I Rudy Vlyminck uit Sint-Gillis-Waas laureaat Prijs van Buggenhout 1984 Dendermondse kunstenaar Alfons Lambrecht overleden Groepstentoonstelling oud-leerlingen A.S.K.A. in Aalsterse Belfortzaal Jefi-Sint-Niklaas: seizoen start dra Dendermondse Galerij Het Pand zet nieuw seizoen in «Gezien de originaliteit die ervan uitgaat, los van enige akademische invloed, in een skulpturaal verantwoorde omgeving, die getuigt van een zeer persoonlijke opvatting en smaak van de kunste naar, het bovendien een beeld is dat stand houdt in de ruimte,» motiveerde de jury van de 4de Prijs van Buggenhout haar beslissing, «hebben we eensge zind de prijs, ten bedrage van 20.000 frank, toege kend aan Rudy Vlyminck uit Sint-Gillis-Waas, voor zijn werk 'Gebonden Vrijheid'.» De jury - beeldhouwer Lode Eyckelmans, eredirek- teur van de akademie van Mechelen, beeldhouwer Jos De Decker, direkteur van de akademie van Dendermonde, Pieter Vanneste, beeldhouwer, voorzitter van de jury en leraar aan de akademies van Ham me en Berchem, waarnemend lid-schepen van Kuituur Jan De Ridder en sekretaris Guido Durinck - kreeg bij deze «4de Prijs van Buggen hout», voorbehouden aan de beoefenaars van de beeldhouwkunst, in totaal 86 werken te beoorde len, afkomstig van 36 kunstenaars. Catry en de leden Pieter Vanneste, Frans Vermeir en Rik Bettens, lauwerde uit de 74 ingezonden wer ken, afkomstig van 25 kun stenaars, Luc Hoste met zijn werk «Flip». Eervolle vermeldingen werden toe gekend aan Guido Van Keer, voor de totaliteit van zijn inzending en Alfred Aelbrecht, Frits Bosteels, Jean Tilley en Roger Van den Eede kregen een ver melding De bijval die de wedstrijd genoot, zette de organisato ren aan de ingeslagen weg verder te bewandelen en in 1981 werd in Opdorp, in het kader van het 250-jarig bestaan van de parochie, de De "Prijs van Buggen hout' werd voor het eerst toegekend tijdens de Kultu- rele Week van 1980 in de bosgemeente. Bedoeling was toen, een kompetitieve kunstwedstrijd in het leven te roepen. Om de aktieve Buggenhoutse kunste naars in hun werk te stimu leren en ze op een gezonde basis met elkaar te laten wedijveren. Deze prijs stond open voor alle bewoners en ge wezen bewoners van de bosgemeente en was voor- ,b°houden aan de beoefe naars van de schilder kunst. De jury, gevormd door voorzitter Hector Van Mulders, sekretaris'Marcel Prijs van Buggenhout rond het thema «religieuze kunst» georganiseerd. De prijs stond open voor alle mogelijke kunstvormen. Bert Peleman (voorzitter), Georges Teugels, Dom An- toon Maes, Pieter Vanneste en Willem Beulens jureer den en bekroonden het werk «Evangelie volgens Mattheus hst. 25, vers 35- 45 en Moeder Teresa van Calcutta, de Vincentius van de XXste eeuw» van de hand van Frangois Peeters. Eervolle vermeldingen ont vingen Jean Tilley, voor zijn drieluik «Door mijn schuld» en Fred Aelbrecht voor zijn inzending van twee batikken en een kera- mieken beeld. De organisatie van de derde uitgave van de Prijs van Buggenhout viel te beurt aan de Opstal, tijdens het kultureel weekend van 1982. De prijs uitgeschre ven rond het thema «Lande lijk Leven» stond open voor alle kunstenaars en de jury - Karei de Bauw, Hector Van Mulders, Pieter Vanneste en Jan Heu- ninck kende de prijs toe aan Hilde De Kinder, voor de totaliteit van haar inge zonden werk. Vermeldin gen gingen naar Ludo An- naert en Danny Heymans. Tijdens het kultureel weekend van vorig jaar op de Briel werd de prijs, bij gebrek aan plaatsruimte Buggenhout. Schepen van Kuituur De Ridder overhandigde de prijs van de gemeente Buggenhout aan Waaslander Rudy Vlyminck. Het bekroonde werk gebonden vrijheid stond centraal, (v) voor het exposeren van de den Broeck uit Sint-Niklaas Freddy De Vos (Gent), werken, niet uitge- voor zijn werk «Muze», door de jury beoordeeld als technisch zeer sterk schreven. Verruiming werk, Frans De Donder (Londer- zeel), Ronny Van Riet (Mel- le), Noël Van Cauwenbergh een geslaagde po- (Temse), Luc De Bruyne Dit jaar oordeelden de or- ging tot het scheppen van (Hamme), Emiel De Block ruimte; en aan Jan Ser- (Gent), Alfred Mandeville zijn (Jette). Zon- Deze expositie bood dan dat tegelijk ook een gevarieerd over- ganisatoren het opportuun, de prijs uit te breiden tot de geant uit Aalst, provincie Oost-Vlaanderen, monumentale beeld provincie waarvan Buggen- nebaadsten hout deel uitmaakt en tot de technisch zeer sterk is en zicht van de diverse stijlen twee provincies - Brabant goed overkomt bij het die vandaag de dag in de en Antwerpen - waaraan publiek. beeldhouwkunst beoefend de bosgemeente grenst. Alle ingezonden werken worden en van de diversi- Een verruiming die tot doel werden geèxpozeerd in de teit van de daarbij gebruik- had de gemeente Buggen- polyvalente zaal van de te materialen, hout als leefgemeenschap Buggenhoutse sporthal, beter te leren kennen in en Naast de bekroonde werken buiten de provincie. was er verder ook nog werk Net als bij de eerste uitga- te bekijken van Jan-Pieter ve werd de wedstrijd voor- Van der Klieken (Kapel behouden aan de beoefe- len), Emiel Uytterhoeven naars van één bepaalde dis- (Kalmthout), Joris Buseyne cipline, de beeldhouw- (Antwerpen), Jacques Van kunst, nl. Promotors van den Abbeele (Nazareth- Laureaat Rudy Vlyminck Laureaat Rudy Vlyminck stuurde slechts één werk in. «Gebonden Vrijheid» is vervaardigd uit zwart po lyester en verraad overdui delijk de sociale bewogen heid van de kunstenaar De mond gesnoerd, gedeelten van het lichaam haast inge- kluisterd, symboliseert het de onvrijheid waarmee mil joenen mensen op deze we reld nog altijd moeten le ven. Een totaal pessimisme uitstralen doet het werk o.i. echter niet, want de li chaamshouding sugge reert zowel de kracht als de wil «uit de band» te springen Laureaat Rudy Vly minck: «Ik ben geboren op 1 april 1953 en woon te Sint-Gillis-Waas. Als zeef drukker kom ik bij Bell Telephone in Antwerpen aan de kost. Akademie hep ik in Sint-Niklaas in de klas van René Smits, momenteel rij ksinspekteur van het kunstonderwijs. In 1975 ben ik met het beeldhouwen begonnen. In 1980 behaalde ik een gouden regeringsmedaille aan de akademie te Sint- Niklaas en vorig jaar werd werk van mij geselekteerd voor de «Prijs Marck Ma- cken» te Antwerpen, zowat de belangrijkste prijs op het vlak van de beeldhouw kunst in ons land. Princi pieel neem ik jaarlijks slechts aan één wedstrijd deel. Wat de Prijs van Bug genhout betreft, had ik een bericht in de krant gelezen en heb ik besloten er aan deel te nemen. Aan winnen had ik in het geheel niet gedacht. Wel koesterde ik de hoop, geselekteerd worden. Nu ik heb kennis gemaakt met het hoge ni veau van de inzendingen, ben ik vanzelfsprekend dubbel tevreden met de toe kenning. Hoe lang ik aan het beeld gewerkt heb? Zowat negen maanden. Echter niet kon- stant. Ik maakte eerst het beeld in plaaster, en dan een afgietsel in polyester, Tussen beide stadia in zijn minstens twee maanden verlopen. De inspiratie voor het kreeren van «Gebonden Vrijheid» kwam op me toe toen ik, via de televisie, ge- konfronteerd werd met ver schrikkelijke beelden uit Libanon en met de verdruk king van de mensen daar. Dergelijke onderwerpen in teresseren me uitermate. Ik sta immers uit overtuiging aan de kant van de minder bedeelden en de verdruk ten. Via mijn beelden wil ik het onrecht dat hen aange daan wordt, aanklagen. Mijn toekomst als kun stenaar? Momenteel ben ik bezig met het kreeren van twee beelden bestemd voor deelname aan de wedstrijd Marck Macken. Ook deze werken behandelen het on recht.» Pierre van Rossem deze prijs zijn, het Eke), Tom Frantzen (Duis- Buggenhoutse gemeentebe- burg), Joseph Steenwer- stuur ook de werkgroep ckers (Brussel), Jean Da- Op zondag 16 september overleed in de gezegende leeftijd van 88 jaar de Dendermondse auteur, dichter en schilder Alfons Eugeen Lambrecht. Geboren te Dendermonde op 5 mei 1896 heeft Lambrecht steeds van zijn Dendermonde gehouden en heeft hij zijn stad op verschillende wijzen ook geëerd. Niet alleen in zijn dichtbundels en vele verhalen, maar evenzeer in zijn talrijke schilderijen. Hij was oud-leraar aan het Heilige Maagdkollege, oud-voorzitter van de Vereni ging voor Vreemdelingen Verkeer van de stad Dendermonde, was lid of erelid van verschillende verenigingen. Hij was drager van de Leopoldsorde en de Kroonorde en werd in 1930 benoemd tot laureaat van de arbeid. Zijn vele prestaties opsommen zou ons veel te ver leiden, maar Alfons Lambrecht was een begenadigd man die tot op zeer hoge leeftijd bijzonder produktief was op literair vlak. Op zijn 85' verjaardag publiceerde hij nog een dichtbundel en met vaste hand schreef hij de meest sierlijke volzinnen. Hij is steeds een kunstmin nend en kunstzinnig man gebleven die zijn beste krachten heeft gewijd aan de dingen die hij steeds heeft hef gehad: de uiteenlopende kunstvormen, gaande van het geschreven tot het gesproken woord, maar evenzeer tot de schilderkunst en het tekenen. Alfons Lambrecht zal worden begraven op vrijdag 21 september om 10.30 u. in de dekanale Onze-Lieve-Vrouwekerk van Dendermonde. van de gemeentelijke kultu- rele raad en vooral dan beeldhouwer Pieter Van neste. Aan deze vierde uitgave namen 36 beeldhouwers deel, 14 uit de provincie Oost-Vlaanderen, een even groot aantal uit de provin cie Antwerpen en acht deel nemers uit de provincie Brabant. Naast de toekenning van de eerste prijs aan Rudy Vlyminck verleende de jury nog eervolle vermeldingen aan Erik Corijn uit Brussel, voor zijn sympatiek en men (Mortsel), Jozefa Van geestig overkomend, maar den Driessche (Zele), René mali (Bever), Mike Van der Stappen (Temat), Jeanne Everaert (Berchem), Pierre Schellinck (Erpe-Mere), Maggie De Wilde (Brussel), Jan De Smet (Dendermon de), Gustaaf Vinck (Dender monde), Willy Steels (Belse- le), Louis Broothaerts (Rumst), Henri De Bruyn (Baasrode), Ingrid Warrens (Hoevenen), Edward Van Dijck (Mechelen), Etienne Van Avermaet (Gentbrug- ge), Jozef Van den Bogaert (Mortsel), Marietta De Smet (Halle-Zoersel), Rik Rey- ook dekoratief werk «Pan- talone»; aan Leonard Van Prunaels (Zwijndrecht), Michel Rodts (Maldegem), Buggenhout. Deze prachtige Buggenhout. (v) beelden behoorden tot de inzendingen voor de Prijs i In het Waasland heeft iedereen wel eens van Jefi gehoord. Er zijn nu reeds vaders en moeders van kinderen van de basisschool, die in de beginperiode naar Studio Select kwamen, die nu hun eigen ónderen naar de films brengen... De nadruk ligt ooral op de goede en verantwoorde kinderfilm, iet alleen prentjes bekijken, maar het kind opvoe- in tot film bekijken... fefï Sint-Niklaas wil >raf geaelekteerde films ngen, aangepast aan de ftijd van het lagere ooikind. De voorkeur it naar films met opvoed- idige en artistieke waar- Zonder daarom té bele id te zijn. Een Jefi-fllm is hnisch in orde, avon- ïrlijk, spannend en hu- )ri8tisch. Jefifilms handelen over -rookjes, kinderboeken of Jedaagse situaties Ook oor volwassenen is het jrettig, zo'n voorstelling bij te wonen. Papa's en ma ma's, oma's en opa's bege leiden hun kinderen en kleinkinderen Een Jefinamiddag ver loopt altijd in een opvoeden de sfeer. De animator regelt het verloop van de namid- dag. Er is geen plaats voor lawaai of baldadigheden. Je vindt geen papiertjes in de filmzaal na de voorstelling. Elk kind neemt zijn verant woordelijkheid. De anima tor leidt de film in, verdui delijkt het thema, zingt een liedje en... Jodokus ver koopt zijn grappen en grol len. Je weet wel, die spre kende buikspreekvogel.. Ook de kreativiteit wordt gestimuleerd. Na de film maken vele kijkertjes een tekening, een kollage of een handwerkje over de film. De volgende voorstel ling brengen ze him werkje mee en ze hebben dan ook recht op een kleine belo ning. Niet het talent telt, maar wel de inzet om iets te maken, ieder volgens zijn eigen kunnen... Dan is er ook de Jefi- klub... Een must voor elk gezin dat zijn kinderen naar onze films stuurt. Voor 100 frank zijn alle kinderen van een gezin lid. Ze ontvangen een belangrij ke vermindering op de in- komprij8, verrassingen bij de voorstellingen en infor matie over de films die ze bekijken. Ben je lid van de Bond van Grote en Jonge Gezin nen? Dan ontvang je de Je- fi-lidkaart helemaal gratis Wel zelf aanvragen op het Jefi-sekretariaat of sekreta- riaat BGJG, mevr Jolie, Van Landeghemstraat 59 in Sint-Niklaas. Jefi-se- kretariaat: W. Jonkers, V rouweneekhoekstraat 80. Sint-Niklaas, tel.: 776.83.66. Het seizoen 1984-'85 van Jefi Sint-Niklaas Voorstellingen telkens op een woensdagnamiddag om 13u30 in Studio Select, Parklaan, Sint-Niklaas. Woensdag 3.10 84 «Drie Veteranen», Tsjechi sche sprookjesfilm van O. Lipsky. Woensdag 14.11 84 «Stefan», Westduitse kin derfilm van W. Deutschman Woensdag 5.12.84 «De Kleine Bende», Franse komische film van M. Deville Woensdag 9.1.85 «Leve de Spoken», Tsjechi sche trukagefilm van O. Lipsku Woensdag 6.2.85 «Raja en haar Veulen», Oostduitse avonturenfilm van E. Schlegel Woensdag 6.3.85 «Prins Bajaja», Tsjechische sprookjesfilm van A. Kachlik. Het kunstminnend Aalst heeft ongetwijfeld goede herin neringen aan de unieke tentoonstelling «De leraars van de Akademie pakken uit», die één jaar geleden gehouden werd in het hartje van de keizerlijke stede. Als passende inzet van de «Kunst- en Ambachtenmarkt 1984» heeft de Vriendenkring van de Akademie, onder de bezielende leiding van haar voorzitter, Frans De Groeve, dit jaar een groepstentoonstelling geprogrammeerd, van 15 september tot 14 oktober 1984, in de Aalsterse belfort- zaal, van werken van oud-leerlingen van de Akademie voor Schone Kunsten Aalst. «Onze leerlingen hebben plooien, aangepast aan hun voorbeelden nodig, niet al- bekwaamheden en verlan- leen naar het model, 't zij gens. Ze ontstond in 1805, stilleven of figuur, zij heb- zoals zovele andere teken ben ook aanraking nodig scholen, uit de atelieroplei- met de intens-levende ziel ding van korporaties en gil- van de kunstenaar-leraar, den en groeide in de loop Zonder kunstenaars is het van 180 jaar geschiedenis leven kaal. Een kunst- uit tot een school met een school zonder kunstenaars traditie en een stevige repu- i8 schraal. Het werken van tatie. De dagschool voor de kunstenaar is de omhul- kunstsecundair onderwijs ling van de school. Wat de met volledig leerplan biedt ziel van de school zou kun- thans aan de leerlingen van nen genoemd worden, de oriëntatiegraad, naast wordt bij de tentoonstelling een uitgebreide gemeen- zichtbaar Alsof de mantel schappelijke vorming, de van de school binnenste keuze tussen de bijzondere buiten gekeerd wordt» on- opties architektuurteke- deratreepten we verleden nen, binnenhuisarchitek- jaar in de katalogus van de tuurtekenen en beeldende leraarstentoonstelling van kunsten.De determinatie- de Aalsterse Akademie voor graad heeft een beperkt Schone Kunsten. aantal lestijden gemeen- Dit jaar komen de oud-leer- schappelijke vorming met 5 lingen aan bod. uitgebreide bijzondere op- Direkteur Van Gijsegem ties: architektuurtekenen, schetsta meteen ook even binnenhuisarchitektuur te- de historiek van de Aalster- kenen, sierkunsten/kun- se kunstinstelling, die zo- stam bach ten, tekenen/ wel jeugd als volwassenen schilderen/vrije grafiek en de kans biedt om hun per- publiciteit, soonlijkheid langs de meest Ook het kunstonderwijs verscheidene wegen te ont- voor socio-kulturele promo- dekken of verder te ont- tie biedt een waaier van mo- Twee Nederlandse kunstenaars hebben het nieuwe seizoen in de kunstgalerij Het Pand te Dendermon de ingezet. Van Gerard Menken kan men aan de Oude Vest 16-24 te Dendermonde tekeningen en schilderijen zien en van Matthy Murre staan er beeldhouwwerken. Schepen van kuituur van Den dermonde, de heer Hubert Maes, zou de twee kunstenaars inleiden en meteen het nieuwe seizoen aankondigen, maar het bleek dat er voor deze opening helaas weinig of geen belangstelling bestond. Nochtans zijn Menken en Murre twee vooraanstaan de kunstenaars die hun werken exposeren in een stad die in de geschiedenis '>an de kunst en vooral dan op het stuk van de schilder kunst naam en faam heeft gemaakt. Schepen Maes loofde de in spanningen van de galerij - houder die zich vele inspan ningen getroost om steeds weer kwaliteitstentoonstel lingen te programmeren en op die wijze ook mee te wer ken aan de kulturele ont plooiing van Dendermonde. Daarom zou de schepen in zijn toespraak, die in nor male omstandigheden was voorzien, ook enkele woor den zeggen over de expo santen en hun werk. De beeldhouwster Matthy Murre brengt werk van middelgroot formaat maar met een uitgesproken mo numentaal karakter. Zij werkt vooral in marmer, een materiaal dat haar fas cineert. In haar werk treft men vaak sterk abstrahe rende soms tegen het men selijk lichaam aanleunende vormen aan. De kunstschilder Gerard Menken noemde de schepen een laatbloeier. Hij brengt werk van een jonge, niet door het leven verbitterde, maar bijna op kinderlijke manier verbaasde geest. Zijn lievelingsschilders zijn Gaugain, Chagall en Bon- nard. Geen wonder, want Menken is gewoon weg van Frankrijk, waar hij jaar lijks met zijn gezin een maand doorbrengt. Vooral de Bretoense religieuze beeldhouwkunst en de ro- maanse architektuur en kuituur spreken hem sterk aan. Zowel Menken als Murre hebben zowel op nationaal als internationaal vlak aan heel wat tentoonstellingen hun medewerking ver leend. Men kan deze prachtige tentoonstelling nog gaan zien tot en met 7 oktober, elke dag van 14.30 tot 19.00 u. (op maandag en dinsdag gesloten) en op zondag van 10.00 tot 13.00 en van 15.00 tot 18.00 u. Op de agenda van kunstga lerij Het Pand staan nog volgende tentoonstellin gen: van 12 oktober tot 4 november tekeningen, et sen en akwarellen van Jo- han Corthals; van 9 novem ber tot 2 december schilde rijen van Bosteels en dia mant van Obbers en van 7' december tot 31 december akwarellen en schilderijen van Joke De Coster. gelijkheden tot ontwikke ling en uitwerking van ar tistieke aanleg en aspira ties, Ontelbare kunstbeoefe naars werden zo reeds «ge schoold en gevormd». Ve len kwamen terecht in het bedrijfs- en handelsleven, in het onderwijs, in de architektuur, in de publici teit, in de openbare dien sten of «maakten gewoon hun weg als kunstenaar». Anderen zagen wat voor hen oorspronkelijk slechts een hobby was tot een vol waardig vakmanschap uit groeien. «Verscheidene oud-leerlingen hebben reeds bekendheid verwor ven in het kunstpatrimo nium van onze stad. zelfs van ons land, hebben indi viduele- en groepstentoon stellingen gesierd in bin nen- en buitenland en som migen hebben zelfs bekro ningen verworven op inter nationale tentoonstellin gen» beklemtoonde sche pen Borms. Hiervan getuigt beslist de huidige tentoonstelling in de Aalsterse belfortzaal waar 14 exposanten, die nog niet zo heel lang gele den aan de akademie heb ben gestudeerd, uitpakken met een keur uit hun per soonlijke kunstbedrijvig heid. Ze houdt hierdoor niet enkel de promotie in van het Aalsters Stedelijk Kunstonderwijs maar biedt meteen een overzicht van heel diverse talenten en technieken van 14 jonge mensen die in deze instel ling een ideale voedingsbo dem hebben gevonden. Volgende oud-leerlingen dragen bij tot het welslagen van deze expositie: Geert Bouwens (23 j.) studeerde drie jaar aan de akademie te Aalst en volgde er de afdeling Sierkunsten onder de kundige leiding van de heren Calders en Muys. Hij heeft reeds deel genomen aan verscheidene individuele en groepsten toonstellingen, o.a. te Aalst, Middel kerke en Brussel en heeft reeds erva ringen met reklamete- kenen. André Berner (29 j.) volgde van 1971 tot 1976, de afdeling Publi/Grafiek aaii de akademie van Aalst en ook vrije grafiek aan de Kon. Akademie Gent. Hij is zeefdruk tec hnieker en stel de reeds tentoon te Lede. Aalst, Zottegem, Köln, Ber- lare, Dendermonde, Brug ge, Antwerpen, Vilvoorde... Eind van dit jaar pakt hij nog uit in het Jordaenshuis te Antwerpen. Johan Capiau (24 j.) was van 1975 tot 1980 student aan de ASKA - richting sierkunsten en van 1980 tot 1982 aan de Akademie voor Schone Kunsten te Antwerpen - Hoger Insti tuut - Afdeling monumen tale kunsten. Huidig be roep: beeldend kunstenaar. Hij heeft ook reeds ver scheidene groepstentoon stellingen op zijn aktief; te St.-Truiden, Antwerpen, Nieuwpoort, Brussel. Den derleeuw en verwief het erediploma van de kunste naarsgroep Spectraal. Geert De Somer (27 j.) volgde 3 jaar tekenen en schilderen aan de ASKA, deed een stage als tekenaar en is twee jaar tewerkge steld in «Galerie De Meester-glasramen Marianne Lievens (22 j.) behaalde het gehomolo geerd getuigschrift (juni 1980) van het kunst-secun dair onderwijs, Beeldende kunsten: sierkunsten en kunstambachten, aan de ASKA en ook het diploma van geagregeerde voor het lager secundair onderwijs, afdeling plastische kunsten (juni 1982) aan het Hoger Onderwijs Imelda Instituut (HONIM) te St.-Jans-Molen- beek. Huidig beroep: le rares-studiemeesteres Patrick Meganck (26 j.) volgde van 1975 tot '78 de afdeling Bouwkunde te Aalst en vervolmaakte zich in fotografie aan het RITO te Aalst Greta Molnar (19 j.) volgde van 1981 tot '83 de afdeling Tekenen/Schilde ren aan de Aalsterse akade mie en van '83 tot '84 de afdeling Grafiek aan de Akademie te Antwerpen. Jörgen Sonck (22 j.) deed volgende studies: Aka demie voor Schone Kunsten te Aalst, afdeling Beeldende Kunsten - richting beeld-1 houwen - keramiek en se dert 3 jaar: Akademie Gent, richting toegepaste kun sten. dag- en avondlessen. Vera Vanderstraeten (22 j.) studeerde aan de AS KA richting Beeldende Kunsten en aan de Kon. Akad. voor Schone Kun sten te Gent, richting Gra veerkunsten. De vijf overige exposan ten hebben een voorkeur voor binnenhuisarchitek tuur: Lieven De Vos (24 j.) volgde de afdeling Binnen huis (HSO) aan de ASKA en artistiek hoger onderwijs binnenhuisarchitekteuur in HONIM te Brussel. Sabine Van Haver (20 j.) studeerde Binnenhuis architektuur (Kunsthuma- niora) te Aalst en eveneens Etalage (Hogere Beroeps- school). Danielle Van Londersele koos de afdeling binnen huis, van 1977 tot '80. aan de ASKA en Binnenhuis architektuur aan het Hoger Arch. Instituut te Gent van 1980 tot '84. Viviane Louise (21 j.) volgde eveneens de afdeling Binnenhuis aan de ASKA en het vierde jaar Binnen huis aan het Hoger Archi tektuur Instituut te Gent. Johan Vonck tenslotte, behaalde volgende diplo ma's en getuigschriften: di ploma HSTI - Kardinaal Mercier Houtbewerking - Schrijnwerker/meubelma ker; getuigschrift ASKA Binnenhuiskunst; diploma Hoger Architektuurinsti- tuut St. Lukas Binnenhuis architektuur; D-getuig- schrift: Hogere provinciale (opleiding tot het lesgeven). Hij pakt uit in de belfort zaal met een «Geheim meu bel, een psychologisch ge- inspireerd objekt»... Laten we besluiten met de woorden van schepen Borms: «Nogmaals mijn hulde en dank aan de be stuursleden van de Vrien denkring van de Akademie en een welgemeend profi ciat aan alle oud-leerlingen, deelnemers aan deze ten toonstelling. Het is dan ook met grote vreugde en met fierheid over het gepresteerde dat ik deze tentoonstelling voor geopend verklaar.» De tentoonstelling loopt nog tot 14 oktober 1984 en is dagelijks open van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur. D.B.

De Voorpost | 1984 | | pagina 20