Q, Aalsterse ersatzploeg deed het goed Met negen naar de zege Bezoekers reeds verslagen na openingstreffer Komt De Moor speelklaar bij Eendracht Aalst De Aalsterse spionkop meldt Uitstekend debuut van De Wolf bij E. Aalst Wim Moyson (E. Aalst): extra-opleiding De komst van Sp. Charleroi werd in Eendrachtmiddens met een bang hart tegemoet gezien, rekening houdend met het feit dat Eendracht de diensten moet missen van vier gekwetste titularissen en de geschorste Crahay. Nu is het wel zo dat iedere wedstrijd moet gespeeld worden en voetbal een sport is die vol verrassingen steekt. Dat werd zondag II. nog maar eens bewezen. Het by voorbaat 'veroordeelde' Eendracht Aalst hield biezonder goed stand, zy het dan tegen een leidersploeg, die globaal bekeken helemaal niet kon overtuigen en Aalst nooit onder zware druk kon plaatsen. Was Aalst vooraan door het teel opgeworpen tot de 'pa- de schouders gedrukt. Hij ontbreken én van Van Roy én tron' van het AaJsters team. moet aandacht besteden aan van De Moor totaal onmondig, het verdedigend werk en trach- dan kon het op het middenveld Door het ontbreken van een rekenen op de enorme werk- routinerijke speler als een De- i kracht van Luk Limpens. Ei- bougnoux krijgt Limpens logi- genlijk heeft die zich momen- scherwijze een zware taak op ten, als de gelegenheid zich voordoet, zijn aanval op gang te krijgen. Om die dubbele taak met sukses te kunnen ver vullen moet men inderdaad een klasbak zijn van het zui verste gehalte. En dat is hij. Tegen Charleroi heeft hij dat nog maar eens ten volle onder schreven. Een opvallend de buut deed ook de 17-jarige De Er sijpelt gunstiger nieuws door uit de ziekenboeg van Eendracht Aalst. Volgens pr-man Roger Van de Waeter zal voor de verplaatsing naar Berchem Sport oefenmeester De Groote hoogstwaarschijnlijk kunnen rekenen op de diensten van Geert Van Roy en Jacky Debougnoux. Dat houdt in dat Eendracht, met de snelle spits Van Roy, aanvallend wat meer gewicht in de schaal zal kunnen werpen en op het middenveld Limpens, met Debougnoux aan zijn zijde, meer aandacht zal kunnen besteden aan het aanvallend werk. Trainer De Groote zou ook nog graag Patrick De Moor naar Berchem sturen, maar het is niet zeker of zijn centrale spits tegen zondag a.s. gevechtsklaar is. «Ik wil met hem geen enkel risiko lopen.» aldus De Groote. «Hij zal perfekt moeten hersteld zijn, zoniet wordt het noppes.» Gilbert De Groote is inzake zijn 'gekwetst potentieel' heel wat wijzer geworden. Hij zit inderdaad opgezadeld met het geval Deroy. De Brusselaar zwierf van de ene geneesheer naar de andere. Begon blijkbaar te vroeg opnieuw te trainen, met het gekende gevolg. Ten einde raad werd dr. Redant, de geneesheer van de nationale ploeg, geraadpleegd. Die stelde onmiddellijk vast dat de spierscheuring ver van genezen is en Deroy kreeg meteen een maand voetbalinaktiviteit op zijn ziekenrapport. E. Aalst mikt voor zondag a.s. op het klassieke patroon, nl. een punt wegkapen op verplaatsing om zich in de midden moot te kunnen handhaven. Het blijft voor De Bolle en zijn maats echter oppassen geblazen voor het duo Vanden Bergh-Gzil en verder maar hopen dat doelman Moyson deze keer niet naar de vliegen staat te graaien. (abl) E. Aalst - SC Charleroi 0-0. De nieuwelingen Moerman, De Wolf, Moock en De Rijck speelden een goede match, (per) De Aalsterse supportersklub 'De Spionkop' organizeert bij elke verplaatsing van Eendracht Aalst een autobus. De prijzen zijn vastgesteld op 150 fr. voor leden en 240 fr. voor niet-leden. Voor alle inschrijvingen en verdere inlichtingen kan men terecht bij supportersklub De Spion kop, Vredeplein 9,9330 Aalst. Tel.: 053/70.25.51. (abl) 3* Nationale Wolf. Hij hield lange tijd de A a gevaarlijke Beugnies uit de 1 y lijp wedstrijd. Een speler met lef, I K die bovendien als verdediger jyf JÈjL*4, llii nog een goede pas in de voet V. heeft. In de gegeven omstan- "f Wk digheden is hij samen met V ',f I-.,. - ■-$ -«i Moerman een gelukkige ont- j iT i JK dekking in het jeugdig Aalsters W '1 jS spelerspotentieel. Maar al bij 1 f f^L. 8L 'T j al kende Aalst twee keer dui- -m'"- Tfr I veis geluk toen doelman Moy- Jf/fr JK i. Wf J son twee keer ging flateren op 1§' ,VJ hoge ballen. Gelukkig stonden jf Szis?' - én De Bolle én Derijck op de 1 'H» «ftï..>yJ r.-'r- ilfafr goede plaats om het gevaar te s. *rfnSÊBk keren. Volgens oefenmeester De Groote is dat op het ogen- j| I®,. blik het grote probleem waar- mee Eendracht Aalst, buiten IRHHHHHHi spele^'^it^plaagd.^herover Aalst - SC Charleroi 0-0. D'Hondt komt hier duidelijk van achter de verdediger naar vertelde coach De Groote ons P^ss van Pugh. wedstrijd o.m. gende: «Ik heb water en bloed I gezweet van zodra onze doel- B man zich moest reppen op ho- BBBBR- I ge ballen. Hij mist blijkbaar het vertrouwen voor eigen pu- I ■fiÊuul bliek. Een bewijs is dat hij op «RR Wmiïr - verplaatsing betere wedstrij^ wille van zijn goede reputatie! aan opleiding, waaraan ik zal 1 xÊk*Ji% ■Pt jr j? trachten wat te verhelpen». g Charleroi, al gaf hij even gnf toe dat de Walen niet konden W.»'' overtuigen. De Eendrachttrai- iêMr j( ner had verder woorden van s «>1 lof voor de inzet van Limpens, het klare inzicht van hbero De wedstrijd van Moock die Taibi uit de wedstrijd hield. (abl) E. Aalst - SC Charleroi O-O... en duwt de bal voorbij doelman Moyson. Scheidsrechter Rommelaere keurde het doelpunt dus ten onrechte af. (per) BERGEN-LEDE 2-0 Een verzwakt Lede heeft alweer het hoofd niet kunnen bieden aan zyn tegenstander. De verplaatsing naar Ber gen was natuurlyk niet van de poes. Lede was ten voeten uit gewaarschuwd. Vanuit een versterkte verdediging zou Lede trachten om Bergen van zich af te houden. Deze opdracht slaagde volledig in de eerste helft, doch een laattijdige treffer, net voor inrukken dus, gaf de bezoekers een mentale klap. Dit voorval zyn de gasten in de tweede periode nooit meer te boven gekomen. Een mentaal aangeslagen Lede was een vogel voor de kat. Diegem - E. Zele 0-1. Toon Pfaff was vorige week de meest omstreden figuur in Zeelse voetbalmiddens. Hij gaf zijn ontslag, maar dat werd door het bestuur niet aanv aard. (gb) DIEGEM SPORT-EENDRACHT ZELE 0-1 Na een emotionele wedstrijd hebben de tricolores hun eerste zege van het seizoen binnengehaald. Net op tyd voor de kenners want na de eerste onweerswolken boven de Elststraat was een vleugje zonneschijn bijzonder wel kom. Na het ontslag van trainer Pfaff en de weigering van het Eendrachtbestuur om de woordenwisseling met be- heerraadsvoorzitter Pierre Verbeeck als een definitieve breuk te aanvaarden, hebben de spelers zich op Diegem de ziel uit het lyf gespeeld om met de zege huiswaarts te keren. De omstandigheden indach tig en vooral het grote belang van dit treffen dat geen van beide tegenstrevers mocht ver liezen, hebben ertoe geleid dat de match op een laag pitje brandde. Nochtans waren de bezoekers de eerste twintig mi nuten gevaarlijk, vooral door de impulsen van Jan Pieters. De afwerking bleef echter ach terwege zodat beide teams met een blanco score de rust ingin gen De tweede helft was nau welijks begonnen of de Een- drachtkolonie kon aan het v'aggen. Een copybookaanval "iet John Christiacns-Coorc- man-Pietcrs stierf op het hoofd van Franky Van den Broeck. De Lebbekenaar kopte vanuit een scherpe hoek voorbij de onthutste doelman De Bouw. De vreugde om deze vroege treffer smoorde drie minuten later met de uitsluiting van Jan Pieters. De Zeelse spits wou Greps afstoppen maar zijn tus senkomst mislukte, met een rode kaart als sanktie. Een onthoofde Zeelse ploeg streed met tien man verder tot een met volledig herstelde Rudi Peersman zich liet vervangen door Jan Gecns. Deze laatste inkasseerde vrij vlug een trap op de knie en moest op halve krachten de match beëindigen. Toen Franky Van den Broeck op weg leek naar zijn tweede doelpunt torpedeerde De Groote zijn opponent tegen de grasmat met een nieuwe uit sluiting als gevolg. Met tien tegen tien ging men het laatste kwartier in. Niet voor lang echter vermits De Brabander na een dubbele boeking even eens naar de kleedkamers werd gestuurd. Een numeriek in de minderheid spelend Een dracht Zele bracht Jacobs op de liberoplaats en Toon Pfaff op de linkerbackplaats In een hels wcdstrijdcinde troonde doelman Danny Van Puyvelde boven alle akteurs uit. De Eendrachtgoalie neutraliseer de elke lokale poging om langszij te komen en wierp zich op tot het betrouwbaar sluit stuk zoals vorig seizoen Met de tong op de schoenen bereik ten de Zelenaars het wedstrij- dcindc en de zege die hen moreel moet sterken om zon dag in de clinch te gaan met titelfavoriet Racing Doornik. Een duel dat de massa moet bekoren met de aanwezigheid van hcelwat ex-eersteklassers op het veld. Joost Arens Het is eigenlijk een zeer ei genaardige wedstrijd gewor den tussen Lede en Bergen. De bezoekers wisten duidelijk waar ze aan toe waren. Er dienden punten gesprokkeld te worden Men wist echter ook dat die zeker niet te grabbel zouden gegooid worden door het thuisspelende Bergen. De gastheren huizen namelijk in de kop van de klassering. Dit willen zij zo lang mogelijk be houden. Vanuit een sterke achter hoede wist Jong Lede de partij goed te kontrolcren tijdens het eerste bedrijf. Bergen had het verdorie zeer lastig om de be zoekende defensie te ontwrich ten. De counters van Lede wa ren zeker niet van gevaar ont daan. Doelman Janacone dien de op zijn tellen te passen. Bergen slaakte dan ook een zucht van verlichting toen de openingstreffer net voor de rust werd aangetekend. Szkla- necki liet de thuisploeg verade men in de 42ste minuut. Dit moment was later duidelijk be palend geweest in de partij. Na de rust zagen wij een heel ander Lede. De bezoe kers waren veel minder werk- zuchtig, op enkele uitzonderin gen na. De Rijck bleef rennen tot het bittere einde. Ook hij kon door zijn werkkracht ech ter enkele anderen niet aanzet ten tot de volle inzet. Lede bleef kollektief niet sterk ge noeg. De ploeg gaf zich duide lijk gewonnen. Bergen bleef aandringen. De lokalen wilden de voorsprong verdubbelen ondanks vele en vergeefse po gingen lukte dit enkel in de slotfase van die matige wed strijd. Save schoot Bergen op rozen. De ploegen: Bergen: Janaco ne, Durieux, Verbist, Feiron, Duplouy, Save, Patemotte, Mercier, Casa (67' Wattiez), Szklanecki, Brunin. Lede: Vijt, De Rijck, Eeckhoudt, Strobbe (81' Ba ten), Lorré, Gerard, Carlier, Uyttenhove, Van Zande, Gee- raerts D. en G. De doelpunten: 42' Szklanecki 1-ü, 87' Save 2-0. (G.D.T.) Mede door het feit dat Eendrachtoefenmeester Gilbert De Groote voor de wedstrijd tegen Sp. Charleroi niet kon rekenen op zijn stevige verdediger Crahay (op de bank voor zijn eerste strafzondag), diende hij in allerlaatste instantie beroep te doen op de 17-jarige De Wolf. Deze Uefa-junior wierp zich, gelukkig voor de ganse Eendracht- aanhang, op als een volwaardig substituut. Hij akteerde met veel lef tegen zijn rechtstreekse tegenstander Beug- nies, toch een van de gevaarlijkste kleppers bij Charleroi. Bovendien nam hij zijn verantwoordelijkheid op telkens Aalst de aanval ging opbouwen en waarbij bleek dat hij bovendien beschikt over een uitstekende voorzet. Een twintigtal minuten van het eindsignaal ging hij wel enige verzwakking vertonen en werd zijn taak overgenomen door Milko Deryck. Dat is echter normaal voor een jeugdig element dat zo maar direkt voor de leeuwen wordt gegooid. In ieder geval een opmerkenswaardig debuut van een jongere speler, die samen met Moerman momenteel ook al door de gegeven omstandigheden, tot de ontdek kingen van Eendracht Aalst behoort. (abl) Eendracht Aalst, en in het biezonder oefenmeester De Groote is tot de vaststelling gekomen dat de aankoop van Wim Moyson een tegenvaller van formaat is. Aangekocht bij Merchtem, omwille van zijn gevestigde reputatie, doet de Eendrachtgoalie zijn maats schrikken en beven, telkens hij in de clinch gaat op hoge ballen, hoewel hij hiervoor beschikt over een imponerende gestalte. Wim Moyson blundert vooral voor eigen publiek, en is op verplaatsing veel zekerder. Plankenkoorts vóór de eigen suporters? Trainer De Groote meent van wel, maar is langs de andere kant van oordeel dat zijn titulerende doelman een gebrek aan opleiding heeft. «Ik heb in die zin besloten hem speciaal onder handen te laten nemen door Paul Vrancken, die zich in het verleden ontpopte als een prima opleider van doelwachters in de schoot van Kortrijk, Brugge en Waregem. Misschien kan die hem wat meer bijbrengen over het voetbal-abc van een doelman, tweede nationale waardig,» aldus De Groote die momenteel in zijn spelersarsenaal over geen doublure beschikt. (abl) Voetbal. De mannen van Sombeke met trainer Gerard Verhelst, een goede bekende in Dendermondse voetbalmiddens (polo) Vierde Provinciale: White Star Meerdonk - Eksaarde: 3-0 De mannen van oefenmeester naamgenoot Chris De Cock Marin zijn alleszins goed gede marreerd in dit nieuwe sei- vanonder de dwarsligger, en gingen wc al counterend te zoen. De verliespartij bij werk. Een vrijschop vanwege Straatje Stckene niet te na ge- Van Bogacrt werd door Eric ze totnogtoe Van Gocthem opportunistisch staan dan ook in geschoten en nadien was het aan Dirk De Paradé om zijn duivels te ontbinden. Dirk le verde vanuit een bijna onmo- <Aan Eksaarde hadden onze gelijke hoek een vluchtschot af mannen wel degelijk een goed dat als een schicht in doel ter- sproken alle punten op 2 punten achterstand van leiders Klein Laar en Moer- beke. voetballende tegenstander, maar gelukkig konden de be zoekers bijzonder slecht afwer- echt kwam. Ronald Van Bo gacrt was daarna nog dicht bij een vierde goal maar hij schoot ken», licht voorzitter Vonck in laatste instantie nog over.» toe. «Van bij de start verliep Zoals uit het voorgaande blijkt het allemaal heel snel en in dc nogal wat goeie sfeer en dito 5de minuut klommen wij reeds spel in dc Gillise deelgemecn- op winst nadat Ronald Van te, wat dan ook onze vraag Bogacrt een goeie inswinger verrechtvaardigt of de White afleverde welke door Bcrtje Stars naar de titel willen grij- Cappaert makkelijk werd ingc- pen. Op die vraag had de duwd. In dc eerste periode Meerdonk-voorzitter zijn ant- waren er verder nog doelkan- woord klaar: «We hebben een sen voor Dirk De Paradé en te klein potentieel spelers om Romain Van Bogacrt maar met succes een seizoen te kun- een verdere kloof konden zij nen afronden, maar willen er niet bewerken.» wel alles aan doen om weer «Na de rust haalde onze kee- wat volk naar ons terrein te per Theo De Cock een bijzon- krijgen, der goed geplaatst schot van emgee Voetbal. Het team van S. K. Lokeren (polo) De Voorpost - 28.9.1984 - 27 Nationale VOETBAL EENDRACHT AALST-SP. CHARLEROI 0-0

De Voorpost | 1984 | | pagina 27