Rode Kruis Dendermonde beschikt over fraaie konferentiezaal -ei Bl Dendermonds karnaval een weekje vroeger? Dendermondse gezinsraad organizeert gezondheidsmarkt -,V\ Dendermondse SP voorzitter Staf van Gijseghem overleden 11.11.11-aktie in Dendermonde van start Bezoekerscentrum Molsbroek in opbouw te Lokeren Het zit in de mens en zijn persoon ingebakken: iedereen wil voor zichzelf en voor allen die hem dierbaar zijn, een lang, gelukkig en vooral gezond leven. Evenzeer beseft het individu dat aan de basis van de realizatie van dit ideaal een aantal niet te miskennen faktoren liggen: een even wichtige en stimulerende omgeving; een goede huisvesting en de nodige financiële armslag zijn er enkele van. Maar even belangrijk is de inzet en verantwoordelijkheid van het individu zelf. De gezondheid instandhouden heidsmarkt die van 21 septem- of ze terugwinnen, is voor een ber tot 26 september e.k. door groot deel afhankelijk van de de Dendermondse Gezinsraad mensen zelf. Willen wij wel wordt georganiseerd in het gezond zijn. praten we onszelf stadhuis. De geciteerde orga- geen kwaaltjes en kwalen aan. nisaties en of diensten zullen Belangrijk bij dit alles is een elk vanuit hun specifiek aktie- goede en betrouwbare infor- terrein de nodige informatie matie die men ergens moet aanbieden en bij de verant- kunnen inwinnen. Aan dat woordelijken van de verschil- probleem wil de stedelijke ge- iende stands zal men terecht zinsraad van Dendermonde nu kunnen voor meer informatie. tegemoet komen. Er werd e beroep gedaan op t Het opzet blijft niet beperkt tot een gezondheidsbeurs. Er organismen zoals daar zijn de worden ook informatiedagen PMS centra, het centrum Oa- georganizeerd die ten zeerste se, het algemeen ziekenhuis zijn aan te bevelen. De toe- Onze-Lieve-Vrouw van gang tot de beurs en tot de informatiedagen is bovendien Troost, het centrum voor Be geleiding en Psychoterapie volledig gratis. Sas, de Socialistische Vooruit ziende Vrouwen, het Belgisch Rode Kruis, het OCMW. de Programma Liberale Mutualiteit, de Kris- De gezondheidsbeurs wordt telijke Mutualiteit, het Natio naal Werk voor het kinderwei- geopend op vrijdag 21 septem ber om 20 uur met een inlei- zijn. Kind en Ziekenhuis, de ding door Freddy De Nert, KAV, Blijdorp, de thuisver- voorzitter van de stedelijke pleging van Huisartsen Medi- Gezinsraad, waarna dr. Swin- sche Eenheidskring Dender- nen een voordracht zal houden monde, de zelfhulpgroepen over het tema «Wat met onze Sorema, Ikaros, Crohnvereni- gezondheid» terwijl omstreeks ging, Belgische Vereniging van 21 uur schepen van gezin, me- Suikerziekten, vzw Stil en de vrouw Therese Van Guchl de Cato Club voor hartpatiënten, beurs officieel voor geopend evenals een aantal stedelijke zal verklaren, opvangdiensten zoals daar zijn Zaterdag 22 september heeft de onthaalmoederdienst, het er van 15 tot 15.30 uur in een kinderdagverblijf en de thui- zaal van het stadhuis een voor- sopvang voor zieke en/of ge- dracht plaats over «ziekenhuis- handicapte kinderen. Dat zijn opname tijdens de zwanger- maar de voornaamste instellin- schap». Deze voordracht gen. Er zijn er nog vele ande- wordt georganizeerd door de ren die hun medewerking wil- dienst Materniteit van het Al len verlenen aan de gezond- gemeen Ziekenhuis Onze-Lie- ve-Vrouw van Troost. Om 15.30 uur volgt dan een post natale les «verzorging en voe ding van de baby», dat in sa menwerking tussen het Alge meen Ziekenhuis O.-L.-V. van Troost en het NWK, waarbij de les zal worden gegeven door een afgevaardigde van het NWK. Zondag 23 september om 15.30 uur stelt het Wit- Gele Kruis zich uitgebreid voor. Maandag 24 september wordt de les «Ziekenhuisopname tij dens de zwangerschap» herno men van 10.30 tot 11 uur en op dat tijdstip heeft ook een voor dracht plaats over de «veilig heid voor kinderen», spreker is Els Lopens, sociaal verpleeg kundige van het NWK. Om 11 uur wordt de postnatale les hernomen. Dinsdag 25 sep tember van 14.30 tot 16 uur een filmvoorstelling over pre- maturen en informatie over de prematurendienst van het Al gemeen Ziekenhuis O.-L.-V. van Troost. Spreker is me vrouw Mannaert. Om 20 uur spreekt de heer Willaert. di- rekteur van de Belgische Car diologische Liga voor «preven tie voor hart- en vaatziekten. Deze voordracht heeft plaats in de trouwzaal van het stad huis. Tenslotte heeft er op woensdag 26 september om 14 uur in de Aymonzaal een voor dracht plaats over «geestelijk en lichamelijk ouder worden» Spreker is dit keer dr. med. J.P. Baevens, internist-geria ter. De gezondheidsbeurs is toe gankelijk op vrijdag 21 sep tember vanaf 21 uur, zaterdag 22 september van 14 tot 18 uur, zondag 23 september en maandag 24 september van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur, dinsdag 25 september van 14 tot 20 uur en woensdag 26 september van 14 tot 18 uur. Bloedgevers en verdienstelijke leden gehuldigd Het Rode Kruis van Dendermonde verkeerde afgelogpen vrijdag in feeststemming. Niet alleen kon men overgaan tot de inhuldiging van een nieuwe en prachtige konferentiezaal, maar bovendien mocht men een honderdtal bloedgevers huldigen omwille van hun belangeloze inzet voor de medemens. Daarnaast werden ook enkele verdienstelijke leden vereremerkt. Genoeg redenen, aldus de plaatselijke voorzitter, de heer F. Broeckx om feest te vieren en bly te zyn. Voorzitter Broeckx mocht in de mooie maar toch sobere konferentiezaal heel wat vooraanstaanden verwelkomen. Uiteraard burgemeester Cool, maar ook de heer De Naeyer van het Rode Kruis hoofdbestuur van Brussel, de heer Grusenmeyer provinciaal voorzitter, de heer Braet provinciaal kommissaris en prof. dr. Wieme, hoofdgeneesheer van de bloedtransfusiedienst, evenals hoofdingenieur Ceusters van het Ministerie van Openbare Werken die een niet onaanzienlijke bijdrage heeft geleverd bij de uitbouw en realizatie van de konferentiezaal. In zijn inleidende toespraak gen en Wegen en de ijver van zou voorzitter Fernand zijn medewerkers dient ge- Broeckx de geschiedenis be- loofd. Zij hebben trouwens ge- f i lichten van het nieuwe ge- zorgd dat alles in een vlot tem- |f*jm bouw. Hij bracht in herinne- po kon verlopen en dat het |||H|H ring dat een 5 6 eeuwen resultaat prachtig is te noe- SlH geleden de straat waarin het men. Het lokaal, aldus voorzit- gebouw is gevestigd een ande- ter Broeckx, is bestemd voor re naam had en Kromme Elle- de leergangen van de hulp- boog heette. De huidige bena- diensten. Daarnaast zal het ming van Zwarte Zusterstraat ook gebruikt worden voor kul- is te danken aan het feit dat in turele vergaderingen en voor de 15' eeuw een aantal kloos- drachten. Daarop vroeg hij de terzusters vanuit Pamel naar aandacht voor de 101 bloedge- Dendermonde kwamen en hier vers die zouden gehuldigd wor- onderdak vonden. Het waren den: 67 voor 10 giften, 18 voor leden van de orde van de 25 giften en 10 voor 40 of 60 Zwartzusters. Zij bouwden giften, niet alleen een klooster, maar ook een ziekenhuis, waar bloedgevers vooral de pestlijders werden Kregen het diploma voor 10 verzorgd. Later werd ook nog giften: Roland Baele, Anna een «pestkapel» opgetrokken. Boone, Marleen Buyse, Jan In de Franse revolutie dienden Callaert. Jean-Pierre Chris- de zusters hun gebouwen te tiaens, Isidoor Claessens, Ma- 60 bloedgiften de zilveren ba ret of bronzen medaille. Opvallend was dat weinig van deze gelauwerden aanwezig waren, maar dat onderstreept nog maar eens de mentaliteit van de bloedgevers, aldus de voorzitter. «Een bloedgever blijft bescheiden op de achter grond», zo zei hij om vervol gens de inzet van de hulpdien sten toe te lichten en de leden van deze dienst zijn hartelijke dank over te maken. In dat kader past ook de jaarlijkse vorming van helpers en ambu lanciers. die worden opgeleid werd de zilveren medaille 1' en 2' baret toegekend durende 23 Jaar lang hebb zij zich verdienstelijk gema: in de hulpdienst en de blo< transfusie, terwijl mevrouw Smedt nog aktief is als sektt overste in De Dammen, zilveren medaille met eer^ zilveren baret werd overha tekS: digd aan mevrouw De Potte Bruggeman die steeds op voorgrond stond in de hu] diensten en de bloedtransfus maar bescheiden op de achtt grond bleef bij vieringen. In 1939 vervoegde doktor riek tseei aai rug heb bej verlaten. De orde werd ont bonden en de gebouwen wer den verbeurd verklaard en ver- Cornelis, Hendrik Clercq, Livien De Decker, Adeline De Kinder, Victoire Tijdens de jongste vergadering van het Dendermonds karnaval verbond, waarby liefst 26 karnaval verenigingen van de Ros Beiaardstede zijn aangesloten, gingen stem men op om het karnaval van het centrum een week eerder te vieren. kocht. In latere tijden werd in De Kinder, Roger De Potter, de gebouwen van het klooster Denise De Smet, Annie De een Ecole Moyenne voor jon- Wilde, William Delmot, Mare gens ondergebracht en in 1883 D'Hondt, Etienne Eeckhoudt, kregen de meisjes van het Sint- Nicole Eeckhoudt, Johny Fi- Vincentiusinstituut er les. In lips, Frans Hermans, Francois 1917 werd dan het lokaal in Impens, Jerome Janseghers, gebruik genomen door het Ro- Alfons Maes, Hans Mannaert, Dendermonde. Het Rode Kruis van Dendermonde huldigde een nieuwe konferentiezta in en lauwerde enkele verdienstelijke leden (c) de Kruis en na de eerste reldoorlog werd de koöpera- tieve de Union er gevestigd. Liliane Matthijs, Sylvia Mat- thijs, Honora Mellaerts. Ar thur Mertens. Luc Michiels, Allerlei argumenten daarvoor werden bovengehaald: het zou dan vallen in de krokusvakan tie, met het gevolg dat men intenser zou kunnen vieren en zijn kater niet op de school banken moet verwerken, het zou samenvallen met Aalst waardoor men zou voorkomen dat de twee Dendermonde- naars die nog naar Aalst naar de sottemij gaan kijken, ook in eigen stad zouden blijven en bovendien zou men de stoet laten uitgaan op het tijdstip dat het vereist is. Met andere woorden, geen Dendermonds karnaval op zondag 24 februari maar wel op 17 februari, de dag dat ook in Baasrode de stoet door de straten trekt. De Baasroodse stoet is trou wens een van de tegenargu menten, zo stellen de verant woordelijken van het karna- valverbond het. Zij zijn trou wens al eens eerder gaan pra ten met het schepencollege over hetzelfde onderwerp. Met weinig sukses overigens De leden van het Dender monds karnavalverbond drin gen evenwel aan op een nieuw gesprek en willen desnoods zelf met het stadsbestuur een diskussie over deze materie aangaan. Eerste kandidaat prins De vergadering, waarop heel wat karnavalverenigingen aan wezig waren maar anderzijds flink wat anderen hun spreek woordelijke kat stuurden, le verde nog ander nieuws op. Wim Van Damme uit de Sint- Christianastraat te Dender monde wierp zich op als de eerste kandidaat voor de prin senverkiezing die volgend jaar zal plaatsvinden op 26 januari in de sporthal van Appels. Overigens, voor de andere kandidaten dient gezegd dat zij zich bij het karnavalkomitee moeten melden ten laatste op 31 december van dit jaar. Dan wordt de inschrijvingstermijn afgesloten. Wim Van Damme heeft de karnavaigroep de Chikkebollen achter zich staan, lijkt ons op het eerste gezicht en ook op het twee de een niet onaardige kan didaat, van wie heel wat kan verwacht worden. We noteerden hier en daar nog enkele andere dingen. Zo on der meer de showavond die op 10 november door het karna valverbond wordt georgani zeerd. Kende de eerste editie van vorig jaar een overweldi gend sukses, de tweede zal er niet moeten voor onderdoen. Nu reeds zijn heel wat karna- valisten zich komen melden met een nummer, zodat op 10 november de pret niet uit de lucht zal zijn. En allicht zorgt het karnavalkomitee voor een extra attraktie. Andere afspraken werden ge maakt rond de gemeenschap pelijke aankoop van materia len voor het maken van de wagens, zoals ook zo snel mo gelijk de onderwerpen die men tijdens de karnavalstoet van 24 februari (of wordt het 17 fe bruari) gaat uitbeelden bekend zullen gemaakt worden, zodat geen twee groepen met een identiek tema voor de pinnen komen. Bleef dan nog het zomerspel. De karnavalisten uit Dender monde en Aalst, zo was voor opgezet, zouden elkaar tijdens de zomermaanden ontmoeten voor een spel zonder grenzen. Maar daar kwam niets van in huis en dat lag lang niet aan de ijver van Dendermonde. Men had immers al een heel spel- schema ontworpen dat draaide rond het Ros Beiaard. Helaas, de plannen smolten onder de augustuszon en werden opge doekt. Nu leeft bij de Dender mondse karnavalverenigingen de intentie om een dergelijk spel zonder grenzen eind juni onder elkaar te organizeren. Als voorlopige datum werd zondag 30 juni naar voor ge schoven: het schooljaar is dan net ten einde en de vakantie periode is nog niet eens goed begonnen Aktiviteiten Ten behoeve van de vele kar navalisten, geven we nog een lijstje van de aktiviteiten van de kamavalgroepen, voor zo ver die al bekend zijn: 17 no vember pakken de Suzieboy's uit met hun eerste karnavalbal; op 1 december organizeren de Wardjesvrienden een en ander en op 15 december vindt het eerste Polderboerenbal plaats. Op 10 november is er de groot se showavond van de Dender mondse karnavalgroeperingen en dan schuiven we naar de maand januari met op de 19* een aktiviteit van de groep Schele Van der Linden. Fe bruari staat bol van de karna- valeske aktiviteiten: 15 februa ri zijn de Stouse Plekkers aan de beurt; op 16 februari volgen de Schensjmoelen, op 23 fe bruari is de verkiezing van de Polderboer voorzien en op 24 februari gaat (voorlopig) de karnavalstoet uit. Op 2 maart organizeren de Cornellekens en Zotterkantnie een en an der. En vergeten we niet: 26 januari heeft de prinsenverkie zing plaats in de sporthal te Appels Ontelbaar vele ambulanciers William Moens. Georges en helpers kregen in het ge- Moortgat, Maria Mulder, Mar- bouw hun gedegen opleiding cel Peeleman, Alberic Pieters, van bekwame mensen. Maar Kamiel Pieters, Ernst Plae- helaas, het gebouw was bouw- tinck, Marie-Jeannc Quide, vallig en werd na verloop van Mark Remmert, Elmar Rob- tijd zo slecht dat het niet lan- berecht, Roger Saerens, Fran- ger verantwoord was er men- sois Sarens, Jeanne Smekens, sen gedurende een langere tijd Gert Steelant, Harry Steeman, in onder te brengen. Het heeft Jacques Storms, Luc Uytter- nog een tijdje gediend als op- sprot, Monique Van Cauwen- slagplaats voor de aktie Polen, berg, Etienne Van de Spiegel, Zoals dat nog wel eens wil Diane Van de Velde. Frans gebeuren is de redding nabij Van Eetvelde. Sonja Van wanneer de nood het grootst Grootven, Albert Van Herre- is. Op initiatief van weghe. Oscar Van Hoeymis- doener van het Rode Kruis sen, Julien Van Huyneghem. werd begonnen met e Christian Van Lierde, Lievin vatie. Het is trouwens opdat Van Ransbeeck, Nicole Van stuk dat de inzet van hoof- Ransbeeck, Alfons Van Sti- dingenieur Ceusters van Brug- chel, Mauricettc Verbiest, Pa trick Vercauteren, Erwin Ver- geylen, Frederik Vermeiren, Simonne Verschueren, Augus ta Willems en Johan Willems. Kregen de bronzen legpenning voor 25 giften: Leonard Anne- rel. Jozef Calis, Florent Claes sens. Gustaaf Colson, Frederik De Nul. Paul De Vos, Joannes Dom, Desire Creninck, Gode- lieve Jansegers, Jan Leys, Frans Meyers, Jean-Pierre Penninger, Hendrik Spanog- he, Aloisius Van Acker, Au- gustinus Van Ransbeeck, Mayella Van Vooren, Maria Verhaegen en Albert Wauters. Kregen een bronzen medaille en kenteken voor 40 giften: Hubert De Clercq, Jan Depla- ce, Jozef Gribbc. Edmond Leys, Florent Moortgat, Leon Stassyns en Christiane Van Houtven. Kamiel Daes, Lu- cienne De Taye, Jozef Erpels, Frans Jansegers, Victor Man naert, Rosa Moyson, Ferdy Penninger, Julia Van Damme. Simonne Verschueren en Pie- ter Willems kregen voor hun door bekwame geneesheren en monitoren. De jongste lichting mocht op deze huldiging ook zijn diploma komen afhalen. Het brevet van Rode Kruis helper werd toegekend aan: Jean De Ridder, Astrid De Geest, Ignacia Bogaert. Leon Van Goethem. Sybille Van Driessche. Richard Kockhuyt, Godfried Dierick. Patrick De Vos, Eddy Roelandt, Willy Geerinck en Luc De Kimpe. Speciale hulde Daarmee was men nog lang niet aan het einde van de ge- vierden. Want voorzitter Broeckx deelde mee dat er nog eervolle onderscheidingen wa ren weggelegd voor aktieve le den met meer dan 10 jaar dienst. Zo ging de zilveren me daille van het Rode Kruis naar: Mark Laureys die in 1971 lid werd van het Rode Kruis en met sukses de kursus eerste hulp afmaakte en een aktief medewerker is in de hulp dienst. Hij werd aangesteld tot adjunkt-hoofd van de hulp dienst om nadien de heer Fr De Potter op te volgen als hoofd van de hulpdienst; Ja cques Van Cauwenberghe die ook in 1971 lid werd en de goed geluimde medewerker van de hulpdienst is. Hij is adjunkt-hoofd van de hulp dienst; mevrouw Ghysbrecht die in 1973 tot het komitee toetrad en aktief werk ver richtte in de hulpposten, de bloedtransfusiedienst en sek- tor-overste is in de ledenwer ving; mevrouw Baillon die ook in 1973 lid werd en sektor- overste van de ledenwerving is -ï en zich aktief inzet in de hulp- Y diensten en de bloedtransfusie Ij en tenslotte mevrouw Maes die T als afgevaardigde van Sint-Gil- B lis in 1974 in het komitee werd opgenomen. Zij zorgt in deze Dendermondse deelgemeente voor de ledenwerving. Dendermonde. Heel wat bloedgevers en helpers van het Rode Kruis woonden de Pierre De Smedt en zijn r <rntoi"nntp Yvnnnc Hpirman plechtigheid bi] (c) bert Duerinck de rangen het Rode Kruis. Als lesgevJ wist hij honderden kursisten I boeien en leidde hij hen op tf bekwame helpers en ambulaj| ciers. Hij leidde samen met a De Wulf de blocdtransfusi§ dienst die in 1949 werd j sticht. Hij krijgt de go medaille van het Rode 1 en zal kortelings te Bruss worden gehuldigd. Bij die g tegenheid zal hij uit de handt van nationaal voorzitter T Albert als laureaat van het F de Kruis de medaille Koningi| Elizabeth ontvangen. Die derscheiding is nog weggelegl voor twee andere leden: vrouw Goris en mevrouw Acker. Mevrouw Goris we sedert 1928 in de hulpdienstet als ambulancierster en besta haar loopbaan als ondervoof® zitter van de afdeling, vrouw Van Acker tradt toe t« de afdeling in 1930 als a lancierster. Zij werkte si dien als ekonoom en hoofd v de uitleendienst. De heer Grusenmeyer bracffl dan de woorden van dank vaj. het provinciaal bestuur aan de gevierden en on streepte dat de inhuldiging v het nieuwe lokaal de vitalitefl van het Rode Kruis in Dendei monde duidelijk tot uiting lat komen Nationaal afgevaardijF de De Naeyer besloot dat c inhuldiging van het nieuwe li kaal ook een licht werpt op d werking van het Rode Kruis ei stelde dat de bloedgevers e uniek verschijnsel voi zijn allen bezield met hetzelfd» doel de anderen helpen T" wenste het bestuurs van I Rode Kruis afdeling Dendetk monde en zijn vele leden hefe allerbeste toe voor de komen* de jaren, waarop voorzittel Broeckx het lokaal geopend verklaarde en i een uitnodigde op een sti Ie maar hartelijke receptie. echtgenote Yvonne Heirman Zondag 9 september overleed totaal onverwacht op 58- jarige leeftijd Gustaaf Van Gijseghem, voorzitter van de SP Groot-Dendermonde. Hij werd getrofTen door een hartaanval. Dendermonde. Flink in de rij en dan naar de kinderjaarmarkt (v) Staf Van Gijseghem werd ge boren in 1926. Van studeren was geen sprake, want was er in zijn prille jeugd de fameuze ekonomische krisis, dan volg de daarop de tweede wereld oorlog. Toch slaagde hij erin een aantal jaren middelbaar onderwijs te volgen, waarna hij werk vond als bediende bij de Bond Moyson. Later kwam hij bij het Bestuur der Postcheks terecht en onder Mi nister Vermeylen in het begin van de zeventiger jaren, werd hij kabinctsmcdewerker aan het toenmalige ministerie van nationale opvoeding. Nadien was hij tot zijn laatste levens dag verbonden aan het PMS Centrum van de rijksscholen gemeenschap van Sint-Ni- klaas. Partijvoorzitter Van jongsafaan was Staf Van Gijseghem lid van de socialisti sche partij. Steeds meer en meer trad hij op de voorgrond en het verwonderde dan ook niemand toen hij bestuurslid werd van de toenmalige BSP van Dendermonde centrum. Bij de kleine fusie van Dender monde bracht hij het tot ge meenteraadslid (1970-1976). Binnen de raad was hij voor zijn partij de specialist inzake gemcentefinancies. Toen in 1977 de fusies een voldongen feit werden, verkoos de SP afdeling Dendermonde Staf Van Gijseghem als voorzitter Naast zijn politieke aktiviteit, was Staf van Gijseghem ook een muziekliefhebber die zijn hart had verpand aan de Har monie Hyp. Vandcmeulebroc- cke. In 1944 werd hij sekretaris van de harmonie. Hij was er ook de chauffeur voor de mu zikanten, de kongresganger, de organizator van tombola's, de vertegenwoordiger in de stedelijke kulturele raad. Als spelend lid had hij er 48 jaar lidmaatschap opzitten. Daarnaast was Staf Van Gy- scghem de SP vertegenwoordi ger voor Dendermonde bij DDS en maakte hij deel uit van het gemeentelijk bestuur ACOD sektor ministeries op syndikaal vlak. Hij was lid van de Bond Moyson en van alle andere nevenorganizaties. Het kernkomitee van de 11.11.11.-aktie van de stad Dendermonde is ondertussen al een flink eind opgeschoten met de voorbereidingen van de komende aktie. Zo beschikt men over een diareeks die ter beschikking staat van alle be wegingen. Het tema dat dit jaar in de dia-reeks aan bod komt is het ontketenen van een ontwikkeling. Daarmee wil men peilen naar de oorza ken van de onderontwikkeling en een tegenmacht vormen Die tegenmacht kan bijvoor beeld het Nationaal Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king zijn. In het verleden kwa men al onderwerpen naar voor als ontwapening en ook kui tuur Wat specifiek Dendermonde betreft daar bestaat naast het kernkomitee dat overkoepe lend werkt, ook een plaatselijk komitee in de deelgemeenten Baasrode, Oudegem en Sint- Gillis. Die komitces hebben in het verleden al flink wat werk geleverd. Plaatselijke komi tces werden nu ook opgericht in Dendermonde centrum en Grembergen. Blijven dus nog over: Mcspelare, Appels en Schoonaardc; Maar ook vanuit die hoek wordt aktie verwacht. Op dinsdag 25 september zul len de verantwoordelijken van verenigingen uit groot-Den- dermonde trouwens samenko men om de 11.11.11-aktic t w bespreken en zich te buigei over de werkwijze in het een :n trum zelf. Die vergaderin ei heeft plaats op het stadhuis e vangt aan om 20 uur. He er kernkomitee komt de dag na ar dien in vergadering bijeen jg Ook om 20 uur en eveneens o[|c, het stadhuis. Men hoeft nie perse lid te zijn van een a andere vereniging om aan dez vergadering deel te nemer Ook individuele personen c" zich willen inzetten voor 11.11.11-aktie zijn van hai welkom. Na een vijf-jaar lange lijdens weg van het dossier zijn de bouwwerken begonnen aan het bezoekerscentrum bij het Lokerse natuurreservaat Mols broek. Zoals bekend wordt het gebouw opgericht in opdracht van de stad Lokeren, dank zij de volledige financiering van de Koning Boudewijnstichting en het Kommissariaat-Gene- raal voor Toerisme. De Dienst der Zeeschelde heeft de grond ter beschikking gesteld en het Koninklijk Belgisch Instituut voor Natuurwetenschappen heeft als huurder van het do mein dit projfckt steeds tenvol- le gesteund. Architekt W. Slock van de Dircktie voor Monumenten- en Landschaps- zorg zorgde voor een plan zo dat het gebouw maximaal past in het landschap en ten volle zijn natuuredukalieve funktie zal kunnen vervullen. Dit bezoekerscentrum is ee onderdeel van het totale n tuurbehccrsplan dat door i VZW Durme is ontworpt voor het reservaat De openit van de tentoonstelling over t omgevende natuur, het verg der- en klaslokaal, de diazo der en het speciale uitkijkput is voorzien in de loop 1985. J.V.I

De Voorpost | 1984 | | pagina 12