Frankie Vanhaecke: kandidaat zilveren voetbal KAVD-Aalter wordt zaterdagavond om halfacht gespeeld Aalsterse jeugd komt er wel! ^(voetbalprogramma( VOETBALKALENDER Geen vrije radio's op perstribunes Rik Pauwels: «Gelukwensen voor gans de ploeg» Jeugdvoetbal in de regio 28 - 28.9.1984 - De Voorpost HAMME-VORST 4-1 Frankie Vanhaecke wordt allicht kandidaat voor de zilveren voetbal. Hy scoorde drie doelpunten tegen het Brusselse Vorst en voert de schutterslijst aan. By de vierdeklasser is hij de centrale figuur die krachtig kan uithalen en werklustig is. Kollektief presteerde VW Hanune niet groots en kon niet iedereen bekoren. Op sommige momenten gingen Lammens en zijn maats aan het zwalpen, werd er balverlies geleden en zakte het peil tot provinciaal niveau. VOETBAL (l*Provinciate Opgelet Bevordering De tegenstander was zwak. Hij verdedigde stug en hield slechts één speler vooraan. Een dergelijk anti-voetbal was niet naar de zin van de vijftien honderd kijkers die bijwijlen hun ongenoegen niet onder stoelen of banken staken. Het verwondert ons niet dat Vorst met een dergelijke ingesteld heid slechts een handvol toe schouwers op zijn veld krijgt. VW Hamme is vier keer tot scoren gekomen. Frankie Van haecke werd auteur van drie doelpunten. Bij de vierde tref fer had hij zijn aandeel in de faze die eraan voorafging. De doelpunten waren van uitmun tende makelij. Bij de ope ningstreffer voerde de gewe zen eersteklasser eerst een draai- en vervolgens een schijnmaneuver uit. De bal verdween in het net zonder dat iemand er zich aan had ver wacht. Even onverwachts werd het 1-1 toen een dekkingsfout in de Hamse defensie werd afgestraft. Toen is de thuis ploeg aan het zwalpen gegaan. Na de hervatting werd het an ders aangepakt. Vooral nadat Luc Schuddinck op aangeven van Vanhaecke een tweede doelpunt tot stand bracht. Toen hield VW Hamme de match onder kontrole. Het in brengen van Serge Geldof had bovendien een offensieve in vloed op de thuisploeg die haar wil opdrong en met nog twee goals de zwakke Brusselaars voor een voldongen feit plaatste. Produktief Naar onze mening werd Frankie Vanhaecke als auteur van drie doelpunten ontegen sprekelijk de figuur van de wedstrijd. Ook Luc Schud dinck kon met een 'zeer goed' worden gekrediteerd. Wat ook het geval was voor Serge Gel dof. Minder opvallend pres teerde Franco Pirelli. Eerst be ging hij een overtreding. Daar na maakte hij zijn mening dui delijk aan de spelleider die WINNIK-KAVD 1-0 De optimistische sfeer bij KAVD is omgeslagen. Er heerst teleurstelling. Klubleiders vertonen reeds de eerste ver schijnselen van paniek. De titelambities die paarsblauw voor de aanhef van het seizoen koesterde, spatten als zeepbellen uit elkaar. De kloof met het superieure Dender- houtem bedraagt reeds zes punten. 't Zal weer voor dit jaar niet laag presteerde KAVD op zijn, wordt er in Dendermonde Winnik beter dan een week reeds gezegd. Zo ziet het er tevoren tegen Latem. ogenschijnlijk naar uit. Opti- «Iedereen heeft met inzet en misten stellen dat er nog 52 overgave gevoetbald,» dixit punten te winnen zijn. Dat is oefenmeester Etienne Borré. louter theorie. De realiteit is «Vermits ik alleen over Guy thans anders. Kan KAVD nog Rodrigo als aanvaller beschik - tijdig het roer omgooien? Dan is het momenteel hoog tijd en mag er zaterdagavond tegen Eendracht Aalter niets aan het toeval worden overgelaten. Hamme-Vorst 4-1. Wuiten Schuddinck trekt ten aanval (vh) Hamme-Vorst 4-1. De Brusselse verdediger kan met het hoofd ontzetten voor de twee aandringende Hamse spitsen (vh) nieuw de voetballer van wel eer. Wij hebben thans zeven punten uit vier wedstrijden en voeren mee de rangschikking aan in de vierde klasse. Met het oog op de zware verplaat sing naar Lauwe is dat een gunstige uitgangspositie.» Bru no Marin, die kort na de her vatting werd vervangen inge volge een kwetsuur, meende eveneens dat zijn ploeg een verdiende overwinning behaal de. «In een duel met een be zoeker kwam ik ten val. Hij trapte op mijn hand, wat zeer pijnlijk was. Ik kon onmoge lijk verder spelen. Ik hoop dat niets gebroken is, zodat ik zon dag kan wederoptreden.». Zeven op acht punten heb ben de sfeer in Hamme opge pept. Nu wordt het uitkijken naar de konfrontatie van vol gende zondag met het West- vlaamse Lauwe. Een ploeg die eveneens een hoofdrol wil spe len in vierde klasse en de pro motie verlangt. (e.d.m.) Omstandigheden Toch mag aan niemand de steen worden geworpen voor de huidige malaise. Het is ge woon een samenloop van om standigheden. Vooreerst zijn een aantal spelers gekwetst. Anderen missen het kompeti tieritme en dan is er Mohamed Al Kaloussi, die KAV Dender monde voor de zoveelste keer in de steek heeft gelaten. Van de Marokkaanse mentaliteit is men aan de Denderboorden intussen wel erg misselijk ge worden. Ondanks de neder- K.A.V. DENDERMONDE GESPONSERD DDOR GROEP DE CUYPER prompt de gele kaart boven haalde. «Ik veronderstel dat we in de komende weken kollektief zullen groeien, zegt onder voorzitter André Vercauteren. Een paar spelers zijn nog niet in konditie en missen het kom petitieritme. Dat is ondermeer het geval met Franco Pirelli. Hij sukkelt bovendien met een kwetsuur, waarvoor hij voor de wedstrijd een inspuiting kreeg. Wij waren ontegenspre kelijk de betere ploeg. Een nadeel was dat we niet regel matig hebben gevoetbald. Ver deeld over drie blokken heb ben wij vijfenveertig minuten overtuigend geweest. Vorst heeft mij ontgoocheld. Ik had dat verwacht. Voor een paar weken heb ik deze ploeg in de beker van België tegen KAV Dendermonde aan het werk gezien. Zij heeft niet het min ste talent in huis. Bij ons was Frankie Vanhaecke de vedet te. Wie mij ook opviel was Luc Schuddinck. Hij evolueert gunstig en wordt allicht op- te, zat er mij niets anders op, dan hem alleen uit te spelen in de aanvalslinie. Frank Sche- pens hield ik op de bank, om dat hij in feite moet rusten. Ik nam hem gewoon mee voor in geval ik geen andere keuze zou hebben. Na de rust is hij in wedstrijd gekomen. Wij hek ben toen offensief gespeeld on de toestand recht te zetten Tot twee keer toe werd eet schot van Rodrigo en Schei van de lijn gehaald. Tijde het laatste kwartier schoof Dirk Michelet van de verdt ging naar de middenlinie. Wj achteraan risiko's inhiel Winnik heeft zich in die perk de een paar keer gevaarlij getoond. De thuisploeg han teerde het wapen van de tegen aanval. Ondanks de nederlaag moeten we vermijden dat t een paniekstemming ontstaat.! De spelers moeten thans hc: vertrouwen terugwinnen! Daaruit kunnen vloeiende! kombinaties ontstaan die to puntenwinst zullen leiden.» I Paarsblauw krijgt zaterdag avond om 19u30 (dus niet on 20 uur) Eendracht Aalter of bezoek. Voor de supporters ij thans het ogenblik aangebro ken om de spelers aan te moe digen. In de huidige omstan digheden kan de ploeg best de morele steun van zijn aanhan gers gebruiken. (e.d.m.) Zondag 30 september 1984 1* nationale Sint-Nïklaas-CI. Brugge Lierse-SC Lokeren Rac. Jet-Bcveren 2' nationale Berchem-E. Aalst 3' nationale E. Zele-RC Doornik J. Ledc-La Louvière Lokersc-Zclzatc H. Vrasene-Temse Melscle-Kemzekc Stckene-Sp. Heikant St -Gillis-W. -Destelbergen Robur-Adegem 2' provinciale B St.-Gillis-D.-Appelterre Gavere-Kerksken SK Aalst-Denderleeuw E. Meldert-Gandasparta Sp. Pctcgem-Lcbbeke 3* provinciale D SK Overmere-Mccrbekc Bambruggc-Hcldergem Mere-Burst Nieuwerkerken-Massemen Gijzegem-Berlare Schellcbelle-Pollare Herdersetn-RC Wetteren 3* provinciale E Kieldrecht-Appels Kruibcke-Haasdonk Kallo-KIingc Waasmunster-Bazel Opstal-St.-Pauwels Baasrode-Luttcrzele Wieze-Grcmbergen Oudegcm-Excelsior 4* provinciale G Wichelcn-Baardegetn Schoonaarde-Doggen W. Moorse l-Serskamp Hofstadc-S. Moorsel Erembodcgem-Boonwijk Terjoden-Welle TK Mcldert-Edixvelde 4' provinciale H SK Lokeren-Moerbeke Str. Stekene-Buggenhout Meerdonk-Sombcke White Boys-KL Vrascne Opdorp-Verrebroek Tielrode-Sinaai Rupelmonde-Hoogeinde Eksaarde-Gcrda Damesvoetbal Eerste Nationale DAMESVOETBAL VOETBALUITSLAGEN Eva's Kumtich - Kamillekes Aalst 1-0 Het voorspel van de wedstrijd tussen de Kumtichse Eva's en de Aalsterse Kamillekes was een identieke konfrontatie tussen de jeugdelftallen van beide klubs. Dat duel draaide uit op een overwinning met sprekende 1-4 cijfers in het voordeel van de bezoekende Kamillekes. Doelpunten waren van Maddy Van den Bosch, Sandra Van Waeyenbergh, Sandra Daghuyt en Veerle Cocquet. Zij zijn een wissel op de toekomst van de klub van voorzitter Kamiel Sergant, die ook over een eerste elftal kan beschikken waar het jeugdig talent hoogtij viert, maar dat alleen aan maturiteit moet winnen en gespaard blyven van tegenslagen... Want tegenslagen krijgen de Kamillekes nu ook weer, net als de vorige seizoenen, regelmatig te verwerken en daar zyn zelfs de vernuftigste taktische zetten van trainer Jo Loeman niet tegen opgewassen! Tegenslagen... und kein Ende! In de thuiswedstrijd tegen Be gijnendijk kwetste Marie- Christine Stoppie zich in de faze waaruit ten onrechte het eerste doelpunt voortvloeide. De kwetsuur bleek achteraf ernstiger dan gedacht: de nieu we goalie van de Kamillekes moest vorige week met ge scheurde gewrichtsbanden on der het mes! Dus moest in Kumtich op nieuw Brenda Van den Eeckhoudt tussen de palen, wat natuurlijk geen verzwak king was voor de verdediging, maar wel van de middelste lijn, waar Brenda zich als een be drijvige pion opwierp. Op Kumtich weer Brenda on der de lat dus en hoewel zij wel enkele keren door het doel- hout werd geholpen, weerde zij zich als het gekende duivel tje en lag mee aan de basis van de knappe afweer die tot tien minuten van het einde over eind bleef. Toen verloor Mia Sergant, die tot dan toe de tweevoudige internationale Anita Frede rick* van geen vin had gelost, de Kumtische even uit het oog. De aalvlugge Anita had daar aan voldoende om met een knap staaltje de bal in het Aalsterse doel te jagen 1-0 en de kollektieve inspanning van de Aalsterse meisjes om een puntje uit de brand te slepen was tevergeefs geweest.. Greta een volwaardige aanvoerster! Greta Van Hauwermeiren be- weest tegen Kumtich haar klasse niet alleen door verdedi gend haar jonge medespeel sters voorbeeldig te leiden, doch ook aanvallend bij stil- taande fazen me* haar verfijn de traptechniek voor gevaar tc zorgen in de omgeving van het plaatselijk doel. De vleugelbacks Gina Van den Steen en Hilde De Neve en voorstopper Nicole Van Israël vormden met Greta een harde en gesloten verdediging en In- grid Wuyts, Chantal Roelandt, Marijke Boel en Mia Sergant een steviger en stilaan vlotter draaiend middenveld. Voor aan staan Sandra Van der Lin den, onvermoeibaar achter de bal aanhollend en Marie-Anne Van den Steen, verdienstelijk in een voor haar ongewone rol, voor een haast onmogelijke opdracht: doelpunten scoren. De terugkeer van Ann Eeckhout zou hier natuurlijk de oplossing brengen en het is niet onmogelijk dat Ann tegen Borgloon haar heroptreden zou vieren. Jammer genoeg moet dan de geel geschorste Sandra Van der Linden ver stek laten gaan... Geluk is toch wat anders, ja toch! Voorbeeldige kampgeest Na de wedstrijd op Kumtich verklaarde scheidsrechter me- In Sportleven - het orgaan van de Koninklijke Belgische Voetbalbond - is zopas verschenen dat afgevaardigden van vrije radio's geen toegang krijgen tot de perstribunes op de voetbalvelden. De vrije radio's beschikken over geen erkende perskaarten. Alleen houders van perskaar ten, afgeleverd door dag- en weekbladen krijgen toegang tot de persbanken. Een toelating van de klub aan een afgevaardigde van een vrije radio om op de perstribune plaats te nemen, is verboden (e.d.m.) 1* provinciale 04) Winnik-Dcndermondc 2* provinciale A 0-1 St.-Amandsberg-Stekene vrouw Dupont gelukkig te zijn zo'n spannende en sportieve partij te hebben mogen leiden. Zelfs als de inzet groot is, kan dat inderdaad nog. De Aal sterse oranje-blauwen geven elke week blijk van een voor beeldige kampgeest, eerste na tionale waardig. Onder de leiding van trainer Jo Loeman maken de Aalsterse meisjes merkwaardige vorde ringen die binnenkort beslist hun vruchten zullen afwerpen. Als de geluksfee ook eens aan hun zijde zal staan zal het tij ongetwijfeld keren dat kan toch niet lang meer duren. Ook vorig seizoen, met meer ervaren speelsters, duurde het een poosje voor alles vlot liep. Zwartkijkers die nu al voorzien dat de Kamillekes dit seizoen zullen zakken doen er best aan nog even af te wach ten. En zelfs als het toch zou gebeuren, dan komen ze in de kortste keren met vlag en wim pel opnieuw hun plaats bij de elite opeisen! Cyriel Temmerman Zonder Kusto en Lambrichts, met een niet Gtte Jaspers, Creve en Paul Theunis deed SK Beveren het op Standard Luik toch weer uitstekend. Trainer Rik Pauwels was daar dinsdagavond natuurlijk nog steeds gelukkig om. «Ik moet heel de ploeg gelukwensen, al gaat er natuur lijk een speciale vermelding naar Hans Christiaens. Er lopen inderdaad enkele spelers bij die niet volledig speelklaar zijn, maar ze moeten wel aan het werk. Onze kern is niet zo groot. In Luik hebben Pfaff, Christiaens en ook Lodders toch weer bewezen geen invallers te zijn maar gewoon spelers van de kern. Spelers die hun plaats in de basispiofeg waard zijn. Het is spijtig voor die jongens dat we natuurlijk alleen op hen beroep doen wanneer er blessures of schorsingen zijn. Al is de terugkeer van een andere speler toch ook weer gebonden aan de konditie van die speler. In Luik bewees de ganse ploeg toch weer als een geheel naar voren te kunnen treden. En het is plezierig tc zien hoe de geroutineerden de jongere spelers bijstaan. Het is geruststellend vast tc stellen dat het voetbalspel van Beveren niet lijdt onder het ontbreken van twee, drie vaste waarden.» (H.A.) Heikanl-Adegem Mclscle-Robur Kcmzeke-Vrasene Tcmsc-Lokersc Zelzate-St.-Gillis-W. 2* provinciale B Kerksken-Ronse Neveie-St.-Gillis-D. SK Lebbcke-E. Melden Gandasparta-SK Aalst 3* provinciale D Masscmen-Mere Burst-RC Wetteren Vlierzele-Herdersem Heldergem-SK Overmere Meerbeke-Schelle belle 3'provinciale E f"f St.-Pauwels-Waasmunster Bazcl-Excelsior Kallo-Oudcgem 04) Klinge-Kruibeke 3-0 Haasdonk-Kieldrecht 0-0 Appcls-Wieze 1-4 Grcmbcrgcn-Baasrode Lutterzele-Opsta! 5-2 1-2 S. Moorscl-Edixvelde 0-1 W. Moorsel-TK Mcldcrt Scrskamp-Schoonaardc q_2 Doggen-Wichelen nn Baardegem-R. Lebbekc 2_i Welle-Erembodegem 2-2 4* provinciale H 1-0 Verrebroek-WB St-Niklaas 0-3 KL Vrasene-Gerda 0-2 Mccrdonk-Eksaarde 1-1 Sombeke-Str. Stekene Buggenhout-SK Lokeren Moerbeke-Rupelmonde 0-2 Hoogeinde-Tielrode Sin aai-Opdorp 0-7 Voetbal. De scholieren van Sp. Sint-Gillis-Waas (Iv) JEUGDVOETBAL Uefa's juniores Lierse-Lokeren Antwerp-Aalst Berchem-Sint-Niklaas Beveren-Beerschot Nat. scholieren Lierse-Lokeren 2-2 Antwerp-Aalst 1-1 Berchem-Sint Niklaas 3-0 Beveren-Beerschot 2-4 Aalter-SC Lokeren Hamme-Zottegem Ninove-Leste Zelc-E. Aalst Eeklo-Beveren Sint-Niklaas-Dcinze Zottcg.-Bcveren Hamme-SC Lokeren Leste-Oudcnaardc Deinze-AA Gent Sint-Niklaas-Zcle Ninove-E. Aalst 0-2 2-3 1-1 2-3 5-2 1-2 1-3 5-1 0-2 2-1 1-0 0-3 h D-reeks 0-2 3-2 0-0 1-3 3-0 0-9 0-4 2-2 1-1 0-2 3-6 1-4 Jeugdvoetbal. De juniors-B van Nieuwerkerken. (per)

De Voorpost | 1984 | | pagina 28