V Lokeren Sint-Niklaas Stekene De Voorpost - 14.9.1984 - 17 Fandelen p zaterdag 29 september wandelen met de KWB langs indelijke wegen over een afstand van 8,15 en 23 km. Start aan Jt dlenstcentrum Wanzele, Watermolenstraat van 9.30 tot 15 tr. Aankomst ten laatste te 18 uur. laproosjes B majoretten van de harmonie St.-Martinus Oordegem werden 1 ureaten in het nationaal kampioenschap te Lier. De harmonie Hf behaalde een tweede plaats. Hoofdmajorette Christel luwens werd individueel nationaal kampioene met 92%. irigent Staf Hoebeeck kreeg de persprijs. ,r- i miIWWMttt, I \vTStekene. De gemeenteraadsleden keurde een princiepsbeslissing goed om een BPA aan te #lvondkriterium vragen voor het 51 ha. groot gebied aan de Polderstraat, Zandstraal, 't Schoenmakers- f\o Wanzele op zaterdag 22 september Ie 19 uur Avondkrlterium z T gelegenheid van het veroveren van de titel in het gewest Aalst-Dendermonde elcda' °P ,h" gewestplan staat aangeduid ah .ontginningsgebied, met por Internationale liefhebbers BWB over 70 km met verzekerde 70u n,,,™™ t„n nntvJLopn tohl nabestemming rekreatie». Een naam voor het toekomstige rekreatieoord werd al jeelname van streekrenners. werd de ketsclub van Zele-Durmen ten gemeentehuis ontvangen (gb) gevonden: De Kriekerije (gremar) zeven weken duurt en elke dinsdag om 20.30 uur in het Yogalokaal op Klein Hulst doorgang vindt. Info via tel. 776.03.51. Bebloemingswedstrijd Dinsdag 18 september om 19.30 uur in de verzusteringszaal van het stadhuis diavoorstelling in het kader van de bebloe mingswedstrijd die door het stadsbestuur werd georganizeerd. De 25 prijswinnaars van deze wedstrijd worden die avond in de bloemen gezet en op de diavoorstelling kan je zien welke de mooiste gevels zijn. Hart- en vaatziekten Dinsdag 18 september eerste van een reeks van drie informa tie-avonden over «Preventie hart- en vaatziekten» georgani zeerd door de kristelijke mutualiteit in Nieuwkerken. Je kan om 19.30 uur terecht in de refter van de plaatselijke jongensschool. Gijzelstraat 47. Ook op 25 september en 2 oktober. •bbeke. De weg naar Denderbelle sas is gesloten. Onderhandelingen met het 'l meentebestuur van Lebbeke zijn aan de gang (v) Hubert Lamp - Piet Van Aken In de konferentiezaal van de stadsbibliotheek, Heymanplein, spreekt dinsdag 18 september om 20 uur Hubert Lampo over de onlangs overleden schrijver Piet Van Aken. Anny De Loenen draagt teksen voor. Piet Van Aken verwierf bekendheid door z'n geëngageerde romans en novelles, die doorgaans wortelen in Nieuwkerken (Sint-Niklaas). Zaterdag werd het onder impuls van de plaatselijke de Rupelstreek. kuituurwerkgroep gerenoveerde gemeentehuis weer opengesteld. N.a.v. deze gebeurtenis porumfj|m en de kermis in Nieuwkerken kon je gaan kijken naar de tentoonstelling Nieuwkerken vroeger en nu». De voorgevel van het gemeentehuis kreeg een opknapbeurt en ook 39 19. s®p,tefTt?er om 20-15 uyr wordt de prent «Ben- binnenin werd he, gebouw opgekalefaterd: vloer, plafond en muren komen nu piekfijn voor de dag (Iv) Filmliga - Sint-Niklaas. :ht ni g^» ïoolgaande jeugd hun medewerking. 17.45 u. worden bloemen neergelegd aan het monument der v sneuvelden op het Dorpsplein en zullen burgemeester «yersoon en de voorzitter van de vaderlandslievende vereni- igen de aanwezigen toespreken 18.30 u. staat een taptoe op het programma. Vanaf 20 u. xdt op het dorpsplein een volksbal georganiseerd en de ssten worden te 21 u. besloten met een vuurwerk. Bboorten istof Mannaert, z.v. Freddy e.v. Marie Louise Uyttersprot, ibriekstr. Brieke Moens, d.v. Herman e.v. Diane Broothaerts, L. Breestr. istof Goossens, z.v. Pierre e.v. Carine Schrader, Fochelstr. 9 jn de gemeente komen bewonen idy Temmerman, Baasrodestr. 106, kom. v. Dendermonde, i. Hielstraat 99 it gezin Johnny De Ridder, Stadionstr. 6, kom. v. Buggenhout. enestr. 105 Bosman, Bellestr. 86, kom. v. Haaltert, Middelkouter 67 Van Kerckhove, Visstr. 14, kom. v. Aalst, Aartstr. 56 in Van Kerckhove, Kapellestr. 18, kom. v. Aalst, Aartstr. 56 in Hofman, Bellestr. 26, kom. v. Aalst, Ste. Annalaan 2 Bt gezin Louis De Vadder, Hogebrug 108, kom. v. Aalst, xbrandhofstr. 1 }t gezin Benny Eloot, Grote Snijderstr. 19, kom. v. Aalst, tenstr. 10 Hian Vervliet en Marianne Reijnders, Visstr. 18, kom. v. mdermonde, Krijgshof 3/270 anny Peelman, Brusselsewtwg. 10, kom. v. Boom, Reetse- 20 ebben de gemeente verlaten echel Holbrecht, Denderm. stwg. 141, naar Dendermonde, St. Ilislaan 6 gezin Jan Spinoy, Kouterbaan 45, naar Dendermonde, jvrijdingslaan 79 jdy Van Wassenhove, Laurierstr. 26, naar Dendermonde, usselsestraat 93C Holbrecht, Laurierstr. 16, naar Dendermonde, St. Ursma- 31 ferwig Van Damme, Lange Molenstr. 8, naar Dendermonde, nderslaan 44 are De Proft, Oudstrijdersstr. 12, naar Buggenhout, Kamerstr. »t gezin Willy Caudron, Anjerstraat 7, naar Buggenhout, Dlenstr. 111 )t gezin Karei Colpaert, Poststr. 6, naar Dendermonde, lardentrapstr. 18 Bt gezin Luc Verleysen, Wolvenstr. 24, naar Aalst, Lieve ouwstr. 8A Btty Van Ranst en zoon, Hogeweg 8. naar Opwijk, St. op Aalst, iam De Donder, Albert I str. 25, naar Lede, Leedsestwg. 137 itgart Van Haver, Kapellestr. 17, naar Dendermonde, De imenlaan 27 erda Spruyt, Kard. Cardijnlaan 17, naar Meise, Humbeekstr. Bt gezin Albert Verbeiren, Pasbrugstr. 11, naar Aalst, Lieve ouwstraat 32 irlijdens Van Overstraeten, 81 j., echtgescheiden, Brusselsestwg. tons Comelis, 75 j.. echtg. Irma Vermeir, Langestr 118 igust De Proft. 81 j., echtg. Melanie De Brandt, Bellestraat 29 '0 Dradon, 86 j., wede: Plumet Ovide, Centrumstr.12 lolf Luypaert, 57 j., echtg. Jeanne De Wolf, Lange Molenstr. Brie Bridoux, 88 j., wede. Désiré Buys, Fortstr. 42 irel De Smedt, 56 j., wednr. Celestine De Bom, Wolvenstr. 27 n Van de Velde, 65 j„ echtg Maria Verberckmoes, Motte- nstr. 4 n Mannaert, 60 j., ongeh. Brusselsestwg. 84 phonsus Van Den Boom, 64 j., wednr. Madeleine Rooman, Kte Minnestr.6 uwelijksafkondiglngen ndre De Saeger, arbeider, Vlassenbroek 24, Dendermonde en idia De Clippeleir, bediende. Brusselsestwg 37 ic De Clippel, automekanieker, B. De Donderstr. 2 en Maria isman, perster, Herstr. 19, Dendermonde fe De Saedeleer, mekanieker, Vondelstr. 59 en Christel Van trrewegen, verkoopster, Eikenveldstr. 21 ic Ardans, monteerder, Kruisabeel, 11 en Isidora Jacobs, Jakster, Jan Frans Vonckstr. 40, Aalst my Lanckbeen, bediende, Kruisabeel 4 en Christel Van de ilde, bediende, Molendreef 25, Aalst iggenhout Clemens, handelsbediende, Steenweg 49, Opwijk L Francine Spinette, operatrice, Gehuchtveldstr. 9 Ibl lot heek B openbare boekerij Sint Salvator van Wieze zal gesloten zijn zondag 16 september; er zijn dus geen uitleningen op die ig. Medegedeeld werd dat de wisselbibliotheek zal aankomen, gen zondag 30 september. Inderwelzljn p dinsdag 18 september van 14.30 u. tot 16 u. is er in de kalen van het gemeentelijk ontmoetingscentrum aan de ihoolstraat kosteloze raadpleging voor kinderen tot 3 jaar, met llegenheid tot inenting tegen kinderverlamming, kinkhoest, em en kroep. J.V.L. Belotting Op zaterdag 15 september te 19.30 un in café «De Kring» te Wanzele grote belotting met 1000 fr. gratis plus trofee. Hondenkoers Derde grote hondenkoers op zondag 16 september te 14 uur te Wanzele in de Processieweg. Gratis 5000 fr. plus trofeeën per reeks. Organisatoren: Café Duivenlokaal» m.m.v. De «Orde der Wanzeelse Welweters». Natuurwandeling Zaterdag 15 september kan je onder leiding van een gids van het Centrum voor Natuurbeschermingsedukatie gaan wandelen in Daknam. Afspraak om 14.30 uur aan het sportstadion van Lokeren Jeugdatelier Kadee Zaterdag 15 september start het ABVV-jeugdatelier Kadee opnieuw. Jongeren van 12 tot 16 Jaar kunnen terecht in de benedenzaal van het kultureel centrum, Kerkplein. Tentoonstellingen In galerij De Vuyst, Kerkstraat 24-52, expozeert tot 30 septem ber Lucienne Verag. In het Hof ter Beuken aan de Groendreef is tot 15 oktober werk te bekijken van Michel Martens. KA V-Don Bosco Vrijdag 14 september om 19.45 uur eerste zwemles van KAV- Don Bosco in het stedelijk zwembad. Vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 september verblijven leden van KAV-Don Bosco in het centrum De Borggraaf in Hasselt. Maandag 17 september om 20 u leidt Mare De Pauw in het Dobocentrum een gespreks- avond voor jonge vrouwen over «Hoe vreemd is ons de natuur?» KWB-Don Bosco Vrijdag 14 september trekt de KWB van Don Bosco naar De Borggraaf in Hasselt voor een bezinningsweekend over «Gelo ven in de toekomst». KWB-Belsele Vrijdagmorgen 14 september om 6.30 uur gaan de Belseelse KWB-ers vissen. KWB-Krlko Zondag 16 september om 9 uur vertrekken aan de kerk in de Heistraat de leden van KWB-Kristus Koning naar Wachtebeke, provinciaal domein. De terugkomst is voorzien tegen 19 uur. ACW-Belsele Zaterdagavond 15 september om 19.30 uur feestvergadering van de militanten van het kristelijk vakverbond in het paro chiehuis te Belsele. Zwangerschap Dinsdag 18 september organizeert de Prenatale Raadpleging Moeder- en Kinderzorg van Sint-Niklaas eon informatiebijeen komst over dieetvoeding tijdens de zwangerschap. Om 19.30 uur in het Gezondheidscentrum, Ankerstraat 61 Wielertoeristen In Nieuwkerken Zaterdag 15 september om 14 u. «Drie uren voor wielertoeris ten» in een organisatie van de wielertoeristenklub De Schape- koppen-Nieuwkerken, in het kader van de kermisaktiviteiten in Nieuwkerken. Duiven In Nieuwkerken Zondag 16 september grote monsterspeling uit Quiévrain bij duivenvereniging De Snelle Postduif in café Gouden Leeuw op Ten Bos 4 in Nieuwkerken. Inkorven zaterdag van 18.30 uur tot 22 uur. Koers in Nieuwkerken Zondag 16 septamber om 15 uur in Nieuwkerken wielerwed strijd voor juniores, georganizeerd door de vereniging Gemeen tebelangen. Harmonieën koncerteren Zaterdag 15 september koncert door de harmonie Ste-Cecilia van Sinaai op de Dries in Sinaai, om 15 u. Zondag 16 september om 16 u. koncert in het stadspark door De Kunst vrienden van Sint-Niklaas, die ook meedoen aan de volkshap pening van jeugdhuis De Eglantier. Nog zondag 16 september om 16 uur koncerteert fanfare Ste.-Cecilia uit Belsele in Belseledorp. Vijftien jaar postzegels verzamelen Vrijdag 14 september om 20 u. opent een tentoonstelling van de Vlaamse Bond van Postzegelverzamelaars Sint-Niklaas, die nu vijftien jaar bestaat, in Het Centrum, Grote Markt 40. Zaterdag 15 september kan je van 9 tot 17 u. gaan kijken en zondag 16 september wordt een «nationale ruildag» gehouden, van 9 tot 17 u., in Het Centrum. Tijdens het weekend is ook een gelegenheidsomslag te verknjgen. RK-Regentochten Zondag 16 september zevende Regentochten van de plaatselij ke afdeling van het Rode Kruis, met vertrek en aankomst aan het instituut O.-L.-Vrouw Presentatie aan de Watermolendreef 167a in Sint-Niklaas. Afstanden: 40, 30, 21, 12 en 6 km. Start tussen 8.30 u. en 15 u. Info via tel. 776.29.29. Feest Elisabethplein Zaterdag 16 september eerste «Pleintjesfeest» op het Elisa bethplein, vanaf 15 u. Aangeboden wordt dit pakket: rommel- en speelgoedmarkt, volksspelen voor jong en oud met als toemaat je voor de jongelui een optreden van de Antwerpse goochelaar Brunelli, 's avonds Krisiskabaret en Wannes Van de velde met flamencozanger en -dansers. Als 't slecht weer is worden de aktiviteiten ondergebracht in zaal Familia, Truweelstraat. Info: tel. 777.64.93. Volkshappening Zondag 16 september op het plein aan de Apostelstraat tweede volkshappening van jeugdklubs Het Centrum, met start om 14 uur en einde rond 22.30 uur. Het hele programma wordt gratis aangeboden. Demonstratie oude ambachten en authentieke volksspelen, demonstratie speleologie door De Grotters die van een 15 meter hoge stelling neerdalen en erop klimmen, poppenkast met Tante Lieve en Nonkel Wally, kwis voor families of verenigingen o.l.v. Hank Van Montfoort («Het blijft in de familie»), ijzerbreker John Massis toont z'n kunnen, de harmonie De Kunstvrienden koncerteert en het toneelgezel schap Jin 3, gegroeid uit een Sint-Niklase scoutsgroep, brengt een volkse komedie. Ook een luchtkasteel is te bekijken en mee te maken en de Red Hackle Pipe Band speelt deze happening ambiance in. 's Avonds optreden van de 2 Belgen en Polizei. Onze uitgavengroep verleent medewerking. Voor verloofden Zaterdag 15 september start in Het Centrum, Grote Markt 40, een serie van vijf gespreksavonden ter voorbereiding op het huwelijk. Je kan om 19.30 uur terecht. Info bij Ivan en Lieve De Rop - De Witte, Tuinlaan 91 in Belsele, tel. 776.56.02. Speelgoedtrelnen Zaterdag 15 en zondag 16 september in hotel Serwir internatio nale veiling van oude speelgoedtreinen. Natuurbeschermingsdag Wie vanuit Sint-Niklaas meewil naar de nationale natuurbe schermingsdag in Virelles-Chimay moet om 7.30 uur aan het stadhuis zijn op zondag 16 september. KSA-Relnaert Zondag 16 september van 14 tot 18 u. open deur bij KSA- Reinaert in lokaal Kriekepitte in de Weynstraat (nabij Mispel straat). De jeugdbeweging toont aan de hand van foto's en dia's wat je aan gezonde an gevarieerde ontspanning verwachten mag bij Reinaert. Info bij Jan De Pauw, Plezantstraat 4. Jeugdatelier ABW Het jeugdatelier 't Ateljee van 't ABW, bestemd voor jongeren van 12 tot 16 jaar, gaat opnieuw van start. Zaterdag 15 september doet men mee aan het Pleintjesfeest (Elisabeth plein). Oud speelgoed, oude boeken en oude kleren kan je kwijt in de Truweelstraat 124. Festival van Vlaanderen Maandag 17 september om 20.30 uur in de feestzaal van het stadhuis liedrecital door Lucienne Van Deyck, mezzosopraan, en Frans Truyts, piano. Er wordt werk uitgevoerd van Wolf, Debussy, Chopin en Turina. In het raam van het Festival van Vlaanderen. Onthouden dat vrijdag 21 september om 20.30 uur het BRT-jazzorkest een optreden verzorgt in de stadsschouw burg. KBG-Puivelde op reis Dinsdag 18 september reist de Kristelijke Gepensioneerden- bond van Puivelde naar Dendermonde, Hofstade, Aalst en Overmere-Donk. Vertrek aan de kerk van Puivelde (Belsele) om 12 uur, terug in Puivelde rond 21.30 uur. Rust Roest gezellig samen Dinsdag 18 september vanaf 14.30 uur gratis koffietafel en gezelschapsspelen in het Textielhuis, Mercatorstraat 87 in een organisatie van de Culturele Centrale Rust Roest. Info via tel. 776.35.14. Foto-lnfo Dinsdag 18 september is bij foto- en diakJub Don Bosco te gast Alex Ruyssinck. Hij vertelt over belichting en andere fotografi sche problemen. Shiatsu Dinsdag 18 september kan je op Klein Hulst 70a kennismaken met Shiatsu, energie-drukmassage. Dan start een cyclus die Soft Verdict Donderdag 20 september om 20 uur in de stadsschouwburg optreden van de groep Soft Verdict met frisse muziek uit de jaren tachtig. Een koproduktie van De Spiegel en Vienna Music Club. De Kunstvrienden 110 jaar Zondag 23 september wordt n.a.v. het 110-jarig bestaan van harmonie De Kunstvrienden een kampioenendemonstratie georganizeerd m.m.v. muziekkorpsen Sint-Remigius uit Wam- beek, Sint-Cecilia uit Londerzeel, Brassband Willebroek, Sint- Cecilia uit Asse, De Eendracht uit Aalbeke en Sint-Cecilia uit Stokkem. Vuile Mong in Belsele Op 28 september zijn Vuile Mong en de Vieze Gasten te gast bij Culturele Centrale De Krakers te Belsele. Op het dorpsplein in Puivelde wordt een tent opgebouwd. Info via tel. 776.35.14. Leven in de brouwerij N.a.v. de feestmarkt in Stekene komt er weer leven in de brouwerij op da hoek van de Bormte- en Dorpstraat. Op het binnenplein en in de mouterij wordt vrijdag 14 september een Bruegheliaanse pannekoekenbak en openluchttaverne ge ïnstalleerd. In de kelders kan je vanzelfsprekend bier drinken. Sfeer van weleer dus in de oude brouwerij van De Kesel (De Swaene), waar het ouderkomité van de vrije lagere jongens school en de heemkring D'Euzie je verwelkomen. Feestmarkt Vrijdagavond 14 september is op de feest- en folkloremarkt in de Dorpsstraat heel wat te beleven: stekelbakjesworp, muziek, enz. Je moet rekening houden met verkeersmoeilijkheden en een wegomlegging. Tentoonstellingen Op 14, 15 en 16 september in de lokalen van het Volkshuis, Dorpsstraat 71, «Kreatief werk van gehandikapten». Op 15 en 16 september stellen de leerlingen van de tekenakademie tentoon in de raadszaal van het gemeentehuis. Wielerwedstrijden Zaterdag 15 september om 15 uur koers voor juniores, met aankomst op Bosdorp. Maandag liefhebberskoers, om 15 u, met aankomst in de Dorpsstraat. En donderdag 20 september beroepsrennerswedstrijd, met aankomst in de Brugstraat. Bevrijding "■Veertig jaar geleden werd ook Stekene bevrijd. Zondag 16 september in de voormiddag wordt dat herdacht en gevierd. In de namiddag is er een muziekparade in de Dorpsstraten. Fietstocht Zondag 16 september om 14 uur vertrek van een fietstocht langs de Krekenroute, georganizeerd door KWB-Hellestraat. Dia's en toneel Dinsdag 18 september om 20 uur start Jong KA V-Center het jaarprogramma in het Gildenhuis, Dorpsstraat 42, aan de hand van diavertoning en toneel. Tems» Folklore uit Venezuela Zaterdag 15 september om 20 u. in de feestzaal van het gemeentehuis folkloremuziek uit Venezuela met Quinteto Can- taclaro. Het gemeentebestuur organizeert i.s.m. het Kommissa- riaat-Generaal voor Internationale Kulturele Samenwerking. De toegang is gratis. Fllmkwis Zaterdag 15 september om 14.30 uur preselektie voor de filmkwis die Spirit organizeert i.s.m. Independent Films vzw en Video-Shop Van Puyenbroeck. Info via tel. 771.20.93. De kwis zelf vindt plaats op 27 oktober. Jong KAV-Steendorp Maandag 17 september om 20 u kan je bij Jong KAV- Steendorp, in lokaal Het Centrum aan de Gelaagstraat 84, terecht voor een doe-avond rond ontspanningsoefeningen, ademhalingsoefeneningen en hartmassage. Jaarboek Gemeentemuseum Vrijdag 21 september wordt in de gemeentelijke schouwburg van Temse, om 20 u, het jaarboek '83 van het Gemeentemu seum voorgesteld. Liederen van Clement D'Hooghe worden ten gehore gebracht, vertolkers zijn zanger Simon Waltens en pianist Robert Hellemond. Het jaarboek staat in het teken van kunstenaar Karei Aubroeck en musicus Clement D'Hooghe. De toegang tot de manifestatie is gratis.

De Voorpost | 1984 | | pagina 17