«Zwembadlaan» is haar naam... Round up in OCMW-Aalst Stadsbestuur Aalst huldigde Olympische kampioene Voorbereidingen 11.11.11-aktie in Erpe-Mere Applaus voor ex-schepen Eddie Monsieur Vastgestelde onderhoudsprijs in Aalsterse rustoorden Omlegging busliln Aalst-Lede-Wetteren De Ridder- en De Keyserstraat Aalst vieren... Elly en Rikkert te Herdersem WLA-Nieuwtjes «Zou»-tjes.. De Voorpost - 28.9.1984 - 13 De gemeenteraadszitting van verleden dinsdag, met nochtans liefst 59 punten waarvan 9 interpellaties op de dagorde van de openbare zitting en met 37 op die van de besloten vergadering werd, in tegenstelling met de vorige, geen marathonzitting want voor middernacht was de klus geklaard. Mede door het feit dat zowat de helft van de punten in openbare zitting geen letter kommentaar vroegen, de afwezigheid van Patrick De Smedt die wel eens met lange teksten komt opzetten en het zich opmerkelijk op de vlakte houden van Danny Denaeyer die deze keer géén enkele interpellatie hield. Ook al had hij alle dossiers, naar eigen zeggen, grondig bestudeerd. Wat dan wel bleek als hij dan toch eens tussenkwam. Hoofdpunten uit deze zitting ny Denaeyer wil met zijn rede- gewezen werd dat «Zwembad waren in de eerste plaats de nering liever niet «in de mist» laan» eventuele verwarring kwestie van de hoogspannings- belanden en houdt het, na het voorkomt deelt Lambert Van lijn (waarover U elders in dit cartuiarium en geschriften van de S(jpe de bevindinben mede blad leest) maar ook begro- eminente historici erbij te heb- van zijn «onderzoek». Hij tingswijzigingen. de toeganke- ben gehaald bij een toponiem heeft het noch voor «Zwem- lijkheid tot het Osbroek. de «Bergemeersen». «Bergemeer- badlaan», noch voor «Ber- stads- en dorpsherwaardering senlaan» vindt hij net iets te genmeersenlaan» want het is en. eens te meer. het kultureel veel. «Bergemeersen» zou dan gewoon geen laan. Hij zou wel centrum. Meer bepaald het ook slaan op de toekomstige gevoeliger zijn voor «de Berge- funktioneren ervan. Het geven straat die op de andere zou meersen». «Meers» dan als van een straatnaam nam ook uitkomen. Het wordt ingewik- drassig gebied, een soort pot- heel wat tijd in beslag na soms keld polder etymologisch en land- vergezochte uiteenzettingen. Willy Van Mossevelde vraagt schappelijk geflankeerd door What's in a name? waarom teruggekomen wordt een heuvelrug. Maar hier gaat °P hetzelfde agendapunt zon- het raadslid even achteruit en Reeds in een vorige raadszit- der enige bespreking, enige stelt dat deze «meers» zijn ting werd er duchtig gezwamd suggestie of enige studie. De funktie verloren heeft door in verband met de naam te VU zal om het even welke aanvulling. Voor hem hoeft geven aan de nieuwe straat die naam dan ook niet goedkeu- het dan ook niet meer per se km Vh tin?n ren" P^oonlijk zag hij liever «de Bergemeersen» te zijn al- de Albrechtlaan. Het kollege zoajs hlj oniangs op het hoewel hij daar toch gevoelig stelde toen reeds «Zwembad- zwembad zag staan «parlement aan bleef. Edgard Hooghuys ban» voor doch de meerder- js ZWambad» deze nieuwe zegt dat de meerderheid zich heid was over dit punt(je) ver- straat waarover niet in het par- akkoord stelde op «Zwembad- deeld en het werd naar een lement maar dan toch in een laan» en dat ook de SP daar- volgende zitting verschoven. andere praatbarak nu zoveel te mee akkoord kan gaan. Remi Van Vaeren- doen is he.itHH »u Onlangs greep een vergadering plaats over de 11.11.11- aktie. Het is opvallend dat (voorlopig) alleen de jeugd geïnteresseerd lykt te zijn. Het waren trouwens afgevaar digden van de Chiro-afdelingen in verschillende deelge meenten, Jeugdheem Dido en Wereldwinkel. Aalst. OCMW-voorzitter Richard Goossens tijdens de perskonferentie geflankeerd door onder meer raadslid Van Herreweghe en sekretaris Albert Saeys (a). Op de perskonferentie van het OCMW bracht voorzitter Richard Goossens met zijn staf raadsleden en ambtenaren een round-up van de toestand in het DCMW. Schepen bergh stelde andermaal «Menmgsverechiilen moeien (Zwembadlaan. voor maar wordl' eeti,.s. zondeMreml, kunnen worden uitgepraat-, met een ijver een betere zaak van zake„ dnddoos de. de Burgemeester en waardig werden heel wat na- neercj «Zwembadlaan» sluit in elk ge- men gewikt en gewogen. val mogelijke verwarring uit en Raadslid Annie Dierick voelde Schepen Remi Van Vaeren- dat gaf de doorslag want er was zich weinig gelukkig met bergh zal dan maar eens de reeds een Bergemeersenstraat, «Zwembadlaan» en vond «Wa- «historiek» van het geven van ecn Bergekouter, twee Berg- tersportlaan» gezien de ligging een naam aan deze straat uit straten om dan nog niet te niet alleen passend maar te- de doeken doen. Op vraag van spreken van tweemaal Berken- vens minder «plat». Toch had het bestuur stelde de stads- 'aan ze nog een andere naam in archivaris «Bergemeersenlaan» Bij de stemming heeft de bur- petto. Gezien het in de vroeger voor maar na sluiting van het gemeester even een lapsus en drassige meersen nog steeds onderzoek bleek dat Jos Ghy- spreekt van de PS wat Jan vaak nevelig is opteert ze lie- sens opteerde voor «Zwem- Caudron laat zeggen dat de ver voor «Nevellaan» (een badlaan» en de Draeckenieren «VU» zich onthoudt, spuiter haakt in met «Nievel- voor «Leirekensroute»... En toch was de zitting voor laan» het raadslid woont te Het college houdt het bij middernacht beëindigd. Niet- Meldert «op Nievel»). «Zwembadlaan» en de provin- tegenstaande zoveel «gezwam» Maar het mag gerust ook ciale kommissie gaf daar reeds in «de mist». «Misdaan» zijn. Raadslid Dan- goedkeuring aan. Nadat er op LH In aanwezigheid van schepenen, raadsleden en klubleden van de «Canonschutters» werd Sotya Vettenburg, een ongehuwde dertigjarige licht-gehandicapte uit de Erembodegem- se Bredestraat, van beroep bediende, verleden zaterdagvoormiddag plechtig door het stadsbestuur gehuldigd by het behalen van haar Olympische titel pistoolschieten nadat ze voor heen reeds twee Belgische en één Europese titel in deze discipline had verworven. Samen met de «Aalsterse Ca- kon bekomen worden dat ze Spelen voor validen zouden nonschutters.. en de zowat 350 haar been zou blijven behou- kunnen deelnemen. Misschien sportverenigingen van Aalst den. Ook met een lamme lin- is dit reeds in 1988 in Seoel het verheugt schepen Gilbert kervbet, een korter linkerbeen geval. Bourlon er zich over dat een en een vastgezette enkel bleef In zijn toespraak had schepen stadsgenote, te Aalst geboren. Sonja van de sportmikrobe ge- Bourlon ook woorden van lof dergelijke hoge eer wist te ver- beten en deed ze aan kracht- voor «De Canonschutters» die dienen. Op 16-jarige leeftijd proeven als kogelstoten en dis- aan hun lid Sonja Vettenburg werd Sonja het slachtoffer van cuswerpen In zwemmen werd alle mogelijke faciliteiten ver een verkeersongeval aan de ze zelfs nationaal kampioene leenden opdat ze tot op het Belgische kust en overgebracht en dan ging ze haar kans in het hoogste schavotje zou kunnen naar het Akademisch Zieken- pistoolschieten. Via training, klimmen, huis te Gent. Een open been- koncentratie, zelfbeheersing De klubvoorzitter dankte allen breuk aan het onderste deel en wedstrijdervaring lukte ze die voor Sonja iets hebben ge- van het linkerbeen en verschil- hier ecn letterlijk en figuurlijk daan waarna hij even de poli lende breuken aan de linker- schot in de roos en kreeg goud ticke toer opging en een ap- voet zullen haar voor altijd op de Olympische Spelen voor plaus vroeg en kreeg, voor een mindcrvalidc doen blijven Minder-validen te New-York. glunderende Eddie Monsieur, Maar Sonja is moedig en wil Daarmede is voor haar de kous gewezen schepen van de sport volwaardig presteren. Werd ze lang niet af want ze wil nog die voor de Canonschutters en naar eigen zeggen in het eerste enkele jaartjes meedraaien op hun lokaal in de Kapcllestraat ziekenhuis niet zo gelukkig be- topniveau. Wat ze alleszins dan toch heel wat gedaan handeld. in het Gentse AZ zou wensen is dat ook minder- heeft waar ze ruim een jaar verbleef validen aan de Olympische LH In de Aalsterse rustoorden St.- Job, St.-Lieven en het Erem- bodegemse Hopperank betaal de men vroeger gewoon drie vierde van zijn klein of groot pensioen. Dit werd veranderd en nu dient voor de drie rust huizen, alhoewel ze wat betreft inrichting, komfort en privacy zeer verschillend zijn, een uni forme prijs te worden betaald. Door de betrokkene of niet door de eventuele onder houdsplichtige in de eerste graad. In St.-Job zijn 165 kost gangers, in St.-Lieven 98 en in Hopperank 54. De onder- houdskostprijs werd vastge steld op 600 fr doch wordt eerlang 650 fr voor een al leenstaande en 1100 fr voor een paar. Wél begrepen in deze som zijn onderdak, verwarming, voe ding met tenminste één warme maaltijd per dag, onderhoud van lokalen en linnen, verple ging, ontspanningsmogelijkhe den kollektief georganiseerd en remgelden en medische ver- De Nationale Maatschappij van Buurtspoorwegen brengt ter kennis dat vanaf 1 oktober 1984 de terminushalte van de lijn 699 Aalst-Lede-Wetteren onder voorbehoud van goed keuring zal worden overge bracht naar het busstation in de Nijverheidstraat (derde perron). richting Aalst: Dendermond- scsteenweg. Esplanadeplein. Fabriekstraat, Bauwensplcin, Vooruitgangstraat, Stations plein en Nijverheidsstraat. Richting Wetteren: Werf, Vaartstraat, Groenmarkt, Esplanadestraat, Esplanade- plein, Dendermondsestecn- weg. strekkingen door eigen perso neel. Nkt inbegrepen zijn medische en farmaceutische kosten en remgelden bij verstrekkingen door derden, ziekenfondsbij dragen, individuele verzeke ring droogkuis, haarkappcr, naamtekenen van kledij, aan sluiting op het telcvisicdistri- butienct, huur van de ijskast en washandjes en handdoe ken. Een trouwens niet limita tieve lijst. Wel besliste het OCMW-Aalst dat ieder ingezetene minstens 2.000 fr zakgeld zou hebben om bijkomende individuele uitgaven te dekken. VU-raadslid Arseen Carlier vindt één prijs voor de drie zo diverse rustoorden niet goed. «Voor St.-Job en Hopperank kan men kiezen. Naar St.-Lie ven brengt men U willens nil- lens», zegt hij. Toch zou de reële kostprijs vragen (1100 fr in St.-Lieven) niet alleen niet logisch zijn want daar is minst komfort doch eveneens niet haalbaar in de gegeven om standigheden. LH Ziekenhuis gemoderniseerd Mw Elise Blanckaert-Bour- geois stelde dat het OCMW- ziekenhuis een face-lift kreeg door modernisering van heel wat medische diensten. De cardiologie werd uitgebouwd met bijkomend materiaal voor het nemen van elektrocardio- grams, de gastro-enterologie en de pneumologie werden on dergebracht in aangepaste lo kalen en kregen nieuwa appa raten ter beschikking als een longfunktie-apparaat met re keneenheid en een duodenos- coop en lecturoscoop. Verder wordt de opthalmologie volle dig vernieuwd en voorzien van aangepast materiaal. Op het vlak van het genees kundig korps werden een or thopedist met biezondere be kwaamheid in hand- en micro- chirurgie, een reumatoloog, een pediater en een gyneaco- loog aangeworven en nog an dere uitbreidingen worden in het vooruitzicht gesteld. Het sluit allemaal als een bus zoals voorzien in het in mei 11. goedgekeurd saneringsplan, plan dat, naar blijkt uit de resultaten van verleden en hui dig dienstjaar, realistisch werd opgemaakt. Onderhoudsplicht Door een koninklijk besluit werd de onderhoudsplicht, kind voor ouder(s) en ouder(s) voor kind(eren) ingesteld. Verstrekkingen moeten wor den teruggevorderd ofwel van de begunstigde als dat kan of wel van zijn onderhoudsplich tige personen die aansprake lijk zijn. Het OCMW-Aalst besliste echter dat deze wetge ving met de meeste soepelheid zal worden toegepast. Er kan immers worden afgezien van terugvordering na een sociaal onderzoek en dit om redenen van billijkheid en efficiëntie. Een groot aantal dossiers wer den reeds onderzocht en de rest volgt in oktober. Momen teel wordt nog slechts op 6 personen de onderhoudsplicht toegepast en dat men een ge middelde tussenkomst van 700 fr per dag. Een som die bewust laag gehouden werd om de familiale verhoudingen zo min mogelijk te verstoren R>> beoordeling van dossiers wer den telkens dezelfde kriteria gehandhaafd. Grensbedragen zijn momenteel een netto be lastbaar bedrag van 304.788 fr plus 60.958 fr per persoon ten laste. Algemene kriteria zijn verder het vermogen en de gezihs- en woontoestand. Het verhaal op onderhouds plichtigen is beperkt tot de eerste graad, dus tussen ouders en kinderen en ook tussen echtgenoten. Praktisch gezien werd in de verschillende rustoorden, St.- Job, St.-Lieven en Hopperank elk dossier afzonderlijk onder zocht, worden kontakten ge legd tussen inwoners en hun onderhoudsplichtigen teneinde hen de kans te bieden hun aanmerkingen en eventuele bezwaren te formuleren. Elke situatie werd en wordt dan ook afzonderlijk geëvalueerd. Bestaansminimum Iedereen in de mogelijkheid stellen een menswaardig leven te leiden kan o.m. via de rege ling van het bestaansminimum. Momenteel genieten er te Aalst hiervan 230 personen wat maandelijks zowat 21,5 miljoen betekend, waarvan de helft te dragen is door het OCMW. De bedragen zijn mo menteel 18.190 fr voor een gezin, 13.097 fr voor een al leenstaande en 9.096 fr voor een inwonend persoon. Momenteel is de trend echter dusdanig dat gevreesd wordt dat het bedrag van de begro ting zal moeten overschreden worden. Ook voor 283 perso nen worden de kosten van de ziekenfondsbijdragen door het OCMW betaald. Opvang? Minderjarigen kunnen ge plaatst worden in drie gezins vervangende tehuizen te Leb- leke, Gijzegem of Aalst. Vrij- /illige plaatsingen dan op raag van ouders of in samen werking met diensten die eugdigen beschermen. Voor nensen die in woningnood /erkeren heeft het OCMW wee huizen, momenteel aan opfrissing toe, ter beschikking. Een in de Dr. Demoorstraat en een in de Tweehagenstraat. Een ervan zou kunnen ver huurd worden op korte ter mijn. Huln 66 gezins- en bejaardenhelp sters zorgen momenteel voor 275 hulpbehoevende gezinnen, zegt raadslid Benny Boeykens. Deze dienst kent een konstan te uitbreiding. Voor wie zich zelf nog wel kan behelpen doch problemen heeft bij het onderhouden van de woning staan in een DAC-projekt 43 schoonmaaksters ter beschik king. Ze helpen nu 230 gezin nen bij het onderhoud van hun woning. Nieuw is wel de huishoudhulp die, zonder enige vorm van sociaal of financieel onder zoek, de huishouding kan wor den vezorgd aan wie er om vraagt aan 150 fr per uur pres tatie. Een werkscheppende ak- tiviteit waarbij zwart werk uit- Deze aktiegroep was trou wens een werkgroep binnen de GKR maar na het bewust en omstreden ontslag was deze werkgroep genoodzaakt auto noom op te treden zoniet zou er van een 11.11.11-aktie wei nig of niets in huis komen. De werking van Eipe-Mere richt zich volledig naar het Natio naal Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking en het heeft dus niets met een staats instelling te maken. Het is trouwens een koepelorganisa tie van de bijna alle derde wereldorganisaties in ons land met vertegenwoordigers van verschillende socio-kulturele organisaties. Hun voornaamste doelstel lingen zijn o.a. het organiseren van vormingsdagen met be trekking tot de derde wereld, het uitbouwen van een doku- mentatiecentrum, akties voe ren vooral via scholen en het uitgeven van een tijdschrift en dan vooral de novemberaktie zelf, waarbij de financiële mid delen moeten bijeengegaard worden om één of ander pro- jekt te steunen. Elk jaar wordt een tema uit gekozen en deze keer heeft de aktie plaats onder het motto «macht en tegenmacht». Dit tema wordt trouwens duidelijk gemaakt in een diamontage waarbij een boeiende toelich ting wordt gegeven over het te realiseren projekt. Daarom zal deze diamontage ter beschik king worden gesteld van de verenigingen die er om vragen. Een voorlichtingsavond in die zin zal een duidelijk beeld op hangen om het projekt bij dr. grote massa ingang te doe krijgen. Trouwens, wie g. bruik wil maken van het bee!; materiaal kan terecht bij V. Van Delsen, tel.: 053/78.72.7. of bij de werkgroep van d; 11.11.11-aktie, Duinaartweg 7. Erpe. Ook voor andere inlich tingen kan men er terecht, zo bijvoorbeeld voor een brochu re die handelt over het HCOS. Warme maaltijden Sinds 1978 werd gestart met bedeling van warme maaltij den volgens een nieuw huis- aan-huis-sisteem. Ook desge wenst met dieetmaaltijden. Via vier wagens worden mo menteel 180 maaltijden per dag thuis aangeboden. Geen bedeling tijdens de weekends maar dan kunnen wel diep vriesmaaltijden worden beko men. Klusjesdienst Er zijn 2 verver?, 4 behangers en 1 loodgieter die moeilijke karweitjes komen opknappen. Wie hiervoor in aanmerking komt betaalt, net als voor be jaardenhulp, een bijdrage af hankelijk van zijn inkomen. Wordt OCMW kind van de rekening? SP-raadslid Eddy Dierickx, met zijn fraktie nu wel aanwe zig want betrokken geweest bij de voorbereiding alhoewel niet 100% met alles akkoord, richt zijn kritiek naar de hogere overheid waar beslissingen worden getroffen met belang rijke financiële reperkussies voor de plaatselijke OCMW's. Het OCMW verliest duidelijk een stuk van de eigen autono mie en wordt volgens het raadslid gedegradeerd tot een «aanhangwagen» van het stadsbestuur. Voor al wat fi nanciële gevolgen heeft moet het OCMW immers naar het Overlegkomitee en eventueel naar de bestendige deputatie. Niet alleen moet het steeds «te biecht gaan» bij het stadsbe stuur, ook het keurslijf van het saneringsplan verhindert heel wat initiatieven. Spreker vraaet dan ook r>f me w -- - eigen lijk terugwil naar een COO- mentaliteit. LH Kattekermis was op sterven na dood tot drie jaar terug op verloren maandag, eerste maandag van oktober, plots weer hete broodjes werden rondgedeeld in de De Ridder en de De Keyserstraat. De dag ervoor was de straat verkeers vrij en mensen van Netwerk, De Gele Limonade en Het Rond Vierkant zetten stoeltjes buiten en plaatsten kraampjes en versierden de straat. De bewoners waren er duidelijk van ingezwolgen en herinner den zich de tijd toen De Rid derstraat nog 13 cafés en een balzaal had. Dit jaar gaat Dekenij De Ridderstraat nog wat verder. Op het pleintje bij C A dat reeds een tijd lang een sluik- parking is wordt op zaterdag 29 dezer een 'bal populaire' georganiseerd met lampjes in de bomen, een dansvloer, een orkestje en een speenvarken aan 't spit. Jor.g en oud uit heel Groot-Aalst is er welkom en het is er bovendien gratis. Bij zeer slecht weer gaat de aktivi- teit door bij «De Gelen» en in «'t Rond Vierkant», 's Namid dags volksspelen voor de jeugd en ezelsritjes, mastklimmen, zaklopen en berreken vegen. Een orkestje wandelt langs heen de herfstterrasjes. De Dekenij wil andermaal de aandacht vestigen op deze straatjes die verkrotten en waar snelverkeer, opstoppin gen en parkings het leven on genietbaar maken. (L.H.) Elly en Rikkert, een Neder lands paar dat overal waar ze optreden golven van enthou siasme doen oplaaien zoals bvb. ook verleden jaar voor «Jonge Kerk» te Baardegem met hun eigentijdse visie op geloof en kerk, komen naar Herdersem. Op zondag 14 ok tober te 19.30 u kan u ze meemaken in het Parochiaal Centrum voor 100 fr. In voor verkoop 80 fr. Voor jeugd groepen is er een speciale ver mindering af te spreken met de voorzitter (053-77.83.95) of de sekretaris (053-77.67.03). Een eerste aktiviteit in het nieuwe werkjaar. Bij de aanvang van dit seizoen greep een wijziging plaats in de bestuursfunktics van de orga niserende Davidsfondsafde- ling. Voorzitter Jef Verbestel en se kretaris Fons Dierickx die ge durende vele jaren het roer van deze bloeiende afdeling in de hand hadden namen im mers ontslag uit deze funkties doch blijven wel verder aktief in het bestuursteam. Ze wor den nu opgevolgd door Hugo Bogaert als voorzitter en Lieve Stockman als sekretaris. Hierbij een overzicht van wat het komende seizoen zoal biedt. - Zondag 14 oktober: klein- kunstavond met Elly en Rikkert. - Vrijdag 9 en zondag 10 no vember: St.-Maarten bezoekt Denderrust, de kloosterschool en Davidsfondsgezinnen. - Vrijdag 7 december: Her man Candrles over «Vlaande ren en de technologische uit daging». - Zaterdag 23 februari: leden- feest bij kaas en wijn met DJ. G. Best. - Zaterdag 9 en zondag 10 maart: bezinningsdagen te Af- fligem met rekort Van Looy s.j. - Zondag 17 maart: bezoek Deurle en Leievaart. - Zondag 12 mei: geleid be zoek aan kerkorgels Herder sem, Wieze, Denderbelle. - Donderdag 11 juli: gulden- sporenviering te Brussel. Leden die zich afvragen waar om de DF-afdeling Herdersem niet eens dit of dat organiseert maken hun idee liefst over aan een wijkverantwoordelijke. LH De Werkgroep Leefmilieu Aalst verheugt er zich over uitgerekend bij zijn 10-jarig bestaan het stadsbestuur ecn Icefmilicutentoonstelling organiseert is wild enthousiast om er aan mcc te doen met een originele stand. Het wordt een milieuvriendelijk kunstwerk opgebouwd uit recyclagcmatcriaal. liet zijn «huistekenaar» voor ccn aantal prachtige milieukartoons zorgen brengt bij deze stand ecn kleurwedstrijd voor kinderen waarbij prachtige prijzen te winnen zijn zal deze prijzen uitreiken bij de officiële viering «10 jaar WLA» voert reeds lang aktie tegen motor- en autocrossen te Aalst. Ook tegen wildcross. Er is naast geluidsoverlast heel wat hinder voor het leefmilieu in het algemeen. voelt zich gelukkig dat op het grondgebied van groot-Aalst er geen permanente omloop is. Wel niet-permanenten te Hofstade, Erembodegem en Baardegem verwacht dat Aalsterse parlementairen en provincieraadsleden zullen helpen komaf maken met deze vorm van milieuvervuiling deelt mede dat niet-permanente omlopen op minimaal 350 m van bebouwde kommen, bejaardentehuizen, natuurparken, natuurreservaten, weekendverblijfparken, wandel parken enz. moeten liggen wanneer dit niet zo is er een aanvraag moet ingediend worden bij de «konsultatieve kommissie» waarin naast ambtenaren ook vertegenwoordigers van motor- en autocros sbonden, milieuverenigingen (BBL Bond Beter Leefmilieu) en professoren-geluid- sspccialisten zetelen men het te Erembodegem had over 200 m i.p.v. 350 m en de nabijheid van de Wellemeersen verzweeg stelt dat de cross te Erembodegem plaats had tegen alle wettelijke beschikkingen in vindt dat ook op de Meysbcrg te Baardegem de omloop te dicht gelegen is bij een natuurreservaat, het Kravaalbos hoopt dat er in elke gemeente een schepen van «verkeer» komt en in de regering een minister «van verkeer» zonder post en PTT zal nu ook met de computer de commodo's en incommodo's opvolgen zegt dat kortzichtigheid de aartsvijand is van de milieubeweging wil dat kernafval beter wordt gekontroleerd vraagt of cr onderweg geen «ontsporingen» plaatshebben en wie de eigenlijke dumping kontroleert? Op 5 december zou het Ballet van Vlaanderen een ■■■'it "'O. lyoti lil sporthal Denderdal te Erembodegem. Dit dan als tegenprestatie van de bij drage vanwege de stad aan deze vereniging. Er is al veel te doen geweest over de bestem ming van stadslokalen. Reeds ten tijde van sche pen Gilbert Claus wil de Akademie voor schone kunsten in de huidige loka len van het musuem Oud- Hospitaal. Ook nu nog zou ze zulks willen maar ach tereenvolgende schepe nen hebben er zich steeds tegen verzet. Men spreekt van een eventuele verhuis van de Akademie naar de lokalen in de Nieuwbeekstraat. De aldus vrijgekomen lokalen zouden kunnen ingeno men worden door het Archief. Het Archief zou in de huidige behuizing aan het Vredeplein ongelukkig ge huisvest zijn. Wat iedereen zal beamen. Dat de er lig gende vracht té zwaar is wordt niet door iederean klakkeloos aangenomen. We hoorden een beleids- man zeggen dat het ge bouw dan reeds vele jaren zou ingestort zijn. In de feestzaal van het stadhuis stonden achter aan metalen stoelen. Deze zouden geleende stoelen geweest zijn. Momenteel denkt men aan de aan koop van dezelfde zitplaat sen als degene die er reeds staan. Wat dan naast de uniformiteit ook de standing van deze dan toch merkwaardige feest zaal zou verhogen. De Kultuurraad zou eerlang, om beter kontakt te houden met de zowat 350 leden-verenigingen, overgaan tot enkele publi- katies op geregelde tijd- stippan waarin ook aktuele onderwerpen, zelfs hete hangijzers zouden behan- oeia worden. Het domein kasteel De Vis bij de autostrade te Erembodegem zou eer lang kunnen verkocht wor den niettegenstaande be perkingen inzake bouwver gunning en de minder goe de toestand van de gebou wen. Het mag niet afgebro ken worden. Er is niet de vraagprijs maar wel een bod van 6 mijoen... Philatelia Alosta be staat in februari e.k. een halve eeuw want gesticht in 1935, het jaar van de wereldtentoonstelling, het geboortejaar van de bur gemeester en van een schepen, het jaar van... Noem maar op. Deze post zegelkring wil 1935 eens zo grondig mogelijk op de korrel nemen. Moest u tips hebben in dat verband, speel ze gerust door aan de redaktie die er wel weg mee weet. Van de Catharinisten, een toneelvereniging sterk als eik, gaan ook wel eens werkende leden over naar andere verenigingen. Niet te vermijden, zegde voor zitter Herman Slagmulder. Maar van een boom als de Catharinisten kan wel eens een tak worden afge zaagd zonder dat het de boom deert». Aldus voor dit laatste gezegde archi varis Luc Kieckens. de man van Bomen-Park. Die kan het dus weten. Dat andere toneelvere nigingen een andere weg bewandelen is hun goed recht, stelt Herman Slag mulder. De Catharinisten willen alleszins hun eigen weg verder blijven bewan delen al kunnen aan die weg wel verbredings- en verbeteringswerken wor den aangebracht. zzz

De Voorpost | 1984 | | pagina 13