Zeels wielerhoekje Gustaaf Schouppe, talent genoeg Walter Planckaert laat de wielerlogica zegevieren Bart Heirewegh laat zich niet door favorieten in de luren leggen in de vernieling - Didier De Witte rijdt thans de amateurs Gunther Van Steelandt droomt van een tweedehandswagen De Voorpost - 21.9.1984 - 31 Als beloning kreeg hij van de BWB de roestemming om vroegtijdig amateur te worden. Officieel zou dat slechts plaats gevonden hebben op 5 februari van volgend jaar. Dag waarop de Sint-Niklazenaar jarig is. Didier De Witte heeft zich nu ook als liefhebber op het ere schavotje gehesen. Hij nam deel aan drie wedstrijden en won er twee. Hijzelf over het verloop: «In St.-Amands zat ik in het peloton dat een grote achter stand had opgelopen op de koplopers. Gezien het slechte weer en het parcours dat ge vaarlijk was geworden, staakte ik een ronde voor het einde de strijd. In Nazareth was ik met de intentie vertrokken om een vuist te maken en mij laten te gelden Ik ben van in het begin vooraan in de groep gebleven. Ik behoorde tot het gezelschap dat zich halfweg wist af te scheiden. Met dertien kwamen we in de laatste rechte lijn, waar ik de spurt won en een eerste overwinning als amateur op mijn naam bracht. Maandagnamiddag werd ik in Stekene voor de tweede keer eindoverwinnaar. Ook daar kwam het zowat halfweg tot een afscheiding. Zestien ren ners gingen het kommando voeren. Ik was mee met de ontsnapping. Met de finale in zicht is Guido Haentjes gaan demarreren Johan Koppen I reageerde onmiddellijk en ik volgde in het wiel. Met zijn drieën zijn we naar de aan komst gereden. Johan Koppen poogde in extremis nog alleen weg te geraken. Ik ben onmid dellijk gevolgd. Guido Haen tjes moest lossen, maar kon in de laatste kilometer opnieuw aansluiting krijgen. In de sprint had ik het niet moeilijk om baas te blijven». Didier De Witte voelt zich overgelukkig door deze gang van zaken. «Ik had verwacht dat ik mij zou kunnen laten gelden bij de amateurs. Ik meen dat het zelfs gemakkelij ker gaat dan bij de juniors. Daar kreeg ik van bij de start telkens de ganse bende op het wiel. Misschien komt dat nog. Feit is dat ik momenteel op topformc drijf en nog een paar overwinningen beoog alvorens het doek valt over het wiclcr- seizoen. Nu vrijdag (vandaag) moet ik mijn «drie dagen» gaan vervullen in het Klein Kasteeltje te Brussel. Vermits die drie dagen thans al beperkt worden tot één dag, staat al licht niets in de weg om tijdens het weekeinde aan twee wed strijden deel te nemen. De kans is groot dat ik mijn mili taire dienst zal kunnen vervul len hier vlakbij in het Waas land. 't Is te hopen dat ik daar van enige prioriteit zal kunnen genieten om te trainen en mij voor te bereiden op het vol gende seizoen» Wielrennen. Gunther Van Steelandt behaalde een knappe zege te Stekene. (dw) Beroepsrenners te Hamme. Met nog twee ronden voor de boeg trokken Walter ff:. ïÉP- Een vrij magere oogst wat overwinningen betreft, het eveneens revanche te pakken JtÉI. f voorbije weekend. Gelukkig was er nog Jean-Marie De Opnieuw was hij er vooraan s Nil, die vrijdag in Asse het kriterium won. Hy was de bij, maar hij kwam dit keer 1 beste van 26 amateurs die aantraden in de rondedans over tekort tegen snelle mannen als f§||ffgEj9Rj 70 km., voor Erwin Stallaert en de Zweed Serra. Hendrik ^'an Kossem uit ^Ninove^en Redant werd nu eens geen tweede, maar sierde. brecht. Geert werd 3de te Ber- Peter Van Impe greep net van het seizoen behaalde. lare-Uitbergen, waar 37 junio- Jj| Ronny Pauwels uit Moorse! ren hun wielergeluk kwamen werd 8ste, Luc Van Gezyt beproeven. 11de werd daar ff| 1 - ->^wBêÊ 15de en broei Wim zat twee Gunther Arijs, terwijl we Dirk oudste van de twee. Dirk, naar plaatsen verder. namelijk Van Tittelboom op een 13de de zege. Voor eigen volk klop- 17de. Tussen hen beiden in zat rang terugvinden in Zottegem- Wielrennen. Guy Van Rossem won te Uitbergen de wielerwedstrijd voor juniores. Hij Erwin Moock, 16de. Leeuwergem. werd uiteraard door de organisatoren in de bloemen gezet (jj) Bij onze juniores was ander- Bij onze nieuwelingen ten- maal Geert Ebraert weer voor- slotte nog een zege met name aan te vinden Na de sprintpe- die van Frank van Lippevelde zette en na 64 km. de beste Impe tenslotte vonden we te- rikclcn van vorige week lag de uil Lede, die i n" ",rel" naast de bloemen. In Lettcr- houtem, woonplaats van de ge broeders Verlee, greep de te hij blonde Peter na een 114 km lange wedstrijd. Nogal wat streekrenners zetten aan in Letterhoutem, deelgemeente E.D.M. van Sint-Lievens-Houtem. oim-uc vciiri-nuuicm. r.Kc.c, va.. vu..gC wcck ,a6 u. u.v het Gentse bleek.voor Patrick De Man en rug in de uitslag te Sint-Maria- Jean-Paul Van der Straeten man uit Moorsel er op gebrand Evergem 33 kollega's een hak Raf Pauwels. En Mamix Van Horebeke op een 8ste plaats. De Zeelse renners moesten zich het voorbije weekend tevreden stellen met het kleinste deel van de prijzenkock. We moeten in herhaling vervallen, maar het zijn de profs die zich het meest in de kijker fietsten. WILLIAM TACKAERT werd in de Grote Prijs Jcf Scherens te Leuven knap 8'. Met die ereplaats sprokkelde hij punten voor de Challenge Clicteur, waardoor hij zijn leidersposi tie verstevigt en praktisch niet meer kan bijgehaald worden door Eddy Planckaert. Een appeltje voor de dorst voor het «dode» winterseizoen, alleszins voor William en meteen de erkenning als de rcgclmatigstc prof. DIRK HEIRWEG kon niet met de bloemen zwaaien, maar fietste zich in de kijker met verschillende ereplaat sen. De konditie blijft er en de streekwedstrijden die nog op de rol staan zijn een kolfje naar zijn hand. Bij de liefhebbers een magere buit. Óns speurwerk bleef zeer beperkt. Zaterdag zorgde Walter Ongena voor een 9* prijs te Zandbergen en Patrick Cornelis werd er 12' gelijk. De beste uitslag van het weekend kwam van Mare De Vreese die te Zandbergen op een voortreffelijke vierde plaats eindigde en zondag te Lede opnieuw sterk reed en 14' eindigde. Tc Lede stak Walter Ongena ook de neus aan het venster en zijn goede konditie verzilverde hij met een 7' prijs. Met die forme zien wc de Avcrmactcnaar dit seizoen nog naaide bloemen grijpen. Dirk Claus werd 13". Te Letterhoutem mengde Patrick Cornelis zich bij de uitblinkers. Hij werd alleen voorafgegaan door de geves tigde waarden Dirk Verlee, Peter Van Impe en Johnny De Dobbelacr. (beno) eindigde 5de en laatste van het kopgroepje, waar onder meer snelle man Johny De Dobbe- laere uit Beveren (3de) toe behoorde. Wim Goosscns volgde op een halve minuut van de eersten en klasseerde zich 6de. Jean-Marie De Nil had allicht de goede trein ge mist en leidde de achtervol ging. Hij won het spurtje voor de verdere ereplaatsen, voor Bambruggenaar Luc Van Geyt, 8ste, en Marc Van Gij- seghem 9de. Erwin Moock liet zich ook nog zien en wrong zich bij de twintig eerste met een 17de plaats. In de andere streekkoers, te Lede, kwamen 57 amateurs aan de start, en waren het vooral de Waaslanders die het goede weer maakten, alhoewel een Pajottcnlander, met name André Van Mulders, uiteinde lijk het laken naar zich toe haalde. René De Breucker en Ludwig Van Tittelboom ble ven in eikaars gezelschap en reden zich rcspekticvelijk een 15de en 16de stek bij elkaar. Het broederpaar Wim en Luk Van Geyt was ook nog aan de slag in de taalgemeentc Deux Acren, woonplaats van wereldkampioen Criquielion, waar Buggcnhoutcnaar Mare Van Nuffel zijn eerste palm (vmJv.) De vrienden van Gustaaf Schouppe waren niet weinig fier toen ze zaterdag in het café Sportief hun poulain konden verrassen met een nieuwe fiets en meteen hun renner aan de pers konden voorstellen. Gustaaf, zoon van Albert Schouppe, rekordhouder op rollen, kreeg het wielrennen van kleinsaf mee. Nu moet hij het nog zien waar te maken. Aan het materiaal zal het niet liggen. Voorzitter van de aktieve Vriendengroep, Eric Brondeel en ondervoorzitter Jacques Van Houtryve, willen met de ze jonge renner hoge toppen scheren. De nieuwe fiets van Gustaaf is een symbool van de goede verstandhouding en de onderlinge samenwerking der supporters, en van hun geloof in dit jonge talent. Eric Brondeel is ervan over- ,u'Sd dat Schouppe brokken |BBM* zal maken in het nieuwelingen- j/J. peloton. Hopelijk vat hij dat n'et te 'etter'ijk °P cn wordt de jt>ngc renner van tegenslag ge- BBBBffHaffSSHBSffBffBflBffBBSH spaard, In de wedstrijd te Erpe werd hij in elk geval 15de op In de Aalsterse Driesleutelslraat was het zaterdag feest: Gustje Schouppe kreeg er van zijn kersverse supportersklub een 59 deelnemers. Veel sukses! fiets aangeboden per(hjm) Je kan het moeilijk anders omschrijven. Didier De Witte uit Sint-Nikla&s heeft een pracht van een wielerseizoen achter de rug. Als junior legde hy beslag op vyftien overwinningen. In de selektieritten werd hij vier keer tweede en eens derde. In de Ronde van Vlaanderen bereikte hy als tweede de finish en in het Belgisch kampioenschap werd hy vierde. Deze uitmuntende ver richtingen hebben ertoe geleid dat hy geselekteerd werd voor het wereldkampioenschap in Frankrijk. Ook daar liet de Waaslander zich als de betere junior opmerken. WIELRENNEN Profs te Hamme I In gezelschap van Francois Van Vlierberghe en At Polak verscheen Walter Planckaert in de laatste rechte lyn, duwde gewoon - zonder echt te spurten - wat harder op de trappers, en won vlot de 15e Omloop Schelde en Durme te Hamme. «Eigenlyk had ik Francois Van Vlierberghe de zege gegund, maar wat zouden de mensen dan weer gezegd hebben. Uiteindelijk besloot ik om vrank en vrij mijn kans te gaan. De wedstrijd beschouwde ik als een ideale trainingstocht in het vooruitzicht van Parys-Brussel», aldus Walter Planckaert, die metéén een zesde seizoenzege op zyn naam bracht. Eénenvijftig renners waren er gaan en de twee leiders bij te aan de start verschenen. Het halen. Lang zijn deze drie ren- vertreksein was slechts een ners niet meer voorop geble- paar minuten gegeven toen Gi- ven. Spoedig volgde een her- no Knockaert en John De groepering. De beslissende Keuckelaere in de slag gingen, ontsnapping kwam op minder Gestadig dreven ze de voor- dan veertig kilometer voor de sprong op. Die bedroeg op finish tot stand. Walter zeker ogenblik ruim twee mi- Planckaert, Francois Van nuten. Bij het ingaan van de Vlierberghe en de Nederlan- vierde der twaalf af te leggen der Polak sloegen een kloof, ronden, sloegen de beide ren- Binnen de kortste keren werd ners, tijdens een fikse regenbui de voorsprong opgedreven tot tegen het wegdek. Voor John meer dan twee minuten. Van- De Keuckelare betekende dat uit de achtergrond werd er het einde en Knockaert werd nimmer gedreigd. Op twee ki- ingehaald door het peloton, lometer voor de streep poogde Even voor halfkoers gingen Van Vlierberghe alleen voorop Mare Moens en de Australiër te geraken, maar werd onmid- Nichols Wayne aan de haal. dellijk gecounterd. Met drie Dit duo zou pakweg een mi- renners bereikte men de laat- nuut voorsprong realiseren, ste rechte lijn. Na winnaar Francois Van Vlierberghe en Planckaert legde Van Vlier- Denis Ertveldt poogden toen berghe beslag op de tweede tevergeefs uit de greep van het plaats voor At Polak. De Aus- peloton te geraken. Wel slaag- traliër Garry Wiggings won de de Johnny De Nul erin om spurt van het peloton voor Ed- alleen in de achtervolging te dy De Bie en Jan Bogaert. Beroepsrenners te Hamme. Wiggins won de spurt van het peloton voor De Bie (vh) Beroepsrenners te Hamme. Winnaar Walter Plankaert moet even uitleg geven aan de microman (vh) Bart Heirewegh haalt verras send uit als renner. Hij is pas sedert eind augustus junior en toch behaalde hij reeds twee overwinningen. De jongste ze ge dateert van vorig weekend in Blankenberge. Daar ver sloeg hij bekende favorieten als een Kurt Van Kersbulck die twee klassiekers won of Johan De Vos die negentien keer zegevierde en in het we reldkampioenschap op de piste een zilveren medaille in de wacht sleepte. Verder zaten er nog stevige knapen als Regi nald De Smedt en Benno Wouters in het peloton. «Het is mijn mooiste overwin ning geworden», glundert de Hammenaar. «Pas voorbij halfweg kwam de zware wedstrijd voorgoed los. Fikse regenbuien en een krachtige wind vanover zee maakten de opdracht niet makkelijker. Johan De Vos, Reginald De Smedt en Des- seyn zijn als eersten in het offensief gegaan. In gezelschap van Kurt Van Kersbulck heb ik de achtervolging ingezet. Het duurde enige tijd alvorens we de drie vluchters in het vizier kregen. Met vijf zijn we de finale ingegaan. Bij het ingaan van de laatste ronde heb ik gepoogd om alleen voorop te geraken. Ik kreeg Johan De Vos in het wiel. Ik nodigde hem uit tot samenwerking. Een aanbod dat hij afsloeg omdat hij, zo zegde hij, zeker zou zijn in de sprint. In de laatste twee kilometers werd er als het ware aan sur-place ge daan, in zoverre dat het pelo ton, dat op een bepaald ogen blik vier minuten achterstand telde, tot op dertig sekonden naderde. In de ultieme sprint beloerde ik De Vos. Ik kwam tot de vaststelling dat hij niet zo snel reed als verwacht. Ik ben hem voorbij gereden. Het werd mijn veertiende overwin ning dit seizoen en de tweede als junior. Ik meen te mogen stellen dat het tot nog toe de mooiste zege werd in mijn loopbaan.» Bart Heirewegh heeft thans bewezen dat hij als junior best mee kan. Morgen zaterdag verschijnt hij in Baasrode aan de startlijn. (edm) Gunther Van Steelandt heeft al een uitstekend wielerseizoen achter de rug. De junior uit Haasdonk be haalde in St.-Pauwels en Ste kene twee opeenvolgende overwinningen, waardoor hij thans elf zeges op zijn aktief heeft. «In St.-Pauwels waren er meer dan vijftig renners aan de start. Wat veel is op dit tijdstip van het jaar. Van in het begin werd er een hoog tempo op nage houden, zodat niemand de kans kreeg om vroegtijdig voorop te geraken. Dat ge beurde pas halfweg. Er vorm de zich toen een vluchters- groep van twaalf waartoe ik behoorde met o.m. Bart Hei rewegh, Edwin Enthoven. Pa trick Van de Ven, De Feyter, Johnny Moyson en Guy Ver- berekmoes. Met de finale in zicht sprak ik af met Bart Hei rewegh om te demarreren. Wij kregen Patrick De Feyter, Johnny Moyson en Patrick Van de Ven in het gezelschap. Een paar kilometer voor de streep heeft Bart Heirewegh tot twee keer toe getracht om alleen weg te geraken. Je be grijpt dat ik hem die vrijheid niet heb gegund. In de sprint die volgde won ik vrij gemak kelijk. Ook in St.-Pauwels kwam het tot een sprint. Deze keer verschenen dertien ren ners in de laatste rechte lijn. In dit geval moest ik wel wat harder op de trappers duwen om Gino Verbraecken van de zege te houden.» Gunther Van Steelandt zit ge brand op een twaalfde over winning. In dat geval krjgt hij van een suikernonkel een tweedehandsauto ten geschen ke. Nu zaterdag verschijnt de Waaslander aan de start in Baasrode. Op 1 oktober wordt hij opgeroepen om zijn vader landse plichten te vervullen. (edm)

De Voorpost | 1984 | | pagina 31