Luc De Lathouwer uitgesloten Nog werk aan de winkel Hoogtijd Invaller Hans Van Driessche scoort na één minuut Iedereen tevreden Er zijn zo van die dagen... Thuisploeg verrast na twee minuten 30 - 28.9.1984 - De Voorpost Een nieuwe nederlaag is het niet geworden voor thuisspe- gy -Jr.*. 'end f.C. Lutterzele in de derby met Eendracht Opstal, ^OH^- maar buiten het feit dat één punt werd gered, was er u^m f Slib^Pr weinig reden tot juichen. PP V 1 ff Akkoord. Lutterzele kreeg tijdens de eerste vijfenveertig |Osj jj^minuten de beste kansen en kwam langs Peter Meysman SÈËméM°p voorsprong. Het kon zelfs 2-0 geworden zijn, zo Pierre Willaert meeval had gekend. BBjamM W^BSiüSBB^ÊS^ -• Zijn schot strandde op het doelde pogingen van Gilbert \4-» 't doelhout. In het andere geval Carlier. zou Eendracht Opstal het veel In beide kampen was men na m~'- -V moeilijker gehad hebben om afloop zuinig met de kommen- .1 f»-W i ^**T' terug te komen. Toch konden taar. Het voornaamste was éUmm - ~2i -■ de bezoekers nog voor de rust blijkbaar dat er niet verloren V - r*"~' gelijkstellen. Een kans die werd. En nochtans in de klccd- £tÈfr\^ ylK' Ronny De Feyter aangreep na kamer van Lutterzele stond in v .i:*' Sb' j£ een tekortkoming in de lokale grote letters en tussen aanha- defensie. ^a de rust werd er lingstckens «Winnen tegen -langs beide zijden krampachtig Opstal». y gevoetbald. Bij Opstal poogde Trainer Geert Prenecl zal het r 4 trainer Marc Van Der Jeugt er zeker wel goed bedoeld heb- aan te verhelpen door zelf op ben, maar moest toch toegc- -*tj het terrein te komen. Langs de ven dat zijn ploeg snelheid en - kant van Lutterzele zag Rudy samenhang miste Moyens nog een poging ge- Achteraan had doelman Dirk stopt worden net voor de doel- Van Damme, die met een paar Grembergen-Baasrode 0-2. Het ging er soms hard aan toe. Van Buyten probeert hier uit lijn. Verder bleek alles be- flinke parades uitpakte, zeker de omknelling van twee belagers te geraken (vh) perkt tot een paar goed be- geen schuld aan het geli jkstel- lende doelpunt. Bij Lutterzele mist men duidc- lijk een organisator in de de fensie. Vorig jaar stond de St.-Gillisse derde provincialer na de vierde speeldag aan de leiding. Thans telt hij twee punten uit vier wedstrijden en met de derbies tegen Baasrode en Wicze in het vooruitzicht is dat niet zo bemoedigend. Misschien vindt de Lutterzeelse trainer snel de oplossing, die het vertrouwen in de ploeg moet doen terug keren. Bij Opstal dat vijf punten puurde uit de voorbije vier wedstrijden ligt het probleem anders. De verdediging met Mare Goossens als centrale fi guur akteerde zeer behoorlijk. De ploeg kwam vooral in het derde kwartier tot flink kombi- neren. De schotvaardigheid of beter gezegd de produktiviteit blijft net zoals in de vorige seizoenen «het» probleem bij de Ecndrachters. Nochtans heeft men genoeg talent in huis om dit probleem uit de wereld te helpen. Er blijft dus werk aan de win kel. Zowel bij Lutterzele als bij Eendracht Opstal. E.D.M. Berlare - Nieuwerkerken 0-1 S.K. Berlare heeft op eigen veld de nederlaag geleden. Volgens trainer Baert is die onverdiend. «Na twee minuten moesten we een doelpunt inkasseren. Daarna hebben we doorlopend het offensief gevoerd en kan sen afgedwongen. In de eerste helft kreeg de jonge Van Der Meirsch een paar kansen. Ook tijdens de tweede helft oefen den we een felle druk uit. Wij botsten toen op een versterkte bezoekende defensie die nau welijks te nemen was. In de voorlaatste minuut werd het Nieuwerkerksc doel toch be dreigd, toen Luc Macs tot in de grote rechthoek was geïnfil treerd, maar de keeper kon met behulp van de paal de dreiging afwenden. Globaal genomen moet ik zeggen dat Nieuwerkcrkcn een sterke ploeg is. Wij hebben wel een aantal kansen afgedwongen en op grond hiervan konden we allicht aanspraak maken op een puntcndeling. Mooi vocf bal hebben we niet getoond, j Er werd te ordeloos ov weer getrapt. Zondag in Gijze- gem zullen we anders moeten! reageren willen we een pun- tendeling of eventueel een overwinning boeken. Wij hfn- nen onze gebreken en daaraan moeten we verhelpen, willen we ons als een ernstig derde provincialer opwerken». Intussen is er wel gunstij nieuws bij S.K. Berlare, in die zin dat Ivan Van Kerschavet de trainingen heeft hervat. Hi) raakte vorig seizoen in konflikt met trainer Gabriels. De nieu we oefenmeester Baert heeft met deze voetballer een ge sprek gevoerd, waaruit thans positieve resultaten volgen. Berlare kan Van Kerschavet zeker en vast gebruiken. E.D.M. Appels - Wieze 0-3 Sportkring Klinge - Jong Vlaanderen Kruibeke: V Grembergen-Baasrode 0-2. Vaerewijck van Grembergen in een mooi duel met een bezoekende verdediger (vh) F.C. Wieze heeft tegen Sparta Appels andermaal een ver diende overwinning afgedwon gen. Mare De Wolf en zijn maats toonden zich doorlo pend in het offensief, wat in drie doelpunten resulteerde. Hierdoor blijft Wieze de lei ding houden in derde provin ciale en dwingt het een beter resultaat af dan werd ver wacht. In Appelse voetbalkrin gen geeft men grif toe dat Wieze de betere ploeg was en op grond van die verrichting een verdiende overwinning be haalde. Nochtans was het Dan ny Praet van Sparta Appels die reeds na drie minuten keeper Matthijs op de korrel nam. Wieze heeft die aktie allicht als een waarschuwing opgevat. Noel Symoens kanjerde kort daarna tegen het doelhout ter wijl Michel Heyvaert zonder pardon keeper Antoinc Wie- rinckx onder vuur nam. Toen al was te merken dat Wicze het laken naar zijn kant zou trek ken. Het voetbalde efficiënter, toonde zich achteraan zeer sc- kuur, was beter in de middenli- en verscheen gevaarlijk voor het thuisdocl. Dat dit in doelpunten zou resulteren, lag in de lijn van de verwachtin gen. Tien minuten voor het ingaan van de rust nam-Mare De Wolf de openingstreffer voor zijn rekening. Na de her vatting keek men naar vrijwel hetzelfde spel vertoon. Op het kwartier haalde Van Der Cruyssen uit. Hij zag zijn schot gestopt door keeper Matthijs. Ook Dirk Francois poogde de gelijkmaker te scoren. Geleidelijk aan werd het over wicht van Wieze groter. Een kwartier voor tijd werd Johan Putteman vervangen door Hans Van Driessche. Deze voetballer was amper ccn mi nuut op het veld toen hij doel man Wierinckx voor ccn vol dongen feit plaatste Appels was toen een geslagen ploeg en kon vrijwel niet meer reage ren. Twee minuten voor tijd nam Noël Symoen alle onze kerheid weg toen hij met ccn derde doelpunt een verdiende bezoekende zege op het bord Deze partij ging aanvankelijk bijzonder gelijk op maar aan de 33ste minuut klommen de gasten ietwat gevleid op voor sprong omdat Seghcrs vanop afstand uithaalde. Op vijf mi nuten was de kloof al gedicht en dat door toedoen van Mar cel Cockuyt die na een slecht ontzetten van ccn kopbal van kollega Thuy gepast inkwam. Ook in de tweede periode een sterk vertrokken Jong Vlaan deren dat via Danny Hamer- linck ook een verdiende voor sprong kon aantekenen. Jong Vlaanderen bleef nu drukken en De Klinge kon pas naar het einde toe het evenwicht her stellen. Vijf minuten voor het eind werd er aan de twijfel ook een einde gemaakt door Dan ny Cockuyt. Dat kon dan na een hoekschop welke door Paul Coecke aan de tweede paal werd voortgeduwd daar was Cockuyt bij de pie ken om hard in te schieten. - Uit dit relaas spreekt toch duidelijk de wijze van spekt van beide opponenten. Krui beke was dan vooral in bet eerste halfuur van de tweede helft de goed voetballende for matie, maar Sportkring slocf: terug door zijn karakter et door zijn doorzettingsver mogen. Na ccn glorieloze start me' nederlagen op Baasrode en thuis tegen Wieze, keren de oranjchcmdcn weer yerug in de tabel na winst op Kieldrechl en de drawn van zondag tegen j Kruibeke. Nu zondag moeten! de mannen van André De Wa- j le optornen tegen Kallo daar heeft men in de grensf meente ook goeie moed Dus... Herleving Sint-Pauwels - Sparta Waasmunster: 0-2 dat niets wil lukken, luidt de volledige titel. En zo een dag had geel-zwart in smerig weer tegen een op papier minder waardig elftal uit de reeks. De inzet was er wel maar de zo nodige zout op de voetbalpe- tatten bleef uit; met andere woorden er vielen geen doel punten. Ja toch wel. maar dan langs de verkeerde kant voor de gastploeg die zelden of nooit open spel bracht en en kel en alleen op een stevige defensie en snelle uitvallen re kende. Dat verdedigen ver liep, het dient gezegd, met sportieve middelen en schrikte blijbaar de lokale vuurlijn to taal af. Vooral Paul Fobé had een bijzonder trieste middag en kon keeper Van Broeck nooit ofte nimmer in gebreke vinden. Na ettelijke doelkan sen van Pauwelse zijde, scheen de rust in te treden met een blanco gelijke stand maar dat was zonder éne Van den Bos sche gerekend. Deze rukte in de 44ste minuut sterk op, zette twee Herlevingers in de wind en nam keeper De Ruysscher ook nog te grazen. In de tweede speelhelft storm den de thuisspelers nog hevi ger naar het bezoekende doel maar zowel Stefan De Jonghe als Rudy Motyka schoten of over, of naast of vonden een voet of been in de weg. Even voor het uur kwam Spar ta nog heel eventjes in het stuk voor: een fout op rechts van Pringels werd bestraft met een vrijschop aan de rand van de backlijn. Het leder werd in een troep spelers gedropt, de arbi ter stond in de weg waardoor het kleinood in de ren van Impens viel en meteen was de Herlevingportier ten tweeden male een geslagen man. Met deze dubbele achterstand, pro beerde Sint-Pauwels nog al het mogelijke. Maar zoals dat in dergelijke matchen gaat, wou er gewoonweg niets meer luk ken. Toch leek de aansluitings- treffer bijna een zeker feit wanneer er een strafschop werd toegekend voor haakfout op de doorgebroken De Jong he. Rudy Motyka, normaal ge zien de penaltynemer van dienst bedankte voor de eer en zodoende moest Pol Fobé zijn verantwoordelijkheid opne men. De ex-Temsespeler schoot tegenvoets in maar al weer was keeper Van Broeck bij de zaak om de bal weg te slaan. Sparta graafde zich voor de resterende wedstrijdminu ten in, en Herleving kon nog ettelijke kansen afdwingen zonder enig gevolg. Na afloop hadden we sekreta- ris Inghels aan de lijn en deze gaf toe dat de zenuwachtigheid knaagt bij zijn formatie. «Het was zondermeer de bedoeling van bestuur, spelers en trainer om met degelijk voetbal een eersterangsrol binnen onze reeks af te dwingen. Dat lijkt na vier matchen waaruit we amper drie punten van de acht bijeen trapten kwasi onbegon nen werk, maar toch zijn er enkele verzachtende omstan digheden die we mogen inroe pen. Zo zijn spelers als Ronny De Keersmaecker (al lange tijd in gips), Ronny Van der Haegen (onlangs geopereerd aan de knie), alsook Hubert Henderickx (op huwelijksreis) nog steeds onbeschikbaar. Toevallig wel drie spelers die we in de basis hadden ver wacht en die door hun afwezig heid de ploeg enigszins ver zwakken. Anderzijds waren we zondag best tevreden met de come-back van doelman Mark De Ruysscher. Mark was in de jeugdkategorieën lange tijd bij ons aktief, liet zich dan verleiden door aan andere sporten te beginnen, en keert nu als fanionspeler terug aan de Vosdreef. Zondag moeten we orde op zaken kunnen stel len in Opstal, en mits winst kunnen we een nieuwe start van het seizoen verhopen. Na tuurlijk is winnen bij Opstal geen sinecure maar voor de goeie gang van zaken zou het gewoonweg moeten!» Mn. Grembergen - Baasrode 0-2 Het ambitieuze S.K. Grembergen heeft in het Dendermondse derby met F.C. Baasrode de nederlaag geleden. De zege van de bezoekers kreeg slechts tijdens de laatste twintig minuten vaste vorm, toen Grembergen na de uitsluiting van keeper De Lathouwer numeriek in de minderheid verkeerde en gedesorganiseerd geraakte. ken. Twintig minuten voor tijd meesterschap opeiste, meen ik deed zich dan een incident te mogen stellen dat wij, a rato voor. In een duel met Rik van het aantal doelkansen, een D'Haen hield de Grembergse verdiende zege hebben be- doelman de voet vooruit. Bo- haald. Bovendien hebben we vendien bevond hij zich buiten 'n de slotminuut nog een derde het strafschopgebied. De spel- gelegenheid gekregen om af te leider volgde het gebeuren drukken.» vanop korte afstand. Hij diep- Verrassend in de wedstrijd was te een rode kaart op. De Lat- dat nog voor de rust Arthur houwer mocht metéén opstap- Gerlo werd vervangen door pen. Dat was een handikap Johan Verheyden. Hij vorgde voor Grembergen waaruit wij blijkbaar niet de raadgevingen voordeel hebben gepuurd. Met die trainer Walter Bauwens doelpunten van De Decker en v°or de match had meegege- Rik D'Haen in de laatste twin- ven- Het inbrengen van Johan tig minuten goten we de zege Verheyden betekende in ieder in een vaste vorm. Hoewel geval een forse verbetering. Grembergen tijdens een groot E.D.M. deel van de wedstrijd het veld- Verdiend of onverdiend? Wij laten hierover trainer Walter Bauwens van het winnende team aan het woord: «Tijdens de eerste helft maakte Grem bergen het spel. Wij hanteer den "het wapen van de tegen aanval, waarmee we ons een paar keer gevaarlijk hebben aangesteld. Ik moet zeggen dat Grembergen zelden of nooit heeft gedreigd. Wij hebben tot drie keer toe een vuist ge maakt langs Troch, Eddy Van Keer en Rik D'Haen. Na de hervatting reageerde Grem bergen offensief, zonder even wel echt gevaarlijk te zijn. On ze keeper heeft slechts een paar hoge ballen moeten nluk- Haasdonk - Kieldrecht 1-0. Neen, dit werd geen penalty al heeft het er een beetje de schijn van. (dw) Red Star Haasdonk - F.C. Kieldrecht: 1-0 Met allebei nul op zes mocht er een hard betwiste wedstrijd verwacht worden tussen beide ploegen van groot-Beveren. Voor de thuisploeg was het vooral zaak om de nul te hou den en zelf tot skoren te ko men. Dat lukte dus allebei met een zoveelste noodteam. We willen niet vervelend doen maar stellen wel het üjstje voor zoals het ons werd mee gedeeld. Dirk Van Boxdaer, Jan Heyrman, Eddy Maes en Yvan De Jonghe waren uitge vallen met evenveel kwetsu ren. Albert Diasson, Benny Daenen en Jean-Pierre Ver- straeten waren al langere tijd niet beschikbaar en nu bleven ook Rudy Cathoor, Patrick Roets en Chris Stevelinck (op reis) uit de basis. Tel daar nog een inderhaast uit huwelijks reis weergekeerde Eric Schelf hout bij en u komt juist aan een volledig elftal. Geen won der dan ook dat trainer Sam son op twee juniores beroep moest doen om genoeg be schikbare mensen te kunnen optrommelen. Mark Van Leu- genhaeghe (in het middenveld maar na en kwartier spel al onklaar met een kniekwet suur) en Peter De Pauw waren inderdaad twee onverwachte debutanten. Bovenop de al geciteerde re den in het begin van onze bij drage, kwam ook Francois Pfaff als oud-speler van Red Star en huidig trainer van Kiel drecht naar de Stepmanslaan en dat alles verleende natuur lijk het zo gegeerde pigment aan heel het gebeuren. In de eerste helft wisselende kansen met aan het kwartuur een eerste (en naar naderhand zou blijken beslissende) tref fer. Luk Van der Jeught raakte door op links en aan het eind van diens center stond Mark Verhelst om met een prima schuiver in te keilen. De gas ten waren hierdoor lichtelijk aangeslagen en ontsnapten in tien minuten tijd aan twee nieuwe tegendoelpunten. Een vrijschop van Bosman raakte tot bij Franky Van Leuven- haeghe maar deze schoot over haast naast, en daarna speelde Schelfhout zich behendig vrij maar had te weinig doorzicht om de goed begonnen raid ook succesvol te besluiten. Even voor rusten legde Geleyn goed aan. maar zag zijn schot op de Haasdonk - Kieldrecht 1-0. Hoe de aanvallers van Kieldrecht met ondermeer De Cauw, zich ook weerden, zij kregen er de bal niet in. (dw) Haasdonk - Kieldrecht 1-0. Vercauteren schiet wel naar doel, maar da Haasdonl defensie hield stand, (dw) kruising terug botsen en die zelfde Polderzoon was eerder al van een zekere gelijkstelier gehouden door een magische parade van Van Moeseke. Na de pauze een sterk jagend Kieldrecht dat stereotiep de ballen voor doel joeg en vooral Penneman was hiervan de gro te bewerker. Gelukkig liep er geen De Wit te in het strafschopgebied van Van Moeseke en Cie en kon den de plaatselijke verdedigers met hun grote gestalte alles wegweren. In de tegenaanval waren het daarentegen nog de roodhemden die het gevaar lijkst bleven, met doelschoten van Van Leughenhaeghe en Van der Jeught maar de beste kans viel nog voor de voet van Schelfhout. Erik kegelde goed in maar zijn schot sloeg langs de buitenkant van de paal uit het terrein. Conny Goossens was naar het einde toe nog dreigend maar de Kieldrechtse ouderdoi ken liet zich vangen aan hei goed positie kiezen van doel man Van Moeseke. Al bij al was de vreugde bij de thuisspelers natuurlijk grool en als er met het groot moreel zondag kan gespeeld worden in Kruibeke, is ook daar pun- tenwinst mogelijk. Niet verge ten trouwens dat Red Star vo rig jaar drie op vier haalde tegen Jong Vlaanderen. MN. Lutterzele - Opstal 1-1 VOETBAL (^'Provinciale

De Voorpost | 1984 | | pagina 30