I i r -1 V.C. Blauwen Hoek uit Hamme-Zogge nieuwkomer in vierde provinciale ir (VG. Juvenes Zele): «Vooraanstaande rol in ons bereik» Speelkalender seizoen '84-'85 V.C. Blauwen Hoek Kalender heren s* Kalender dames Spannend tot het einde Smash Info Sektor Stekene (BNFLW) schoot selektiewedstrijden voor intersektoriële beker Grandioos Internationaal Waterpolotornooi van WZK VOLLEYBAL Ingewijden zullen by het verschijnen van de nieuwe Malfliet, Mare Bouillon, Ben- volleybalkalender reeds gemerkt hebben dat in de vierde Py ^rdonf k^ul Dit jaar behaalde V.C. Blau wen Hoek de 2e accessiet Prijs Sportverdienste, uitgereikt nrovinc ale A-reeks een nieuwe ploeg uit onze streek staat en Ru y - „r, Tii ii i Voortaan wordt gspeeld in door het gemeentebestuur van vermeld. Inderdaad, V.C. Blauwen Hoek uit Hamme- - - --- sporthal De Wuiten te Hamme. Zogge is van een liefhebbersploegje nu gegroeid tot een Hamme volwaardig team. Of dat moet het nu althans gaan bewijzen... Het begon een viertal jaren meren. geleden. Een stel jongelui had Een eerste plaats in het tor- op school de beginselen van nooi van VC Familia, van Pius volleybal onder de knie gekre- X-Zele, van Falos Keur Den gen en besloot het nu ook eens dermonde, van KWB Grem- zelf te gaan proberen en een bergen en KWB Moerzeke, eigen ploeg op te richten. Met van Hamzog Hamme, KWB zuurverdiende zakcentjes wer- Opwijk en KWB Dender den enkele volleyballen ge- monde, tehl waarna een net werd Blauwen Hoek won hel Hamse gevlochten dal tussen twee OU- Zaa|voUeybaikan,pioenschap de tv-antennes op de regie- ,53 en'wefd mentatre hoogte werd gehan- de volleybalbeker gen. Dat eerste volleyterre n, Hamme wer(j ergens in een .Zog.» tutntje we[d kam kreeg zowaar en,ge vorm. we- |n g3 cn M van d(J KWB. hswaa, primitief, maar zoaht Dendermonde en late, zo» b^ken zee, effi- de kwartBnaks ln de I geoefend en het spelpeil verbe- Beker van de Rozenstreek. terde zienderogen. De getal- Deze resultaten werden be- sterkte van de groep was in- reikt door een uitstekende middels danig uitgegroeid dat ploeggeest, het aantrekken I naar een nieuw terrein moest van een trainer, een leidingge- uitgekeken worden. De speel- vend bestuur, een goede koör- plaats van de Vrije Basisschool dinatie, een billijke sponsor Mq111*1TG II 5! Tl ÏI5HTIT11P te Zogge bood een oplossing (Landbouwkrediet) en de wil lliclUl HO W All I/C41II1I1V en bij slecht weder zou er ge- om steeds maar bij te leren. speeld worden in sporthal De Wat deze ploeg kenmerkt is Wuiten te Hamme. Dankzij het feit dat zeven van de spe- officieel volleybalnet, dat Iers in dezelfde straat wonen j geschonken werd door de ge- op nauwelijks honderd meter I meente, kon er nu volop ge- van mekaar en dat zich volle- traind worden. dig zelf bedruipt door middel Zo 30 sep. 84 (19.00 u.): Nivoc Nieuwkerken - Blauwen Hoek Za 13 okt. 84 (16.30 u.): Juvenes Zele - Blauwen Hoek Za 10 nov. 84 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Temse Za 17 nov. 84 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Nilco Lebbeke Zo 25 nov. 84 (19.45 u.): Filoes Oudegem - Blauwen Hoek Za 08 dec. 84 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Kuhne Zele Za 29 dec. 84 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Nivoc Nieuw kerken Za 12 jan. 85 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Hamvoc Hamme Za 19 jan. 85 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Juvenes Zele Za 16 feb. 85 (15.30 u.): Hamvoc Hamme - Blauwen Hoek Za 23 feb. 85 (16.00 u.): Temse - Blauwen Hoek Za 09 mrt 85 (20.15 u.): Nilco Lebbeke - Blauwen Hoek Za 16 mrt 85 (16.00 u.): Blauwen Hoek - Filoes Oudegem Zo 31 mrt 85 (10.45 u.): Kuhne Zele - Blauwen Hoek (AVH) Volleybal. V.C. Blauwen Hoek uit Hamme-Zogge moet het zien waar te maken in vierde provinciale (vh) Ere-afdeling 29.9 20.00 V.C. Temse-VT IJsboerke Herent. 1' Landelijke B 30.9 17.30 Zottegem-Vitesse Kruibeke 30.9 18.00 Hemelveerdegem-Rapid Niklaas 2* Landelijke B Aangezien trainen alleen wei- van een maandelijkse pa- Na een spannend seizoeneinde heeft Juvenes Zele zich via periode reeds in zijn kaarten 29.9 20.00 Juvenes Zele^Ienen nig zin heeft, moest er uitgeke- pierslag. een ultieme eindronde een plaats opgeëist in tweede kijken vermits Juvenes tijdens 3* Landelijke B ken worden naar andere ploe- Inmiddels bestaat V C. Blau- iandeBjk(.. Een promotie die er uileindelijk kwam na een de jongste tornooien met be- 29.9 16.00 Drlbeek-Pardaf Kruibeke mete^En of ™at sukses ^!en- kompetitie waarin he, irtnge Zeelse team de verwachtingen ~f ei^t^ten 31 Sa ^s bS" de. De ploeg groeide en groei- Malfliet, trainer Rudy Eve- overtrof. Niet verwonderltjk verlengden de Zeelse be- v0°traf("r S '."Tdï »o u 'm SïnSwïL «»wtn de. Plots was de naam Blau- raert (ex-speler Juvenes Zele, stuurslui het verblijf van de Lebbeekse trainer Maurits „aajs in Ganshoren de wen Hoek overal bekend. Van 4e nationale), markeerdere Van Damme voor wie de perikelen van een schorsing geen eindzege welgevallen en werd 29 9 19 15 Ooigem-Kemzeke alle kanten kwamen er aanbie- Gilbert Peetere en Karin hinderpaal hebben gevormd om zyn spelers klaar te te Kruibeke van het plaatselij- 29 9 20 00 Kuurne-Real Testa Lokeren dingen binnen om vnend- D'hauwe, terreinafgevaardig- stomen voor deze nieuwe uitdaging. 1 schappelijke wedstrijden, tor- de Reginald Janssens en de nooien en demonstratie- spelers Rudy Everaert, Geert Ook dit jaar wil Juvenes meer zodat er ruimte vrij kwam om Damme zelf zal het even wen- matchen te spelen De sfeer in D hauwe, Johan Malfliet, Bart dan een goed figuur slaan en de ploeg terdege te versterken, nen zijn tijdens de komende 2* provinciale A de klub was goed en V.C Malfliet, Dirk Peetere, Dick toonde zich biezonder aktief In eerste instantie keerde Dan- kompetitiematchen van zijn Blauwen Hoek werd een kam- Malfliet, Paul De Cock, Lie- tijdens de transferperiode. Ru- ny De Maesschalck na een jaar team. Geschorst voor alle offi- pioenenploeg. Enkele uitsla- ven De Mey, Johan Raem- dy Everaert en Etienne Van Rapid St. Niklaas terug naar ciële funkties is hij verplicht de gen kunnen die bewenng affir- donck, Chris Westelinck, Dirk Uytvang haakten immers af de oude schaapstal en wist men prestaties van zijn ploeg vanuit met de transfer van Danny het publiek te volgen. Toch is Loyez ervaring en routine in hij van oordeel dat deze gang de kem te brengen. Twee van zaken geen nadelige in- transfers waarmee trainer Van vloed zal hebben op de menta- Damme best tevreden kon le weerbaarheid van de spe- zijn. «Wij komen als ploeg Iers». Ik zie in deze situatie 29.9 20.00 Zele-Kemzeke beslist versterkt aan de start echt geen problemen 4' provinciale A 29.9 16.00 V.C. Temse-Kuhne Zele 29.9 16.30 Juvenes Zele - Filoes Oudegem 30.9 19.00 Nieuwkerken - Blauwe hoek Hamme ke Vitesse slechts in de finale i« provinciale verloren. Voor Maurits Van 29.9 20.00 V.K. Beveren-Zelzate Kalender-Jeugd Heren A - Beloften 29.9 9.30 Zele - Herzele 29.9 10.15 Aalst - Adec Baasrode 30.9 10.15 Kalken - St. Niklaas Heren B 29.9 10.15 Aalst - Aalter Dames A 29.9 10.00 Rumbac Waasm. Hamme Hamvoc 30.9 20.00 Kontakt Temse-Idegem 29.9 16.00 St. Gillis-Waas-Leeuwerik Lede 29.9 16.00 Elvereele-Martinus Belsele 29.9 19.00 Rumbac Waasm.-Adec Baasrode 29.9 19.30 Sibok Sinaai-De Klinge 30.9 19.30 Nieuwkerken-Melsele 3* provinciale A 29.9 17.00 Hofstade-Nilco Lebbeke 29.9 18.30 St. Pauwels-Vitesse Kruibeke 29.9 19.30 Denderleeuw-ATB St. Niklaas 4' provinciale A 29.9 16.00 Buggenhout-Erembodegem 30.9 10.30 Hofstade-Herzele 4* provinciale C Ere-afdeling 29.9 20.00 Denderhoutem - V.C. Temse Dames 2* Landelijke B 29.9 15.30 Stekene-Wielsbeke 29.9 20.15 Sinda St. Niklaas - St. Jozef Mortsel 30.9 17.30 Ternat-ATB St. Niklaas 1* provinciale 29.9 16.00 Maldegem-Juvenes Zele 29.9 16.00 St. Gillis Waas-Nova Smash 29.9 20.00 Kieldrecht-Herzele 30.9 17.30 Moderna Lebbeke-Adec Baasrode 2* provinciale A 29.9 15.00 Meerbeke-De Klinge 29.9 15.15 Rumbac Waasmunster-St. Niklaas 29.9 17.45 Wetteren-Kangoeroes Aalst 30.9 16.00 Temse-Real Testa Lokeren 30.9 19.45 Gemlick Oudegem-Appelterre 3' provinciale A 29.9 15.30 Geraardsbergen-Leeuwerik Lede 30.9 10.30 Denderhoutem-Schellebelle 30.9 10.30 Eine-Scorpioen Aaigem 3' provinciale B 29.9 16.00 St. Niklaas-Gilvoc Dendermonde 29.9 20.15 Melsele-Kemzeke 29.9 20.15 Eksaarde-Temse 29.9 9.30 Denderwindeke - Filoes Oudegem 29.9 17.00 Eksaarde-Madovoc Hpmme Dames B 30.9 11.00 Kabaz Bazel-Real Testa Lokeren 29.9 10.30 St. Niklaas - Nieuwkerken 30.9 20.00 Temse-Vitesse Kruibeke Ereafdeling heren Horman Genk - VC Temse: 3-2 In hun tweede wedstrijd van maar de spanning bleef tot aan haar voorsprong uitbouwen tot verwachten waarmee wij vorig opent zaterdag het kampioen- dit seizoen hadden de spelers de laatste opslag. Want de 10-5. Een sterk verdedigend seizoen geduelleerd hebben en schap met een wedstrijd tegen van Temse de grootste ver- Schcldejongens van trainer Temse kon het aanvalswerk vermits wij er thans beter ge- Menen, een oude bekende van dienste van de totale inzet. De Hugo Huybrechts bleven ach- van Hörman Genk indijken en wapend voorstaan moeten wij vorig seizoen. De Westvlamin- wedstrijd zelf scheerde geen ter de zege aanzitten. In de het slaagde erin de stand op een vooraanstaande rol aan- gen lagen op de slotdag im- hoge toppen qua kwaliteit, eerste set kon de thuisploeg 13-13 in evenwicht te houden, kunnen» mere aan de basis van een 3-1 Via twee magnifieke passes Dc ambitieuze Zeelse trainer nederlaag voor de Zelenaare van Moreels gelukte het Tem- liet tijdens de voorbereidings- waardoor zij naar de eindron- se de eerste set af te ronden. Hörman Genk, dat in de twee- 29.9 20.15 Stekene - Rapid St. Niklaas van de nieuwe kompetitie», al- schien wel enkele voordelen» 3- provinciale B dus Maurits Van Damme. voegt Van Damme er schalks 29.9 20.00 Ajax Aaigem-Arboflora Schelle- 30.9 19.45 Snuffel Grembergen-Ertvelde «Met deze twee aanwinsten aan toe. «Ik beschik voor de belle heeft de klub twee korrekte coaching over mijn assistent aankopen gedaan. Wij hadden Eddy Van Peteghem. Hij een tekort aan gestalte en rou- traint nog regelmatig met de den werden verwezen. Voor tine terwijl op de hoeken even- spelerekern mee zodat de siste- hen houden wij iets in petto», eens versterking nodig was. De men voor hem geen onbeken- vertrouwde Van Damme ons Maesschalck en Loyez zijn uit- de zijn. Dat ik dit alles graag stekende spelers waardoor ik andere had gezien kan je best over een aantal wisseloplossin- begrijpen, een dergelijke straf- gen beschik om een voorname maat zal elkeen wellicht schu- rol te kunnen spelen. In de top van tweede landelijke mogen het volste vertrouwen in deze wij ongeveer dezelfde ploegen wisseloplossing». Juvenes Zele BOOGSCHIETEN Problemen met sportzaal Rijksscholen te Aalst De achttien sportorganisaties van Aalst, die hun aanvraag voor het gebruik van de zalen in diverse scholen hebben ingediend, hebben nog geen enkele toezegging bekomen voor het gebruik ervan. Met de aanvang van de verschil lende kompetities voor de deur begint de tijd te dringen. De Aalstcree sportverenigingen hebben hun grieven aan gaande de manke en trage handelswijze geuit in een perskonferentie op 15 september jl. Met deze aktie hopen ze dat met de medewerking van publiciteit in pers en radio een dringend gevolg zal gegeven worden aan hun navraag. Wil men de sport steunen in ons klein landje, dan moet men in eeYste instantie de sportzalen ter beschikking stellen van de belangstellenden. Er is geen enkele vereni ging die aast op een gratis gebruik De sportzalen staan er trouwens toch, waarom ze niet ten dienste van de gemeen schap stellen. Georges Komatov keert terug naar BelglG Georges Komatov, gekend en gerenommeerd Bulgaars volleybaltrainer, komt eerlang opnieuw naar België Ko matov was trainer van onze Belgische nationale ploeg (heren) van 1956 tot in de jaren '60. In de jaren 1982 cn 1983 was hij aangesteld als nationaal trainer van de Franse nationale ploeg, die hij meteen naar de top geleid heeft. Geïnteresseerde klubs, die Georges Komatov wensen aan te trekken als trainer of als trainer-coach, kunnen op volgend telefoonnummer kontakt opnemen: 052/21.73.55. toe «De problemen met Erik Moens zijn stilaan aan een op lossing toe en vermits wij ons per set een viertal punten ster als de pest. Toch heb ik ker kunnen achten, mogen wij goede hoop koesteren om het seizoen behoorlijk aan te van gen. Kan de legerdienst van Mare Cornelis voor enig roet in het eten zorgen, wij verheu gen ons over de steile opgang van Filip Christiaens, een nieu we pion in het taktisch schaak bord.» (Hjz) Zoals in een vorig nummer sektor Stekene - BNFLW dat reeds aangekondigd, werden beide ploegen zeker en vast vorige zondagvoormiddag het lokaal van schutterevereni- een goede kans maken op een op z'n minst eervolle uitslag. Stekene - Heikant» de Voor de officiële kampioen schappen. de nationale BNFLW-kampioenschappen liggende wip dus, zijn het na- de set dadelijk begon uit te was het nu een must de volgen- tot 8-4. Na de kampwisseling matchbal af. Dank zij een se'e*ct'e"schietingen georgani- lopen tot 11-3, heeft deze set de set te winnen om in de dikte de thuisploeg haar voor- plaatsbal 'ver buiten', van de- seerd vo?r de nationale ploe- beheeret tot 15-6. Hetgeen de running te blijven voor de sprong aan tot 11-4. Iedereen zelfde Moreels, kon Genk op gen.kampioenschappen boog- ..TO...r stand op 1-1 bracht. Genk overwinning. In de vierde set zag Hörman Genk naar de ze- gelijke hoogte komen: 14-14 schieten. De laureaten van de- tuurlijk de sektorkampioenen speelde een slechte derde set zag het er voor Hörman Genk ge wandelen, maar Temse kon Na enkele rally's en een dege- ze Proeven zullen de twee dia hun titels in de onderschei en maakte vele receptiefouten. gunstiger uit dan in de vorige op opzienbarende wijze, met lijke aanval van Defour werd pl0^11 (dames en heren) vor- den sektoren op nationaal ge- De bezoekers daarentegen en vrij vlot kon een voor- Van Hecke, Van de Velde, de wedstrijd beslecht met 16- men- d'e de sektor Stekene bied moeten gaan verdedigen, konden dankzij een goede ver- sprong uitgebouwd worden via Moreels, Van Neer, De Beer 14 cijfers in het voordeel van vertegenwoordigen bij Voor sektor Stekene is dat dediging, tesamen met de aan- een 4-1 tot 15-8. In de beslis- en Lefever, op het veld tot 12- een mat Genk, vallen van Guy De Beer en sende set kon de wedstrijd nog 12 terugkomen. Het dwong overtuigde. Van de Velde deze set binnen- alle kanten uit, Genk slaagde dank zij uitblinker Eddy Mo- halen. Voor Hörman Genk erin probleemloos uit de lopen reels, bij 13-14 zelfs een dat zelden de in,ersektoriêle nationale schuttersvereniging «De Klin- kampioenschappen die op 14 ge Grens» met Romain Buyl, oktober zullen worden georga- Ivan de Boeverie, Erwin van niseerd in de tuinbouwveiling Royen, Hilaire Kint, Ronald te Kampenhout. Na een Roels en Ronan Piessens. sportieve strijd plaatsten zich Voor de individuele nationale Ere-afdeling Dames VC Temse - Vog Rebels: 3-1 De meisjes van Walter Van Temse, uitgerekend georkes- Mol slaagden in hun opzet zon- trcerd door Hilde De Meuter der veel kleerscheuren uit deze cn Lieve Van der Auwera, liet wedstrijd te raken. Na het af- Vo8 geen kans om in de wed- tasten van de sterkte van de strijd te komen, tegenstrever in de eerste set, 'n de derde set werd de thuis- kende Temse aanvankelijk ploeg iets te overmoedig en het geen problemen met de tegen- kreeg een 2-7 achterstand aan- standers De twee eerste sets gesmeerd. Bij deze stand ble- werden de bezoekers kompleet ken de meisjes niet meer bij overspeeld. Een goed spelend machte de kloof te dichten. bij de vrouwelijke schuttere: Andrea de Schepper kampioenschappen komt die eer toe aan Stefaan Coman kene Sportief, Lia Blanckaert (De Klinge) bij de dames, Jo- van Vliegende Pijl, Gerda zef Saman (Stekene) bij de Verhoeven, Lucrecia de Jong- plus-zestigere, Erwin van he en Martine Bogaert van Royen (De Klinge) voor de Meerdonk en tenslotte als zes- kleine vogels, Lucien Ringoot de Andrea de Witte. Deze (Stekene) voor de hoge vogels, laatste plaatste zich pas na her- Benny Kessels (Meerdonk) bij kansing, waarin de schutster de seniores en Rudy de Smedt van «Onder Ons» uit Sint-Gü- (Stekene) tenslotte bij de «ko- lis het haalde van Rita van ningen». Steen van «Willem Teil» van Voor de verplaatsing naar Stekene - Koewacht. Deze Kampenhout wordt door de laatste wordt dus earete reser- sektor Stekene een autobus in- ve voor de nationale kam- gelegd. Inlichtingen daarvoor pioenschappen. Bij de heren zijn te bakomen bij alle sektor- kwam volgende samenstelling bestuursleden. Het sektorbes- van de ploeg van sektor Steke ne uit de bus: Eddy Coenen, tuur herinnert er ook nog aan dat op zaterdag 29 september Patrick de Waele, Frans van 1984 de voorlaatste Bonds- Puyvelde en Prosper de Witte schieting doorgaat, dit in lo- allen uit Meerdonk aangevuld kaal «Stekene-Sportief» door Mark Paelinck en André Dorpsstraat te Stekene. Zoals Laceur uit Stekene. Hier zal steeds zijn er 10 prachtige tro- Honoré de Witte uit De Klinga feeën te winnen. Het bestuur als eerste plaatsvervanger fun- verwacht van elke klub een geren. flinke afvaardiging. Geïnformeerd naar de moge lijke kansen van deze ploegen, Gremar meende het bestuur van de Volleybal. De volleybalklub van de A TB stelde de dames- en herenploeg aan de pers voor in de lokalen v Caluwe - Torino, (dw) Volleybal. VC Temse - Rebels 3-1. De meisjes van Rebels vielen te licht uit tegen de Temse-dames. (dw) Het is immers altijd gevaarlijk de om in de vierde set risiko- om de koncentratie er bij te loos te spelen en de toeschou- houden in de volgende set were kregen eenzelfde spcl- wanneer de ploeg een walk- beeld als in de tweede set voor- snonsor De over doet m dc voor6aande geschoteld. Temse speelde set. De verwittiging tijdens de grandioos, uitgenomen in de derde set was echter voldoen- derde set. Als voorbereiding tot de komende kompetitie organiseert de Wase Zwemkring opnieuw een internationaal waterpo lotornooi. Zowel het heren- als het damesteam zullen het opnemen tegen tegenstanders uit Frankrijk en Nederland. Uiteraard hebben deze wedstrijden plaats in het Stedelijk' Zwembad te Sint-Niklaas. Op zaterdag 29 september begint men er te spelen vanaf 18.30 u. De eerste ploeg van WZK behaalde te Eindhoven de eerste plaats tijdens een tornooi. Te Oosterhout werd een verdienstelijke derde plaats behaald.

De Voorpost | 1984 | | pagina 33