O Vrije trap velde Wim Moyson Spektakulaire tweede helft Tegen Vorst moet VW Hamme vlot kunnen skoren Goed spelen helpt ook niet Houdt Eendrachtverdediging stand rWf Zeelse marginaaltjes V V - 2" Nationale VOETBAL OVERPELT-EENDRACHT AALST 1 -O Het plan van de Aalsterse oefenmeester Gilbert De Groote om in Overpelt de halve inzet weg te halen, werd twee minuten voor het einde verijdeld door een vrye trap die Moyson kansloos liet. De Aalsterse doelman treft zeker geen schuld, want hy stond alleen voor de Overpeltse aanvaller, die onbewaakt als hü was, de bal er maar in te knallen had. Wim Moyson was nochtans in topkonditie deze keer. In het eerste kwartier stond Een dracht onder zware druk, en twee keer stond Wim op de juiste plaats om goedgerichte schoten uit het doel te houden. Ook in de tweede helft kon hij met een ultieme reflexbewe ging de Limburgers van een doelpunt afhouden. Hij was een van de weinigen die in deze overigens lauwe wedstrijd hoge toppen scheerde. Eendracht Aalst was zeer zwak vooraan, eerst en vooral door het feit dat Van Roy nog niet fit was om te spelen, en vervolgens omdat Patrick De Moor. die ook al hinder onder vond van een oude knieblessu re, al na tien minuten moest vervangen worden. De jonge Comand nam zijn taak over. en hij deed dat vrij behoorlijk, maar kreeg geen hulp in de aanval van Ferrera. De Brus selse Spanjaard liep er in Overpelt bij voor spek en bo nen, en was van geen enkel nut voor de ploeg. Eendracht moet ook nog de hulp missen van de geroeti- neerde Debougnoux. Toch speelden ze de bal goed rond, schakelden vaak snel over van verdediging naar aanval, maar daar liep het dan mis. Ze had den geen stootkracht in de aanval, ondermeer door het vroegtijdig uitvallen van Pa trick De Moor. Zondag krijgt Aalst leider Charleroi op be zoek. Dat wordt geen gemak kelijk klusje voor de Ajuinen. Gilbert De Groote hoopt toch minstens Van Roy te rekupe- reren. Of Debougnoux terug komt is zeer twijfelachtig. De coach zal bovendien Crahay, de stoere verdediger, moeten missen. Hij moet twee weken op de strafbank zitten omwille van zijn uitsluiting in de wed strijd te Sint-Truiden. De Groote staat dus op nieuw voor het ingewikkelde vraagstuk hoe hij zijn team moet herschikken. Wat een trainer lijden kan na pas drie weken kompetitie... (abl) Nationale Gilbert De Groote worstelt met grote problemen. Hij zal zondag a.s. leider Sporting Charleroi waarschijnlijk dienen te bekampen met een noodploeg. In de eerste plaats zal hij de diensten moeten missen van Crahay, die zijn eerste strafzondag moet uitzitten. Vervolgens blijft het voor de Eendrachtcoach een groot vraagteken of hij Van Roy, Deroy, Debougnoux en zelfs De Moor zal kunnen rekupereren. Van Roy en De Moor (knieletsel) worden intensief bewerkt om toch tegen zondagnamiddag speeiklaar te zijn. De Groote kent met zijn spelerspotentieel wel degelijk tegenslag. Meer nog, hij botst zondag op een ploeg die blijkbaar al op volle toeren draait en haar ambities om dit jaar door te stoten naar de hoogste afdeling al met veel 'panache' heeft onderlijnd. Het wordt dus zonder twijfel een harde konfrontatie tussen de Waalse voorhoede met Didier Beugnies (ex-RC Bergen), Jean-Pierre D'Hondt (ex RC Doornik) en de doelpuntenmachine Silvano Goretti, als gevaarlijkse sluipschutters. Bij Aalst zijn door het uitvallen van enkele waardevolle pionnen momenteel de automatismen uit het geheel verdwenen. «Het blijft moeilijk een prognose te maken. Er zit in de gegeven omstandigheden niets anders op dan zeer gesloten te spelen. Voor de rest laten we een grote kaars branden in de hoop dat we toch in allerlaatste instantie een paar titularissen kunnen opstellen om aan Charleroi een flinke repliek te kunnen geven», aldus de Eendracht-beheerder Roger Van de Waeter. (abl) Overpelt-E. Aalst 7-0. Ook Luc Limpens kan het niet alleen waarmaken voor de ajuinen, (per) EENDRACHT ZELE-SV BORNEM 3-3 Wie van spanning en doelpunten houdt is in deze inzetvolle wedstrijd beslist aan ztfn trekken gekomen. Na een niet onaardige eerste helft maakten beide ploegen er na rust een kleine thriller van toen de bezoekers een 1-0 achterstand wisten te herleiden naar een 1-3 uitgangspositie waarop de Zeienaars hen met twee trefTers van antwoord dienden. Alles bleef uiteindelijk bij een logische puntendeling waarmee de beide teams best tevreden leken. De thuisploeg rekupereerde laatste tests enkel positieve re- Merchtem duidelijk op re- voor dit belangrijk treffen ka- sultaten hadden opgeleverd, vanche belust, ging met offen- pitein Freddy Jacobs nadat de Eendracht na het debacle met sieve bedoelingen van start en Zele-Bornem 3-3. Een scrimmage voor doel, waaruit een Zeels schot volgde (gvw) zorgde onmiddellijk voor ge vaar toen Laevaert zijn doel man moest bijspringen op een schot van Bordui. Bomem, iets zuiverder in de kombina- tics, kwam even dreigen via het hoofd van Aelbrecht en Lofombo, terwijl aan de over zijde een inzenden van Chris- tiaene gedevieerd door Peper mans, even voor verwarring had gezorgd. Zele wisselde aan de rust Van den Broeck voor de Nigc- riaan Osabu en kende vrij vroeg sukses wanneer Coore- man met een gekraakt schot zichzelf en het aanwezige pu blick verraste. De lokalen kre gen plots meer ruimte voor de counter en toch waren het de bezoekers die de daad bij het woord voegden na een treffer van Aelbrecht. Zele replikeer de gevat met een schot van Cooreman over de dwarsligger getipt door Segers. Een uitste kende Rudi Peersman ging kort hierop neer aan de rand van het strafschopgebied maar ref Wautelet gaf voorzichtig heidshalve enkel vrijschop voor de gastheren. In twee minuten tijd leek Bornem op weg naar dc zege. Aanwinst Peeters rolde tweemaal de Zcclse linkerflank op en vond in Lofombo en Aelbrecht ge schikte afwerkers. Net zoals de vorige week werd een periode van overwicht de thuisploeg fataal. In een alles-of-niets of fensief toonden de discipelen van trainer Pfaff over het nodi ge karakter te beschikken door zich uit een vrijwel uitzichtloze positie te wringen. Een geluk kig doelpunt van Bordui effen- SK Aalst-SK Lebbeke 2-0. Peter Roelandt kon de bal nog net wegkoppen voor een aandringende De Malssche. (per) „(^Bevordering E. Zele-Bornem 3-3. Kapi tein Freddy Jacobs deed een geslaagd wederoptreden na een meniscusoperatie (gb) de dc weg naar de terugkeer tot Pepermans op een aktie van Osabu de bal met de hand bewerkte. Bordui gaf de ver diende puntendeling vanop de penaltystip vaste vorm. In een prangende eindfaze keek de Borncmse Jacobs nog tegen de rode kaart aan na een nieuwe aanslag op Jan Pieters. Een apoteose in de fijn van de wed strijd waarin inzet en kamp geest hoogtij vierden met een happy-end voor de lokalen voor wie een nieuwe nederlaag op het nippertje werd ver meden. Joost Arens DOTTCNIJS-VW HAMME 1-1 VW Hamme kr^gt nu zondag het Brusselse La Forestoise op bezoek, een ploeg die het momenteel niet zo best doet en slechts één punt haalde uit drie wedstryden. Een zwak team als je 't ons vraagt. Wij zagen de Brusselaars tijdens de beker van België aan het werk tegen KAVD. Zy lieten een graatmagere indruk. Normaal moet VW Hamme, nu het over Franco Pirelli beslist bij machte zijn om doelpun ten te scoren en een vlotte zege na te streven. Vorige zondag wonnen Ma- verleden namelijk steeds moei- rin en zijn maats een punt bij lijk te bekampen tegenstan- Dottenijs en daarmee was men ders geweest en de wedstrijd aan de Durmeboorden dik te- van vorige zondag vormde vreden. De Waaltjes zijn in het daarop geen uitzondering. In Zele-Bornem 3-3. John Christiaens krijgt het moeilijk om uit te verdedigen tegen de Bornemse nummers 12 en 13 (gvw) Zele-Bornem 3-3. Toch even overleggen in het Zeelse kamp wie er nu de vrijschop zal nemen, (gvw) Na deze spektakulaire wedstrijd kon men enkel tevre den gezichten begroeten in de Zeelse kleedkamers hoewel iedereen zich vragen stelde omtrent de kwetsbaarheid van de defensie. Zes doelpunten in twee wedstrijden inkasse- ren was voor de lokale aanhang van het goede teveel en niet verwonderlijk ook het onderwerp van bewogen dis- kussies. Wie voor het eerst uit de schaduw trad dit seizoen was de suksesrijke schutter Theo Bordui. Hij kwam er eerlijk voor uit dat de vrees om een tweede thuisnederlaag reëel was geweest. Via een kansrijke treffer van de Beverenaar kwam Eendracht terug in de wedstrijd. «Er was bij die tweede goal een dosis geluk gemoeid», beaamde Bordui. «Het lag in mijn bedoeling Jan Pieters met een verre voorzet aan te spelen. Blijkbaar heeft de Borncmse defensie met doelman Segets incluis zich hierop verkeken. Toen ons even later een strafschop te beurt viel, heb ik een ogenblik gedacht dc karwei aan een ander over te laten. De vrees om te falen overviel mij even tot ik toch de verantwoordelijkheid heb opgenomen. Gelukkig was het raak en leverde het ons een verdiend punt op.» Ook trainer Pfaff had enige tijd nodig om van de emoties te rekupereren. «Wij werden afgeslacht op een ogenblik dat wij goed aan het spelen waren. Ik had aan de spelers gevraagd te voetballen vanuit de verdediging om zo het vertrouwen in de ploeg te behouden. Alles verliep goed tot Bornem plots voor die ommekeer zorgde. Op dat ogenblik heeft iedereen zijn karakter getoond. Wat vorige week tegen Merchtem mislukte liep deze keer goed omdat elkeen er blijkbaar in geloofde en zich niet wou verzoenen met een nieuwe nederlaag (a.j.z.) de Hamse voetbalmiddens had iedereen vooraf een puntende ling willen onderschrijven, ook speler-trainer Guy Lammens. «De match van vorig jaar waren we nog niet vergeten. Toen werden we twee keer gecounterd. De tegenaanval is het wapen bij uitstek waarmee Dcttenijs poogt toe te slaan, ook deze keer. Dat het een moeilijke match ging worden lag in de lijn van de verwach tingen. Na zeven minuten wed strijd moesten we een doel punt inkasseren, het kwam tot I stand uit een flagrante buiten spelpositie. De grensrechter noch de spelleider hadden oren naar enig protest van on- zentwege. Feit was dat door deze uitgangspositie de thuis ploeg in ideale omstandighe den haar taktiek kon toepas sen. Wij hebben voorzichtig gereageerd, en achteraan jiiks aan het toeval overgelaten. Zonder risiko's te nemen heb ben we getracht om het offen sief in te zetten. Daar zijn we niet bijster goed in geslaagd. Het bleef hooguit bij een ste riele druk. Drie minuten voor tijd hebben we uit een scher mutseling voor doel dc gelijk maker kunnen puren. Kwalita tief bekeken was de verrichting niet om over naar huis te schrijven. Er werd te weinig kreativiteit aan de dag gelegd. Offensief reageerden we te zwak om de Waalse defensie te ontmantelen. Het resultaat al leen heeft mij deze keer tevre den gesteld.» Dat VW Hamme aanvallend niet zo best aan zijn trekken komt, kwam duidelijk aan het licht. Allicht komt daar thans verandering in. De schorsing van Franco Pirelli is achter de rug. Samen met Frankie Van- haecke verschijnt hij voortaan in de aanval. (E.D.M.) JONG LEDE-SC MENEN 1 -2 Jong Lede heeft een degelyke partij gespeeld tegen voor 85 procent voor zijn reke- Menen. Het moet lang geleden zyn dat de lokalen nog ning had genomen. Tot over- zoveel in de offensieve pap te brokkelen hadden. Kortom, maat van ramp kwam Menen Lede verdiende de beide punten maar kreeg er geen. De e,cl?,er 9P voorsprong in de Westvlamingen wami nuir Lede afgezakt voor een punt. door^u'S Dat werd reeds duidelijk in het openingskwartier. Lede aange„0„len benut trok allé registers open maar bleef weer in de zone van de waarheid in gebreke. Lede wanhoopte niet. Het speelde zeer goed maar de Het begon allemaal schitte- Zande besloot echter te zacht doelpunten bleven uit. Het read. In de tweede minuut was om de kleine maar bijzonder eerste kompetitiedoelpunt van het al bijna zover. Steyaert lenige Vcrmeersch te bedrei- Lede viel echter op een ideaal bediende Carlier maar zijn lob gen. Vijf minuten voor inruk- moment. In de 47ste minuut zeilde nipt naast. Lede bleef ken was Menen een tweede knalde Geeraerts hard en ge- azen op vroeg sukses. Uytten- keer dichtbij een doelpunt, kruist voorbij Vermeersch op hove en Eeckhoudt namen een Van Heuverbeke besloot op de aangeven van alweer Carlier. goede start en kombineerden dwarsligger nadat Vijt goed in Die Carlier speelde reuze. Hij fraai met Carlier. Lede werd de richting van de bal was deed zowat alles wat hij wou. echter een eerste keer verwit- gedoken. Net voor de koffie Alles lukte hem. Twee minu- tigd in de 11de minuut. Van zou het dan toch verdiend 1-0 ten later bediende hij Zande leed balverlies. Ver- worden voor Lede. Iedereen Eeckhoudt. Deze wrong ech- schuercn knalde nipt naast, veerde reeds recht maar de bal ter op een onbegrijpelijke ma- Rond het halfuur was Lede viel tegen de paal. Uyttenhove nier de kans de ndk om. Hier opnieuw gevaarlijk langs Van wist met zijn ontgoocheling verloor Lede allicht de wed- Zandc Opnieuw had Carlier geen blijf. Lede scoorde dus strijd. In plaats van 2-1 werd een voetje in deze aktie. Van niet in de eerste helft dat het het 1-2. Dit gebeurde in de 55ste minuut. Een verre in- worp van Verschueren werd door Martin tergend traag voorbij Vijt gekopt. Menen mocht allesbehalve mopperen. Lede bleef moedig strijden. In het slothalfuur noteerden wij geen enkele kans voor Menen, terwijl Lede de ene na de an dere aktie in elkaar bokste. De lokalen besloten goed maar vonden nu- een mirakuleuze Vermeersch op hun weg. Hij plukte warempel twee ge maakte doelpunten onder de dwarsligger weg. Een offensie ve Steyaert bleef gaten slaan in het luchtruim. Zo werd een botsende kopbal op spektaku laire wijze gered door Ver meersch. Hij hield Menen in de slotfaze overeind. Na afloop spraken wij met uitblinker Carlier: «Het draai de goed met mij vandaag. Ik speelde mijn beste wedstrijd voor Lede Jammer genoeg werden wij niet beloond voor ons goed spel Ik hou er name lijk van om in de voeten aange speeld te worden. Vandaag vonden we een verdienstelijke Strobbe en een bedrijvige Steyaert zeer goed. Wat nu met Lede? Wij spelen niet on aardig maar slagen er zeer moeilijk in om te scoren. Van daag heeft het geluk echter niet aan onze zijde gestaan. Niet getreurd echter, er wordt hard gewerkt op training. Het zal verkeren!» Scheidsrechter: Leclercq Lede: Vijt, De Winne, Van Zande, De Rijck, Steyaert, Eeckhoudt (78' Baten), Geer aerts, Lorré, Strobbe, Carlier, Uyttenhove, Geeraerts D., Vergeylen. Menen: Vermeersch. Missin- ne, De Tand, Blieck, De Vol der, Desmedt, Van Heuverbe ke, Verschueren, Martin, Geldhof (85' Debevere), Bell, Druinc, Sanders. Geel: Strobbe en Desmedt. Doelpunten: 0-1 Bell (45'); 1-1 Geeraerts (47'), 1-2 Martin (55'). G.d.T. SK Aalst-Lebbeke 2-0. Hugo Vanbestel lobde de bal over Rudi Jansegers en... het doel. (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 27