3 At m Staatssekretaris Paula D'Hondt- Van Opdenbosch huldigde speelplaats in te Aalst Aalsterse Politiekorpsdag reeds aan zesde lustrum toe Antiek en prondelmarkt en Informaticabeurs te Aalst Ann Vermeiren, ludiek met bloemen in Netwerk Aalst «Pleschh Kerremis» doet het beter dan ooit in Erembodegem! Sociale dienst van Aalsterse politie in het zonnetje Eerste erop-erover-eronderdag te Aalst Aalsters karnavalnieutvs De Voorpost-21.9.1984-5 i Verleden zaterdagnamiddag huldigde staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch de nieuwe speelplaats van «'t Kapelleken» aan de Aalsterse Meuleschettestraat plechtig in. Dit in tegenwoordigheid van burgemeester Uyttersprot, schepenen De Maght en Bourlon, raadsleden Bosteels en Denayer, pastoor Vanhenden, senator Maurice De Kerpel, afgevaardigden van de Don Boscoschool, van heel wat verenigingen en uiteraard van de werkgroep Parochiale Werken St.-Jozef. Oktaaf Hoebeeck, sekretaris van de vzw Parochiale Werken maar tevens attaché in het ka binet van Mw D'Hondt had de rode loper voor de minister laten uitleggen doch kwam eerst zelf aan het woord met naast felicitatie- en dankwoor den een historiek hoe het groeide Meer dan noodzakelijk De vzw had reeds heel wat hooi op de vork genomen. Ge bouwen werden aangepast aan moderne noden, de voorgevel werd verfraaid, de parochiale kring werd heringericht, een keuken werd gebouwd en uit gerust, er kwamen vernieu- wingswcrken aan daken doch de speelplaats bleef er zo maar bij liggen met duizenden loslig gende plaveien. Een konstant gevaar voor de leerlingen van de BLO Don Boscoschool, voor de moeders die met hun baby naar de konsultatie kwa men. voor de gepensioneerden van KBG en Cofda en niet in het minst voor de leden van de chirogroepen Maeva en Sja- loom De eerst geraamde som van 1.600.000 fr plus de BTW zou blijkbaar de mogelijkheden de kas bevatte 900.000 fr te boven gaan. Toch werd naar een oplossing gezocht. Het ouderkomitee zou instaan voor een lening van 200.000 fr, er kwam een gift van 300.000 fr en Deken De Vos beloofde een tussen komst van 100.000 fr. Ook de staatssekretaris had een vala bele duit in het zakje gedaan. Nadat projekten in Tollem- beek, Vollezele en St.-Pieters- Aalst. Staatssekretaris Paula D'Hondt opende het speel plein met een klapzoen, (a) Kapellen en Herne op de kor- te plannen. De prijs zou echter rel waren genomen, werd Luc klimmen tot 2.150.000 fr en Van de Sijpe aangesteld, volle- dat was dan weer te veel. Be- dig pro deo, om de speelplaats sloten werd dan dat de vzw inklusief leefkuilen en afgelijn- renteloze schuldbekentenissen de basket- en volleybalterreien van 1.000 fr of een veelvoud ervan zou uitschrijven en dit werd een waar sukses. Men haalde er 400.000 fr mee bin nen. Wel te verstaan terug te betalen binnen de 5 jaar. Nu kon men starten en de werken werden aanbesteed aan de gunstig gekende forma O.V.B.A. Beernaerts uit Nieuwkerken Waas met een bod dat duidelijk onder de ge raamde som lag. Maar Deken De Vos overleed plotseling en de 100.000 ton was er nog niet. Wat er wel kwam waren de onvermijdelij ke meerwerken zodat uiteinde lijk moest worden gesteld: «De speelplaats is eindelijk ver nieuwd, maar nog niet volledig betaald.» Deze laatste inkomsten wil de vzw nu trachtan te halen uit festiviteiten zoals de voorbije St.-Jozefsparochiefeesten met gezinsmaaltijden, allerlei ont spanning voor jong en oud en een reuze tombola met als eer ste prijs een boerenhesp. Staatssekretaris Paula D'Hondt-Van Opdenbosch was gelukkig deze speelplaats waar ze zelf nog zoveel op had ver toefd tijdens VKAJ-studieda- gen te mogen inhuldigen waar aan ze dan toch drie bedenkin gen vastknoopte. Eerstens dat het blijkbaar nog mogelijk is zonder veel omhaal van woor den echter «kerkgemeen schap» te zijn. Tweedens dat bij velen totale inzet nog mo gelijk is en dat men duidelijk bereid is tot vrijwillige bijko mende inleveringen en ten der de dat aan het materieel aspekt alle aandacht werd besteed want voor deze school en vere nigingen kan niets té goed zijn. En dan volgdan de traditionele bloemen en het inwandelen van de speelplaats samen met de St.-Maartensdrumband. LH De dertigste politiekorpsdagen verleden weekend kenden ten en microfiches, heel wat sukses. Tydens de opendeurdagen ophet Kan- Over de sociale afdeling leest nunnik Colinetplein waren er doorlopend dia-voorstellin- O meer elders in dit blad. gen waarby het publiek gekonfronteerd werd met zowat herder zijn er nog de diensten alle aktiviteiten van ons korps dat er eerlang een twintigtal ®ko"omaat' dokumentatie en personeelsleden en paar kombi's bij krijgt. «fn een konferentiezaal r een eigen keuken, garage, cel In het politiekommissariaat kan men dag en nacht terecht doch in de deelgemeenten waar nog een veldwachter of een agent ter beschikking staat beperkt zich dat tot de norma le werkuren. Veldwachters die met rust gaan worden door agenten vervangen. Momen teel fungeren er nog veldwach ters te Baardegem, Gijzegem en Hofstade. Nieuwerkerken heeft de fotografische dienst en de gemotoriseerde ver- keersafdeling. In het kommissariaat op het gelijkvloers is de vakkenkast waar U terecht kan voor ge rechtelijke en administratieve stukken als rijbewijs, bewijs van goed gedrag, vergunnin gen voor het uitbaten van een herberg e.d.m. Daar wordt ook het individueel strafregis ter bijgehouden. In de politie wacht wordt de dienst door een inspekteur geregeld. Ook de officieren hebben er hun burelen en werken er in ploeg- verband met zowel bij dag als bij nacht een officier van a„i-, wacht. De ordediensten zorgen rVetsaienaars defderen op de politiekorpsdag. (a) er voor dat het werk vlot ver loopt en dat er kontrole is op markten, avondmarkten en al- zondere wetten houdt hinder- (voor 5 personen) en een niet lerhande festiviteiten als krite- lijke inrichtingen, stedebouw, Zo uitgebreid wagenpark: 3 num, karnaval, topdag, wie- reklame en prijstekenen in het dienstvoertuigen en 3 burger- lerkoersen en noem maar op. oog en dient tevens als milieu- wagens Erembodegem heeft Up de dienst briefwisseling politie tegen sluikstorten, la- daarenboven een combi en de wordt de bnefwissehng met waaihmder, water- en lucht- verkeersbrigade beschikt over het gerecht genoteerd en ver- verontreiniging, enz. een combi en drie moto's. e De tekendienst zorgt er De S.O.S. of Speciale Opspo- Wijkagenten verplaatsen zich voor dat schetsen van ongeval- ringsbrigade tracht misdnjven noe steeds od de aloude fiets len worden overgetekend en waarvan de dader (nog) niet Na^f«mdhLe mS verSen "jn?.hUn.8'. S,g" gekend ,s °P.te lossen en labo" zondag stapte het quasi voltal- reert met vinger- en voetaf- Lig korps voorafgegaan door de politiemotoristen en voorafge gaan door de Politieharmonie van Gent keurig op langs Gro te Markt, station, Dender- straat en werden bloemen neergelegd aan de gedenkte kens op het Vrede- en het Keizerlijk Plein. nalisatie e.d.m. op kaart wor den gebracht. De afdeling bij- drukken, foto's van verdach- Op de Grote Markt schouw den de overheden dan de groep die op heel wat applaus werd onthaald en naar de knip oogjes en monkellachjes van opmarscherenden naar het pu bliek toe blijkbaar heel wat simpathie wegdraagt. Niet iedereen aanziet ze trouwens als «pakkemannen». LH iels - In Netwerk, De Ridderstraat, bracht Ann Vermeiren (Meldert) tijdens het voorbije weekend een uniek kykstuk I blijk gevend van kreativiteit, vindingrijkheid en eigen visie. nele patronen werd afgestapt. Achtereenvolgens zijn dat bruid en bruidegom, transfor maties (hout. water, metaal, vuiy;. aarde), de futuristische stad, scherven brengen geluk en in de tuinen van... Ann Vermeiren, zelf een bloem onder dc bloemen, geeft duidelijk blijk van haar ongebreidelde fantasie stoe lend op technische vaardigheid en met het lef iets te realiseren duidelijk «anders dan anders». LH Haar scheppingskracht mond de uit in fascinerende taferelen totaal onkonventioneel opge steld in een orgie van kleuren, blijk gevend van heel wat in spiratie zeker ook transpira tie met aangepaste fccrieke belichting en kabbelende wa terpartijen Het geheel gepresenteerd in een soort doolhof waarbij U van de ene naar de andere verrassing wordt geleid. Vijf thema's werden erin op echt originele wijze behandeld waarbij volledig van traditio- De «Pleshkermis», met een schilderijententoonstelling, een aantal attrakties die voor een denderend spektakel zullen zorgen en de wydbekende maandag-jaarmarkt zullen, weer of geen weer, van zaterdag 29 september tot en mat maandag 1 oktober opnieuw heel wat feestvierende Erembodegemnaars en «vreemde» bezoekers naar het centrum van de grootste Aalsterse deelgemeente lokken... Ter gelegenheid van de jaarlijkse opendeurdagen bij de stedelijke politie waarover U elders in dit blad meer leest werd de Sociale Dienst, pas drie jaar geleden gestart en momenteel op hoge toeren draaiend, speciaal in het zonnetje gezet. En niet zonder reden. Maatschappelijk assistente Dina De Cremer en politie-assistente Marina Steppe zijn er immers in geslaagd alle drempelvrees weg te nemen zodat ze dagelijks van 8 tot 11 en van 13 tot 16 u heel wat mensen kunnen helpen. In 1973 werd de dekenij Dorp Erembodegem gesticht met als doel handclsinitiatieven uit te werken, plaatselijke feestelijk heden in te richten en het tra ditioneel dorpsleven te bewa ren. Sindsdien zet het aktieve bestuur ieder jaar opnieuw de bloemetjes buiten en worden door ijverige leden impulsen gegeven om dc Ercmbodegem- se dorpsfeesten uit de verkom mering te houden. Zij zijn er van overtuigd: de Pleschh Ker remis en dc daarbij aansluiten de jaarmarkt, door de jaren heen, een klassieker in Erem bodegem, mogen zeker niet wegkwijnen! Wat werd er dit jaar zoal op de kermis Erembodegem-affiche geplaatst? Gedurende drie dagen loopt in het BAC-kantoor in de Sta tionsstraat een schilderijenten toonstelling gerealiseerd door Karei Govaert. Zaterdag 29 september wordt te 15 uur aan café Sportkring op het Dorp, het sein gegeven voor een boeiende kaatswed strijd voor veteranen (plus 45- tigers) en te 20 uur worden alle danslustigen verwacht op de 2e «Pleschh Kerremis» TD met DJ Mark Van der Steen, in de Sporthal Denderdal, georgani seerd t.v.v. ZVC De Kluizen. Zondag 30 september vanaf 14 uur pakt de Kredietbank in de Dendcrstraat uit met een heel stel komische fietsen voor kin deren. Vanaf 15 uur blaast de dekenij Dorp verzamelen voor een reuze barbecue in het dorpscentrum. Wie «barbecue met kip» verkiest moet dan echter in de Stationsstraat we zen. en... voor een lekker tussendoortje een rustig zitje en ccn hapje kan je steeds terecht op de pannckoekenslag van VKSJ in de Gaston De Schepperstraat Voor animatie zorgt VK Post meteen aan café Sportkring. En met een flink partijtje hon- dendressuur zal jc wel graag een tijdlang op het Erembode- gemsc kerkplein verpozen. Om 16 uur en om 18 uur zal wellicht het optreden van de wijdbekende Joe Alcatras het ganse Pleschkermisbeeld do mineren. En vanaf 17 uur staan diverse optrédans van volksdansgroep «Sint Maar tensgilde» en «het Kliekske» op verschillende plaatsen in het dorp geprogrammeerd. Voor de muzikale omlijsting van het hele feestgebcuren Als dames komen ze wellicht heel wat minder schrikwek kend voor bij velen dan hun mannelijke, viriele kollega's. Beide dames zijn trouwens slechts één maal per jaar, t.g.v. de korpsdag, in uniform. De «sociale afdeling» van de stadspolitie te Aalst wil op ge specialiseerde wijze hulp verle nen aan jeugdige delinkwen- ten, aan a-sociale jongeren en aan marginale gezinnen. Waarbij de klemtoon dan vooral op de sociale benade ring wordt gelegd. Preventie Om te voorkomen dat minder jarigen of gezinnen in noodsi tuaties met het gerecht in aan raking zouden komen houden deze dames zich bezig met op- zorgt de fanfare «Niets zonder Arbeid». En om deze gevarieerde ker misdag af te ronden in ware feestroes volg je best de kroe gentocht met de onverzadigba re St.-Maartensgilde! Maandag 1 oktober is een bij zonder drukke dag in Erembo degem met de 37e grote jaar markt op het getouw: een tra ditioneel gebeuren waaraan verschillende prijzen en ere metalen verbonden zijn. Er staat dus voor elk wat wils op het programma De Dekenij Dorp Erembode gem hoopt alvast ook u te mogen begroeten! DB. sporen van marginale gezin nen, a-sociale jongeren en jon geren in gevaar. Ze krijgen daartoe heel wat tips van kolle ga's, buren, van instellingen en vaak zelfs van familieleden van betrokkenen. Tips die uiter aard van alle diskretie ge nieten. Bemiddelend wordt opgetre den bij konfiikten tussen ou ders en kinderen op verzoek van één van beide partijen, van beiden of van derden. Er wordt informatie verstrekt en men verwijst naar andere hulp verlenende organisaties. Ook cafébezoek tijdens de schooluren wordt m het oog gehouden. Wie 18 is wordt gewoon genoteerd doch wie beneden de 16 is en dus nog leerplichtig wordt voor onder vraging meegenomen naar het politiekommissariaat. Een ak- tie die er heeft toe bijgedragen dat dergelijk cafébezoek reeds gevoelig is verminderd. Ou ders en scholen, zelfs caféba zen geven hierbij wel eens va labele tips. Tot een proces verbaal komt het dan echter (nog) niet. Repressie Alle minderjarigen die strafba re feiten hebben gepleegd (diefstal, vandalisme) of zich in gevaar bevinden door eigen gedrag of door dat van zijn ouders (verwaarlozing, mis handeling, slechte opvoedings situatie) komt in aanraking met de sociale dienst. Die gaat dan over tot milieu-onderzoe ken, tot het opmaken van mo raliteitsverslagen, tot het in winnen van inlichtingen in op dracht van prokureur, jeugd rechter of gerechtelijke politie en treedt ambtshalve op n.a.v. klachten inzake verwaarlozing en a-sociaal gedrag. Minderja rigen of hun ouders die reeds met het gerecht in aanraking kwamen worden begeleid. Burgerrechtelijk Tenslotte voert deze dienst tal van opdrachten uit inzake adoptie, ontvoogding, natura lisatie, onderhoudsgeld, be- zoekrecht en attesten van ver blijf bestemd voor het kinder bijslagfonds. U kunt er ook telefonisch (053- 21.34.56) of schriftelijk (Kan. Colinetstraat 7) terecht om een afspraak te maken. LH Aalst. Ann Vermeiren fantaseerde ludiek met bloe- i men in Netwerk, fa) Met haar 13e Antiekbeurs gooide KOSI, Kuituur, Ontspanning, Sport en Informatie Aalst-Mylbeke hoge ogen. Dit evenement wist immers in de loop der jaren vermaardheid te verwerven en lokt belangstellenden zowel van aan de kust als vanuit Limburg. Ze is alleszins niet kommersieel bedoeld al dienen eventuele boni wel om op de parchie heel wat aktiviteiten mogelijk te maken of te stimuleren. Op zondag 30 september orga- nizeren de Jcfkens van Sint- Anna op het Sint-Annaplein en Roklijf aan de kerk een eerste «crop-crovcr-cronder- dag»; voorbehouden aan jon gens en meisjes van 5 tot 15 jaar. Om 10 u. wordt begonnen met een kindermarkt die pas om 12 ten einde loopt. Ieder kind kan er zijn stand inrichten om oud speelgoed of andere din gen tc verkopen of te ruilen Het opzetten van de standen kan gebeuren vanaf 9 u. De deelname is gratis. Om 13.30 u. start het grote erop-erover-eronderspel. Ie dere deelnemer wordt ver deeld per leeftijd en krijgt vijf praktische en evenveel teoreti- sche proeven. Inschrijving vanaf 12.30 u. Deelname 20 fr. Om 17.30 u. volgt de prijsuit- deling. Iedere deelnemer krijgt een prijs. Gedurende dc hele dag staat er een springkas teel en tussen de spelen door staan er heel wat verrassingen tc wachten. Het parcours wordt voor die dag verkeersvrij gehouden en er is voorzien in voldoende begeleiding. Op amper twee dagen zowat 4.000 bezoekers ontvangen is een duidelijk bewijs van dege lijkheid. Het is er trouwens niet overgeorganiscerd doch met de verschillende lokalen en het ineenvloeien van stands wordt het duidelijk een intie me, familiale bedoening in een heuse vertrouwenssfeer. OSI opteert dan ook verder voor regionale beurzen in de weten schap dat dergelijke evene menten op nationaal niveau niet voldoende attraktiviteit hebben om leefbaar te blijven. Met een tiental degelijke expo santen wordt trouwens een voldoende ruime keuze gebo den om volk naar «'t Apostel ken» tc trekken. Volk dat daarenboven telkenjare terug komt. A.s. zondag 23 september volgt dan doorlopend de hele dag dc traditionele prondel- markt, eveneens een KOSI- organisatie waarbij de heer Ghesquière zijn beste beentje voorzet en op 1, 2 en 3 novem ber komt. in primeur voor Aalst, dc Informaticabeurs waaraan ook de Aalsterse computcrklub haar medewer king verleent. Beleggen in antiek? Antiek is niet alleen populair en wordt zowel om kulturcle als om psychologische doelein den gekocht in een ekono- misch onzekere periode grij pen velen terug uit nostalgie naar oude, vertrouwde waar den maar is naast een sta tussymbool tevens een moge lijke geldbelegging. Dan wel letten of het inderdaad om «antiek» gaat. Antiek is wat enerzijds ten minste 100 jaar oud is en anderzijds gemaakt is in de stijlperiode zelf. Wat vaklui dan «époque» noemen Belangrijk bij beleggen in anti ek is het fiskale aspekt, meest al anoniem en meerwaarden opleverend die niet belastbaar zijn. Wel moet men bij even tuele aankoop aandacht heb ben voor dc kwaliteit, origina liteit en uitvoering naast de toestand (liefst niet te veel ge restaureerd) en vooral de zeld zaamheid. Antieke meubelen brengen op min of meer lange termijn geld op maar namaak is reeds op korte termijn waardeloos. De kombinatie antieke meubelen met eigentijds design zou een perfekt huwelijk kunnen vormen. LH De Gaa Lowies Op 22 september bij deze groepering bakschieting plus pitjesbak naar kippen in lokaal Sportleven, Welvaartstraat 92. om 20 uur. Gaa Lowies heeft deelgenomen aan de bloemenstoet in Blankenberge en de pers van ter plekke omschreef de Gaa Lowies als dé karnavalgroep. Hun kostuums vond men reuze. Worden de Gaa Lowies in eigen Aalst soms miskend? Miel Destereer Op 29 september geeft de voorzitter van het Aalsterse karnaval verbond, Miel Van den Broucke, een eerste steunavond. Hij is kandidaat-prins voor 1985. Verzekerde deelname van de Aalsterse Elvis Presley. In lokaal Herleving, Houtmarkt. Wordt Paco Milou de sjoesjoe? Michel en Antoine Vrijdag 12 oktober om 20 uur in de H.Hartkring. Dr. De Moorstraat, kan je opnieuw de show van Michel en Antoine bekijken. Heruitgave dus van de «Toe men show», in samenwerking met AKV De Strootloeipers. Kaarten bij Antoine Van der Heyden, Koolstraat 54, tel.: 70.21.49, of bij Michel Cleemput aan de Gentsesteenweg 180 (tel.: 21.51.45) of in de H.Hartkring. En ook bij De Strootloeipers (de vroegere Pikante Kastaars) kan je kaarten krijgen, kopen dus. Travestieshow Dc Prinsencaemcre pakt na het enorme sukses van vorig jaar weer uit met een travestieshow, dit jaar op 19, 20, 26 en 27 oktober. In de Nieuwe Madeion, Grote Markt. Kaarten bij Simon D'Hondt, de deken van deze vereniging, Wijngaardveld 6. Aalst. De Schoiemers wonnen het eerste groot Netbaltornooi. fa)

De Voorpost | 1984 | | pagina 5