Wil je een goed woordenboek of een roman? En liefst voor een prikje? Wel, dat kan! snrtii Vijfentwintigste Standaard Boekhandel staat op de Oude Vest Standaard Boekhandel Zaakvoerster Pauline Verhaert (v) Direktieafgevaardigde Coen. (v) i binnen uit. Standaard Boekhandel voorstellen, dat is zoiets als water naar de zee brengen. Deze naam is een begrip ge worden op het gebied van prestigieuze uitga ven van uitstekende kwaliteit, en ook hun ruime waaier van items allerhande is be kend. De hoofdboek handel in Antwerpen is trouwens niet voor niets de grootste van de gehele Benelux. Uit zeventigduizend titels kan je daar je keuze maken! Dat bekijken ze zelfs in Amsterdam en Rotterdam met een lichtelijk jaloerse blik. De in 1924 gestichte boekhandel viert dit jaar zijn zestigjarig be staan, en het is in deze kontekst dat algemeen direkteur Schotte en direktie-afgevaardigde Coen er met fierheid kunnen op wijzen dat zij nu in omzeggens al le grote steden van het Vlaamse land een ver kooppunt hebben. De boekhandel op de Oude Vest te Dendermonde, de vijfentwintigste in zijn genre, is een voor lopig sluitstuk op zes tig jaar pionierswerk om het Vlaams imago omhoog te brengen in de vorm van kwali- teitslektuur tegen be taalbare prijzen. De grootste Vlaamse boekhandel verstevigt hiermee zijn impakt op ons lezerspubliek, en hun bereidheid om het boek zelf naar de ver bruiker te brengen door middel van een uitgebreid verkoopnet komt de volksontwik keling zeker ten goede. Hun bedoeling om overal in het Neder landstalig landsge deelte aanwezig te zijn bestaat uit drie fasen: eerst volgden zij de universiteiten, en toen na Antwerpen, Gent, Leuven en Brussel, ook Kortrijk en Hasselt universitaire instellin gen binnen hun muren namen, volgde Stan daard Boekhandel deze evolutie op de voet met telkens een nieuw ver- koopspunt. Zoekt u al een hele tijd naar een bepaald boek. of een specifiek onder werp dan zal mevr. Verhaert graag even voor u kijken op haar microfichelezer, waar niet minder dan 120.000 titels op staan, en in een oog opslag zal zij u kunnen zeggen wat er in ons taalgebied of in een an dere taal over dat on derwerp te verkrijgen is. En heeft ze het be wuste werk niet in huis, dan volstaat een telefoontje of bestel bonnetje naar de oen- trale besteldienst in Tielrode, en op korte tijd heeft u wat u wil, zelfs al betreft het een boek over krokodillen in het Swahili, gedrukt op een houten pers er gens in Opper-Volta. De hele wereld rond, vanuit Dendermonde, als het ware! Maar genoeg gepraat eigenlijk. Waarom loopt u niet even aan in de Standaard Boek handel op de Oude Vest, dan merkt u het zelf! De tweede stap impli ceerde een uitbreiding naar de middelgrote steden zoals o.a. Aalst, Mechelen en St.-Ni klaas, en met hun re cente vestiging in Den dermonde is die nu ge realiseerd. Het laatste paneel van dit drieluik, zegt ons dhr. Schotte, behelst het oprichten van een filiaal in alle steden en gemeenten in het Vlaamse land van min stens 7.000 inwoners. Het streefcijfer is 10 nieuwe winkels per jaar! Dat noemen wij pas een dynamisch beleid. In het raam van dit Vlaams beleid wijst dhr. Schotte er nog eens extra op dat zij niet streven naar uit breiding in de richting van het Franstalig landsgedeelte. Zij wen sen de eigen kuituur te propageren, en het aanbod aan anderstali ge werken wordt syste matisch afgebouwd in het voordeel van eigen werken of vertalingen uit het Frans. Engels. onderwerp... (v) wandelen en informe ren naar de «Nieuwe geïllustreerde encyclo pedie» van 22 deleh in 4 kleuren, die normaal 5.500 frank kost, en nu slechts 1.980! Zaak- voerster mevrouw Pau line Verhaert zal ze u met alle plezier ter hand stellen. Evenredi ge prijsverschillen merkt u voor de vier delen over Amerikaan - se, Chinese, Sovjet- en luchtstrijdkrachten, of voor het Andersen sprookjesboek, of «Heerlijke gerechten uit de hele wereld», of de «Geschiedenis van de geneeskunde», of «De Kelten», en nog veel meer, wij noemen er maar enkele op. Dat zijn- geen koopjes meer, dat zijn KOPEN! Een derde grote troef van de Standaard Boekhandel is haar enorm groot aanbod. Hierbij willen wij een hardnekkig vooroor deel de kop indrukken, als zou de Boekhandel uitsluitend of voorna melijk werken van de verwante Standaard Uitgeverij verkopen. Niets is minder waar, want ook al levert zij een niet onaardige bij drage tot het globale boekenpakket, toch heeft de Boekhandel zo'n enorm assorti ment, dat vier vijfde van de uitgestalde en verkochte werken van andere uitgeverijen komen. Als u weet dat er enkel in ons taalge bied jaarlijks 16.000 nieuwe titels uitko men, en als u ook be seft dat zowat 1600 uit geverijen tot Stan daards regelmatige le veranciersbestand be horen, dan krijgt u al een idee van de keuze mogelijkheden die er zijn. Er zijn altijd koopjes te doen bij Standaard! (v) Steekkaart Oude Vest, Nie\iw winkelcentrum Telefoon: 052/22.28.83 - DENDERMONDE. Je vindt er een boek over om het even welk Maar ook op gewone uitverkopen of op in ternationale markten in het buitenland heeft Standaard een mer chandiser staan, die met kennis de leesbe- hoeften hier te lande volledige loten op koopt. Soms worden zelfs rechtstreekse af spraken gemaakt met de uitgeverijen aan gaande vrij recente uit gaven. Zo kan je de winkel op de Oude Vest binnen- om het hoekje komt gluren om zo'n «Ge schiedenis van de twin tigste eeuw» in elkaar te boksen, dan sta je versteld van de lage verkoopprijs. Maar dat is nog klein bier verge leken met de in Neder land al overbekende nieuwe formule van het Modern Antikwa- riaat. Iedereen weet wat een antiquair is: bij zo'n man kan je een schat aan oude meube len en waardevolle za ken die niet meer in de handel zijn toch nog kopen. Als je dat oud nu vervangt door mo dern, en meubelen door boeken, dan heb je ongeveer het basis idee vast van een mo dern antikwariaat: een verzameling van boe ken die niet in de ge wone boekenwinkels liggen, maar die volle dig nieuw en in takt zijn. Zo heb je uitgeve rijen die plaats willen maken voor nieuwe edities, en dan moet de hele voorraad van «ou we boeken» buiten. De ze gave eksemplaren worden dan in massa opgekocht door onder meer de Standaard Boekhandel, die ze dan aan de lezer kan aan bieden tegen de helft of soms zelfs een derde van de prijs! Een paar aanbiedingen van het «modern antikwaritaat», zoals de encyclopedie «Geïllustreerde wereldgeschiedenis», (v) Duits en alle andere mogelijke talen. Bo vendien is de Stan daard een van de wei nige boekhandels die uitsluitend neder- landstalig personeel in dienst heeft, onver schillig welke andere idiomen zij als rasech te Vlamingen ook be heersen. In Brussel zijn zij trouwens één van de weinigen met een serieus aanbod van boeken in onze eigen taal, en wie al eens een tijdje in «onze» hoofd stad gewerkt of verble ven heeft, weet wat dat betekent in een stad waar Vlaamse boeken weggedrumd liggen tussen de «cartes géo- graphiques» en de «lit- térature anglaise». Een boekhandel om je thuis te voelen, dus. Dat is allemaal goed en wel, horen wij u al zeg gen, maar hoe staat dat met de praktische kant van de zaak. Boe ken zijn duur, wordt algemeen gezegd. Wel nu, dat hoeft niet! Hoewel wij met de be perkingen zitten van een relatief klein taal gebied is Standaard hierin toch de grootste boekhandel, en slaagt zij erin door een be hoorlijke grootschalig heid en een grote om zet de kostprijzen rela tief laag te houden. Als je ziet wat er allemaal

De Voorpost | 1984 | | pagina 11