Squadra Femina Lebbeke: een stevige baby Squadra Femina Lebbeke wint eerste officiële wedstrijd STREEKGENOTEN DOEN HET GOED DAMESHANDBAL f Bek8r Van Bel9ië DameS Maandagavond werd in het restaurant 't Wit Hof te Lebbeke de nieuwe dameshandbal- plocg Squadra Femina aan de pers voorgesteld. Voorzitter F. Van Biesen verwelkomde naast de pers de Lebbeekse burgemeester Fr. Moeyersoon, schepen van Sport G. De Ridder en de gemeenteraadsleden mevr. Mertens en mevr. Van Roy-Ranson. Ook waren tal van prominenten aanwezig, waaronder een vertegenwoordiger van de firma Boule d'Or, reeds aktief als sponsor by Avanti Lebbeke. Het werd een gezellige babbel, want naast enkele 'nieuwelingen' was het een weerzien met tal van oudgedienden uit de handbalkringen. Het was Mank Eeckhoudt, die zal instaan voor de public-rela tions van de nieuwe Squadra, die de ploeg voorstelde. Ontstaan «In het begin van het sei zoen 83-84 dienden verschil lende speelsters van Avanti Femina (terecht) de plaats te ruimen voor de jongere gene ratie. Enkelen onder hen voel den zich nog bijlange na niet afgeschreven en zochten toe nadering met klubs uit het om liggende. Toen echter bleek dat het aantal speelsters dat niet van opgeven wou weten zo groot was, vonden ze vlug el kaar en rijpte het plan om, mits rekrutering van enkele jongeren, met een eigen klub van wal te steken. Maar eerst moesten de speelsters vrijko men natuurlijk. Er werd kon- takt opgenomen met Avanti (Boule d'Or) en het dient ge zegd dat we met deze klub op de meest serene wijze hebben kunnen onderhandelen. Het is ook nooit onze bedoeling ge weest met de plaatselijke vrou- wenploeg te konkurreren, maar ons hoofddoel is altijd geweest: speelgelegenheid ge ven aan wie wilde spelen. Reeds in november 1983 werd men het eens. Karina Mooncn, Rita Van Hauwer- meiren. Sonia Van den Broeck. Ronalda De Meers man en Lut Hauwelaert wer den van meetaf aan bereid ge vonden de kleuren van de nieuwe klub te komen verdedi gen. Tevens waren er een aan tal handbalminnendc mensen akkoord om een bestuursfunk- tie op zich te nemen en aldus werd met de stichtingsvergade- nng van 13 februari 1984 offi cieel van start gegaan met de nieuwe ploeg. De eerste trai- neeing vond plaats op 27 fe bruari 1984 en daarop waren reeds 14 speelsters aanwezig. Nu is het aantal spelende leden ondertussen reeds tot meer dan 30 opgelopen. Punt van diskussie bij de aanvang was wel de keuze van een naam. Na vier vergaderingen en vele suggesties werden uiteindelijk drie namen weerhouden: Squadra, Nova en Felicitas. Bij stemming werd dan eenpa rig besloten om de nieuwe ploeg Squadra Femina Lebbe ke te dopen. Voorbereiding Aangezien de meeste van onze speelsters nog alles van het handbal moesten leren is de meeste, zo niet alle, aan dacht gegaan naar de trainin gen. Weliswaar werden enkele oefenwedstrijden gespeeld (met wisselend sukses) tegen Kortrijk. TV Express Gent en Nieuw Namen en werd deelge nomen aan een tomooi te Dendermonde, waar ze derde eindigden. Maar de hoofdbrok vormen de trainingen die gedurende de ganse vakantieperiode twee maal per week zijn blijven doorgaan. Vooruitzichten We horen regelmatig, bij reeds lang bestaande klubs, dat bij de aanvang van het seizoen de meest optimistische voorspellingen worden ge daan. Wat van die verwachtin gen op het einde van het sei zoen overblijft hebben we ook allen ervaren. Er komen in de loop van een jaar zoveel onbe kenden tevoorschijn dat voor spellingen altijd gevaarlijk blij ven. Nog veel moeilijker is het voor een beginnende klub om dat zij van nul moet vertrek ken. Daarom ook dat we onze vooruitzichten zo realistisch mogelijk willen houden. Ons objektief is in het kampioen schap zo hoog mogelijk te ein digen, maar niet ten koste van de speelgelegenheid van de jeugd. En in de Beker van België zien we dan wel, al is de trekking voor de tweede ronde een domper op onze vooruit zichten. Wij moeten ex-Bel gisch kampioen Hasselt in ei gen zaal gaan bekampen. Tot besluit past het toch een woordje van dank te richten aan allen die mee hebben ge holpen aan de oprichting van onze klub: de mensen van het eerste uur, de mensen die fi nancieel hebben geholpen (restaurant 't Wit Hof, restau rant 't Zwambershof (lokaal), Kleding Alberi, Boekhandel Bambi, Kapsalon Karmoo, Verzekeringen Van Biesen en Boule d-Or). Trains ter Karina Moonen Karina Moonen is een hand balfanaat. Ze deed haar eerste stappen op het handbalterrein bij Avanti Femina in 1969 en heeft dan ook alle wel en wee van die klub van dichtbij mee gemaakt. Zij speelde drie keer internationaal en behaalde met Avanti drie nationale titels. Van bij het begin was Kari na bij de oprichting van Squa dra Femina betrokken. Als Bloso-gediplomeerde heeft zij zich onmiggellijk aangeboden om belangloos de opleiding van de nieuwe speelsters te verzekeren. Misschien is ze wel even overdonderd geweest door het groot aantal speel sters dat zich bij de trainingen aanbood Daarom werd vanaf begin deze maand de groep in twee gesplitst, zodat de speel sters nu meer individueel kun nen gevolgd worden. Bestuur Voorzitter: Frans Van Biesen Sekretaris-penningmeester: Willy Van Hove Public relations: Marik Eeckhaudt Leden: Eddy Dauwe, Nicole De Clercq, Eddy De Males- schalck, Anne Halet (kinesi- ste). Andrea Pissens. Speelsters De kern bestaat naast de gewe zen speelsters uit de 1ste Na tionale C. Hauwelaert, R. De Meersman, K. Moonen, S. Muylaert, S. Van den Broeck uit N. Bosman, An Bosteels, A Hemelaer, S. Ravijts, S. Roels, A. Van Cauwenberghe, N. Van Steen, K. Van Schoor en R. Van Hauwermeiren. Maar Squadra wil een gezonde klub zijn en blijven en daarom wordt onmiddellijk gestart met een jeugdploeg die reeds dit seizoen in kompetitie zal aan treden. De jeugdspeelsters zijn: M. Byl, A. Cremers, S. De Backer, K. De Potter, Y. De Ridder, V. De Saedeleir, A. Doran. C. Doran, E. Eeckhaudt, I. Heyvaert, I. Stallaert, M. Stallaert, E. Van den Broeck, A. Van Hove. Het seniorenteam speelt zijn thuiswedstrijden in de Leb beekse sporthal, telkens zon dag om 15ul5. De jeugdploeg op dezelfde dag en plaats om 14 uur. Een stevige baby, Squadra Femina, die vlug kan uitgroei en tot een pronte jongedame mag men stellen. (eva) Supporters kijken video bij Eendracht Aalst Onmiddellijk na de wedstrijd die Eendracht Aalst volgende zondag om 15 uur speelt tegen Sporting Charleroi kunnen de supporters in de kantine de wed strijd opnieuw bekijken op drie tv-schermen tegelijk. Op maan dag 23 september wordt vanaf 18 uur de wedstrijd Overpelt-E. Aalst, gespeeld op 16 september, opnieuw getoond en nadien kan men nog eens de verrichtingen tegen Charleroi volgen. Tijdens de weergave van de wedstrijden zullen de trainers enige toelichting verschaffen. De toegang is kosteloos. Voor taan zal de kantine dus elke maandag vanaf 18 uur open zijn en dan kan de jongste wedstrijd opnieuw bekeken worden, ver gezeld van kommentaar door de trainers. GSK Hamme-Squadra Femina Lebbeke: 6-14 Na een eerder afwachtend be gin van beide teams, bleef de 1-1 stand lange tijd op het bord. Na een kwartier bleken de Lebbeekse speelsters elkaar beter te vinden. Onder impuls van Karina Moonen en mede door een goede Sonia Van Den Broeck werd vlug een 1-5 voorsprong voor Squadra Fe mina opgetekend. Door een stugge verdediging van Ham- me met een rugzak op K. Moo nen werd de ruststand bereikt (2-7). Hierbij valt zeker het goede debuut van de jonge doelvrouw Sandra Roels niet te vergeten. Na de rust ging Squadra op haar elan verder en liep uit tot 3-11. Toen ech ter naar de tweede adem werd gezocht, konden de meisjes van Hamme enkele balverlie zen en dekkingsfouten van Lebbeke uitbuiten om de ne derlaag minder afgetekend te maken. Het werd uiteindelijk een 6-14 overwinning voor de bezoekers die meteen een bij zonder sterke indruk nalieten in het vooruitzicht van de na kende kompetitie. Lebbeke: L. Hauwelaert en S. Roels, R. Van Hauwermeiren 4, S. Ravijts 1, N. Bosman, S. Van Den Broeck 6, R. De Meersman 2, A. Van Cauwen berghe, A. Bosteels, K. Moo nen 1, N. Van Steen. Olympia Aalst (+3)-Ro- buco Buggenhout: 10-14 Begeleider G. Van Nuffel was tevreden nadat «zijn» Buggen hout zich geplaatst had voor de volgende ronde in de Beker van België ten nadele van een sterk spelend Olympia Aalst. Inderdaad, Buggenhout kon geen beroep doen op het trio Verest, Roman, Bleyaert en Sanders trad op zonder enige training na een kleine heelkun dige ingreep. Mateen kwam Buggenhout verzwakt aan de beginworp en vooral tijdens de eerste helft leek Aalst een te moeilijke tegenstander. Na 6' had Robuco weliswaar de 3-0 achterstand wegens reeksver- schil opgehaald maar via 5-3 en 8-4 bereikte een sterk spelende thuisploeg toch de rust met een 8-5 voorsprong. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte toonde Buggenhout zich men taal sterk genoeg om tegen de stroom op te roeien en na 38' stelde De Donder gelijk (8-8). Nog eenmaal kon Olympia de leiding nemen (9-8) maar daar na sloeg een wilskrachtig Ro buco definitief toe. Het werd nog een 10-14 zege voor de ploeg van trainer-coach J. Van Damme die hiermede een pad in de korf zette van zijn ploeg maat G. De Vuyst die trainer- coach is bij Olympia. Buggenhout: 1. Callaerts 1, L Van Damme 1, Sanders 3. Verstappen, Mathijs 3, De Donder 4, Caluwaerts, De Croock 2. RB Dendermonde (+3)-EV Aalst: 8-12 Twee volledig verjongde teams namen het tegen elkaar op in de eerste ronde van de Beker van België. Favoriet Aalst leg de uiteindelijk beslag op de zege maar Ros Beiaard maakte het hen erg moeilijk. Er was zelfs een uitstekende prestatie nodig van doelvrouw I Van Den Borre om Dendermonde te beletten tijdens de eerste helft een definitieve kloof te slaan. Van Den Borre stopte in Handbal. Squadra Femina Lebbeke kan putten uit deze kandidaten voor de senioren- die eerste periode inderdaad 4 ploeg, (eva) zeven-meter-worpen en het was de kersverse kapitein Bas- cour die de thuisploeg tijdens de tweede helft, samen met C. Simal de das omdeed. Na een kwartier waren de ploegen op gelijke hoogte gekomen (3-3) maar dan sloeg Ros Beiaard onverwacht toe en leidde na 20' met 5-3. Via 6-4 legde Bas- cour de 6-5 rustcijfers vast. Ook in de tweede helft bleef Ros Beiaard sterk aandringen. Via 7-7 werd het 8-9 10' voor het einde maar dan brak de Dendermondse weerstand de finitief en Simal en Lievens legden de 8-12 overwinning vast. E.V. Aalst: Van Den Borre er De Backer, C. Simal 4, Cl. Simal, Buyl, Bascour 5, Lie vens 3, Van Malde re r. Mathijs. EVA Handbal. De jeugdploeg van Squadra Femina Lebbeke. )eva) KORFBAL De korfbalklubs uit ons gebied hebben een goed weekend achter de rug. Het werd vrijwel een sukses over gans de Hjn. Alleen Ago Aalst ging verliezen tegen die andere klub uit ons gewest Vos Reinaert-Sinaai. Atlantis Lebbeke won met 6-5 tegen Aarschot en ook de reserven haalden het met 6-1. Bij de jeugd was het ATBS dat met zyn kadetten verloor tegen de Lebbeekse jongeren met 6-0. Appels won eveneens aan huis en dat met dubbele cijfers tegen Kontich (15-9). De reserven van de tweedeklasseploeg haalden hun slag thuis met 8-2. Dan is er ook nog Temse en deze klub uit het Waasland gaf er Vorselaer van langs en dat met 8-1. De reserven van Temse wonnen ook hun wedstrijd en dat met 5-3. SPANNEND ATLANTIS LEBBEKE 6 AARSCHOT 5 Het werd een spannende wed strijd tussen Atlantis Lebbeke en Aarschot. Telkens met een punt verschil hielden beide ploegen alle kansen tot de laat ste minuut. Lebbeke dat viert samenspeelde kwam nu wel tot doelpunten maar moest op zijn beurt enkele korven toestaan zodat er geen afstand kon ge nomen worden. Wanneer men bij rust naar een 3-3 kon op zien, werd het uitkijken naar de tweede helft die de kloof moest brengen. Hubert Van Hauwermeiren en Lieven Maersschalck waren de spelers die elk voor twee korven zorg den en ook Pierre Verhaevert en Frank Veldeman deden hun duit in het zakje. Het werd uiteindelijk een 6-5 zege waar mede Lebbeke kreeg wat het verdiende. Wanneer het goed gaat in een ploeg ziet men dat ook wel eens verder doorge trokken worden. Dat was zon dag ook het geval. De reserven wonnen met 6-1 van Aarschot en op, merkelijk resultaat, waaraan de inbreng van de jeugd zeker niet vreemd is. De kadetten pakten uit met een in het oog springende 6-0 zege tegen ATBS. Voor het fanion- team is meteen de nederlaag van vorige weck uitgewist met een zege van de wilskracht, miniem maar verdiend. PROBLEEMLOOS APPELS 15 KONTICH 9 Een wedstrijd die door Appels vrij gemakkelijk werd gewon nen en uiteindelijk uitdraaide op een vrij grote score. 15 korven en er 9 laten tegenma- ken: daar was sport te zien in de Rijckelstraat. Bij de thuis ploeg draaide het naar beho ren en zowel de aanval als het middenvak en de verdediging speelden een sekure partij. De doelpunten vielen er met de regelmaat van een klok en de bezoekers uit het Antwerpse trachtten wel het tij te doen keren maar kregen geen vat op de gesloten verdediging van de thuisploeg. Naar het einde toe liet Appels enigzins begaan maar toen was de wedstrijd ook gespeeld en Appels be hield een ruime voorsprong. Van de bezoekers vinden we het jammer dat ze zich op een bepaald ogenblik zich als ver liezers aanstelden, gelukkig hield men bij Appels het hoofd koel en hield men het op het terrein bij korfbal, iets waar voor ze tenslotte tussen de lij nen stonden. Reserven. Appels-Kontich 8-2 Beste wedstrijd ook van de reserven die nu wel de korf weten hangen. Wisten de klub- leiders ons er nog als eens op te wijzen dat er zo moeilijk gescoord wordt, zondag kon men dat wel en vrij vlot zelfs. We kijken uit naar de volgen de wedstrijden. INZET ALLEEN VOLSTAAT NIET VOS REINAERT SINAAI 7 AGO AALST 3 De nieuwkomer in de korfbal sport, de Aalsterse ploeg AGO, heeft het niet kunnen bolwerken tegen Vos Reinaert dat over meer geroutineerde spelers beschikt en met vooral Alex Van Hove, die goed was voor vier korven, naar een vlotte zege stevende. Bij de rust was de stand reeds 7-1 en men begrijpt best dat men van de tweede helft niet veel meer verwachtte. Maar Aalst bleef vriend en tegenstander verras sen door zijn inzet waarmede verder werd gestreden en waaruit men uiteindelijk nog twee korven kon puren. Voor zitter Bogaert die zelf mee speelde vindt Aalst een ploeg met veel inzet waarbij echter de techniek nog ontbreekt. Dat is trouwens logisch, daar voor is het nog te jong in deze sport. Toch bewees Aalst vori ge week in zijn wedstrijd tegen Vorselaer, die gewonnen werd met 3-2, dat het reeds heel wat vorderingen gemaakt heeft. Voor Vos Reinaert zorgden voor de korven: Jaak Bogaert, Leo Van Kerckhove, Maarten D'Hondt, Alex Van Hove (4x). Zaterdag speelt Vos Reinaert weer aan huis. Het fanionteam tegen AKC en de r gen Riviera. De scholieren ge ven Borgerhout partij en de juniores spelen eveneens tegen deze Antwerpse ploeg. De miniemen reizen naar Neerlandia Gent. TEMSE 8 VORSELAAR 1 Temse is in zijn wedstrijd te gen Vorselaar nooit in moei lijkheden geweest. Bij de rust us( KAVD-Latem 2-3. Robbie Smet drukte aanvankelijk permanent op de Latemsi was de stand 3-0 en na de verdediging (v) koffie werd die nog opgevoerd zonder dat de bezoekers kon den reageren. Temse bleef goed gebonden samenspel de- monstreren dat Vorselaar van het kastje naar de muur liet c' s lopen. Het slaagde er nooit echt in een vuist te maken. Bij Temse is het vooral het dames team dat het grote woord voert. De tegenstreefsters staan steeds voor een moeilij ke opdracht Aan dit meesterschap is de familie Cloostermans niet vreemd Het gezin van de voorzitter zit zowat volledig in deze sport. Dochter Nina Cloostermans zorgde voor 3 korven na een opgemerkt vertoon op de gras mat. Mevrouw Annique De Bondt liet zich ook opmerken en was goed voor een doel punt. Annette Neyrinck en Trees Van Der Biest weten ook de korf hangen en bij de heren was het Peter Borggraef KAVD-Latem 2-3. Hoe de Dendermondenaars de 2-0 voorsprong zelf naar de vernieling en Guy De Smet die voor de speelden, blijft voor vele kijkers een raadsel, (v) doelpunten zorgden. Temse won verdiend deze par tij, maar de bezoekers waren niet tevreden over de leiding en tijdens de wedstrijd kreeg de scheidsrechter het moeilijk. Men ging zelfs zover hem te bedreigen. Korfbal. Korfbalploeg AGO uit Aalst komt uit in bevordering, (per) Voorzitter Cloostermans van Temse vindt het allemaal spij tig dat men zich laat verleiden tot iets dat zeker op een korf- balvcld niet thuishoort. Temse is nu op de goede weg en met zijn jonge ploeg kan men in de toekomst nog wel spetterende resultaten verwachten. Zon dag speelt Temse tegen Mercu- rius en de reserven geven Voorwaarts partij. Andre SK Aalst-SK Lebbeke 2-0 Deze kopbal van Dirk De Ferrere bracht keeper D'Herde niet in verlegenheid, (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 35