Juventus staat drie punten los Wedstrijd zonder kleur Sterk overtrokken Pechperiode duurt verder Wichelen terug op het goede spoor Onmondige bezoekers Billijke uitslag Sparta Buggenhout tevreden met zeven op acht -(2*i Provinciale Toch nog ontgoocheling! Om vlug te vergeten En dat is eigenlyk wel goed te begrypen als je in de laatste twintig minuten een voorsprong van twee doelpunten laat verloren gaan. Een puntje meepikken by een uitpartij is dan wel goed om voorin te eindigen, als er thuis steevast gewonnen wordt, maar aan de 70ste minuut dachten alle Sportief betrokkenen toch dat de buit in de vorm van twee puntjes, binnen was. In de eerste helft Stars aanvankelijk het gevaar lijkst via een goed in de ruimte spurtende Vandenbussche en een in het Waasland welbeken de (oud S.K. St.-Niklaas-spe- ler) Jef Dupont, die de touw tjes in het middenveld strak en kundig in handen had. Aan Wase zijde zetten vooral Rudi De Ruyte (rechter flankverdediger) en Edibert Saman (voorstopper) zich door en waren niet alleen goed voor het wegkeren van dreigende situaties maar speelden zo ook de snelheid uit van hun voorste ploegmakkers. Aan de elfde minuut schoot doelman Ver- kimpe de flater van de speel dag af doordat hij een onge vaarlijk uitziend schot van Pa trick Merckxs onbehendig door handen en voeten liet glippen. Deze voorsprong voor de gasten was op dat moment zeker gevleid, maar aan de andere kant konden de vele lokale kansen door een hechte verdedigingsgordel worden gekeerd. Bij het begin van de tweede periode pakten de Sint- Amandsbergspelers uit met enkele vervaarlijke hoek schoppen vanwege Dupont die door Denert en Vandenbus sche van een niet werden over gewerkt. Stekene sprokkelde aan de 55ste minuut de kans op 0-2 bij mekaar maar deze ging verloren omdat Mark Van Stappen te overhaast inschoot, wanneer hij makkelijk had ge scoord met een lobballetje. Toch was dat slechts uitstel want aan de 58ste minuut leg de Mark Vereecken gepast tot bij de klaarziende Michelet en tegen diens loeier was de Gentse portier niet opgewas sen. Begrijpe wie kan, na deze treffer groeide de thuisploeg gestadig en drukte zomaar de Stekenaars tegen eigen doel. Uit deze ware forcing puurde ze nog twee doelpunten in de 72ste minuut wanneer zowel Mercks als Saman verrast wer den door een dobberende bal en Denert onder keeper Van- dewiele inschoof en in de slot minuut wanneer alweer De nert goed voorschotelde aan De Deyn en deze met een koele knik de juiste uitslag op de tabellen zette. In zijn tweede thuiswed strijd tegen Adegem hebben de Heikantenaars ondanks de 2-1 zege blijkbaar niemand kunnen bekoren. Het treffen groeide uit tot een overwin ning zonder glans nadat Noré de wedstrijd op gang had ge bracht en Johan Van Eetvelde na de rust en voorbereidend werk van diezelfde Noré de definitieve kloof lukte. De tegentreffer van het defensief aantredend Adegem was er de aanleiding toe dat de bezoe kers in de slotfaze nog de for cing voerden om een ultieme puntendeling af te dwingen, zonder sukses echter. Trainer Van Lerberghe stak het niet onder stoelen of banken dat zijn ploeg slecht had gespeeld. «Onze akties in het midden veld waren slordig en vielen te traag uit om de bezoekers te verontrusten. Ik had hen noch tans voorspeld dat het tegen Adegem niet van een leien dakje ging lopen hoewel zij de laatste plaats bekleedden in het klassement. Neem daarbij dat ook een aantal scorekan sen werden verknoeid en ik kon enkel tevreden zijn met de uiteindelijke zege.» De vervanging van Jo Van Eetvelde weet de trainer aan de reakties van de Heikante naar die zich wat gele kaarten betreft een slechte reputatie aan het opbouwen was. (a.j.z.) LEBBEKE 0 MELDERT 0 Wie de match Lebbeke-Mel- dert bijwoonde, is ontgoocheld Temse-Lokerse 2-2. Eric Raemdonck van Temse gaat in prachtstijl naar het Lokerse doel. (dw) Voetbal. K.S.V. Temse vorige week topscorer, ontvangt een cheque van 4.000 fr. uit handen van ASLK-afgevaardigde Alajos Van Peteghem. (dw) hüiswaarts gekeerd. Het spel peil bleef bestendig beneden de verwachtingen en de bril- score werd dan ook door ieder een als een logische weergave ervaren. Nochtans was het Lebbeke dat tijdens de eerste helft het meest aan bod kwam. Tijdens de eerste zeven minuten kreeg de Konkelgoedploeg drie kan sen om te scoren. Maar zowel Jean-Pierre Hals, Eddy De Malsche als Frans Paeleman namen de kansen niet te baat. Halfweg de eerste helft haalde diezelfde Peeleman nog eens zwaar uit, maar deze keer stond keeper Redant op de juiste plaats. De enige kans die de bezoekers kregen situeerde zich rond de 36ste minuut. Toen verkeek Van Geert de gelegenheid om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Was het Lebbeke dat tijdens de eerste helft de beste kansen afdwong, dan waren het de bezoekers die na rust zich het meest gevaarlijk aanstelden. Crabbé kreeg kort na de her vatting een kans maar deze keer kon doelman Jansegers in extremis het gevaar keren. Toen Danny Vermeir een overtreding maakte op Danny De Vos en de spelleider sank- tioneerde met een penalty, zag het er naar uit dat het voor Lebbeke een nederlaag ging worden. De Vos, die zichzelf met de strafschoptaak belastte, kanjerde naast. Later kreeg Eddy Van den Driessche nog een kans. Ook hij maakte er geen doelpunt van. Al bij al viel er over deze match, die nochtans door een respektabel aantal toeschouwers werd bij gewoond, niet veel meer te vertellen. Bij Lebbeke werd na tien minuten Dirk Deferrere nog vervangen wegens kwets uur. Van Boven nam zijn funk- tie over en liet een bevredigen de indruk. In Lebbeke had men zich waarschijnlijk meer voorgesteld van tweede pro vinciale. Men heeft er nu erva ren dat daar zeker even hard voor de punten moet worden geknokt als in eerste. Wil SK nog een hoofdrol vervullen, dan moet alles dringend over een andere boeg worden (e.d.m.) NEVELE-SINT-GILUS 3-0 Na de hoopgevende verrich ting tegen Kerksken is Een dracht Sint-Gillis bij Nevele te boot ingegaan. Volgens trainer Julien Peelman zijn de cijfers sterk overtrokken. «De wed strijd kende een gelijkopgaand verloop,» zegt de Sint-Gillisse oefenmeester. «In feite heb ben we drie verrassende doel punten moeten toestaan. Een eerste goal kregen we tien mi nuten voor rust tegen. Bij ons geloofde iedereen in buiten spel. Toen volgde een diepte pas en een doelpunt. Na de rust streefden we de gelijkmaker na. Om de aanval meer impulsen te geven, bracht ik Luc Van Nuffel en Mare De Backer in de ploeg in de plaats van Frank Coeman en Jan Van Nuffel. Met deze wissels was het mijn bedoeling om meer diepgang in de ploeg te krijgen. Tegen de verwach tingen in werden we gekoun- terd. Drie punten uit vier wed strijden is wat te weinig naar mijn zin. De wedstrijd van ko mende zondag tegen Appelter- re is van kapitaal belang. Wij moeten winnen, willen we ons niet onderaan de rangschik king nestelen.« (e.d.m.) SLV Zelzate - Sporting Sint-Gillis: 3-1 De enige troost aan de Sportlaan kan zijn dat er ooit wel eens een einde komt aan deze pechperiode. Zondag moesten de blauw- witten met een zoveelste noodteam naar de kanaalgemeente afzakken en zodoende kon men weer beroep doen op de jongere garde (Patrick Dullaert, Luk Bolssens, Dirk De Baere, Mario Franssens enzoverder). gens stelden de Daneelspelers nog enkel een schot tegen de kruising van De Baere. Toch nog meegeven dat Dirk De Rechter vroeg in de tweede helft onklaar raakte en dat de nog niet geheel herstelde Mark Yzewijn moest inkomen. Mark speelde wel goed op hoge bal len door zijn rijzige gestalte, maar kon onmogelijk bewe gen, gehinderd als hij was door zijn beenblessuren. Dat laatste geeft toch wel een duidelijk beeld van de penibe- VOETBAL Provinciale Doggen Erembodegem - SK. Wichelen; 0-5 Klczuwaerts Kemzeke - Herleving Vrasene: 2-0 De Klauwaerts hadden voor hun derde derby van het seizoen niet zo een lastige party aan de ploeg van Willy De Schryver. De wit-zwarten legden dan wel een goeie organisatie voor maar waren vooraan werkelyk onmondig. De thuisforma- tie toonde zich daarentegen al vlug in dc match produktief met doelpunten in de vierde minuut en de 15de minuut. Eerst schotelde Saman goed een hoekschop voor doel waarop Stremersch alert reageerde en vervolgens pikte Patrick Coppens een slechte terugspeelbal mee en gaf keeper D'Hondt het nakijken. Voor het eerst dit SK erin geslaagd als overwin naar uit de arena te komen, met sprekende 0-5 cijfers dan nog wel. Dat daarmee het mo reel van spelers, bestuursleden en supporters fel de hoogte is ingeschoten, hoeft geen be toog, temeer daar het een zege van wilskracht en volledige in zet kan genoemd worden. SK startte met een versterkt middenveld, vooral Schud- dinck - eindelijk van zijn schorsing verlost - en Col- paert, opnieuw fit, beheersten de ganse wedstrijd door het middenveld en lagen daardoor aan de basis van de bezoeken de zege. Na vijf minuten spel mocht Erwin Rombout een inworp nemen. Als specialist van de verre inworpen gooide hij dit keer weer het leder vlak voor doel, daar had Van Hauwer- mciren maar in te duwen, wat hij dan ook prompt deed en Sportkring stond 0-1 voor. Erembodegem, dat niettemin technisch de betere ploeg was, kon zich niet helemaal door zetten en stuitte telkens op het bijzonder goed aktcrend Wi- -hels middenveld. Vandaaruit lanceerden de bezoekers tel kens hun aanvallen en op de 15de minuut kenden ze op nieuw sukses: een fout op Rombaut werd terecht bestraft met een vrije schop. Uitblin ker Schuddinck trapte de bal haarfijn in de hoek buiten be reik van dc doelman tegen dc touwen: 0-2. De thuisploeg, nog steeds het meest bij de bal, poogde met alle middelen de bakens te ver zetten, maar was al bij al wei nig gevaarlijk en keeper Van Gelderen toonde zich boven dien zeer waakzaam in het Wichelse doel. Naarmate de wedstrijd vorder de begon de thuisploeg zenuw achtiger te spelen en daarvan profiteerde Wichelen dan om via een kollektieve aanval een scoringskans af te dwingen, de ze werd dan 100% benut via de voet van Luc Roelandt, die hiermede de 0-3 ruststand vast legde. Na de rust kregen we aanvan kelijk hetzelfde spelbeeld (Doggen technisch iets beter, maar nergens bij de afwer king), maar naarmate de minu ten wegtikten herstelde Wiche len volledig het evenwicht. Er volgden kansen langs beide zij den, doch de keepers konden onheil voorkomen. Wichelen zou op dc 60ste mi nuut zijn schaapjes helemaal op het droge brengen wanneer Erwin Bracke een vrijschop op zijn eigen specifieke manier staalhard in de rechterwinkel- haak binnenknalde: 0-4. Na dit doelpunt lieten de loka len de armen wat zakken en dan ging het natuurlijk veel gemakkelijker voor dc bezoe kers. Opnieuw uit een stilliggende fase en weer via Bracke kon Wichelen de overdreven 0-5 forfaitcijfers op het bord bren gen. Dit keer scoorde Bracke niet staalhard maar met een gemeten en geplaatst lobbal- letjc (en daar had de thuisdoel- man natuurlijk niet op gere kend). Op verplaatsing scoorde SK al negen keer en moest vier goals slikken, met een drie op vier puntentotaal mag het zeker met klagen, laten we hopen dat het zondag thuis tegen Baardegem opnieuw feest zal zijn, want dat is Wichelen zijn supporters zeker verschuldigd. Er werd immers voor eigen volk nog geen enkel punt behaald. DMG. Met slechts één goeie doelgele- genheid via een schot van Pa trick Verhoosel, prachtig gepa reerd door keeper Franky Her- remans, kwam Herleving bleekjes uit de eerste periode. Bij het einde van dc eerste helft raakte plaatselijk aan valsleider Guido Dullaert wel nog geblesseerd met een bloeduitstorting aan de knie en werd Regi De Maeyer tussen de lijnen gebracht. Na de pauze probeerden de jongens van voorzitter Van Strijdonck koste wat het kost de bakens te verzetten. Ze hadden nog steeds geen enkel punt veroverd in dit seizoen en zagen ook wel in dat de moreel zienderogen op of zelfs bene den nulpunt zou raken. Daar door werd laatste man Pa trick Verhoosel naar het cen trum van het middenveld over geheveld en kreeg Bert Van Puymbroeck meer aanvallende opdrachten toebedeeld. Dat betekende wel een twintigtal minuten bezoekend meester schap dat zelden of nooit werd omgebogen tot meldenswaar dige doelstandjes. Naar het einde toe keerden de kansen alweer maar konden de Kemzekenaars niet aan een derde treffer raken omdat zo wel Stremersch als Coppens slecht aanlegden. Al bij al kan na deze gelukte opdracht gesteld worden dat de ploeg van René Verniers zich met twee overwinningen en één gelijkspel bijzonder goed weert in deze kompeti- tieaanvang. Natuurlijk moet de langdurige kwetsuur van rechterflankverdediger Martin Van Dale worden meegege ven, maar gelukkig keerde William Merckx dan juist terug na een lange herstelperiode. Verder is men ook nog onze ker over de beschikbaarheid van Guido Dullaert (zie hoger) en mag ik van alle kanten de blakende forme nog eens be nadrukken van Patrick Cop pens. Met vijf op acht en dat zelfs na het bijzonder onfor tuinlijke verlies met niet te geloven 1-2 cijfers thuis tegen Sporting St.-Gillis, zit men mee in de eerste wagon van het klassement maar moet er zich in de komende drie weken staande weten te houden in drie opeenvolgende derby's. Zondag gaat men naar lijstaan voerder Svelta Melsele, waar één puntje meenemen de op dracht lijkt en vervolgens speelt men twee keer aan eigen Kriekepitte tegen Robur en Temse. Na deze wedstrijden kan men allicht meer vertellen over de Kemzeekse kansen in de nabije toekomst. Mn Melsele - Robur 1-1 De wedstrijd tussen de num mers één en twee uit tweede provinciale A heeft eigenlijk nooit echt gebracht wat er van verwacht werd. Elke ploeg nam omzeggens één helft voor zijn rekening en de doelpunten vielen dan ook precies voor en precies na de koffie. In de eerste helft was de thuis ploeg meest aanvallend. Na 20 minuten viel er trouwens reeds een doelpunt. Spelmaker Pa trick Wacm ging op zijn eentje de flank af en trok scherp voor waar een aanstormende Luk Van Micghem meteen kon in trappen. Svelta trachtte op dit elan door te gaan en de bezoekers kwa men onder druk. Door een ongelukkig toeval zou de thuis ploeg echter van dc wijs wor den gebracht. Na een halfuur werd middenvelder Dirk Smet tijdens een vrij onschuldig kopduel immers geraakt aan de wenkbrauw. Dirk moest meteen afgevoerd worden en dit werkte de aanvalsdrift van de thuisploeg niet in dc hand. Ook in de tweede helft kwam Svelta niet meer op toeren en Robur manifesteerde zich als de betere ploeg. Toch zou er de nodige portie geluk nodig zijn om aan een (verdiend) gelijkstellend doelpunt te ko men. De bal werd door een bezoekende aanvaller voor doel gebracht waar hij in plaats van te worden teruggespeeld op doelman Smits door Van Mieghem werd weggewerkt. Deze interceptie bleek echter onvoldoende want een goed opgestelde De Vos kon met een raak treffen. Beide ploegen hielden na dit doelpunt de rangen min of meer gesloten want blij waren ze wel met het behaalde punt. Het enige vermeldenswaardige feit uit de wedstrijd noteerden we verder nog een kwartier voor het einde. Patrick Waem werd toen uitgesloten na een veel te late tackle op een be zoekende aanvaller. Dat kan dus nog een harde pil worden voor Melsele dat naast Smet nu binnenkort ook Waem zal moeten missen voor enige tijd... Het is inderdaad, zo dat men man Brijs te verslaan, voor kortere (Mark Yzewijn) In de 83ste minuut was en langere termijn (Luk Van vrijschop net voor de backarea -.- Lierop en Eddy Franckaert) de aanleiding tot een tweede le situatie waann Sporting zich drie bepalende spelers moet lokale treffer alweer via De monrenteel bewndt. En toch is missen en dat zijn toevallig Croock, en wanneer de Gillis- volgens klubdingent Van drie pionnen die op elk onder- naars hun deel nog wilden at- Oppen mldden al dez® l®gen" deel van de ploeg doorgaans dwingen middels een alles- of ®,ag de n?°l1afievej"fc hoop hun routinerijke stempel druk- niets-offensief in de slotminu- dal m®n Z1£h bm"en d<Lk°"s.t<; ken. Neem daar nog bij dat er ten, kregen ze het deksel voor keren kan herPakken- Dat bJkt enkele jongere elementen ge- een derde keer op de neus ^oor ons wel extra zwaar met P'aagd zitten met militaire ver- omdat Delemarre knap in- de ko™st ^an Destelber8en plichtingen en dan is het wej schoot. Tegen dit dekselse vot* de maar wie duidelijk dat trainer Daneel bij maar bijna niet te verantwoor- wee - - zoveel tegenslag met de han- den voetbal van de grensjon- Mn den in het haar zit. Bij de aanvang van deze match was Sporting van verre de best voetballende ploeg en speelde het lokale SLV gewoonweg ondermaats en afwachtend. Aan de tiende minuut was Ma rio Franssens goed bij een ver re doorsteek van Dauwe en zette zodoende zijn ploeg voorlopig op rozen (0-1). Een eerste opdoffer inkasseer- den de Sportingers aan het kwartier wanneer een wat ge prikkelde keeper Openeer een spijtige trap leverde bij een instormende Zelzatenaar wan neer het spel eigenlijk al was stilgelegd. De spelleider was onverbiddellijk en trok dade lijk rood zodat Jos moest opge volgd worden door Dirk Brijs en de Wasenaars een voorspe ler moesten offeren. Toch bleven de jeugdige slijk- duivels hun duivels ontbinden en konden er in volgorde vala bele kansen genoteerd worden van én Patrick Dullaqert én Gunther Dauwe én Mario Franssens. Even voor rust re sulteerde het betere voetbal van de gasten in een penalty nadat Dirk De Baere onweer staanbaar uitpakte en duidelijk werd gehaakt in de carré. Dau we schoot de zwaarste sanktie goed in maar de vlug vertrok- f aWa^» al Temse - Lokerse2-2. Temsenaar Van Haver in een kluwen de pinken om de bal vanuit de winkelhaak weg le halen. Dat verdedigers, maar de bal wordt weggewerkt, (dw) deed de deur toe bij Sporting dat deze tweede tegenslag op rij blijkbaar niet meer kon ver- teren. In de tweede helft viel de be- o y,.f, zoekende druk ook in het wa- ter en probeerde de thuisploeg middels het zuiverste kick- and rushvoetbal terug te komen. ft Even voor het uur viel de bal goed bij een hoekschop en was De Croock attent genoeg om een zich goed werende doel- .gdÊmm Serslcamp - Schoonaarde 1-4 Buggenhout - S.K. Lokeren 2-0 Sparta Buggenhout doet het S.K. Lebbeke toch geen ïiit- als vierde provincialer verre muntende verrichting werd ge- van slecht, hoewel er tegen leverd. Klubleider Etienne Sa- rens is van mening dat zijn ploeg een verdiende zege be haalde, maar nog niet heeft gevoetbald zoals hij het zou wensen. «Doorgaans waren we meester van de situatie», zegt Etienne Sarens. «Onze jonge re spelers lieten zich in de eerste helft verleiden tot over haasting. Dat zijn in feite jeugdzonden, waarop de trai- Juventus Schoonaarde doet het tot nu toe uitstekend. De vierde provincialer totaliseert het maximum van de pun ten en leidt met een komfortabele voorsprong van drie punten op de onmiddellijke achtervolger. Een zo gunstige start heeft allicht niemand verwacht in dc plaatselijke voetbalkringen. De jongste overwinning spreekt tot de verbeelding. Serskamp dat in vyf matchen geen enkele treffer diende toe te staan, kreeg er van de Juventusboys in negentig minuten vier in zjjn doos. «Prettig wanneer het zo goed «Tegen Serskamp waren we draait», lacht klubsekretaris meester van dc situatie. Tij- Uscar Beuckelare. dens de eerste helft kregen we de beste kansen en kwamen halfweg tot scoren langs Mare Van Hauwermciren. De twee de helft was een kopie van wat er voor de rust te zien was. In die periode lukte Patrick Die- rickx een zuivere hattrick. Hij puurde de doelpunten uit de tegenaanval, die Juventus als wapen hanteerde Naarmate het einde van de match in zicht kwam, lieten onze jongens wat stoom af, wat de thuisploeg toeliet wat meer voet in de match te krijgen, en een eer- reddend doelpunt op de score- plank te prikken.» In Schoonaarde leeft men dus momenteel op rozen. Hopelijk duurt deze periode van hoog- konjunctuur zo lang mogelijk zeggen dc supporters. In het lokaal Mikeno is het reeds vier opéénvolgende zondagen feest. Nu komt Doggen uit Erembodegem op bezoek. Een zege van Juventus zou een tien op tien betekenen. Misschien is er dan voor de spelers wel een soupeetje aan verbon den?! Intussen vernamen we dat klubsekretaris Beuckelare dezer dagen met pensioen gaat. Hij blijft echter als klub leider op post. Zeker nu hij over veel meer vrije tijd zal beschikken. E.D.M. ner hen ook tijdens de rust heeft gewezen. Halfweg de eerste helft zijn we tot scoren gekomen langs Johan De Vle- gelaere. Even voor het ingaan van de pauze kwam het tot een incident toen Peter Van Elsu- wé werd aangetrapt. De «da der» werd prompt de laan uit gestuurd. Maar ook onze spe ler moest van verdere deelna me afzien. Zijn rol werd door Andy De Schrijver overgeno men. Tijdens de tweede helft bleven wc doorgaans de betere ploeg. Dat overwicht vertaalde zich een kwartier voor tijd in een doelpunt. Johan De Vle- gelare leverde het voorberei dend werk en De Mars trapte de bal in de vlucht binnen. Ik meen dat dit resultaat zowat een logische weergave is van wat er negentig minuten lang Ie zien was. E.D.M. Temse - Lokerse 2-2. Benoe wordt omlaag geduwd door de stoere Lokerse verdediger De Craene. (dw) White Stars Sint-Amandsberg - Stekene Sportief: 2-2 VOETBAL HEIKANT ZELE-ADEGEM 2-1 De Voorpost - 28.9.1984 - 29

De Voorpost | 1984 | | pagina 29