Romantiek in al zijn facetten met bloemen prachtig uitgebeeld Groene Reinaertstreep strandt tussen Sinaai en Daknam... Loeken Tatjen toonde zich een valabel kandidaat Prins-Karnaval op Oilsterse Oaved 34e Bloemencorso te Sint-Gillis Dendermonde lokaal. dus en zonder penningmeester en pr-dame, die zich in Dak- nam terug bij ons zouden scha ren, terug op weg. De jongens van de NOS hadden er wel spijt van dat ze het 'incident' niet op film hadden kunnen vastleggen. «Dat was nóg zo mooi geweest», liet de kamera man zich met spijt ontvallen. Over die groene streep werd allicht nog een woordje nage praat. Had de Reinaertstich- ting nu al dan niet toelating voor dit schilderwerk gekre gen? Mondelinge toelatingen genoeg; maar niets op papier. Een nogal amateuristische aanpak toch wel voor een werkje waarvan de ernst te laat is doorgedrongen. Nog in Daknam werd de mo gelijkheid overwogen om op vooral de kruispunten de groe ne lijn zelf of door het marke- ringsbedrijf te laten verwijde ren. Toen we zondag langs een aantal punten passeerden, wa ren de groene strepen op kruis punten in elk geval al verwij derd. Dit onvoorziene feit heeft uiteindelijk nog de mees te publiciteit opgeleverd. Luc VAN BROECK Vervolg van blz. 1 In het stadhuis zou het gezelschap de trip iets lan ger onderbreken. Een kamera- ploeg van de Nederlandse Om- roepstichting ging een tweede keer aan het filmen, eerder was dat al gebeurd bij de halte aan Den Tromp. Schepen Staf Van Daele hield een keurig voorbereide toespraak waarbij woorden als 'goede nabuur schap' en 'historische verbon denheid' niet uit de lucht wa ren. De manier waarop het gezelschap publiciteit maakte voor de Ommeganck bestem pelde Van Daele als erg origi neel. Hij wenste, ter afron ding, nog een «rechte vaert» op de verdere route. De lunchpakketten waren nog maar net aangesproken of de halte in Belsele bood zich al aan. Eenmaal ook die klus ge klaard, ging de autobus op weg naar Daknam, waar de NOS voor het programma «Van ge west tot gewest» opnamen zou maken. We zijn in Daknam geraakt, vlugger zelfs dan aanvankelijk was voorzien, en zonder groe ne lijn. Tussen Sinaai en Dak nam kwam er een politiewagen langszij en de karavaan kon stoppen. Penningmeester uit de bus Marienka De Vriesere ook. Het zou uiteindelijk een oponthoud van ruim twintig minuten worden. Er werd veel over en weer gepraat, zonder stemverheffingen, en die poli tieagenten, die inmiddels al versterking hadden gekregen, langs de boordtelefoon maar bellen om een klare kijk op het geheel te kunnen krijgen. «We zijn net ontvangen door sche pen Van Daele die ons nog een goede reis toewenste. Te gek toch dat we met het trekken van die groene lijn moeten stoppen». Argumenten in die zin waren niet uit de lucht en de autobus was inmiddels zo goed als leeggelopen. Er werd een proces-verbaal opgemaakt en het schilderwagentje moest ter plekke achterblijven. Gedaan met de groene streep Ixcinucrl IfllCÏItUltUILLiLil, ;tgiu/iuui Cll ii/nuui. jiiip.wjii nabij het stadhuis, door schepen Van Daele in gezelschap van schepenen Deyaert en Huys. De listig vermomde helden uit het epos staan en zitten er nog vrolijk bij. Maar een poosje later zou, in Sinao', de ontnuchtering volgen.(Iv) Dender. tonde. De Blockvrienden brachten hun idee over bloemen en meisjes», (v) Reinaerdianen ten stadhui ze in Sint-Niklaas, op doortocht in héél het Land van Waas overigens. V.l.n.r. Piet Verwer, Marienka De Vriesere, Annie Coppieters en Jaap Stolte. Promotietocht geslaagd, maar 't incident in Sinaai laat toch een wrange smaak na (Iv) Vervolg van blz. 1 ge, verschillende Dender- mondse gemeenteraadsleden en natuurlijk ook de jury leden. Veel applaus voor de Kon. Katolieke Fanfare «De Kinde ren van de Schelde» uit Ap pels, die de prachtige landauer van de Blocmenprinses en haar beide hofdames vooraf ging. Bloemenprinses Isabelle Verbelen schitterde trouwens door haar innemende glimlach waarmee zij de harten van de kijkers veroverde. Wat ook dient gezegd van bloemenko- ningin Lieve Aerts die haar naam alle eer aandeed. Ge flankeerd door de ruiters van rijbaan Piet - ook al een certi tude in de optocht - werden de jonge dames op een daverend applaus onthaald, wat hen zichtbaar deugd deed. Ze kre gen een plaatsje tussen de ge nodigden op de eretribune, waar organizator en duivel- doet-al Constant Vermeulen angstvallig waakte over de goede gang van zaken en van menigeen gelukwensen mocht in ontvangst nemen voor de prima organizatie. De eerste wagen die werd aan gekondigd was deze van de Blockvrienden, gemaakt naar een ontwerp van Mare Ry- ckaert. Eerder traditioneel van opbouw, schitterde hij door zijn kleurenpracht. Het ont werp kreeg als titel «bloemen en meisjes» mee. De Kon. Harmonie «De Een dracht» uit Wachtebeke, SS manschappen sterk en uiter aard ook aangevuld met een majorettenkorps. blies zich de wangen meer dan bol en gaf voor de grote tribune een staaltje van zijn kunnen. Daar op volgde de wagen «roman tisch ballet», gemaakt door de vriendenkring van de gebroe ders Colman Zij hadden ge kozen voor de flamingo's in een fraai roze die van deze wagen een gewaagd stukje evenwichtskunst maakten. De Aalsterse groep Alkuonc trok de lijn van het even wichtsgevoelen door met een demonstratie vendelzwaaien. Deze groep is in binnen- en buitenland biezonder goed aangeschreven Voor de volleybalklub Gilvoc maakte Raoul Kerremans een prachtige wagen met als titel «Romance on space», waarbij de ruimtevaartkinderen met hun lieftalligste glimlach van uit hun ruimtekabine naar de mensenzee keken. «Romanti sche Liefde» was het onder werp dat de vriendenkring van de Korte Haagstraat had uitge kozen. Op de wagen een ver liefd paartje dat bij de aanvang van de straat elkaar alleen maar diep in de ogen keek, maar tijdens de apoteose de monstreerde op de omloop voldoendetijd te hebben ge had om de niet zo eenvoudige techniek van de hartelijke om helzing de baas te zijn. Ook deze wagen was eerder tradi tioneel van opbouw, maar schitterde net als de voorgaan- den door zijn perfekte kleu- renharmonie. Op zichzelf al een verdienste waarvoor we alleen maar lof kunnen heb ben. De wachters te paard zorgden voor een welgekomen rustpau ze in de stoet. Maar veel tijd om naar de paarden te kijken was er niet, want reeds werd de praalwagen «Sissi, de keize rin» aangekondigd. Een mooie wagen gemaakt door de gebu- rengemccnschap van de Moer straat. Best aardig vonden v de kroon in de vorm van n elkaar gestrengelde hanen waaronder het keizerlijk paar een plaats had gekregen. Ook voor deze wagen noteerden wc heel wat handgeklap. Dat zou trouwens aanhouden toen de show- en marchmgband «De Eendracht» uit Baasrode zijn opwachting maakte. In het nieuwe uniform, met colour- guards en rifle sektie in de Baasroodsc harmonie op een mum van tijd uitgegroeid tot een waar showkorps en de monstreerde dat dan ook voor de tribune. Tot grote genoeg doening van de kijkers en luis teraars die deze show best op prijs wisten te stellen. Met «de fratsen van cupido» keken we naar een wagen van de Gildenvrienden. De hartjes met de pijl er dwars doorheen ontbraken niet bij de uitwer king van het thema en ook de roze-rode cupido was goed ge maakt. Dc Kuipervrienden hadden op hun zuidamerikaan- se fantasie een beroep gedaan en brachten een totaal ander gegeven: «Brazilia», waarbij de aandacht ging naar het kar naval in de bruisende stad Rio. Onder de wuivende palmbo men tokkelde een duo de aller aardigste melodietjes uit de gi taar en de tamboerijn. Op de wagen langbenige heupwie gende dames in al even kleur rijk toilet gehuld als de wagen zelf. Een nieuwe attraktie vormde Harry Malter Heusdcn met zijn olifanten, twee in aan tal en bereden door jeugdig talent dat zich best in zijn schik voelde op de brede rug van de dikhuiden. Nummer twintig in de rij was de praalwagen «Disneyland, luilekkerland, sprookjesland» van de Windsorvrienden. Ge woon een juweeltje van een wagen, waarbij zelfs dc meest bekende dierenfiguren uit Dis ney's droomwereld in bloemen werden gemaakt: Donald Duck, Pluto, Mickey Mouse en helemaal achteraan Tom en Jerry. Dat deze wagen de week voordien in de bloemencorso dc eerste prijs wegkaapte, ver wonderde niemand. Naar ons gevoelen waren dc Windsor vrienden ook een ernstig kan didaat voor dc overwinning in eigen gemeente. Dc gebuurtebond van dc Ot terstraat beeldde «Merlijn en dc toverheks» uit, waarbij de figuur van dc heks zodanig groot was dat de wagen zelf in het niet verdween Maar dat kon Merlijn nauwelijks deren, want hij bladrdc met een on uitgegeven ijver in de gouden gids op zoek naar het juiste adres en telefoonnummer om zijn verdwijntruuk te kunnen toepassen. Opnieuw verpozing met het tamboer-, trompetter-, jachthoorn- cn majoretten korps «Fortissimo» uit Den Haag. Dc mooie meiden in een lichtblauw pakje gestoken en het muziekkorps in een zwart wit kombinatic toonden aan hoe een showkorps zich eigen lijk moet voortbewegen in een stoet. Fraaie bewegingen, stijl vol uitgevoerd met zin voor koördinatie cn een cn al gratie werden voor de tribune enkele suksesnummers afgewerkt. Vlekkeloos. De gebuurtebond uit de Lange Dijkstraat maakte «droomlief de». Een fijne wagen met op dc voorgrond een gevleugelde eenhoorn die een verliefd paar meevoert op zijn hoge vlucht, terwijl dc goede tovenaar Mer lijn al zijn kracht cn kunde aanwendde om het paard en paar alle heil toe te wensen. Dc elfde cn laatste wagen - volgens ons ook de meest opvallende - was deze van de jcugdklub Zenith die als thema «Pratum ab Zcnithus» had ge kozen en dc drang naar het onbekende uitbeeldde in een eentonig wit gehouden wagen, waarbij een spel met lijnen en vormen uiteindelijk een idee gaf van het utopia. In een Grieks aandoend prieel zagen wc ook dc bizarre plaasteren pop met half geopend lichaam als een zoveelste uiting van net ongrijpbare en onbegrijpelij ke. Zenith mocht voor zijn realizatie - de wagen was een ontwerp van Patrick De Vlie- gher - heel wat applaus in ont vangst nemen. Folklore De 34e Bloemencorso werd af gerond met een folkloristische noot. De mannen van de Vem- mekensspoeling toonden hoe er vroeger werd gedorst. Niet het hooi, zoals de speaker met dienst het aankondigde, maar wel het graan werd op de straat opengevleid, waarna een de monstratie drieslag volgde. Ook Reus Polliet van Sint- Gillis drentelde mee, op de hielen gevolgd door het Ko ninklijk Houten Muziek van Hamme-Zogge, een eigenaar dige fanfare die overal opzien baart. Het sluitstuk was het Paard van den Halt, gereden door de mannen van het kermiskomi- tee van den Halt en voortge trokken door een stereotiep dansende man die op zijn be vel het namaak-ros voor t genodigden een knieval lietl doen. de liet» Dendermonde. Deze wagen kreeg als titel «romantisch ballet(v) Dendermonde. Ook reus Polliet wandelde mee. (c) Dendermonde. Het Ros Beiaard van den Halt sloot de bloemencorso, (c) Vervolg van blz. 1 Een stunt die hele reeksen opendoekjes haalde en waartegen beide andere kandidaten, Johny Marcoen en de AKV-voorzitter Emiel Van den Broeck, alias Paco Milou het moeilijk zullen hebben. Outstanding in het hele spek takel waren uiteraard zou men bijna zeggen Michel en Antoi- ne die niet alleen een elpee van hun Toemenshow lieten gebo ren worden de kinderkoets gaven ze cadeau aan mevrouw Corn and voor later gebruik maar die met schlagers dc zaal in rep en roer zetten. Een koppel om niet te vergeten dat u op 12 oktober in de Kring in de Dr. Demoorstraat nog maals aan het werk kan zien Het geheel werd andermaal flink gepresenteerd door Joh ny Cooman die zijn «Dikke Remie» nog eens liet weergal men door de Keizershallen dat men het tot in Erembodegem horen kon en last but not least Marc De Cock met zijn orkest dat het geheel op kordate en efficiënte wijze ondersteunde waarbij de leader naast zijn instrumentale kwaliteiten op trompet ook zijn vokaie tot in de hogere regionen liet genie ten. Een avond die smaakt naar nog. LH Aalst. Jempi, Michel en Baloe, drie ex-prinsen, (a) Aalst. Op d'Hoeige Vesten door het Stemmingstrio. (a)

De Voorpost | 1984 | | pagina 4