Bart Heirewegh kan ook als junior het winnen niet laten JOHAN KOPPENS EERSTE ZEGE NA REEKS VAN TEGENSLAGEN Pascal Bauwens verder op de zegetoer Christiane Goeminne en Marnix De Cock de andere winnaars van zondag Gunther De Bauw nu als junior Op zondag 1 oktober WAOD-liefhebbers te Sint-Gillis 't Klaverken Buggenhout gewogen Wim De Waal is de Amerikaanse tegenslag te vlug af Johan Koppen heeft het dit seizoen zwaar te verduren ge kregen. De jonge amateur uit Stekene ondervond tijdens de voorbije winter last van sinusi tis. Hij werd met corthisone behandeld, wat een ongunstige weerslag had op zijn presta ties. Binnen enkele weken wa ren alle reserves opgebrand. Eind maart werd hij ziek en diende antibiotica te slikken. Van binnen de prijzen te eindi gen was er geen sprake meer. Johan Koppen onderbrak an derhalve maand de wielerbe- dnjvighcid en wachtte op bete re tijden. Begin juli heeft hij het koersen hervat. Geleide lijk aan groeide de konditie. De laatste weken eindigt hij vrijwel altijd binnen de eerste tien. Johan Koppen zelf over de jongste twee wedstrijden die in eigen gemeente werden gereden: «Tijdens de eerste koers werd ik derde nadat ik met Didier De Witte en Guido Haentjes net voor het ingaan van de finale van het peloton was weggereden. In de spurt met drie moest ik de duimen leg gen. De tweede wedstfijd voor eigen volk werd met een over winning beloond. Na twintig kilometer kwam het tot een afscheiding. Ik behoorde tot een vijfkoppige groep die het kommando ging voeren. Later kwamen nog enkele renners ons vervoegen, zodat we met tien voorop waren. Zowat vijf tien kilometer voor het einde ben ik alleen weggesprongen. Ik bleef voorop tot de streep». Hoewel Johan Koppen het sei zoen grotendeels als mislukt beschouwt, hoopt hij er in de resterende weken nog het bes te van te maken. Momenteel heeft hij de konditie te pak ken, wat betekent dat hij in iedere wedstrijd vertrekt als kanshebber. E.D.M. Het is de betrachting van Pas cal Bauwens om het wielersei- zoen in de beste omstandighe den af te sluiten. Tijdens de voorbije dagen behaalde de nieuweling uit Temse twee opéénvolgende overwinnin gen, waardoor hij in totaal ze ven keer bloemen kreeg. «In het Waalse Soignics werd ik halfweg lid van een vluch- tersgroep van twaalf renners met o.m. Danny Van der Mas- sen, Jurgen Van Kersbuik, Pe ter Pocket, Danny in 't Ven. Patrick De Taeye en Dirk Van Doninck», aldus Pascal Bau wens. «Ik voelde mij biezonder sterk en daarom ook ben ik bij het ingaan van de laatste ronde in de aanval gegaan. Ik moest het gezelschap dulden van Dirk Van Doninck, die mij in het wiel was gesprongen. Onder ons beiden stevenden we naar de finish. In de laatste rechte lijn zette ik van ver de sprint in. Normaal kon niemand mij nog bedreigen. In de buurt van de aankomst was er een twee de streep over de weg getrok ken. Ik dacht dat de eerste witte lijn het eindpunt bete kende en liet mij, eens die overschreden, gewoon uithol len. Ik heb toen geluk gehad dat ik genoeg voorsprong op mijn opponent had verworven. Aan de officiële aankomstlijn was het verschil tot een mini mum geslonken. «De wedtrijd in Mariekerke, waar 64 renners aan de start verschenen, is vlug verteld. Het draaide daar op een mas sasprint uit. Ik zette vanop 3S0 meter voor de streep de spurt in. Niemand is mij nog voorbij gereden.» Pascal Bauwens wil het bij de ze zeven overwinningen niet laten. Als ambitieus renner start hij nu zaterdag in Baasro de en maakt hij zich daarna op voor de «Keizer der Nieuwe lingen» die in Tielt wordt geor ganiseerd. (edm) Wielrennen. Bart Heirewegh werd druk omringd na zijn zege te Baasrode (c) Guy Van Hese aan laatste seizoenwedstrijd toe Zondagochtend in het Euro park-Noord aan de Passtraat j een inderhaast en dank zij de ^'^ersdienst van de politie j Sinl-Niklaas mogelijk gemaak te wedstrijd met een 30-tal deelneemsters, waaronder slechts twee Amerikaanse meisjes. Deze laatste twee eis ten echter geen enkele maal een bijrol op in het gebeuren i en leken niet opgewassen te gen de sterkte van de plaatse- "jke rensters. Net na half koers eindelijk een vlucht die het vermelden waard was door toedoen van Rita Verbeurght die zelf werd geremontccrd door Goemin- ne. Dit sterke duo waarbij kampioene Goeminne eens tc meer haar onmiskenbare l renkwaliteitcn tentoon spreid de, werd niet meer bijgehaald en de Wortegemse had in de ultieme meters ook geen enke le moeite om Rita Verbeurght voor de bloemen te verslaan. In de namiddag dan 47 cyc- |°,oc|ïstcn aan de start voor nun wedstrijd over 42 km. Van rnj het prille begin sprongen Gerrit De Cauwer en Daniël Van Gucht weg en deze twee werden in de vijfde ronde bij gehaald door een zevental - Van Bossche, Hoof, De Cock, Van de Putte, Dhondt, Van der Haegen en de Brit Oxford. De sprint werd een echte zij-aan-zij tussen Ertvcl- denaar Mamix De Cock en André Vanderhaegen. Eerst genoemde werd uiteindelijk als winnaar aangewezen. Uitslagen (dde dames voorop): 1. Chris tiane Goeminne de 35 km. in 58 minuten, 2. Rita Ver beurght op één lengte, 3. Wie- les (NL), 4. Chantal Versluys, 5. Linda De Rudder, 6. Janet Tollenaere (NL), 7. Carol Tate (USA), 8. Anny Melis, 9 Hil da De Jonghe, 10. Nancy Gommers (NL). De wielertoeristen: 1. Marnix De Cock de 42 km. in 1 u 10 min, 2. André Vanderhaegen, 3. Willy De Blaere, 4. Roger Hoof, 5. Joost Vandeputte, 6. Luc Van Bossche, 7. Gerrit Dccauwcr, 8. Rudy Dhondt, 9. David Orford (GB) en 10. Fer dinand Moerman. Guy Van Hese uit Nieuwker- ken-Waas is een moedig ren ner. Al enkele dagen onder vond hij last van rugpijnen. Hierdoor moest hij vorige za; terdag in Kemzeke vroegtijdig de strijd opgeven. Op aandrin gen van zijn supporters startte hij zondagnamiddag in eigen gemeente. Tegen de verwachtingen in kreeg hij toch de palm. «Ik dacht er nochtans aan om «Maar je kent de supporters. Zeker wanneer het voor eigen deur te doen is. Het verging mij beter dan verwacht. Het duurde nochtans tot halfweg alvorens er een ontsnapping tot stand kwam. Vier renners zijn het commando gaan voe ren. Aangemoedigd als nooit te voren, maakte ik een vuist en zette de achtervolging in. Ik kreeg nog vier renners in het gezelschap waaronder de Waaslanders Geert Bultccl en Luc Gallc. Eens de vier vluch ters bijgehaald, waagde ik zelf mijn kans. Dirk Van der Jonkheid! volgde mij in het wiel. Bij het ingaan van de laatste ronde kon ik hem ver russen. Ik realiseerde in korte tijd een voorsprong die naar mate de streep in zicht kwam, tot een halve minuut werd op gedreven.» Guy Van Hese verschijnt mor gen zaterdag voor het laatst in dit seizoen aan de startlijn. Dat zal in het naburige St.- Gillis-Waas zijn. Over het sei zoen zelf heeft hij geen klagen. Hoewel hij niet sterk is in de sprint, legde hij zeven keer beslag op een overwinning. Niet minder dan veertig keer eindigde hij binnen de tien. Volgend seizoen wil de vrien delijke Waaslander minstens evengoed presteren. (edm) Stichting Lodewijk De Raet brengt weer een aantal na jaarsprogramma's. Het zijn in ternaatsprogramma. avondcy- klussen. Voor meer inlichtin gen en inschrijvingen kan men steeds terecht bij Stichting Lo dewijk De Raet, Licdtsstraat 27-29 te 1030 Brussel (02- 241.88.33). Gunther De Bauw start nu zaterdag voor het eerst als ju nior. Hij neemt deel aan een wedstrijd in St.-Gillis-Waas. De jonge Waaslander, die de voorbije donderdag zeventien werd, heeft in ieder geval in schoonheid afscheid genomen van de nieuwelingen. In Ever- gem-Sleidinge behaalde hij een negende overwinning. «Reeds na enkele kilometers zat ik in een vluchtersgroep, die een paar ronden later door het peloton weer werd bijge haald», aldus Gunther De Bauw «Op het ogenblik van de her groepering kreeg ik met een lekke band af te rekenen. Ge lukkig had ik onmiddellijk een ander wiel ter beschikking en kon ik de achtervolging inzet ten. Binnen de kortste keren realizeerde ik de aansluiting. Met de finale in zicht kwam het opnieuw tot een afschei ding. Er vormde zich een kop groep met zes renners. Ik be hoorde tot het gezelschap. In de sprint keek ik uit naar Pas cal Bauwens. Hij is een snelle rakker die zich niet zo makke lijk in de luren laat leggen. Deze keer liet ik niets aan het toeval over.» Gunther De Bauw had zich een paar dagen tevoren in St.- Pauwels ook al als een snelle sprinter laten gelden. Als ju nior kijkt hij voorlopig naar geen overwinning uit. Daar droomt hij pas volgend seizoen van. (edm) KRACHTBAL De vermaarde Schrijversker- mis sluit zondag zijn program ma af met de traditiegetrouwe WAOD-Iiefhebberskoers. Dit nu reeds voor de achtste ach tereenvolgende maal. Telkens daagt er dan ook een schare renners op die steevast een knappe koers afleveren. Plaatselijk favoriet Richard Buckacki zal er natuurlijk alles aan doen om de bloemen in eigen gemeente te houden. Richard strijdt immers nog steeds voor de eerste plaats in de WAOD-trofee van het Waasland. Naast hem zullen natuurlijk ook de andere streekrenners op één van de laatste winstmogelijkheden van het seizoen jagen, en nieuwkomer Rudy Saelens uit Stekene is zonder meer een veel getipt favoriet. Rudy heeft het bij de amateurs van de BWB bekeken en wil nog alleen zijn eigen konditie en wedstrijdritme uittesten in de WAOD-wedstrijden Aantrekkelijk gegeven is na tuurlijk nog dc uiteindelijke afloop in de WAOD-trofee Waasland waarin Buckacki niet meer van de eerste plaats kan verdrongen worden maar de ereplaatsen tussen Bee- laert, Despeels en Luyckx lang nog niet zeker zijn. Technische inlichtingen: De achtste grote prijs Schrijvers- kermis. Wielerkoers voor lief hebbers WAOD over 80 km of 15 ronden. Toeristen en één- dagsvergunningen zijn toege laten. Er is een palm voorzien als ook 10.000 fr. prijzen. Premies bij elke doortocht. Inschrijven bij Miel De Munck, in de He rentstraat, alsook vertrek en aankomst in de Herenstraat. De prijsuitdeling heeft plaats in café Sportlokaal, in de He renstraat. Jené In haar eerste wedstrijd in eer ste nationale is krachtbalklub 't Klaverken uit Buggenhout onmiddellijk gekonfronteerd met de harde realiteit. Het niveauverschil tussen de top uit de nationale afdeling en bevordering is nog steeds zeer groot. Daarenboven behoort Strovi nog steeds tot de top-5 van het Belgisch krachtbal. Het Buggenhoutse viertal kon het eerste kwartier gelijke tred houden met de Bruggelingen: 6-5. Daarna haalde de routine en de werpkracht van de thuis ploeg de bovenhand. Bij de rust werd een 11-5 stand geno teerd. De Maerschalck kan zijn traditie als rugworpspecia- list verderzetten en lukte twee maal. Dit kon echter niet meer baten (22-12). Buggenhout zal zeker nog een aanpassingsperiode moeten doormaken. Zondag e.k. bij de eerste thuiswedstrijd, zal er hard moeten geknokt worden om de tegenstander te bedreigen. In de wedstrijden daaropvolgend zal het zeker enkele punten moeten meepikken. In derde afdeling won de A- ploeg thuis tegen Halle, terwijl in de B-reeks de Klaverkens werden overspeeld door het zeer sterke Opstal. Bij de dames werden de pun ten eveneens evenredig ver deeld. De ploeg van Hilde Vertonghen won tegen Jabbe- ke met 18-10 terwijl de B- ploeg met 14-19 verloor tegen Aalter Wedstrijden voor zondag 30 sept. 1' Nat.: Klaverken - Asse- broek: 15.00 u. 1' Res.: Klaverken - Asse- broek: 14.00 u. 3' C: Klaverken - Sint- Amands: 10.30 u. 3e D: Klaverken - Edeeem: 9.30 u. Dames: Klaverken - Varsena- re: 9.00 u. Dames: Jabbeke - Klaverken: 15.30 u. WIELRENNEN De WAOD-krant Door omstandigheden konden klaas afgesloten ging worden ue üetneOberskoers bracht we er verleden week geen mei- met drie wedstrijden waarin niet minder dan 61 deelnemers ding van maken dat het twee dames en negen heren uit aan de start waaronder dus WAOD-seizoen te Sint-Ni- het land van Uncle Sam. negen Amerikanen. Het par- Wielrennen. Wim De Waelwon de W.A.O.D.-koers te Sint-Niklaas. (dw) Wielrennen. De sprint voor de vierde plaats bij de W.A.O.D.-ers te Sint-Niklaas werd gewonnen door R. Beelaert. (dw) cours in en rond de Breed- straat was eigenlijk weinig se- lektief en dat bracht dan ook een minimum aan ontsnappin gen teweeg. Al vroeg was er een vlucht van zes renners, met name Pieters, Van Sande, Vandenbrande, Oelbrandt en twee Amerikanen Gerken en Hewitt. Pas enkele toeren voor het eind kwam er een hevige reaktie los van de overige me dedingers met vooral de Ne derlander Wim De Waal in de kijker. De Axelnaar slaagde er zelfs in om een individuele achtervolging suksesvol af te ronden en dat alles was voor veel opponenten uit het pelo ton ook te zwaar om het tempo bij te benen. Een algehele ver brokkeling was ook het logi sche gevolg met een tiental renners die als voorpost nog aansluiting kregen met de ze ven moedigen. Wim De Waal profiteerde van de lichte aarze ling na de heraansluiting om alweer middels een kurkdroge demarrage het hazepad te kie zen. Hij haalde op deze wijze ook zijn tiende palm van het seizoen binnen en dat met nog 20 sekonden boni op de win naar van de groepssprint, de Haasdonkenaar William Des peels. John Gerken from the USA werd uiteindelijk elfde, net voor zijn landgenoot Thayer Hewitt, maar deze twee hadden onder hun beid jes het gros van de premies broederlijk verdeeld. De uitslag 1. Wim De Waal (NL), de 84 km in 2u 03min; 2. William Despeels op 20 sekonden, 3. Lucien Pieters, 4. Roger Bee laert, 5. Freddy Roelekens, 6. Frank Gommers (NL), 7. Freddy Oelbrandt, 8. Frans Van Kerrebroeck; 9. René Heyboer, 10. Julien De Mol. In de gauwte ook de stand van de WAOD Trofee Waasland, met nog één proef (1 oktober te Sint-Gjllis) te verrijden. Eerste is Richard Buckacki met 229 punten, 2. Roger Bee laert 199, 3. William Despeels 198, 4. Freddy Luyckx 193, 5. Julien De Mol 182, 6. Ronny Van Raemdonck 177, 7. Jean Blommaert 146, 8. Freddy Oelbrandt 145, 9. Etienne De- decker 134, 10. Erwin Van Sande 129. Jené Bart Heirewegh is momenteel in de streek van Waas en Dender de meest besproken ter 8a 'k mij met andere wie- renner. Niet onlogisch als je weet dat de Hammenaar vyftien overwinningen behaalde op 'e^.acette" bezighouden, mis- vierentwintig wedstrijden. In het begin van het seizoen had Bart ons toevertrouwd dat e" wf op e piste njd.en of hij een rond dozijn overwinningen als streefdoel had. Toen hjj aan het eind van de v"EdiZO:hrooTLm maand juni nog geen enkele keer bloemen had gekregen, begon hij zelf aan het der i gutisdge zin te ontplooi- vooropgestelde cyfer te twijfelen. Intussen was het echter vakantie geworden en kon hij en,» besluit Bart Heirewegh. zich ongestoord voorbereiden. De resultaten bleven niet uit. Juli en augustus, een Boete periode waarin hy nog nieuweling was, leverden een dozyn overwinningen op... en dat De zece in Baasrode h«.f» op zeventien wedstrijden. Bart „ehewegh i„ ieder geval vijfhonderd frank minder op- Hoopvol zette hij de stap naar - de juniores. Bij deze kategorie ging hij zeven keer van start. Hij behaalde drie overwinnin gen, eindigde evenveel keer bij de eerste tien en legde in Baas rode beslag op een twaalfde plaats. Ook een uitmuntend resultaat omdat hier honderd en negen renners aan de start waren verschenen. «Mits enige bijval was ik dichter geëindigd,» zegt Bart Heirewegh. «Na drie ronden geraakte ik in een zevenkoppi ge vluchtersgroep. Die groeide naarmate de wedstrijd vorder de. Het tempo lag zo hoog dat enkele renners moesten los sen. Gans op het laatst heb ik gedemarreerd in gezelschap van de Westvlaming Scharmin, die trouwens winnaar zou wor den. Wij zijn echter ingehaald door de achtervolgers.» In datzelfde Baasrode be haalde Bart Heirewegh vorig weekeinde, een paar dagen la ter dus, een vijftiende over winning. Hijzelf over deze rt wedstrijd: Wielrennen. Bart Heirewegh behaalde te Baasrode een vijftiende zege. Dit gebaar kostte «Bestendige regen en koude hem echter vijfhonderd ballekes (c) wind maakten het er niet ge makkelijk. Ik aasde nochtans ronde heb ik mijn maats 'auf eigenlijk nooit had verwacht gebracht dan verwacht. Toen op de zege en was bereid om wiedersehn' gewenst. Ik de- «Zonder mij te forceren daartoe tot het uiterste te marreerde en realiseerde op beoog ik in de resterende wed- gaan. Reeds na enkele kilome- slag een voorsprong van hon- strijden nog enkele mooie re- ters ging ik in de aanval. Ik derdvijftig meter. Ik ben toen sultaten. Ik heb thans andere reglementen van de Belgische n fftr Buggenhout hard op de pedalen blijven beslommeringen. Het school- wielerbond. Daarin wordt ge en Robbie Brijs in het gezel- duwen en kon tot de streep jaar is begonnen en de studies zegd dat de renner nooit zijn schap. Later kwamen zeven voorop blijven.» genieten de voorkeur. Dit wil stuur mag lossen op straffe van renners ons vervoegen. Voor- Dat Bart Heirewegh in niet zeggen dat ik nu op het een boete van vijfhonderd bij halfweg viel deze groep uit Hamme een suksesrijk renner vlak van de wielrennerij op frank. Bart zal dus in de toe- elkaar. Met vijf stevenden we is, bewijst het feit dat zijn mijn lauweren ga rusten Nu naar de aankomst. Tijdens de supportersklub thans tot ne- zaterdag ben ik in Sint-Gillis- laatste drie ronden volgde een gentig leden is uitgegroeid. Waas van de partij. Pas rond spervuur van ontsnappingen. Bart zelf is tevreden met de 10 oktober leg ik er het wieler- Bij het ingaan van de laatste vijftien overwinningen, die hij bijltje bij neer. Tijdens de win- hij de aankomstlijn over schreed stak hij beide armen in de lucht. Dat verbieden de komst, wanneer hij als eerste de streep overschrijdt, het bij één handje in de lucht moeten houden. (e.d.m.)

De Voorpost | 1984 | | pagina 31