e smoe lékkers «Den Berger» werd gevierd Fifty-One Aalstmet cheque van 100.000 fr. voor RIBS0 Overweldigend sukses voor Fiftien-feesten te Sint-Gillis-Dendermonde Aalsterse volksvertegenwoordiger Van Renterghem: «Wat met riiksweg 80?» A. De Landtsheer 25 jaar burgemeester van Buggenhout Adolf De Landtsheer is vijfentwintig jaar burgemeester van de gemeente Buggenhout. Vorige week zondagmorgen werd dit feit, in de gemeentelijke sporthal, via een academische zitting, georganizeerd door de Buggenhoutse socio-kulturele verenigingen, extra in de verf gezet. Allereerst nam Guido Durinck het woord. Hij beklemtoonde de evolutie die Buggenhout in de voorbye kwarteeuw doormaakte. De bosgemeente groeide immers van een typische plattelandsgemeente uit tot een entiteit waar plaats en ruimte is voor zowel de nijverheid, de recreatie als de kuituur. Buggenhout, besloot spreker, is een gemeente waar het goed is om leven. En hierop, richtte hy zich tot de burgemeester, hebt u uw stempel gedrukt. Kultuur$chepen Jan De Rid- zijn dossierkennis en bena- Guido Keppens trad toen op der van zijn kant belichtte de drukte dat in de voorbije vij- de voorrond en bewees ander- diverse realisaties onder het fentwintig jaar het burgemees- maal via de monoloog «De «bewind» van burgemeester terschap van Adolf De Landts- burgemeester en het lint» over De Landtsheer en vond het heer. op geen enkel ogenblik, welke uitzonderlijke akteerca- opvallend dat «den berger» in vraag werd gesteld. De kul- paciteiten hij beschikt. Onver- steeds tussen zijn mensen is tuurschepen bracht ook nog getelijk was de wijze waarop blijven staan. Hij prees verder hulde aan de echtgenote en de hij niet alleen diverse typisch zijn inzet, zijn doorzettingsver- kinderen van de burgervader. Buggenhoutse anekdotes en fi- mogen. zijn deskundigheid en Het lint guren de revue liet passeren maar ook de aanwezigen sterk liet aanvoelen welke grote be wondering de Buggenhoute- naar voor zijn burgemeester koestert. Guido Keppens mocht dan ook een overver- diende ovatie in ontvangst nemen. Burgemeester De Landtsheer kwam toen zelf aan het woord en richtte zich meteen tot zijn echtgenote. Schatje, sprak hij, als je dat hier allemaal ge hoord hebt, zal zelfs jij moeten toegeven dat ik al bij al nog een «goeie» ben. Den berger onderstreepte ver der dat mensen dienen belang rijk is en richtte zich speciaal tot de jeugd met de oproep meer interesse aan de dag te leggen voor de politiek. De politiek is immers tegelijk boeiend, leerrijk en verrij kend, aldus de burgemeester Achteraf liet hij niet na zijn trots over zijn echtgenote en zijn gezin uit te spreken. Ook gemeentesecretaris Roger Baeyens werd met speciaal-lo- vende woorden bedacht. Al meer dan dertig jaar staat hij aan het hoofd van de gemeen telijke administratie en de bur gemeester had woorden tekort om zijn dank en waardering tegenover «zijn» secretaris uit te drukken. Hij overhandigde hem een geschenk, terwijl me vrouw Baeyens uit de handen van mevrouw De Landtsheer bloemen ontving. Een attentie die door de talrijke aanwezi gen fel geapprecieerd werd. Vervolgens was het geschen ken overhandcigen geblazen. Buggenhout. In zijn hulde betrok burgemeester De Landtsheer ook Roger Baeyens die al 30 jaar in Buggen hout het ambt van gemeentesekretaris uitoefent, (v) Dendermonde. Zondagmiddag werd in Schoonaarde alarm geslagen. Een binnenschip liep vast in de Schelde. De brandweer van Dendermonde en Berlare moest ter plaatse komen om het schip drijvende te houden. Dat gebeurde door het spannen van een aantal kabels. Twee schippersvrouwen en twee kinderen moesten van het schip worden gehaald, (v) Ter gelegenheid van een gala voorstelling van «La cage aux folies» door PACT in «De Nieuwe Madeion» overhandig de past-voorzitter René Roo- vers een cheque van 100.000 fr. aan direkteur Leemans van het RIBSO te Aalst. Service club «Fifty-One» beklemtoon de daarmede andermaal een van haar doelstellingen: dienst aan de gemeenschap met als opgaveprojekten te onderne men, te ontwikkelen en te rea- lizeren. Dit met betrekking tot het welzijn van de eigen streek, zoals trouwens door de huidige voorzitter Roger Cop- pens werd aangetoond. De som zal nuttig kunnen wor den aangewend voor de aan koop van een machine met perslucht voor de tcxtielafde- ling van het RIBSO, Rijksin stituut voor Bijzonder Sekun- dair Onderwijs. Kinderen met matige en/of ernstige mentale handicap, kunnen er terecht zowel in een kleuterafdeling, in een lagere school, als ik een sekundaire afdeling met diver- Buggenhout. Burgemeester De Landtsheer en zijn vrouw werden in de bloemen gezet. M De jubilerende burgemeester werd overstelpt met planten, bloemen en andere geschen ken. De feestviering werd be sloten met een aperitiefkon- cert, geserveerd door de Ge meentelijke Muziekschool. Aan dit koncert verleenden Luc Nieulandt, Regine Wil- lems, Walter Van Molle, Go- delieve Verstraelen, Mark Vertessen, Sonja Willems, Philip Duerinck, Dirk Ver- meir. Mare Roosendans en Danny De Coninck hun mede werking. Eind deze maand staat de bur gemeester nog een jubleum- viering te wachten. Volgende week komen we uitgebreid te rug op de figuur van Adolf De Landtsheer als burgemeeste van Buggenhout. Pierre Van Rosserr se opleidingsvormen. I en II zijn gericht op integratie van deze kinderen in om het even welk bezigheidsmilieu en in een aangepast arbeidsmidden. In vorm III wordt gezorgd voor een beroepsopleiding al vorens te worden ingeschakeld in het arbeidsproces. Het RIBSO, opgericht in 1965, is momenteel in volle expan sie, ook wat betreft gebouwen en infrastruktuur. Ze beschikt zelfs over een internaat en kan geldelijke steun best gebrui ken. Uiteraard laat Fifty-One het niet alleen bij zuiver materiële steun. Zo werden op 7 april 11. door de klub een aantal kinde ren aan de schoolpoort afge haald en naar de Antwerpse Zoo gebracht in het kader van een internationale Fifty-One- aktie. De financiële lasten wer den uiteraard door de klub gedragen. Ook de volgende jaren wil Fif ty-One zich voor kansarmen blijven inzetten. (lh) Dendermonde. De helpers op de Fiftienfeesten te Sint-Gillis, (foto piet hermans) Groot - Lebbeke Op vrijdag 14 september was in het zaaltje van het Zwamberhof, een mossel- souper belegd voor het postpersoneel. De fakteurs en het administratief per soneel van de post hadden voor dit jaarlijkse soupee tje ook hun wederhelften meegebracht. Groot was echter hun verbazing toen ze aan tafel gingen en bleek dat in de verste verte geen mossel te bespeuren viel. Nu kunnen mosselen makkelijk verstopt worden, maar toch bleken de week dieren, zelfs na een gron dige speurtocht, nergens te vinden. Wat was er aan de knikker? De bazin had gewoon een verkeerde da tum ingeschreven, zodat de 76 kg. mosselen van zelfsprekend niet op die dag geleverd waren. Het gezelschap is echter niet van honger omgekomen. De patron heeft immers vlug een ander menuke klaargestoomd, waardoor de brievenbestellers dan toch nog wat op hun bord kregen. In Lebbeke was dus geen sprake van een café zonder bier, maar van een mosselsouper zonder mosselen. Staaf De Cock loopt er de voorbije dagen allesbe halve met een hoge dunk bij, over de redelijkheid en het respekt welke het men selijke ras zouden moeten kenmerken. Stelde hij im mers enkele tijd geleden vast dat vandalen óón van de Statiestraatse reuzen -zijn oogappels, die be waard worden in de ge bouwen van de Gemeen- op z n smalst.... telijke Muziekschool - lelijk hadden toegetakeld. Het aangezicht van reus Sus- ke, legde hij uit, werd zo danig met de vuist be werkt, dat herstel onvermij delijk is. Wie doet nu zoiets? vroeg Staaf zich af. En waarom? Op één der zestig vra gen gesteld tijdens het vo rige week vrijdag- en zater dagavond, door Club 50 georganiseerde kwistor- nooi, moest elk van de 33 ploegen het antwoord schuldig blijven. Niemand wist immers dat het woord -weduwnaarspijn» wat te maken had met pijn aan de... elleboog. De ant woorden op die vraag va rieerden anders flink. Van in het «hoofd-, over het «hart-, tot zelfs in de voe ten- situeerden de teams deze pijn. Een ploeg tipte zelfs op de prostaat en één van de teams durfde het aan neer te schrijven wat alle overige teams wel als antwoord overwogen had den, maar uiteindelijk dan toch maar niet op hun ant woordblad hadden ge schreven. Eén ploeg deed dat dus wel en stak zijn antwoordblad, voorzien van het woord «penis- - overigens met een fallus van een inkstift geschre ven- de hoogte in. De voorzitter van de jury las het antwoord echter niet Toen in diezelfde kwis de naam gevraagd werd van de wis- en natuurkun dige die het KMI oprichtte, tipte één van de teams op José Happart. Een ander beweerde dat «Lowie KMI- die klus geklaard had. We zijn te Lebbeke, tij dens het voorbije week end, een drietal keren ge- konfronteerd met in het oog springende gevallen van geslachtsverwisseling Zo kondigde tijdens dat zelfde kwistomooi de speaker aan dat Guido Meert de zaalkwis gewon nen had en toen iedereen uitkeek wie die Guido Meert dan wel zou mogen wezen. kw=r, sen... jonge dame naar het podium toe. Tijdens de uitreiking van de diploma's aan verdien stelijke bloedgevers, in zaal Ons Huis, op zater dagnamiddag, had de speaker ook al last met de geslachten Die man was er nl. een paar keer in geslaagd een dame met meneer- op te roepen. Tijdens diezelfde Rode Kruis-manifestatie, nam burgemeester Moeyer- soon zich tijdens zijn toe spraak het woord opkote ren- in de mond. Een pracht van een dialekt- woord vonden we dat. Een hint bovendien voor Achiel Vermeiren en co., die mo menteel bezig zijn het Leb- beekse dialekt te boek te stellen. Trammelant in de schoot van de Lebbeekse jeugd verenigingen. Althans tus sen de KSA en de KLJ. Om zich enige fondsen toe te eigenen, gebeurt het va ker dat jeugdverenigingen een papierslag organize- ren. Dat waren vorig week end zowel de KSA - aktief in Heizijde- als de KLJ, van plan. Om niet in me kaars vaarwater te zitten, hadden de resp. proosten van beide jeugdverenigin gen een akkoord gesloten, a.h.w. mekaars grondge bied afgebakend Groot was echter de verbazing van de KSA 'ers toen ze vaststelden dat de KLJ, vo rige zaterdag, met man en macht de wijk Heizijde af geschuimd had en het pa pier, bestemd voor de KSA, meegepikt had Van zelfsprekend is dit in Hei zijde niet op een koude steen gevallen. Maandag reeds kregen de bewoners een berichtje in de bus waarin de handelswijze van de KLJ aangeklaagd I werd. (smoelentrekker) Volksvertegenwoordiger Willy sen rijksweg 9 (Outer) en rijks- Van Renterghem (PW) stelde weg 60 (Idegem) figureert op een parlementaire vraag in het goedgekeurd wegenfonds- verband met rijksweg 80 waar- programma. De onteigeningen van eventuele aanleg in Zuid- zijn nagenoeg voltooid en de Oost-Vlaanderen heel wat aanbesteding gepland voor reakties en vragen uitlokt. Mi- volgende maand. In een eerste lieugroepen wijzen op schen- fase wordt slechts één rijbaan ding van het landelijk gebied aangelegd, vooral in de omgeving van Ni- Het vak tussen rijksweg 9 nove. Anderen daarentegen en (Outer) en rijksweg 731 (Ha»l- nict in hc! minst bésiuursver- iert) is op te nemen volgens antwoordelijken, wijzen op de het recent meerjarenplan in noodzakelijke ontsluiting van het wegenfondsprogramma de streek Geraardsbergen en 1986. Onteigeningen uit te het daaraan verbonden ekono- voeren in 1985. De terreinop- misch belang. metingen zijn reeds verricht. De heer Van Renterghem in- De verdere aanleg van de formeerde bij de minister naar rijksweg 80 is nog niet ge- de stand van zaken m.b.t. pland. eventuele aanleg van rijksweg Deze keuze is het resultaat van 80 en welke alternatieven kun- een ruim overleg dat aan de nen worden aangehouden voor vastlegging van het gewestplan de noodzakelijke ontsluiting is voorafgegaan. Een valabel van Zuid-Oost-Vlaanderen. alternatief blijkt niet voorhan- Hierbij het antwoord van de den te zijn. minister. LH De aanleg van het vak tus- Sint-Niklaas. Op de door jeugdklubs Het Centrum georga- nizeerde volkshappening (m.m.v. De Voorpost en De Cirkel) werd een staaltje van bergbeklimmen getoond. Langs de Sint-Niklaaskerk ten hemel stijgen... (Iv) Dendermonde. Het Gregoriuskoor zorgde op de Fiftienfeesten voor een afwisseling tussen de verschillende toespraken, (v) De Fiftien-Parochiefeesten groeiden tydens het voorbye weekend opnieuw uit tot een geweldig sukses. Het programma boeide twee dagen lang en zelfs de weerspannige weergoden konden niet verhinderen dat het Gildenhuis eivol liep. Er was trouwens voor elk wat wils. De Fiftien-Parochiefeesten zijn in Sint-Gillis-Dendermonde al jaren op de feestkalender ingeschreven en steeds wordt het gebeuren er maar beter op. Zaterdagnamiddag was er de traditionele poppenkast. Ruim driehonderd en thousiaste kinderen waren aanwezig om de voorstelling van De Troubadours, ook vorig jaar van de partij, erg gespannen te volgen. De gratis versnapering die op de voorstelling volgde, was meteen aardig meegenomen. Een ongelooflijk sukses. Zaterdagavond hielden de Fiftien-feesten hun feestzitting waarop vooral de geschiedenis van het Gildenhuis en van de parochiale werken door gastsprekers als Alois Van Wesemael, Albert Brabants, Robert Michiels en E.H. Van Hooyweghen werden belicht. De feestzitting werd passende luister bijgezet dooi de muziekkapel Boemerang, de Koninklijke Harmonie Sint-Egidius en het Sint- Gregoriuskoor. En dan was het dansen geblazen. Met het orkest The Blue Lines en een sterk op dreef zijnde Luc Appermont. Een goede act en een gezellige avond. Zondagmiddag (hier en daar had men nog wel moeite met de slaapoogjes na de voorbije gebeurtenissen) draaide de keuken op volle toeren. Bijna 500 middag malen, massa's kip en mosselen, vonden de weg naar de gretige verbruiker. En opnieuw was er plaats te kort in het Gildenhuis. De feesten werden zondagavond waardig besloten met een optreden van 't Sepapke. De drie jongelui bezorgden de Dendermondse jeugd, en ook de al wat oudere liefhebbers van kleinkunst, een heerlijke avond. Sukses alom dus. De feesten, ingericht om de verdere uitbouw van het Parochiaal Centrum mogelijk te maken en tot steun van de deelnemende jeugdbewegingen, bewezen opnieuw dat dank zij de belangeloze inzet van velen een tpevenement mogelijk wordt. (hugo aerts) Dendermonde. De kleintjes liepen storm om Luc Appermont en zijn kindershow te kunnen zien op de Fiftienfeesten. (foto piet hermans)

De Voorpost | 1984 | | pagina 13