«C Uit het Wase wielervaatje Probleemloos Lieven De Roo, vrijwel twee meter versterking voor VK Aalst... niet te stoppen De Witte met vlag en wimpel -*> Kalender Stijgers en dalers in de landelijke afdelingen voor het seizoen 1984-1985 Smash-Info 32 - 21.9.1984 - De Voorpost Landelijke beker V.I.V. Stubka Brugge - luvenes Zele: 0-3 In het kader van de eerste zoekers spelen nochtans in een landelijke beker hebben de hogere reeks, maar ondanks Zeienaars zich zonder moeite een aarzelend begin toonde gekwalificeerd voor de volgen- VK Aalst dat het wel degelijk de ronde. Bij derde provincia- over meer aanvalskracht be ier Stubka Brugge liet Juvenes schikte. In de eerste set bleek een 0-3 zege noteren. De duidelijk dat Lieven De Roo Bruggelingen die telkens vier (overkomend van Temat) een punten voorgift genoten boden aanwinst is voor de Aalste- in de eerste set twintig minuten naars. In de tweede set kon de weerstand maar boekten in de- bezoekende partij, onder kapi- ze tijdspanne amper twee set- tein Mare De Geest samen met punten. Via een 8-15 eigenden zijn middenblokker door hard de bezoekers zich ook de twee- nekkig verzet de schade beper- de set toe om de beslissende ken al was het meesterschap derde herneming als een for- van de thuisploeg nog overtui- maliteit af te haspelen. Zonder gender. In de derde set konden van een hoogstaande partij te de bezoekers de eer redden. In kunnen gewagen lieten de di- de vierde set en tevens de scipelen van trainer Maurits slotbeurt verliep de partij tot Van Damme flitsen bewonde- 9-9 evenwichtig. Van daar af ren van de groeiende konditie lieten de Aalstenaars er geen waarmee zij dit seizoen in gras over groeien en bleven ze tweede landelijke een goed fi- meester op het terrein. Ze guur willen slaan. maakten de wedstrijd uit zon- (ajz) der verdere tegenpunten. Prachtige wedstrijd van de VK Aalst - Vosselaar: 3-1 Aalsterse spelers, die een em- De wedstrijd voor de volley- st'g kandidaat zijn voor de titel balbeker van het V.I.V. werd 'n derde landelijke, vrij afgetekend gewonnen door de Aalstenaars. De be- Volleybal. Nivoc-Bedro. De smash van Wenseleirs wordt gestopt door Reunes. (dw) VOLLEYBAL T B Ere-afdeling Heren Temse V.C. - Knack Roe- selare: 1-3 Zowel Temse als Roeselare dienden als kersverse kompeti tie met een onvolledige ploeg aan te vatten. De thuisploeg kende van bij het begin van de wedstrijd ook nog een tegen slag, wanneer Patrick Van Eynde uitviel door een voetkwetsuur, zodat coach Huybrecht verplicht was een bankzitter, Philippe Van Veer. op het terrein te brengen. De bezoekers pakten tijdens de eerste twee sets uit met razendsnel volley, waartegen Temse zich niet kon organise ren. Het was ook vooral Geert De Jonghe, die samen met Joegoslaaf Mirales Dedovic uitgespeeld werd in een 2-4 systeem als passeur. In de der de set werd de wending ren derend. Toch werd een op la ger niveau spelende Van Neer vervangen door Van Veer en een prachtig spelende Rudy Lefever, die zich tijdens de wedstrijd van zijn beste kant toonde, deed het spelbeeld Volleybal. Nivoc-Bedro. Het knappe Nivoc-blok in aktie kan,elen Spelverdeler Eddy (dw) Moreels, weggehaald bij Red WIELRENNEN PROFS Dirk Heirweg blijft de toon aangeven Tijdens het voorbije week end hebben onze profs het ei genlijk niet bruin gebakken. Ze komen zo hier en daar wel in de uitslagen voor, maar gro te uitschieters zijn er eigenlijk niet geweest. Alleen Dirk Heirweg laat zich nog steeds volop gelden. Alhoewel niet tijdens het weekend, maar toch op donderdag, dus na de dead-line van dit blad, werd hij tweede tijdens het kampioen schap van Vlaanderen te Kooiskamp. Op Rudy Matthijs stond blijkbaar geen maat, maar Dirk heeft hem toch lang het vuur aan de schenen kun nen leggen Reeds na vijf kilo meter was de koers gereden. Tien man ging de pist in en de rest van het peloton kon het vergeten. In een betrekkelijk mooi gezelschap zat ook Dirk Heirweg, die tijdens de laatste weken van het seizoen een op merkelijke forme demon streert. In die Koolskampse koers werd er gedreigd dat degenen die op vijf minuten gereden werden uit koers zouden geno men worden en dat had blijk baar sukses. Met de premies in hun achterhoofd begonnen de verliezers dan toch te rijden en ze geraakten zelfs tot op drie minuten, maar de Planckaerts deden niet mee omdat Vander- aerden mee vooruit was. Eric reed echter plat en ze waren eraan voor de negatieve moei te. Met nog zo'n twaalf kilo meter voor het wiel sprong Mattnijs uit de kopgroep weg en het leek dat hij het alleen zou klaren, alleen was dat zon der waard Heirweg gerekend die toch nog bij hem geraakte. Dirk reed trouwens een sterk seizoen en zal zeker volgend jaar bij de gevaarlijke mannen gerekend worden Spannend werd het dus in die laatste tientallen meters bergop aan de eindstreep. Hoe het afgelopen zou zijn op een vlak parcours weten we niet, maar nu moest de Waaslandcr de duimen leggen Hij geraak te niet meer over Matthijs. William Tackaert werd der tiende en Frans Van Vlierber- ghe 25ste* In de G.P. Jef Scherens te Leuven won Ronny Van Ho len, maar William Tackaert werd er achtste en Jan Bogaert dertiende. Opmerkelijk is ook de presta tie van Frans Van Vlierberghe die in Hamme als tweede op het podium mocht na Walter Planckaert Hij had nochtans verscheidene keren gepro beerd om weg te geraken, maar dat lukte met. Ook Joh- ny De Nul liet zich hier opmer ken in het achtervolgingswerk. Met drie geraakten ze aan twee minuten voorsprong en toen werd het stil achter de scène. Frans probeerde nog wel eens alleen voorop te ko men, maar dat werd vrijwel onmiddellijk verijdeld. Planckaert won dus voor Van Vlierberghe. Jan Bogaert werd achtste, Etiennc De Beule ze ventiende en Dirk Heirweg 23ste. In Houthulst noteerden we naast de vijfde plaats van Heir weg ook nog een zeventiende voor Ronald Van Avermaet. AMATEURS Frankie YVielandt en Di- dier De Wilde vechten er nog voor In de Ronde van de Toe komst hebben we Stephan Van Leeuwe, de Lokeraar die ons verschillende keren dit jaar verbaasde. In de tijdrit eindig de hij 86ste wat erop wijst dat Stephan hier nog wat kan bijle ren, maar in de 11de rit meld de hij zich als zeventiende aan de streep. In de rangschikking vond men hem ergens hele maal achteraan, maar dat wil eigenlijk niets zeggen. Stephan trekt er goed zijn streng. Frankie Wielandt en Didier De Wilde zijn onze vaandel dragers. Franky hield de Be verse vlag aan de top in Zand bergen. waar hij Beno Present voorafging. Maar ook Johnny De Dobbelaer liet er zich als zevende en Walter Onghena als negende noteren. Klaasje Didier Dc Wilde won in Nazarct cn daar was ook Mark Macharis die zich als elfde liet afklokkcn In Aalbe- ke werd Eric Wuytack derde en in Deux Acres tikte Gerry Cooman als zesde aan, daar won streekgenoot Mare Van Nuffel. Heverlee bracht nog eens Patrick Van Wetter in de hoofdprijzen met een zesde plaats en dan verhuizen we reeds naar zondag met vooral de koers te Lede, waar Willy De Backer tweede werd, Ron ny Mettepenningen zesde, Walter Ongena zevende en Pa trick Mettepenningen negende. Gino De Backer won ook nog te Sint-Amandsberg, maar Gino woont eigenlijk in Des- telbergen en behoort als dus danig niet meer tot onze regio. Vermelden we zeker nog John ny De Dobbelaere die in Let- terhoutem de duimen moest leggen voor de plaatselijke ve dette Dirk Verlee en Peter Van Impe. derde dus, wat ze ker niet onverdienstelijk is. Heelwat streekrenners aan dc start te Stekene. Klazenaar Didier De Witte liet ook hier de kaas niet van zijn boterham graaien en won er vlot voor Guido Haentjes, Johan Kop pen, Ronny Mettepenningen. Star Leuven, kon voortdurend bij Guy De Beer en Luc Van de Velde terecht, die het be kende aanvallerspatroon «blok-buiten» suksesrijk uit haalden. Zelfs in de vierde set gingen de Scheldejongens op hun aanvankelijke élan door tot 3-0, maar dan werd hen een halt toegeroepen en het mooie liedje was ten einde. Een prak tisch leeggespeeld Temse kon geen vuist meer maken meede doordat Moreels af en toe eens mis tastte. Vemoemenswaard was het sterk wedstrijdeinde van Herman Carette bij de bezoekers. Bij de thuisploeg is men niet helemaal ontevreden, want tegen een sterkere tegen stander werd er behoorlijk re pliek gegeven. Damesvolley Ere-afdeling Dames: Nieuwpoort-Temse: 0-3 Melis Nieuwpoort, dat geteisterd aan de kompetitie moest beginnen, zal dit jaar tegen het degrada tiegevaar moeten vechten, want de thuisploeg zag haar topaanvalster Anncmic De ckers overgaan naar Hermes Oostende. De tegenslagen hoopten zich op en naast Kur- ten moest de kustploeg ook nog Tembuyzer en Blanckaert missen. De meisjes van coach Walter Van Mol ondervonden ook geen problemen met de kustploeg. Hilde De Meuter, met Lieve Van der Auwera aan de distributie, orkestreer den de ploeg op grandioze wij ze. Melis werd zo goed aange speeld, dat ze praktisch niet te stoppen was. Heren le Nationale afdeling 4 dalers: de 9e, 10,11e en 12 gerangschikten uit de le nationale afdeling, dalen naar hun respektievelijke (VIV en AIF) eerste landelijke afdeling. le landelijke afdeling 4 stijgers: de le geplaatsten van de reeksen A en B (VIV). De le geplaatste van de le landelijke AIF. De best geplaatste tweede, na betwisten van een eindronde, van de 2e van de reeksen A en B, speelt een testwedstrijd tegen de 2e van de landelijke afdeling AIF. 4 dalers: de lleen 12e gerangschikten van de reeksen A en B. 2e landelijke afdeling: 4 stijgers: De le en 2e gerangschikten uit de tweede landelijke afdeling en A en B. 4 dalers: De 11e en 12e gerangschikten van de reeksen A en B. 3e landelijke afdeling 4 stijgers: De le gerangschikten van de reeksen A en B De winnaar van de eindronde betwist tussen de 2e gerangschikten van de reeksen A.Ben C. 10 dalers: De 10e, lleen 12c gerangschikten van de reeksen A, B en C, dalen naar hun respektievelijke provincie De verliezer van de eindronde 6 dalers: De 10e, lleen 12e gerangschikten van de reeksen A en B dalen naar hun respektievelijke le provinciale afdeling, le provinciale Eric Wuytack, Dirk Ongena en Jan Joos. JUNIORS Bart Heirweg en Gun- ther Van Steelandt! In Blankenberge, hoewel het seizoen er voorbij is. won toch de Hammenaar Bart Hei- reweg, maar Gunther Van Steelandt deed het even goed in Stekene. Hij ging Gino Ver- braecken. Mare Galle (4de), Johny Moyson (6de), Guy Van Hese (7de), Herman Ferket (8ste), Patrick Suy (9de) en Luc Galle (10de) vooraf. Ook in Burcht waren er enkele van onze juniores van de partij. Tony Thielemans haalde er een vierde plaats, Guido De Muynck werd zesde en Guy Verbcrckmoes achtste Op maandag ging Guy Verberck- moes het in Sint-Maria-Lierde proberen. Hij werd er slechts tiende. Bomemnaar Benno Wauters. kwam met de palm naar huis. NIEUWELINGEN Gunther De Bauw in eigen streek Beverenaar Gunther De Bauw is vaandeldrager bij dc nieuwelingen die in Sint-Pau wels aan de slag gingen. Hij won er voor Yvo Ivens die vierde werd, Geert Persoon vijfde, Bert Stevens zesde cn Danny Van over 't Veldt ze vende. Guy Van Lierop had geen geluk in Burcht waar hij werd voorafgegaan door Eric Sprangcrs. Danny Hcylen werd derde en Kenny Franssen zevende. Zoals bekend (maar verleden week door de overlast aan informatie verloren gegaan) mocht Didier De Witte ver vroegd over naar de amatcurskategorie - een uitzondering die niet voor niks door de Belgische Wiclrijdersbond werd toegestaan -, samen met o.a. nog Edwig Van Hooydonck. Didier kon deze uitzonderingsmaatregel verrechtvaardi gen door zijn puike prestaties, en zijn gestalte en macht die in de junioreskategorie zonder meer buiten kijf en (bijna) buiten konkurrcntic waren. Nu maandag tijdens de kermiskoers voor amateurs in Stekene deed de zoon van Groenten- en Fruithandelaar Dc Witte met vlag en wimpel een opgemerkt debuut bij de liefhebbers. In de messenvechtersgemeente was Didier voortdurend waakzaam, putte zich niet uit in de meestal vlug verijdelde vluchtprobeersels maar was op het slot wel attent en vife genoeg om de sprint in eigen voordeel te beslechten Daardoor gingen mannen als Guido Haen- tjens, Martin Proost en (een opgemerkte 3' plaats) Johan Koppen voor de bijl en voelden zich samen met nogal wat andere streekrenners in het verdomhoekje gedreven. Didier van zijn kant mag zich in dc volgende weken aan een gegroepeerde en georganiseerde tegenstand verwach ten maar is naar ons inziens met zijn doorzettingsvermo gen en karakter wel bestand tegen zulk een vermetele koalitic. We volgen dit voor U op dc voet en zullen dan ook bij gelegenheid nadere inlichtingen desbetreffend doorgeven. (mn) Voetbal. S.K. Ter joden (per) De vooruitzichten van VK Aalst schijnen dit jaar goed te zijn. Als aanloop tot de natio nale kompetitie die binnen veertien dagen begint, heeft VK Aalst deelgenomen aan de Beker van de Vlaamse vleugel. VK won verdiend van Vossela- re met 3-1. Vosselare moet echter aantre den in een hogere reeks en dat kan de prestatie van Aalst al leen maar in een gunstiger dag licht stellen. Opvallend was het spel van de 21-jarige Lieven De Roo van Haaltert. Hij speelde vorig jaar nog bij Ternat en was oorspronkelijk afkomstig van Kuklos Aalst. Trainer De Mol wijst erop dat Lieven met zijn 1,96 meter een aanwinst is voor het aanval lend kompartiment van de ploeg. Gelukkig kunnen we hem nu opstellen, zegt de trainer, want we moeten Chris Lemants we gens knieletsel missen. De trainer wees er nog op dat deze zege kollektief werd be haald, toch viel vooral Pascal Boeykens op door zijn kracht. Met zo'n ploeg kunnen we brokken maken, zegt de geluk kige trainer die er niet weinig fier aan toevoegt dat hij in de zopas aangeworven Ken Lau- wereys en Luc Van Nuffel twee veelbelovende jongeren ziet. (hjm) Ere-afdeling Heren: 23.9.84: 17.30 u.: Horman Genk-VC Temse Ere-afdeling Dames: 22.9.84: 20.00 u.: Temsê Dames-VOG Rebels, Volleybal. VC Temse-Roeselare 1-3. De Beer en 1 Hecke blokken af. (dw) Stijgers: De le gerangschikten van de vijf Vlaamse provincies De winnaar van de eindronde der tweede geklasseerden van elk der vijf Vlaamse provincies. der 9e gerangschikten van de reeksen A, BenC. le provinciale 2 stijgers: De le en 2e gerangschikten, van de vijf Vlaamse provincies. Dames Ere-afdeiing 3 dalers: De 10e, lleen 12e gerangschikten uit ere-afdeling dalen naar hun respektievelijke eerste landelijke afdeling. le landelijke afdeling 2 stijgers: De le en 2e gerangschikten uit eerste landelijke afdeling. 2 dalers: De 11e en 12e gerangschikten. 2e landelijke afdeling 2 stijgers: De le gerangschikten van de reeksen A en B. Wielrennen. Bij de liefhebbers te Hamme werd winnaar Van Busighem omringd zijn supporters (vh) Hamme op de vlucht en de ontsnapping gl E.H.B.O. in de sport is meestal - (jspakkingen We willen met dit artikel wijzen op het belang van deze I bijdrage door alle ploegleiders, spelers en speelsters, die I instaan voor E.H.B.O. Bij kneuzingen, verstuikingen, E spierscheurcn, beenderbreuken enz. (kortom bij alle ge- T sloten letsels, waar de huid ongeschonden is, maar inwen- r dige bloeduitstortingen mogelijk zijn) bestaat de E.H- IVI .B.O. uit: »- 1. Onmiddellijk koud water of cold spray toepassen 2. Ijspakkingen: een windel of gazedoekje aanleggen. 18 Ijsblaas of cold-packs, drukverband 3. Lidmaat hoog leggen en laten rusten. 4 4. Atleet afvoeren zonder hem op het getroffen lidmaat te I laten steunen In geen geval warmte en massage (geen warmmakende K' zalven aanbrengen), want dit is een grote fout! jt Belangrijk voor klubs, die deelnemen met méér dan één ploeg in de kompetitie Indien ploegen van eenzelfde klub deelnemen aan de /an nationale, landelijke en provinciale kompetitie, dan zullen Dns deze klubs voor de hoogstspelende ploeg een lijst van De negen kernspelers moeten inzenden voor de aanvang vanAui de kompetitie. De op de lijst voorkomende spelers/speelsters mogen iniecr geen geval deelnemen aan wedstrijden van een lager jon spelende ploeg. Indien een speler/speelster deelneemt jtan (effekticf speelt) aan de hoofdwedstrijd van een hoger jjoi spelende ploeg dan wordt hij of zij onmiddellijk aan de yjfc lijst van de kernspelers toegevoegd Bijgevolg mag hij of zij niet meer optreden voor een lager spelende ploeg. jn« Overtredingen van deze voorschriften worden bestraft met etc fetc ™pn forfait.

De Voorpost | 1984 | | pagina 32