Oktoberfeesten te Wieze LANGER ZOMEREN De Zep is dood, leve de Zep Internationale Racing show te Wieze Joe Harris in «Van A tot Z» Geniesoldaten klas '35 op het appèl te Baasrode 24 - 21.9.1984 - De Voorpost Voor de 29ste maal «Drie weekends laaiend optimisme, levensvreugde en verbroedering», «Nombreuses festivités dans les Oktober- hallen», «Four magnificent folklore processions», «Riesi- ger Vergnügungspark mit vielen Attraktionen», kondigt de kleurrijke folder, verspreid ter gelegenheid van de 29ste Wieze Oktoberfeesten aan. En meteen wordt het internationaal karakter, dat deze feesten zich in de loop der jaren ontegensprekelijk eigen maakte, extra beklem toond. Van in den beginne hebben de Wieze Oktoberfeesten de vreugde als aanhef én orgel punt, op een zulkdanige wijze gestimuleerd, dat ze a.h.w. uit groeiden tot de belichaming van «De Ode aan de Vreug de», waaruit de humane slag zin «Alle mensen worden broeders» als basisidee en leit motiv werd geadopteerd. Tijdens de drie weekends zul len de liefhebbers van bier en gezelligheid, in en om de Ok- ^oberhallen, dan ook opnieuw present zijn, om massaal blijk te geven van hun optimisme en levensvreugde. Drie weekends De 29ste Wieze Oktoberfees ten lopen dit jaar van vrijdag 28 september tot en met zon dag 14 oktober 1984. Geduren de drie weekends dus. Op vrij dagen. zaterdagen en zonda gen. Ook ditmaal heeft het Komitee van de Wieze Okto berfeesten niets onverlet gela ten om de bezoekers aan dit belangrijkste Belgische bier feest, een goed gevuld pro gramma aan te bieden. Aldus tegemoetkomend aan de moei lijkste eisen. Voor de muzikale omlijsting in Oktoberhalle A werden drie autentieke Beierse blaaskapel len gekontrakteerd, intematio- -naal geroemd om hun intrin sieke klasse en hun rijke reper toire. Die Bückebürger Jager, onder de kundige leiding van Georg Wolff, hebben reeds geduren de 26 jaren hun sporen op de Wieze Oktoberfeesten ver diend en zijn bekende gezich ten van de Duitse televisiesta tions ARD en ZDF. Dit op merkelijke orkest is gedurende drie weekends te gast te Wieze. Voor het eerste weekend kon den de organisatoren «Die Stimmungskapelle», o.l.v. Sepp Gussman vastleggen. In zijn zuivere Beierse stijl steelt dit orkest, o.a. dankzij de meezinger «Ruckie Zuckie» steeds opnieuw de show De twee volgende weekends wordt de nok van de Oktober halle A muzikaal gevuld door Paul Klammt en «Die Fichtel- berg Trachtenkapelle». Een formatie met sterk ontwikkel de technische kwaliteiten, wel ke haar strepen reeds ver bui ten de Duitse grenzen ver diende. De prestaties van deze drie muzikale hoogvliegers worden afwisselend aangevuld met het optreden van de animatoren Guske Lancier en Jean Monet. Op hun beurt laten zij regel matig het aantal toegelaten de cibels in de Oktoberhalle over schrijden en manen zij aan een pint te ledigen op de interna tionale broederschap, Ein Pro sit der Gemütlichkeit. In Oktoberhalle B is tijdens de tweede en derde zaterdag avond het gekende Belgische showorkest van Theo Mertens van de partij. De voltallige formatie van Karl Herberger van haar kant zorgt in Halle C voor de muzikale omlijsting en maakt het de bezoekers aange naam te verpozen op de be kende handelsfoor met een bonte waaier van internationa le folklorestanden en sympa- tieke bierstandjes. Tussen de verschillende hallen van het Oktobercomplex biedt het attraktiepark enige verpo zing voor jong en oud. Feestar tikelen, versnaperingen, gad gets, souvenirs, posters, kort om alle mogelijke artikelen worden er te koop aangebo den. De liefhebbers van breakdan ce, discomuziek en hardrock worden evenmin in de kou ge laten. Zij kunnen immers te recht in de discotent waar elke zaterdag en zondag gezorgd wordt voor discomuziek, ge kruid met de nodige lichteffek- ten. Op vrijdag 28 september is bovendien de internationaal vermaarde meidengroep «The Dolly Dots» te gast, op dins dag 2 oktober - kermisdinsdag te Wieze - treedt Vader Abra ham en zijn showorkest er op, op vrijdag 5 oktober komt Ra dio Maëva overwaaien met een internationale attraktie en op vrijdag 12 oktober zorgt Willy Sommers en orkest voor een showavond. Op de eerste zaterdag en de drie zondagen waarborgen de vier stoeten de rijke folkloristi sche traditie der Wieze Okto berfeesten. Een bonte menge ling van muziekmaatschap pijen, majorettengroepen en andere folkloristische groepe ringen met een internationaal karakter, lokt steeds opnieuw een massa kijklustigen. Speciale evenementen Voor volgende evenementen vraagt het Komitee van de Wieze Oktoberfeesten de spe ciale aandacht... Op vrijdag 28 september wordt de Dag van Groot-Lebbeke en van de herbergiers georgani- zeerd. Ter gelegenheid van de opendeuravond ontvangt elke bezoeker van Oktoberhalle A, van 20 tot 22 u., een gratis toegang en een waardebon voor 1/2 liter Wieze Pils. Op zaterdag 29 september wor den de 29ste Wieze Oktober feesten officieel geopend en wordt de officiële delegatie uit München op het Lebbeekse ge meentehuis ontvangen. In het kader van de traditionele jaar lijkse kulturele uitwisseling werden de «Musikkapelle Grü- nenbach im Allgau» en drie Alpenhomblaser uitgenodigd, 's Avonds zijn de muzikale kapariteiten van deze muziek kapel te beluisteren in Okto berhalle B Diezelfde zaterdag treedt ook de Siciliaanse volksdansgroep «I Giurgintani» op en doen de deelnemers aan de «Stroh He ritage Brewery Tour», Ameri kaanse bierbrouwers op een drie weken lange Europese trip, Wieze aan. Ook de mayor van Shawnee Kansas, Tony Soetaert, zal van de partij zijn. Te 12 u. trekt een stoet door de Wieze straten met de verzeker de deelname van diverse brou werijambachten, de Narren- zunft uit Kamen (D), The Hol ly's, fietsende klowns uit Deur- ne. Die Pinguïns uit Bochum (D), De Sint-Catherina Gilde uit Geldrop (N), Expressie- groep Vredon uit Aalst, de Rhytmo fanfare uit Hamm (D), The Golden Girls uit Lier en de Spielmanszug Mengede uit Dortmund (D). Te 15 u. treedt in Oktoberhalle C de Fanfare Sint-Gertrudis uit Nederland op. Zij brengt mu ziek van Egerlander, over Ja mes Last tot Bert Kaempfert. Zondag 30 september wordt te 10.30 u. ingezet met een Eu charistieviering in de paro chiekerk St.-Salvator, waaraan de Musikkapelle Grünenbach zijn medewerking verleent. Te 12 u. trekt opnieuw een stoet door de straten met de verzekerde deelname van de Fanfare St.-Cecilia uit Wieze, de Fanfarenzug und Spiel manszug uit Glückstadt (D), The Showgirls uit Bergen-op- Zoom (N), Fanfare de Marche uit Chauny (F), Majoretten en Fanfare uit Rijsbergen (N), Les Libellules uit Montcomet (F), Drumband de Treuzelaers uit Terheyden (N), De Ware Vrienden uit Leopoldsburg, de Reuzengilde uit Dendermon- de, Drumband Evoluendo uit Roubaix (F) en Vendelgroep Uilenspiegel uit Erpe. In Oktoberhalle C treedt te 15 u. de PTT-Harmonie uit Ro- sendaal op. Zestig muzikanten musiceren er gedurende een uurtje. In het Brouwershuis wordt te 16 u. afscheid geno men van de officiële delegatie uit München. van de Musikka pelle Grünenbach, van de drie Alpenhomblaser en van de Si ciliaanse Volksdansgroep «I Giurgintani». In Oktoberhalle C gaat te 19 u. de dag van de Wiezekaas van start. Vrijdag 5 oktober wordt de dag van de Oudstrijders en de Groot-Invaliden. In het teken van de vriendschap en de vre de. In Oktoberhalle A wordt van 12 tot 17 u. een gezellig samenzijn voor de derde leef- tijders, de oudstrijders en de Groot-Invaliden opgezet. De toegang is gratis en alle kon- sumpties zijn te verkrijgen te gen aangepaste prijzen. Om 20 u. wordt in Oktoberhal le C, uitzonderlijk de zitting van de Confrérie du Maitrank gehouden Enkele personen worden te dier gelegenheid in de Orde van de Maitrank ge slagen. Op zondag 7 oktober wordt in de St.-Salvatorkerk te 10.30 u. een eucharistieviering opgezet, opgeluisterd door de Fichel- berg Musikanten. Te 12 u. trekt een stoet door de straten met de verzekerde deelname van het Showkorps Fortissimo uit Den Haag (N), Les Fauvet- tes uit Jeumont (F), de Kon. Harmonie Nut en Vermaak uit Zundert (N), de Plezante Groep uit Duffel, het Narren- zunft Blau Weiss uit Hamm (D), de Volksdansgroep Tijl en Nele uit Erpe, De Schrik der Wegen uit Evergem. de Fanfarenzug Kolln. Reisiek uit Elmshom (D), Les Nymphes uit Tourotte (F) en de Fanfare- zug uit Wolfsburg (D). Die dag vieren ook de bierhandelaars hun dag. Te 16 u. treedt in Oktoberhalle C de fanfare St.-Cecilia uit Voerendaal, 1ste prijs Wereld- muziekconcours 1981, voor het publiek op. Op vrijdag 12 oktober treedt, te 20 u. in Oktoberhalle C, de Kon. Fanfare St.-Cecilia uit Erpe-Mere aan en een uur la ter is het de beurt aan de Kon. Muziekmaatschappij Polder- galm uit Brugge. Zondag 14 oktober wordt op nieuw ingezet met een eucha ristieviering in de St.-Salvator kerk. Die Bückebürger Jager luistert die plechtigheid op. Voor het laatste dit jaar trekt dan, vanaf 12 u., een stoet door de straten van het bier dorp. Verlenen hieraan hun medewerking: Harmonie Apollo uit Geertruidenberg (N), Fanfare St.-Cecilia uit Nokere, Freies Musik Corps uit Ahlen (D), Les Majorettes de Chauny (F), Société de Mu- sique Echo uit Haillicourt (F), Batterie Jeanne D'Arc uit Roncq (F), de Reuzengilde Boonwijk en de Showdrum band Werkersvreugd uit Zei- zate. Te 15 u. treedt in Oktoberhalle C de Boerenkapel De Stofhap- pers uit Eindhoven op en een uurtje later kan men er genie ten van een optreden van «Fleurs des Des», een exoti sche volksdansgroep uit Gua deloupe. De 29ste Wieze Ok toberfeesten worden te 22.30 u., in Oktoberhalle A, plechtig gesloten. (pierre van rossem) Nieuwe ontmoetingsplaats voor de Dendermondse jeugd Sinds vele jaren leeft er in de schaduw van zyn grote broer, de Honky Tonk, een klein bunkertje, de Zep genaamd. Na de zeven vette jaren kwamen de magere jaren, de gezellige keet van weleer blies geleidelijk aan haar laatste adem uit. En niets is zo dood als een bunker zonder sfeer, mijmerend over ambiance, over jeugd en muziek. De Zep heeft het allemaal meegemaakt: na het gedreun van de oorlog kwamen de zware basklanken uit de primitieve discobars: de oude grjjsaard uit het Dendermondse uitgangsleven, daterend uit de flower-power, later overspoeld door punk en discorages, geeft geen kik. Um muren van gewapend beton uit hun lood te slaan, moet je van verder komen. Door de jaren heen bleven de scouts als een bezorgde moe der over hun jongste poulain waken. Na al deze jaren kwam er echter sleet op deze formu le: de Zep verloor haar bezie ling, haar hart gevuld met brui send nachtleven. De jeugd had het niet meer voor de inrich ting en de omgeving ~van de jaren zestig. Maar meer nog was er gebrek aan mankracht om de Zep nieuw leven in te blazen. nieuwe toekomst. Negen men sen uit verschillende origines staan borg voor andere hori zonten. We zouden kunnen stellen dat de jongste scouts telg volwassen is geworden en zijn eigen leven wil leiden. In de beste verhouding met de scouts begon deze nieuwe ploeg aan veranderingen en een eigen bestaan. De donkere kleuren en het interieur uit de sixties verdwenen en ruimden plaats voor heldere kleuren en sprankelende lichteffekten. Een geheel nieuwe muziekin stallatie werd aangeschaft. nog beter: volgend jaar wordt de stemmige hof aangelegd in een ideale atmosfeer van groen. De Zep, die een v.z.w. is, zal lidkaarten met tal van voor delen ter beschikking stellen aan belangstellenden. Het ko mende jaar bestaat er geen verveling meer in Dendermon- de, depressies en saaiheid wor den uit de stadskern gebannen want elke weekendavond is ambiance troef in de bunker op de Leopold II laan, naast Honky Tonk. In de toekomst kan je er dui terecht voor een gezellige café avond, voor een zinderend) fuif, een fijne film of een den derend optreden. Maar de Zep biedt nog meer: voortaan krijgt elkeen die een klas- of privé-fuif wil organiseren de kans om ovei een gezellige en prijsvriende lijke ruimte te beschikken. Bij wijze van promotie kan je to eind december elke vrijdag de Zep huren voor de spotpriji van 1.000 fr., discobar inclu sief. Voor boeking en informa tie: 052/21.14.82. Tot slot zouden we iedereen willen uitnodigen op de gran dioze openingsfuif op zaterdag 29 september vanaf 20u30 met gratis toegang en enkele gratis konsumpties. De avond daar voor vindt de openingsreceptie plaats. Graag zouden we allen willen danken die deze nieuwe start mogelijk maakten, niet in het minst ons jeugdvriendelijk stadsbestuur dat voor ieder jeugdinitiatief graag bereid is te helpen. Kom eens kijken! Dendermonde. De Zep aan de binnenkant: vernieuwd en veel stemmiger geworden dan weleer. Maar zoals steeds wanneer Op Katuit werd reeds een de nood het hoogst is, duiken tip van de sluier opgelicht en lichtpunten op: een kompleet wie de mensenmassa en de nieuwe ploeg staat supergemo- sfeer zag, wist dat het er goed tiveerd aan de startlijn van een was. Maar de toekomst wordt nen. Het is voor de achtste maal dat deze show wordt georganizeerd. Op deze ten toonstelling van 4.000 m2 zijn talrijke eksklusieve racewa gens en moto's te bewonderen, alsook allerlei toebehoren. Het wordt stilaan een traditie dat er in de Oktoberhallen van Wieze een autoshow wordt ge houden. Aan de ene kant is er Vedad, de Dendermondse ver eniging van autoverkopers die tweemaal per jaar de nieuwig heden op de automarkt showt, anderzijds is er de beurs van oldtimers en organizeert de Autorenstal Ghent Racing er zijn inmiddels wijd en zijd be faamde Internationale Racing Show. Die heeft dit jaar plaats op 16, 17 en 18 november en zal al licht net als de voorgaande jaren een enorm sukses ken- Dendermonde. Zo ziet het jeugdhuis Zep er van buiten Een veertigtal geniesoldaten van de eerste compagnie van het derde bataljon van het tweede genie, allen dienstplichtigen uit het jaar 1935, waren ingegaan op de uitnodiging van een van hun kameraden, Albert De Clerck, om opnieuw samen te komen. Het was niet de eerste keer dat deze oud-soldaten elkaar ontmoetten. Een eerste reünie dateert inderdaad van in 1982. Maar dat gebeurde ook op initiatief van Baasrodenaar Albert De Clerck die tijdens een vakantietrip naar Israël een van zijn legerkameraden terugzag. Daar ontstond de idee om de mannen van de eerste compagnie van het derde bataljon van het tweede genie, stuk voor stuk geboren in het jaar 1915, weer bijeen te brengen. Wiet Van Broeckhoven scoort weer zeer hoog met zijn nieu we radioprogramma «Van A tot Z», dat om de veertien dagen via uw lokale radio uitgezonden wordt. De reaktie van de luisteraars op de vorige uitzendingen is inelk geval zeer groot, want de ant woorden op de wedstrijd die telkens het programma af rondt, komen zeer talrijk binnen. In het programma «Van A tot Z» van aanstaande zaterdag ontvangt Jo Leemans in haar veranda niemand minder dan Joe Harris. Ook aan hem zal ze verschillende korte vragen stellen in verband met zijn plannen, zijn carrière en voor al, wat hij allemaal van plan is met betrekking tot het jaar 2.000. We gaan hier niet de inhoud van het gesprek verra den, maar neem van ons aan dat het opnieuw een leerrijk en prettig gesprekje is. Joe Harris is tenslotte één van onze toonaangevende zan gers die misschien een beetje uit de show-aktualiteit verdwe nen is sedert hij behalve zan ger ook café-baas geworden is van het zeer druk bezochte «1 Seyenhof» te Itegem. Dage lijks (op uitzondering van de woensdagen) ontvangt hij er de ganse namiddag en avond honderden en honderden gas ten in zijn gezellige showzaal. Hoe Wiet Van Broeckhoven het geheel van dit radiopro gramma opnieuw aan elkaar praat, behoort tot de charme van dit programma «Van A tol Z». Stem af, zaterdag tussen 11 u. en 14 u. op uw lokale radio op 22 september. Dendermonde. Albert De Clerck brengt de militaire groet. (v) Voor Albert De Clerck begon toen een helse marathon tegen de administratieve romp slomp. Immers, wie kende wie nog, wie had er adressen, hoe veel mannen waren inmiddels Overleden, waren ze verhuisd of woonden ze nog op hetzelf de adres, enz. Zovele vragen die moesten beantwoord wor den. De kruistocht van Albert De Clerck leidde langs ge meentebesturen, legeradmini- stratie, en ga zo maar door. Maar wat niemand ooit had durven dromen, werd na enke le maanden waarheid: de 80 .'mannen die gediend hadden in 1935 waren allemaal opge spoord. Men kende hun adres en wist wat er van hen was geworden. Nu begon Albert De Clerck aan de tweede fase: huisbezoeken. Kilometers reed hij met zijn wagen door Vlaanderen. Niet steeds was men even welkom, want waren er tijdens de legerdienst jon gens met een moeilijk en zelfs lastig karakter, die waren dat ook gebleven. Men kwam tot eigenaardige ontdekkingen: mannen die ten dode waren opgeschreven, bleken nog springlevend te zijn. Stilaan groeide de idee om opnieuw samen te komen, om de vriendschapsbanden van wel eer opnieuw hechter te maken De eerste uitnodiging werd verstuurd en de respons was meer dan bevredigend Het in itiatief werd vorig jaar her haald met een nog groter suk ses en de derde reünie van de oud-soldaten te Baasrode moest en zou de voorgaande bijeenkomsten nog overtref fen. Dat was ook zo. Stijlvolle plechtigheid Zondag waren ze present in Baasrode. Enkelen onder hen nog met de muts uit hun leger- tijd op het hoofd, anderen met het kenteken van de genie, de helm met wapperende pluim, op de kraag van de jas gespeld. Keurig op rijen van vier, voor afgegaan door twee trompet ters die op geregelde tijdstip pen het kenwijsje van de ge nietroepen lieten weerklinken. Een geordende optocht van- aan de zaal Scaldis naar het dodemonument van Baasrode. Daar werd een dodenappèl ge houden. Een korte maar in drukwekkende plechtigheid door haar eenvoud. Terwijl de namen van de inmiddels over leden soldaten werden afge roepen, brachten de deelne mers een rode roos aan. Som migen onder hen schoorvoe tend, want met ouder worden laat het gehoor soms wat te wensen over. Voor de gesneu velde makkers werden gele ro zen als eerbetoon neergezet. Iedereen werd er muisstil bij. Vooral wanneer na aDoop van deze hulde de «Last Post» werd gespeeld en het om en rond het gedenkteken van de gesneuvelden akelig en ingeto gen stil werd. De plechtigheid werd bijge woond door VU-raadslid Fredi Willems, de enige van het Dendermondse gemeentebe stuur die op de uitnodiging van de geniesoldaten was inge gaan. Terwijl de vele fotogra fen hun werk deden, werden de manschappen weer in slag orde opgesteld en werd in stoet weer naar de vergaderzaal ge trokken. Daar had een feest maaltijd plaats. Daar ook wer den de verhalen uit de goede oude tijd opgediept, werden vrienden die men in geen jaren meer had gezien, weer in de armen gedrukt, werden tranen van blijdschap geweend, herin neringen uitgewisseld. Kortom, het werd een gezelli ge namiddag die men zich nog lang zal geheugen. Vissersklub «33 Sanders» Uitslag tombola (reservenr. 2249) 1e prijs: 1675 2e prijs: 4116 3e prijs: 4083 4e prijs: 0352 5e prijs: 0224 Prijzen af te halen in café Stella, Burg. Portmanslaan 29, Dendermonde tot 12 oktober 1984. 38/0374-RD Dendermonde. De feest in Baasrode. (\i) van de klas '35 van de eerste compagnie van het derde Bataljon In de Antwerpse stadsschouw burg aan het Teaterplcin be gint de Koninklijke Neder landse Schouwburg het nieuwe speelseizoen op 29 september met "Thomas More - een man voor alle getijden' van Robert Bolt. Voor dit stuk kunnen plaatsen worden gereserveerd alle dagen, behalve maandag van 11 tot 16 u. (03/231.07.50), van de tweede genie vierden „,|efo„isch ,ot 14 u. Koude herfstdagen en toch langer in de tuin! Dat kan met de AZ 2000 VERANDA. Een luchtig transparante plaats, omgeven door dubbelbeglaasde schuifdeuren (zo wel links als rechts openend), die gevat zijn in mooi aluminiumprofielen of hout. Dit oer sterk en stevig geheel is bedekt met veilig loopvast acrylglas. Vraag inlichtingen en het wordt wellicht de langste zomer voor UI PERFEKTE PLAATSING BETALING NA AFWERKING 10 JAAR WAARBORG Hoedt U voor NAMAAKi KONT1CH, Koningin Astridlaan 28 03/457.60.00 - 457.60.20 OVERUSE, Stwg. op Brussel 182 02/687.48.98 - 687.56.76 SCHEPDAAL, Ninoofsestwg 113 02/569.77.39 - 569.77.41 BASTOGNE, Rue de Marche 153 062/21.52.97 OPEN: ook op zon- en feestdagen van 13 tot 18 uur. De Nationale Specialist in: VERANDA'S, PERGOLA'S ZWEMBAD- OVERDEK- KING B0N7»rGWTO^"cW™°EN Vertel ons alles over lenasbouw zelfbouw als geplaatst. naam ADRES gemeente POSTNUMMER I telefoon I Miee|^^^SlMMaiNG

De Voorpost | 1984 | | pagina 24