Commissarishoeve Beveren dekor voor Nationaal Ruitertornooi L.R.V BLOEMEN VOOR P. VAN IMPE, D. VAN MOSSEVELDE, E. BLOEM, D. DE PAUW EN JOHN DE COOCKER HET SEIZOENSLOT IS IN ZICHT Dressuur- en Springwedstrijd van Ruiterklubs «De Vrije Teugel» en «Damhoeve» "S Programma voss WIELRENNEN WIELRENNEN IN HET LAND VAN AALST PAARDRIJDEN Op 30 september 1984 Traditioneel zou september nog een flink aantal «mooie dagèn» moeten brengen en si tueert men in kalenderkringen deze periode van het jaar als «nazomer». Van het «zomers» hebben we echter de laatste weken nog maar weinig ge zien, integendeel. Wie zijn neus aan het venster steekt, trekt best een warme pull aan en mocht de atmosfeer tijde lijk nog droog lijken, dan neemt men voor alle zekerheid toch maar een regenjas mee, want de dagen dat het nog niet geregend heeft zijn op één hand te tellen. Dat alles heeft onrechtstreeks zijn invloed op het koersgebeuren hier te lan de. Eindeseizoentoestanden en daarbovenop nog wat slecht weer, de meesten snakken naar het einde. Een paar uit schieters voelen zich echter nu pas in hun sas. Zij werden tijdens het hoogseizoen ge remd door ziekte of tegenslag of namen gewoon een weekje rust en bezitten nu reserves die hen in staat stellen een prima seizoeneinde te luk ken. Zo ook iemand als Peter Van Impe. Zaterdag koerste hij in Vlezenbeek, een zware wedstrijd over 130 km met meer dan 60 amateurs. Hij eindigde er 5de. 's Ande rendaags reed hij wat dichter in de geburen, in Bavegem. Lokale mannen „waren daar de gebroeders Verlee, de week voordien nog winnaar in hun geboortedorp Letterhoutem. Ditmaal eindigde de oudste van de twee. Dirk, derde. En deze keer was het Merenaar Peter Van Impe die aan het langste eind trok. Al kwam daar wel een tikkeltje geluk bij te pas. De wedstrijd te Bave gem, met 42 amateurs over 100 km liep over een paar smalle kasseiwegen, net voor de aan komst. Op het einde van de laatste ronde lag daar de Her- zelenaar Eric Vlaeminck aan de leiding met zo'n 50 tal me ter voorsprong op zijn naaste belager, Peter Van Impe die dan op zijn beurt op 50 m gevolgd werd door de Neder lander Van Goethem. Op zo wat 500 m van de streep slipte Vlaeminck echter weg op de verraderlijke kasseien, die, mede door de regen voor me nig deelnemer een onzacht kontakt met moeder aarde in hielden. Van Impe bleef over eind en kwam op zowat 300 m van de streep in winnende stel ling en behield die ook, terwijl de ongelukkige Vlaeminck nog 4de werd. Wat verder, op een tiental se- konden kwamen dan een ach tervolgend groepje, met daar bij Erwin Moock, die 8ste werd. Roger Van Den Bos sche, dinsdags voordien nog glansrijk winnaar van de Grote Herfstprijs te Nieuwerkerke, eindigde 10de, voor René De Breucker, 14de en Mare Van Gijseghem, 20ste. Laatstge noemde was daags voordien aan de slag geweest in Lede, waar hij op zijn sloffen naar een 7de plaats reed, achter De Breucker, die met een vierde plaats nipt de duimen had moeten leggen tegen de Ant werpse (Merksem) politieman Patrick De Beuckeelaer, die het spurtje won, zowat een minuut achter de twee koplo pers, de Nederlander Peter Van Acker en Zeienaar Walter Ongena, de winnaar met dienst in het kriterium over 70 km. Het broederpaar Van Geyt uit Bambrugge was in dit kriterium ook aan de slag. Wim hield er een 17de prijs aan over, en Luc reed nog net de top vijf binnen, achter De Breucker. Ook nog in Wanzele aanwezig was Ludwig van Tit telboom, hij sleepte een 9de plaats uit de brand. Daarmee hebben we de mees te van onze streekamateurs wel gehad, al dienen we nog de 6de plaats van Roger Van Den Bossche, 's zaterdags in Dron gen te vermelden, en de num mer 8 van Erembodegemme- naar JiePie Van Der Straeten in Vlezenbeek. Geen echte streekwedstrijden voor onze juniores, die bijge volg hun geluk wat verderop gingen beproeven. Dirk Van Tittelboom en Marnix Go- vaerts reden in Oosterzele-Ba- legem en kwamen met een 11de en een 13de plaats naar huis. Dirk Van Tittelboom moet zich het voorbije week end trouwens goed gevoeld hebben, want hij ging tegen Oudenaarde één van de hellin gen van de befaamde Voike- gemberg bestormen. In een traditioneel lastige klimkoers liet hij daar een 10de stek optekenen. Onze nieuwelingen dan. Victo rie alom in het kamp van Aal- stenaar Dirk Van Mossevelde die, op 2 oktober de stap naar de juniores mag zetten. On dertussen rijdt hij nog een paar overwinningskjes bij mekaar, zoals ondermeer in Ressegem, het dorp waar ze nog kassei liggen hebben om de koers hard te maken. Hij kwam er na 56 km als eerste door, voor Danny Van Der Massen en Kurt Verschatse. Een andere streekrenner, Marnix Van Im pe werd 4de in het kopgroepje van vijf, dat 15 sekonden voor sprong telde op de dichtste achtervolgers, en zowat een halve minuut op de jongere broer van Peter Van Impe (amateur), met name Gun- ther, die het duel om de 8ste plaats in zijn voordeel be slechtte, voor Yvo Asselman, 10de. Dany Van Bockstael tenslotte ging het in Parike waar maken en kwam met een eervolle 3de plaats naar huis. Bij de dames zijn de juffrou wen Kosolowski (Hofstade) en Callebaut (Mere) vaak aan de orde van de dag. Hofstaadse Gerda trok naar Angre en werd 5de, terwijl Anne Calle baut in St.-Eloois-Vijver een 10de plaats uit de brand sleepte. Maar het meest succesrijk wa ren (andermaal) de zgn. vrije amateurs uit de streek. Erem- bodegemnaar John De Coo- cker, was de beste van 24 BWCL renners in Nieuwerker- ken, Impenaar Daniël De Pauw, troefde 30 WAOD kol lega's af in Niel en ouwe taaie Edwig Bloem tenslotte, reed in het zelfde Antwerpse Niel, in de C kategorie van die openba re diensten als eerste onder het spandoek, voor ex-prof Rene Dillen VNF Wielrennen. In Nieuwkerken won junior Guy Van Hese voor eigen volk (dw) UIT HET WASE WIELERVAATJE Uitslagen Dressuur A. Viertallen BI: 1. Anne de Bruyn, Damhoeve 104 2. P. Van de Muysenberg, Damhoeve 103 B2 1. Maddy Soetens, Damhoeve 104 2. An Carton, Damhoeve 100 3. Christel Stuer, Vrije Teugel 90 B. Individueel Initiatie 1. Kurt De Wreede, Tobi, Vrije Teugel 87 ex. 1. Gino De Bruyne, Vincent, Vrije Teugel 87 3. Veerle Van Camp, Uli, Vrije Teugel 86 ex. 3. Peggy Van de Vijver, Shadow, Vrije Teugel 86 5. Freddy Van Hoyweghen, Shadow, Vrije Teugel 85 6. Freddy Verlent, Valet, Vrije Teugel 83 7. Marianne De Bruyne, Tornado, Vrije Teu gel 82 ex. 7. Katrien De Jonghe, Sultan, Damhoeve 82 Voorbereidende 1. Katrien Anseeuw, Djahil, Vrije Teugel 83 2. Inge Carton, Hera, Damhoeve 82 3. An Carton, Sir Edwin, Damhoeve 81 ex, 3. Willy Verlent, Tosca, Vrije Teugel 81 DAG 1An Carton, Hera Damhoeve 130 Springen A. 60/70 1. Marianne De Kruyne, Balder, Vrije Teugel 2. Katrien Anseeuw, Djahill, Vrije Teugel 3. Freddy Vanhoyweghen, Shadow, Vrije Teugel B. 80/90 1Vera De Haecke, Vasco, Damhoeve 2. Gert Van der Venne, Feldberg, Vrije Teugel. C. 90/100 1. Martens Gorik, Babouschka, Vrije Teugel 2. Anne Carton, Mery, Damhoeve D. 100/100 1. Johan Vekeman, Silver, Vrije Teugel. Dit was dan meteen de laatste wedstrijdont moeting tussen de Damhoeve St.-Niklaas en Ruiterklub De Vrije Teugel uit Melsele, van dit torn ooiseizoen. Wij kunnen u nu reeds de kampioenen dres suur melden nl. Initiatie: Veerle Van Camp met Uli, Vrije Teugel Voorbereid: Isabelle De bruyne met Afrodite - Vrije Teugel DAG: Anne Carton met Hera - Damhoeve De prijzen voor het eindklassement zullen overhandigd worden tijdens het kampioenen bal der Wase Ruiters, georganiseerd door de Damhoeve en De Vrije Teugel op zaterdag 3 november in zaal «Oud Beveren», Stations straat 40 te Beveren, waarop uiteraard ieder een van harte welkom is. Kampioenen springen: De Bruyne Marjan, Balder, Vrije Teugel Anne Carton, Hera, Damhoeve Gorik Martens, Babouschka, Vrije Teugel. R. Suy In totaal slechts vier weekover- winningen van onze Wase wie- lervertegenwoordigers of het bewijs dat het einde in zicht is. Toch beleefden we bij de profs een verrassende winnaar in de kermisprijs van Stekene. Vori ge donderdag was daar Fran cois Van Vlierberghe de ver diende triomfator, niks te vroeg als U weet dat de Puivel- denaar voor volgend seizoen nog steeds geen onderdak ge vonden heeft. Van Vlierber ghe heeft heel wat tegenslag gekend dit jaar, met enerzijds een slepende ziekte en dan een zwaar verkeersongeval waarbij zijn beide ouders zwaar ge kwetst werden. Toch blijft Cois een echte karaktervent en dat bewees hij in Stekene waarin hij na een vinnige de marrage in de ultieme kilome ters een gelukte gooi naar de bloemen deed. Verder werd Etienne De Beu- Ie 8ste en Jan Bogaert 11de in Wommelgem, terwijl William Tackaert 9de en Frans Van Vlierberghe 16de eindigde in Steenokkerzeel. Dirk Heir- wegh was nog vijfde op maan dag in Tienen en in Onze- Lieve-Vrouw Waver finishte William Tackaert als tweede achter Etienne Van der Helst. Jan Bogaert was daar vierde, Ronald Van Avermaet 15de en Etienne De Beule 17de. B(j de amateurs hees alleen Zeienaar Walter Joris de overwinningsvlag, en dat in Lede-Wanzele waar slechts 17 renners aan de start versche nen. Walter moest voor de bloemen enkel Peter Van Ac ker te vlug af zijn omdat ze met hun tweetjes waren weg geraakt in de voorlaatste ronde. Op zaterdag waren er nog en kele ereplaatsen met Jan Joos, zesde, en Johan Koppen, ze vende, in Sint-Katelijne-Wa- ver. In Mariakerke kwam Di- dier De Witte niet verder dan een vijfde positie en werden Guido Haentjens 10de, Filip Van Walle 12de, Patrick Met- tepenningen 16de, André Ver- helst 19de en Ronny Van Kerckhove 20ste. In Drongen eindigde Francois Nauts pas 12de, Mare Macharis 13de, Walter De Veerman 14de, Jean-Marie Van Gijsel 18de en Stefaan Wauman 20ste. Over dan naar zondag, dag waarop Stefaan Van Leeuwe erg dicht bij de ereronde was in Mache- len-Zulte. De Lokernaar werd evenwel geklopt door Rudy De Clercq. In Bavegem was Walter Ongena zesde en Jan Joos dertiende. En dan werd er nog gekoerst in Baasrode door onder andere Luk Be niers (8ste), Johnny De Dob- belaer (11de), en Patrick Van der Vekens (19de). Op maandag in Berlare ook enkele streekrenners in de troostprijzen: Mare Macharis was zevende, Ronny Weste- linck achtste, en Luk Beniers negende. En dan werd er ook een wedstrijd betwist in Kem- zeke en daar kregen de Waze- naars een zoveelste lesje van een Noorderbuur. Jacky Van der Vorst was in volgorde Erik Wytack (2de), Didier De Wit te (3de), Jan Joos (5de), Dirk Ongenae (6de), Benny Van Buynder (7de), Patrick Van der Veken (8ste), Guido Haentjens (9de), Francois Nauts (10de), Peter Van Duy- se (11de) en André Verhelst (12de) te vlug af. Ook op dins dag nog koersbedrijvighcid in Keerbergen met Franky Wie- landt op de elfde plaats en in Zulte-Olsene waar de blijk baar herstelde Peter Van Huf- fel vijfde eindigde. B(j de juniores mocht er tot drie keer toegejuicht worden: Bart Heirwegh zegevierde in Baasrode voor Patrick Van Buggenhout en Ronny Lem- mens, in Kemzeke was het nog maar eens José Rooms die zijn bloemenverzameling (uit plas tiek) met een eenheid aan dikte. In beide wedstrijden ook enke le ereplaatsen zo in Baasrode Patrick Adriaenssen op 6 en Patrick D'Hooghe op 10, en in Paardensport. De h. Van Hoorde won een van de reeksen in de ponykoers van Hamme Sint-Anna (vh) In 1979 was de Landelijke Ruiterij vereniging met he nationaal ruitertornooi te gast in het Provinciaal Dom. Puyenbroeck te Wachtebeke. Nu Oost-Vlaanderen opnieuw aan de beurt is heeft Sü Martinus Beveren - Kruibeke de organisatie op zid genomen. ht k Kemzeke Patrick Van de Ven als zevende, Patrick Suy acht ste, Stefaan De Beleyr negen de, Gunther Van Steelandt 10de, Geert Bulteel 14de en Gino Verbraecken 15de. En in Nieuwkerken pakte Guy Van Hese als ingezetene van de gemeente de huldeblijken voor de winnaar mee. Guy deed dat met de passende, brio en bleef onder andere Pascal Sedeyn en Dirk Van der Jonckheyt te snel af. In Nieuwkerken verder nog Geert Bulteel als zevende, Luk GalJe als negende, Mare Lau- reys als elfde, Dirk De Cauwer als twaalfde en Mare Galle als vijftiende. Tot zover het weekeinde, maar ook op maandag in Wachtebe ke was er nog een twaalfde plaats voor Herman Ferket. Op dinsdag legde Guy Verberckmoes beslag op de achtste plaats in Londerzeel en daags daarna eindigde José Rooms als derde in Lede. Resteren dan nog de nieuwe lingen met een zaterdagse wed strijd in Kieldrecht. Daar kwa men onze lokale beginnelingen niet in de wedstrijd voor, toch niet op de beslissende momen ten. Vandaar ook de zesde plaats van Yvan Van Hese, de zevende van Kenny Franssens, de achtste van Gino Vercoute- ren, en de negende van Gino Verberckmoes. Daags daarna was het wel goed prijs met de Wase inbreng tij dens de nieuwelingenkoers van Sleidinge. Heel de wedstrijd door waren onze jongens mee aan het kommando en zo moest het ook niet verbazen dat de eerste vier plaatsen in hun bezit kwamen Gunther De Bauw was uiteindelijk de triomfator met pinache voor Pascal Bauwens (2de), Bruno Verwulgen (3de) en Ivo Ivens (4de). Tot slot en tervervolle- diging nog twee ereplaatsen met name voor Patrick Heir wegh (9de in Lichtcrvelde) en voor Werner Van Broeck (3de in Muizen). M.N. De organiserende vereniging De rijvereniging die in 1954 te Beveren boven de doopvont werd gehouden, viert met de organisatie van het nationaal tornooi 1984 haar dertigjarig Na een aarzelende start groei de de vereniging uit tot een stabiele groep die zelf aan de basis lag van het ontstaan van meerdere verenigingen in de regio. In 1974 werd de naam, reke ning houdend met de aktivitei- ten en het werkgebied, omge vormd tot St.-Martinus, Beve ren - Kruibeke. Een goede verstandhouding en een gezonde verenigingswer king zijn de eerste prioriteiten, wat geenszins betekent dat aan het rijkundig aspekt minder aandacht besteed wordt. Individueel en in groep werden goede resultaten geboekt met zowel op provinciaal als natio naal vlak overwinningen en ereplaatsen. Dat ook aan de toekomst ge dacht wordt bewijst de recente stichting van een ponyklub die met veel overtuiging van start ging Met niet minder dan tien ge westelijke tornooien op haar aktief heeft St. Martinus be slist de nodige ervaring om met sukses de uitdaging van een nationale organisatie aan te kunnen. Bij de voorbereiding wordt niets aan het toeval overgelaten en het kader dat voor de manifestatie werd uit gezocht is veelbelovend. De Commissarishoeve De Commissarishoeve aan de Gentstraat te Beveren is sedert enkele jaren het centrum voor meerdere aktiviteiten van het landelijk verenigingsteven. De hoeve, na 1977 door de huidige eigenaar de h. Van Moer gerastaureerd en ver fraaid, is een parel uit het landbouwareaal van de streek. Zij kan tevens bogen op een rijke geschiedenis. De naam van de hoeve is te danken aan de naweeën van het Napoleo- nische tijdperk. De toenmalige eigenaar-uitba ter was naast ambtenaar van het openbaar ministerie ook volkskommissaris. Vandaar de «Commissarishoeve» De uitgestrekte landerijen bie den ruimschoots plaats. Dankzij een weloverwogen schikking zal het voor de toe schouwers goed doenbaar zijn de verschillende disciplines te volgen, terwijl ook de ruiters in dit prachtig kader uitste kend aan hun trekken komen. Bjj het programma Zowel in bezetting als ver scheidenheid biedt het natio naal tornooi het beste van de landelijke ruiterij. Na de gewestelijke- en provin ciale selekties is te Beveren dt L.R.V.-top aanwezig. Tegelijl wordt evenwel duidelijk dat d ruiterij steunt op veelzijdig heid en een breed vereniging! leven. Niet een handvol klinkend namen maken de show. Om c rond de zeshonderd ruiters ziji betrokken bij een gevarieerd programma dat reeds te 8 's morgens van start gaat. Met de individuele- en groep! dressuur, meerdere spring- proeven, voltigeren en mensti wordt een volledige staalkaan van het L.R.V.-gebeuren aan geboden. De grootste belangstelling ai' tijdens de voormiddag naar dt dressuur kampioenschappa gaan met als hoogtepunt o; het middaguur de herkansi^ van de beste drie gerangschik te achttallen. Het voltige-kampioenschap i aan een derde uitgave toe Naast teams van rijverenn gen zijn ook de ponyklubs vu de partij. In het mennen wordt weer stap voorwaarts gezet. Voer het eerst vormt de titel de inzr van een gekombineerde prod waarin alle deelnemers hui kunde in een dressuur- én eet vaardigheidsproef moeten be wijzen. Op het feestterrein is om- streeks 12.30 uur de cerstti reeks van de tuigpaarden dt aanloop tot het feestprogram-j ma. Deze kategorie voor be ginnende paarden is vooral be langrijk om nieuw talent aan het werk te zien. Later op de dag wordt he: publiek vergast op de kam pioenschapsreeks, terwijl ooi menners met één- en twee spannen demonstraties vet zorgen. Het kampioenschap hindernis- springen verloopt over twet omlopen en ook de M-spring- ruiters brengen hun finale voot het groot publiek. In elk van deze proeven zullen weer meerdere warmbloed- hengsten aantreden. De officiële opening van heli feestprogramma wordt tradH tioneel gepland te 14 uur. Be groeting en parade moeten dc eigenheid van de landelijk! ruiterij onderstrepen massale inzet zijn van ca doorlopende show waarin de monstraties en wedstrijden el kaar afwisselen. De tweede omloop van ba kampioenschap hinden» springen wordt verwacht o» streeks 16.30 uur. Het word: de finale van een dag die uiter mate boeiend kan worden. Aalst. Een verfrissende slok na de fietstocht Grenzen van groot-Aalst» (a). Paardensport. Tijdens de ponykoers te Hamme Sint-Anna zagen we kampioen Fierens in duel met Bracke uit Berlare (vh) Voormiddag 8 uur: Kampioenschappen individuele- en groepsdressuur Nationale wedstrijden voor achttallen en individuele dres suur van Zl, M2, Ml en L-klasse. Nationaal kampioenschap mennen Eenspannen (dressuur en vaardigheidsproef) Springwedstrijd Tabel A. klasse licht Springwedstrijd klasse Middel (tabel A. kwalifikatieproef) Voltigeerkampioenschap voor rijverenigingen en pony klubs. 12 uur Herkansing kampioenschap groepsdressuur Nationaal Kampioenschap mennen Tweespannen (dres suur en vaardigheidsproeQ Namiddag: 12.30 uur Tuigpaarden Eenspannen reeks B 12.45 uur: Eerste omloop kampioenschap Hindemisspringcn Prijsuitreiking en demonstratie kampioenschap Mennen Eenspannen 14 uur: Officiële opening van het feestprogramma Aantreden en begroeting Parade en spiraalrijden door dc aanwezige ruiters Springwedstrijd klasse Middel (tabel A, met barrage) Prijsuitreiking en demonstratie groepsdressuur door de Nationale Kampioen 1984 Kampioenschap Tuigpaarden. Prijsuitreiking en demonstratie door de Nationale Kam pioen - individuele dressuur 1984. Prijsuitreiking en demonstratie kampioenschap Mennen Tweespannen Voltigeren en turnen door rijverenigingen en ponyklubs Wedstrijd voor tweespannen tuigpaarden. Tweede omloop van het kampioenschap Hindernis- springen. Einde omstreeks 17.30 uur.

De Voorpost | 1984 | | pagina 32