I ■_3f it Sint-Niklase wielerklubs bezielers van te Prijs Raymond Impanis KAVD moet zich dringend herpakken J nT ul Ronny Westelinck op de proftoer Werner Van der Fraenen bij TeveBlad-Perlav VOETBALBALLET J§|1g|H? KAV Dendermonde opgepept naar Winnik De Voorpost - 21.9.1984 - 25 SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 052/21.40.60 Van Haacht naar Sint-Niklaas op 29 september Burgemeester Paul De Vidts van Sint-Niklaas heeft het in verband met de Grote Prys Raymond Impanis, die straks voor de tweede maal zyn stad aandoet, over een mogelijke «renaissance van de wielersport». Mark Boelens, zoon van een voormalig burgemeester van de Sint-Niklase deelge meente Belsele, zegt van de vorige editie van de rit Haacht-Sint-Niklaas dat het een modelorganisatie was en hoopt dat de op zaterdag 29 september te verrijden koers even suksesvol wezen zal. Lieven Lenaerts, sportschepen van Sint-Niklaas, dan: «Enthousiasme, goede wil en veel mankracht is nog géén garantie voor een feilloze organisa tie». En Lenaerts nuanceert direkt: «Maar indien achter deze vele vrijwilligers ook de professionele aanpak van de brouwerij uit Haacht staat, van heel wat andere sponsors ook, dan is het eenvoudig onmogelijk dat er nog gefaald wordt». De Grote Prys Raymond Impanis, editie '84, verder genoemd GPRI, wordt vooral geschraagd door de wieler vereniging van ter plekke: in het Brabantse is dat De Pedaalridders ui Kampenhout, in Sint-Niklaas is dat een charmant monsterverbond, een vriendenkring, een enten te van wel acht klubs uit de kernstad en de deelgemeenten. vrienden Sint-Niklaas, met voorzitter Eddy Geerinck en sekretaris Frans De Nil. Belse le Sportief, met voorzitter Gas ton De Vijlder en sekretaris Alfons Smet. Albertsvrienden Puivelde, met Gustaaf De Roover als voorzitter en Geor ges Rogiers als sekretaris. Van Gemeentebelangen Sinaai is Achiel Van Aelst voorzitter en Jos Andries sekretaris. Bij Ge meentebelangen Nieuwkerken is René Dierickx voorzitter en Paul Windhey de stuwende kracht, Jozef De Bruyne is sekretaris. Bij de Romy- en Stefaansvrienden Sint-Niklaas is Edmond Mervaillie voorzit ter en Rudy Wauman sekreta ris. En bij Sportherleving geloodst. Er zijn ook makkelij ker trajekten bij natuurlijk, anders zou 't niet meer te doen zijn. Nieuw is de intocht in 't Waas land via Hamme. In Tielrode wordt het naar adem snakken in de Kerkstraat, een heuse klim. In Bazel werd een ferme strook kasseistenen ontdekt, vijf km lang. Kinderkopjes heeft Mare Van Landeghem ook gevonden in Nieuwker ken, de koers passeert er. De hel van 't Hol in Sint-Gillis- Kemzeke is er niet bij, de GPRI moet zich immers tussen twee andere wedstrijden (Sint- Gillis en Sint-Pauwels) in ma- neuvreren. Dan maar langs Klein-Sinaai naar de «holder- basis van het sukses van onze organisatie. Daarom hebben we rekening gehouden met het advies van de renners». De rennërs Wie er allemaal meerijdt op 29 september staat nog niet hele maal vast. Peter Post zou zijn sterkste renners sturen, met nationaal kampioen Eric Van- deraerden als trekpleister en Eddy Planckaert, «de meest gelauwerde renner '84 uit ons land», is er ook bij. Ludo Pee tere, laureaat van vorig jaar, komt vanzelfsprekend. Ronald De Witte (Europ-De- cor-Boule d'Or) liet z'n beste koereure inschrijven: Fons De Rijkswachtmensen, politie hoofd -verantwoordelijken, mensen van de BRT, van de BWB, van financiële instellin gen en andere ondernemingen die de GPRI daadwerkelijk steunen waren aanwezig op de maandag in Sint-Niklaas ge houden pereontmoeting. De GPRI mag dan al gedijen in de marge van de jaarbeurs van het Waasland, in tegenstelling tot de zo onnoemelijke schaar se gegevens die de persmensen werden bezorgd met het oog op die jaarbeurs was de infor matie met het oog op de koers Haacht-Sint-Niklaas volledig, werd ze ook graag verstrekt. Een modelorganisatie is dat aan zichzelf, aan de anderen ook, verplicht. Rekord? De vorige editie was een suk ses. Daarover bestaat geen twijfel. Het tempo lag hoog, liefst 46,15 km. per uur. En Mark Boelens gelooft dat het feit dat van de 117 vertrekkers er 102 over de schreef kwa men, ondanks het zware par cours, uniek moet wezen in de geschiedenis van de wieler sport ten jare 1983. Het parcours van dit jaar om vat welhaast 220 km., van aan de brouwerij in Haacht offi cieus en van in Kampenhout- Reist officieel tot in hartje Waasland. Oost-Vlaanderen bereikt men na zo'n 43 km: Buggenhout. Daarna gaat het via Dendermonde en Hamme Waaslandwaarts, naar de Scheldekant Tielrode, Temse en Steendorp worden bezocht, op de kasseiwegen in Bazel is men na zowat 87 km. Nadien via Haasdonk en Nieuwkerken naar het Wase noorden: Kem- zeke (km. 113). Dan door Si- naai en Belscle-Puivcldc naar het Sint-Niklase marktplein, km. 147. Apotheoze wordt het verrijden van vier plaatselijke ronden van elk 18 km. Finish na 219 km., het is die zaterdag 29 september dan rond halfzes. Lapsus Hilaire Blommaert is een bezig man. Zakenman, maar ook sportman. Hij zit de Verenigde Wiclerklub KBWB van Groot- Sint-Niklaas voor. Dit vrien- denverbond schraagt mee de organisatie, zoals ook vorig jaar gebeurde. De Sint-Niklase klubs werken intens samen met de Pedaalridders uit Kam penhout, de vereniging die in een (achteraf gekorrigeerde) perstekst de ludieke krisis- naam Betaalridders kreeg toe bedeeld. Lapsus was het jaar? De sfeer is hartelijk, de vriend schapsbanden tussen Sint-Ni klaas en Kampenhout zijn hecht. En de samenwerking tussen de Sint-Niklase vereni gingen loopt, letterlijk en fi guurlijk,./^ wieltjes. De Sint-Niklase koepelorgani satie ontstond in 1980, n.a.v. het afscheid van Berten Van Vlierberghc van de aktieve wielersport. Blommaert hield er hartelijke relaties op na met Albert, Belsele Sportief en de Albertsvrienden van Puivelde waren vanzelfsprekend in de buurt en de kiem tot latere samenwerking was gelegd. Stadsbelangen Sint-Niklaas, met Hilaire Blommaert als president. Gemeentebelangen Sinaai en de Belseelse vereni gingen wilden best de koppen en de krachten bijeensteken of -bundelen en naderhand haak ten de mensen van Nieuwker ken en de andere Sint-Niklase klubs aan. Namen noemen, van wie wie is bij alle acht de Sint-Niklase klub Stadsbelangen Sint-Ni klaas, met voorzitter Blom maert en sekretaris Antoine Van Pottelberghe. Zwaantjes- 1 PARKSKI N WIELRENNEN Sint-Niklaas. Vertegenwoordigers van alle acht de wielerklubs van groot Sint-Niklaas, met in hun midden Raymond Impanis, rond wie de tweede uitgave van de koers Haacht - Sint-Niklaas draait, en schepenen Lieven Lenaerts (sport) en Staf Van Daele (feestelijk heden) van Sint-Niklaas (wvlfoto Iv) debolderetenen» in Sinaai. En Wolf. Frank Hoste, Marc Ser ai wie niet gesneuveld is op het geant. Bij Fangio Michel Der- Wase wegdek kan dan naar het nies en Eric Van Lancker, in Sint-Niklase marktplein op- forme tijdens de Ronde van de rukken. Vier plaatselijke ron- Toekomst, plus WK-rijder den volgen, te rijden in Sint- William Tackaert. Ook al uit Niklaas, Belsele en Waas- de Toekomstronde komt Ward munster. Wouters met z'n ploeg. Voor Het trajekt is 40 km. langer Tönissteiner-Lotto rijden Ben- dan dat van vorig jaar De ny Van Brabant en de broers keuze gebeurde bewust, zegt Wijnants. Dries-Verandalux Mare Van Landeghem namens rekent op Temsenaar Jan Bo de organisatoren. «Om de ren- gaert en ook op Teun Van ners nog beter de kans te ge- Vliet, revelatie uit de Ronde ven zich voor te bereiden op de van België. Safir-Van De Ven klassieke Herfstprijs. Deze in- kan Dirk Heirweg, Luc Colijn tense voorbereiding lag twaalf en Ronny Van Holen uitspe- maanden geleden mee aan de len. TeVe-Blad-Perlav ver- Nieuwkerken is Roger Buy- taert voorzitter en Georges De Clercq sekretaris. Als er géén technische kink in de kabel is gekomen vindt u bij dit artikel een foto, een exclusieve opna me. Alle acht, niet die van Chaam, wel die van Sint-Ni klaas. Kinderkopjes Zaterdag, volgende zaterdag, wordt naar verluidt het neusje van de zalm aangeboden op wielergebied. Maar 't is niet al goud wat blinkt. Zestien km. Vlaamse kinderkopjes, daar over worden de renners straks (l* Provinciale) Sint-Niklaas. Mark Boe lens, zoon van de vroegere Belseelse burgemeester, is één der spilfiguren achter de Grote Prijs Raymond Im panis, te rijden op zaterdag 29 september (Iv) wacht een topprestatie van Johnny De Nul of van Ronan De Meyer, «de man van de kasseien». Aan de start komen namens Splendor Rudy Dhae- nens, Patrick Vereluys, Gery Verlinden en Rudy Matthijs. Wereldkampioen Claude Cri- quielion komt die zaterdag niet, hij moet dan in Italië rijden. Spektakel Mark Boelens (van de Haacht- se brouwerij) sportschepen Le naerts, de rijkswacht, hoofd- kommissaris van politie Van den Bulcke, Hilaire Blom maert en z'n medewerkers, zij allen en nog vele anderen wer ken intens naar 29 september toe. Kommissaris Fons Smet heeft veel bijgedragen tot het sukses van vorig jaar, ook nu weer staat hij op de bres. En dan is er Raymond Impanis himself. Populair, nog immer. Vooral dank zij zijn relaties komen zoveel eminente koe reure aan de start in Haacht. Lieven Lenaerts beklemtoon de op de persbijeenkomst dat Sint-Niklaas een wieleretad blijven wil, hij hoopt dat dit wielerspektakel, nu al een na tionaal evenement, tot een in ternationale gebeurtenis uit groeien mag. Een klassieker? Wouter Vloebergh De Zeelse amateur, die dit seizoen reeds vijftien overwin ningen achter 2ijn naam heeft staan, zal volgend wielersei- zoen de kiubtrui verwisselen voor een proftrui. Het kontrakt is nog niet getekend, maar dat is nog alleen een formaliteit, als we sportbestuurder Paul De Baerdemaec- ker mogen geloven. Westelinck zou een akkoord hebben met de sporlkhtb TeveBlad-Perlav. Hij moest zich reeds medisch laten onderzoeken en in de komende dagen zal hij deel uitma ken van de ploeg waarvoor Ronald Van Avermaet als beschermd renner ingelijfd is. Dat kontrakt is in ieder geval reeds getekend. De innovatie met de privé-sponsor het «Brussels Huis» uit Aalst, was een sukses. Zaakvoer der Van den Bossche was tevreden en voor Ronald hield het een sportief sukses in. Zijn prestaties werden opge merkt door verschillende ploegen. Uiteindelijk koos hij voor TeveBIad. Zele zal volgend jaar nog beter in het profpeloton vertegenwoordigd zijn. Na Dirk Heirwegh, William Tac kaert, Ronald van Avermaet maakt Ronny Westelinck nu het kwartet rond. (8ENO) Tijdens de perskonferentie in het Brussels Huis, waar de overgang van Ronald Van Avermaet naar TeveBlad- Perlav op een aangename wijze gebeurde, deed sportbe stuurder Paul De Baerdemaecker enkele opgemerkte uitspraken. Hij keek eerst in eigen ploeg en was niet tevreden over de eindeseizoenmentaliteit van sommige renners in de ploeg, die meer tegen dan voor de ploeg zouden rijden. Het leidde zelfs tot een forfait Parijs- Brussel. Gekwetsten, gebrek aan konditie en motivatie, waren zijn redenen om een 'mal figuur te slaan* te ontlopen en thuis te blijven. De Baerdemaecker blikte reeds vooruit en deelde mee dat hij voor volgend seizoen zeker een renner aan de start van het wereldkampioen schap zal hebben. «Profeet» De Baerdemaecker trok ook van leer tegen de wijze van sclektie en nog maar eens tegen sommige geplogendhedcn in het peloton. Interes sant nieuws kwam er ook van de zaakvoerder van Perlav, die kwijt wou dat de Aalstenaar Werner Van der Fraenen komend crossseizoen de TeveBlad-Perlav kleuren zou verdedigen. (BENO) OUD-WIELERKAMPIOEN LOUIS ROELS OVERLEDEN In een ziekenhuis te Dendermonde is op 72-jarige leeftijd Louis Roels overleden. Hij heeft een lange loopbaan als wielrenner achter de rug en won ettelijke wedstrijden. In 1934 werd hy kampioen van België by de beroepsrenners. Hy werd echter niet voor het wereldkampioenschap gese- lekteerd, wat reakties uitlokte. Louis Roels is een geboren Hammenaar, die al vele jaren in Grembergen woont. Op zaterdag 22 september om 11 u. wordt hy begraven. (edm) Baasrode-Appels 1-1. De Appelse verdediger z even raar gekeken hebben toen hij de Baasrodenaar f, De Decker een dubbele salto zag maken. Toch bracht ook deze retro geen aarde aan de dijk. (vh) KAVD-LATEM 2-3 Met twee punten uit drie ontmoetingen is KAV Dender monde ver beneden de verwachtingen gebleven. Tegen Latem verkwanselde paarsblauw een ideale uitgangsposi tie en verloor zeker niet onverdiend. Nu zondag staat de verplaatsing naar Winnik op de affiche. Indien Verstre pen en zyn maats daar de boot ingaan, verliest KAVD voorlopig ieder uitzicht op een plaats vooraan in de rangschikking, wat het voor de start van de kompetitie in uitzicht had gesteld. Bovendien zou een dergelijke gang van zaken een ongunstige weerslag hebben op de belang stelling, wat een financiële weerslag zou worden voor de Dendermondenaars. Tegen Latem ontgoochelde wedstrijd. Dendermonde voet- KAVD zowel vriend ais tegen- balde vcrdcr nonchalant en stander. Een halfuur lang voet- zonder ideeën en raakte over- baide het uitmuntend en kwam mand door de zenuwen. Dat twee keer tot skoren. Na vijf leidde tot een paniekreaktie. minuten had Stephaan De Van die situatie hebben de Wolf voor een puik doelpunt bezoekers gebruik gemaakt KAVD-Latem 2-3. Smet laat zich niet tegenhouden door de defensieve sliding en knalt gezorgd. Hij benutte een aan- om een zwalpend elftal af te rfoei /vi oeven van Patrick Pnnne <*n straffen. De Dendermondse li- r bcdooi met ccn rake treffer in mes kraakten toen in de voe- strijdlust. Achteraan leek het een 'goed' worden gekredi- ï,e|^nl^waa^M hjTeTééS de winkelhaak. Een kwartier gen. In het midden draaide hel sterk op Hollandse kaas met teerd nmlpunten, waamn taj er één later maakte diezelfde De vierkazni. Sommige akleurs gaatjes. In dat kompait.mcn! Stephaan De Wolf was «KJ»11™Kri het Wolf opnieuw het bedje op, vertoonden groot gebrek aan kon alleen Patrick Poppe met werklustig en had zyn aandeel anaere slona n,l 'n voor ae centerde ver naar Guy Rodri- go die met het hoofd de bal in doel deponeerde. Het zag er dus goed uit voor KAVD dat bestendig in het offensief was en meende tegenover een zwakke tegenstander te staan. Wie na dat tweede doelpunt verklaarde dat Dendermonde ging verliezen, werd gek ver klaard. Maar, het kan ver keren. Knieval Tijdens het derde kwartier kwamen de bezoekers aan de bak. Even voor de rust vertrok een eerste schot in de richting van Danny Verstrepen. Na de hervatting toonden Vcrstrae- ten en zijn maats zich gul in het uitdelen van geschenken. Toen de bezoekers daaruit een doel punt puurden," kantelde de Wie trainer Etienne Bórré nog nooit kwaad zag, heeft deze week de kans gemist. De Dendermondse oefenmees- ter heeft zijn voetballers duchtig de levieten gelezen. Hij wees hen op hun plichten, en verzocht hen om hun verantwoordelijkheid op te nemen tegenover bestuur en supporters. De uitbrander werd door een straftraining gevolgd die bij velen aan de ribben is blijven plakken. KAVD heeft tegen Latem op een onvergeeflijke manier gefaald en een tweede nederlaag opgelopen. De kloof met de leiders is nu vier punten breed. Die mag niet groeien, wil paarsblauw in dit kampioenschap niet vroegtijdig uitgeschakeld worden. De klubleiding bcséft dat moet gereageerd worden om te vermijden dat de supporters thuis blijven. Wat gevolgen heeft op financieel vlak. Nu zondag reist KAVD naar Winnik. Voor zondagna middag wordt er geen definitieve ploeg op papier gezet. Trainer Borré kiest wel uit Verstrepen, Poppe, Veretrae- ten, Scgcre. Michelet, Pieters, De Wolf, Waegeman Smet, Schepens, Rodrigo, Al Kaloussi Daman en Toté. Op het front van de onbeschikbare voetballers klinken optimistischer geluiden. Guy Rodrigo kan voluit gaan. Dirk Van der Putten hervat bij de invallers en Eddy Bellon is aan het trainen gegaan. In Dendermondse voeibalmiddens is men van oordeel dat winnen op Winnik thans een njust is. Wij melden nog dat de volgende thuiswedstrijd tegen Eendracht Aaiter opnieuw op zater dagavond wordt gespeeld Het aanvangsuur is dan 19u30 i.p.v. 20 u. (e.d.m.I voorbereiding. Guy Rodrigo kon alleen tijdens de eerste helft mee. Voor hem, zoals voor Wim Waegeman, kunnen verzachtende omstandigheden worden gepleit. Zij hadden door kwetsuren gebrek aan training en dus te weinig stootkracht in petto. Rodrigo smeekte na de rust om zijn vervanging. Dat stichtte ver warring onder de Dendermon de supporters die meenden dat KAVD op initiatief van oefen- meester Borré defensief zou gaan spelen. «Niets daarvan,» zei een ontgoochelde Borré na afloop. «Nooit heb ik opdracht gege ven om zich in te graven. In tegendeel. Guy Rodrigo was gewoon leeggespeeld. Er zat niets anders op dan tot zijn vervanging over te gaan. Deze nederlaag ervaar ik als een domper op de hoog gestelde verwachtingen. Tijdens de pauze had ik de spelers nog op het hart gedrukt om geen risi- ko's te nemen. Die raad werd in de wind geslagen. Ik had er ook op aangedrongen indien er druk zou komen van de bezoe kers zoveel mogelijk de hal in eigen rangen te houden en het ritme te breken. Dat hebben we blijkbaar niet gekund. Er staat mij niets anders te doen dan de spelers op hun plichten te wijzen. Met twee punten uit drie wedstrijden blijven we ver beneden de gestelde verwach tingen Ook de Dendermondse klubleiding ervaarde de neder laag als een opdoffer van be lang. Niemand die getuige was van de match begreep hoe het mogelijk was dat een uitste kende uitgangspositie zo maar te grabbel werd gegooid. De ontgoocheling was groot op en rondom het stadion te Grem bergen... (e.d.m.)

De Voorpost | 1984 | | pagina 25