Geert, Johan en Patrick Vinck: een voetbalbroedertrio met toekomst Brussels Huis maakte van Ronald Van Avermaet een profrenner Ambitieuze Luc Schuddinck wii titularis blijven De Voorpost SPORT AedaktierOude Vest 34, 9330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 renner Ronald den Bossche van Brussels Huis Flinke prestaties Ze verschillen duidelijk. De tweelingbroers Johan en Pa trick zijn stevig opgeschoten, flink uit de kluiten gewassen kerels. Geert moet zijn groei- scheut nog krijgen. Wanneer het echter op praten aankomt, steekt hij zijn broers de loef af. Hij straalt boven dien meer zelfzekerheid uit, lijkt ons ook ambitieuzer dan zijn oudere broers. Net als zovele ander snaken maakten de Vinck-brothers met het voetbal kennis op straat. Vlakbij, op het pleintje, waar de vaders en hun zonen VOETBAL REPORTAGE Verdienstelijke Lebbeekse sportbeoefenaars (1) Op een slecht terrein speelden de nationale kadetten een oefenpartij, waarvoor de zieke Geert Vinck (Beveren) forfait gaf, lazen we vorige week donderdag in de krant. De betrokkene, Geert Vinck, was inderdaad ziek. Een nationale selektie verzuim je immers niet. Hij zag er trouwens al bleekjes uit, vorige week maandag, toen we hem, langs de Oudstrijdersstraat te Lebbeke, gingen opzoeken om een gesprekje te voeren met de dertienjarige doelman die deel uitmaakt van het Beverense knapenelftal, en met zijn broers Johan en Patrick, een tweeling van zestien, die ook al geruime tijd geleden door de voetbalmikrobe gebeten werd en bij tweedeprovincialer SK Lebbeke speelt. Een broedertrio dat talent uitstraalt, menen de insiders. Trouwens al flinke prestaties tussen de kalkljjnen leverde en tijdens de enige weken geleden, door de Lebbeekse Gemeentelijke Sportraad opgezette kampioenenviering, opgenomen werd in het gild van verdienstelijke Lebbeekse sportbeoefenaars. Voetbal. De drie Lebbeekse broers die de voetbalvelden in de streek onveilig maken... (vh) heroïsche wedstrijden be twistten. Toen Patrick en Johan de mi- niemenleeftijd bereikt hadden - Geert zat toen nog in het pre- miniemenstadium - werden ze lid van het plaatselijk SK Leb beke. Geert als doelman. Zijn broer Johan op dezelfde stek en Patrick als stopper. De tweelingbroers, vertrouwd als ze waren met eikaars mogelijk heden en gewoonten, kregen weldra positieve kommentaar op hun prestaties. Een duo met ruime mogelijkheden, werd gezegd. Ze verzuimden overigens niet hun talenten te demonstreren tijdens de talrij ke wedstrijden die ze met SK Lebbeke betwistten. Oostvlaamse selektie en Beker Het Volk De prestaties van Johan en Patrick én van Geert, want de jongste wilde niet onderdoen voor zijn oudere broers, vielen dermate op, dat ze alle drie - de tweelingen bij de scholie ren, de jongste bij de knapen - vorig seizoen opgenomen wer den in de Oostvlaamse selek tie. Een selektie die geput wordt uit de teams die uitko men in de gewestelijke reek sen. Een unicum overigens, dat drie broers in eenzelfde seizoen tot dergelijke selektie doordrongen. Een belevenis, die wedstrijden met de Oostvlaamse selektie, geeft het broedertrio toe. Je maakt niet alleen kennis met het kruim van het jeugdvoet bal, maar je mag ook diverse wedstrijden in andere provin cies betwisten en je krijgt al eens je naam in de krant. Eens die kompetitie achter de rug, ging alle aandacht naar de Beker Het Volk, waarin het scholierenteam van SK Lebbe ke - dus ook Johan en Patrick - ver doorgestoten was. De Lebbeekse scholieren slaagden erin Haaltert. Racing Gent en Drongen te verslaan en be haalden in de finale, betwist te Oudenaarde, tegen Hoger Op Kalken, de overwinning. Het was trouwens jaren gele den dat een SK-team nog der gelijk exploot samenvoetbal- de. Tegen het Westvlaamse Moen werd achteraf echter verloren. Toekomst De prestaties van het voetbal trio Vinck wekten de interesse op van andere klubs. En vanuit het Aalsterse Eendracht kwam het verzoek Patrick en Johan te mogen testen tijdens een tornooi te Dendermonde. In de schoot van het SK Lebbeke- bestuur werd echter een krach tig «njet» geformuleerd. Een ontgoocheling die verlo ren kans? Beslist, antwoorden Johan en Patrick. Vooral toen we in het begin van de huidige kompetitie merkten tegen wel ke ploegen de Aalsterse junio res het moesten opnemen. Nu echter zijn die gevoelens van spijt om een verloren kans voorbij Mede wellicht ook omdat vader Arnold Vinck van het SK-bestuur bepaalde kom- pensaties die overigens schrif telijk vastgelegd werden kon losweken. Bedongen werd dat keeper Johan, tijdens het sei zoen 1984-'85, tot de kern be hoort voor de zondagnamid dagwedstrijden. Bij het begin van het seizoen moest het SK- bestuur weliswaar even aan die overeenkomst herinnerd wor den - o.a. de trainer was totaal onwetend op dat vlak - maar sindsdien loopt alles gesmeerd. Johan behoort nu tot de kern en ook Patrick mag regelmatig op de bank plaatsnemen. Zagen de tweelingbroers een kans om hogerop te stoten, aan hun neus voorbijgaan, dan kreeg de jongste, die kans wel. Geert werd immers, voor een periode van drie jaar, naar landskampioen Beveren ge transfereerd. Waar hij deel uit maakte van het provinciale knapenelftal. Zijn eerste indrukken: een enorm verschil met wat ik bij SK Lebbeke meegemaakt heb. In Beveren wordt getraind op maandag, dinsdag en woens dag. Op de zaterdagen volgt dan nog een wedstrijd. Twee van die trainingen zijn specifie ke keeperstrainingen, tijdens dewelke de diverse spieren die bij het keepen aangesproken worden, via speciale oefenin gen, aan het werk gezet wor den. De refleksen ook aange scherpt worden. Aan die speci fieke keeperstraining worden alle keepers, inklusief de reser vedoelman, onderworpen. Ik voel me goed in Beveren. Je moet er wel knokken voor je plaats. Je bent er immers niet de enige «goeie». Maar dat knokken en op de tanden bij ten zint me wel. Al bij al kan je trouwens zeggen, dat de aan pak van de spelers er heel wat professioneler gebeurt dan te Lebbeke Normaal overigens. Geert Vinck heeft er ondertus sen ook al vier nationale kna- penselekties opzitten. Die worden op woensdagnamiddag in Neder-over-Heembeek ge organiseerd. Ook daar voelt hij zich best thuis. Hij wordt er niet alleen gevolgd door trainer Jean-Ma- rie Sablon, maar ook Julien Labeau en nationaal trainer Guy Thys kijken er toe op zijn prestaties. Het feit dat hij we kelijks uitgenodigd wordt, wijst er wel op dat ook daar alles snor zit. En, voegt de jongste der Vinck'en er nog aan toe. De verplaatsingskos ten worden vergoed, je krijgt er een pracht van een training ter beschikking en na de match krijg je op de koop toe nog warme chocola en koeken ge serveerd. Of ik nu reeds ambities voor een eventuele profcarrière koester? Ik speel nog altijd voor de pret. Af tc wachten valt bovendien of het voetbal len te kombineren blijft met de studie. Mocht de kans zich echter voordoen, dan zou ik die wel grijpen. Wie nu eigenlijk de beste van het trio is?, willen we nog weten. De kleinste zal de beste worden, zeggen de groten. Momenteel is Johan nog altijd de beste, merkt Geert op. En vader en moeder beamen dat. Al bij al heeft hij zichzelf alles moeten leren. Hoewel bij SK Lebbeke, op aandringen van vader Vinck, nu ook een speci fieke keepertrainer aktief is. De Vinck'en en het voetbal. Uitkijken geblazen! Pierre Van Rossem Het wielrennen biedt Ronald Van Avermaet opnieuw mooie perspektieven. Dit was vorig jaar niet het geval. De knappe amateur, die klasse en autoriteit uitstraalde, kwam als beroepsrenner in het Safirteam niet van de grond. De Zeienaar stelde de slechte opvang hiervoor verantwoordelijk. Hij kon niet aarden in een omgeving, waar een jonge prof als een citroen werd uitgeperst en de mogelijkheid tot rekupereren niet kreeg. Rijden in alle omstandigheden was het devies, en mentaal werd het een te zware belasting. De reden die Ronald opgaf om definitief af te haken. Er is evenwel nog zoiets als de mikrobe en die lag aan de basis van een terugkeer als amateur. In het najaar 1983 zette hij als liefhebber de overwinningen op een rijtje en reed het kruim van die kategoric naar huis. Ronald had geen direkte drang om opnieuw beroeps te wor den Hij zou trachten het wiel- rennen-als-liefhebbcr te kom bineren met een job. Een bc- slissing van de BWB, die op heel wat tegenkantingen stuit- maar werd doorgevoerd. bestond er in dat ex-profs geen amateurslicentie meer kregen in 1984. Een donderslag bij heldere hemel te Hamme Zog- ge en een eens te meer ont moedigde Van Avermaet. Hij zag het niet meer zitten en was aanvankelijk terughoudend om het opnieuw bij de brood- renners te gaan proberen. Op de markt was de vraag groter dan het aanbod en diverse sportbestuurders stonden niet te trappelen van ongeduld om Van Avermaet, na zijn mislukt Wielrennen. Ronald Van Avermaet, samen met vader Aimé die in zijn tijd luitenant was van Fausto Coppi, en de heer Van Den Bossche van Brussels Huis. (gvw) ingangsexamen bij Safir, in hun kern op te nemen. De opklaring kwam uit een onverwachte hoek. Julien De Backer, fan en begeleider van de Zeienaar, zette zich samen met Ronalds omgeving in om te trachten via privé-sponso- ring een uitkomst voor de pro blemen te vinden. De reddende hand werd vanuit Aalst uitgestoken en de heer Van den Bossche van Brussels Huis. een familiezaak in be hangpapier en alle daarbij ho rende ncvenmatcrialen, maak te de nodige fondsen vrij om de krachtman uit Hamme- Zogge, een nieuwe profkans te geven. Het seizoen 1984 was dus ze ker met een vraagteken omwe ven. Als eenzaat zijn weg vin den tussen de merkenploegen, waarvan sommigen elkaar rauw lusten, zou geen sinekure worden. Ronald zag de reali teit onder ogen. Hij moest met een kompetitieachterstand aan het seizoen beginnen. De merken-gesponsorden had den de voorbereidingswedstrij den en de klassiekers kunnen rijden. Hij moest zich tevreden stellen met de kermiskoersen. Hij had een dubbel voordeel, namelijk zijn enthousiasme om het waar tc maken en de vrije hand die hij kreeg om zijn seizoen in te delen, zoals hij wilde. Ronald Van Avermaet is bij zonder affirmatief als hij stelt, dat de privé-sponsoring door Brussels Huis voor hem een zegen was. De tevredenheid was er aan beide kanten. Het enige na deel voor de cx-Zclenaar is dat hij zijn kwaliteiten niet volle dig kan etaleren. Zijn prestaties zijn niet onop gemerkt door het wiclergcbeu- ren gegaan. Vele sportbcstuur- Wielrennen. De h. Van uen BumlIic vun Bru^öcls Hum diHugt cmic, Rcr.ald Va~ Avermaet over aan sportbestuurder Paul De Baerdemaecker van TeVe Blad-Perlav. ders konden een kracht als Ronald het best in hun ploeg- patroon inpassen. Hij was de grote gegeerde. Van de kant van Brussels Huis, was er geen enkele tegenstand. Integendeel, de heer Van den De overdracht was met een voortdurend tot de smaakma- fecstclijk tintje omweven. kers van de wedstrijden. De Brussels Huis gaf een af- balans valt positief uit. Tot scheidsreceptie, waarop de hiertoe reed Ronald 51 wed- Heren Merckx en Uyttcrsprot strijden en eindigde veertig van Teve Blad aanwezig waren keer binnen de prijzen. Hij en waarop later ook de zaak- behaalde één overwinning, Bossche, was bij de aanvang voerder van Perlav en sportbe- werd driemaal tweede en drie van het seizoen 1984 duidelijk: «Ik vraag niets liever dan dat Ronald volgend jaar in een goede, degelijke ploeg kan worden opgenomen». Die overgang is nu een feit. Ronald zal volgend seizoen de kleuren verdedigen van Teve Blad - Perlav waarvan de sportieve begeleiding in han den is van Pol De Baerde maecker. Een vleugje spijt alleszins bij Brussels Huis. dat afscheid moet nemen van «zijn» renner, maar het mag de verdienste opeisen er opnieuw een dege lijke prof van gemaakt tc hebben. stuurder De Baerdemaecker keer derde», zich aanboden. De BWB was vertegenwoordigd door onder- voorzitter De Backer. Alhoewel Ronald nog dikwijls Ronalds begeleider. Julien De aan hcl Brussels Huis zal te- Backer, blikle lerug op het rugdenken. kijkt hij toch ver seizoen van de rehabilitatie langend uit naar hel komende van Ronald seizoen. De aanpak van Teve «In het seizoenbegin komen de Blad-Perlav ligt binnen de renners met een privé-sponsor grenzen van zijn mogelijk- mocilijk aan hun trekken. Als heden. eenzaat in het peloton is het De interesseradius ligt hoofd- dubbcl moeilijk om vooraan te zakelijk op binnenlands vlak. finishen. Men moet met iedere Wedstrijden die de klasbak uit ontsnapping mee zijn, ploeg- Hamme-Zogge in de greep van maats om een gat te dichten zijn mogelijkheden kan hou- heeft men niet Eens de aan- den. Hij heeft het vertrouwen loopperiode, behoorde Ronald van de ploegleiding en dat zint vanaf de maand mei haast hem om er tegenaan te gaan Gunstige vooruitzichten Luc Schuddinck verwacht van zijn ploeg een beter seizoen in vergelijking met vorig jaar. «Wij beschikken over een ruimere en sterkere kern Uit vier recente wedstrijden behaalden we zeven punten. Wij hebben vijf punten gewonnen in drie matchen waarin we geen groots vertoon ten beste gaven, maar waarin we verstandig en zonder komplexen hebben gevoetbald. Tegen Zottegcm werd het een propagandavertoning. Ik wil voorlopig niet al te hoog van de toren blazen. Vorig seizoen behaalden we tijdens de vier eerste kompetitiewedstrijden eveneens zeven punten. Daarna brak de veer. Het seizoen werd afgesloten in mineur. Wij hebben in ieder geval een betere voorbereiding achter de rug, waaruit we de konklusies hebben getrokken. Dat we over een ruimere kem beschik ken maakt enerzijds het werk van trainer Lammens niet gemakkelijker. Wie naast de ploeg 'valt' is ontgoocheld. Neem het voorbeeld van Johan De Wilde die twee seizoenen titularis was, uitviel ingevolge een kwetsuur en nu moet afwachten hoelang Eric Amelinckx gunstig blijft presteren. De keuze in de middenlinie is overvloedig. Met Guy Lammens. Paul Vermeir, Serge Geldof, Ronny De Beulc, Franco Pirelli, Peter,43aert en ikzelf komen niet minder dan zeven voetballers voor een funktie in deze linie in aanmerking. Ik heb het dan nog niet over een paar jongere voetballers die bij de invallers staan te trappelen. Wie naast de ploeg terecht komt moet karaktersterkte opbrengen om opnieuw zijn plaats te veroveren. Voetbaltechnisch zijn we er op vooruitgegaan. Dat komt omdat een paar sterke krachten onze rangen zijn komen vervoegen Alleen al door het aantrekken van Franco Pirelli als offensief ingestelde middenvelder, moe ten wc krachtiger kunnen uithalen. Hij hervatte tegen Vorst maar bleef ingevolge een kwetsuur beneden zijn waarde. Voor de wedstrijd begon kreeg hij trouwens een Voetbal. Luc Schuddinck: ambitie genoeg, (arch) inspuiting. Op fysisch vlak beschikken we over een sterk blok en zijn we bekwaam om negentig minuten lang tot het uiterste te gaan. Al die faktoren samen moeten ons in staat stellen om dit jaar een hoofdrol te vervullen.» Luc Schuddinck, klubspeler in hart en nieren, verklapte ons dezer dagen een geheim. Als zesentwintigjarige koes tert hij thans voor het eerst trouwplannen. Volgend jaar in de maand mei zou hij die stap zetten. Mijn jong leven heeft nu lang genoeg geduurd, redeneert Luc. Op dat vlak ga ik het nu over een andere boeg gooien. (E.D.M.) Plaatsen worden duur verkocht bij VW Hamme opvallende verrichting geleverd. Het was opnieuw 'de Luc' van weleer. Hij was zeer bedrijvig en bovendien auteur van het tweede doelpunt dat de match in het voordeel van de thuisploeg deed kantelen. «Luc bereikt langzaam maar zeker het peil van weleer,» zegt ondervoorzitter André Vercauteren, die zich omwille van die evolutie zeer gelukkig voelde. «Het is lang geleden dat we hem zo aan het werk hebben gezien. Ik meen dat we er dit seizoen nog veel plezier gaan aan beleven.». Die overtuiging deelde hij met het grootste deel van het Hamse publiek dat trouwens steeds in Luc Schuddinck is blijven geloven. De Hamse middenvelder heeft overigens in deze kompetitie al hard voor zijn plaats moeten knokken. Na de toch wel zware heelkundige ingreep van vorig jaar bleef hij langer dan hem lief was beneden zijn mogelijkheden voetballen. Dat hij nog niet was zoals weleer ondervond hij zelf aan den lijve. Een geheim dat hij overigens voor niemand onder stoelen of banken stak. Daarom ook dat hij met nog meer overgave tot het uiterste is gegaan. «Fysisch ben ik in orde. Het heeft mij gewoon enige tijd aan vertrouwen ontbroken. Weken na elkaar speelde de gedachte door mijn hoofd dat ik bewijzen op tafel moest gooien. Ik vecht voor mijn plaats die ik wil behouden. In dat opzicht ben ik optimistisch gestemd. Eerst en vooral omdat ik vorderingen heb gemaakt, wat gebleken is tegen Vorst en ten tweede omdat ik gunstig evolueer naarmate het kampioenschap vordert.»

De Voorpost | 1984 | | pagina 25