y Spek en Bonen wint derde Lebbeeks kwistornooi Sterk Asdammen zet favorieten een neus Volgend Jaar Beter houdt er de spanning in ABW-Sint-Niklaas: kongresresoluties I Een geslaagde Club 50-organisatie Appels Kwisverbond start zesde jaargang Aalsters Netwerkkwistornooi Suksesvolle autozoektocht van Grembergse gemeenteschool Derde-Wereld-Dag Ie Aalst ABW-Dendermonde start nieuwe vormingscyclus ABW-Sint-Niklaas: «Schandalige RVA-praktijken» ciub 50, de Lebbeekse vereniging die borelingen uit het ■rei jaar 1950 verenigt, trad vorig weekend met een eerste evenement naar het grote publiek toe. In zaal «Heidehof» organiseerde zij immers het 3de Lebbeekse Kwistornooi. En deed dat op een dermate overtuigende wijze én met een dergelijk grote bijval, dat de organisatoren - tot genoegen van de deelnemers - zaterdagavond reeds aankondigden, volgend jaar met een vierde editie te zullen uitpakken. Van «Ommekaar» Jeanne Claessens - werd er naar «Club 50» enigszins lichter bij. Daarente- Aan de wieg van het Leb- gen beslist aan de zwaardere beekse kwistornooi stond to- kant waren de vragen. Alle neelkrine «Ommekaar». Drie teams scoorden duidelijk min- jaar geleden nam deze jongste der. En op één vraag - Welk Lebbeke. Kwistornooi Club 50. De Twijfelaars lieten er geen gras over groeien. Lebbeekse toneelvereniging lichaamsdeel wat te maken had het initiatief een kwis op te met 'weduwnaarspijn' - moest zetten met een uitgesproken iedereen het antwoord schul- Lebbeeks karakter. Twee van dig blijven, de vier kandidaten die een Antwoorden als Edward Al- team vormden, moesten im- bee, De Transactie van Augs- mers ingezetenen zijn van de burg, de Poolse voetballer Bo- O.L.Vrouwgemeente. niek en de Belg Custers, Mere- Het opzetten van twee to- te van Camp (Prinses Daisy), neelprodukties per seizoen be- Laurent Fabius, de Lebbeekse lette «Ommekaar» de organi- burgemeester Dubois, Bert- satie dit jaar verder te zetten, hold Brecht, een hydrocy- Club 50 nam het vaandel ech- cloon, Er komt geluid uit het ter over en riep de Lebbeekse behang, de KMI-stichter Que- kwissers op voor een (lichtjes telet en het Zweedse schip gewijzigde) derde uitgave van Stockholm dat de Andrea Do- dit tweedaags tomooi. De res- ria aanvoer, kwamen er wel. pons was overigens erg groot. Overwinnaar werd het team want niet minder dan 35 teams «Spek en Bonen», de «Groërs» schreven in. Vrijdagavond eindigden tweede en «Segena- bleek slechts één team, de SK- wourda» derde. Alle ploegen Juniores, noodgedwongen for- werden bedacht met een wer- fait te moeten geven. kelijk mooi prijzenpakket. Kwismaster Mare Meert Meteen ook werd links en - een pluim voor die man, hij rechts het bilan opgemaakt van spreekt een vlot en verzorgd deze Club 50-organisatie. Or- Nederlands - schotelde de ganisatorisch, zei een gehaaid teams per avond vijftien vra- kwisser, viel niet het minste gen voor. Tijdens de eerste aan te merken. Wat de vragen wedstrijdavond bleek meteen zelf betreft zouden gokvragen dat voor heel wat teams de moeten vermeden worden en vragen niet van de poes waren mag je de deelnemers op vier Via o.a. Gunther Grass en zijn Variavragen geen tweemaal «Blechtrommel», paus Pius een tros wegwijzers voorscho- XII, die ook nog Pacelii heet- telen. Een suggestie misschien te, een rits Dendermondse voor de editie van volgend nf» wegwijzers, de Algerijnse ex- president Ben Bella, «Fili- door» van Schipper naast Ma- thilde, een geschorste Ernest Glinne, de betreurde Jean- Pierre Monseré, Tennessee Williams, Surlet de Chokier, die ooit regent was van een pril België, de zwarte Wimbledon- j winnaar Arthur Ashe, een me- I tafoor en Bert Claerhout. die weldra aan zijn «24 uur» be- De Voorpost - 21.9.1984 - 43 etd Nu het Aalsterse Netwerktornooi aan zijn flnaleavond toe is kan alle aandacht van de kwisfanaten naar de zesde jaargang van het Appelse kwisverbond. Liefst dertig ploegen van vyf, onderverdeeld in drie reeksen, kwissen eenmaal per maand omm de eer. Want in tegenstelling tot het grootse Dendermondse tornooi zijn er hier geen prijzen te winnen. Gezelligheid is troef. Nu zaterdag 22 september komen de ploegen uit eerste en derde afdeling aan de tafels: Tora Tora stelt de vragen voor de ploegen uit de hoogste reeks in zaal Den Ommeganck om 20 uur; de Beiren openen de kwis in derde afdeling in zaal 't Peird. De tweede afdeling kreeg vorige zaterdag al zijn ope ningsnummer. In een volgelo pen zaal 't Peird was het Fiasco dat de eerste vragen mocht afvuren. Kenners meenden dat de strijd voor de eerste avond zege moest gaan tussen het gedegradeerde VAL-Buggen- hout en het in Aalst voor de titel spelende Kannernieop- kommen, de rijzende ster aan het kwisfirmament. Beide speelden een goede avond maar de zege moesten ze wel laten liggen. Kannernieopkommen start te nochtans voortreffelijk en na tien vragen met de kleuren van de Olympische ringen, met Angel Arroyo en met de H.Gudula, leidde de ploeg met twee punten voorsprong op Asdammen, Juventus en de Antagonisten. Antagonisten (de ploeg zou later sterk terug vallen) spurtte via de Nieuw- poortse Sint-Laurentiustoren, het kabinet Leburton, de schil der Louis Artan en de kompo- nist Rachmaninoff naar de lei ding bij de twintigste vraag. Halfweg was ook Entity bij de kop geschoven met een solo voor mythologie en korrekte antwoorden met Belgisch tien kampspecialist Freddy Her- brandt en het getierelier van de leeuwerik. Na de pauze bleef het span nend en na veertig vragen wer den Kannernieopkommen. Asdammen, The Entity en VAL slechts door vier puntjes gescheiden. Alleen het sympa- tieke Jeugd zonder Dak ben gelde wat hopeloos aan de staart. Asdammen, ook in Aalst van de partij en na drie jaar ook heel wat kwiservaring rijker, pakte in de voorlaatste reeks vragen biezonder sterk uit met de Italiaanse filmaktri- ce Magnani, de Nederlandse provincie Gelderland en de Belgische staatsman Frère-Or- ban. De Herdersemnaren schoven vrij verrassend naar de leiding en al wist Kanner nieopkommen nog wat terug te komen, de Belgische expedi tieleider de Gerlache, de bas- ketbalploeg Maccabi Etter beek, het Luikse Perron en de Pyreneeëncols Aspin en Peyre- sourde bleken ook voor As dammen geen onoverkomelij ke hindernissen. Het Appels Kwisverbond, naast 't Peird en Pachter wordt er- ook uitzonderlijk in zaal Den Ommeganck gespeeld, is erg goed gestart. Dertig kwis sen lang kan iedereen gratis het gebeuren meemaken. Het loont de moeite. En nog dit: de groep De Cuyper/Weekblad De Voorpost verleent dit jaar zijn medewerking aan de akti- viteiten van het AKV. Van daar wekelijks ruime aandacht voor dit kwisgebeuren. De uitslag 1. Asdammen 100 punten, 2. Kannernieopkommen 98, 3. VAL 94, 4. Entity 89. 5. Alles of Niets 81, 6. Antagonisten 77, 7. Wanhoop 75, 8. Juven tus 72, 9. Jeugd zonder Dak 60. (h.a.) Lebbeke. Kwistornooi Club 50. De ploeg Dommer dan je denkt» leek uiteindelijk niet zo dom te zijn. (vh) leiding stond toen het Oplc- ètebasteam met 26 (van de 30 te behalen) punten. Spek en Bo- iO.oi nen scoorde twee punten min- 2 of der en «De Loerders» en «Se- j genawourda» bekleedden een gedeelde derde plaats met 23 punten. gesleept door Ingrid Groot- nemen. 's Anderendaags zou Guido Meert een draagbaar televisietoestel winnen gen. De taak van de jury - g rits De Winter. Hugo Laureys, Eddy Verschelden en Marie- jaar. De uitslag 1. Spek en Bonen 45 2. De Groërs 43 3. Segenawourda 41 4. Tirez 40 5. De Loerders 39 6. Tiem 38 Lei en Griffel 38 Oplebas 38 9. De Avonturiers 37 10. Primulantus 32 11. Hector Rechts 31 De Gokkers 31 13. Op of neffest 30 De Spuiters 30 Pillow Talk 30 16. AC Lebbeke 29 Dc Hotdogs 29 Chiro Krikojo 29 19. Ajja 17 28 20. 'k Wist het pertang 27 21. De G-altons 26 Dommer dan je denkt 26 23. Orion 24 24. De Kastaars 23 De Schoeënbriers 23 26. Sange Jo 21 27. Oud-leiders 20 28. Pilsjaar 19 29. Slechter kan 't nie 14 Dc Twijfelaars 14 31. De Leiding 21 32. Dc patattenboeren 10 33. De Jong Hernicuwers 9 Pierre Van Rossf.m De derde uitgave van het Aalsters Netwerkkwistornooi blijft tot de laatste kwisavond boeien. In tegenstelling tot de eerste twee Aalsterse kwisgebeurtenissen toen Volgend Jaar Beter reeds voor de slotavond zeker was van de overwinning, moet alles nu gebeuren op de laatste kwis- dag, vrijdag 21 september uitzonderlijk om 19u30. Hoe Gry'zer Hoe Wijzer treedt dan als kwismaster op en het team van Frans Wauters heeft de moeilijke taak van scherprechter tussen Kannernieopkommen, VOK-Moor- sel en Volgend Jaar Beter, de drie ploegen die in strijd blijven voor de eindoverwinning. Lebbeke. Kwistornooi Club 50. De ploeg «Frimulantus». Ondanks dc ongunstige weers omstandigheden lieten zich toch nog 87 deelnemers in schrijven voor de zevende au tozoektocht georganizeerd door het oudercomité van de Grembergse gemeenteschool Geen rekorddeelname, al ge noten dc jeugdige en minder jeugdige zoekers toch van een heerlijke tocht naar Dendcr- 1 monde-centrum, Buggenhout- Opstal en Opdorp, Buggcn- i hout-bos. Puurs, Mariekcrkc en Sint-Amands. Dc organizatoren hadden dit keer een eerder moeilijke op dracht uitgekozen, waardoor men verplicht was het uiterste uur van aankomst met een vol uur te verlengen. Het was dan ook rond halftien s avonds vóór de uitslag werd bekend gemaakt. Dc overwinning ging naar Ma- ne-Clairc Stobbelaers; 2. Ru dy Van Riet; 3. Henri Ostc; 4 Danny De Bus; 5. Martin Mtjs;6. Mia Van Riet; 7. Mag- oa Van Riet; 8. Liliane Suy; 9. Antoinc Daeninck; 10. Lisctte Van Dammc; 11. Jancttc Vcr- c; 12. George Meert; 13 Raoul Van Kcrckhove; 14. Emanuel Van Hoeyweghc; 15. Vincent De Fleur; 16 Patrick Mculebrocck; 17. Anita Heir- mans; 18. André Van Cauwen- berghc; 19 Ann Daeninck; 20. Paul Dc Clcrcq. Er was ook een afzonderlijke wedstrijd voor de kinderen en hier ging de overwinning naar Sam Van Uytfang; 2. Fredcrik Meert; 3. Jochen Meert. 4. Patrick Bcrré; 5. Koen Van Kcrckhove; 6. Sven Van de Velde; 7. Tim De Kecrsma- ckcr; 8. Geert Criel; 9. Dirk Claus; 10. Nancy Dc Prez; 11. Nick Veldeman; 12. Bert Van Kerckhove; 13. Tom Van Uyt fang; 14. Saridra Dc Prez; 15. Carlos Verlackt; 16. Tom Se- gers; 17. Kelly Dc Kccrsnjac- cker; 18. Ives Van Cauwenber- ghc; 19. Filip Heymans; 20. Birgit De Wilde. De trofee voor de beste klasse ring per klas voorbehouden aan de leerlingen van dc Grembergse gemeenteschool ging naar het 6de leerjaar en werd door dc klassclcraar An dré Hcyman in ontvangst ge- Dc stuurgroep «Aalst voor de Derde Wereld» organiseert in samenwerking met het stadsbestuur op vrijdag 26 oktober 1984 een Derde Werelddag. Dit in het kader van dc sensibilisering en voorbereiding van de komende 11-11.11 -aktic. Father Sarath, die het ll.U.ll-projckt te Sri Lanka dat we vorig en dit jaar steunden, begeleidt, zal eveneens aanwezig zijn te Aalst. Hij zal er enkele middelbare scholen bezoeken. Verder zullen er nog allerhande aktivi- teitcn plaats-hebben: op dc Grote Markt, in de feestzaal van het stadhuis, een doorlopende tentoonstelling in de Belfortzaal en een «Dcrde-Wereld-café» Verdere info kan bekomen worden op dc Jeugddienst, Kapellcstraat 15 te Aalst. Tel. 77.34.23 en 77.11.11. 'ocstel 317. Dinsdag 11 september kwam het ABW-Sint-Niklaas in kongres bijeen. Uit de resoluties onthouden we vooral die l.v.m. de strijd tegen de werkloosheid en de bescherming van de koopkracht. Het kongres stelde een aantal mini mumvoorwaarden op waaraan volgens het ABVV moet voldaan worden om te komen tot een echt interprofessio neel akkoord. Die desiderata van de Wase afdeling van de socialistische vakbond, zetten we op een rijtje. Halftijdse arbeid dat de loonkost als centraal Hel ABVV kan geen veial- m worde aanzien. In- gemening van de deeltijd* ar- dien het al opgenomen moei beid aanvaarden, een volwaar- wor1den,«n "«erprofessio- dige aanbeveling zou de deur nccl »"°°'d- moeten mtn- wagenwijd openzetten en ver- and"c ^menten aange- schillcndc syndikale militanten duld zoal' produkliepeltket aan de basis in moeilijkheden van de ondernemingen, myes- brengen. Daarom meent bet lenngsbeslissingen. Hel kan kongres dat een akkoord al- geenszins een goedkeuring in leen kan vaststellen dat deel- ,hoddcn va" hcI «c™erde be- tijdse arbeid beantwoordt aan le'd van Martens-De Clerc, de behoefte van sommige ;nzak« .J« bchoud ïa" dc werknemers. Het dient dïn kompet,t,v,ten en de ingreep ook te voorzien in garanties dP 'oncn voor dc vrijwilligheid en de Flexibiliteit van tijdelijkheid van dc deeltijdse He tewerkstelling arbeid (verstrakking van k.a.o. Het ABVV kan geen blanco 35). de sociale bescherming check tekenen inzake de ver van parttimers en de vrijwa- schillende voorstellen om het ring van hun syndikale rechten sociale leven «flexibeler» te (délégués...). maken, en zo een akkoord als In geen geval kan het kon- boemerang te laten gebruiken gres dulden dal het totale ar- tegen wërknemers die in hun beidsvolumc zou verminderd sektor, in hun onderneming de worden. Integendeel, volgens sociale afbraak bevechten. Al- een akkoord zou het totale vorens een dergelijke para arbeidsvolume moeten stijgen, graaf kan opgenomen worden Aanwending van de in een interprofessioneel ak- 2 X 1,5% koord en dc diskussies in dc Deze 1,5* moet bovenop nalionale arbeidsraad, parital- de konvcntionele bepalingen rc komttfe of ondernemmgs- (index, baremieke verhogin- raad .gevoerd worden, moei gen...) als de wettelijke bepa- ee" interprofessioneel kade. lingen voorzien worden, aldus geschapen worden waarbinnen ABW-Sint-Niklaas. de flexibiliteit sektonee kan Om de doelstelling van het uitgewerkt worden. Dit kader scheppen van jobs te realize- moet bepalingen omvatten ,n- ren, moet de 1,5* aangewend zake (vaste) aanwervingen en worden voor arbcidsduurver- arbeidsduurvermindering, be- mindering met evenredige aan- sehernung van de gezondheid werving en met loonbehoud. veiligheid in nieuwe ploc- Waterdichte garanties dienen gcwlclsels. bescherming van geboden opdal deze ook in de de syndikale vrijheden (betere k.m.o. zouden worden loege- bescherming van de syndikale past en de weinige aanwervin- delegalles, verwerpen van de gen in hel kader van de 5/3(3- ll«raanti-slakingsvoorstel- operatie niet in mindering ge- In kan hel bracht worden. ABVY z'cb akkoord verklaren met de sociale deregulcrings- Kompetitiviteit van maatregelen die dc regering de ondernemingen Martcns-Dc Clcrcq in het ka- Dit kan volgens het ABW der van de flexibiliteit heeft op geen enkele wijze inhouden genomen, namelijk opeenvol ging van tijdelijke kontrakten, wijzigingen van opzegvergoe dingen voor de bedienden, be perking van beschermden in de onderneming. Veralgemening van de 38 uur Deze voorwaarden houden in dat we de regering Martens- De Clercq moeten dwingen haar verantwoordelijkheid op te nemen inzake de tewerkstel ling. Tewerkstellingsfonds (5/ 3/3). het spaarplan, 38-uur, de sociale dcreguleringsmaatrege- len dienen ingetrokken te wor den. Aldus ABW-Sint-Ni klaas. Vorige week was het de beurt aan VOK-Moorsel om de kwis te leiden. Willy Pieters stelde het team voor als een socio-kulturele vereniging die na het Aalsters kwisevenement vooral met toneel de avonden gaat vullen. De vragen waren erg afwisselend, aanvankelijk goed voor veel punten maar verder op de avond toch met een behoorlijke moeilijkheids graad. De eerste vragenreeks bracht Asdammen aan de lei ding voor Volgend Jaar Beter dat met de Aalsterse 'Pee Klak' aan het zuchten sloeg. Na twintig vragen met o.m. Bonaire-Curacao, fenol en for mol als grondstoffen voor ba keliet, de Aalsterse Poesjka- pelle, Einstein, Eisenstein en Bronstein was er nauwelijks afscheiding gekomen. Kanner nieopkommen en Fiasco deel den daar de eerste plaats; As dammen en V.J.B. zaten in hun spoor VAL-Buggenhout had met Bronstein, de ware naam van Trotzky, de eerste solo geskoord. Het ging snel, (moest VOK misschien nog wat toneelrepetitics houden?), en de Dendermondse en Bug- genhoutse kwissers kregen het weer wat moeilijk met de Aal sterse figuur Vosse Kilo. Palu- gama maakte een sterke reeks en de verrassing was groot toen halfweg deze Leedse kwi- sploeg aan dc leiding stond voor titelkandidaat Kanner nieopkommen. Voor de Palu- gamaploeg was er trouwens nog meer weggelegd want het was hun Marianne Van den Nest die de zaalkwis, een zoek tocht naar de Franse wijngaar den, tot een goed einde bracht. Na de pauze kwam er meer spanning in de kwisavond met om beurt Kannernieopkom men en V.J.B. in een glansrol. Fiasco haalde nog een solo maar dan was er Kannernieop kommen. Sterk gestart met een overwinning op de eerste avond bleef de ploeg van de gebroeders Goossens steeds op hoog peill spelen en werd Kan nernieopkommen de te klop pen ploeg op de finaledag. Na veertig vragen was de kloof met VJB al zes punten en toen Kannernieopkommen geen moeilijkheden had met Kloos, Bob Dylan of Heer Bommel, was de voorsprong tien vragen voor het einde gegroeid tot twaalf punten. Maar Volgend Jaar Beter vocht toen toch nog terug, miste van de laatste tien vragen niets, en vermits Kan nernieopkommen nog maar vier juiste antwoorden kon plaatsen, eindigden de twee rivalen gelijk op de eerste plaats. Hun felle strijd om de avondoverwinning had de an dere ploegen ver terug gesla gen. De honderd punten voor Kannernieopkommen en voor Volgend Jaar Beter kwam slecht uit voor het organiseren de VOK-Moorsel dat het twee tal weer in zijn nabijheid krijgt voor de eindzege. Spanning verzekerd dus voor de ultieme slotavond. Hoe Grijzer Hoe Wijzer maakte er in het verleden steeds een ludieke maar sterke kwis van. Vraag blijft wie van de titelkandidaten het meest winst uit dat kwisgebeuren kan puren. Hugo Aekts Elfde speeldag 1. Volgend Jaar Beter en Kan nernieopkommen, 100 punten. 3. Fiasco 88, 4. VAL 86. 5 Asdammc 84, 6. Palugama 81, 7. Bedtwerk 74, 8. Opba en Kwistetweernie 71. 10. FN 69, 11. Hoe Grijzer Hoe Wijzer 68. Tussenstand 1 Kannernieopkommen 935. 2. VOK Moorsel 926, 3. Nei gend Jaar Beter 923, 4. VAL 367. 5. Opba 822, 6. Fiasco 300. 7. Asdammen 780, 8. Be dtwerk 745. 9. Palugama 726, 10. Hoe Grijzer Hoe Wijzer 694, 11 FN-Klub 690. 12. Kwistetweernie 655 punten. De finaledag wordt geleid door Hoe Grijzer Hoe Wijzer. Ieder jaar organiseert het Syndikaal Vormingsinstituut van het ABVV een vormingscyclus die toegankelyk is voor alle ABVV-Ieden. Aan iedereen die dat wil, wordt op deze manier de kans geboden om een aantal vaardigheden en technieken te verwerven die het moeten mogelyk maken om met kennis van zaken te diskussiëren over domeinen als Sociale Zekerheid, Ondernemingsraad, Syndikale Af vaardiging, de zogenaamde 'Experimenten Hansenne' en Arbeiderskontrole. 27.10: arbeiderskontrole 10.11: uitdieping OR, KVG en SA als ABVV'er binnen de ondernemingsorganen. 24.11: experimenten Hansenne 08.12: overleg en gesprek spartners Alle samenkomsten gaan door in de gebouwen van het ABVV, Dijkstraat 59 te Den- dermonde en zijn uiteraard voor iedereen gratis. Er is bo vendien kinderopvang voor- 's Middags is een gratis war me maaltijd voorzien. Kinde ren kunnen dan meeëten aan de spotprijs van slechts 75 frank. Metode De metode die daarbij ge volgd wordt heeft helemaal niets te maken met de schoolse manier van lesgeven. De be doeling van de vorming is de militanten zelf zo veel moge lijk bij het vormingsproces te betrekken Daartoe wordt meer ingespeeld op de eigen bedrijfservaringen van de deel nemers en wordt vooral ge werkt in kleinere groepen waarin iedereen gemakkelijk aan het woord komt. Vorming is een noodzaak! De noodzakelijkheid van een goede vorming ervaart iedereen, zeker nu, bijna elke dag aan den lijve: steeds weer vernemen we via de media in breuken of pogingen daartoe op verworven rechten van ar beiders en bedienden. Het ge val Monsanto was (en is) hier een sprekend voorbeeld van. Het komt er op aan dat elke werknemer, arbeider of be diende. weet waar hij staat, welke zijn rechten zijn. hoe hij zichzelf en zijn werkmakkers samen met zijn vakbond het best kan verdedigen. Openingszitting Het vormingsjaar gaat defi nitief van start op vrijdag 21 september om 20 uur met een toelichting op het programma en de manier van werken. Te vens wordt dan de film «Vech ten voor onze rechten» ver toond. Dit is een aangrijpende montage met beelden van de grote stakingsbeweging in 1960-61 tegen dc zogenaamde 'Eenheidswet' van de toenma- liger regering Eyskens. De opening gaat door in de verga derzaal van het ABW. Dijk straat 59 te Dendermonde. Programma 1'jaar 06.10: kennismaking en verga- dcrtcchnieken 20.10: sociale zekerheid 27.10: Ken je bedrijf/Waarom militeren? 10.11 en 24.11: ondernemings raad, komitee veiligheid en ge zondheid, syndikale delegatie. 08.12: struktuur ABVV Programma 2' jaar 06.10: kennismaking en sociale vaardigheden 20,10: sociale zekerheid na 1 jaar (wat is er sinds vorig jaar veranderd in de SZ?) Het gewestelijk kongres van het ABW-Sint-Niklaas van 11 september nam kennis van «de schandalige manier waarop in het gewestelijk buro Sint-Niklaas het artikel 143 wordt toegepast». Zonder echt rekening te houden met de mogelijkheden tot tewerkstelling of dc reële gezinstoe stand, worden nu ook gezinshoofden uit de werkloosheid gesloten, aldus het bestuur van deze vakbond. Het ABW-Sint-Niklaas heeft zich steeds verzet tegen art. 143, dat werklozen uitsluit omwille van langdurige werkloosheid. Het meent dat in deze ekonomische om standigheden. met een ontstellend tekort aan jobs, waar werklozen voortdurend bij hun zoektocht naar werk voor gesloten deuren staan, de duur van de werkloosheid géén kriterium kan zijn. Alleen het aanbieden van een volwaar dige job kan uitsluitsel geven over eventuele misbruiken. Het ABW-Sint-Niklaas veroordeelt nu in het bijzonder de manier waarop art. 143 door de werkloosheidsinspek- teur wordt toegepast. Het getuigt van een fundamenteel onbegrip over de moeilijke financiële situatie van de langdurig werklozen en hun gezin, zo oordeelt de socialis tische vakbond.

De Voorpost | 1984 | | pagina 43