4'T Schönberger-Christiaens, de oude en de nieuwe meester •C SK Beveren geeft riante voorsprong uit handen Met de nul naar vijf op tien Ml Fair play en de ongeschreven sportwetten 26 - 21.9.1984 - De Voorpost VOETBAL Nationale SK Beveren overtuigend in Waas voetbalderby BEVEREN-LOKEREN 2-0 Met drie titularissen op de tribune verscheen SK Beveren in eigen huis gehandicapt op het veld tegen gebuur Lokeren. De Freethielsupporter was op de regenachtige zaterdagavond dan ook helemaal niet gerust in de afloop van het Wase voetbalderby. Maar Pfaff, Lodders en Christiaens deden het uitstekend en de landskampioen weet meteen dat ook blessure-pech geen onoverkoombaar probleem stelt. Beveren won ruim verdiend een sportief gespeelde wedstrijd waarin Lokeren zelden voor gevaar kon zorgen en vooral de opnieuw erg leuke akties van Schönberger voor het verschil zorgden. Beveren-Lokeren 2-0. De Beverse middenvelder Christiaens wordt neergelegd in de fatale zone (dw) Beveren-Lokeren 2-0. De Lokerse verdediging geraakte meermaals in paniek (dw) Eddy Jaspers, Paul Lam- brichts en Marek Kusto. Die namen reden nogal over de tong in het Waasland, uren voor de streekderby. De kwet suur van Jaspers geneest wel snel maar klaar kwam Eddy dus niet, trouwens ook in IJs land moest Beveren nog zon der zijn flankverdediger in de wei. Lambrichts hinkte rond Freethiel met een plaasteren been. Wat aanvankelijk een pijnlijke verstuiking leek, bleek achteraf een serieuze kwetsuur: een scheur in de kniegewrichtsbanden. Min stens vier weken rust. En Ma- rek Kusto? De Pool speelde een goede partij met zijn na tionaal elftal in Finland maar moest twintig minuten voor tijd het veld uit met een lieskwetsuur. Drie weken rust. Pech en zorgen dus voor trai ner Rik Pauwels. Al weet ook de Antwerpenaar dat daar niet om gezeurd moet worden. De 'vervangers' deden het dus goed tegen Lokeren. Een 'met vrucht' voor Lodders, een bevestiging voor Danny Pfaff en Hans Christiaens. Lokeren maakte het Beveren trouwens niet erg moeilijk en alleen in het eerste kwartier toonden de trikoloren zich de evenknie van de Wase buren. De Wilde had trouwens het geluk aan zijn zij bij een verkeerde bal beoordeling. Pfaff, op Ander- lecht al vlekkeloos, kreeg in feite weinig gelegenheid zijn onmiskenbare klasse te tonen maar bewees nu in eigen sta dion gemakkelijk in de ploeg te worden gepast. Lodders be gon wat aarzelend maar met de hulp van de vrienden kon ook de Limburger aardig in de wedstrijd komen. In de tweede helft bracht hij trouwens regel matig de bal naar voren. Toen stond Beveren 1-0 voor. En terecht. Want halfweg de eerste helft, na een meesterlijk nummertje van grootmeester Heinz zelf, sloeg verdediger Van Veirdeghem de bal voor doelman Hoogenboom uit het doel 12.000 Waaslanders had den het gezien, scheidsrechter Cocaiko haalde zich hun woe de op de nek want de straf schop bleef uit. De sfeer op de tribunes veranderde, maar op het veld bleef men poeslief voor elkaar. Schönberger kon net voor rust het ongenoegen van de geel-blauwe supporters trouwens keurig wegwerken door zelf Hoogenboom te ver slaan In de tweede helft bleef Lo keren steriel voetbal leveren. Niet slecht met Bett en Mom mens op het middenveld, maar toch weinig doortastend. Be- EUROPEES BEKERVOETBAL AKRANES-BEVEREN 2-2 Beveren-Lokeren 2-0. Christiaens, de rijzende ster, verlaat het terrein na een uitstekende match, (dw) veren bleef de gevaarlijkste standjes opvoeren en Erwin Albert verknoeide tot eigen ongenoegen verschillende goe de doelkansen. En dan was het de beurt aan Hans Christiaens. De Zeienaar, vorig jaar met kwetsuren nooit in de gelegen heid enkele weken na elkaar zijn kwaliteiten te tonen, nu met het vertrek van Ronny Martens op een zucht van een vaste stek in het eerste elftal. De kleine Christiaens, op het veld nauwelijks van de oude meester, hij wordt dit jaar nog 35, Heinz Schönberger te her kennen. Ook zeer vaardig en wendbaar. Wroetend en na af loop van de wedstrijd erg te vreden. Natuurlijk. Met zijn eerste doelpunt op Freethiel zette hij Lokeren definitief schaakmat en alles wat geel- blauw was toonde zich zeer gelukkig. Op zijn twintigste lijkt Christiaens dicht bij een plaats aan de top. Beveren toonde zaterdag opnieuw een plaats bij de top van ons vaderlands voetbal te verdienen. Vooral de aanwe zigheid van strateeg Schönber ger die opnieuw konditic en kompetitieritme te pakken heeft, kan trainer Rik Pauwels geruststellen. Zelfs de afwezig heid van andere titularissen kan de landskampioen dan niet deren. Hugo Aerts WATERSCHEI-SK Slfsrï-NIKLAAS 0-0 Een verklaring bij onze wellicht raar ogende titel: SK Sint-Niklaas heeft uit zijn jongste drie kompetitiematchen «slechts» twee punten gehaald. In Seraing liet men zich gedwee overbluffen, thuis contra AA Gent hield men vrijwillig de deur gesloten en zaterdagavond ging men zowaar Thor Waterschei een punt afhandig maken. Dat laatste wapenfeit kwam in omstandigheden tot stand die wel enige tekst en uitleg vereisen. Bij oefenmeester Leon Nol- let kregen we volgende kracht lijnen te horen: «De wedstrijd verliep vooral op onze helft, we waren immers verdedigend begonnen en spekuleerden op onze gekende counters. Na het halfuur werd ons plan echter onderuit gehaald door een on schuldig uitziende haakfout van Noë op de doorgedrongen Voordeckers. De penalty wel ke door Gemay werd toege kend was dan ook wat geflat teerd maar praat de modder- smijtreaktie van diezelfde Mark Noë niet goed. De Ant werpenaar werd onverwijld naar de kleedkamers gestuurd en Eddy Voordeckers schoot de strafschop te zwak in. Niet temin had Herwig (Van Reeth) een knappe reaktie in huis en pakte het leder dankzij een unieke duik Onze doel man liet zich ook verder niet onbetuigd want met een veran derde slaglinie - met Gino Nijs als laatste man - ging er blijk baar meer kracht uit van Thor dat naar het einde toe slechts twee kopbalpogingen van Ozy AKTUEEL In de wedstrijd op Thor Waterschei ging Waaslander Noë tweemaal in de fout. Eerst met zijn fout op Voordeckers, hetgeen de thuisploeg terecht straf schop opleverde en even later met zijn domme slijkwerpreaktie. De schorsing die Noë boven het hoofd hangt, zou ook de Wase nieuwe eersteklasser zuur kunnen opbreken. Fair play is trouwens wal anders. Fair play begint met het naleven van de geschreven regels. Wie steeds weer die regels naleeft, wie een sportkarrière opbouwt met respekt voor de geschre ven regels, handelt 'fair play'Maar er is toch meer: fair play gaat nog wat verder. Hel is ook een morele konfrontatie met zichzelf in de konfrontatie met de tegenstander. Eerbied voor de andere. Fair play kan en moet dus meer zijn dan alleen het naleven van de geschreven regels. Er is ook het respekt voor de ongeschreven sportwetten. Fair play is zeker geen utopie, wel een bewuste levenshouding die leidt tot verdere uitbouw, opbouw van de sport. De sportleiding kan en moet via een strenge kontrole en toepassing van de reglementen, via een onpartijdige en onkreukbare arbitrage, via het regel matig verloop van de wedstrijden, er streng over waken dat de sportethiek volledig wordt gerespek- teerd. Spelt en Mare Noë was daar zaterdagavond een spijtig v irbeeld van, die in de zware kompetitie met anderen niet de verwachte morele houding kunnen opbrengen, zorgen voor de afbraak van de waarde van de sport. Een straf kan dit euvel zelfs moeilijk herstellen. (h.a en Schlierer kon voorleggen als aanvalsdaden. Van onze kant uit kwam er niet zoveel gevaar omdat Danny te vaak moest terugtrekken en Jan Si- moen werkelijk fantastisch werd geneutraliseerd door Ronny Cuyvers. Deze laatste was voor mij werkelijk een innovatie en hij schjnt vorig jaar nog aktief geweest te zijn bij Ovcrpelt. Toch hadden we in de eerste helft de beste kans met een schot van Comelissen dat buiten bereik van keeper Pudelko op de staander sloegh, en was er na rust een prima save van de Duitser no dig om Van Wambeke het sco ren te beletten. Wat er ook van zij, ik had de Genkenaars reeds eerder aan het werk ge zien en vond een kans om de volle inzet te veroveren wel bestaande Zodoende hebben we het puntje teveel verloren bij Seraing nog niet opgehaald en moeten we het in de ko mende weken waarmaken in achtereenvolgende thuiswed strijden tegen Racing Jet Brus sel en FC Brugge.» Herwig Van Reeth krijgt zelfvertrouwen We vonden het vanuit onze vakantiebestemming ook wel nodig om ons in verbinding te stellen met de jonge Bomc- naar, die in tegenstelling tot zijn voorganger Rob Ter Voort er in een mum van tijd in geslaagd is om de reserves en kritiek van supporters en volgers naar de prullenmand te verwijzen. Met Herwig praten is anders geen sinekure. maar als het ijs eenmaal gebroken is, lijkt er geen houden meer aan. Herwig had dus, zoals be kend, enige tijd nodig om te akklimatiseren en vooral om het passende en noodzakelijke vertrouwen van trainers en medespelers te winnen. Zijn versie dienaangaande klinkt aannemelijk: «Om te beginnen kwam ik van tweedeklasser FC Boom, waar de verdediging al lang ziek is en ik me dus, meer dan lief was, in de kijker moest en kon spelen. Bij mijn huidi ge werkgever (Herwig is voor lopig één jaar met optie bij geclblauw) was het dan ook niet zo makkelijk om inge speeld te geraken op een de fensie die elke match veran deringen onderging. Nu lijkt de juiste slagorde wel in kan nen en kruiken, met Mark Noë, Johnny Dusbaba en de anderen op de flanken staan we toch niet voor niets weinig doelpunten toe en is er tot op heden nog steeds geen kompe- titiedoelpunt in mijn netten aan de Watermolendreef ge vallen! Buiten de voorbije spelers perikelen word ik, voor nog drie maanden als het wat mee zit, geremd door mijn militaire dienst. Ik heb dan wel een goeie dienst in het Fort Vier van Mortsel maar moet me wel vier keer per week reppen om bijtijds op de training te ver schijnen. Aan keeperstrainer Mon Van Looy en trainer Nol- let heb ik echter begrijpende mensen die er alles voor doen om me op mijn gemak en op goed spelpeil te brengen.» En dat laatste lijkt behoor lijk te lukken. In Antwerp was Herwig quasi onberispelijk bij hoge ballen, in de thuis- matchen tegen Kortrijk en Gent kwam hij amper in het stuk voor om een oordeel te vellen, maar zaterdag tegen Waterschei werd hij als beste bezoeker bestempeld door alle objektieve (en ook subjektie- ve) waarnemers. Vooral het stoppen van die strafschop sprak tot de verbeelding, maar hierover is Herwig redelijk be houdend, daar hij beseft dat het oordeel van heel wat men sen aangaande de keeperspres taties draaien met de wind en per match. Toch was zijn red ding op het geplaatste schot van Voordeckers uiterst wel kom, eerstens om het vertrou wen van nog tien Klaaskens te redden en anderzijds één wed- strijdpunt uit het vuur te halen. Over zijn verdere toekomst heeft Van Reeth wel al een en ander in gedachten. Hij zette immers weloverwogen de stap van matige tweedeklasser FC Boom naar «matige» eerste klasser Sint-Niklaas. «Reeds geruime tijd was het mijn be doeling om in 's lands hoogste afdeling uit te komen en die kans lag nu grijpklaar. Ik ben er dan ook blij om dat de heer Noliet en het ganse bestuur de gok, een jonge keeper aan te trekken, gewaagd heeft en hoop tot ons aller goedkeuring en voordeel te kunnen blijven spelen.» Volgende opdracht: winnen! Zoals we eerder in dit bestek reeds aanstipten is het duide lijk dat Sportkring in de laatste weken van september een be langrijke opdracht meekrijgt. Zondag moet ter gelegenheid van het bezoek van de Jctte- naars zeker gewonnen worden. Het Racing Jet van dit seizoen is niet langer het zegedriftig maar bijgevolg wat kortzichtig team van voorgaande campag ne, maar zit met heel wat spe lers- en puntenproblcmen op geschept. Reden dan ook dat geel-blauw deze opponent metl een nieuwe nederlaag moet te-1 rugwijzen. Enkel bij winst kan met iet wat optimisme naar de volgen de thuiswedstrijd aan gekeken worden. Met welk elftal Sportkring zondag in de wei komt, was dinsdagavond nog niet bekend, maar alles laat vermoeden en uitschijnen dat men Noë reeds zal moeten ver vangen, en dat impliceert (waarschijnlijk) het optreden van Gino Nijs als laatste man. terwijl Luk Bevers na een weck inaktiviteit ter bezinning weer als linkse middenvelder zal fungeren. Marc Naudji I isporen vanj everen ging behoudend :s kreeg del neer even- SK Beveren wist woensdagavond in het IJslandse Reykjavik de kwalifikatie voor de volgende ronde in de Europese beker der landskampioenen zo goed als veilig te stellen. Meer dan met de tegenstander uit Akranes hadden de Waaslanders aanvankelyk last van het moeilijk bespeelbare veld. Pas in de tweede helft kon Beveren zyn veldoverwicht ook in doelpunten omzetten maar de Belgische kampioenenploeg gaf later die riante voorsprong volledig uit handen. Voetbal. Carl Messagie en Eddy Maes zaten in de kern van Beveren voor de reis naar j IJsland (arch) Het moreel bij de Waasland- voor het halfuur een goede Hans Christiaens de kans zijn! se ploeg kon, na de gemakke- doelkans te verkwanselen, eerste Europees doelpunt tc lijke zege tegen buur Lokeren, Heinz Schönberger draaide scoren. In de voetsporen vair moeilijk beter. De vrees om- weer soepel en niemand twij- Ronny Martens. Beveren ging trent de onbeschikbaarheid felde er toen nog aan dat de toen voorzichtig en behoudend' van de gekwetsten Jaspers, goede Wase voetbalintenties akteren en Akranes kreeg Lambrichts en Kusto was in ook in doelpunten zouden gelegenheid wat meer het vooruitzicht van de eerste worden omgezet. Beveren had wicht in de partij te Europese wedstrijd van het trouwens wat tegenslag: Al- Net voor het uur kon de seizoen volledig weggeveegd, bert schoot tegen de dwarslat onverdienstelijke thuisp..., Akranes, de IJslandse tegen- en een heerlijk doelpunt van de aansluitingstreffer netten a stander, kreeg dan ook een Schönberger werd wegens bui- Beveren voelde opnieuw dl zeer zelfzeker geel-blauw voet- tenspel van Peter Creve afge- noodzaak tot beter voetbalt balgezelschap op de wei. Het keurd. Toch had dc ruststand werk. Dat lukte echter niet zo! nationale stadion te Reykjavik nog in het voordeel van Akra- goed meer en het waren del lag werkelijk slecht en Beve- nes kunnen draaien, want er IJslanders die de betere kan-1 ren mocht akteren in Belgische was even voor rusten een zeer sen kregen. Tien minuten voor klimatolotische omstandighe- goede aktie van doelman De tijd moest Beveren trouweml den. De noorderlingen leken Wilde nodig om de thuisploeg ^jn voorsprong volledig ié! weinig voetbalminded want van een onverdiende openings- handen geven, voor hun landskampioen wa- treffer te houden. 0-0, Beveren ren amper 1.000 toeschouwers was slecht beloond voor zijn komen opdagen. voetbaldaden. Het eerste kwartier had Be- Snel in de tweede helft kreeg veren veel last om goede kom- Beveren gerechtigheid. In de openzet, besefte wel dat <k| binaries op de hobbelmat te achtste minuut van de tweede tegenstander alleen door het l leggen, maar in het tweede periode werden de IJslanders stuntelig taktisch werk in de j kwartier werd het overwicht volledig weggespeeld. Albert slotfase van dc wedstrijd nog- van onze kampioenen al duide- opende de rij op aangeven van een waterkans behoudt, lijk. Christiaens, Albert en Creve en de beweeglijke Er- Stalmans wisten trouwens nog win gaf in dezelfde minuut Beveren, gelukkig met lei gelijkspel buitenshuis dat it j toegang tot de volgende rondt Hugo Aerts I DAMESVOETBAL punt. wordt een als inzenden bedoel- De Astrio-meisjes waren zo de bal van Sonja Roefs door verwonderd, dat ze vergaten te Stoppic in eigen doel verlengd juichen, de Aalstersc speel- en een kwartiertje later gaat stertjes zo verbauwereerd dat ook een niet onhoudbaar af- ze niet eens reageerden op de standsschot van Conny Dubois beslissing. tegen de Aalstersc netten. Het Op dat moment lag aanvopr- is 0-3 en al blijven de jeugdige ster Greta Van Hauwermeiren thuisspeelsters moedig verder buiten de lijnen om te worden spelen, tot een tegendoelpunt verzorgd, zodat ook zij niet in komt het niet. Alleen een po- staat was te protesteren. Ze ging van Ingrid Wuyts, na een Kamillekes Aalst - Astrio Begijnendijk 0-3 Een eigenaardig doelpunt na precies een halfuur spelen lag aan de basis van de nederlaag van de Kamillekes tegen Begijnendijk. Astrio, met verschillende gereputeerde speelsters in de ploeg en vorig seizoen nog bekerfinalist, was kennelijk naar Aalst afgezakt met de bedoeling er kreeg even later zelfs geel, knappe voorzet van uitblinker tegen de jonge ploeg een gezondheidswandeling van te toen ze onaangekondigd op- Brenda Van den Eeckhoudt, maken. Dat viel aanvankelijk wel even tegen, want dc nieuw tussen dc lijnen ver- valt nog te noteren, oranje-blauwen togen resoluut ten aanval en dwongen scheen. Vijf minuten voor rust Verder hebben dc gcroutinccr- twee hoekschoppen af in de eerste zestig sekonden van de ?aat®re"da Yan dc" Eeck- dc gasten het niet moeilijk met wedstrijd. houdt op de solotoer, drukt af, de Aalsterse aanvallen, zodat maar Anita Brand redt met ze de beide punten uiteindelijk Train-, i„ frechter zag gemakshalve de een schitterende refleks het meenemen naar Begijnendijk. v^,a?r c? StrCf"e voorafgaande fout door de vin- harde schot af. De Kamillekes maken zonder ging en dat «iheenaardig te 8CFS C" valideerdc hel docl* Zeven minuten na de rust enige twijfel vorderingen en de lukken, want de bezoeksters konden hun veldoverwicht niet in konkreet doelgevaar omzet ten Aan de tiende minuut brak Sandra Van der Linden uit, er vertrok een splijtende kruispas van haar voet maar Maric-Anne Van den Steen was te traag om daar nuttig gebruik van te maken. De scheidsrechter, die voor de wedstrijd de beide aanvoer sters bij zich had geroepen en hen gewaarschuwd had dat er bij zware overtredingen on middellijk rood zou worden getrokken, scheen heel erg kort van geheugen. Toen In grid Wuyts brutaal onderuit werd gehaald verscheen er zelfs geen geel karton! Zette Astrio de Kamillekes on der druk, in Brenda Van den Eeckhoudt vonden zij een alomtegenwoordige tegenstre ver en het was slechts een ongunstige samenloop van om standigheden die Begijnendijk aan 0-1 brachten, terwijl het bij de rust net zo goed 1-0 had kunnen zijn. Marie-Christine Stoppie werd foutief van de bal gehouden, grabbelde hem toch nog... Damesvoetbal. De Kamillekes, zoals verwacht verloren tegen Begijnendijk, staan nu met over de lijn, maar de scheids- de rangschikking, (per) spelersgroep is bezield met dc wil binnenkort nog wat puntjes te sprokkelen tegen Kontich en thuis tegen Borgloon. Met de huidige mentaliteit kunnen gunstige resultaten binnenkon niet uitblijven... Kamillekes Aalst: Maric-Christine Stoppie, Gina Van den Steen, Greta Van Hauwermeiren, Nicole Van k raël en Hilde Dc Nevc, Ingrid Wuyts, Chantal Roelandt, Ma rijke Boel cn Brenda Van den Eeckhoudt, Sandra Van der Linden en Marie-Anne Van den Steen. Op dc bank: Hilde de Rauw. Josettc Van den Steen en Ma rina Van Belle. één schamel puntje onderaan

De Voorpost | 1984 | | pagina 26