaz Bazel gewonnen met een afgetekend puntenverschil en een duide lijk overwicht, namelijk 15-8 en 15-6 en dit in amper 25 minuten spel. In hun derde wedstrijd tegen Gilvoc Dendermonde werd te rug aangeknoopt met de over winning. De uitslag was 2-1 en de setstanden 1614, 11-15 en 15-9. Vooral de eerste set was moeilijk. Aalst stond met 9-2 aan de leiding als Gilvoc aan de wederopstanding begon. Dendermonde slaagde erin Kangoeroes bij te benen en ter plaatste te laten. Via 9-2 werd het 9-11 en 11-14. Aalst slaag de er nochtans in de set te winnen met het kleinste ver schil. De tweede set was gelijk- opgaand, maar Aalst had vier maal opslagverlies op het ein de van de set. De laatste set werd in zeven opslagwissels beslecht. De dames van Kangoeroes Aalst zullen in tweede provin ciale geen figurantenrol spe len. Ook de heren zullen dit niet, als ze bijschaven aan hun fysieke mogelijkheden op de trainingen. Het fair-playtornooi, georganiseerd door het jeugdbestuur van KAVD is uitgegroeid tot een klassieker in de Dendermondse tenniswereld. Niet minder dan 115 deelnemers stonden op dinsdag 28 augustus om 9 uur 's morgens te trappelen van ongeduld om op het terrein te vliegen. Van de uitgenodigde klubs was er vooral jeugd van Scheldedreef, Vlaskia, TC Hamme, TC Zele, Topspin en Hof ter Burst, net zoals de vorige jaren. Deze keer was er ook een sterke delegatie van TC Galenus uit Hamme en van de beginnende klub Savanti uit Sint- Amands. Het werd gedurende twee da gen een zeer drukke bedoe ning rond het KAVD-terrein. waar alle aktiviteiten gecentra liseerd waren door het wakke re jeugdbestuur onder deskun dige leiding van Jackie Wie- landts die met een computer achtige nauwkeurigheid de ta bellen bespeelde. Er werd gespeeld op 13 vel den, van Hamme tot Zele en van Vlassenbroek tot Grcm- bergen, zodat in het totaal ge durende die tweedaagse meer dan tweehonderd wedstrijden werden gespeeld. Ster te Sint-Niklaas dw DUBBEL HEREN -16 JAAR een vollcybaltornooi voor he- finale ren-rekrealieploegcn ge^ Van Co„hcm Van u„. spccld over een periode van 8 tjCpj,cm maanden (oktober 1984 - april (6g SlI1,.Niklaas, sint. 1985), en met deelname van Niklaas ploegen uil 3 verschillende Va„ „e TOb Vlaamse prov.nc.es (Oost- (M M) sf„,.Niklaas, sim. Vlaanderen, Antwerpen én NddMs Brabant). AUe Inlichtingen bij. Baeyens Guns en Verhoeven (I -onderzee), Londerzeel) "So,™' (Kle ?Te Winnaats: De Langhe en De pnve: 091/69.92.52, na 18.15 viilder Po°l'25P54)a,"OUr: °2?19-46""' (6-160) Lokeren. Lokeren Alle rekrcatieploegen zijn wel- DUBBEL GEMENGD Veteranen te HerdersemGustaaf De Meersman werd Bel kom in dit tornooi' 1/2 finale gisch kampioen (per) 's- Jegens: Dominique De Boeck (Galenus) en Hugo De Visscher (KAVD) Finale Finalist: Brijs Alain (Sint-Niklaas) Winnaar: Van Landeghcm Peter (6-4, 2-6, 3-6) Sint-Niklaas

De Voorpost | 1984 | | pagina 43