f s mt Deken De Smet wil voetsporen van voorganger drukken «Boeren» en groene jongens in Keizershallen te Aalst Selektieproeven voor BTK- en DAC-ers te Aalst Verloofdenkursus te Aalst «De Achterlinie» op de voorpost voor de missies Brits bezoek op Herdersemse Katuit! Veertiendaagse van het Vlaamse Kruis, ook in het Land van Aalst Stuurgroep gepensioneerd stadspersoneel Aalst 10- 14.9.1984- De Voorpost SP-raadslid Patrick De Smedt deed op de jongste gemeen teraadszitting een voorstel tot het invoeren van korrekte selektieproeven voor personeelsleden tewerkgesteld in BTK- en DAC-projekten en in het tydelyk kader en tewerkgestelde werklozen. Het zou slaan op momenteel 456 personeelsleden zijnde 50 BTK-ers, 98 DAC-ers, 145 tewerkgestelde werklozen, 26 stagiairs en 137 tijdelijken. Met het oog op een beter ar beidsrendement (de juiste mensen op de juiste plaats) en in het belang van de werkzoe kenden (gelijke kansen voor iedereen) en op basis van erva ringen uit verleden en heden (hoevelen werken niet in ande re diensten of in een ander projekt dan waar ze voor aan geworven zijn) zouden selek tieproeven in de toekomst zin vol kunnen zijn. Schepen van personeel Robert De Pauw stelt dat de reglemen tering wettelijk een zaak is van Arbeid en Tewerkstelling. Tewerkgestelde werklozen worden aangewezen door de RVA op basis van markt en beschikbaarheid. Ook DAC-ers en BTK-ers worden door de RVA aange duid met inachtneming van een minimum-periode werk loosheid. Over het organiseren van se lektieproeven heeft de schepen een aantal vragen. Is het voor tdurend organiseren van exa mens financieel te verantwoor den? Is het moreel verant woord zovelen teleur te stel len? Is het funktioneel verant woord na profielbepaling en heroriëntatieproevan van de RVA nog examens in te rich ten? Biedt een examen de waarborg dat men de beste bekomt? Tenslotte is het de direktie van de RVA die aanwijst. De stad kan wel een proefperiode op leggen. Invoeren van een exa men lijkt de schepen niet op portuun. duur en zonder abso lute waarborg waarbij hij zich nog afvraagt of de wet van de sterkste en de slimste blijvend moet toegejuicht worden Patrick De Smedt repliceert dat zonder examen iedereen ontgoocheld is en vraagt zich af op welke basis momenteel aanwervingen geschieden De schepen zegt dat hij zich ge houden heeft aan de kontinui- teit en oppert als men het heeft over selektieproeven ook wie vóór deze bestuursperiode bin nengeloodst werd aan dergelij ke proeven zou moeten wor den onderworpen. «Vraag aan ex-schepen Eddie Monsieur welke normen destijds werden gehanteerd», sluit de burge meester af er nog aan toevoe gend dat bij de bestuurswisse ling alle tewerkgestelde werk lozen zijn mogen blijven. LH Nieuwe deken aangesteld te Aalst Waarde de herinnering aan wylen Deken Constant De Vos nog steeds over Aalst, di aanstelling van zijn opvolger als pastoor-deken en zone-deken Dender-Zuid, E.H. Joze De Smet was er niet minder feestelijk om. Een driedubbele plechtigheid waarbij naas veel Aalstenaars heel wat aanwezigen uit Boekhout waar hij zyn jeugd doorbrach (eigenlijk geboren in Noord-Frankrijk, Noirlieu, 1928) en uit Oudenaarde, Eeklo et Ninove waar hij achtereenvolgens «stond». Een dag die de nieuwe deken nog lang zal heugen wegens het enthousiasme waarmede h( in de Ajuinenstad werd ontvangen. In het jeugdhuis Terlinde. S. Van der Guchtlaan, te Aalst start een nieuwe verloofden kursus die gespreid wordt over drie avonden. Telkens op maandag (17 en 24 september en 1 oktober) telkens om 20 uur komen de verloofden dan samen om met elkaar te pra ten, maar ook om te luisteren. De eerste avond (17 septem ber) is bedoeld als een kennis making en liet zoeken naar een antwoord op de vele vragen die verloofden zich stellen. De inleiders van die avond zijn Jos en Regine Langelet-Van Ols- beeck. Op 24 september geeft Maurits Temmerman een inlei ding op het tema van deze avond: leven als gehuwden en als kristenen. De derde avond is een gesprek met een dokter, een psycholoog en een gehuwd koppel. De gasten zijn dr. De- neckere, dr. Dufour en de heer en mevrouw De Pourcq. Voor meer informatie kan je terecht bij: Guido Debree, Be gijnhof 1 te Aalst (053/ 77.63.89 of 053/21.46.74); Bos en Regine Langelet-Van Ols- beeck, Ronsevaalweg 6, te Erembodegem (053/70.37.84), Jeugdhuis Terlinden (053/ 77.75.93), Hilde Arijs, Terlin- dendreef 2 te Aalst (053/ 21.28.40), Kris Van Heghe, Oude Gentbaan 82 te Aalst (053/21.83.00) en Michel Be- kaert, Roklijf 1 te Aalst (053/ 21.32.16). De deelname in de onkosten bedraagt 150 fr. per koppel voor de hele kursus. Aalst. Raketbrigadiers van de Achterlinieluisteren naar de missionarissen (a) In de ruime eetzaal van het St.-Maarteninstituut Moorsel- Aalsterse zendelingen van bei- baan-Mijlbeke, bereidwillig door direkteur Keymeulen der kunne en aen woord door ter beschikking gesteld, kwamen verleden vrijdag zowat sekretaris Herman Blendeman 100 «raketbrigadiers» samen voor de jaarlijkse statutaire die z'c^ verheugde dat nieuwe vergadering met o.m. herverkiezing van het bestuur. straten konden worden inge schakeld en tegelijkertijd aan- «Raketbrigadiers» zijn mensen bergh in Pakistan, Pater De drong opdat ook de nog niet- die elk een of meer straten Paepe in de States en Zuster bewerkte straten van de paro- voor hun rekening nemen om Drieghe te Lokeren. Ook aan ch'es Mijlbeke en H. Hart zou- in de huizen vrijwillige giften de broer van celebrant. God- den worden veroverd, op te halen die dan verzameld fried Meeus, momenteel na BiJ een natJe en een droogje worden en als vreedzame ra- een zware operatie nog in het vertelden dan de reeds ge- Aalst. Optocht naar de $int-Martinuskerk. Op de eerste rij v.l.n.r. vikaris-generaal ketten naar missieposten in Gents Akademisch Ziekenhuis noemde missionarissen maar Smet, burgemeester Uyttersprot, de nieuwe deken en de schepenen De Maght en T verre landen worden gestuurd verblijvend, werd een speciaal ook Zr en Jw Van der Taelen, als steun voor zendelingen uit gebed gewijd. Niettegenstaan- Sneyers en broeders Ae- het Aalsterse. de zijn ouderdom, 77 jaar, ren,s en Van Vaerenbergh 1 Pater Meeus, Baeyens en hoopt Pater Godfried zo spoe- over hun missiewerk waarna Moyersoen gingen als concele- dig mogelijk terug naar India de uittredende bestuursleden branten vóór in een eucharis- te vertrekken. de dames Andries, De Pesse- j tieviering waarbij vooral de tij- Volgde dan het officieel ge- mier en Keymeulen en de he- j dens het afgelopen jaar overle- deelte met een kasverslag door rcn Baeyens, Blendeman, De den Aalsterse zendelingen schatbewaarder Paul Baeyens "ïedts en Dossche in hun be- I werden herdacht. Het waren die kon bogen op een aktie stuurstaak unaniem werden Pater Diego Van Schuylen- met 1.600.000 fr ten bate van bevestigd. De wijk Harding te Herdersem doet valabele inspanningen om tot een hechte entiteit uit te groeien. Wat niet makkelijk is in een nieuwe wijk met bewoners die zowat van overal komen. Festiviteiten als die van verleden zondag bevorderen alleszins onderlinge kohesie en hebben heel wat invloed op de samenhorigheid van de bewoners aldaar. Van zaterdag 22 tot en met woensdag 26 september heeft in de Keizershallen te Aalst een land-, tuinbouw- en milieutentoonstelling plaats georganiseerd door het stadsbestuur. Een groots gebeuren met heel wat informatieve stands van Firma's, van allerlei instanties met die materies begaan, van scholen en openbare diensten en van verenigingen die het voor het leefmilieu in zijn diverse facetten opnemen. Het wordt geen commercieel gebeuren want er mag niets verkocht worden. Uiteraard de verbruikersstands uitgezonderd. Bij andere stands mag alleen geproefd worden. Met de tweede zondag van septemberkermis gingen tradi tioneel de 4e reeks volksspelen georganiseerd door de plaatse lijke afdeling BGJG door doch eerst was er een prondelmarkt waarvoor klein en groot zol ders niet alleen had nagekeken doch vooral leeggemaakt, 's Namiddags kwam de jeugd aan bod met tal van spelen als steltlopen, zakkenlopen, lepel- koers, sjoelbak e.d.m. Attrak- tie zou ook zijn een pot- tenkraam te realiseren door de ex-burgemeester waarnaar kon gegooid worden. Naar de pot ten, bedoel ik uiteraard. Het minder goede weer was er ech ter de oorzaak van dat van deze gooipartij niets in huis kwam. Typische vondst was wel de reuze-puzzel waarbij een grote plaat van enkele m2 in diverse stukjes was gezaagd zodat er heel wat zoekwerk aan te pas kwam alvorens men het origi neel had kunnen realiseren. Wat dan wel alles te maken had met de organiserende ver eniging, de BGJG. Proloog van deze katuit-kermis was het bezoek van enkele Britse stu denten aan Herdersem die, qua vertaalservice geassisteerd werden door chiroleiders van ter plekke Deze zonen van het perfiede Albion kwamen infor meren naar de mening van een aantal vooraanstaande meivis- koppen in verband met bvb. het imago van de ijzeren lady, premier Thatcher, of over de staking van mijnwerkers, of over de figuur van prinses Dia na. Ze werden bij een aantal prominenten, hen door de ker kelijke overheid aangewezen, met heel wat sympathie ont vangen. Men toonde zich ge lukkig zonen van onze bevrij ders in levende lijve te kunnen ontmoeten, men achtte het een eer dat hun instituut werd uit verkozen om hun mening over alles en nog wat te vernemen of men was verbaasd dat de landbouwbedrijven in Enge land helemaal anders waren georganiseerd dan bij ons. Of dat pubs er eigenaardige regle menten op nahielden. Het kwam bijna tot een plan van jumelage tussen de plaatselijke muziekmaatschappij en een Britse want één van de Britse delegatie zou een zoon ge weest zijn van een bestuurslid van een Engelse muziekforma- tie. Tot uiteindelijk zou wor den getwijfeld aan de authenti citeit van deze jonge «Britten» met bolhoed of Sherlock Hol meshoofddeksel... Of hoe met kermis «zotheid» hoogtij viert! LH Land- en tuinbouw belangrijk Schepen Juliaan Vinck tracht met deze tentoonstelling land en tuinbouw te promoten en schepen André Doorns heeft dan specifiek het leefmilieuas- pekt in zijn bevoegdheid Deze tentoonstelling wil de band van mens met natuur nauwer toehalen, band die trouwens de laatste jaren eer der broos werd. Men wil de jeugd weer in kontakt laten komen met de natuur in alle vormen en waarden ontdekken of herontdekken. Land- en tuinbouw dienen daarenboven een steuntje te krijgen want ze hebben het moeilijk. Nochtans zijn ze als voedselproducenten onont beerlijk Voor een belangrijk deel steunt onze welvaart trou wens op de inspanningen van land- en tuinbouw in onze kon- treien. Betere teelttechnieken. nieuwe variëteiten en hogere scholingsgraad zijn daarbij in onze familiale bedrijven door slaggevend. Landbouw impli ceert groene ruimtes, land bouw is voedsel en wellicht wordt dat bij de eeuwwisseling even belangrijk als nu de olie... Daarom dan ook deze expo waarvan het koncept tot stand kwam via stuurgroepen. In het kader van deze tentoon stelling heeft op zaterdag 22 september in de Keizershallen, ingang Beekveldstraat, een klompenbal plaats en op woensdag 26 dezer is er dc jaarlijkse hopprijskamp vanaf 10 u. Schepen André Doorns stelt dat de dienst leefmilieu reeds pre sent was in 1979 op een derge lijke manifestatie maar dan eerder in miniformaat. Deze keer wordt «milieu» opgevat in de meest ruime betekenis zo dat er heel wat komt bij kij ken. Verder bestaat de moge lijkheid voor wie met vragen worstelt in dialoog te komen met medewerkers van de stadsdiensten die permanent ter beschikking van belangstel lenden zullen aanwezig zijn. Goed om weten Dc vooropening heeft plaats op vrijdag 21 dezer te 18 u door gemeenschapsminister Jan Lenssens en er zijn zowat elke dag voordrachten, dia- of filmvertoningen. De toegangsprijs bedraagt 40 fr. Senioren en mindervaliden betalen de helft, scholieren in klasverband betalen 10 fr en kinderen jonger dan 12 betalen niets. Aalst. Expressiegroep Vredon bij de optocht van het stadhuis (a) heid voor allen die hem waren de Sint-Martinuskerk Volledige samenwerking In aanwezigheid van heel wat toevertrouwd. Deken De Smet schepenen, gemeenteraadsle- dankte en belooft eveneens to- den, parlementairen, leden ,alc 'nzct te Aalst van kerkfabriek en paro- Na het naamtekenen van het chieteam en vooral van vele gulden bock door de promi- «parochianen» van Aalst en nenten werd dan na vendelge- elders bracht burgemeester zwaai door Raymond Uyttersprot na een Vredon achter de fanfare van doorvoelde hulde aan deken «het Groen Kruis» opgestapt De Vos de felicitaties van het naa' de dekanale kerk waar stadsbestuur aan de deken deken De Smet voortaan zijn over. Als man van bij de grens ambt zal uitoefenen. (Boekhoute) zal deken De De Smet stelt De Smet aan Smet allicht gcan aanpassings- In de kerk verwelkomt door moeilijkheden hebben te Aalst het St.-Martinusparochiekoor want mensen van aan «de met gezang en trompetgeschal schreve» zijn soepel en cor- verwelkomde prof ir dr De diaal. Was hij te Ninove een Beer, voorzitter van de toonbeeld van inzet, jovialiteit Kerkfabriek de nieuwe deken Open elke dag van 10 tot 21 u. en sociaal engagement, in de en memoreerde de laatste drie WiiorllUr» Ci.,,1., ,..l .1.1..1.. r- it r>... De veertiendaagse van het Vlaamse Kruis heeft dit jaar plaats van 16 september tot en met 1 oktober 1984. Gedurende deze periode wenst het Vlaamse Kruis vooral de bevolking te sensibiliseren voor haar werking en eens speciaal de aandacht te vestigen op de noodzaak van een goede EHBO-opleiding. Nauwer kontakt tussen op rust zijnde personeelsleden enerzijds en het stadsbestuur anderzijds zal worden bevorderd door het oprichten van een stuurgroep voor gepensioneerden, kollega's of weduwen (weduwnaars). Op een suggestie van ean «af gezwaaid» personeelslid werk te schepen van personeel Ro- bart De Pauw met zijn diensten dit idee uit. De stuurgroep kwam tot de bevinding dat op rust gestelde personeelsleden meer en meer af te rekenen hebben in deze huidige ekonomische konstel- latie met de problemen van onze moderne beschaving: ad ministratieve beslommeringen. Financiële, materiële of sociale problemen, vereenzaming. e.d.m. Alle leden gingen ermee ak koord zich voor deze toestan den daadwerkelijk in te zetten voor opvang van oudstadsgc- dienden. Hierbij de leden van de stuur groep met het telefoonnum mer waarop u ze eventueel kan bereiken. Robert De Pauw (schepen), Jeaninne Merckx (bediende) 77.71.07, Albert Amant (poli tie) 77.50.59, Albert De Poor- De doelstellingen van de vere niging: op elke wijze de ge zondheidsleer, de verpleeg kunde, de naastenliefde, de menselijkheid en offervaardig heid bevorderen, in één woord de sociale, geneeskundige, hy giënische en zedelijke belan gen van het Vlaamse volk te behartigen, de begrippen daar toe verspreiden en overal hulp te verlenen op medisch, ver pleegkundig en sociaal gebied waar daartoe nood is. Het is een vereniging zonder winstoogmerk, die haar doel stelling verwezenlijkt dankzij duizende vrijwilligers die zich dag in dag uit jaar in jaar uit belangloos inzetten voor hun medemens. Het Vlaamse Kruis telt ver schillende diensten, sociaal dienstbetoon, EHBO-kommis- sic, monitorendienst en VE NUS (Vereniging tol Enscene ring, Nabootsing en Uitbeel ding van Slachtoffers). Jaar lijks worden diverse kursussen ingericht. Dergelijke opleiding is de laatste jaren zeer belang rijk geworden. Het aantal on gevallen neemt steeds toe en omzeggens iedereen zou in dc mogelijkheid moeten zijn dc levensnoodzakelijke eerste zorgen toe te dienen. Daarom worden geprogrammeerd: kur sussen EHBO waar dc elemen taire begrippen van de EHBO op een eenvoudige wijze wor den aangeleerd, ook lessen voor nijverhcidshelper en daarnaast ook nog ambulan ciersopleiding. De vereniging verspreidt even eens info-folders en een drie maandelijks tijdschrift, geeft voordrachten en verleent met zijn hulpgroepen eerste hulp op sport- en andere manifesta ties en bij rampen. Van sekre taris Annie Boone van het Vlaams Kruis Gewest Aalst (Rozendreef 165, bus 30, Aalst) vernamen wij «Tijdens de veertiendaagse van 16 sep tember tot en met 1 oktober willen onze medewerkers zo veel mogelijk aandacht trek ken op de werking van onze vereniging o.a. door middel van een radiowagen. Tevens zal getracht worden door ver koop ven stickers, verband- pleisters, stylo's, koortsmeters en dergelijke, de kas te spij zen, wat hoognodig is om nieuw materiaal te kunnen ko pen en onze ziekenwagens te onderhouden. Dit jaar wordt, voor het eerst, de 14-daagse afgesloten met een eetfestijn in 't Apostclken, op zondag 7 oktober 1984 van 12 uur tot 21 uur. Iedereen is welkom!» Voor uitvoerige inlichtingen en lidmaatschap kan men zich wenden tot het Gewestelijk Sekretariaat te Aalst of tot het Algemeen Sekretariaat, Sint- Pietcrsnieuwstraat 93, 9000 Gent. DB. Keizerlijke Stede zal men dekens te Aalst, E.H. Rey- graag deze kwaliteiten verder naert. De Cock en De Vos, zien openbloeien. Vooral dan drie totaal verschillende karak- bij de jeugd die nood heeft aan ters met elk hun eigen talen iemand aan wie ze haar ver- ten, die op Aalst hun stempel trouwen kan schenken en de drukten. Hij wees er verder op priester blijft dan toch steeds dat het dekenschap te Aalst de vertrouwensman bij uitstek, het hoogste ambt in het bis- Vanwege het stadsbestuur zegt dom is na Gent. de burgemeester tenslotte alle steun en medewerking toe. Deken De Smet stelde in zijn wederwoord dat Constant De Vos inderdaad «een groot de ken» was. Hij kende hem trou wens vanuit de koördinatic- kommissie van het vrij onder wijs en ervoer zijn bezorgd- had aangeboden, stelde vika ris-generaal W. De Smet de nieuwe deken aan die bijge staan werd door getuigen Ka- micl Taclemans, vroeger prin cipaal te Ninove en thans de ken te Brakcl en leraar te Ni- ter (werkman) 70.27.21, Poly- door Geeroms (politie), Ar thur Paepe (politie) 70.33.29, Achiel Putteman (politie) 21.99.86, Frans Teerlinck (be diende) 70.29.94, Louis Ver- cccken (bediende) 21.41.25 en Arseen Vettenburg 21.38.73. De administratieve begelei ding is in handen van Lutgart De Moor (kabinetsmede werkster), Willem Liebaut (personeelsdienst). Clement Muylaert (personeelsdienst) en Paul van der Veken (maatsch. assistent). De stuurgroep vergadert maandelijks en ontvangt richt lijnen van de personeelsdienst over: bezoek aan dc weduwe van een overleden personeels lid, bezoek aan een langdurig zieke, zoeken naar oplossing voor een gesteld probleem, een gezellig praatje bij een eenzame Tal van opdrachten werden reeds uitgevoerd. Ook gepen sioneerden zelf kunnen zich uiteraard in verbinding met een lid van de stuurgroep stel len. Kontakt werd daarenbo ven reeds opgenomen met de «Vriendenkring» van de stads- medewerkers. Robert De Poorter en Jeaninne Merckx zullen in die «Vriendenkring» de stuurgroep vertegenwoordi gen om bvb. gezamenlijke ak- tivitciten of specifieke aktivi- teiten voor senioren te organi seren. Aalst. Twee naamgenoten: vikaris-generaal en pastoor deken De Smet. Middenin burgemeester Uyttersprot a nove aan het St.-Aloysiuskol lege Jos Jacobs. De vikaris wees er o.m. op da naast het leraarschap E.H. Jo zef De Smet steeds met pasto raai werk begaan was Oudenaarde, Eeklo als Ninove J expressiegroep en dat hij vaak vervangingen deed waar zulks noodzakelijk was. De vikaris wees er op dat alle mensen verschillend zijn en vroeg liever geen vergelijkin gen te maken tussen deken De Smet en deken De Vos; «Laat hem gewoon zichzelf zijn», vroeg hij aan de vele aanwezi gen want in de ruime kerk was geen stoeltje onbezet. In zijn homilie, de eerste in zijn nieuwe kerk, dankte de ken De Smet niet zonder ont roering voor de gulla ontvangst die hem te beurt is gevallen en hoopt op de medewerking van allen. In zijn toespraak eindigde hij met een uittreksel uit «Aggior- ti namento» van Aleidis Dierick. O dat aangebracht was op de uit- O nodiging voor de viering 50 Nadat een meisje dan bloemen Jaar priesterschap van zijn voorganger. De minste zijn, de dienaar van allen, Zoon zijn, werker, leraar en vriend. Steun zijn soms voor die drei gen te vallen, blij zijn om het hart dat vrede vindt. Het riet dat geknakt werd, hij zal het niet breken. Wie stamelt, wie pas leren op staan en spreken die vinden geduld en gehoor. Voor hem zijn de mensen een teken!». Derde statie Na een plechtig «Halleluia» van Haendcl volgde dc recep tie in het St.-Jozefskollege, de zelfde ruimten waar niet zo lang geleden deken De Vos gehuldigd werd. Voorzitter van het Parochiaal Team Dc Deyn maakte een korte histo riek van de laatste jaren St.- Martinusparochie en refereer de naar het Dekanaal Concilie, start van heel wat vernieuwing en van inzet en engagement van velen. Hij drukte de hoop uit dat de nieuwe Herder dc voetsporen van zijn voorgan ger zal drukken waarna een korte aandoenlijke bloemen hulde volgde aan de moeder van de deken die in het geluk van haar zoon deelde. En ook de natuur scheen mee te leven met het gebeuren want na heel wat regen kwam eindelijk zonneschijn over Aalst. LH

De Voorpost | 1984 | | pagina 10