Tony Collewaert aan basis van eerste zege 11aJH Waas voetbal in lagere regionen Geel troef in Robur-Heikant Gemiste kans Ondanks goeie intenties Te zware cijfers SK Aalst steeds ongenaakbaar 28 - 21.9.1984 - De Voorpost KRIJJS i aOETIR* St.-Gillis-Dendermonde- ST.-GILUS - KERKSKEN 3-1 Vrasene-Melsele 0-1. Verhoosel, vroeger bij Beveren, Brugge en Sint-Niklaas, moet Melselenaar Patrick Waem sportief stoppen. Voor Vrasene is het krisisbecause nog geen enkel punt. (Iv) aandringen en De Ruyte lukte -L doe,punt" (-oc'i; kreeg de 5 êSjjf SHB Lokerse en Kemzeke gingen HBSflT* W** van in het begin fel in de fi clinch. Er werden talloze doel- - J-kansen geschapen want de aanvallers gooiden er de beuk IsC*: wBtp&ÈÊ 'n ^oc'1 geraakten ze niet vol- Cï0i'-;§ mm' 128BÊm ledjg uit de greep van de de-1 s.J - ',X.' fensie. Lokeren leek toen al de betere ploeg en even na het halfuur schoot Verstraete te- Êen de dwarsligger. Voor de kijkers werd het een aangena- nog alleen voor de bezoekende muit, maar hij schoot de kans naar de wolken. Zowel Loke- v' ^wé'V'^ ren als Kemzeke hebben nu I 'f-drie punten en staan beiden in de middenmoot van de kfasse- Vrasene-Melsele 0-1. De Melseelse speler Patrick Waem tng.^H In de thuiswedstryd tegen Kerksken bleef Eendracht Sint- Gillis voor het eerst in deze kompetitie aan de winnende hand. De ploeg van voorzitter Leonard Baetens zette vorige week op Gavere reeds een scheve toestand recht, wat resulteerde in het eerste kompetitiepunt. voor de bezoekende defensie, liep net voor rust nog dicht bij een hattrick, maar zijn ge plaatste kopbal ging voorlangs. In de tweede helft bleven de Eendrachters ruim een halfuur de plak zwaaien. Een nieuwe snelle aanval bracht het leder bij Collewaert die Luc De Waegeneer een doelpunt op een gouden schoteltje aan bood. Met 3-0 op de score plank fèek de wedstrijd ge speeld, maar Kerksken gaf niet op en kwam op een kwartier voor het eindsignaal tot 3-1 terug. Robur Moerzeke-Heikant 1-1. Moerzekenaar Wuytack knalt op doel, maar de bal e buiten via de paal. (vh) ROBUR-HEIKANT 1 -1 kan niet meer bij de bal. (Iv) Temse heeft zich na de zege «egen Sint-Gillis-Waas op de tweede plaats gehesen, De Temsegoals van Volckerick, Van Bunder en Raemdonck schijnen op een walk-over te wijzen, doch zijn alleen te wij ten aan een thuisverdediging die nog geen kohesie had. Sint- Gillis bengelt daardoor op de twaalfde plaats met twee pun ten. maar heeft ondertussen toch al acht rozen op zijn passief. 3' provinciale A Een gedeelde leidersplaats voor Belsele dat met vijf pun ten deze eerder Gents getinte reeks aanvoert. De aanvallers hebben blijkbaar geen kom- plexen en schoten Azalea zo maar met 5-1 in de vernieling. De mooie overwinning kwam nooit in gevaar, wat zich uit drukte in de betrekkelijke rust die keeper Accou mocht genie ten. Zijn aanvallers De Wal- sche, Hulpiau. Roets, Bland en opnieuw De Walssche zorg den voor de aardbeien op de ijstaart. 4' provinciale H Lokeren dat nog puntenloos was, moest Sombeke ontvan gen dat toch al wat hoger op de ranglijst stond met twee een heden. Tegen de verwachtin- Kruibeke-Kallo De Schepper van Kruibeke en Segers ipp^ncn wï'ï! vechten voor de bal (dw) mej v,er doelpunten ook wel wat te zien De lokeraars staan nu op de dertiende plaats terwijl Sombeke als zevende met drie punten de midden moot aanvoert. Zowel Stekene als Meerdonk hadden het totnogtoe goed ge- 1 daan en wie de doelpunten in het oog hield opteerde mis schien zelfs voor een Meer- donkse zege. Zover lieten de mannen van Stekene het ech ter niet komen en Meerdonk werd met 2-0 huiswaarts ge stuurd. Meteen staat Stekene aan de leiding in deze afdeling en het heeft nog geen enkel doelpunt moeten inkasseren Gerda boekt ook nog een volledig aantal punten - in de ze reeks zijn immers nog vier leiders, wat ook zeldzaam is na drie wedstrijden - en dat ten koste van Verrebroek dat niet verder kon geraken dan 2-1. Dat Verrebroek staat nu op de laatste plaats met een nul op het akticf. De White Boys kregen hun provinciale A thuisploeg. Meteen is Melsele buren uit Sinaai op bezoek en De mannen van Vrasene die leider van deze reeks met één die kwamen er meteen op Sint- nog maar één puntje hadden puntje voorsprong op Temse Niklasc bodem hun eerste geoogst in twee wedstrijden, en Destelbergen. Vrasene be- puntje meegraaien Hier ook waren zeker niet gerust bij de ngelt voorlopig onderaan op 2-2 en dus voldoende pigment komst van de Melselenaars en de veertiende plaats en heeft om er een aangename wed- ze hadden gelijk. Ze komen reeds zes doelpunten moeten strijd van te maken, blijkbaar moeilijk tot scoren, inkasseren, terwijl het er een- Eksaarde ontving Vrasene want na enige mooie kansen tje kon aantekenen.. en kreeg meteen het deksel op die door de voorlijn echter niet Stekene, dat wel al drie pun- de neus. De bezoekers hebben benut werden, ondanks mooi ten had vergaard, kreeg Olym- nog steeds het volledig puntcn- voorbereidend spel, was het pia Gent op bezoek. De grens- aantal en ze staan dus mee aan integendeel Melsele dat op de jongens hielden de wedstrijd de leiding Voor Eksaarde 73ste minuut via Van Mieghem aanvankelijk in evenwicht, werd het dus geen vrolijke de bordjes op 0-1 bracht Een maar produceerden geen kan- dag, maar het staat toch nog koude douche dus voor de sen. Na de rust gingen ze meer op een negende plaats. Kerksken 3-1. De Sint-Gil- lisse voorzitter Leonard Baetens is uiteraard in zijn nopjes met deze knappe uit slag. (arch) Op eigen terrein en voor zowat tweehonderd toeschou wers pakte Eendracht Sint-Gil lis vorige zondag uit met offen sief voetbal. Bezoeker Kerks ken werd genoodzaakt om te rug te plooien. Dat belette evenwel niet dat de pasgehuw de Eendrachtdoelman Renaat De Bruyn tot tweemaal toe diende in te grijpen op pogin gen van De Pril en ex-ploeg- maat Van Limbergen. Een dracht liet zich hierdoor niet afschrikken en toog verder in het offensief. In het midden veld werden mooie akties op gang gebracht die uiteindelijk leidden naar een 2-0 voor sprong aan de rust. Rond het halfuur was Tony Collewaert er tweemaal als de kippen bij om de bezoekende doelman het nakijken te geven. Bij het eerste doelpunt mag het voor bereidende werk op rekening van de trouwens uitstekend spelende Remy De Brandt worden geschreven, terwijl Tony Collewaert bij de tweede Sint-Gillisse roos zelf een mis verstand in de bezoekende ver dediging wist af te straffen. Tony Collewaert, in deze pe riode zo goed als ongrijpbaar Eendracht Sint-Gillis won verdiend omdat het doorlo pend de aanvalsklok had ge luid en ook de kansen voor zowat tachtig procent wist te benutten. Trainer Julien Peel- man was uiteraard tevreden over de prestatie van zijn ploeg, waarin evenwel nog Etienne Schatteman en Mare De Backer ontbraken. De eer ste ingevolge een lieskwetsuur, de tweede met vakantie. Vol gens de Eendrachttrainer draait het reeds behoorlijk rond, maar moet de terugkeer van voornoemde spelers nog worden afgewacht om de pre cieze basisploeg op papier te krijgen. Zulks was ook het oordeel van klubsekretaris Fons De Backer: «In de vorige twee wedstrijden kwamen we rijf keer tot sco ren, maar werden zeven keer gecounterd. Hiermee werd be wezen dat er nog iets niet in orde was in de defensie. Dat wordt voorlopig de voornaam ste zorg voor de trainer. Wel kunnen wij ons verheugen in de goede verstandhouding die er heerst tussen trainer en spe lers. De verdiende zege tegen Kerksken is overigens beteke nisvol. Vorig jaar haalden wij tegen deze ploeg een nul op vier. Wij mogen dus niet klagen.» (e.d.m.) Er werden in de wedstrijd Robur Moerzeke-Heikant Zele heel wat gele kaarten getoond. Zeven volgens klubleider De Maere, die er aan toevoegde dat het merendeel, vijf, voor de Zeienaars bestemd was. Zy maakten geregeld overtredingen en gingen er volgens de Moerzeekse klubleider met de grove borstel in. Over de wedstryd in zyn totaliteit, vindt hij dat Robur Moerzeke als logische overwinnaar mocht tevoorschyn komen. Wy laten onze vriend hierover zelf aan het woord. «Kijk, het was geen gemak kelijke wedstrijd. Wij hadden het trouwens niet anders ver wacht. Heikant was op een overwinning uit, daarom ook speelde het met volle overga ve. Tijdens het eerste kwartier zag het er naar uit dat we op een pandoering zouden getrak teerd worden. De bezoekers waren offensief en lieten niets aan het toeval over Maar naarmate de eerste vijftien mi nuten voorbij tikten, namen we meer en meer het initiatief. Uiteindelijk dwongen we een overwicht af en drongen be stendig door tot in het bezoe kende doelgebied. Vijf minu ten voor rust miste Leo Wuy tack op een haar na een eerste doelpunt. Kort daarop moes ten we een uppercut inkasse ren toen René Vlaeminck zich misrekende en de bal in eigen doel deed afwijken. Dat was een domper op onze verwach tingen. De spelers hebben na de hervatting op die achterstand gereageerd. Tijdens de rust werd al in de kleedkamer afge sproken om tot het uiterste te gaan en de bezoekers tot een knieval te dwingen. In de loop van de tweede helft zijn we overgegaan tot wissels. Thie- rens en Nobels werden vervan gen door Werner Valgaren en Walter Coen. Dat had geen ongunstige invloed op het ver dere verloop van de wedstrijd. Een kwartier voor tijd zijn we dan tot scoren gekomen. Een inworp van Walter Coen kwam bij Theo De Decker terecht Met een omhaal schoot hij de bal in het doel. Aan die treffer kon geen enkele doelman iets verhelpen. Maar daarmee is het verhaal niet af. Op het laatst drong Benny Huyle- broeck tot in het doelgebied van de bezoekers door. De keeper greep de bal en bleef op de grond liggen. Naar mijn mening had Huylebroeck hem niet geraakt, en speelde hij gewoon komedie. Toen is een bezoekende speler komen aan gelopen, en die raapte de bal op. De spelleider had voordien niet eens gefloten. Volgens mijn bescheiden mening waren er op dat moment twee moge lijkheden. Ofwel floot de ref een fout tegen ons, ofwel sank- tioneerde hij met een penalty. Hij heeft echter scheidsrech- tersbal gegeven. In ieder geval is Heikant er met dat ene punt goedkoop vanaf gekomen. Nu zondag reizen we naar Melsele die als een goed voetballende ploeg bekend staan. We hopen daar minstens op een punten- deling. STEKENE-OL GENT 1-1 Stekene Sportief blijft in tweede provinciale A één van de ongeslagen teams. Zondag kwam het in de thuiswedstrijd tegen Olympia Gent, dat noch tans lager staat aangeschreven, niet verder dan een 1-1 gelijk spel. De kans op een tweede zege zat er duidelijk in, maar De Cock miste op strafschop een unieke gelegenheid om de wedstrijd in een beslissende plooi te leggen. De eerste periode werd er één met wisselend spelver- toon. Beide teams leken aan elkaar gewaagd, maar echt uit gespeelde kansen konden zij niet kreëren. Daarvoor moest men wachten tot de tweede helft, toen Stekene toonde zijn betere rangschikking te kun nen verantwoorden. Het tech nische overwicht dat de ploeg aan de dag legde, leidde tot verscheidene kansen, en op de 67ste minuut werd de ope ningstreffer gelukt. Het was De Ruyter die het doelpunt aantekende. Even later kwam dan de reeds vermelde faze, waarbij De Cock naliet zijn elftal een geruststellende voor sprong te bezorgen. Stekene leek aangeslagen doör die misser, en hiervan profiteerde Olympia Gent om weer in de wedstrijd te komen. De Oostvlaamse hoofdstede lingen gingen drukken en luk ten vlak voor affluiten in hun opzet: zij maakten gelijk. Voor Stekene was deze wed strijd een unieke gelegenheid geweest om zich mee in het spoor te hijsen van het tot nu toe zonder puntenverlies ak- terende Melsele. Sportief blijft nu haperen op twee punten en voert samen met Sint-Amands- berg de middenmoot aan. SK Aalst-SK Lebbeke 2-0. Franky Van Hecke had een paar maal pech bij de afwerking, (p") LOKERSE-KEMZEKE 0-0 Net als Stekene Sporief kwam ook buur Kemzeke het voorbije weekeinde niet ver der dan een gelijkspel. Kemze- ST.-GILLIS-W. - TEMSE 0-3 Sint-Gillis heeft zondag een kent wel dat Temse in drie serieuze pandoering gekregen wedstrijden al elf maal aan het van KSV Temse. Tenminste, kanon stond. zo staat het op hert uitslagen blad. Want wat het spelver- toon betreft, moest Sint-Gillis niet zo duidelijk onderdoen voor zijn tegenstanders. Het was echter de plaatselijke ver dediging die in een bijzonder gulle bui verkeerde, en het de Temsenaren echt niet moeilijk maakte. Een en ander bete- Sint-Gillis begon in feite met een doelpunt achterstand aan de wedstrijd. Reeds in de vier de minuut werd een eerste foutje in verdediging genade loos afgestraft door Volcke rick. De thuisploeg kon ook nadien geen vuist maken, en bleef vcrderzwalpen. Vooral in de achterhoede dan. Nog voor de rust werd Sint-Gillis op een 0-2 achterstand geplaatst. Dit maal was het Van Bunder die zich produktief toonde. Ook na de herneming slaag de Sint-Gillis er niet in echt doelgevaar te kreëren De af wezigheid van de gekwetste Ysewijn deed zich sterk gevoe len. Tien minuten voor het einde, toen de wedstrijd al lang gespeeld was, maakte Raemdonck de afstraffing kompleet. kc moest wel op verplaatsing aantreden bij Lokcrcn. De brilstand werd er negentig mi nuten lang gehandhaafd. Beide ploegen waren toch niet met die intentie aap het speelveld gekomen. Ze trok ken resoluut de aanvallende kaart, maar de kansen die de wedstrijd moesten kruiden, bleven toch grotendeels uit. Daarvoor zaten de spitsen van zowel Lokeren als Kemzeke te sterk in de greep van de andere verdediging. Er werd hen niet de minste ruimte geboden, wat uiteraard de aanvalspatronen danig in de war stuurde. Ondanks alles toonde Loke ren zich de betere ploeg. De beste kans uit de eerste helft was dan ook voor de thuis ploeg. Vcrstraeten viseerde echter de deklat. Ook na de pauze werd het zelfde spelbeeld aangehouden: stug aktcrendc verdedigingen en aanvallen, die men wel wil de opzetten, maar precies om wille van de felle bewaking geen orgelpunt konden krij gen. Eén minuut voor tijd zag het er toch naar uit dat dc wedstrijd een winnaar en verliezer zou kennen: de Lo kerse spits Vcrstraeten werd afgezonderd voor doel, maar hij besloot de wenkende kans hoog over. SK AALST-LEBBEKE 2-0 Kruibeke-Kallo. Ongenae en Beck in een kopduel (dw) SK Aalst kon zich moeilijk een jt mooiere start gedroomd heb ben. In drie partijen verlieten ,.yjr. c-g.: de Ajuinen met volle winst het veld. Ook Lebbeke werd ver- orberd. Dc thuisploeg was Zülr werkelijk beter tijdens dc eer ste helft. Lebbeke besefte het gevaar en liet offensief niet zoveel bewonderen. Aalst bleef komen. Een uitstekende Van Laethem en een bedrijvi- ^'^ÊÊÊ^tk: gC De Kinder w'stcn portier JP* W f/m Janseghcrs voortdurend te be ll^-,/'' flfeB stoken. Hij hield Lebbeke tij dens de eerste helft duidelijk JgT .JW overeind. Het was enigszins verwonderlijk te noemen dat Aalst reeds voor de rust geen flR maat had genomen van een flL JE* tegenstander die duidelijk niet g C&jSJta, wist waar hij het bij momenten had. Gelukkig hield de bezoe kende portier het hoofd koel. Siht-Gillis-Temse 0-3. De Sint-Gillisse verdediging had handen en voeten nodig om de Ruststand: 0-0. Temse-aanvallen in te tomen (dw) 1° de tweede helft verander de het spelbeeld nauwelijks. De lokalen bleven hun stempel drukken op het gebeuren. Lebbeke onderging alles lijd zaam. De bezoekers zouden dit nu wel dienen te bekopen met doelpunten. Aalst klom op voorsprong langs een tref fer van Dc Jacgher, dit vanop de strafschopstip. De lokalen wilden meer en Lebbeke coun terde gretig. Alles bleef nu mogelijk, al zou een bezoe kend doelpunt de gerechtig heid een felle deuk geven. Even voor inrukken was het bijna zover. Doelman D'Her- dc redde echter schitterend. Aan de overzijde ging het be ter. De Kinder nam alle twij fels weg in de slotminuten. Hij nette beheerst nummer twee. SK Aalst neemt met hel maximum van de punten de leiding in tweede provinciale. (g.d.t.) VOETBAL (2eProvinciale

De Voorpost | 1984 | | pagina 28