ERVARING BINNEN HANDBEREIK Lebbeekse Rode Kruis huldigde bloed- en plasmagevers Meer dan duizend dieren op de zevende Hamse Pels- en Pluimveedagen MICRO SYSTEMS IN DENDERMONDE MICRO SYSTEMS 8 - 21.9.1984 - De Voorpost Burgemeester Cool komt de h. De Bruyne feliciteren bij de opening van zijn nieuwe zaak in het Dendermondse centrum Flink wat belangstelling, vorige week zaterdagnamiddag, in de zaal Ons Huis, voor de huldiging van verdienstelijke bloed- en plasmagevers en van tal van Lebbekenaars - zowel volwassenen als jongeren - die het volgen van een Rode Kruis-kursus met goed gevolg afsloten. mans, Maurits Carels, Ernest Wandelseck, Kamiel De Man. Pierre Heymans, Godelieve Kielbaey, Gustaaf Mannaert, Achiel Mertens, Frans Triest, Antoine Van Avermaet en Frangois Vlassenroot. Gaven minimum 40 maal bloed: Roger De Smedt, Paula De Wolf. Petrus AUaert, e.z. Thérèse Scheldman, Isidoor De Bruecker, Jean Van Cau- ter. Gustaaf Meert. Pierre Peelman, Aifons De Nil, Cle ment Witman, Suzette Van Malder. Etienne De Rauw, Theo De Saedeleir, Johnny Leunis, Renaude Van de Vel de, Marcel Mannaert. Jozef Mannaert, Josée Vermeulen, Victor Goedgezelschap, Gus taaf Buelens. Adolf Buys, Hu go De Velder. Alfons De Wolf, Frangois Heyvaert, Emi- lie Jacops, Lodewijk Jacops, Rik Lissens, Urbain Monsieur, Emiel Peytier, Erik Timmer man, Frans Uyttendaele, Joan nes Van Schoor. Interesse was er ook van o.a. burgemeester Moeyer- soon, de schepenen Hiel en Frangois De Ridder en van bestendig afgevaardigde Al fons De Mol. Tijdens deze plechtigheid kwam nogmaals aan het licht dat de Lebbeekse Rode Kruis-afdeling cn de Vriendenkring der Vrijwillige Bloedgevers, tot de bloeiend- ste van het land behoren Diverse toespraken Traditiegetrouw werd tij dens deze viering door een rits sprekers het woord gevoerd. Plaatselijk Rode Kruis-voor- zitter Norbert Segers opende de rij, verwelkomde de aanwe zigen en sprak woorden van dank uit, o.a. aan de leidingge vende kaders van de diverse RK-onderafdelingen. Spreker noemde het Rode Kruis het levend symbool van menselijk heid en promoveerde alle ge- vierden tot wereldkampioen op het vlak van de medemen selijkheid en hulpvaardigheid. Provinciaal RK-voorzitter Grusemeier had het in zijn toespraak over het belang de jeugd te stimuleren deel uit te maken van de RK-familie en herinnerde eraan dat in 1984 niet alleen het 50-jarig bestaan van de Bloedtransfusiedienst gevierd wordt, maar dit jaar ook de tienmiljoenste bloed- gift mocht genoteerd worden. De provinciale voorzitter drukte de donors op het hart dat ze de erkentelijkheid ver dienen van hun medemensen en beklemtoonde verder dat elke dag meer en meer bloed nodig is. Namens het RK-hoofdbe- stuur voerde de h. De Naeyer het woord Hij richtte zich hoofdzakelijk tot de jeugd en bezwoer haar niet te breken met het Rode Kruis. In de schoot van de Lebbeekse afde ling, aldus de h. De Naeyer, worden immers talrijke inte ressante aktiviteiten georgani seerd. Vierde spreker in het rijtje was dr. Lust, die de Bloed transfusiedienst Aalst (Zenne en Denderland) vertegenwoor digde. Hij betrok de Vrien denkring der Vrijwillige Bloedgevers, die te Lebbeke twintig jaar bestaat, in de hul de en beklemtoonde dat Leb beke, voor het centrum zowat één donor op tien oplevert. Een prestatie die kan tellen. Tot slot nam de h. Moeyer- soon het woord. De Lebbeek se burgemeester beklemtoon de dat de gemeentelijke over heid, binnen haar begrensde financiële mogelijkheden, de Rode Kruisafdeling steunt, haar zelfs een voorkeursbe handeling verschaft. De h. Moeyersoon had het verder ook over de verdiensten van de diverse Rode Kruishulpdien sten die te Lebbeke aktief zijn. Vervolgens was het eredi ploma's en medailles uitreiken geblazen. Gelauwerden Gaf 80 maal bloed: Etienne Macharis. Gaf minimum 60 maal bloed: Remi Cornelis, Petrus Brussel- Gaven bloed: Lydia De Meersman, Rudy De Meersman. Roger De Mey, Philippe De Vis, Frans De Vriendt, Sylvie De Wolf, Charles Gysens, Annet te Herrebroeck, Denis Heu- vinck, Ludo Laurens, Frans Mariens, Marie-Louise Ma riens, Jean-Pierre Meert, Ma rie-Louise Merckx, Maria Pe lentan, Paula Perdaens, Ma riene Ringoot, Alfons San ders, Alfons Smekens. Maria Van den Berghe. R. Van den Bossche, Melinda Van der Vreken, Adolf Van der Poten, H. Van Gijzeghem, Monique Vermeulen, Helena Verton gen. Daniel Bourguignon, Gaston van Peteghem, Maria Bosman, Ghislaine De Hau- were, Sylvain Van de Velde, Luc Saeys, Clementine De Ridder, Odilon Cobbaut, Jero me Cooreman, Francine Man naert, Xavier Vermeir, Eddy Van Peteghem, Lutgarde Sic- card, Willy De Pelseneer, Mare Cooreman, Paul De Bae- re, Joanna Vermeir, Frangois Verbeeren, Marcelle Philips, Guido Van Herreweghen, Ivo Quintelier, Alfons Vervran- gen, Michel Braet. Jacqueline Brusselmans. Willy Caudron, Maria Coolens, André Coore man, Gabrielle Cooreman, Maria De Bondt, Freddy De Donder, Hortense De Hauwere. Gaven minimum tien maal bloed: Karei Bracke. Alfred De Landtshecr, Erik De Md, Godelieve De Pauw, Irene Dooms, Leon Hermans, Ron- ny Heuvinck, Roger Huy- ghens, Rita Leys, Roy McGre gor, Frans Muylaert. Johan Pieters. Liliane Van Bosbeke, Geneviève Van Damme, Eddy Van den Abbeel, Marc Van den Abbeel, Jeanne Van Ex- tergem. Koen Van Herrewe- gen, Marita Van Nieuwenhui- zen, Daniel Van Oudenhove, Pierre Van Ransbeeck, Marie- Louise Van Weyenberge, Lut garde Verbeiren, Martin Ver- donck, Maria Verdoodt, Jan Verhuist, Christine Vermeir, Roger Moortgat, Julia De Wolf, Rik Luyten, Clement Putteman, Monique Callier, Frans De Leener, Antoon Van Speybroeck, Nicole Hulpiau, Eddy Putteman. Rudy Van Damme. Willy Guns, Yvette Martens. Walter De Beer, Pet rus Van de Velde, Melinda De Saedeleer, Frans Vinck, Jeani- ne Bessems, Louis Van Ros- sem, Fernand Van Damme, Victor Van Bosbeke, Jan De Meersman, Maurits Leemans, Jan Aelbrecht. André Putte- Behaalden het diploma van hi 1 Jeugd Rode Kruis: Paola Kep pens, Ingrid Schuddinck, Bi iinda Van Santen, Carla Vas man. J.P. Van den Bossche, Frieda Heuninck. Suzanne Merckx, Johan Abbeloos. Christiane Aelbrecht. Frangois Eliane. Gaven 125 maal plasma (tot 31 december 1983): Jozef Man naert en Stefaan Van Muyl- ders. Gaven 75 maal plasma (tot 31 december 1982): André Ver- meiren, Alfons Van Weyen- berg en Pierre Heymans. Gaven 75 maal plasma (tot 31 december 1983): Johnny Leu nis, Marie-Josée Van Herre weghen, Etienne Macharis, Urbain Monsieur, Marie-Jean ne Lissens, Eddy Boghmans, Barbara Oezachowska, Theo Volkaert, Erik Heymans en Leo Maes. Gaven 25 maal plasma (tot 31 december 1982): August Saeys. Pierre Philips, Etienne Macharis, Willy Berckmoes, Luc Van der Meren, Emilie Jacops, Gabriella Cooreman, Marc Van Verre, Denis Van den Broeck. Gaven 25 maal plasma (tot 31 december 1983): Marc Hol- brecht, Emiel Peytier, Anita De Smedt, Lea Aelbrecht, Monique Heyvaert. Clement Putteman, Hans De Leener. Ontvingen het brevet van Rode Kruishelper: Tina Dauwe, Ma rina De Smedt, Patrick Gerets, Lucia Ghijsens, Geert Hey vaert, Ali Ibur, Marleen Ruys- sinck, Lisette Teck, Nadine Van den Abbeele. Johan Ver- cauteren, Dany Boesmans, Leo Borms, Hilde De Backer, Pieter De Leeuw, Lydia Her mans, Marie-Louise Heyvaert, Jean-Paul Lissens, Urbain Monsieur, Leontine Pisane, Johan Van Avermaet. Marc Van den Eede, Hilde Van Schoor. Schoor, Michael Moortp Christel Loverie Doran. Behaalden het brevet EHB( Karin De Busschere, Geert Corte, Karine Philips, At Van der Jeught, Jan Vergaa wen, Kathleen Vernimmeq Arlette Vinck. Behaalden het diploma van R de Kruisziekenhelper: Daelman en Arnold De Bo Pierre van R Lebbeke. Het Rode Kruis van Lebbeke was in feeststemming, (foto piet hermans) Lebbeke. De leden van het Rode Kruis waren present op de feestzitting, (foto pk hermans) Toen de heer P. De Bruyne zich als zelfstandige ging toeleggen op de verkoop van computers en daarmee van zijn hobby zijn werk maakte, werd zijn woning aan de Ouburg te Oudegem al snel te klein om het demonstra tiemateriaal te plaatsen en de klanten te ontvangen. Daarom verhuisde hij naar het Dender mondse stadscentrum, waar hij nu een schitterend perceel be trekt in de Riddersstraat, net over de Denderbrug. Voorlopig is Micro Systems een tweemans- bedriif dat echter wegens de be langrijke omzet bredere perspek- tieven heeft. Daarom ook zijn in het nieuwe gebouw meerdere uitbreidingsmogelijkheden voor zien. Dat konden wij vaststellen tijdens de officiële opening die vorig weekend plaats had De heer De Bruyne uit Lebbeke is burgerlijk ingenieur elektronica en zette zijn eerste professionele stappen in die branche bij Bell Telephone. Geboeid als hij ech ter was door de werking en de mogelijkheden van de moderne computers, maakte hij van zijn hobby zijn werk en begon een viertal jaren geleden als zelfstan dige computers aan de man te brengen. Ondertussen is de zaak zodanig gegroeid dat Micro Systems sinds maart van vorig jaar een pvba geworden is. met voorlopig één medewerker in dienstverband. Da h Karei Rin goot uit Zele. eigenlijk afkomstig uit de bouwsektor en dat heeft een speciale reden komt nu de taak van de h. De Bruyne verlichten. Momenteel werkt hij zich volledig in en specialiseert De eerste echte «personal computer» met de afmetingen van een schrijfmachine. Toch zijn alle mogelijkheden aanwezig. zich in de administratie van het bouwbedrijf. Micro Systems verkoopt compu ters voor kleine en middelgrote ondernemingen, dikwijls familie bedrijven. maar ook voor bepaal de afdelingen van grote bedrij ven. Meestal zijn het kleinere computers met algemene pro gramma's die kunnen aangepast worden. Deze systemen hebben meestal één scherm als werk- post, maar er zijn ook meerdere werkposten mogelijk. •Onze belangrijkste leverancier is 'Geveke Electronics', vertelt de h. De Bruyne, die verzorgt ook de gebruikelijke onder- houdskontrakten. De soft ware wordt door ons via een onder aanneming geleverd. De totale verantwoordelijkheid berust ech ter bij Micro Systems. Die geeft dan ook uitleg en opleiding als het om boekhouding gaat. maar de soft ware-onderaannemer be geleidt de klanten aanvankelijk als het bijvoorbeeld over voor raadbeheer, fakturatie of mailing awie heeft er een computer De vefschil|ende systemen kunnei^er plaatse getest worden. nodig"? Daar kan geen algemeen gel dend antwoord op gegeven worden Het is eigenlijk onze bedoeling om niet zozeer de computers dan wel oplossingen te verko pen, oplossingen voor proble men waarmee bedrijven gekon- fronteerd worden». Elk bedrijf moet afzonderlijk en specifiek bekeken worden. De markt is verdeeld in twee richtin gen. De horizontale markt die zeer ruim is en die bijvoorbeeld boekhouding, en fakturatie be vat, maar ook de vertikale markt voor gespecialiseerde bedrijven. We denken hier bijvoorbeeld aan textielzaken en bouwonderne mingen Daarvoor hebben wij dan speciale en ondertussen reeds gerenommeerde syste men uitgedokterd. Ook publici teitsbureaus kunnen bij ons ter echt. Cinescoop in Gent bijvoor beeld is een trouwe klant. Voor wat de textiel betrettkunnenwii h P De zaakvoerder van Micro Systems, gerust refereren naar de Kle- De Hamse Neèrhofvrienden zijn dit jaar aan de zevende uitgave toe van hun Pels- en Pluimveedagen. Ze worden voor het eerst sedert hun organisatie gehouden in de Hamse kermisweek en wel in de sporthal De Wuiten in de Damstraat, op vrijdag 21, zaterdag 22 en zondag 23 september. De Hamse Neerhofvrienden organiseren met de steun van het gemeentebestuur en neringdoeners. Volgens voorzitter Paul Praet worden er dit jaar meer dan duizend dieren verwacht in de vroegere fabriekshallen van de firma Vermeire. De fokkers-tentoonstellers zorgen op deze driedaagse pels- en pluimveetentoonstelling voor een formidabel kijkgenot. Voor de kampioenen zijn er ook dit jaar prachtige prijzen voorzien. De officiële opening heeft plaats op vrijdag 21 september te 20 uur. In de namiddag wordt aan de scholen reeds gelegenheid gegeven hieraan een bezoek te brengen. Naast konijnen, duiven, kippen en cavia's worden er ook dit jaar schapen en geiten tentoon gesteld. Allemaal dieren die raszuiver zijn. dingzaak Gilbert in Wieze die dankzij ons systeem de verkoop, stock en aankoop van verschil lende zaken in allerlei gemeen ten piekfijn kan bijhouden zonder al teveel administratief werk Ook de aannemers hebben het niet onder de markt met hun meetstaten, lastenboeken en vorderingsstaten, terwijl de elek triciens met de computer hun plannen kunnen tekenen. Spe ciaal daarvoor hebben wij hier de heer Ringoot die uit die branche komt en die de problemen ervan dus goed begrijpt. Wij willen niet p*r=£ een compu ter verkoc^n waaraan het bedrijf moet aanpassen, integen deel, De bestaande sytemen worden bekeken en nadien wordt de computer gezocht die er het best bij past. Goede service Is ook in onze branche het belangrijkste. Daar voor hebben we niet alleen de opleiding en de ervaring, maar ook een geschikte plaats Den- de rmonde ligt in het midden van de industriële driehoek Brussel- Gent-Antwerpen en is dus niet alleen gemakkelijk bere^^ maar van hieruit ki;r,;--n W|i vlot opereren uoreau kan men alle da- yen terecht van 9 tot 12 en van 13 tot 18 uur Op zaterdagen zijn er steeds afspraken mogelijk voor demonstraties» Publlrep. DC Meer dan 400 leden Voorzitter Paul Praet van de Hamse Neerhofvrienden onderstreept dat het ledenaantal voortdurend aangroeit. -Wij hebben momenteel meer dan vierhonderd leden. Wekelijks komen er nog een aantal bij. Dank zij voor drachten, klubvergaderingen en bezoeken aan gelijkaardi ge verenigingen hebben we al heel wat ervaring opgedaan. Vooral het steeds stijgend aantal bezoekers op onze jaarlijkse grote tentoonstelling is voor ons een stimulans om er verder mee door te gaan. Ook dank zij de steun van ncringdocncrs en sympathizantcn.» De prijsuitreiking aan de diverse kampioenen van elke reeks cn kategorie zal plaats hebben op zondag 23 september te 19 uur in sporthal De Wuiten in aanwezig heid van burgemeester en schepenen. Deze dicrentcn- toonstelling is toegankelijk op zaterdag 22 september van 9 tot 23 uur en op zondag 23 september van 9 tot 19 uur. (p.v.c.) STEEKKAART Ir. P. De Bruyno Riddersstraat 5 9330 Dendermonde Tel.: 052/21.51.00

De Voorpost | 1984 | | pagina 8