__D C 1 Zele VVF-Dendermonde begint nieuw werkjaar Jeugd op de te Aalst planken Rijksweg Aalst-Ninove geopend NSB-Buggenhout pakt uit met tentoonstelling Verminderd Tarlet 18 - 14.9.1984 - De Voorpost Temse Volkstuiniers in Tielrode Het Werk van de Volkstuin in Tielrode bestaat 65 jaar. In dat verband wordt de tentoonstelling -In en rondom de tuin» georganizeerd in het Gildenhuis aan de Pastorijstraat. Opening vrijdag 21 september om 19.30 uur. toegankelijk zaterdag 22 september van 14 tot 20 uur, en zondag 23 september van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. Wegom Bedevaart ter ere van Amelberga: zondag 16 september gaat de Wegom uit in Steendorp en zaterdag 22 september gebeurt dat in Temse. Jeugdatelier Bieke Het ABVV-Jeugdatelier Bierke start opnieuw. Jongelui van 12 tot 16 jaar kunnen terecht op zaterdagnamiddag in het klublo- kaal van VC Herleving in de Schoolstraat. Kermis alom Vestjes- en Molekenskermis op zondag 16 september (met steekspel en watertomooi in de Neerstraat) en maandag 17 september (prondelmarkt, valschermspringen en oude ambach ten in de Mantawijk). De Rodendrieskermis vindt van 22 tot 30 september plaats, met o.m. de Sint-Antoniusbedevaart (op 24 september) en een antiek- en rommelmarkt (op 29 september). GEBOORTEN De Boeck Bouke, Wichelen (Serskamp), Dorpstraat 31, zoon van Danny De Boeck en van Nicole Oers. Gevaert Sven, Wichelen (Schellebelle), Bergstraat 3/A, zoon van Martin Gevaert en van Rolande Meuleman. Putteman Karlien, Wichelen, Paepestraat 131, dochter van Godfried Putteman en van Claudine De Smedt. Leys Isabo, Wichelen (Schel.), Stationsstraat 92, dochter van Patrick Leys en van Elsie Schelfhout. Verslycken Nicky, Wichelen (Schel.), Hekkergemstraat 100, zoon van Mare Verslycken en van Christine Uyttendaele. Van Strydonck Stijn, Wichelen (Schellebelle), Hoekstraat 26, zoon van Jean-Pierre Van Strydonck en van Vera Scheirlinck. Van Herreweghe Julie, Wichelen (Serskamp), Wetterensteen- weg 43, dochter van Luc Van Herreweghe en van Christine Grillaert. De Lausnay Mieke, Wichelen, Krabbegem 10, dochter van Patrick De Lausnay en van Marleen Vanderper. Drieghe Rico, Wichelen (Schel.), Hoekstraat 5/A, zoon van Daniël Drieghe en van Nicole Drapier. Christiaens Liesbeth, Wichelen (Serskamp), Steenkouter 10, dochter van Alfons Christiaens en van Angèle De Winter. HUWELIJKSAFKONDIGINGEN Van Steendam Guido, Wichelen, Statiestraat 22, en Berbers Yolande, Leuven (Heverlee), Parkdreef 13. De Ghouy Pierre, Wichelen (Schel.), Kloosterland 2 en van Brigitte Van Bever, Wetteren, Mellesteenweg 55. Drieghe Eddy, Wichelen en De Vuyst Annita, Herzele (Res- segem). Van Herreweghe Daniël, Wichelen (Schel.), Hoogstraat 27 en De Lausnay Esmeralda, Wichelen (Schel Dendermondses- teenweg 29. De Winne Guido, Wichelen, Dreefstraat 6 en Henderickx Nadine, Wichelen, Dreefstraat 6. Van Hauwermeiren Bart, Wichelen, Krabbegem 40 en Van Havermaet Marie-Rose, Buggenhout, Bosstraat 73. Wouters Peter, Lede, Markizaatstraat 5/A, en Anneke Schud- dinck, Lede, Berkenstraat 8. Pelsemacker Mamix, Wetteren, Brusselsesteenweg 106 en Linda Vagenende, Wichelen (Serskamp), Krakeelstraat 1 De la Marche Bart, Wetteren, Lange Bergstraat 2 en Bracke Brigitte, Wichelen (Serskamp). Biesakker 31 De Graeve Wim, Haaltert, Stationsstraat 16 en Persyn Marleen, Wichelen (Serskamp), Billegem 33. De Prez Geert, Wichelen, Brugstraat 52/A en De Keyser Marianne, Opwijk, Heirbaan 101. Van Geert Danny, Wichelen (Serskamp), Kruisbocht 6 en Praet Francine, Wichelen (Serskamp), Kruisbocht 6. De Man Dirk, Aalst (Hofstads), Leopoldstraat 25 en Pannekoek Marina, Wichelen, Boterhoek 20. Haentjens Jacques, Lede, Tussenbeekstraat 14 en Baeyens Hilde, Wichelen, Moleken 58. HUWELIJKEN Roelandt Luc, Haaltert (Kerksken), Boekentstraat 121 en Jas- paert Lutgart, Wichelen, Bogaert 108. Van Damme Koenraad, Aalst (Baardegem), Statiebaan 9 en De Winter Marie-Jeanne, Wichelen, Paepestraat 110. Van Leuven Martin, Wetteren, Blekerijstraat 11 en Baeyens Christa, Wichelen (Schellebelle), Hoekstraat 16. De Roo Luc, Wetteren, Oude Ardeweg 112 en Drieghe Annie, Wichelen (Schel.), Wettersestraat 54. Van Geem Peter, Lede, Wanzeledorp 8 en Van der Gucht Veerle, Wichelen (Schel Verhoogstraat 38. Scheire Eddy, Wetteren (Massemen), Helverdinkstraat 22 en De Schepper Laurianne, Wichelen (Schel.), Krijgelstraat 11. Van Bever Daniël, Wichelen (Schel.), Wettersestraat 62 en Van der Stuyft Marie-Christine, Wichelen (Schel.), Wettersestraat 62. De Grauwe Dirk, Wichelen (Schel.), Bellekouterlaan 33 en Van Zwol Chantal, Wichelen (Serskamp), Kerkstraat 11 Brondeel Geert, Wichelen (Serskamp), Schoolstraat 4 en Van Caelenbergh Nadine, Wichelen (Serskamp), Notelaarstraat 5. De Grauwe Patrick, Wichelen (Schel.), Hoogstraat 77/D en Teirlynck Ingmar, Wichelen (Schel.), Hoogstraat 77/D. Van de Poel Ludwin, Wichelen (Serskamp), Biesakker 7 en De Pauw Vera, Wichelen (Schel.), Bellekouterlaan 115. Baeyens Jan, Wichelen (Schel.), Spoorwegstraat 22 en Van Boxelaer Elza, Wichelen, Margote 105. Vekeman Rudy, Sint-Lievens-Houtem (Bavegem), Hoogbave- gemstraat 33 en Van Zwol Myriam, Wichelen (Schel.), Bellekou terlaan 81. Van Extergem Francky, Berlare, Bosstraat 45 en Van Geert Marleen, Wichelen, Watermolenweg 26. Rasschaert Jan, Wichelen (Schel.), Bellekouterlaan 30 en Van Mossevelde Myriam, Wichelen (Schel.), Hoekstraat 8. Van Bockstael Peter, Wichelen (Schel.), Dendermondsesteen- weg 92 en De Wilde Ann, Wichelen (Schel.), Ertbrugstraat 6. STERFGEVALLEN Schotte René, Wichelen (Serskamp), Heidestraat 12, echtge noot van Wilhelmine Meyfroidt, 82 jaar. Verstuyft Frans, Wichelen (Schel.), Hoekstraat 34, echtgenoot van Louise De Mol, 72 jaar. Baetens Julia, Wichelen (Schel.), Dorp 31weduwe van Emiel Van de Velde, 87 j. De Haeck Paulina, Wichelen (Schel.), Verhoogstraat 20, wedu we van Willem Bontinck, 75 jaar. Van Caekenberghe Maria, Wichelen (Serskamp), Schoolstraat 5, echtgenote van Henri Clinckspoor, 68 jaar. Van Peteghem Luc, Wichelen (Schel Bellekouterlaan 71, echtgescheiden, 26 j. Van de Wiele Germana, Wichelen, Doomweg 102, weduwe van Franciscus Van den Bogaert, 71 jaar. Lambrecht Achilles, Wichelen, Margote 14, echtgescheiden, jaar. TENTOONSTELLING In samenwerking met het Werk van de Volkstuin organiser Zeelse gezinsraad een tentoonstelling onder het motto «ge! de voeding». Deze tentoonstelling heeft plaats in de raadsj van het gemeentehuis en zoekt een antwoord op wat en eten. Ze is toegankelijk van zondag, 16 september tot wotf' dag, 19 september om 12 u. GEZINSFIETSENRALLY Op zondag, 16 september organiseert de gezinsraad fietsenrally, waar de Zeelse gezinnen in verschillende kombL ties kunnen deelnemen. De prijzenpot bedraagt 20.000 fiL geldprijzen. De inschrijvingen gebeuren in het gemeentelf tussen 13.00 u. en 14.30 u. waar het vertrek plaats heeft.! aankomst is voorzien in de brandweerkazerne. De fiets gaat over een afstand van ongeveer 18 km. OPENDEUR BRANDWEER Het Zeels brandweerkorps houdt tijdens het weekend L jaarlijkse opendeurdagen. Op vrijdag 14 september is er v 13.30 u. schoolbezoek mogelijk. Zaterdag 15 september val] 14 uur wordt er een volleybaltornooi gespeeld en is er a schieting. Zondag 16 september komen de specifieke brandweeraktivl ten aan de orde. Ze hebben plaats in de kazerne aanf Poststraat. Om 11 u. en 17 u. speelt de muziekkapel vanr korps. Om 11.30 u. is er een reddings- en reanimatieoefenind samenwerking met het Rode Kruis. Om 15.30 u. wordü aangetoond hoe een frietketel te blussen. Om 16 u. oefent n hoe een verkeersslachtoffer wordt bevrijd en om 16.30 u. i er een blusoefening met de tankwagen gedemonstreerd. AVONDROMMELMARKT Op vrijdag 21 september organiseert het Zandbergcomité, ook de Zaterdagrommelmarkt onder zijn hoede heeft, verlichte avondmarkt. Er staan heel wat aktiviteiten op programma. Een prijsvraag bij de aankopen aan de verschill de standen, een hoger-lager kwis, een play-back show en feesttent, moeten het geheel een feestelijk tintje geven, wordt één lang feest van vrijdag 17 u. tot zaterdag 14 u. Zandbergkomitee wil dit jaar ook de winterjaarmarkt opnieuw het programma zetten. bbeke oclub Voor de WF (Vlaamse Vereniging voor Familie- kun de), afdeling Dendermonde is het nieuwe werk jaar reeds gestart. Op donderdag 13 september konden de leden terecht voor een avond paleografie (oud schrift). De leiding ervan berustte bij Paul Behets, bestuurslid WF-Mechelen en sekretaris van de heemkring «Hoembeke» te Hombeek. Net als tijdens de werkvergadering die doorging in de loop van de voorbije maand mei, onderhield Henri Sprangers uit Mechelen de aanwezigen over een onderwerp van algemeen genealogisch belang. Op donderdag 11 oktober dige Kring van Wezenbeek- staat een voordracht, ge- Oppem. Deze gastspreker is Hlustreerd met dia's, over ook de auteur van een zeer «Kaarten en Plattegronden interessante en rijk geïllus- als hulpbronnen voor de fa- treerde brochure, met de- miliegeschiedenis», op het zelfde titel, die hij tijdens de programma. Spreker is Ro- samenkomst ook zal voor- ger Caluwaerts, ondervoor- stellen. zitter van de WF-afdeling Naast lessen in paleografie, Brussel en voorzitter van de op 8 november, 10 januari Geschied- en Oudheidkun- 1985, 14 maart en 9 mei. Ook het religieus element speelde een niet te onder schatten rol bij het Daen- sisme dat eigenlijk geen arbeiderspartij was maar vooral steunde op land bouwers, middenstanders en vaklui. Het Aalsters politiekorps zou uitgebreid worden met 20 personeelsleden en er zouden tevens 2 combi's bij komen. VU - volksvertegenwoordi ger en fraktieleider in de Aalsterse gemeenteraad, tevens kwestor van de Kamer", kwam bij de ope ning van de nieuwe zittri- bune van Eendracht Aalst die gezegend werd met fik se regenbuien aan met een regenscherm recht uit Voeren. Geel-zwart. Een spuiter wees Jan er op dat de kleuren van Eendracht Aalst niet geel- doch wit- zwart zijn. Daar er bij de opening in de Koolstraat wegens de aanhoudende regen bijna geen kat op straat kwam - het was geen weer om een hond door te jagen - brach ten prominenten en pers jongens zelf een bezoek aan enkele gelegenhe den" en genoten van heel wat supplementair vocht waarna kon geluisterd wor den naar enkele liekes" (dixit Antoine) gebracht door de brandweerharmo nie die de regen trot seerde Bij de opening van de zittri- bune van Eendracht waren gemeenteraadsleden van de vier traditionele partijen aanwezig. Eendracht heeft nu eenmaal duizenden supporters die ook stem recht hebben. Als de Eendracht-promi- nenten gevolg geven aan de tip van schepen De Maght komen er in het zeer ruim cafétaria (52 m. lang) eerlang mosselsou pers. Kwestie van de huur aan het stadsbestuur te kunnen rekupereren. Naar ons door mensen die goed geplaatst zijn om het te weten werd medege deeld kreeg de Jaarbeurs dit jaar circa 37.000 bezoe kers. Wat zowat 3000 min der is dan verleden jaar. De verkopers zouden ech ter volgens onze informan ten over het algemeen zeer tevreden zijn over hun omzet. Komen een aantal bezoekers opdagen om aan mini-prijs shows en spektakels mee te maken, blijkbaar komen dus ook heel wat gemotiveerde kandidaat-kopers opzet ten. Wat dan uiteindelijk toch het hoofddoel van dergelijk gebeuren is. De elpee van Michel en Antoine met liedjes uit hun toe-men-showzou eer lang verschijnen op cas sette. Het Daensisme, zou ge groeid zijn uit de Vlaamse beweging die met David en Willems tó veel de kulture- le toer op ging. Pater Stracke en Mac Leod wil den daartoe het onderwijs veranderen waaruit dan geleidelijk de schoolplicht zou groeien. telkens geleid door Paul Be hets, staan ook nog diverse voordrachten geprogram meerd. Op 13 december spreekt Henri Sprangers over Ervaringen bij mijn genea* jische opzoekin gen», op 14 februari voert André Braet - bestuurslid WF-Aalst het woord over «Het geslacht Braet door de eeuwen heen» en op don derdag 11 april gaat Albert Clabots, ere-voorzitter WF-Aalst «Op zoek naar onze voorouders in Bra bant». Het werkjaar 1984-1985 wordt op 13 juni afgesloten met een panel gesprek over «Staten van goed en wezen- boeken», gesprek waaraan Guido Demynck, auteur van «Inventaris van de Sta ten van goed in Oost-Vlaan deren», Rita Coppens, be stuurslid WF-Aalst, André Braet, bestuurslid WF- Aalst en René Van Assche, voorzitter WF-Dender- monde, ondervoorzitter WF-Aalst en beheerder WF-nationaal zullen deel nemen. Vergeten we bovendien niet te vermelden dat tijdens de vergadering van 8 novem ber a.s. E.H. Verberckmoe8 uit Lebbeke zijn twee recen te werken «Alfabetisch re pertorium van de families te Wieze» en «Alfabetisch repertorium van de families te Denderbelle» zal komen voorstellen en dat de VVF- leden op zondag 23 septem ber, van 10 tot 17 u., te recht kunnen op een pro vinciale WF-instuif, geor ganizeerd door de WF-St. Niklaas in café «Stad Nan tes», Grote Markt. Tijdens de herdenking van Emmanuel Hiel op het stad huis van Dendermonde, op 12 oktober e.k. zullen Hen ri Sprangers en Jos Lapor- te, de kwartierstraat en de plaats op de tweede donder- stamboom van Emmanuel Hiel aan het Oudheidkun dig Museum van Dender monde overhandigen. Alle aktiviteiten van de WF-Dendermonde hebben dag van de maand, te 20 u in de bovenzaal Peird», Kasteelstraat te Dendermonde Pierre Van Rossem ONZE WEERSVERWACHTING Weer veel regen op komst De weersvooruitzichten zijn niet zo gunstig voor de komende dagen. Boven de Atlantische Oceaan vormt zich opnieuw een westcirkulatie die vanaf zondag regelmatig regenbuien tot over West-Europa zal sturen. Vandaag vrijdag is het al minder goed in vergelijking met gisteren. Er is wel veel bewolking waaruit van tijd tot tijd regen valt. Er staat een matige zuidwestenwind en de middag- temperaturen blijven beneden de 20 graden. Zaterdag treedt een stabilizatie in. De kans op een bui is klein en af en toe kan de zon schijnen bij temperaturen van een graad of twintig. Vanaf zondag stelt zich dan een strakke westenstroming in met toename van wind en bewolking in perioden met regen. Het ziet er naar uit dat dit wisselvallige en frissere weer zich een groot deel van de komende week zal handhaven ten ware ook nu de computers gaan blunderen zoals vorige week het geval was. Toen was mooi weer verwacht en nimmer werd het zo slecht. (edm) Je zou eens graag toneel spelen. Alleen of met enkele vrienden. Dat kan nu. Zon der ooit veel toneel te heb ben gespeeld, krijg je de kans om een kort toneel stukje op te voeren van een 15-tal minuten voor een ruim publiek van vrienden en supporters. Het moet niet bepaald een eenakter zijn, maar het mag even goed een fragment zijn uit een groot stuk. Alle groep jes die willen meedoen voe ren achtereenvolgens hun stuk op. Het kan een span- Aalst. De weg Aalst-Ninove is eindelijk voor het verkeer open gesteld (a) Gisteren donderdag ging de nieuwe rijksweg Aalst-Ninove open voor het verkeer. Wat een hele verbetering is voor de verbinding van deze beide dendersteden. De oude weg was inderdaad een slingerbaan waar inhalen quasi onmogelijk was zonder nodeloze risiko's. De Nationale Strijdersbond, afdeling Buggenhout- Centrum, maakt van het Kulturele Weekend in de boegemeente en van de herdenking van veertig jaar bevrijding, gebruik om een tentoonstelling op te zetten. De afdeling werd onmiddellijk na de bevrijding door de geallieerden in 1944, onder impuls van wijlen Jozef Van der Poorten, in het leven geroepen. Met een traden 35 leden tot de vereniging toe en Willem Aga aanvaardde het voorzitterschap. Gedurende vierentwintig jaar stond hij, bijgestaan door sekre taris Jozef Van der Poorten, aan het roer van de vereniging. Meteen ook werd een eerste 11 novem- berviering georganizeerd In de jaren die volgden groeide NSB langzaam maar zeker uit. In 1953 waren niet minder dan 130 leden ingeschreven. Een piek qua ledenaantal werd be reikt in 1980, toen 262 leden en 6 ereleden deel uitmaakten van NSB-Buggenhout. Momenteel telt de afdeling nog 252 leden en 9 ereleden. Voorzitter is Leon Pieters, ondervoorzitter Frans Claessens. Het sekretariaat is in handen van Ward Vinck en Albert Baeck, Frans De Hauwere, Frans Van de Voorde en Maurice Monsaert (oudste bestuurslid) vervolledigen het bestuur. Jaarlijks woont de afdeling het nationaal N8B- kongres bij en wordt het huldebetoon aan Koning Albert te Nieuwpoort meegevierd. Om de herinnering aan het verleden levend te hou den, levert de Buggenhoutse NSB-afdeling, op haar manier, een bijdrage aan het Kultureel Weekend. Dit via een tentoonstelling van foto's, wapens en oude uniformen uit de beide wereldoorlogen. Deze expositie gaat door in Zaal De Vlinder en is toegan kelijk tijdens het Kultureel Weekend (pvr) nende avond worden. Er is een rangschikking en flin ke prijzen zijn voorzien. De wedstrijd is voorbehouden aan middelbare school jeugd, behalve toneelscho len, zodat je in kompetitie komt met gelijken, des te meer omdat de leeftijds groepen 12 tot 14 jaar en 15 tot 18 jaar aparte katego- rieèn vormen. Het geheel wordt georgani zeerd door Davidsfonds Aalst. De opvoering van de korte toneelstukken is voorzien op donderdag 18 oktober 1984 om 19.30 uur 's avonds in de zaal van de Sint-Martinuskring in de Zonne8traat te Aalst. Men moet wel inschrijven voor 3 oktober bij Jos Cous- sement. Parklaan 54 te 9300 Aalst (053-78.52.54) met vermelding van de titel van het stuk, de deelnemen de akteurs en een kontakt- adres. Het aantal inschrij vingen is beperkt zodat men er goed aan doet dit zo snel mogelijk te doen. Voor meer informatie kan men steeds terecht op boven staand adres. VU senator Walter Peeters uit Hamme stelde aan de minister van Verkeerswezen en Poste rijen, Telegrafie en Telefonie, Herman De Croo de vraag of minder-valide kinderen niet in aanmerking komen voor het bekomen van een verminderd spoorwegtarief. Senator Pee ters legde er de nadruk op dat de mindcrvalide kinderen een dubbele kinderlast vertegen woordigen voor zowel de mi nister van financiën als voor de minister van sociale zaken. In zijn antwoord zegt minister De Croo dat het uitbreiden van het aantal begunstigden van tariefverminderingen op hel openbaar vervoer in werkelijk heid zou neerkomen op een ontvangstende Iving voor de betrokken vervoermaatschap pij wat in dc huidige tijd van ekonomischc besparingen en budgettaire inkrimpen be zwaarlijk kan worden wogen. De uitvoering van de werken gebeurde in Averse fasen. Eerst kwam er de spoorwegbrug te Erembodegem over de lijn Kortrijk - Brussel die reeds in september 1978 voltooid was. Volgde dan de brug over dc spoorlijn Oostende - Brussel, eveneens te Erembodegem, die klaar kwam in september 1981. Ondertussen waren ook de eerste wegenwerken gestart. In augustus '80 de aanleg van het vak oude rijksweg Aalst-Ninove ter hoogte van «Den Doom» te Ninove en de Hoogstraat te Denderleeuw. Voltooid in mei 1982. Als vierde fase werd het vak rijksweg Aalst- Geraardsbergen te Aalst en de Driesstraat te Haaltert aangelegd en voltooid in januari '83. De laatste fase, tussen Driesseraat Haaltert en Hoogstraat Denderleeuw werd aangevangen in april '83 en is momenteel voltooid zodat de weg in zijn volledige lengte (8 km) kon worden opengesteld. Deze nieuwe verbinding werd aangelegd op 2 x 2 rijstroken, 2 pechstroken, 2 fietsstroken en een middenberm. De verhardingen hadden plaats in cementbeton De werken werden uitgevoerd onder leiding van de Direktie Bruggen en Wegen van het Ministerie Openbare Werken te Gent met uitzondering dan van de spoorwegbrug over di spoorlijn Brusscl-Oostendel beheerd werden door de N.M.B.S. Het werdgewoonj een technische opening zont veel ceremonieel met lintjes knippen. Gewoon bereden I rijkswachters die de weg berijden waar dan personee van openbare werken de wegversperringen wegneemt Op vier plaatsen werden driekleurige verkeerslichten aangebracht: op het kruisput me! Aalst-Geraardsbcrgen t< Terjoden, aan dc Hoogstraat in Iddergem, aan Den Doorn te Ninove en aan het tramstation te Meerbeke. Flikkerlichten kwamen er in Eichemstraat te Denderhoutem omdat volgel verkeerstellingen men hier onder de norm bleef. Aalst. Eetfestijn bij de Lodderoeigen (a) Aalsters karnavalnieuws Kloeit-Kloesj-Klang Op zaterdag 6 oktober 1ste Groot Karnavalbal met medewerking van Keizer Kamiel Sergant, Paco Miiou en Michel en Antoine in de feestzaal (schooltje) van dc Moorsclbaan. Aanvang om 20u30. Inkom: 60 frank. InWoorverkoop 50 frank. Voor hongerige magen brochetten verkrijgbaar aan karnavalprijzen. Paco Milou Het steunkomitee Paco Milou, kandidaat prins-karnaval 1985, organiseert op zaterdag 29 september in café Herleving, Houtmarkt, een rock- en retro-avond vanaf 20 uur met optreden vairiohn Mulley and his friends, live in concert, de Aalsterse Elvis Presley Walter Stcurbaut en de befaamde DJ Peter van Aalst. Verder nog heel wat andere «schaa figuren».

De Voorpost | 1984 | | pagina 18